Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.19. 12:35:06

recrea írta:Akkor vagy rossz az emlékezeted, vagy nem elég figyelmesen nézted a meccseket, de elfogadom a véleményed, én viszont úgy látom, h a meccsek négyrészén még most is gól nélkül gurigáznánk, mert felállt védelmet kb senki nem volt képes rajta kívül megbontani. Most Messit vegyük ki...amikor van kedve hozzá :)
Szerintem mind a kettőtök írásában van igazság. Én úgy látom gyengébb volt most Neymar, magához képest mindenképp, de a csapatból még igy felfelé lógott ki, és sokszor tényleg ő jelentette a megváltást az impotens játékukban. Ezért mondom, hogy ha letisztultabban játszana, kevesebb lenne a felesleges csel, nem cipelné túl sokat a labdát várva, hogy felrúgják, jobban érezné, mikor kell lőni, mikor passzolni, hatékonyabb lenne a kapu előtt, akkor emelkedhetne a legnagyobbak közé. A képességei megvannak hozzá, illetve volt is már ilyen időszaka, még 2005 őszén. Fejben nincs rendben szerintem már egy ideje, nagyjából mikor elkezdődött az adócsalási ügye -hogy van-e köze hozzá, vagy csak véletlen egybeesés, azt nem tudom- azóta nagyon sokszor látszik rajta frusztráltság, ebből jönnek a reklamálások, a törlesztések, a beszólogatások. De elég csak az arcát nézni, egyáltalán nem az jön le, hogy ez a srác teljesen egyben van, laza, vérprofi, magabiztos, hanem hogy majd szétveti az ideg. Ott van CR, sokszor ő is ideges, hisztiszik, csapkod, stb., de mikor kell, fontos meg tudja őrizni a hidegvérét, ott van jókor jó helyen, és nem hibázik.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.07.19. 12:26:39

Kubla9 írta:http://barcarazza.blog.hu/2017/07/19/a_ ... ori_mogott Szerintem valahol itt kell keresni az igazságot.
Meg hát az újságokat is el kell valahogy adni,nem árt egy kis szenzációhajhászás a lapoknak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 12:06:04

Akkor vagy rossz az emlékezeted, vagy nem elég figyelmesen nézted a meccseket, de elfogadom a véleményed, én viszont úgy látom, h a meccsek négyrészén még most is gól nélkül gurigáznánk, mert felállt védelmet kb senki nem volt képes rajta kívül megbontani. Most Messit vegyük ki...amikor van kedve hozzá :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.07.19. 11:48:41

recrea írta:
Kovbal88 írta:
Azért az kicsit magas összeg ahhoz, hogy csak úgy kifizessék, de a tavalyi éve volt olyan, ami után nekem nem hiányozna. Korábban ügyes volt, benne volt a lehetőség.
Nem sok meccset láthattál. Sztem a helyzetek, gólok nagyobb része rajta keresztül futott át az évben.
Majdnem az összes Barcelona meccset láttam, az elmúlt 15 évben. Egyedül a spanyol kupát nem követem. Voltak emlékezetes meccsei persze, mégis a tavalyi szezonból két dologra emlékszek,
Neymar a kapu előtt sorra rontja a ziccereket, pedig csak be kellene gurítani, de ő vagy kapusba lövi vagy még saját magát is kicselezi.
Aztán támadóharmadban, addig fedezi a labdát míg össze nem rugdossák, aztán ül ha nem fújják le a támadást és a szerelését igazgatja fél óráig. Vagy visszarúg, balhézik.

Persze volt, hogy jól játszik visszajön védekezni kontratámadást vezet, de tavaly nem ebből volt a több, hanem a rossz megoldásokból.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 11:42:19

LG írta:
Nem sok meccset láthattál. Sztem a helyzetek, gólok nagyobb része rajta keresztül futott át az évben.
Ez igaz, de tegyük hozzá, hogy a jobboldalunk a szezon nagy részében halott volt, a kp-n. szintén bajok voltak, tehát máson keresztül nem is futhattak volna. Ez persze Neymar érdemeiből nem von le, a sok elhalt helyzet, rossz megoldás viszont igen. Persze még igy is az egyik legjobbunk volt, de amig nem hatékonyabb, addig szerintem messze van a Messi-CR kettőstől és az Aranylabdától.
Az elhalt, rossz megoldásra azt mondom, amit egyszer nekem mondott egy edzőm: "kapuralövésből lesz a gól" :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.19. 11:34:57

Nem sok meccset láthattál. Sztem a helyzetek, gólok nagyobb része rajta keresztül futott át az évben.
Ez igaz, de tegyük hozzá, hogy a jobboldalunk a szezon nagy részében halott volt, a kp-n. szintén bajok voltak, tehát máson keresztül nem is futhattak volna. Ez persze Neymar érdemeiből nem von le, a sok elhalt helyzet, rossz megoldás viszont igen. Persze még igy is az egyik legjobbunk volt, de amig nem hatékonyabb, addig szerintem messze van a Messi-CR kettőstől és az Aranylabdától.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 11:19:54

Kovbal88 írta:
kifizetik a kivásárlási pénzt, akkor lehet szidni a vezetőséget, de sok mindent nem tudnak tenni
Azért az kicsit magas összeg ahhoz, hogy csak úgy kifizessék, de a tavalyi éve volt olyan, ami után nekem nem hiányozna. Korábban ügyes volt, benne volt a lehetőség.
Nem sok meccset láthattál. Sztem a helyzetek, gólok nagyobb része rajta keresztül futott át az évben.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.07.19. 11:14:09

kifizetik a kivásárlási pénzt, akkor lehet szidni a vezetőséget, de sok mindent nem tudnak tenni
Azért az kicsit magas összeg ahhoz, hogy csak úgy kifizessék, de a tavalyi éve volt olyan, ami után nekem nem hiányozna. Korábban ügyes volt, benne volt a lehetőség.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.19. 11:12:10

visca el barca írta:
Varatrix írta:...
ha kifizetik a kivásárlási pénzt, akkor lehet szidni a vezetőséget, de sok mindent nem tudnak tenni.

mellesleg ha elmenne innen, akkor is csak a pénz miatt. itt most kap heti 320.000 eurót, a franciáknál viszont ha jól tudom 50%-ot kell adózni, szóval csak ahhoz, hogy ue. megkapjon nettóban mint itt, kb 400-500.00 eurót kellene neki hetente kifizetni. ha meg több pénzért megy akkor ez még több. most di maria keresi a legtöbbet heti 130-al....
Erről beszélek én is, szakmai ok miatt nem fog távozni, mégha jobb jövőképet is kap, dehogy fog :D

Itt meg annyi pénzt kap, amit máshol nem fognak bevállalni (plusz a vételárat), ebben biztos vagyok. És akkor még csak a hivatalos pénzről beszéltünk, ki tudja mit osztanak a családnak sumákban.

Mi meg nem fogjuk elengedni (anyagilag), túl jó termék ahhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.07.19. 11:15:29-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.19. 10:29:55

Varatrix írta:...
ha kifizetik a kivásárlási pénzt, akkor lehet szidni a vezetőséget, de sok mindent nem tudnak tenni.

mellesleg ha elmenne innen, akkor is csak a pénz miatt. itt most kap heti 320.000 eurót, a franciáknál viszont ha jól tudom 50%-ot kell adózni, szóval csak ahhoz, hogy ue. megkapjon nettóban mint itt, kb 400-500.00 eurót kellene neki hetente kifizetni. ha meg több pénzért megy akkor ez még több. most di maria keresi a legtöbbet heti 130-al....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.19. 10:26:04

Varatrix írta:...
Ez picit off lesz a Neymar ügyben, meg picit elrugaszkodott, de amekkora taktikus Barto, én simán kinézem belőle a dolgot. Szerintem ez az egész mizéria szimplán arra van, hogy 1) Benedito indítványa után újra támogatást szerezzenek azzal, hogy Neymart "maradásra bírják", 2) hogy sunyiban bejelentsék Paulinhot majd, ha ez lecsengeni készül. Alapból a katalán sajtó kezdte ezt az egész Neymar elégedetlen mizériát, én simán kinézem belőlük, hogy elindítottak egy ilyet szándékosan, az várható módon elterjedt és elszabadult, most a szurkolókban ott a pánikhangulat, majd aztán ha kiderül pár nap múlva, hogy Neymar itt a legboldogabb, nem akar menni sehova, mindenki happy lesz. Közben meg a nagy örömmámor közepén befogadóbb az ember egy Paulinho féle hírre is, sajnos ilyenek vagyunk. Benedito indítványának meg szintén nem tesz jót, hogy Messi most hosszabbított, amint felröppent ez a bizalmatlansági dolog, rögtön megoldódott a jobbhátvéd kérdés, most pedig majd "itt tartják" a következő Aranylabda várományost, mert a hírekkel ellentétben nincs a klubon belül probléma, minden és mindenki happy - ergo nincs szükség változásra.

Mondom, ezt nem kell szentírásnak venni egyáltalán, csak agyalok, de szerintem ennyi áll az egész sztori mögött. Fogadni mernék, hogy Paulinho is hamarosan be lesz jelentve, de imádkozom, hogy - ebben legalábbis semmiképp - ne legyen igazam.. :D
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.07.19. 10:22:26

Varatrix írta:
Nem csak attól tartok hogy, elmegy a jövő legnagyobb igérete, hanem úgy gondolom hogy, alapjaiban megrengeti ez a klubbot miszerint, egyátalán nem mi vagyunk minden futballista álma. Korábban (elmúlt 10-20 évben) akkor távozott innen játékos, ha klubbnak nem volt rá szüksége. Legalábbis nem nagyon emlékszem hasonló üzletekre.

Ezt a félelmet tovább árnyalja hogy eddig nagyon enhezen jutunk dűlőre a kijelölt igazolásainkal, már korábban is írtam hogy, függetlenül attól hogy Bellerín vagy Semedo a jobb futballista e, aggasztónak tartom hogy, nem az jön ide akit a klub akar.

Továbi félelmem hogy, ha inkompetensek ha nem, a vezetőség Neymar távozásával szerintem garantáltan megbukik, így egy bizalmatlansági indítvány előtt, vagy közben. Ez hosszútávon jól is elsülhet, de a következő szeznora, biztosan rányomja a béjegét.

Persze lehet azoknak a hangoknak van igaza, akik azt mondják hogy "háp háp", és augusztusik emgvesszük Verrattit, és minden a legnagyobb rendben lesz.

Korábban én is ide tartoztam, de sikerült elbizonytalnítani.
Én egy dologban biztos vagyok, akár milliós alappal mernék rá fogadni: Neymar nem megy sehova.
Minden egyéb kitaláció, zavarkeltés, mellébeszélés.

A bizalmatlansági indítványt meg kár belekeverni, mert az egy halálra ítélt kezdeményezés. Esélye nem éri el a 0%-ot se.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.07.19. 10:11:24

Mathieu18 írta:Én egyet nem értek, de azt nagyon nem.

Az eb-nak miért áll érdekében a valótlanság, az alaptalan híresztelések tényként közlése?
Itt miért akarják Neymart eladni, a csapaton kívül látni?
Most vagy megalapozottak a pletykák, mert eddigi tapasztalataim szerint a Szekesztőség csak akkor írtak eddig átigazolásokról a bejelentés előtt, ha valami már tényleg nagyon a küszöbön vegődött.

(És ha megalapozott: az meg is magyarázná némelyikünk pánik reakcióit. Mert nem szabad elfelejteni hogy elsősorban azért kavarja fel ez a szurkolókat, mert félnek.)

Nem csak attól tartok hogy, elmegy a jövő legnagyobb igérete, hanem úgy gondolom hogy, alapjaiban megrengeti ez a klubbot miszerint, egyátalán nem mi vagyunk minden futballista álma. Korábban (elmúlt 10-20 évben) akkor távozott innen játékos, ha klubbnak nem volt rá szüksége. Legalábbis nem nagyon emlékszem hasonló üzletekre.

Ezt a félelmet tovább árnyalja hogy eddig nagyon enhezen jutunk dűlőre a kijelölt igazolásainkal, már korábban is írtam hogy, függetlenül attól hogy Bellerín vagy Semedo a jobb futballista e, aggasztónak tartom hogy, nem az jön ide akit a klub akar.

Továbi félelmem hogy, ha inkompetensek ha nem, a vezetőség Neymar távozásával szerintem garantáltan megbukik, így egy bizalmatlansági indítvány előtt, vagy közben. Ez hosszútávon jól is elsülhet, de a következő szeznora, biztosan rányomja a béjegét.

Persze lehet azoknak a hangoknak van igaza, akik azt mondják hogy "háp háp", és augusztusik emgvesszük Verrattit, és minden a legnagyobb rendben lesz.

Korábban én is ide tartoztam, de sikerült elbizonytalnítani.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.07.19. 09:25:27

Én egyet nem értek, de azt nagyon nem.

Az eb-nak miért áll érdekében a valótlanság, az alaptalan híresztelések tényként közlése?
Itt miért akarják Neymart eladni, a csapaton kívül látni?

Erre sport- és Barça-szakmai válasz nincs. Csupán gazdasági, kattintási. De ezt másképpen kellene elérni.
Másrészt, a goal.com-nak az ügy "kipattanása" után küldte vissza a válaszokat. Ennyit erről.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.07.19. 08:34:48

palesz77 írta:
miro. írta:...
Ne olvass annyi FB-ot.. :mrgreen:
Egyszer be fog jonni,Bellerinnel beegtem,majd most..:mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.19. 06:53:35

TripleH írta:Most se a pénz miatt nem igazoltuk le Verrattit, vagy Coutinhot, vagy Thiago-t, hanem mert valószínűleg nem eladók, attól, hogy lenne 220 millió, attól még mindig nem lennének eladóak.
Azért biztos van az a pénz, amiért ők is eladók. Figorol, Zidane-ról, vagy C. Ronaldoról is azt gondolhattuk, hogy nem eladó, aztán Perez mégis robbantott velük. (Pedig ők már befutott sztárok, klubikonok voltak, az általad felsorolt 3 pedig még csak most kezd igazán befutni.) Bár szerintem őt eleve sokkal komolyabb tárgyalópartnernek veszik, mint a mi jelenlegi vezetésünket...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.19. 05:27:24

Arra nem gondoltok, hogy a megkérdőjelezhetetlen MSN miatt nem akart ide jönni valamirevaló támadó? És hogy ugyanez az oka, hogy fel sem merült egy új csapat építése? Más kérdés, hogy éppen Neymar köré lehetne a "brazil vonalról" megújítani a csapatot elfogadható áron. De akkor ezen kellene dolgozni.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.07.19. 01:34:30

Primitive írta: Elmenne Neymar, és a befolyt pénzből még erősebbé tehetnénk
a csapatot. De sajnos ez kamu, pedig mi ezzel csak jól járnánk. Arról nem is beszélve, hogy majd a szerződése lejártával ingyen fog távozni.
Most se a pénz miatt nem igazoltuk le Verrattit, vagy Coutinhot, vagy Thiago-t, hanem mert valószínűleg nem eladók, attól, hogy lenne 220 millió, attól még mindig nem lennének eladóak.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.19. 00:06:05

TripleH írta:
Primitive írta:Kövezzetek meg, de ennyi pénzért én úgy eladnám, mint a huzat. Kiváló játékos, az egyik legjobbunk volt, de egy biztos, egyszer le fog lécelni. Akkor még majd ingyen megy, mint a többiek...

220 misiből lehetne bőven erősíteni ezen a csapaton.
Kép
Sőt adjunk el mindenki, Messit is amíg pénzt adnak értük.
Nem, Messit nem kell eladni, Ő itt legenda, nem is értem hogy lehetne őket egy lapon említeni ilyen tekintetben.

Az számomra teljességgel bizonyos, hogy ennyi pénzért én biztosan eladnám. Ennyi pénzért egy olyan komplett középpályát össze lehet rakni, hogy Neymar helyén akár AirSanya is játszhatna.

Elmenne Neymar, és a befolyt pénzből még erősebbé tehetnénk
a csapatot. De sajnos ez kamu, pedig mi ezzel csak jól járnánk. Arról nem is beszélve, hogy majd a szerződése lejártával ingyen fog távozni.

A rajz tetszett, pacsi azért.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.18. 23:15:20

Mathieu18 írta:.
Annyira tudtam hogy nem fogod tudni kihagyni a fideszt. :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.18. 22:58:49

Mondjuk a magas lovat, más csapatok lenézését pont az elmúlt szezon után nem biztos, hogy erőltetni kéne. Még néhány év, aztán kifutnak a legjobbjaink, útánpótlás persze van, de még egy ilyen generáció nem mostanában fog összejönni.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.07.18. 22:47:31

Kèt ève Psg, tavaly ManU, most megint Psg... Ez ilyen keretes vers... Neymar nem hülye... tudja , hogy sehol màshol nem tudna ilyen jól jàtszani, mivel nincs kivel
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.07.18. 22:24:25

Samper írta:Neymar nem gyagya, ő is tudja, hogy ezzel van tele a nemzetközi sportsajtó és ő még Barcelonában van. Véget tudna vetni az egész hajcihőnek, de nem teszi. Valamiért úgy gondolja, hogy ez nem rossz neki.

Ő nem, de az édesapja megszólalt. Az "El Mundón" kinn van. Határozottan cáfol minden híresztelést. Nem volt semmiféle kapcsolatfelvétel a francia klub és Neymar között. Kitaláció az egész.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.18. 22:21:39

Neymar nem gyagya, ő is tudja, hogy ezzel van tele a nemzetközi sportsajtó és ő még Barcelonában van. Véget tudna vetni az egész hajcihőnek, de nem teszi. Valamiért úgy gondolja, hogy ez nem rossz neki.
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.07.18. 22:19:06

Elolvastam a Neymaros cikket. Hosszú idő után az elsőt, itt.

A cikk próbál konstruktívnak tűnni egy olyan helyzetben, aminek semmi, de semmi alapja nem volt, nincs, és idén nem is lesz. Olyan témát boncolgat, amit egy-két "agyalágyult" újságíró a twitteren, meg hasonló fórumokon leírt. Ezt szépen átvette a SPORT, ami kezd Blikk- vagy NSO-szintre süllyedni.

Sajnos, ennek a cikknek az írója, csupán Neymar szavait nem vette figyelembe, nem vette komolyan, nem foglalkozott vele, aki pár napja elmondta, hogy nagyszerűen érzi itt magát, élete legjobb szezonjára készül az FC Barcelonában stb.

Azt gondolom, hogy egy ilyen kérdésben sokkal megfontoltabbnak, sokkal körültekintőbbnek kellene lenni. Nem szabadna adni a "Hócipő-szintű" kacsáknak, hanem várni, várakozni. Másrészt körültekintőbbnek lenni. Elolvasni a Mundo cikkét, amiben nagyon szépen levezetik a transzfer anyagi vonzatát: a PSG-nek Neymar nem 222 millió euróba kerülne, hanem adókkal, ÁFA-val együtt közel 630 millióba, amit a francia klub arabjának kellene kipengetnie. Már csak ezért is abszurdum.

Száz szónak is egy a vége: ennek a "hírnek" annyi alapja volt, minthogy Lionel Messi a Felcsút SC-ben folytatja augusztustól a pályafutását. Azaz: nulla, zéró, semennyi. Már csak azért is, mert egy Neymar Európa, sőt, a világ top3-as csapatából nem fog lelépni egy középcsapatba, amely a francia bajnokságért folytat ádáz küzdelmet. Ott lehetne ő az egyedüli Isten, csak nem nyerne semmit. Aranylabdát meg pláne. Kicsit több professzionalizmust.
Válasz küldése