Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.27. 14:52:26

Számomra az, ahogyan ő belépett a csapatba igazi alázatról tanúskodik. Mégiscsak mint a világ legnagyobb tehetsége jött ide, aki fényes jövő előtt állt, de soha nem láttam őt az ügyeletes sztárként viselkedni, egy mozdulatán se, tiszteli a csapattársait és azon nyomban maga fölé emelte Messit, ami ekkora sztárként biztos nem egyszerű. Nem görcsöl rá góllövésre, inkább leadja, ha az a jobb a csapatnak, okosan teremt lehetőségeket és mellette baromi látványosan játszik.

Nagyon szimpatikus a srác emberileg is, utoljára Ronaldinhoval kapcsolatban éreztem így. Nincs mese, én is beléptem a Neymar fanclubba. :D

Azt csak remélni tudom, hogy jól alakulnak a dolgok és még sok évig itt lesz a csapatnál. Könnyen címekhez segíthet minket.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 17:42:16

Chino írta: Azt pedig lehet mondani, hogy ott van Messi, így könnyű, de ennek a fordítottja is igaz. Egyben nehezebb is Messi mellett játszani, jobban keresik őt a labdával, nem ő a No. Ennek ellenére azért idén 24 meccsen berámolt 19 gólt és adott 7 gólpasszt. Emellett a játékára sem lehet panasz, igazi látványt, játékot pedig szinte egyedül ő visz a csapatba, amik nem felesleges driblizésekből állnak.
Nem sok jó dolga volt Rosellnek, de ezzel az igazolással szerintem sok hibát kiköszörült.
Egyetértek a fentiekkel, azt hozzátenném, hogy Ney nagyon okosan alkalmazkodott a csapaton belüli hierarchiához. Valszeg ilyen a természete, és sikerült elérnie a játékával, hozzáállásával, alázatával, hogy Leo "szárnyai" alá vegye. Sokkal könnyebben adja le gólhelyzetben Leo Ney-nek, mint bárki másnak. Olyannak tűnik a kapcsolatuk, mint Leo-é volt Dinhóval. Nagyon bízok benne, hogy Ők ketten, kiegészülve Suarezzel, még hosszú ideig varázsolnak a Barcában.
Suareznek ugyan ezt az utat tanácsolnám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2015.01.28. 11:31:44-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.25. 16:35:25

Azért azt ne felejtsük el, hogy el cefett fiatal játékosról van szó, akinek még csak ez a második szezonja nemhogy a Barca-ban, hanem Európában is. Imádom Init, de 21 évesen még nagyon távol állt attól, hogy kicsit is húzójátékosként lehessen rá tekinteni.
Messin kívül talán Ronaldinho, azelőtt Ronaldo (az igazi) volt az, aki ilyen fiatalon már ilyen kaliberű embernek számított. Ezek pedig nem semmi csókák.
Azt pedig lehet mondani, hogy ott van Messi, így könnyű, de ennek a fordítottja is igaz. Egyben nehezebb is Messi mellett játszani, jobban keresik őt a labdával, nem ő a No. Ennek ellenére azért idén 24 meccsen berámolt 19 gólt és adott 7 gólpasszt. Emellett a játékára sem lehet panasz, igazi látványt, játékot pedig szinte egyedül ő visz a csapatba, amik nem felesleges driblizésekből állnak.
Nem sok jó dolga volt Rosellnek, de ezzel az igazolással szerintem sok hibát kiköszörült.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.24. 23:54:11

palesz77 írta:
Sanama írta:Igen, a Real ellen jól eldöntötte.
Amit tudott megtett, nem az ő hibája, hogy egyedül nem lehet meccset nyerni manapság.. :D De csak arra céloztam, hogy képes egymaga is villanni a nagyok ellen, nem kell ahhoz Messi.
De ezt én is leírtam, hogy meg tud villanni. Viszont azt is írtam, hogy ritkábban, mint Messi(vagy régen Iniesta), és ezzel van lemaradva attól, hogy szerintem húzóember legyen. De odaírtam azt is, hogy ettől függetlenül 1-2 év és simán az lesz.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.01.24. 23:27:31

Szerintem a mai Barcában simán Messi mögött ő a húzóember. Már tavaly is a küzdőszelleme, győzni akarása rengeteget adott a csapatnak, idén viszont végre nem 2 meccsen láttuk egyszerre őket a pályán, a gyümölcsöt pedig hetente aratják. Egyenként is zsenik, de amikor ketten osztják a zsugát, jelenleg nálam nincs szebb a fociban. Kegyetlen örülök hogy nálunk játszik, ez a srác még rengeteg szép pillanatot fog okozni nekünk. Zseni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.24. 22:43:03

visca el barca írta:még a végén kihozzátok h tkp csak egy közepes játékos :lol:
Épp olyan túlértékelt min Messi,remélem nyáron elcserélik őket a Mangala+Benatia kettősre.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.24. 22:21:03

Sanama írta:Igen, a Real ellen jól eldöntötte.
Amit tudott megtett, nem az ő hibája, hogy egyedül nem lehet meccset nyerni manapság.. :D De csak arra céloztam, hogy képes egymaga is villanni a nagyok ellen, nem kell ahhoz Messi.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.24. 22:13:26

palesz77 írta:
Sanama írta:Azért saját erejéből nem sok gólt szerzett még. Éppen ezért mondom, hogy arra még nem nagyon lehet számítani, hogy megkapja a labdát, és egyedül eldönt egy megindulással egy meccset.
(Nekem az ilyen alapvonal mellett lefordulok sarokkal azért nem jelentik azt, hogy húzóember)
Real, PSG. Csak hogy a nagyobb csapatok elleniket említsem idénről.. :mrgreen:
Igen, a Real ellen jól eldöntötte.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.24. 21:57:22

Sanama írta:Azért saját erejéből nem sok gólt szerzett még. Éppen ezért mondom, hogy arra még nem nagyon lehet számítani, hogy megkapja a labdát, és egyedül eldönt egy megindulással egy meccset.
(Nekem az ilyen alapvonal mellett lefordulok sarokkal azért nem jelentik azt, hogy húzóember)
Real, PSG. Csak hogy a nagyobb csapatok elleniket említsem idénről.. :mrgreen:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.24. 21:00:20

visca el barca írta:még a végén kihozzátok h tkp csak egy közepes játékos :lol:
Oké.. Semmi ilyet nem írtam, de nagyon vicces, kihagyhatatlan hsz volt :)
Végülis van benne valami amit mondasz. Viszont vannak olyanok a csapatban, akik még akkor sem találnak be ha ki vannak szolgálva khm pedro surarez khm :lol: Viszont én Suarezzel türelmes vagyok, főleg, hogy elég jól kezdte év végén, tavaszra újra belejön szerintem. Pedro meg Pedro, néha jól tolja, néha olyan hogy lefordulok a székről. Én mégis bírom a csókát, még ha néha ő sem érti hogy mit miért csinál :D
Épp ez a baja a csapatnak most, hogy senkitől nem lehet várni azt, hogy eldöntsön egy meccset, nagyjából csak Messitől és néha Neymartól. (Régen azért Iniestaban,Xaviban,Villaban ott volt ez, ha nem is góllal, de egy zseniális gólpasszal)

Neymarra viszatérve, ha a fejlődési ütemet, amit tavalyról idénre mutatott, tartani tudja, akkor 2 éven belül lehet belőle Messi szintű húzóember, szerintem.
Lehet az is, hogy más az elképzelésünk arról, hogy a húzóember mit jelent, mert végülis rá lehet mondani, hogy az, mert lövi a gólokat, meg vannak gólpasszai, papíron végülis húzóember, mint ahogy papíron CR is jobb, mint Messi mostanában.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.24. 20:57:28

visca el barca írta:még a végén kihozzátok h tkp csak egy közepes játékos :lol:
Lehetne közepes, de még fejlődnie kell ahhoz. Én azt mondom, hogy egyelőre Munir cseréjének tökéletes, de szerintem 1-2 éven belül Pakisztánban fog játszani. :mrgreen:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.24. 20:53:31

még a végén kihozzátok h tkp csak egy közepes játékos :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2015.01.24. 20:48:31

Sanama írta:
Daweed írta:Messze van a húzóember szereptől? Szerintem Messi után az egyik legfontosabb láncszem a csapatban. Ő az egyik legveszélyesebb az ellenfélre nézve a csapatban, fontosak a megindulásai (ez kevés emberben van meg), góljai, gólpasszai, meghúzza a váratlant. Mi kellene még hogy húzóember lehessen? A támadószekcióból Messi után ő a legfontosabb tag.


Szerk: Lehet én is benéztem egy ironikus hszt. :D
Igen, veszélyes a kapura, mert tömve van labdákkal, Messi olyan labdákat ad neki, hogy csak nézek.

Azért saját erejéből nem sok gólt szerzett még. Éppen ezért mondom, hogy arra még nem nagyon lehet számítani, hogy megkapja a labdát, és egyedül eldönt egy megindulással egy meccset.
(Nekem az ilyen alapvonal mellett lefordulok sarokkal azért nem jelentik azt, hogy húzóember)

Egyelőre én nála azt érzem, hogy kell az, hogy ki legyen szolgálva, ahhoz viszont, hogy egymaga döntsön (nem egyszer-egyszer), ahhoz még fejlődnie kell. Ha erre képes lesz, akkor húzóember lesz.

Erre jelenleg Messi képes egyedül a csapatban. És igen, aki legközelebb van ehhez, az Neymar, de még nem tart ott szerintem.

Oké, azzal túloztam, hogy messze van tőle. Nincs messze, de szerintem még nem az.
Végülis van benne valami amit mondasz. Viszont vannak olyanok a csapatban, akik még akkor sem találnak be ha ki vannak szolgálva khm pedro surarez khm :lol: Viszont én Suarezzel türelmes vagyok, főleg, hogy elég jól kezdte év végén, tavaszra újra belejön szerintem. Pedro meg Pedro, néha jól tolja, néha olyan hogy lefordulok a székről. Én mégis bírom a csókát, még ha néha ő sem érti hogy mit miért csinál :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.24. 20:33:39

Daweed írta:
Sanama írta:Szerintem azért még elég messze van attól, hogy húzóember legyen. Tény, hogy Messi mögött ő az, akire építeni lehetne egy csapatot, és aki a hátán tudna vinni egy csapatot, de ettől egyelőre messze vagyunk.
Messze van a húzóember szereptől? Szerintem Messi után az egyik legfontosabb láncszem a csapatban. Ő az egyik legveszélyesebb az ellenfélre nézve a csapatban, fontosak a megindulásai (ez kevés emberben van meg), góljai, gólpasszai, meghúzza a váratlant. Mi kellene még hogy húzóember lehessen? A támadószekcióból Messi után ő a legfontosabb tag.


Szerk: Lehet én is benéztem egy ironikus hszt. :D
Igen, veszélyes a kapura, mert tömve van labdákkal, Messi olyan labdákat ad neki, hogy csak nézek.

Azért saját erejéből nem sok gólt szerzett még. Éppen ezért mondom, hogy arra még nem nagyon lehet számítani, hogy megkapja a labdát, és egyedül eldönt egy megindulással egy meccset.
(Nekem az ilyen alapvonal mellett lefordulok sarokkal azért nem jelentik azt, hogy húzóember)

Egyelőre én nála azt érzem, hogy kell az, hogy ki legyen szolgálva, ahhoz viszont, hogy egymaga döntsön (nem egyszer-egyszer), ahhoz még fejlődnie kell. Ha erre képes lesz, akkor húzóember lesz.

Erre jelenleg Messi képes egyedül a csapatban. És igen, aki legközelebb van ehhez, az Neymar, de még nem tart ott szerintem.

Oké, azzal túloztam, hogy messze van tőle. Nincs messze, de szerintem még nem az.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.01.24. 20:25:37

aki egy brazil válogatott húzóembere ilyen fiatalon, az képes arra, hogy a barcában is az legyen, akár messi nélkül is.
szerintem is meglátszódna a statjain, ha nem messi, hanem pedro vagy munir lenne mellette, de akkor is az egyik legjobbunk lenne.

mennyit veszekedtem én miatta, mikor megvettük...bár az árát úgyis örök homály fedi, de ha 57 volt, ha 100, ha 157, én akkor is baromira örülök, hogy itt van.
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2015.01.24. 20:24:21

Sanama írta:Szerintem azért még elég messze van attól, hogy húzóember legyen. Tény, hogy Messi mögött ő az, akire építeni lehetne egy csapatot, és aki a hátán tudna vinni egy csapatot, de ettől egyelőre messze vagyunk.
Messze van a húzóember szereptől? Szerintem Messi után az egyik legfontosabb láncszem a csapatban. Ő az egyik legveszélyesebb az ellenfélre nézve a csapatban, fontosak a megindulásai (ez kevés emberben van meg), góljai, gólpasszai, meghúzza a váratlant. Mi kellene még hogy húzóember lehessen? A támadószekcióból Messi után ő a legfontosabb tag.


Szerk: Lehet én is benéztem egy ironikus hszt. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.24. 20:19:42

Andris írta:
Egyáltalán nincs igazad
Szimplán ironizáltam. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.24. 20:17:21

Andris írta:
bence-barca írta:Messi nélkül sehol sem lenne.
Mint anno Messi a Xavi-Ini páros nélkül.
Egyáltalán nincs igazad, a srác Messi nélkül az első számú húzóember lenne. Persze ennél valószínűleg rosszabb statokkal. Tény hogy a góljait főként Messinek köszönheti, de fordítva is sok van így azért, még ha nem is ugyanolyan arányban.

A sok felesleges trükktől mondjuk én nem dobok hátast, általában nem is ér el velük semmit, de néha úgy állva hagy védőket, és vannak olyan jó labdái, lövései, amikkel Messi híján simán előreléphetne a legnagyobb sztárrá akár.

Messivel kapcs. is mostanság látszik igazán, hogy nem állták meg a helyüket ezek a régi mondatok, Xavi és Iniesta szenzációs labdáit már nagyon rég nem láttuk, lehet hogy már nem is fogjuk, ő mégis megmarad a világ legjobbjának.
Szerintem azért még elég messze van attól, hogy húzóember legyen. Tény, hogy Messi mögött ő az, akire építeni lehetne egy csapatot, és aki a hátán tudna vinni egy csapatot, de ettől egyelőre messze vagyunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.24. 20:12:45

bence-barca írta:Messi nélkül sehol sem lenne.
Mint anno Messi a Xavi-Ini páros nélkül.
Egyáltalán nincs igazad, a srác Messi nélkül az első számú húzóember lenne. Persze ennél valószínűleg rosszabb statokkal. Tény hogy a góljait főként Messinek köszönheti, de fordítva is sok van így azért, még ha nem is ugyanolyan arányban.

A sok felesleges trükktől mondjuk én nem dobok hátast, általában nem is ér el velük semmit, de néha úgy állva hagy védőket, és vannak olyan jó labdái, lövései, amikkel Messi híján simán előreléphetne a legnagyobb sztárrá akár.

Messivel kapcs. is mostanság látszik igazán, hogy nem állták meg a helyüket ezek a régi mondatok, Xavi és Iniesta szenzációs labdáit már nagyon rég nem láttuk, lehet hogy már nem is fogjuk, ő mégis megmarad a világ legjobbjának.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.24. 20:11:55

bence-barca írta:Messi nélkül sehol sem lenne.
Mint anno Messi a Xavi-Ini páros nélkül.
persze, ez már annyira alap, hogy nem is kell leírni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.24. 20:04:05

Messi nélkül sehol sem lenne.
Mint anno Messi a Xavi-Ini páros nélkül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.24. 19:58:00

hank1ee írta:Hát mit művelt itt még az utolsó percben is!! Fenomenális játékos, egymást múlták felül Messivel, de ez ma inkább az ő meccse volt. Jó úton, nagyon jó úton halad.
tényleg jó volt, nem csak ma, de úgy cakk pakk az eddigi idényben. 24 meccs 17+5, reméljük tudja tartani ezt a tempót az elkövetkezendő 10-12 évben :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.24. 19:51:13

Hát mit művelt itt még az utolsó percben is!! Fenomenális játékos, egymást múlták felül Messivel, de ez ma inkább az ő meccse volt. Jó úton, nagyon jó úton halad.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2015.01.24. 19:47:19

Elképesztő mennyire érzik egymást Messivel.
Neymar első góljánál gyakorlatilag lépett még Messi felé, de utána egyszerre váltottak ritmust.
Messi kibillentette az emberét, Ney meg befutott a védőfal mögé.
Jó ezeket látni. =D> :)
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.01.19. 13:16:46

lui1698 írta:
Leon írta:Neymar varázslata a Depor ellen: 8)

https://www.youtube.com/watch?v=Gn5APdWdk7I" target="_blank
Túlsztárolt majom... ezeket egy európai bajnokságban tuti nem tudná megcsinálni.
I smell the Irony.. Hát igen mikor "bohócliga" tagjaként tekerte őket jobbra balra pontosan az általad említett mondattal jellemezték. :D
Válasz küldése