Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
30%
4
28
39%
3
14
20%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 71
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.18. 00:43:37

Troym írta:
2024.03.17. 14:18:11
Majd ha valaki megmondja mégis

- mit keres Deco a posztján 0 tapasztalattal, ennek mi a logikája?
- miért jár a szája szuperliga kapcsán, ha így is minket néz mindenki rossz szemmel? (liga, uefa, fifa)
- mi is a helyzet a Negreia ügyben, ami az ő első elnöksége alatt 8 évig zavartalanul folytatódott?
- plusz felvázolja, hogy miért volt annyira nagy üzleti érzék harmad- negyedáron eladni a játékosainkat?
Deco 2021 ősze óta volt játékosmegfigyelőnk. Játékosmegfigyelőből léptették elő igazgatóvá. Ha valaki, akkor ő látja a felhozatalt. Nem hiszem, hogy a sportigazgatói teendőkhöz kellene tapasztalat, nagyon sok sportágban látok general managereket a semmiből jönni. Érteni kell a sportághoz, meg ismerni kell a felhozatalt. Ez benne megvan. Legendás játékos volt, ha fel tudja vázolni a kiszemelt játékosnak, hogy miért érdemes hozzánk igazolnia, miért ez a klub az, amiben ki tud teljesedni és a csúcsra tud jutni a pályafutása, akkor el tudja látni a feladatát. Szerintem legalábbis egy Deco hívása inkább felvillanyoz egy futballistát, mint egy Alemany-é.

A szuperliga egy másik téma, ami miatt nagyon támogatom Laportát. A labdarúgásnak a szuperligára van szüksége, és büszke vagyok arra, hogy a mi klubunk ebben úttörő, és egy pillanatra sem hátrál meg. Egyértelművé kell tenni, hogy mi mindig készen állunk. Amint a többiek is, már indulhat is a projekt. Nagyon nagyra becsülöm Laportát, amiért ennyire elkötelezett a kérdésben. Az UEFA úgy tűnik, nem büntet sem minket, sem a Madridot emiatt, mert ez a két csapat elviszi a rajongók több mint egynegyedét, úgyhogy ha elkezdenek kiszórogatni minket, az a nézettségnek nagyon nem tesz jót. Amikor a Real Madrid javára állítólag elfogult módon befújt ítéletekről van szó a BL-ben, mindig azt mondom, nem is érdeke az UEFA-nak, hogy a Madrid hamar kiessen. Elviszik a szurkolók több mint 10%-át, persze, hogy az UEFA annak örül, ha sokáig mennek. A Liga sem a szuperliga miatt büntet minket, lásd a Madridot, akik szintén elkötelezettek a témában, és nincs ebből hátrányuk.

A harmadik ponttal egyetértek, ez nagyon gáz. Tanácsadás, hát persze. Laporta ügyvéd, úgyhogy ha volt eszük, jogilag jól körülbástyázták a dolgot, és ha be tudják bizonyítani, hogy valóban voltak tanácsadások, akkor ennyi. Hogy más is volt még, az csak akkor derül ki, ha valamelyik bíró elkezd beszélni, de hát minek beszélne bármelyik is? Hogy egy korrupt, kilóra megvehető csalónak állíttassa be magát? Nagyon nem valószínű, hogy bárki ilyet tenne. Nincs is büntetés már egy éve. Gáz ügy, de szerintem megússzuk.

A negyedik ponttal is egyetértek, nagyon áron alul mentek el játékosok. Így egyetértek azzal, hogy nem tökéletes a ciklus, én egy 7,5-öt adok rá minden szempontot pontozva, ami számomra egy újraválasztandó pontszám.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.17. 14:40:38

gránit írta:
2024.03.17. 12:35:02
Abban nem látok nagy problémát, ha kb 3 évre jönnek átmeneti játékosok,
Ezt (is) teljesen hasonlóan gondolom, sőt mi több, kimondottan fontos kirakósak lehetnek egy olyan posztra vagy posztokra amire ki kell várni a "tökéletesnek" igérkező megoldást.

Egyébként a megfelelően kiválasztott szakmai stáb gondolatot is úgy értettem, hogy a mindenkori elnöknek kőkeményen és reálisan szembe kell nézni az adott helyzettel, aktuális körülményekkel és ehhez alkalmazkodva kiválasztani az éppen arra az időszakra leginkább alkalmas edzői stábot is.

Egy zsoldos jellegű átmeneti csapathoz igenis olyan edzőt kell hozni, aki ehhez ért. Ahogy vannak építkezésre alkalmas karakterű edzők, úgy vannak válságmenedzseléshez értők, akik az éppen aktuális állományból képesek összedobni a célnak megfefelő csapatot.

Bármelyik klubnál előfordulhatnak ilyen olyan körülmények miatt különféle időszakok, amire jól kell reagálni és ezekhez az időszakokhoz a legmegfelelőbb edzői stábot hozni. Alkalmazkodni kell, a mindenkori elnöknek ezt fel kell ismernie és akár átmenetileg is, de változtatnia kell.

Egy a lényeg, hogy céltudatos legyen mindez és a körülményekhez képest a lehető legjobb.
Az öszvérből lehetőleg ne a szamár, hanem a ló képességei kerüljenek ki az ilyesmiből.... :lol:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.17. 14:18:11

Majd ha valaki megmondja mégis

- mit keres Deco a posztján 0 tapasztalattal, ennek mi a logikája?
- miért jár a szája szuperliga kapcsán, ha így is minket néz mindenki rossz szemmel? (liga, uefa, fifa)
- mi is a helyzet a Negreia ügyben, ami az ő első elnöksége alatt 8 évig zavartalanul folytatódott?
- plusz felvázolja, hogy miért volt annyira nagy üzleti érzék harmad- negyedáron eladni a játékosainkat?

akkor elhiszem, hogy milyen szuperül végzi a dolgát.
Szerintem max közepes munkát végez, csak Bartok és Gaspartok mellett tűnik ez nagyon kiemelkedőnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.17. 12:35:02

Peter írta:
2024.03.16. 16:33:39
Kovbal88 írta:
2024.03.16. 11:34:14
A többi elnökjelölt vagy éppen Barto nem tudom, hogy oldotta volna meg a feladatot, azzal hogy felkeresik, Haalandot, hogy kérlek gyere a Barcába ingyen focizni, mert nincs pénzünk téged leigazolni, nem biztos, hogy működik.
Az üres kassza tényét kérdőjeleztem meg, hiszen voltak költések, nem is kevés, az pedig üres kasszából nem ment volna.....hogy a pénzt rajzolta vagy mit adott el érte, e tekintetben indiferens.... :lol:

Ha már Haalandot szóba hoztad, igen, legyen elvárható az elnöktől olyan szakmai környezet megteremtése és fenntartása a Barcelonánál, hogy bizony ne Lewandowski vagy Gündogan számítson sztárigazolásoknak, hanem a jelen és jövő tehetségei számára komoly cél legyen, avagy a szakma csúcsa a Barcelonához kerülni.
Amennyiben a szakmai környezet erre alkalmas, akkor a pénzügyi vonalon kisebb szükség lesz a matekra.
Azt pedig nagyon fontos hangsúlyozni, hogy a klubnak nem likviditási problémái vannak. A klubnak nagy bevételei vannak, nem anyagilag vagyunk pácban, hanem a Liga fojtogat minket (és csak minket). Ha van lehetőségünk rá, költekezünk, és költekeztünk is. Nem mindig arra, akire kellett volna.

Lewandowski szerintem egy szezonra nagyon jó igazolás volt, de az kétségtelen, hogy költségesebb mindig átmeneti emberekre építeni, és néhány évente újra és újra megvenni az átmeneti embereket, ahelyett, hogy egyszer vennénk meg egy hosszú távon megoldást jelentő játékost. Akiket a magam részéről mondogattam a közelmúlt átigazolási szezonjaiban, sorra be is váltak a jelenlegi csapataikban (pl. Mac Allister).

Deco pár hete találkozott Haaland ügynökével. Több dolog lehetséges, lehet, hogy az ügynök által képviselt másik játékosról vagy játékosokról volt szó, de lehetett szó arról is, hogy ha a Manchester City-t megbüntetnék és lejjebb sorolnák (ilyenkor a játékosok egyszerűen válthatnak klubot, vagy akkor is, amikor a klubjuk székhelye háborús övezetté válik), akkor Haaland a Barcához igazolna.

Abban nem látok nagy problémát, ha kb 3 évre jönnek átmeneti játékosok, lehet így is folyamatosan a csúcson maradni és BL-t nyerni, csak ez költségesebb, újra és újra megvenni az átmeneti embereket, mintha hosszabb távra terveznénk. A klub szerintem nagyon jól megoldja ezt az ingyenes politikájával, Gündogan ingyen mindenképpen jó szerzemény volt.

Laportát támogatom, mert biztosíték a klubmodell védelmére (bár ez másnál sem kérdés, de Laporta már bizonyított), és anyagilag javított a klub helyzetén, az adósságunk jelentősen csökkent. Anyagilag rendbe tette a klubot.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.03.16. 20:59:19

bence0330 írta:
2024.03.15. 23:29:43
A kassza üres volt (ffp értelemben mindenképp), Laportáék viszont nagyon komoly kiskapukkal oldották meg a szitut, ezért lehet őt(őket) dicsérni...
Én is azt gondolom, hogy amit Laporta és csapata véghezvitt, az több mint jó. Akkora tehénlepényben voltunk, hogy én személy szerint azt vártam, mikor jelenti be a csődöt a klub Barto ámokfutása miatt. Mindezt úgy oldotta meg, hogy Tebas ott tett be ahol tudott nekünk ( és teszi még a mai napig). Nálam ő a megfelelő ember jelenleg a klub élén.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.16. 16:33:39

Kovbal88 írta:
2024.03.16. 11:34:14
A többi elnökjelölt vagy éppen Barto nem tudom, hogy oldotta volna meg a feladatot, azzal hogy felkeresik, Haalandot, hogy kérlek gyere a Barcába ingyen focizni, mert nincs pénzünk téged leigazolni, nem biztos, hogy működik.
Az üres kassza tényét kérdőjeleztem meg, hiszen voltak költések, nem is kevés, az pedig üres kasszából nem ment volna.....hogy a pénzt rajzolta vagy mit adott el érte, e tekintetben indiferens.... :lol:

Ha már Haalandot szóba hoztad, igen, legyen elvárható az elnöktől olyan szakmai környezet megteremtése és fenntartása a Barcelonánál, hogy bizony ne Lewandowski vagy Gündogan számítson sztárigazolásoknak, hanem a jelen és jövő tehetségei számára komoly cél legyen, avagy a szakma csúcsa a Barcelonához kerülni.
Amennyiben a szakmai környezet erre alkalmas, akkor a pénzügyi vonalon kisebb szükség lesz a matekra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 15:17:06

Atlantis írta:
2024.03.16. 14:43:38
Mi pedig a saját értékeink eladásával vagy megszüntetésével jutottunk pénzhez igazolásokhoz. Ami pedig hirtelen tűzoltásnak jó, de hosszú távon éppenhogy hatalmas öngól is lehet. Ugyanis ezek az eladások a klub értékét is csökkentik, ráadásul a bevételi oldalt is a következő X évre.
Szerintem minimális volt a rizikó, hosszú távon is. Eleve - majd kijavítanak, ha tévedek - tudtommal bármikor visszavásárolhatjuk az eladott értékeket, szóval én feltételezem, hogy amint ténylegesen rendeződtek a dolgok, ez meg is fog történni.

A klub értéke elég elvont fogalom, szerintem sokkal durvábban csökkentette volna a klub értékét, ha egy noname nevekből álló csapattal küzdünk az EL-helyekért, vagy tán épp megcsíptük volna a BL-t. Az idei bajnokság pl. tuti túl nagy falatt lett volna, még most is kaparni kell. Nincs kedvem utánanézni, 1-2 éve még megvoltak itt is a pontos számok, emlékeim szerint jóval 100 millió alatt van az az összeg, ami évente kiesik a jogok eladása miatt, nekem olyan 30-40 rémlik. Szerintem ezt röhögve hozzuk be rekordnézőszámokkal, bajnoki és szuperkupa címekkel, BL negyeddöntővel, ahhoz képest, ha mondjuk eladások nélkül kevesebb nézővel, minden bizonnyal az eurótízmilliókat érő trófeák (sőt, akár még BL indulás!!) nélkül húztunk volna be anyagi oldalon.
A nézőszám most nyilván másfél évig sajna nem releváns.

És azért tartom úgy, hogy kicsi volt a kockázat, mert egy Lewy-Koundé-Raphinha vonallal kiegészítve a már amúgy is azért félig-meddig versenyképes csapatot nagyon kicsi volt az esélye, hogy ne legyünk nézőcsalogatóbbak, ne keressünk többet bajnoki helyezések, szuperkupa által. Megtörténhetett volna, mint most a CFC-vel, de szerintem erre hangyányi esély volt.

Ha meg konkrétan kiestünk volna a BL-körforgásból, akkor nem is lehetne hasonlítani a bevételeinket a jelenlegihez képest, még az eladott jogok miatt kieső tízmilliókkal együtt sem. Na ez volt az igazi rizikó.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.16. 14:43:38

Igen, csak pl. egy MU mögött milliárdos cég/befektető áll már évek óta, hogy anyagilag támogassa, akik beletolnak pénzt ha kell.

Mi pedig a saját értékeink eladásával vagy megszüntetésével jutottunk pénzhez igazolásokhoz. Ami pedig hirtelen tűzoltásnak jó, de hosszú távon éppenhogy hatalmas öngól is lehet. Ugyanis ezek az eladások a klub értékét is csökkentik, ráadásul a bevételi oldalt is a következő X évre.

Maradjunk annyiban, hogy gazdasági szempontból Laporta 19-re lapot húzott, és még egyelőre nem látjuk, hogy ez bejött-e vagy sem. Illetve nem is fogjuk, amíg Ő az elnök. Hiszen aki régebb óta követi a dolgokat tudja, hogy mindig az új elnökség érkezésével potyognak csak ki a csontvázak a szekrényből.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.03.16. 14:39:07

bence0330 írta:
2024.03.16. 11:38:37
recrea írta:
2024.03.16. 11:25:48
Amúgy túl vagyunk az anyagi krízisen? Lemaradtam valamiről?
Túl nem vagyunk, de nagyon jó az irány. Én azt találtam, hogy a nettó adósságállományunk (ami lényegében számít), az elmúlt két évben kb 680M-ról 552-re csökkent (a teljes adósságállományunk nyilván sokkal nagyobb, tudtommal 2mrd euró feletti, de ez teljesen más tészta, 1mrd ebből pl a stadion, ha jól rémlik). A MU-nak is simán 1Mrd felett van a teljes adóssága, semmi nem fenyegeti őket, és annyi játékost vesznek, amennyit nem szégyellnek. De ez továbbra sem az igazi gond, hanem az ffp. Szerintem már egyenesbe álltunk annyira, hogy rendre meghaladja majd a bevételünk a kiadásainkat (Nou Camp átadása után tuti), nem hinném, hogy bármiféle cashflow gondunk lenne. Jelenleg azon kell melózni, hogy egy játékos eladása utáni bevételt el is költhessük játékosra, mert amíg ennek a töredékét tehetjük csak meg, nem is érdemes nagyon eladni, sosem fogjuk pótolni.

Meg itt szerintem nem is azt dicséri mindenki Laportában, hogy törölte el az adósságunkat, hisz ez nem történt meg, hanem azt, ahogy csökkenteni tudta ÉS mellette még víz felett tartani a fejünket, nagycsapat státuszban. Ez a kettő együtt szerintem bravúr.

Most jönnek ugye új szponzorok, az is nagyon meg fogja dobni a dolgot, a Puma elég kedvező feltételeket ajánlott a hírek szerint.
Korrekt, köszi.

Nekem pl kifejezetten tetszik, hogy ennyi utánpótlás játékos lehetőséget kap, ha sok a pénz, nekik esélyük sincs, nem tűnik fel egy Gavi, Lopez vagy a védő srácok, mert azt gondolják sokan, hogy a tehetség utat tör magának…de sajnos ennél ez sokkal összetettebb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 11:38:37

recrea írta:
2024.03.16. 11:25:48
Amúgy túl vagyunk az anyagi krízisen? Lemaradtam valamiről?
Túl nem vagyunk, de nagyon jó az irány. Én azt találtam, hogy a nettó adósságállományunk (ami lényegében számít), az elmúlt két évben kb 680M-ról 552-re csökkent (a teljes adósságállományunk nyilván sokkal nagyobb, tudtommal 2mrd euró feletti, de ez teljesen más tészta, 1mrd ebből pl a stadion, ha jól rémlik). A MU-nak is simán 1Mrd felett van a teljes adóssága, semmi nem fenyegeti őket, és annyi játékost vesznek, amennyit nem szégyellnek. De ez továbbra sem az igazi gond, hanem az ffp. Szerintem már egyenesbe álltunk annyira, hogy rendre meghaladja majd a bevételünk a kiadásainkat (Nou Camp átadása után tuti), nem hinném, hogy bármiféle cashflow gondunk lenne. Jelenleg azon kell melózni, hogy egy játékos eladása utáni bevételt el is költhessük játékosra, mert amíg ennek a töredékét tehetjük csak meg, nem is érdemes nagyon eladni, sosem fogjuk pótolni.

Meg itt szerintem nem is azt dicséri mindenki Laportában, hogy törölte el az adósságunkat, hisz ez nem történt meg, hanem azt, ahogy csökkenteni tudta ÉS mellette még víz felett tartani a fejünket, nagycsapat státuszban. Ez a kettő együtt szerintem bravúr.

Most jönnek ugye új szponzorok, az is nagyon meg fogja dobni a dolgot, a Puma elég kedvező feltételeket ajánlott a hírek szerint.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.16. 11:34:14

Peter írta:
2024.03.15. 23:13:36
Kovbal88 írta:
2024.03.15. 14:42:13
De üres kasszával kellett ezt megcsinálni, így pedig mindenképpen nagy eredmény alig három év alatt ide jutni.
Üres kassza? Lewa, Koundé, Raphi, Torres, Roque.....csak ők több, mint 200 millió indulásnak....fizetések nélkül.
Azért, mert nem igazoltunk "egy" játékost sem a felső 80-100 millió euros polcról, attól még volt pénz abban az üresnek vélt kasszában.
Igen több, viszont nem egyszerre jöttek, hanem négy átigazolási szezonban összesen. Amúgy a nagy húzás Xavi leigazolása volt, olcsón jött egy olyan edző aki képes volt játékosokat a klubhoz csábítani.
A többi elnökjelölt vagy éppen Barto nem tudom, hogy oldotta volna meg a feladatot, azzal hogy felkeresik, Haalandot, hogy kérlek gyere a Barcába ingyen focizni, mert nincs pénzünk téged leigazolni, nem biztos, hogy működik. Bár a te véleményed is érdekel, hogy kellett volna csinálni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2024.03.16. 11:25:48

Amúgy túl vagyunk az anyagi krízisen? Lemaradtam valamiről?

Illetve a “bíróvevős” perek hogy állnak most?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.16. 09:52:22

Peter írta:
2024.03.15. 23:13:36
Kovbal88 írta:
2024.03.15. 14:42:13
De üres kasszával kellett ezt megcsinálni, így pedig mindenképpen nagy eredmény alig három év alatt ide jutni.
Üres kassza? Lewa, Koundé, Raphi, Torres, Roque.....csak ők több, mint 200 millió indulásnak....fizetések nélkül.
Azért, mert nem igazoltunk "egy" játékost sem a felső 80-100 millió euros polcról, attól még volt pénz abban az üresnek vélt kasszában.
Csak éppen akkor ment Messi, Suarez, Griezmann, Dembélé majd Piqué, Alba, Busquets és még lehetne hosszan sorolni, egy új csapatot kellett építeni. Emellett ingyen tudott szerezni Gündogan, Cancelo, Felix, Christensen, Kessié, Fermin stb névsort alacsony fizetéssel (ahogy a vásárolt játékosoknak sem magas) úgy hogy a pénzügyi helyzet folyamatosan stabilizálódik. (most nyilván a Masiából érkezőkről nem beszélek) egy brutális gazdasági helyzetet örökölve
A Unitednek, Arsenalnak, Chelseanek stb. nagyságrendekkel több pénzre és időre volt szüksége, hogy valamennyire szintet lépjenek, ha egyáltalán szintet tudtak lépni. De akár a MIlant is ide vehetném, úgy hogy nem szorította el a vérkeringésüket az FFP.

A csapat 3/4-ét kicserélve 2 és fél év alatt 200 millióból (minimális játékoseladásból származó bevétellel) nem egy hétköznapi feladat. És akik pénzért is érkeztek, komoly erősítések, 40-50 millióba fájtak, amik jelenleg alsó-középkategóriás játékosok árai.
És jelenleg ott atrtunk, hogy a jövőre nézve inkább az a valószínű, hogy 1-2 éven belül komolyabb erősíthetések következhetnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.15. 23:29:43

Peter írta:
2024.03.15. 23:13:36
Kovbal88 írta:
2024.03.15. 14:42:13
De üres kasszával kellett ezt megcsinálni, így pedig mindenképpen nagy eredmény alig három év alatt ide jutni.
Üres kassza? Lewa, Koundé, Raphi, Torres, Roque.....csak ők több, mint 200 millió indulásnak....fizetések nélkül.
Azért, mert nem igazoltunk "egy" játékost sem a felső 80-100 millió euros polcról, attól még volt pénz abban az üresnek vélt kasszában.
A kassza üres volt (ffp értelemben mindenképp), Laportáék viszont nagyon komoly kiskapukkal oldották meg a szitut, ezért lehet őt(őket) dicsérni, ezért történt az, hogy:

- Nem estünk le Milan-Arsenal szintre, akár évekre távol az európai porondtól. Mert ez a veszély nagyon is valós volt. Na akkor garantáltan nem csökkenne az adósságállományunk, és tízéves távlatban kéne gondolkodni, hogy mikor leszünk újra top klub.
- Hoztunk elég korrekt eredményeket.
- Kezdhettünk el sokkal gyorsabban stabilizálódni anyagilag.
- Bejött alatta szinte az összes játékos, akit pénzért vettünk. A nagyon sürgősen kellő Torres billeg, amikor már kevéssé kellett kapkodni, mind ült. Vagy úgy fogalmazok, hogy bukta nem volt, a piaci árát mind megérte, szemben a legtöbb klub igazolásaival, vagy a mi korábbi éveinkkel.

Közben majdnem minden selejttől megszabadultak, némelyiktől nagyon furfangos módokon (Umtiti), a teljesen elszállt fizetéseket nagyon megvágták (így sem kicsi, de hatalmas a különbség), stb. Depayt és Aubát is második évre növekedő, amúgy kb alamizsnapénzért hozták ide, és lehetne sorolni a rengeteg, imitt-amott emberileg nem szép, de a klub számára nagyon hasznos húzásokat, amik mind kellettek ahhoz, hogy trófeákat keressünk, és legalább félig-meddig versenyben legyünk újra a BL-címért, vagy legalábbis a top4-ért, és még jobban, hogy a semmiből pénzt teremtsenek, hogy visszacsatoljak az eredeti témához.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.15. 23:13:36

Kovbal88 írta:
2024.03.15. 14:42:13
De üres kasszával kellett ezt megcsinálni, így pedig mindenképpen nagy eredmény alig három év alatt ide jutni.
Üres kassza? Lewa, Koundé, Raphi, Torres, Roque.....csak ők több, mint 200 millió indulásnak....fizetések nélkül.
Azért, mert nem igazoltunk "egy" játékost sem a felső 80-100 millió euros polcról, attól még volt pénz abban az üresnek vélt kasszában.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.15. 18:45:39

LG írta:
2024.03.15. 18:03:02
Az Atletico is ott van 8 között jóval szűkösebb lehetőségekkel. Ráadásuk szintekkel komolyabb ellenfél ellen jutottak oda. Ha Laporta hihetetlen fazon, akkor az ő elnökük igazi géniusz. :roll:
Szerintem ott Simeone a géniusz, ráadásul sokadszorra meg tudja újítani a csapatot. Ès most még nem is a védekezős, darálós, hanem egészen támadó szellemben. Az is sokat számított, hogy az ide nem kellő Depay pár perc alatt kapufát, ès győztes gólt lőve ledolgozta a 3 milliós vételárát, és elvileg 9 milliós bruttó fizetését.
Ha pénz nélkül komoly eredményeket akarunk elérni a jövőben, szükség lesz egy kiemelkedő stratégiával rendelkező edzőre. Ès a játékosokkal is tudnia kell majd bánni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.15. 18:03:02

Az Atletico is ott van 8 között jóval szűkösebb lehetőségekkel. Ráadásuk szintekkel komolyabb ellenfél ellen jutottak oda. Ha Laporta hihetetlen fazon, akkor az ő elnökük igazi géniusz. :roll:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.15. 14:42:13

LG írta:
2024.03.13. 14:20:25
Kovbal88 írta:
2024.03.13. 07:58:48
Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
A 8 pontos hátrány a bajnokságban és a Napoli kiejtése lenne a csúcs? Az olaszokat amúgy az EL-ben is vertük két éve, pedig akkor még jobban formában is voltak, szóval ezt nem gondolom, hogy olyan nagy előrelépés lenne. Eddig igazából azt hoztuk, ami kötelező volt. Ehhez képest nagyon túlzó véleményeket olvasok a fórumon. Legalább a szezon végét meg kellene várni, hogy mi lesz ebből. Most egy kicsit javultunk, de még lehet csúnya a végkimenetel, az előző években mindig visszaesett a csapat a hajrára.
Messivel és Suarezzel felállló Barcelona kapott 8 gólt a BL-ben a Bayern ellen. Itt nem is a nyolc gólos vereség a szörnyű, hanem hogy még Messi is játszott és mégis sikerült kinyírni minket. Ez azért már a Barto-éra utolsó rúgásai voltak, és innen kellett felállni. Amennyiben lett volna pénz dögivel és nincs szabályozva az elköltése, úgy a mostani szinte visszajutni gyerekjáték lett volna. De üres kasszával kellett ezt megcsinálni, így pedig mindenképpen nagy eredmény alig három év alatt ide jutni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.13. 20:22:40

kmb írta:
2024.03.13. 18:01:50
Kb 40 millió körül keres ezzel a továbbjutással idáig a Barca a BL -ben.Nem tudom ez az összeg mennyit számít,de van egy olyan sejtésem hogy tebasznal semmit.Legutobb is Angliában egy konferencián tudatta a világgal hogy a Barsza nak mindenképpen el kell adni több nagyértékű játékosát.Ezzel kb mindenki tudja hogy aprópénzért vihetnek tőlünk játékosokat.Laporta nem értem miért nem pereli be.
Egyetértek, ezt a bíróság elé kellene vinni. Nyertünk már pert a La Liga ellen. Súlyosan diszkriminatív, amit művelnek, csak minket sújtanak, minden más elsőosztályú csapat az UEFA-s irányelv (70%) felett költekezhet, minket meg nevetséges módon szívatnak.

Volt szó nemrég arról, hogy 40 milliió euró plusz bevétellel egészen más sávba esnénk, de Tebas szerintem is tenne róla, hogy kitaláljon valami újabb fenyítést.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.13. 18:01:50

Kb 40 millió körül keres ezzel a továbbjutással idáig a Barca a BL -ben.Nem tudom ez az összeg mennyit számít,de van egy olyan sejtésem hogy tebasznal semmit.Legutobb is Angliában egy konferencián tudatta a világgal hogy a Barsza nak mindenképpen el kell adni több nagyértékű játékosát.Ezzel kb mindenki tudja hogy aprópénzért vihetnek tőlünk játékosokat.Laporta nem értem miért nem pereli be.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 17:41:01

Azért a Napoli ha nem is a tavalyi formát hozta az elmúlt hetekben, de lényegesen jobbat, mint előtte, elkezdtek megint a BL felé haladni. Kvara és Osimhen ketten rúgtak 9 gólt, mióta utoljára játszottunk. Egyiknek nem volt köze sem a labdához. Bár ez már off. De azért haladunk szépen felfelé eredményekben is. BL-negyeddöntőt nem kell lebecsülni az állapotunkhoz képest, sőt. :) Big pictureben azért mindenképp jó az irány, és van valamiféle fény már az alagút végén.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.13. 17:25:55

Egy rossz formában lévő Napoli legyőzése után már a csúcs felé járunk? :D

Azért az elmúlt 2 év Laporta ténykedésnek kevés köze van ahhoz, hogy a LaMasia-ról kezdőbe kerültek sérülések miatt olyan fiatalok, akik 6-8 éve itt vanak már.
Kivéve ha úgy nézzük, hogy a keret mélysége helyett (és a klub anyagi helyzete ellenére) sztárokat próbált igazolni ami miatt rövid a pad és feltételezzük a túlterhelés miatt van sok sérültünk. Akkor tényleg Laportának köszönhető, hogy ennyi tehetséges fiatalunk lehetőséghez jutott, és bevált egyelőre. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.13. 14:20:25

Kovbal88 írta:
2024.03.13. 07:58:48
Hihetetlen ez a fazon, a Barto által tönkretett klubot képes lehet visszajuttatni a csúcsra. Remélhetőleg két év múlva már Bl-esélyesként megyünk neki a szezonnak.
A 8 pontos hátrány a bajnokságban és a Napoli kiejtése lenne a csúcs? Az olaszokat amúgy az EL-ben is vertük két éve, pedig akkor még jobban formában is voltak, szóval ezt nem gondolom, hogy olyan nagy előrelépés lenne. Eddig igazából azt hoztuk, ami kötelező volt. Ehhez képest nagyon túlzó véleményeket olvasok a fórumon. Legalább a szezon végét meg kellene várni, hogy mi lesz ebből. Most egy kicsit javultunk, de még lehet csúnya a végkimenetel, az előző években mindig visszaesett a csapat a hajrára.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.13. 11:08:25

Troym írta:
2024.03.13. 10:00:39
Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
De fel lehet használni arra, hogy jobbak is legyünk.

Vannak játékosok, akik meccsről meccsre fejlődnek. Mondjuk Yamalnak volt egy nagyon elhibázott "befejezése", Cubarsí szenzációsan játszott.

Szerintem az egész párharc során jól játszottunk. Nyilván nem attól leszünk jobbak, hogy jól játszottunk, hanem az már eleve egy következmény, hogy jól játszottunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 10:28:03

Troym írta:
2024.03.13. 10:00:39
Deluigi írta:
2024.03.13. 09:28:27

pontosan 13m+ lettunk jobbak es meg a kovetkezo meccsek eredmenyeitol fuggoen ++
A pénztől jobb nem leszel, maximum gazdagabb...
Két éves távlatról írt Kovbal. Szerintem ha csak a kezdő keretet nézzük, már most lehetnénk ezekkel a játékosokkal BL-esélyesek, még ha nem is e legnagyobb %-al, hanem a City/BM után, mondjuk. El nem tudom képzelni, miért ne lehetnénk két év múlva ténylegesen azok. Romeu már a közelünkben nem lesz addigra, akit felhoztál. Legalábbis remélhetőleg. :) Alonso tuti, Inigo sem valószínű, bár ő 5. kh-nek jó. Pár jó csere kéne, ami két év alatt nem lehetetlen, meg BL-rutin. Az első szerintem rendben lesz, a második felé meg pont ma tettünk egy lépést, ilyenek után tudjuk újra elhinni, hogy megnyerhetünk egy kétmeccses párharcot, máshogy ez nem megy, a semmiből pokoli nehéz önbizalmat szerezni, még ha nem is lehetetlen.
Két év múlva még az edzőt sem tudjuk, ki lesz, lehet jövőre Flick behúzza velünk.
Amúgy lehetünk a pénzzel jobbak is, ki tudja, mi hiányzik ahhoz, hogy 1:1-be kerüljünk. Ez tuti segített. Még egy (csodával határos) kör pláne így tenne. (13M+pár M hazai bevétel, ami 3,5-4 millió lehet egy közel teltházas Montjuicban). Ha jól rémlik, elég kevés hiányzott, bár nem tudom, hogy működik ez a rendszer, számít-e ez, vagy naptári év volt...

Nem azt mondom, hogy két év múlva megnyerjük a BL-t, hanem azt, hogy jelenleg semmi nem zárja ki, hogy esélyesek legyünk rá. Kovbal is hasonlót írt a "remélhetőleg" szóval.

Laportával meg egyetértek, lehetett volna ez Milan-Arsenal út, ehelyett megúsztuk egy hullámvölggyel, és még abból sem akkorával, mint amibe pl ők, vagy a MU, CFC, stb kerültek sokkal több pénzzel akár. A BL-körforgásból egy pillanatra sem estünk ki, ami hatalmas szó ebben a helyzetben. És ez nem csak azért történt, mert "gyenge a spanyol bajnokság". Gyengébb, mint az angol, ott alighanem kiestünk volna, de máshoz képest nem gyengébb, pl egy olaszhoz képest ahol több katasztrófa is történt a nagyobb csapatokkal az elmúlt 1-2 évtizedben.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése