Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.12. 10:30:24

8 gól 10 gólpassz. :D Mi lenne, ha a helyzeteit is berúgná? :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.12. 01:12:02

na végre. [-o<
3 gól (ami lehetett volna 4 is, ha pedrito nem gátolja meg) és 1 gólpassz.
szegény ambrose biztosan vele fog álmodni. :)

pont nem izgat, hogy a celtic ellen, egyrészt egy bl meccsen ez mindig megsüvegelendő teljesítmény, másrészt pedig pont eleget szenvedtünk ellenük az elmúlt 3 meccsünkön.

na nem mintha eddig reálisan nézve és a körülményeket figyelembe véve nem lehettünk volna vele többnyire elégedettek.
remélem, most már jönni fognak a gólok is, hogy végleg befogja a károgók száját.

a poszt témához annyit, hogy ha visszajön messi, úgyis a baloson lesz, felesleges agyalni szerintem.
pont az a legjobb amúgy is neymarnak, ha kötetlenebb a szerepköre, ez nem jelenti azt, hogy konkrétan messi pozíciójában kell játszania, csak kapjon nagyobb teret akkor is, ha a baloson van.
mehetne az első hármas folyamatos helycserékkel.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.12.12. 00:40:27

sjd írta:Hasonló játékerőt képviselő csapat ellen Cesc is lőtt már mesterhármast ezen a poszton...
Én is inkább Neymart játszatnám középen, de azért ne egy olyan meccsből vonjunk le messzemenő következtetéseket, ahol az ellenfél csak a mezét hozta ki a pályára.

Mindenesetre remélem végre ezzel átszakad gát, és a következő meccseken is megszórja magát, ez most hibátlan teljesítmény volt.
Nyílván,a különbség a hogyan-ban van...Cesc egyszer nem láttam így lefordulni,ilyen csellel helyzetbe hozni önmagát,ilyen kényszerítőt is kb ha egyszer produkált 2év alatt...De a legfontosabb,Neymar folyamatosan a leshatáron várta hogy kiugrassák,előre felé mozgott- gondolkodott,nem ijedt meg ha van előtte egy-két védő,nem rögtön a visszapassz, megpróbált elmenni mellettük...És itt a nagy különbség egy csatár meg egy középpályás közt...Cesc remek,egy sorra hátrébb...De sosem lesz csatár...És hamár elől van aki ezt tudja miért ne ő legyen középen...De látom ebben egyetérünk...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.12. 00:30:16

Már nagyon vártam,hogy gólgyártásban is nekilóduljon!Igaz nem egy Bayern ellen tette,de 3 gól a Bl-ben egy meccs alatt akkor is nagy szó egy 21 éves sráctól! (kivéve persze ha Varane-nak hívják az illetőt,mert tudjuk,hogy ez nála például alap :mrgreen: )
Bírtam a pózolásait a góljai után, ez olyan vagány neymaros dolog volt mint amit a brazil ligában is csinálni szokott. 8)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.11. 23:14:50

Hasonló játékerőt képviselő csapat ellen Cesc is lőtt már mesterhármast ezen a poszton...
Én is inkább Neymart játszatnám középen, de azért ne egy olyan meccsből vonjunk le messzemenő következtetéseket, ahol az ellenfél csak a mezét hozta ki a pályára.

Mindenesetre remélem végre ezzel átszakad gát, és a következő meccseken is megszórja magát, ez most hibátlan teljesítmény volt.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.12.11. 22:58:43

Na szóval, ki is ajánlott 250 miskát a Messiért? :D

Na hagyjuk a viccet, gratula Neymarnak, megérdemelte már!! Kár, hogy az első 2-t nem láttam, ezt azért sajnálom...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.12.11. 22:52:37

Szerintem is megvan a posztja, nem kérdés, mocskosul érzi azt a területet.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.12.11. 22:48:33

No ezért verem a fejem a falba hogyha nincs Messi,akkor miért Cecs van középen...Ki hitte volna hogy a világ jelenlegi legnagyobb új tehetségének,aki labdazsonglőr,villám gyors és zseni,menni fog nálunk centerben...Hát mekkora érdekesség...Parádés játék egy parádés játékostól...Azért ezt véletlen nem lehet...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.11. 22:40:54

Nagyon nagy spíler volt.

Ezzel remélem most megjött az önbizalma. Szükségünk lesz egy jó Neymarra a következő meccsen.
KépKép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.12.11. 22:38:58

Na kb. ez az amit várok én is tőle. Grat. Ma az egész csapat remekelt.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2013.12.11. 22:23:38

Sose gondoltam volna hogy ilyet írok, de ezzel a teljesítménnyel Neymar elfeledtette velem hogy van egy Messink is :o :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.11. 22:03:02

sörvirsli írta:„Tényleg eredményesebbnek kellene lennie – ismerte el Gerardo Martino
Minél gyakrabban mondjon ilyeneket ezentúl a mester. 8)

Ez pedig egy hatalmas MOM-teljesítmény eddig a sráctól, le a kalappal.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.11. 02:54:43

Nemcsak mi keveselljük a góljai számát:

Gerardo Martino, a Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője sokkal több gólt szeretne látni Neymartól, a csapat nyáron igazolt brazil támadójától.

A 21 éves dél-amerikai futballistát nagy reményekkel igazolták a nyáron, de az eddigi 18 meccsen, amelyen pályára lépett, csak négyszer volt eredményes. Márpedig Lionel Messi sérülése miatt nagyon is szükség lenne a találataira.

„Tényleg eredményesebbnek kellene lennie – ismerte el Gerardo Martino, a Barcelona vezetőedzője a Celtic elleni szerdai BL-mérkőzés előtt. – Mi ugyan a játékosokat nem csak aszerint értékeljük, hogy hányszor találnak be vagy hány gólt készítenek elő, de Neymarnál kulcskérdés a befejezés.”

Az argentin szakember arról is beszélt, hogy Neymar nem olyan típusú gólvágó, mint Messi, de képes arra, hogy termelje a gólokat, mint ahogy Pedro, Alexis Sánchez vagy Cesc Fabregas is. Martino szerint a Celtic elleni meccsen arra kell figyelniük, hogy javuljon a teljesítményük, és sikeresen elhárítsák a skótok kontratámadásait.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.10. 19:38:38

Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.08. 12:37:10

Neymar - Road to Barcelona :
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.12.04. 23:04:48

shutterisland írta:
a BL-ben meg biztosra kell menni.
én pont itt, és persze a kupameccsen pihentetném.

egyrészt nem hiányzik, hogy a britek szétdarálják.
másrészt pedig ha nem tudunk otthon lehozni egy döntetlent a celtic ellen az alexis-pedro-tello hármassal (vagy tello helyett, ha nem fogható hadra, akkor cesc) akkor meg is érdemeljük a második helyet.
Az tuti igaz, h nem kellene, h lefaragjanak róla néhány kilót a skótok, de én pont a post-od második fele miatt raknám be mégis.

Amikor megsérült Messi, cinkeltek is a spanok, h jaaaj, most aztán mi lesz velünk... Erre én meg mondtam, h elvileg a legközelebbi húzós meccsünk januárban az ATMA lesz, ha addig bukfencelünk, akkor meg is érdemeljük. Azóta már van két zakónk :lol: :oops:

Uh én is úgy gondoltam, ahogy te, de most már inkább mennék biztosra és játsszon csak. Aztán ha megvan a testhossznyi előny, akkor mehet pihizni. Mondjuk sok függ még addig a sérültjeink visszatérésétől is, nem kellene fullba nyomatni a "létminimumot"...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.04. 21:48:37

a BL-ben meg biztosra kell menni.
én pont itt, és persze a kupameccsen pihentetném.

egyrészt nem hiányzik, hogy a britek szétdarálják.
másrészt pedig ha nem tudunk otthon lehozni egy döntetlent a celtic ellen az alexis-pedro-tello hármassal (vagy tello helyett, ha nem fogható hadra, akkor cesc) akkor meg is érdemeljük a második helyet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.04. 17:06:35

Chino írta:Nagy kár, hogy Messi hiányában nem lehet pihentetni, mert láthatóan nagyon fáradt mind fizikailag, mind mentálisan. Még nem szokott hozzá az ilyen mértékű terheléshez és nyomáshoz. Kellene neki egy kis pihi, viszont olyan meccsek jönnek amiket mindenképpen be kell húzni az utóbbi két zakó után. Így nem valószínű, hogy le fogja ültetni Tata. Max., ha már eldöntöttük a meccseket, de egy Villareal és Getafe is húzós lesz, a BL-ben meg biztosra kell menni.
Egyetértek, látszik rajta, hogy még nem tudott teljesen alkalmazkodni ehhez a meccsritmushoz, a folyamatos terheléshez és ahhoz, hogy itt bizony védekezni is kell, nem is keveset (egyébként ezen a téren nekem nagyon tetszik, amit csinál), ami azért annyira nem meglepő, lévén a brazil ligában nem annyira találkozott ezekkel a jelenségekkel. :D

Szerencsére ezen a hétvégén nem lesz bajnoki, "csak" egy kupameccs, amit illik (sőt, kötelező) hozni nélküle is, szóval egy kicsit kifújhatja magát, feltöltődhet, mert aztán a Celtic-Villarreal-Geafe hármas valóban nem lesz könnyű.

Best conversion rate (goals/shots) this season: Busquets 40%, Pedro 30.4%, Alexis 24.2%, Cesc 20.7%, Messi 19.4% .... Neymar 8.6%.
Flop. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 16:43:38

Nagy kár, hogy Messi hiányában nem lehet pihentetni, mert láthatóan nagyon fáradt mind fizikailag, mind mentálisan. Még nem szokott hozzá az ilyen mértékű terheléshez és nyomáshoz. Kellene neki egy kis pihi, viszont olyan meccsek jönnek amiket mindenképpen be kell húzni az utóbbi két zakó után. Így nem valószínű, hogy le fogja ültetni Tata. Max., ha már eldöntöttük a meccseket, de egy Villareal és Getafe is húzós lesz, a BL-ben meg biztosra kell menni.
Forca Barca!!!!
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.12.04. 01:20:14

Jönni fognak a gólok is. :lol:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.03. 14:08:21

A helyzetkihasználásos témához:
Kép

Összességében tehát a Ligában 13 meccsen (11-en kezdett, kettőn becserélték) 27 lövése volt, ebből pedig mindössze 4 gólt szerzett.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.11.29. 21:28:14

Messa írta: Nem kommentálom ezeket bővebben, mert félek kitiltanának. Enélkül a gyerek nélkül 3. helyen állnánk kb a bajnokságban, ezt ki merem jelenteni.
Hát olyan rosszak, mint a Real nem hinném, hogy vagyunk :mrgreen:

Viszont egy kupát már köszönhetünk a srácnak. :D
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.11.29. 19:18:04

Vicc ez a topik, fel sem tűnt eddig hogy miről megy itt a vita, mindenesetre jót derültem így visszaolvasva pár oldalt. Hogy lehet már egy lapon említeni a tavalyi Alexissel? Imádom a csíleit, az egyik kedvencem a srác, de ha szerintetek ugyanazt csinálja Neymar, mint ő tavaly akkor nem néztek Barca meccset, vagy tavaly nem néztetek. Nem tudok másra gondolni, vagy ez, vagy csak direkt trollkodás. Ennyire látványosan nem lehet nem érteni a focihoz.
Csbal írta:Neymarról csak annyit tudok írni, hogy folyamatosan visszafelé passzol, vagy befelé viszi a labdát. Ennyi a játéka. Olykor-olykor meghúzza a szélen de ha beadás is lesz belőle, nem megy emberhez. Ha nem sikerül, akkor meg szerelik. Nem látok fantáziát a játékában...
:mrgreen: :|
Csbal írta:Ezt én is így látom, azzal a különbséggel hogy most már mindketten itt tolják a Barcában és Neymar egy évvel le van maradva. Sanchez tavaly volt gyenge, ezt aláírom, Neymar viszont idén csinálja azt amit Sanchez tavaly.
:mrgreen: :mrgreen:

Nem kommentálom ezeket bővebben, mert félek kitiltanának. Enélkül a gyerek nélkül 3. helyen állnánk kb a bajnokságban, ezt ki merem jelenteni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.29. 16:48:23

Nem nagyon akartam már ebben a témában írni, mert meggyőzni úgysem lehet senkit, ha elvakult. Előrebocsátom, hogy én jobban kedvelem Alexist, tavaly is igyekeztem kiállni érte (vissza lehet keresni a kommentjeimet), így nem vádolhat senki elfogultsággal Neymar irányába. Továbbá én (azt hiszem valahol érthetően) tavaszra/szezon végére vártam tőle értékelhető teljesítményt, ezt pedig szerintem már EDDIG felülmúlja.

Ha már valaki Dinhot idézte. Ronnie megismételhetetlen és Neymar egyelőre meg sem közelíti, de abban én is egyetértek, hogy vannak olyan megmozdulásai amik őt idézik. És ez nem egyenlő azzal, hogy ő ronaldinhoi magasságban van.
Ahogy írták is neki sem a góllövés volt az erőssége, főleg, hogy a találatai nem elhanyagolható részét pontrúgásból szerezte, ennek ellenére szerintem nem volt olyan ember, még az ellentáborban sem aki kicsit is megkérdőjelezte volna a tudását és a teljesítményét.

Az is nyilvánvaló, hogy nem kell elájulni Neymartól, mert még csak 3 hónapja van itt, de hatalmas potenciál van a srácban és szinte biztos, hogy ennél csak jobb lesz. 21 éves, most került át egy teljesen új erősebb közegbe, hatalmas elvárásokkal és már most a csapat húzóemberei közé tartozik.
Én emlékszem, hogy mikor Alexis idekerült, teszem hozzá ő sem olcsón, meg se közelítette Neymar eddigi teljesítményét pedig már volt rutinja Európában, mégis mindenki azt mondta, hogy idő kell neki, néha jól is játszik stb.
Akkor kérdem én mi alapján fikázzák Neymart, aki már húzóemberré vált?
Forca Barca!!!!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.29. 16:43:22

shutterisland írta:[color=#8000FF
szinte biztos amúgy, hogy az átlagosnál is többet fogják faragni. :mrgreen: [/color]
A kifogás már mindenesetre megvan, nem hagyták játszani, egyből valamelyik suttyó baszk letaposta. :mrgreen:
Válasz küldése