Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.05. 17:46:06

Busi lenne az, aki kitalálná a taktikát, és elmondaná, ki hol helyezkedjen, hová mozogjon, abban top. :mrgreen:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.05. 17:22:58

palesz77 írta: Johan Cruyff in his autobiography - 'My Turn': "I follow with interest the evolution of Sergio Busquets, he will be a good manager." [SPORT]

Xavi edzo, Busi masodedzo, labdatartas 90%. :mrgreen:
Messi és Neymi pedig adótanácsadók. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.05. 17:14:20

Johan Cruyff in his autobiography - 'My Turn': "I follow with interest the evolution of Sergio Busquets, he will be a good manager." [SPORT]

Xavi edzo, Busi masodedzo, labdatartas 90%. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 16:11:10

mess2009 írta:most hosszabbítottak vele, mi baja lehetne?!
Nem oldalt szeretnék választani, senki mellett és ellen nem beszélek, de ezt eléggé leegyszerűsíted. Nagyjából bármi lehet, Gyökérkezelik, haldoklik a teknőse, bármi.... nem tudhatjuk.

Nyílván írtam két butaságot, de majd idővel kiderül, hogy koncentráció hiány, vagy leáldozott neki. De vitázni nem hiszem, hogy érdemes lenne.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.10.04. 16:05:17

torrestoni írta:Talán el kellene kezdeni kissé, vagy merőben más szerepkörben alkalmazni. Abban a rendszerben, amit főleg Lucho által megálmodva használ a csapat, nem tud kiemelkedő teljesítményt nyújtani hosszútávon.

Ez eddig is így volt, Rakitic posztja példaképp sokkal fontosabb ebben a szisztémában. Többet ad védekezésben és támasásban is, sokkal effektívebb szerep az arra alkalmas játékossal.

Sergi felett nem az idő, az edzők haladtak el........
teljesen egyetértek az elemzéseddel. még talán annyit, hogy vannak és lesznek jó meccsei akkor és olyan ellenfelekkel szemben akik nem fordítanak figyelmet a ki iktatására! nem lépnek át a középpályán gyors húzásokkal, nem ütközik le rendszeresen, kivárják míg körülnéz.. :!: stb.
eszem ágában sincs vitatkozni olyanokkal akik kulcsembernek, kihagyhatatlannak látják...egy időben ahogy írtam be is láttam, hogy ha annyian mondják biztosan így van! manapság azonban már merőben más a helyzet, ahogy te is írod.. és még egy: nem gondolom, hogy valami mentális blokk gátolná...most hosszabbítottak vele, mi baja lehetne?!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.04. 13:59:21

S.Agüero írta: Akkor fogjuk igazán észrevenni őt, hogyha visszavonul innen.
Ezt a szöveget olvastam más játékosoknál is, legutóbb a Dani Alves fanok gondolták úgy, hogy hatalmas érvágás lesz a távozása, aztán tessék, egyelőre nemhogy a hiányát nem érezzük, de még jobbak is lettünk a poszton.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 11:45:48

Nero írta: legjobban akkor járnánk, ha Messit es a kiöregedett Iniestát is eladnánk Busquets mellett. Csak az a baj hogy a sok buta ember nem érti ezt. Pedig megvehetnénk a Pogba-Hazard-Reus triót és mellé még a stadionra is költhetnénk.
Meg egy csomo EB labdát vehetnénk. Kipróbáltam és szerintem tök jó :mrgreen:
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.04. 11:29:23

Samper írta:Nem akkor járnánk a legjobban, ha Pep nosztalgiából jó pénzért elvinné? S megvennénk s pénzből Verrattit?
A legjobban akkor járnánk, ha Messit es a kiöregedett Iniestát is eladnánk Busquets mellett. Csak az a baj hogy a sok buta ember nem érti ezt. Pedig megvehetnénk a Pogba-Hazard-Reus triót és mellé még a stadionra is költhetnénk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.04. 11:04:59

S.Agüero írta:Elszomorító, hogy néhányan elfelejtik, mennyit ad ő a csapatnak, és már el akarják adni. :(
Akkor fogjuk igazán észrevenni őt, hogyha visszavonul innen.
Ja, elkezdjük nyerni a meccseket . :twisted: :mrgreen: muhahahaa
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.04. 10:31:11

Elszomorító, hogy néhányan elfelejtik, mennyit ad ő a csapatnak, és már el akarják adni. :(

Akkor fogjuk igazán észrevenni őt, hogyha visszavonul innen.

Csababarcára meg IP-bant! :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.04. 08:41:32

Nem akkor járnánk a legjobban, ha Pep nosztalgiából jó pénzért elvinné? S megvennénk s pénzből Verrattit?
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2016.10.03. 23:39:03

Talán el kellene kezdeni kissé, vagy merőben más szerepkörben alkalmazni. Abban a rendszerben, amit főleg Lucho által megálmodva használ a csapat, nem tud kiemelkedő teljesítményt nyújtani hosszútávon.

Ez eddig is így volt, Rakitic posztja példaképp sokkal fontosabb ebben a szisztémában. Többet ad védekezésben és támasásban is, sokkal effektívebb szerep az arra alkalmas játékossal.

Sergi felett nem az idő, az edzők haladtak el. Rengeteget van a középhátvédek között, feleslegesen. Nincsenek meg azok a háromszögek, lefordulások, játékhelyzetek, amivel ő támadásépítéskor hátralépve érdemben területet, lendületet nyerne. Piqué és Masch minden második alkalommal inkább egyedül indul meg, vagy szélre passzol. Labdakihozatalban feleannyit sem ad, mint Guardiola alatt. Másrészt ismerik már "hallomásból", értik a játékát, így rajta alkalmazzák a kapuson kívül leghatékonyabban a letamadást ellenfeleink. Azért nem egy kimondottan sokoldalú játékos, aki minden félszezonban új nyuszit húz elő a kalapból (na, nem egy Messi, nem is lehet).

Adhatna akár több kulcspasszot is, támasásban. Ehhez szemléletváltás kellene tőle, több rizikó, nagyobb hangsúly a középpályán. Nem pedig a sokadik egymáshoz közel álló játékos egyikeként várni, könnyen lekontrázható pozícióban, többnyire üresjáratban, vagy alibi momentumokkal. Nyilván, még ha szélesebb is a pillanatnyi játék, középen előbb Messi, Iniesta, Rakitic, Neymar sőt LS kéri s kapja. Holott egysorral feljebb mind kényszerítőkben mind indításokban ügyeskedhetne. Többen pedig tőle agilisebben, határozottabban, jobban helyezkedve játszhatnának védekező középpályást. Mascherano is ezért maradt, ha minden igaz.

Szumma szummárum, azon kívül, hogy mentálisan minimum messze van saját legjobbjától, még a jelenlegi feladatkörének relevanciája is jócskán megkérdőjelezhető.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.10.03. 22:44:00

Yokozuna írta:Amit Piqué magára vállal, azt Busquets helyett teszi. Ő csak téblábol, alibizik, hibázik rendszeresen, tehát hátul nem jó, előre értékelhetetlen, mit keres ez az ember a Barca középpályáján. Ez a mi nélkülözhetetlen játékosunk? Sürgősen meg kéne oldani a kiváltását!
Azért nem kell túlozni.
Ha megy neki Messi,Iniesta és Piqué mellett a legfontosabb eleme a játékunknak.
Most nem megy neki. EZ hiba hogy nem látja LE.
Fejben nem százas, mert nem létezik,hogy ennyiszer hoz rossz döntést, gondolok itt azokra a dolgokra, mikor a mezőnynek háttal elkezd farolni, majd összenyaklik, ellen labdát szerez, és ott a veszély. Hétközben is ebből kaptunk gólt, most is nem is egyet. Ezekről le kellene szoknia, és akkor nem lesz baj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.03. 22:15:50

Bob_Marley írta:Rossz forma stb, ezzel nem is vitatkozok, de olyanokat hogy 3-4 meccset is kihagyjon...Azzal gyakorlatilag meglehet ölni és még gyengébb formában is lehet. Nem azt mondom, hogy neveltetés szempontból egy végigmozizás oldalról nem esne jól, de annyira fontos láncszeme a csapatnak, hogy látjuk ha gyenge formában van akkor nagy a gond. Egy hónapos vagy két három hetes offolást nagyon túlzónak érzem.
Enrique amúgy is pont az a fajta. Mindamellett hogy egy rossz, ostoba edző, pedagógusként is egy nulla nyilván ilyenkor az a megoldás hogy hetekig a keretbe se nevezzük hátha elmegy minden önbizalma.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.03. 21:27:41

Yokozuna írta:Amit Piqué magára vállal, azt Busquets helyett teszi. Ő csak téblábol, alibizik, hibázik rendszeresen, tehát hátul nem jó, előre értékelhetetlen, mit keres ez az ember a Barca középpályáján. Ez a mi nélkülözhetetlen játékosunk? Sürgősen meg kéne oldani a kiváltását!
Alig vártalak. :mrgreen:

Ezt meg kérdezd meg Pepet, ő tette be anno a kezdőbe. :?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.10.03. 21:11:09

Amit Piqué magára vállal, azt Busquets helyett teszi. Ő csak téblábol, alibizik, hibázik rendszeresen, tehát hátul nem jó, előre értékelhetetlen, mit keres ez az ember a Barca középpályáján. Ez a mi nélkülözhetetlen játékosunk? Sürgősen meg kéne oldani a kiváltását!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.03. 18:15:23

mess2009 írta:csak azt kérdezném, hogy mit jelent az első mondatod ? ..Kicsit off.....
Melyik, az hogy ez az egyik kedvenc fórumos dolgom? Azzal arra céloztam, hogy mindig ez van, rosszabb pár meccs erejéig egy játékos, és akkor az egész szezonos megítélése megváltozik. Fábregasnál is ez volt, szezon elején a csapat húzóembere volt, kipukkadt tavaszra, és az egész szezonja kuka volt egyeseknél. Vagy akár Masch, most voltak gyengébb meccsei, megint előjöttek a hsz-ek, hogy sose volt jó kh.. De igaz ez fordítva is, ha valakinek van pár jómeccse, utána néha átesik a megítélése a ló túloldalára. SR a legjobb példa az utóbbi időből, tavaly amikor full átlag meccseket hozott - amiért előtte szidva volt -, akkor is sorra kapta a MoM szavazatokat.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.03. 17:59:06

Bob_Marley írta:Rossz forma stb, ezzel nem is vitatkozok, de olyanokat hogy 3-4 meccset is kihagyjon...Azzal gyakorlatilag meglehet ölni és még gyengébb formában is lehet. Nem azt mondom, hogy neveltetés szempontból egy végigmozizás oldalról nem esne jól, de annyira fontos láncszeme a csapatnak, hogy látjuk ha gyenge formában van akkor nagy a gond. Egy hónapos vagy két három hetes offolást nagyon túlzónak érzem.
Igazából szerintem az jatszana a legjobban, hogy egy meccs lelátó utána egy-két meccsen csak csere.Egy kicsit pohenne is másrészt meg fejben is eljut a, hogy bakker valamit mutatni kéne mert nem vagyok nélkülözhetetlen.Eleve annyi középpályásunk van mint a szemét, egy kicsit meg kéne végre futtatni a helyéért.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.10.03. 17:45:46

palesz77 írta:Statok alapjan 2012/13-as szezon ota folyamatosan gyengul vedekezesben amugy.
mess2009 írta:...
Kicsit off, de ez az egyik kedvenc forumos dolgom komolyan - biztos en is csinaltam mar. Amikor valaki lehoz par rosszabb meccset, es meg van kerdojelezve az egesz karrierje. Nem azzal van baj, hogy szidva van, fel eve legalabb magahoz kepest gyengen jatszik, ami baromi aggaszto. De nem kepessegbeli gondjai vannak, ha ujra 100%-os lesz fejben, megint jol fog jatszani, nem szaladt el mellette a modern labdarugas.. Ez olyan, mint amikor Masch letol 3-4 gyengebb meccset, es jonnek a hsz-ek, hogy sose volt kh. Elore latom, hogy SR-nel is ez lesz, amint visszaesik, mar nem lesz jobbhatvednek valo.. Ha Busi jateka ennyibol allna, hogy jol passzol, egy szem visszahuzos cselt tud, es nem nyeri a parharcait, akkor reg nem lenne kezdo.

Es ismetlem, en is padra tennem, de ne csinaljunk mar ugy, mintha csak soval lett volna elfogadhato az eddigi 8 eves teljesitmenye..
..ok. ennyiből is jól látom a véleménykülönbséget, semmi bajom ezzel.
csak azt kérdezném, hogy mit jelent az első mondatod ? ..Kicsit off.....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.03. 15:58:52

Rossz forma stb, ezzel nem is vitatkozok, de olyanokat hogy 3-4 meccset is kihagyjon...Azzal gyakorlatilag meglehet ölni és még gyengébb formában is lehet. Nem azt mondom, hogy neveltetés szempontból egy végigmozizás oldalról nem esne jól, de annyira fontos láncszeme a csapatnak, hogy látjuk ha gyenge formában van akkor nagy a gond. Egy hónapos vagy két három hetes offolást nagyon túlzónak érzem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.03. 14:24:30

Az a baj, hogy én jelenleg SR-ben látom azt egyedül, vagy még esetleg Maschban(ha jól játszik), hogy ezt a rossz formában lévő Busit tudja pótolni, Gomes és Rakitic sem lenne nála jobb ezen a poszton szerintem. De SR jobboson kezdő, míg Masch meg valószínűleg hátul.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.10.03. 14:01:22

Kicsit aggasztó a jelenlegi formája, de mint látjuk és tudjuk fontos láncszeme ő a csapatunknak, szóval remléjük hamar összekapja magát.
Ami nekem feltűnő, hogy mostanában minden meccsre jut egy-egy olyan hibája, amiből gól születik, vagy az ellenfél helyzetbe kerül. Ez azért furcsa, mert éveken át kb észrevehetetlen volt, mivel szinte hiba nélkül játszott. Mostanában sokszor lemarad, túlcselezi, túlforogja magát...jelenlegi forma alapján azt kell mondja, hogy padon a helye.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.03. 13:17:22

Ő és TS is beismerte, hogy ludas a vereségben. Nekem egyfelől egyértelmű üzenet, hogy LE-t is felmentik, és teljes támogatásukról biztosítják, mivel a meccs után ő vállalta magára a bukást. Szép gesztus.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.03. 13:15:51

Mondjuk ezek a százalékok a játékunk kisebb változásai miatt is vannak szerintem. Ettől függetlenül csúnya az a 41% egyelőre, de nem lehetetlen 70%-ra felvinni év végéig.

Nyilatkozat alapján meg érzi ő is, hogy pocsék formában van, reméljük a szünet után a tavaly őszi/téli Busit látjuk a pályán.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.10.03. 13:13:27

Sergio Busquets on 4-3 loss to Celta Vigo: "Clearly I am one of those responsible for this defeat."

Ez a hozzáállás viszont megsüvegelendő. =D>
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Válasz küldése