Oriol Romeu

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 20:41:03

Kedves, szimpi figura, várom egy sörre, vagy többedmagával mondjuk unokaöcsém keresztelőjére. Csak távozzon a csapattól.

Ez az 1 hónap (szeptemberre már az volt) alatt depissé váló szerethető figura kicsit sok a keretben, nála meg még a tehetségnek is híja.

Értem, hogy nagy a nyomás, de mi a tökre számított? Itt nőtt fel, itt játszott sok évet, nem tudta, hogy kikezdik ha béna lesz?

Fel kell számolni ezt a mentalitást a csapat körül, iszonyú káros, sőt rosszabb, mert azzal, hogy többen ennyire gyengék mentálisan, hogy pár hét alatt megtörnek, azzal elhitetik a többiekkel, hogy rendben van.
Nem bírja valaki? Nem tetszik a hatalmas elvárás? Van az a bizonyos ajtó. Nem azt mondom, hogy nem kimerítő 3-5 év alatt, de a pali júliusban jött.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.18. 17:27:25

NovaProspekt írta:
2024.04.18. 16:38:08

Ez alapján nekem inkább szimpi volt a hozzáállása. De mindegy végső soron, mellékes figura. Ugyanaz, mint a Braithwaite, Kevin-Prince Boateng-vonal, hogy az ember csak a fejét fogja, hogy ezek a játékosok hogyan kerülhettek ide egyáltalán.
Szerintem azért erre nem számíthattunk, hogy ennyire gyenge lesz Romeu. Én ugyen nem követtem a pályafutását, de állítólag a Grionában egész jó volt, illetve előtte a Sotton-ba is.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 16:38:08

A főoldali cikket nem olvastam, de mondott ilyet is:

“It has been difficult for me to overcome moments in which I have disappointed teammates or the coach,” he added.

“You have to earn continuity, to be honest, I haven’t been able to show the coach that he could trust me one game and the other too.”


Ez alapján nekem inkább szimpi volt a hozzáállása. De mindegy végső soron, mellékes figura. Ugyanaz, mint a Braithwaite, Kevin-Prince Boateng-vonal, hogy az ember csak a fejét fogja, hogy ezek a játékosok hogyan kerülhettek ide egyáltalán.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.18. 13:54:59

Legalább ő élvezte és sokat tanult, remélem mi utóbbit tudjuk levonni. Első pár meccse nem volt rossz, akkor azt gondoltam lehet egy b verzió az idehozatala, de aztán sajnos az idő ezt nem igazolta. Bízok benne nyáron minőségi vkp fog érkezni, mert enélkül kár nekifutni bármelyik címnek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 13:08:44

A lényeg, hogy élvezte a mindennapokat, és sokat tanult.
Rá amúgy nem haragszom, mit tudna tenni, fociban sem ez a szint, fejben meg abszolút nem. De aki idehozta...
Nyáron elválik, nyilván ki akarjuk ebrudalni 1-2 millióért is akár, ha hajlandó elmenni, semmi gondom nem lesz vele, de ha nem...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.18. 12:40:10

Most olvastam a főoldali nyilatkozatát. Te jó ég, mennyire nincs önkritikája. "voltak időszakok, amikor nem élveztem a játékot". Konkrétan szerintem egész évben senki nem élvezte a játékát. "Reméli, hogy folytathatja tovább". Őszintén szólva olyan szinten kilóg ebből a csapatból, hogy nem emlékszem kinek volt ilyen gyenge játéka, talán az Alves utódnak idehozott "műbrazil" akinek a nevére sem emlékszem már. Remélem Deco gyorsan megszabadul tőle, bármilyen opció megfelelő, csak menjen.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.31. 10:26:45

Troym írta:
2024.03.30. 23:33:42
Komolyan igyekszem nem foglalkozni vele, holott kis híján a BL-ben is összehozott gólt az ellenfélnek 3 perc alatt és ma is, ebben a szezonban eljutottam oda, hogy próbálom ignorálni a létezését is, de a leginkább aggasztó, amikor Deco és/vagy Laporta azt nyilatkozza, hogy csak kisebb átalakítások várhatóak nyáron.
Még a végén itt marad a nyakunkon jövőre is.
Xavinak obligója van vele kapcsolatban. Ha Xavi távozik, tuti megy ő is. (Meg SR és Alonso is.)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.31. 09:51:57

Troym írta:
2024.03.30. 23:33:42
Komolyan igyekszem nem foglalkozni vele, holott kis híján a BL-ben is összehozott gólt az ellenfélnek 3 perc alatt és ma is, ebben a szezonban eljutottam oda, hogy próbálom ignorálni a létezését is, de a leginkább aggasztó, amikor Deco és/vagy Laporta azt nyilatkozza, hogy csak kisebb átalakítások várhatóak nyáron.
Még a végén itt marad a nyakunkon jövőre is.
Remélem a kisebb átalakításba az ő lecserélése pont bele fog férni. Ha egy használható ember jönne helyette, már erősödnénk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.30. 23:33:42

Komolyan igyekszem nem foglalkozni vele, holott kis híján a BL-ben is összehozott gólt az ellenfélnek 3 perc alatt és ma is, ebben a szezonban eljutottam oda, hogy próbálom ignorálni a létezését is, de a leginkább aggasztó, amikor Deco és/vagy Laporta azt nyilatkozza, hogy csak kisebb átalakítások várhatóak nyáron.
Még a végén itt marad a nyakunkon jövőre is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.30. 23:06:33

Remek meccs volt, minden téren megy a piros Xavinak, nem akarom nagyon kritizálni, viszont nem tudom elképzelni, mikor jön el az a pont Romeuval kapcsolatban, amikor a biztos halál helyett bedob inkább egy kicsit, aki legalább csak talán lesz rossz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.01. 11:05:02

Romero-nak én már lassan azt se hiszem el, amit kérdez. Romeu meg alig játszik egy ideje, ha tényleg menne, nem az utolsó órákban találná ki.

Én tegnap nem láttam vészesnek, szerintem mostmár nincs értelme elengedni. 30-60 percekre tudja tehermentesíteni a FDJ - Gündogan - Pedri trió valamelyikét, erre azért csak jó lehet. Nyáron meg el lehet boltolni a Girona-val valami értelmes üzletre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.02.01. 10:16:13

messideco írta:
2024.02.01. 08:49:24
Gerard Romero írta, hogy pár órával a transzferablak bezárta előtt átigazolási kérelmet nyújtott be. Szerintetek érdemes elengedni őt, vagy szüksége lehet rá a csapatnak (elsősorban a sérüléshullám miatt is)?
Darabra is teljesen felesleges.
Csak azért tartanám itt, hátha nyáron be lehet vonni valami cserébe a Girona-val.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 10:06:53

Hát, hacsak nem ez nyitná meg az utat mondjuk Bergvall vagy valaki más előtt, akkor szerintem ez esélytelen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2024.02.01. 08:49:24

Gerard Romero írta, hogy pár órával a transzferablak bezárta előtt átigazolási kérelmet nyújtott be. Szerintetek érdemes elengedni őt, vagy szüksége lehet rá a csapatnak (elsősorban a sérüléshullám miatt is)?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 10:24:39

Vajon van annak reslitasa, hogy mar telen elenegedjuk ot? Es ami fontosabb, anyagi/ffp ertelemben lehet barmi ertelme?
Bar igy is felfoghatatlanul rovid a kispad, es amugy is inkabb jatszassuk az ifistakat, ha mar nincs mas.
Sztem sajnos mar nincs visszaut az o szemelyet illetoen. Lehet h fejben eleg lenne, de skillekben, kivitelezesben keves mar a mostani szintunkhoz is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.12.15. 00:33:46

bence0330 írta:
2023.12.14. 20:41:07
Az mondjuk tuti, hogy ENNÉL jobb játékra képes, akkor is, ha az sem Barca szint. A szezone első 5-6 meccse alapján lehetne csere. De ja, szerencsére ezt Xavi is elég gyorsan leszűrte, rég nem kap már lehetőséget téttel bíró meccsen. Szerintem télen megpróbáljuk lepasszolni kölcsönbe.
Az első 5-6 meccsen bizonyította, hogy jó kis játékos, ha megfelelően használja a csapat. Én azt se mondanám, hogy nem Barca szint, persze nem FDJ, vagy Gündogan helyett, hanem a cserepadon mögöttük. Egy plusz taktikai elem, vagy esetleg arra is jó beugrónak, ha valakit pihentetni akarunk...

Ha még csak ő lenne, akkor azt mondom, van ilyen, de most komolyan, hány ember felejt el focizni nálunk? A kapu előtt egyre impotensebb: Raphinha, Pedri, Gündogan, Felix, FDJ. Torres több évnyi magánpszichológussal a háta mögött néha már focistára emlékeztet...
Lewa külön (föld)szint, sosem kedveltem, midig is azt mondtam róla, hogy ő csak egy faék, ha a csapat rá építi a taktikát, akkor hasznos eszköz, semmi több. De ennyire bénának azért nem gondoltam.

A biztos védelmünk is nagyon változó, azt kell mondjam még Araujo teljesítménye is kicsit hullámzik, pedig nála jobb védő szerintem a világon nincs jelenleg.
Koundé, aki egy nagyon jó játékos volt, a Barcát elől és hátul is szanaszét szívatta, nálunk meg egy jó meccsre egy bohóc teljesítmény jut.
A stabil Chris se stabil...
Baldé amikor berobbant stabilan hozta Alba szintjét, aztán semmi...

Jóformán mindenkit meg lehetne említeni. Nyilván Romeu nem indul olyan magasról, mint a többiek, szóval, ha ő ahhoz képest is visszaesik, az látványos, de mindenki el-elfelejt focizni itt.
Nem csapatot építettünk, hanem összevásároltuk(trükköztük) a szűk elitből a játékosokat(Romeu a kivétel), akik olyanok, mintha nem lenne edző. Meg-megvillannak, tudnak játszani, de mégis, egyszerűen mintha magukra lennének hagyva...
Ami azért fura, mert azt hittem, hogy Xavi taktikailag lesz gyenge, de emberileg és játékospéldaképként nagyon ott lesz és fejben mindenki nagyon egyben lesz. Aztán a valóságban nagyon nem ez van. Nem mondom, hogy taktikailag zseni lenne, de a játékosai fejben nincsenek ott és nem egy-két meccs óta, hanem folyamatosan, csak a játékosok minősége elfedi azt a sok hiányt. Kb, mint mikor Valverde utolsó idejében már botrányos volt a játékunk, szerencsével botorkáltunk előre és a sztárjaink meg-megvillantak. De rég nem tudtak azok a játékosok stabilan jók lenni, hogy elérjenek is valamit a mai fociban... De annyira jó minőséget képviseltek, hogy még rosszul játszva, kiöregedve is azért sokszor rúgott a semmiből gólt Messi, vagy pattant be Suarez tarkójáról a labda...
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.12.14. 23:39:25

Végre megvan a bűnbak. Miatta rohant át rajtunk a Girona, és már Xavi is látja, hurrá. Mikor a csodálatos Gavi labdavesztéseiből kaptuk a gólokat akkor nem volt ilyen élesszemű a közönség. Most, hogy a szerencsétlen kapus rápasszolja a labdát, ahelyett hogy jobb oldalra tenné az üresen állónak, most mindenki látja a gondok fő okozóját.
Bár remélem nem mindenki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 20:41:07

Az mondjuk tuti, hogy ENNÉL jobb játékra képes, akkor is, ha az sem Barca szint. A szezone első 5-6 meccse alapján lehetne csere. De ja, szerencsére ezt Xavi is elég gyorsan leszűrte, rég nem kap már lehetőséget téttel bíró meccsen. Szerintem télen megpróbáljuk lepasszolni kölcsönbe.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.14. 20:37:44

Olyan érzésem van már vele kapcsán, hogy még a kritizálása is teljesen felesleges, már mindenki kifogyott a jelzőkből is. Remélem még a télen megy és elfelejtjük ezt a rettenetet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.12.14. 18:43:41

Fájóan gyenge és lassú ez a csávó. Szerintem még a 40 éves Busi is gyorsabban mozogna a pályán.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.01. 19:34:38

Kisebb meccsekre Romeu is jó lesz, meg az utánpótlásból bárki.. és reménykedjünk, hogy nem lesz újra sérült a fele középpályánk.

Láttuk, hogy Gavi is játszott jól hátul söprögetve, meg labdaelosztóként.. Gündogannak még egyel jobban állt a szerep. Nyomták duplában is.
Frenkie eleve itt játszik a legjobban, toronymagasan. De biztos vagyok benne, hogy még Pedri is megállná a helyét.
Most meg itt van Frenkie, és néha még Raphit is használtuk kp-ként, meg Cancelot is lehet talán akár beljebb is hozni.

Alapvetően van Ferminnel már 5 középpályás, akiket talán bármikor lehet nyugodtan kezdetni, és a portugálok érkezésével már 3 klasszikus középpályás profilú emberrel játszunk.
Elvileg több mint elegendő amink van. Ráadásul Xavi bárkit átképez középső középpályásnak szerintem, ha kell.. még a portást is.

Ha valami hiányposzt, az a jobb és balbekk cseréje, továbbra is. Különösen a jobb, mert szerintem Cancelo nem egy nagy ász védekezésben, illetve klasszikus futó bekket játszva.
Ha valahova igazolnánk, az ide kéne jöjjön. De szerintem idénre felesleges erőlködni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.01. 17:24:44

Az, hogy a rangadókra Romeu nem megoldás, nem jelenti, hogy drága igazolások után kell nézni. Lehet Christensennel próbálkozni vkp-ként, minthogy Inigo hátul bevált. Ezen felül meg az utánpótlásból is meg lehet keresni a legalkalmasabbat és perceket adni neki a bajnokságban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.31. 15:10:23

Troym írta:
2023.10.31. 14:09:45
Deluigi írta:
2023.10.31. 14:02:42


pontosan ez volt a kerdesem, ki jott volna INGYEN ezert a fizetesert?

mert nem tolongtak a jelentkezok
Gondolod egy Tielemans / Kante nem jött volna 5-10 millióért egy Barcába? De Kessié itt is volt, Nico is.
Amúgy kölcsön is lehet venni játékost ha csóró vagy és 3,4 millióért szerintem egy egész ütős vkp kölcsönvehető lett volna.
Inigo fizetését amúgy nem tudom mennyire biztos, a bérekről amennyi forrás annyi különböző összeg. De én elhiszem, ha így van.
Tielemans nem igazán vkp, ő inkább Gündoganhoz áll közelebb, a válogatottban szokott kicsit "vkp-posztban" játszani, de ott is Witsellel együtt. Amúgy meg lehet, hogy igen jól jártunk, hogy nem jött. A Villa nem rossz kis csapat, de annyira nem jó, hogy aki ott szinte kevesebb mint epizodista az itt komolyabb segítség legyen.
Kanté pedig 5-10 nettóért kötve hiszem hogy eljött volna padozni, mikor a sokszorosáért elmehetett a szaudiakhoz levezetni. Ő profi futballra amúgy sem a legalkalmasabb már, 2 éve gyakorlatilag az orvosi szoba a törzshelye.
Brozovicot próbáltuk elhozni, számolgattunk egy ideig, de azt mondta, hogy ennél tovább nem vár és inkább ő is ment a pénz után a szaudiakhoz.
Neves nem kellett Xavinak valamiért, bár 35 milliót, amiből a Wolves nem engedett, amúgy is képtelenek voltunk kiköhögni.

De alapvetően átmeneti megoldásnak ilyen emberek, ekkora fizetéssel, nem hiszem, hogy jöttek volna vagy egyáltalán jó ötlet lett volna minden cash-t elkölteni egy félmegoldásra, úgy hogy a következő nyáron már sokkal kevesebb esély lesz "valódi" játékost találni. Addig pedig elvagyunk Romeuval, úgysem kell kezdetni, még úgy is megoldottuk nélküle, hogy baromi foghíjas a kp-nk.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.31. 14:09:45

Deluigi írta:
2023.10.31. 14:02:42
Troym írta:
2023.10.31. 13:55:52
inkább a súlyozás érthetetlen.
pontosan ez volt a kerdesem, ki jott volna INGYEN ezert a fizetesert?

mert nem tolongtak a jelentkezok
Gondolod egy Tielemans / Kante nem jött volna 5-10 millióért egy Barcába? De Kessié itt is volt, Nico is.
Amúgy kölcsön is lehet venni játékost ha csóró vagy és 3,4 millióért szerintem egy egész ütős vkp kölcsönvehető lett volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.31. 14:09:09

Troym, szerintem a prioritás itt is ez volt, Xavi egy éve hajtogatta a vkp-t, már Busi jelenlétekor is. Gondolom az, hogy hátra jobb játékos jött, mint középre - egyetértek, a vkp lett volna a fontosabb! - az attól függött, hogy

- Kik voltak elérhetőek
- Ezek közül kire volt lóvé
- Akire (nem) volt, az ide akart-e jönni.

A 4. középső védővel úgy tűnik, nagy mázlink volt, és mindhárom kritériumnak megfelelt. A vkp posztra meg gondolom szűkebb volt a piac a jó játékosokból, azok is horror, vagy nekünk jelenleg horror áron (ezen a nyáron lehet, hogy ez 20 misi volt...) jöhettek volna.

Így utólag Romeunál tuti így is jobbat lehetett volna hozni, de előre nem lehetett tudni, hogy nem üt meg egy közepes szintet, mert fejben nem elég ehhez. Nyilván én gondolkodás nélkül Nicót tartottam volna meg (vagy Kessiét, de lehet, hogy az a fizu+lóvé nagyon kellett), de ha már ők nem voltak jók, és hozni kellett, akkor alighanem ez volt a helyzet, azért lett jobb 4. kh, mint 2. vkp.

Utólag már nyilván jobb lett volna 5-6 misiért hozni valami uruguayi srácot... szerintem télen jönni fog valaki mindenképp.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.10.31. 14:10:44-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése