Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 17:24:06

még egy utolsó kérdés, ez csak a gól és gólpasszok fontosságának vonatkozása miatt érdekel.

van 5 gólja, 11 gólpassza, na most ha lenne neki 11 gólja és 5 gólpassza, akkor akik keveslik a góljait, azok elégedettek lennének, vagy szóvá lenne téve, hogy nincs elég assziszt ?

csak azért kérdezem, mert számomra közel egyenértékű a kettő, mert van, mikor a gól a mestermű, de van, mikor a gólpassz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.03. 17:13:52

teljesen mindegy,hogy mi, a probléma jelen van, ezért megilleti a kritika.
És az egész "vita" itt a topicban innen indult,hogy néhányan kritikát mertünk megfogalmazni a helyzetkihasználására, majd jöttek a terelések,hogy másban pedig milyen jó, stb, amikor ezekről nem mondtunk negatívat, sőt.
Ezzel szerintem ő is egyetért, azt akarta írni gondolom, hogy van pozitívuma is rendesen, türelmesnek kell lenni vele.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 17:09:06

danianevem írta:Kell egy ilyen figura a csapatba, én ezért védem, de szerintem a többiek is. "A kötelező rossz", egy állat a favágók ellen. A helyzetkihasználása vitathatatlanul gyenge, de ennél már csak jobb lehet. Sőt, ha ilyen gólerősség mellett is így megy a csapatnak, akkor mi lesz, ha ő is belelendül?

Egyébként Benzemának nem is olyan régen volt egy 7 meccses góltalansági sorozata, mégsem akarják elpasszolni a Unitednak (vagy másnak), mert kell ő oda. Mentalitásban, fizikumban egyaránt. Nekünk meg Suárez jutott ezen a téren.

Persze,hogy kell, de írtam is,hogy alig 1-2 ember dobálózik az adjuk el dologgal,nem releváns.
S.Agüero írta: Mondjuk görcsösség?
:
teljesen mindegy,hogy mi, a probléma jelen van, ezért megilleti a kritika.
És az egész "vita" itt a topicban innen indult,hogy néhányan kritikát mertünk megfogalmazni a helyzetkihasználására, majd jöttek a terelések,hogy másban pedig milyen jó, stb, amikor ezekről nem mondtunk negatívat, sőt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.03. 17:04:27

Kell egy ilyen figura a csapatba, én ezért védem, de szerintem a többiek is. "A kötelező rossz", egy állat a favágók ellen. A helyzetkihasználása vitathatatlanul gyenge, de ennél már csak jobb lehet. Sőt, ha ilyen gólerősség mellett is így megy a csapatnak, akkor mi lesz, ha ő is belelendül?

Egyébként Benzemának nem is olyan régen volt egy 7 meccses góltalansági sorozata, mégsem akarják elpasszolni a Unitednak (vagy másnak), mert kell ő oda. Mentalitásban, fizikumban egyaránt. Nekünk meg Suárez jutott ezen a téren.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.03. 17:02:18

de azt hogy 10 méterről nem talál kaput,sorozatosan,annak más okai vannak
Mondjuk görcsösség?

Egyébként én is így vagyok, átérzem a helyzetét. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 17:01:32

Normandia írta: De még egyszer leírom, hogy nem hiszem, nem látom hogy mellőznék a ziccerek terén, sőt. Azt látom, hogy nagyon idegeskedik a kihagyott helyzetek miatt és ez rányomja bélyegét a helyzetkihasználására.
Ez az a szegmens, amit mindenki elismer, hogy probléma és negatívum az esetében. Ezt a vak is látja, nem nagyon vitatkozik vele senki.
Csak néhányan nem erre hegyezik ki a dolgokat. Ráadásul, ha annyira sz...r lenne, meg csetlik-botlik, meg idegenül mozogna, nem tudom hogy jutna ennyi helyzethez.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 16:55:02

Ez nem tény amit írsz,hanem feltételezés.

Elfogadom egyébként, ha így gondolod, de nem értek egyet ezzel.
Mindent lehet a kihagyásra meg az új közegre fogni,de azt hogy 10 méterről nem talál kaput,sorozatosan,annak más okai vannak,nem az,hogy csak 20 meccset játszott itt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 16:45:47

megfordítom a dolgot, mert nehéz megfogalmazni, amire ki szeretnék lyukadni.

szerintetek, ha nincs suarez eltiltása, és mind fizikálisan, mind mentálisan tökéletesen rendben van (mind a kettővel gondok voltak/vannak), a szezon elejétől fogva rendesen a csapattal edz és játszik, nem lenne több gólja ?
én 99.9%-ig biztos vagyok benne, hogy de, több gólja lenne.

ez nem takarózás, ez tény, ez az egész eltiltási procedúra egy baromi nagy kézifék volt a barcelona pályafutásának belendítésében.
természetesen magának köszönheti, ő okozta magának, de érted a lényeget.

erre mondom azt, hogy a szezon első felét ez beárnyékolja szerintem, a második fele lesz az, amikorra már hoznia kell magát.
én most sem vagyok elégedetlen vele, mert figyelembe veszem a körülményeket, jók a statjai, taktilailag hoz a csapatnak...de a tavasz lesz az, ahol szintet kell lépnie, és szerintem fog is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 16:33:47

shutterisland írta:suareznek 20 rohadt meccse nem volt még ebben a csapatban, nem hiszem el, hogy nem értitek meg, hogy ezért védjük.
ezért mondtam, ez nem fifa, hogy berakjuk, aztán pár meccs után már tökéletesen érzi a csapatjátékot, rúgdalja a gólokat meg hozza a formáját.

.

???
20 meccs, ez most hogy jön ide? Nem sérülésből jött,meg eleve, a helyzetek berúgása nem olyan, amit tanulgatni kéne,és szoknia az új csapatban.
Szóval ezt nem értem azért, erre nem lehet fogni,hogy rendre elpuskázza a helyzeteit.
A többit lehetne ezzel takargatni, de a játék olvasásával különösebb baja nincsen, mivel helyzetbe kerül sokszor....így tárgytalan ez a 20 meccses takaró.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.03. 16:29:42

mess2009 írta: Suarezhez visszatérve: nem gondoljátok, hogy rúgathatnának (is) vele pár gólt? Messinél gyakorta de néha még Pedrónál is meg játszák u. ezt, nem lehet nem észre venni.
ezt azért kérdezem, mert egyáltalán nem látok még törekvést sem arra, hogy tömnék lasztival pedig a gólokhoz bizony ziccerek kellenek, kinek több kinek kevesebb.... talán ez is segíthetne.
Nos ez visszafelé is igaz lehet. Kapott már annyi lasztit, amit "csak" be kellett volna rúgnia, hogy több meccset is nyerhettünk volna már azokkal. Én nem bántom, mert vannak jó megmozdulásai, meglátásai és legalább 2 emberkét leköt, de az biztos, hogy ha nem passzolnak neki , bár én ezt nem tapasztaltam, akkor annak a kihagyott helyzetek az okai és nem az utálat, vagy a mellőzés. Már ne haragudj, de ha én folyamatosan tömlek jó labdákkal és azoknak a töredékét rúgod be, valszeg én sem téged erőltetnélek a gólpasszok terén, hanem egy másik játékost, aki meg berúgja. De még egyszer leírom, hogy nem hiszem, nem látom hogy mellőznék a ziccerek terén, sőt. Azt látom, hogy nagyon idegeskedik a kihagyott helyzetek miatt és ez rányomja bélyegét a helyzetkihasználására.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 16:24:26

suareznek 20 rohadt meccse nem volt még ebben a csapatban, nem hiszem el, hogy nem értitek meg, hogy ezért védjük.
ezért mondtam, ez nem fifa, hogy berakjuk, aztán pár meccs után már tökéletesen érzi a csapatjátékot, rúgdalja a gólokat meg hozza a formáját.

nyilván ha tavasszal nem tud javulni, akkor már többünk szemében is kevés lesz, de egyelőre mind statisztikailag, mind taktikai szempontból hoz egy olyan szintet, amit egy ilyen eltiltásból visszatérő, mentálisan és fizikálisan is lemaradással nyitó, új közegbe beilleszkedni próbáló játékostól szerintem elfogadható.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 16:22:31

mess2009 írta: ezt azért kérdezem, mert egyáltalán nem látok még törekvést sem arra, hogy tömnék lasztival pedig a gólokhoz bizony ziccerek kellenek, kinek több kinek kevesebb.... talán ez is segíthetne.

Akkor nem tudom mit nézel, mert pont ez a gond vele, hogy kapja a gólpassz értékű labdákat, de nem tudja azokat értékesíteni, legalábbis nagyon kis százalékban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.02.03. 16:12:26

Komolyan mondom, hogy akiket nem zavar az, hogy egy meccsen 10 labdából 9et nem tud levenni, és 10 helyzetből 9et nem rúg be, azok vagy elfogultak az irányába, vagy életükben nem fociztak még olyan játékossal egy csapatban, aki a fent felsorolt két tulajdonság jellemzi... Tanácsolom, hogy próbáljátok ki, hogy egy tétmeccsen valamelyik csapattársatok nem tud lekezelni egy passzt, vagy egyszerűen nem tud A-ból B-be passzolni, és 3 méterről is kihagyja a ziccereket. Ha ezek után nem kaptok ott a pályán idegbajt, akkor tényleg velem van a súlyos probléma...

Felhozok mást. Ott van Montoya vagy Alves. Hagy ne linkeljem be a komplett topicját mindkettőnek, hogy mit kaptak az utóbb időben. Semmivel sem különb az Ő helyzetük, mint Suárezé. Montoyát ugyan úgy zavarja a labda, ugyan úgy nem tud pontosan passzolni és ugyan úgy nem képes az összjátékokra. Alvesről meg még mindennek fejébe gólok tömkelegét kaptuk. Mégis Ők le vannak/voltak savazva, Suáreznél meg felhozzátok gólpassznak azt a szitut, mikor le akarta venni a labdát, de elpattant tőle, és így került VÉLETLENÜL Neymar elé a laszti. Na itt kezdődik a probléma, hogy egy rossz labdalevételt teljes értékű gólpassznak írnak be egyesek...


Jah és értő olvasás... Azt írtam, hogy egy csatár ELSŐDLEGES, tehát nem egyetlen dolga a góllövés. De ha egy csatárnak nem elsődleges dolga a góllövés, akkor szerintem sportágat váltok...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.03. 15:59:41

Nem csak a góljai után kell megítélni, tény. Az is igaz, hogy a mozgásával, azzal amelóval amit elvégez, terhet vesz le, területet ad Messiéknek.
Engem az zavar, hogy zavarja a labda. Ilyen technikai hibákért kispályán, nálunk is irány a pad... :D
Baromi idegörlő,lehet pl.Messinek, hogy az agyonrúgást kockáztatva belevág a szólóba, túljut 2-3 emberen, rápasszolja Suarezre, akinek csak vissza kéne raknia érzésből....ehelyett elszerencsétlenkedi...
Nincs bajom a hibával, csak az ügyetlenséggel.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.03. 15:44:58

látom már elő került itt taktika, orvos biológia, és egyéb ártalmak... szegény Suarez okán.
betömörülő védelem - csak ellenünk? nem gondolom, de gyakorta ezt mi kényszerítjük ki tehát kár más csapatokat (ellenfeleket ) okolni. megfigyeltem: egy labdaszerzés pl. a saját kapuja előtt a Real-nál egy potenciális támadási lehetőség! nálunk? gurigázás Busqetsen át amíg mindenki fel nem áll ellenünk!
letámadás és feltolt védelem. az a baj hogy ha tehetik állandóan ebben a formációban játszanak, az eredmény kettős:
- nincs egyetlen más csapat sem talán akire annyira veszélyes lenne egy a középpályán elveszített labda
- amikor eredménytelen a letámadások zöme (mert egy erős kreatív középpályás hármas az ellenfél) szétziláltan érkeznek vissza a kapunkhoz fedezetlenül hagyott felfutó emberek,pozíció hátrányban loholó védők és középpályások....
Suarezhez visszatérve: nem gondoljátok, hogy rúgathatnának (is) vele pár gólt? Messinél gyakorta de néha még Pedrónál is meg játszák u. ezt, nem lehet nem észre venni.
ezt azért kérdezem, mert egyáltalán nem látok még törekvést sem arra, hogy tömnék lasztival pedig a gólokhoz bizony ziccerek kellenek, kinek több kinek kevesebb.... talán ez is segíthetne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 15:03:05

Mihu írta:Namármost......A 30-35 gólt az egész szezonra értettem, amibe ugye beletartozik a BL és a Kupa is. Azért hülye nem vagyok, hogy első évben 30-35 gólt várjak el egy csatártól, még akkor se, ha az az aktuális Aranycipős. Egy Messivel felálló csapatban meg pláne nem.

Nem igazán értem meg azokat, akik azt mondják, hogy meg kell nézni, hogy mennyit küzd, hajt, felszántja a pályát. Na most én elhiszem, hogy Ronaldoék óta sokat változott a foci, viszont tudtommal ezt a játékot még mindig gólra játszák, és a csatároknak még mindig az az elsődleges feladata, hogy gólt rúgjanak.
A kupában nem játszik/játszott túl sok meccset, az első két körben általában nem játszanak a nagyobb játékosok, de 3 meccs alatt csak berámolt egy gólt és adott 2 gólpasszt a Bl-ben pedig 3 meccsen ez 2 gól és 1 assist (256 perc alatt). Szerintem nem túl rossz, ha már a góllövést nézzük. Ez persze stat, de de ha már erre kitértél.
A kiemelt részhez meg annyit, hogy aki Suarez pozitívumairól beszélt nem azt mondta, hogy azért jó mert küzd hajt, felszántja a pályát. Nem tudom miért ez a rögeszméd, nem egy ember, nem egyféleképpen írta le. Ha nem akarod megérteni, akkor felesleges tovább bármiről is beszélni.
És manapság egy csatár dolga nem csak a góllövés, de ez is ki lett fejtve, inkább nem ragozom tovább, ha nem akarod megérteni akkor ez ez van. Arról már nem is beszélek, hogy össz-vissz 18 meccset játszott amióta itt van, azokat se mindig végig.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.03. 14:41:17

sajnos az említett probléma létezik és nekem is nagyon sokszor elegem van belőle meccsen, könnyen aktiválódik nálam is a "mit is csinál már megint a 80 milliós csatárunk" lemez.
ami mégis megnyugtat és bizakodásra ad okot, az egyrészt az, hogy lehetetlen nem észrevenni, mennyire frusztrálja ez a helyzet Suarezt, és valószínűleg Enrique is észleli a problémát, biztosan beszélnek erről és rajta vannak a megoldásán. nyilván top sportpszichológus és mentális tréner dolgozik náluk, adott egy tipikus probléma, meg kell oldani, szerintem meg is fogják.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 14:38:56

Volna...nem rúgott,mert kihagy szinte mindent. Nincs kérdés.
A pozitívumait meg leírta majdnem mindenki,én is leírtam nem egyszer, az eladását meg egyszer sem hoztam fel, de talán 1-2 ember írta ezt is, nem sokan.

Csatárok mindig is a góljai alapján voltak,vannak,és lesznek megítélve, az összes többi extra, plusz pozitívum. (még egyszer leírom, az extrákat hozza is, mert csinálja a területeket, egyre többet mozog be,stb...) Az alapdolog az lenne,hogy gólra váltsa a ziccereit. Nem véletlen kerül ő oda ennyiszer, játékunk része,hogy rá jönnek ki a figurák. De nem tudja ezeket befejezni-> nem végzi jól EZT a dolgát.


Én csak annyira akartam egyébként célozni,hogy attól mert leírjuk a pozitívumokat, még megmarad ez a hatalmas negatívum a neve mellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.03. 14:27:33

shutterisland írta:
Ehhez képes Te is felhozod, akkor hogy is van ez?
mert valós, hogy kevés gólt rúg, ez is egy negatívum, ahogy vannak a pozitív oldalon is dolgok, ennyi.
csak szerintem túl van dramatizálva, és őskori gondolkodás, hogy a csatárt ennyire a góljai alapján ítéljük meg, ma már ez komplexebb.

mondjuk ez is érdekes, mert ha rúgott volna 5 góllal többet, és 10 gólja meg 11 gólpassza lenne, akkor mindenki odalenne érte, hogy hogy berobbant, így meg sokan csak legyintenek rá vagy adnák el.
mi az hogy ha rúgott volna 5 góllal többet? rúgott? nem. bazz leírtál egy tök evidens dolgot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 14:16:14

Ehhez képes Te is felhozod, akkor hogy is van ez?
mert valós, hogy kevés gólt rúg, ez is egy negatívum, ahogy vannak a pozitív oldalon is dolgok, ennyi.
csak szerintem túl van dramatizálva, és őskori gondolkodás, hogy a csatárt ennyire a góljai alapján ítéljük meg, ma már ez komplexebb.

mondjuk ez is érdekes, mert ha rúgott volna 5 góllal többet, és 10 gólja meg 11 gólpassza lenne, akkor mindenki odalenne érte, hogy hogy berobbant, így meg sokan csak legyintenek rá vagy adnák el.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 14:10:07

shutterisland írta:

bár igazából tökmindegy bizonyos szempontból, mert hiába írod le kifejtve, erre is csak annyit várnék az ellenlábasoktól, hogy "jó, de a csatár dolga a góllövés". :mrgreen:

a suarez sztori összegzése felőlem :

negatívum :
- kevés gól


Ehhez képes Te is felhozod, akkor hogy is van ez? :roll:
Mi se mondunk mást, Barni leírta részletesen az erényeit,amik igen megvannak, elhisszük,látjuk,hasznos tagja a csapatnak, ezt nem vitatta sztem senki.

De ez teljesen jogos kritika felé, és nem lehet elmismásolni azzal,hogy elkezdjük sorolni a létező pozitívumokat. Attól még a hibák megmaradnak, valósak.

Plusz még senkitől nem láttam azt leírva, amin megy a téma,hogy CSAK az a feladata hogy belője 5 méterről a helyzeteket. Ez nem igaz, én is csak azt mondom, hogy HA már odakerül,akkor egy 80 milliós (már látom előre hogy valaki erre fog ugrani,kiragadva a szövegből... =D> ) Suáreztől elvárom,hogy berugdossa ezeket. Ne törje el a labdát ziccerben,meg szemben 10 méterről középről találjon már legalább kaput.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.03. 13:42:05

szép írás barni, azért látszik, hogy a foci taktikai és finomhangolós részére neked van itt a legtöbb rálátásod.

bár igazából tökmindegy bizonyos szempontból, mert hiába írod le kifejtve, erre is csak annyit várnék az ellenlábasoktól, hogy "jó, de a csatár dolga a góllövés". :mrgreen:

a suarez sztori összegzése felőlem :

negatívum :
- kevés gól
- érthetetlen technikai hibák
- néha testidegennek tűnő játék

pozitívum :
- sok gólpassz
- jól kerül helyzetbe
- küzd, akar, ez valahogy erre a csapatra az utóbbi években csak nyomokban volt jellemző.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.03. 13:28:01

basketking írta:...
Készíthetnél egy videót a Barcelona támadójátékáról (Neymar-Messi-Suárez + Pedro)! Szerintem sokan lennénk kíváncsiak rá.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.03. 13:09:50

MQuCsabi írta:Na jó, újabb kérdéseim merülnek fel, mint például az, hogy mi okozza (valószínűleg a Pep korszak), hogy ellenünk általában beállnak a csapatok, mások ellen pedig nem? De ez már más topik és megint kellene hozzá pár óra iszogatós hepaj, úgyhogy vehetjük úgy, hogy fel sem tettem :D

ON: Suarez pedig akkor is remek játékos lesz, ha nem lő 25-30 gólt majd, vagy, ha "nem válik be", mint Ibra.
Bepótoljuk. :mrgreen:

Amúgy én azt vettem észre, hogy ha Suárez a legelső ember, kevésbé játszik jól, mint mikor Ney és Messi is előrébb játszik nála.
Avatar
basketking
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.11.26. 14:18:48
Kapcsolat:

2015.02.03. 12:56:14

Ha OFF lenne a témakör, akkor tegyük ON-ná. :D

Régebben ez a játékstílus és Pep-féle taktika meglepetés volt, új volt a párharcmentes játékkal együtt. A Barca-stílus egyik alapelve, hogy támadásban minél jobban kihasználni a területet, széthúzni a pályát, védekezésben pedig leszűkíteni az ellenfél részére. Ez ellen nem tudtak védekezni akkor, ezért úgy döntöttek, hogy csináljon a Barca a saját térfelén, amit akar, mi pedig szűkítsük le nekik a területet 10-11 emberrel a saját kapunk előtt, hogy kevesebb hely legyen, amit ki tudnak használni. (Persze ez ma már továbbfejlődött, hogy néha letámadnak, néha visszazárnak vagy spontán lekísérik, lelassítják a Barca támadásépítését és, amikor lehetőség nyílik 1-2 emberrel mindig hátrébb szorítják (Piqué hibája a Villareal ellen is ebből eredményezett gólt a sárgáknak).

És ami ON-ná teszi ezt az okfejtést:
Suarez mélységben próbálja széthúzni a pályát és területet nyerni a Barcának, ezzel valamit lépni a betömörülés ellen.
Válasz küldése