Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
27%
4
31
39%
3
15
19%
2
5
6%
1
7
9%
 
Szavazatok száma: 79
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.06.30. 21:21:26

Határnap estéje van - és semmi lényeges hír. Nem lesz ez jó...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3527
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.30. 16:50:13

gránit írta:
2024.06.30. 15:06:04
Miközben pedig szidom a vezetőséget, mint a bokrot, arról is meg vagyok győződve, hogy ha nem Laporta lenne az elnök, már rég összeomlott volna a klub.
Ezt többször kifejtetted már.
Számomra (is) valahol "csoda", hogy egyáltalán létezünk. Ami azért nem teljesen biztos, hogy csak Laporta érdeme, de ki tudja.... :lol:
Ebbe a témába beleásni magam nekem sosem volt hangulatom, mert sosem jutnék még közelébe sem a valósághoz.

Nekem mindenesetre ellentmondásos a személye. Minden jó húzására jut ugyanannyi mellényúlás is.
Talán a nagy culé vagyok mentalitás helyett egy pragmatikus, racionális és határozott személyiségű elnök hasznosabb lehetne a klubnak.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2024.06.30. 15:03:12

Fati Évi 12 milliós szerződése már Laporta műve? Madridban nem keresnek ennyit a stabil kezdők. Nonszenszek ezek a szerződések, legalább kötnék meccsekhez, teljesitmenyhez, golokhoz a nagyobb részét
94:39 6 - 1
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2024.06.30. 09:48:28

Biztosra veszem, hogy Laporta blöffölt és ma sem lesz semmilyen bejelentés.

A Barca állandóan pengeélen táncol, nem teljesíti a kötelezettségeket, de utána habzó szájjal méltatlankodik, hogy ismét rászállt a Liga és mindenki bántja a klubbot. A szabályok ismertek, nem egyik napról a másikra változnak.

Kérdem én, hogy egy ilyen vezetés mennyire vonzó bármiféle befektetőnek?

Ezt a Liberó szerződést miért nem lehetett behajtani? Erről tudunk valamit? Aláírták és nem volt teljesítés?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.06.26. 17:32:26

gránit írta:
2024.06.26. 14:02:10
Troym írta:
2024.06.26. 13:32:58
3 nap és zárul a pénzügyi év.
Mi van a studios, vision és nike szerződésekkel? Minden nap már éppen csak nem írtuk alá, de 5 perc és meglesz. Hetek óta megy a duma. Nincs élő cégvezető, aki ennyire kicentizné, ha ez a túlélés záloga.
Sima Laporta blöff volt?
Szerintem igen. Nem csak a csapatok pénzügyi beszámolója számít (igazából nem is lenne értelme egy júniusi állapot miatt beskatulyázni egy augusztus 30-i helyzetet, pl addig eladnak egy játékost 100 millióért a nyáron), hanem a pénzügyi tervük is, amit le kellett adni. Abban össze-vissza lehet kamuzni. Még nem jött be a pénz a Nike-tól, de majd, de majd! És lehet, hogy még működni is fog, mert Tebas már jóval enyhébb hangot üt meg mostanában, mint korábban. De az is lehet, hogy nem, és megint csak alig igazolhatunk pénzért, ebben az esetben a távozó játékosokat nem pénzért, hanem játékosokért cserélném el (pl Araújót, ha távozik).
Korábban azt írták, hogy csütörtökön lesz egy ülés amin a költségvetés lesz az elsődleges téma és utána már Tebasék elé is viszik. Hogy így lesz-e fogalmam sincs, ha jól emlékszem, ezt hétfőn hozták le, azóta akár változhatott is.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.26. 14:02:10

Troym írta:
2024.06.26. 13:32:58
3 nap és zárul a pénzügyi év.
Mi van a studios, vision és nike szerződésekkel? Minden nap már éppen csak nem írtuk alá, de 5 perc és meglesz. Hetek óta megy a duma. Nincs élő cégvezető, aki ennyire kicentizné, ha ez a túlélés záloga.
Sima Laporta blöff volt?
Szerintem igen. Nem csak a csapatok pénzügyi beszámolója számít (igazából nem is lenne értelme egy júniusi állapot miatt beskatulyázni egy augusztus 30-i helyzetet, pl addig eladnak egy játékost 100 millióért a nyáron), hanem a pénzügyi tervük is, amit le kellett adni. Abban össze-vissza lehet kamuzni. Még nem jött be a pénz a Nike-tól, de majd, de majd! És lehet, hogy még működni is fog, mert Tebas már jóval enyhébb hangot üt meg mostanában, mint korábban. De az is lehet, hogy nem, és megint csak alig igazolhatunk pénzért, ebben az esetben a távozó játékosokat nem pénzért, hanem játékosokért cserélném el (pl Araújót, ha távozik).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.26. 13:57:40

Troym írta:
2024.06.26. 13:32:58
3 nap és zárul a pénzügyi év.
Mi van a studios, vision és nike szerződésekkel? Minden nap már éppen csak nem írtuk alá, de 5 perc és meglesz. Hetek óta megy a duma. Nincs élő cégvezető, aki ennyire kicentizné, ha ez a túlélés záloga.
Sima Laporta blöff volt?
Saját vállalkozói tapasztalataim alapján ez lenne a tippem. Pl. Nike:

Van egy alap, ami alighanem már megvan. Van 1-2 dolog, amiben még vitatkoznak, a Nike tudja, hogy a Barcának kell a pénz, a a Barca meg tudja, hogy a Nike főleg évforduló környékén szintén jól fog járni, így megy még egy kis huzavona, hátha egyik vagy másik enged. Feltételezem, hogy ez most a szerződés hossza. Mivel nekünk sokkal inkább létfontosságú, az a tippem, hogy jelenleg arra áll a dolog, amit a Nike akar, és az is lesz a vége, de Laportáék még próbálkoznak, hátha még 1-2 évvel csökkenteni tudják.

Valamikor 30-a 22 óra környékén majd bejelentik. Vagy nem tudom, mi lenne, ha mondjuk hatodikán történne ez meg (az előző pénzügyi évben kellene megtörténnie? Fogalmam sincs...), gondolom az is korrekt lenne, csak akkor lemaradnánk kvázi pár napról a piacon.

Akármi is a határidő, ez elég általános dolog, hogy kivárjuk a végét, hátha történik addig még valami jó. Főleg, ha a határidő miatt engednünk kell az érdekeinkből, addig is lehet reménykedni (tárgyalni).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.26. 13:32:58

3 nap és zárul a pénzügyi év.
Mi van a studios, vision és nike szerződésekkel? Minden nap már éppen csak nem írtuk alá, de 5 perc és meglesz. Hetek óta megy a duma. Nincs élő cégvezető, aki ennyire kicentizné, ha ez a túlélés záloga.
Sima Laporta blöff volt?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.12. 23:01:11

FCBsteve írta:
2024.06.12. 22:25:55
A 2 évvel ezelőtti "gazdasági karok" gondolatát teljességgel értem, hasznosnak gondolom - magam is érveltem akkor mellette...

De, azóta több év eltelt, mindeközben az éves gazdálkodás továbbra sincs rendben!
Valószínűleg a Liga elvárásai miatt készülnek olyan üzleti tervek, amik nem reálisak - és minden üzleti év végén megy a küzdés, hogyan mutasson ki pozitívumot a klub...

Lewy szerződésénél pont azt gondolta Laporta, amit lépten nyomon hangoztatott: hogy majd 2024-ben már jó lesz a gazdasági helyzet...
Hát nem - és pont ez a legnagyobb gondom!!!
Bocsi, félreértettelek akkor!
Lewynél egyfelől gondolom ezt is kalkulálta, másfelől gondolom olyasmi lehetett, hogy Lewy követelőzött egy sort, Laporta meg rábólintott, mert úgy gondolta, kell egy sztár, akinek igazi marketingértéke van, és simán kitermeli. És Lewy épp jönni akart, más meg nemigen, aki ilyen kaliberű név. Noha ebbe nem látunk bele, lehet igaz is, tuti, hogy a rekorddöntő nézettségekben is benne volt bőven a lengyel, és lazán visszahozta az értékét - és ezt ő is tudta előre, azért is kért nagyobb összeget. Nyilván ez csak találgatás, de valami ilyen gondolatmenetet tudok elképzelni.

A Liga ffp is 3 éves amúgy?

Az idei amúgy szerintem rendben volt, a tervben foglalt BL-helyek, BL-negyeddöntő, ésatöbbi, talán kicsit kevesebb jött be az új stadionban, mint várták. Gondolom az nem volt benne a pakliban, hogy az egyik cég egyszerűen nem fizet, és kész, azért kell/kellett kaparni a szponzorüzletért aláírási bónusszal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 651
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.06.12. 22:25:55

bence0330 írta:
2024.06.12. 21:32:16

Nem, ez nem ugyanaz. Sőt, teljesen más, ez a vállalkozói szemlélet, ha van egy erős márkád. Ez olyan, mintha lenne egy nagy nevű vállalkozásod, ami pár rossz döntés miatt csőd közelébe jutott. Erre te felveszel egy jó adag hitelt, mert tudod, hogy a vállalkozásod nagyon erős, és ha van tőke, simán vissza fogja termelni a dolgot, tőke nélkül viszont lehúzhatod a rolót. Akár szinte azonnal, ha olyan erős. A Barca szerintem azonnal visszatermelte az elmúlt években, de nyilván ezt kb lehetetlen kikalkulálni.
A pénzt, amit kaptunk, pont úgy, mit egy vállalkozó, befektettük, elsősorban játékosokba, és hát a Lewy-Raphinha-Koundé féle igazolások nélkül ebből sosem lett volna kupa, sőt, amennyire kemény volt a BL-hely még így is idén, azt sem hiszem, hogy mindhárom évben elértük volna az első négy hely valamelyikét. Na akkor aztán megnézhettük volna magunkat, anyagilag is.
Kvázi a befektetések jó hozamot hoztak.

Számold ki, mennyi esik ki a jogok eladásából egy évre. Aztán tippeld meg, mekkora a bevételi különbség ezen okok miatt, ami a nagyobb beruházások nélkül nem lett volna, bajnoki cím, szuperkupák, rekordlátogatottság, stb. Szerintem akkora pozitív, mint a ház. Megtehette volna, hogy a fejünket lesunyva elvagyunk a 4.-6.. hely környékén, a masiával meg 1-2 igazolással, na az rövid, közép és hosszútávon is sokkal rosszabb lett volna anyagilag is, nemhogy sportszakmailag.

Mert kb ez a két lehetősége volt. És messze a jobb mellett tette le a voksát. Még csak rizikó sem volt amúgy benne szerintem, főleg, ha igaz, hogy van visszavásárlási jogunk mindre.

Azt meg senki nem tagadja szerintem, mekkora ótvar üzlet volt Lewyé, ha tényleg emelkedik jövőre a fizuja. Ha valamit rosszul csinál, azt rosszul csinálja, ez van. Csak az elmúlt egy évtizeddel ellentétben végre kevés ilyen van. De igen, nem tudom, milyen szer hatása alatt volt, mikor a lengyellel szerződést kötöttek.
A 2 évvel ezelőtti "gazdasági karok" gondolatát teljességgel értem, hasznosnak gondolom - magam is érveltem akkor mellette...

De, azóta több év eltelt, mindeközben az éves gazdálkodás továbbra sincs rendben!
Valószínűleg a Liga elvárásai miatt készülnek olyan üzleti tervek, amik nem reálisak - és minden üzleti év végén megy a küzdés, hogyan mutasson ki pozitívumot a klub...

Lewy szerződésénél pont azt gondolta Laporta, amit lépten nyomon hangoztatott: hogy majd 2024-ben már jó lesz a gazdasági helyzet...
Hát nem - és pont ez a legnagyobb gondom!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.12. 21:32:16

FCBsteve írta:
2024.06.12. 20:16:21
A Barca (Laporta alatt) évek óta pénzügyi trükkökkel fordítja pozitívba a mérleget! Mintha Te folyamatosan többet költenél a fizetésednél, csak év végén eladod az autód! Attól, hogy több bevétellel zártad az évet, ez még nem jó gazdálkodás... Az, hogy ez így volt 21-ben, 22-ben, még lehet átmenetinek mondható - de már a 2024-es szezont zárjuk, és még mindig Barca Studio (+játékosok) eladásától várjuk a jobb világot...
Nem, ez nem ugyanaz. Sőt, teljesen más, ez a vállalkozói szemlélet, ha van egy erős márkád. Ez olyan, mintha lenne egy nagy nevű vállalkozásod, ami pár rossz döntés miatt csőd közelébe jutott. Erre te felveszel egy jó adag hitelt, mert tudod, hogy a vállalkozásod nagyon erős, és ha van tőke, simán vissza fogja termelni a dolgot, tőke nélkül viszont lehúzhatod a rolót. Akár szinte azonnal, ha olyan erős. A Barca szerintem azonnal visszatermelte az elmúlt években, de nyilván ezt kb lehetetlen kikalkulálni.
A pénzt, amit kaptunk, pont úgy, mit egy vállalkozó, befektettük, elsősorban játékosokba, és hát a Lewy-Raphinha-Koundé féle igazolások nélkül ebből sosem lett volna kupa, sőt, amennyire kemény volt a BL-hely még így is idén, azt sem hiszem, hogy mindhárom évben elértük volna az első négy hely valamelyikét. Na akkor aztán megnézhettük volna magunkat, anyagilag is.
Kvázi a befektetések jó hozamot hoztak.

Számold ki, mennyi esik ki a jogok eladásából egy évre. Aztán tippeld meg, mekkora a bevételi különbség ezen okok miatt, ami a nagyobb beruházások nélkül nem lett volna, bajnoki cím, szuperkupák, rekordlátogatottság, stb. Szerintem akkora pozitív, mint a ház. Megtehette volna, hogy a fejünket lesunyva elvagyunk a 4.-6.. hely környékén, a masiával meg 1-2 igazolással, na az rövid, közép és hosszútávon is sokkal rosszabb lett volna anyagilag is, nemhogy sportszakmailag.

Mert kb ez a két lehetősége volt. És messze a jobb mellett tette le a voksát. Még csak rizikó sem volt amúgy benne szerintem, főleg, ha igaz, hogy van visszavásárlási jogunk mindre.

Azt meg senki nem tagadja szerintem, mekkora ótvar üzlet volt Lewyé, ha tényleg emelkedik jövőre a fizuja. Ha valamit rosszul csinál, azt rosszul csinálja, ez van. Csak az elmúlt egy évtizeddel ellentétben végre kevés ilyen van. De igen, nem tudom, milyen szer hatása alatt volt, mikor a lengyellel szerződést kötöttek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 651
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.06.12. 20:16:21

gránit írta:
2024.06.05. 20:34:59
FCBsteve írta:
2024.06.05. 19:49:11
A Barca évek óta veszteséges
Ezt honnan veszed?
FCBsteve írta:
2024.06.05. 19:49:11
folyamatosan kamuzik, hogy mitől jó a helyzet (semmitől) és mekkora sztár igazolások lesznek
Igazol sztárokat. Vagy már ott tart az anti-Laporta tábor, hogy Lewandowski nem sztár, egy Serie A álomcsapattag nem sztár, egy BL-győztes hátvéd/középpályás nem sztár, egy friss BL-győztes csapatkapitány nem sztár? Mit kamuzott ebben? Igazol sztárokat.
FCBsteve írta:
2024.06.05. 19:49:11
Lewy szerződését elnézve, nem tanultak semmit
Miért, van rajta kívül valaki, akivel ilyen szerződést kötött?
A Barca (Laporta alatt) évek óta pénzügyi trükkökkel fordítja pozitívba a mérleget! Mintha Te folyamatosan többet költenél a fizetésednél, csak év végén eladod az autód! Attól, hogy több bevétellel zártad az évet, ez még nem jó gazdálkodás... Az, hogy ez így volt 21-ben, 22-ben, még lehet átmenetinek mondható - de már a 2024-es szezont zárjuk, és még mindig Barca Studio (+játékosok) eladásától várjuk a jobb világot...

Sztár igazolásként én az idei szezonra gondolok - repkednek a nevek, ígéretek, de... Majd meglátjuk, előző szezon alapján (ahol már rendben kellett volna legyenek a pénzügyek), nem sok reményt fűzök!

Laporta legjobb ténykedéséről, a szigorú fizetési struktúráról most derült ki, hogy Lewy szerződésével nemcsak saját magát "köpte szembe", hanem azokat is, akiknek a klub nehéz helyzetére hivatkozva nem ad "normális" fizetést - elsősorban Araujo-ra gondolok... Ha nekem évekig az mondogatnák, hogy "sajnos nem jó a helyzet, bírd még ki", közben látom, hogy Lewy-nél no limit, hááát...
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.11. 08:01:58

Troym írta:
2024.06.10. 21:33:19
Átláthatóság korában hazudozol szponzoroknak?
Átláthatóság korában? Milyen átláthatóság korában? Egyáltalán nem átlátható módon működik a világ. A labdarúgás erre egy kiváló példa. Milyen országok kapnak rendezési jogokat, milyen körülmények között épültek azok a létesítmények stb. Még mi tartozunk a legátláthatóbbak közé. Nálunk legalább van egy közgyűlés, ahol a sociók számon kérhetik a vezetőséget, szavazásra bocsáthatnak dolgokat, szavazhatnak egyes kérdésekről.
Troym írta:
2024.06.10. 21:33:19
Még azt is tudni akarja adott esetben egy szponzor, hogy mindenféle morális / erkölcsi szabályrendszereknek megfelelsz-e.
Most ezzel Laportát fényezed. Szerinted akkor mi megfelelünk ezeknek a morális, erkölcsi szabályrendszereknek, mert szponzorok terén nem állunk rosszul.
Troym írta:
2024.06.10. 21:33:19
Egy F1 pilótának leírják milyen módon kell hordania a baseball sapkát. Egy ittas vezetés és egy sportolóval több szponzor szerződést bont pl.
A saját alkalmazottadnak persze, hogy megmondhatod. Mi a szponzoraink alkalmazottai vagyunk?

Egy szponzor nyilván egy jó arculathoz akar csatlakozni, de akkor ezek szerint nekünk jó a céges arculatunk (annak ellenére, hogy a pályán még nem állunk ilyen jól), és megfelelünk az általad írt szabályrendszereknek.
Troym írta:
2024.06.10. 21:33:19
Amúgy meg hol az a híres Nike megállapodás?
Még azt is megkockáztatom, hogy nincs ilyen megállapodás. Hány olyan hírt hallottunk a közelmúltban, hogy ilyen-olyan pénzforrásra tettünk szert, aztán nem lett az egészből semmi. Még azt sem tartom kizártnak, hogy bekamuzzuk magunkat az "1:1-be" (jelentsen ez bármit is), mint a görögök magukat az eurózónába. Az átláthatóság korában, természetesen. Ugye a Liga is nagyon "átlátható" a feltételrendszereivel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3527
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.06.10. 22:25:58

Troym írta:
2024.06.10. 21:33:19
Továbbra is egy őskáosz van a vezetőségben.
Laporta ide vagy oda, vagy talán az a helyesebb fogalmazás, hogy Laporta személyétől teljesen függetlenül is olyan labirintus lehet maga a klub székháza, ami még a benne lévők számára is okoz komoly tájékozódási feladványokat a taposóaknák és ilyen olyan csapdák elkerülése tekintetében.

Ezt nem őskáosznak, hanem szimplán érdekellentéteknek mondanám. Laporta rendet vághatna, bár nem tudom, milyen jogosítványa, felhatalmazása van ezekhez, de esélyes, hogy a túl tiszta asztal neki sem egyezik igazán az érdekeivel.

Túlságosan közös ez a Barca nevezetű lovacska, akinek ugyan komoly a háta, de éppen emiatt túrós is szegénynek..... :mrgreen:

Amíg nincs rend, fegyelem, felelősség, következetesség, számonkérhetőség, azaz minden tekintetben kőkemény profizmus, addig csak a csillagok szerencsés együttállása révén lesz hol jobb, hol kevésbé jobb időszakunk.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.10. 21:33:19

Gránit, bocs a jobb szó híján írom, de ezek egyszerűen nem igaz állítások.
Átláthatóság korában hazudozol szponzoroknak?
Azt ugyan elhiszem, hogy Laporta megteszi, de nem szabad(na) Még azt is tudni akarja adott esetben egy szponzor, hogy mindenféle morális / erkölcsi szabályrendszereknek megfelelsz-e. Egy F1 pilótának leírják milyen módon kell hordania a baseball sapkát. Egy ittas vezetés és egy sportolóval több szponzor szerződést bont pl.

Amúgy meg hol az a híres Nike megállapodás? Nincs bejelentve hivatalosan továbbra sem.
Viszont mai hír, hogy ismét távozik egy igazgató, Xavier Budó sportért felelős igazgató.
Továbbra is egy őskáosz van a vezetőségben.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2170
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.06.07. 22:25:51

gránit írta:
2024.06.07. 20:24:18
El Sie7e írta:
2024.06.07. 20:07:27
Egy szponzornak még ha nem is teljes de valamennyi betekintést kell nyújtani, hogy lássák mibe fektetnek be.
...
Ez nem teljesen igaz.

A szponzor számára is vannak bizonyos metrikák, amik fontosak. Nem becsukott szemmel tol be egy rakat pénzt, hanem nagyjából látni akarja, mire számíthat. Hányan fogják látni, hányszor, milyen kontextusban stb. Ehhez pedig fontos a klub működéséhez köthető elég sok adat.
més que un club
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.07. 20:24:18

El Sie7e írta:
2024.06.07. 20:07:27
Egy szponzornak még ha nem is teljes de valamennyi betekintést kell nyújtani, hogy lássák mibe fektetnek be.
Ne keverjük össze a szponzorációt és a befektetést. Két teljesen más dolog. A szponzor pénzt ad, de nem befektető. Nem kap semmilyen tulajdonosi jogot a cégben. Pénzt ad, amivel kibérel egy reklámfelületet. Ennyi. Egy szponzornak semmiféle betekintést nem kell nyújtani. Ha kibérelsz bárhol egy reklámfelületet, akkor sem kapsz ettől még betekintést semmibe, csak kapsz a pénzért egy reklámfelületet.

A blöff meg mindennapos része a biznisznek. Szépen felverte a nike-s díjat, hatalmas húzás volt. Lehetett akár még igaz is, hogy megfordult a saját márka alapítása a fejében. Lehet, hogy akkor sem jártunk volna rosszul, mert a legtöbben az online shopból vásárolnak, és nem feltétlenül szorulunk a Nike elosztóhálózatára. Ha a Nike 100 milliós aláírási bónuszt tud adni, és megéri nekik még ez a 100 milliós díj is, akkor nyilván sokkal több van ebben a mezbizniszben, így lehet, hogy a saját márkával is tudnánk hatalmasat kaszálni. Abban nyilván nagyobb kockázat lett volna, ez meg egy biztos összeg, ami hatalmas. Történelmi, rekordmagas összeg, minden kockázat nélkül, amit akkor is megkapunk, ha pár év múlva egy fabatkát nem érne a mezünk. A saját márkával ez a kockázat fennállt volna.

Rosszul nem jártunk, az biztos, és akár blöff volt, akár valódi alternatíva volt, a díjat nagyon szépen felverte. Ez tény, nem tudom, miért nem lehet ezt elismerni.

A magasztalás távol áll tőlem, azon nagyon kevesek közé tartoztam, akik a Negreira-ügy miatt hevesen kritizálták. Még úgy is, hogy valószínű volt, hogy nem kapunk érte büntit, mert eleve elévült az ügy, Negreira pedig nem köztisztviselő volt. De zűrös ügyekbe nem kellene belekevernünk magunkat, mondtam ezt én, miközben szinte mindenki más rendben találta a dolgot. Azt viszont el lehet ismerni, hogy alapvetően jól irányítja a klubot.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.06.07. 20:07:27

gránit írta:
2024.06.07. 18:15:53

Többek között ezért kell hazudnia egy elnöknek. A lehető legpozitívabb jövőképet kell festenie a szponzorok előtt az egyesület jövőjével kapcsolatban. Ezért kell a csillagos eget is leígérnie, még akkor is, ha ezt nem fogja teljesíteni. A lényeg, hogy jöjjön minél több pénz a klubhoz.
Ez elég meredek nézőpont. Egy ekkora "cég" vezetőjének hazudoznia kell. Ez csak a népnek szól, mert ha a szponzoroknak is hazudozik és fals információkat nyújt az konkrétan csalás bűnycselekménye. Egy szponzornak még ha nem is teljes de valamennyi betekintést kell nyújtani, hogy lássák mibe fektetnek be. Na most ha ebben hazudozik az cink. Én inkább azt mondanám ez az embereknek szól, hogy minden mekkora rendben van közben meg mégse. Érdekes ezért magasztalni. Az hogy a választási ígéreteket is összehazudozta azért meg egy rendes elnöki tanács már menesztette volna. Egy nagyon sötét populista politikus és azt sem lehet elhinni amit kérdez.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.07. 18:15:53

Troym írta:
2024.06.07. 12:51:20
Szerintem sem kéne hasra esni, hogy egy 3-5% inflációs környezetben az eddigi 85 millió 100 lesz
Az infláció ez esetben a gyártót sújtja. A gyártónak lettek és lesznek magasabbak a termelési költségei. A logikus az lenne, hogy csökkentenének a díjból, mert a gyártónak így is rengeteg plusz költsége adódik. Az, hogy nem csökken a díj, hanem jelentősen növekszik, úgy, hogy a Barcelona presztizse hatalmasat zuhant a legutolsó szerződéskötés óta, óriási teljesítmény a klubvezetés részéről.

Többek között ezért kell hazudnia egy elnöknek. A lehető legpozitívabb jövőképet kell festenie a szponzorok előtt az egyesület jövőjével kapcsolatban. Ezért kell a csillagos eget is leígérnie, még akkor is, ha ezt nem fogja teljesíteni. A lényeg, hogy jöjjön minél több pénz a klubhoz.

Azokkal a fogásokkal, amiket sokan elintéztek annyival, hogy csak "hazudozik", például azzal, hogy saját márkát alapítunk, zseniálisan felverte a díjat, mert a Nike meg nem akarta ezt a zsíros bizniszt elveszíteni, és csipkedniük kellett magukat, hogy megtarthassanak minket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.07. 12:59:44

Azért az a 100 milliós bónusz nem piskóta, még azon túl sem, hogy mennyire életmentő lehet nekünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.07. 12:51:20

Szerintem sem kéne hasra esni, hogy egy 3-5% inflációs környezetben az eddigi 85 millió 100 lesz, az előző szerződést, ha jól értem 8 éve írtunk alá, én nem néztem utána.
Még Euró övezetben is 8 év alatt cca 30% magasabb árak vannak, így a megállapodás sem nem kiemelkedően jó, se nem rossz, átlagos.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10119
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.06.07. 11:25:12

gy írta:
2024.06.05. 22:07:28
gránit írta:
2024.06.05. 18:31:42
. Most épp egy történelmi szerződést hozott a tető alá, úgy, hogy nem mi vagyunk a legerősebb csapat a világon.
Ugyan már. Mitől van ez is felhypeolva? Mert ő nyomja hogy nagy deal. A Barca marketing értéke top3, ezt nem ő illetve nem most hozta össze. Ezek a szerződések nem közvetlenül az eredményeken múlnak.

Beleszámítva az inflációt nincs ebben semmi különös, mai áron ennyi ami korábban 100 körül vagy picivel az alatt volt. Inkább ha valami akkor az az érdeme hogy jó hamar sikerült kiblöffölnie egy megújítást, ami a Nike részéről nem lett volna sürgős.

De az összeg az amennyi reálisan mai árfolyamon várható, nem valami eszement történelmi deal. A Nike meg nyilván hosszú távon maradni akar a Barcával így belementek egy idő előtti újratárgyalásba. Ebben megint inkább a Barca mint tágabb brand a döntő faktor (női foci, kosárlabda, kézilabda stb), ez a csapat sok sportban topon van és ez felértékeli a legnagyobb láthatósággal bíró férfi foci mezt is. De ez inkább olyan FOMO dolog a Nike nem akarja kockáztatni hogy átmenjünk egy konkurenshez.

Szóval kezeljük már ezt is helyén itt pár ember most hirtelen mindenért felkummantja, nem tudom mire.
A mostani szerződés az 85millió körül van, MÍNUSZ büntető tételek, mint pl ha a Barca nem jut BL elődöntőbe, ami a szerződés megköttetése után(2016) összesen egyszer fordult elő.
https://barcauniversal.com/four-penalty ... -millions/

Ehhez képest a mostani 100 körüli, büntetőtételek nélküli elég jó, ráadásul a fő hangsúly a 100milliós aláírási bónuszon van ami megmenthet minket az 1:1-es FFP-be.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.06.06. 13:38:08

Troym írta:
2024.06.06. 13:14:17
Bojan a kölcsönjátékosok helyzetét elemzi és kb. mint anno Jordi segíti a sportigazgató munkáját.
Ehhez miért szükséges kiemelkedő játékoskarrier?
Elemzői munka.
Ennyi erővel a recepciós is lehetne a Camp Nouban, vagy Laporta asszisztense.

Amúgy, ha az ő pozíciója kétségeket ébreszt, akkor mit szóltok Decoéhoz?
Szerintem sokkal aggasztóbb Decoé, aki egy féligmeddig ügynök-játékosfigyelő szerepből ült át a legmagasabb szintre a szamárlétrát ugyanúgy kihagyva, mint Xavi edzőként. Ráadásul még játékosfigyelőként is kemény 2 év tapasztalata volt.
Nagyon rajongunk a végzettség és tapasztalat nélküli szakemberekért a szervezet legtetején, de én mégis hoznám inkább vissza Jordit és rá bíznám, hogy akarja-e Bojant, vagy Decot bármilyen titulusban.
Ebben egyetértek. Bojan szerintem egy olyan "elrettentő példa" a fiataloknak. Jobban örülnék egy Puyolnak. Jordi szerepe is hasonló volt. De a lényeg
Deco szerepe. Jó lenne, ha tényleg visszahoznák Alemanyt. Nem értem miért lett Deco a sportigazgató. Alemany távozásával kapcsolatban Bence véleményét osztom, szerintem is kicsit elege lett az FFP mellett abból, hogy akiket nagy erőfeszítések árán hoz, az edzői stáb nem becsül eléggé. Deco nekem az Abidal féle kinevezésre emlékeztet (más okból), vele is befürödtünk. Ez nálam egy mínusz pont Laportánál, nem hiszem, hogy ne lehetne alkalmasabb embert találni a posztra, Deco pedig maradhatna akár a segítője. Az új edző után ez lenne a legfontosabb feladat. Csak az kompenzálhatná, ha Txiki vagy Alemany egy éven belül visszatérne.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.06. 13:14:17

Bojan a kölcsönjátékosok helyzetét elemzi és kb. mint anno Jordi segíti a sportigazgató munkáját.
Ehhez miért szükséges kiemelkedő játékoskarrier?
Elemzői munka.
Ennyi erővel a recepciós is lehetne a Camp Nouban, vagy Laporta asszisztense.

Amúgy, ha az ő pozíciója kétségeket ébreszt, akkor mit szóltok Decoéhoz?
Szerintem sokkal aggasztóbb Decoé, aki egy féligmeddig ügynök-játékosfigyelő szerepből ült át a legmagasabb szintre a szamárlétrát ugyanúgy kihagyva, mint Xavi edzőként. Ráadásul még játékosfigyelőként is kemény 2 év tapasztalata volt.
Nagyon rajongunk a végzettség és tapasztalat nélküli szakemberekért a szervezet legtetején, de én mégis hoznám inkább vissza Jordit és rá bíznám, hogy akarja-e Bojant, vagy Decot bármilyen titulusban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.06. 13:08:33

Ez a Bojan téma honnan jött? Mert teljesen kizártnak tartom Laportát "ismerve" a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése