Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
13
25%
Nem
38
75%
 
Szavazatok száma: 51
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3369
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.29. 01:05:53

baas11 írta:
2024.05.28. 23:32:10
Szerintem meg most mar kezdjük el lezárni es elengedni a passz kiraly legendankat … megtette amit meg kellett tennie és ezzel beírta magát edzőként IS élete klubjának nagy histórikus könyvbe pont.
Vihar után a hullámok is lassan elcsendesednek
Flick topic még hivatalosan nem lehet.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.05.28. 23:32:10

Szerintem meg most mar kezdjük el lezárni es elengedni a passz kiraly legendankat … megtette amit meg kellett tennie és ezzel beírta magát edzőként IS élete klubjának nagy histórikus könyvbe pont.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.05.28. 23:27:45

brazilfan írta:
2024.05.28. 17:17:11
gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
Guille Rodriguez (remelem jol irtam) Tobb kulfoldi cikket is olvastam,ahol Yamalhoz hasonlo tehetsegkent irjak le.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7612
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.28. 22:57:17

Sonoma írta:
2024.05.28. 17:35:19
Ugyanez megy Xavinál is. Bármit csinál rosszul, megy a mosdatás, másra mutogatás. Ő biztosan nem hibázhat.
Bár nem nekem szólt de szerintem ezzel semmi gond nincs, hozzáállásbeli különbség. Van, aki pl. elfogadja, hogy ő az edző, és ennek megfelelően ő biztos jobban tudja, mint mások. Én nem gondolom így (vagy hát annyiban igen, hogy biztos jobban ért hozzá, mint a nagy többség egyénileg, de közben ugyanúgy hibázik, hisz ember, max szakmailag kevesebbet, mint az átlag, így bőven rengetegszer lehet igaza a szurkolónak vele szemben), de abszolút érthetőnek találom.
Valaki teljes bizalmat szavaz neki a végéig, valaki az elejétől szkeptikus, valaki közben változtatja meg a véleményét, mert mondjuk egy bizonyos idő után nem tetszik neki, amit lát, vagy x idő után már kritikusabb, én pl ide tartozom.
Felteszem, az ilyen típusú vélemények sem arról szólnak (szerintem), hogy mindent elhisz neki, és mindent jónak tart, amit csinál, hanem hogy összességében úgy ítéli meg, hogy pozitív, így ha valamit nem csinál jól, belefér, mert közben meg mondjuk amúgy jó edzőnek tartja, és más is hibázna, max nem pont ugyanabban a témában, amiben épp Xavi.
Van aki nem is nagyon törődik az egész témával, csak nézi a meccseket és élvezi, vagy épp nem élvezi. Van aki nagyon beleássa magát, és nagyon kritikus emiatt, vagy nagyon beleássa magát, és egyetért a döntéseivel. Ezerféle szurkoló van, brazilfan meg pl. egy közülük, most nem beskatulyázva egy bizonyos csoportba.
Én nem érzek semmi problémát abban, amit ír, vagy hogy jobban védi az edzőt, mint mondjuk valaki más, legyen az ő, Chino, akárki. Főleg, hogy jellemzően van igazságtartalma akkor is, ha én pl. totál más gondolok. Vegyük pl. Xavit meg a BL-t meg a bírókat. Ha valaki azt mondja, hogy nagy meccseken rosszul jöttünk ki az ítéletekből (Inter, BM meccsek pl, vagy a párizsi Gündogan eset), akkor azt mondom, hogy ja, van benne realitás, csak nekem pl. 2,5 év után ez már nem elég (csak az inter meccsek után még az volt), és ettől még nem kell ennyire bespirálozni és idegbetegként rugdosódni és kvázi önként elhagyni a csapatod. De attól még látom az igazságtartalmát.

Én egyvalamiben nem tudok amúgy engedni, az a Pedri-Gavi-Yamal féle téma, az szerintem kb 100%-ig objektíve hiba, mert millió szakember állítja ugyanazt a fejlődő szervezetre, és rajtunk kívül nincs klub, aki ezt csinálja a játékosaival, még eggyel sem, nemhogy sorozatban. Erre még sosem hallottam sem ellenpéldát, se ellenérvet, se semmit.
Persze ha valaki ezt védi, még abban is lehetne némi igazságot találni, hogy szűk a keretünk, stb. De szerintem az emberek egészsége ez előtt van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.28. 23:37:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3369
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.28. 22:54:24

gránit írta:
2024.05.28. 20:01:33
Ott hibázott, hogy egy jó sorozat után máris marasztalta, pedig az sem változtatott azon, hogy hosszú távon most nem ő a megoldás.

mint szervezet, a Real Madrid volt a patinásabb
Ez fatális tévedése, mellényúlása volt, valami nagyon meggondolatlan ötlettől vezérelve cselekedhetett, ráadásul éppen akkor, amikor a körülmények sem tűntek olyannak, ami bármilyen kényszerhelyzetre utaltak volna. Na mindegy is, sok más mellett ezt sem fogjuk megtudni soha.

A "mint szervzet", ha már szóba került.
Nálunk valahogy nagyon nincs kihasználva a szó megfelelő és pozitív értelmében vett profizmus.
Sem szervezetileg, sem szemléletben, sem a gyakorlatban. Lassú, körülményes a működésünk amit leginkább belterjes viszonyok uralnak és irányítanak.
Ennek ellenére ugyanakkor a "Brand" teherbíró képessége "fektetett nyolcas".... :lol:
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2784
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.28. 22:03:53

superman írta:
2024.05.28. 18:18:59
brazilfan írta:
2024.05.28. 18:10:34
Számomra a klub (mindenki által ismert) jelmondata még nem üresedett ki, és ezt többek között Xavi meg a fiatal, nem feltétlenül saját nevelésű, de erősen Barca-kötődésű fiatalok erősítik meg. Akik közül többen is Xavinak köszönhetően kerülhettek be az első csapatba.
Lehetséges, hogy a klub jelmondata kevésbé hangzik jól egy-egy kevésbé eredményes időszakban, de ugyanígy vissza is nyerheti az értelmét.
Az utolsó mondat hülyeség, nem az eredményekre vonatkozik a "többmintegyklubság". Ha kiesnénk a másodosztályba, akkor is a katalánságról szólna. Inkább akkor hangozna jobban, ha visszaszerezné a klub a tisztességét, és a becsületét.
Senki nem testesít meg semmit a "Több, mint egy klub" jelmondatból értsétek már meg.

Nem edzőről és nem játékosokról szól!!
Ez a szurkolókról szól.
Ez egy 50+ éves jelige és arról szól, hogy a klub kvázi a katalán identitás szimbóluma. Ez volt anno a hely, ahol katalánul beszélhettek a Franco érában, azzal hogy Socio voltál kifejezted, hogy a katalán nyelv, kultúra, függetlenség fontos neked. Ezért lengenek a mai napig a Senyerák a meccseken pl. (katalán zászló)
De maga a csapat kapcsán a katalánokat sose érdekelte korábban, hogy katalánok játszhatnak csak a csapatban. Maga a dream team Cruyff idején több baszk játékossal rendelkezett, mint katalánnal és minden idők 10 legnagyobb játékosának nagy része sem katalán. (Cruyff, Maradona, Laudrup, Romario, Stoichkov, Messi, Ronaldinho, Kubala)

Xavi, mint edző semmivel nem másabb, mint bármely korábbi edző, nem róla szól ez a mondat.
De ha már feszegetik: Gaviban, Pedriben, Fermínben egy a közös, nem katalánok. Gavi Sevillában nőtt fel, Pedri a Kanári szigeteken, Fermin meg Huelvában. Ugyan lehetséges, de még az sem biztos, hogy bármelyik beszéli a katalán nyelvet. Kb a közös, hogy Gavi és Fermin a Betis utánpótlásból került a Barca utánpótlásba.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.28. 20:03:35

Nyiri81 írta:
2024.05.28. 19:07:04
Most én vagyok hülye (lehet), de a legutóbbi Xavi hirek alatt a Facebookon olyan kommentek vannak (Eurobarca), mintha mindenki háttal ülne a moziban. Éltetik hogy milyen jó edző volt meg hogy Laporta a hibás mindenért. Ennyire vakok az emberek?
Könnyebb egy üzletemberre és politikusra haragudni, mint Barca ikonra. Szerintem mindkét fél követett el amúgy hibákat, és nem örülök, hogy belső viszályok voltak (remélhetőleg már tényleg helyes a múlt idő).

A csapat csak úgy lehet sikeres, hogy megvan az összhang a játékosok, az edzői stáb és a vezetőség között. Az utóbbi időben ez már nem volt meg, így reagálni kellett. Azt én sem gondolom, hogy jó megoldás lett volna Laportáéktól, ha mindenben engednek Xavinak, hiszen ez eddig felépítettek lerombolásával járt volna. És ebben az építkezésben nagy szerepe volt Xavinak is, ez tény, de valami félre ment nála, és a saját érdemeit kezdte el lerombolni.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.28. 20:01:33

Laporta szerintem nem hibázott abban, hogy szezon közben nem rúgta ki Xavit. Nem szerencsés szezon közben edzőt váltani, és akkor kezdeni az összecsiszolódást a csapattal, amikor a legfontosabb mérkőzések jönnek. Ott hibázott, hogy egy jó sorozat után máris marasztalta, pedig az sem változtatott azon, hogy hosszú távon most nem ő a megoldás. Talán majd egy nap az lesz, ha az edzősködésben is fejlődik. Játékosként is viszonylag későn érő volt.

Magyarországon a legtöbb Barca-szurkoló szidja Laportát, talán nem mérik fel, mennyit köszönhetünk ennek az embernek. Egy másik topic-ban volt szó Figo eligazolásáról. Figo azért igazolt el, mert össze sem lehetett hasonlítani a két klub presztizsét. Még úgy sem, hogy a '90-es években a Barcelonának több babér termett, mint a Real Madridnak. Az átigazolás előtt is három évig zsinórban előztük a Madridot a bajnokságban. De a Real Madrid, mint brand, sokkal de sokkal patinásabb volt. A Barcelona ehhez képest egy kissé lesajnált csapat volt, engem sem értett senki a suliban, hogy miért drukkolok ennek a csapatnak. Én meg mondtam, hogy azért, mert tetszik, ahogy játszanak. Tetszik az összjáték, ahogy megosztják egymással a labdát, ahogy nem csinálnak presztizskérdést abból, hogy ki viszi be végül a találatot, szinte sakkozva fociztunk. De mint szervezet, a Real Madrid volt a patinásabb. Sokkal.

Az, hogy ma egyáltalán szóba kerülhet az, hogy ezzel mi felvegyük a versenyt, sőt, egy ideig talán előtte is álltunk, nagyrészt Laporta érdeme. Ahogy akkor felálltunk a nagy semmiből, még egy BL-be se jutó csapattal, szinte hihetetlen volt. Ma már feledésbe merül, mennyit köszönhetünk a Laporta-Rijkaard-érának, olyannyira, hogy csípőből le is szokás sajnálni azt a korszakot. Ez a korábbi érákra talán még igaz is, bár akkor is nagyon szépen játszottunk, csak voltak sokkal patinásabb klubok is, amik a BEK-ben, BL-ben sokkal eredményesebbek voltak addig.
Troym írta:
2024.05.28. 16:00:23
Kb inkább azt jelenti, hogy a szurkolók kezében a klub
Bingó. Erről szól. Hozzáteszem, Németországban például ez nagyon gyakori modell, és Spanyolországban sincs ezzel egyedül a Barca.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.05.28. 20:04:15-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.28. 19:41:29

brazilfan írta:
2024.05.28. 17:17:11
gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
Szerintem Guille Fernandezre gondol. 15 éves, már az Atleticben és az U17-es válogatottban játszik kkp-tkp poszton. Ha már itt tartunk Bernalnak meg boldog szülinapot utólag is, 2 napja tölttte be a 17-et.

Ez több mint egy klub egy régre visszautaló történelmi szlogen, nem az, hogy Xavi, Puyol stb. hogyan távozott.
Az a saját nevelésekből álló csapat is elég visszás. Alba gyakorlatlag el lett zavarva a klubtól, a Valenciában lett komoly játékos és hoztuk onnan vissza, Cesc szintén 2 évet töltött az utánpótlásban és 16 évesen már dobbantott is, Piqué szintén alig két észezont töltött az utánpótlásban, megjárta a Zaragózát meg a MU-t 4 évig stb.
Ha így vesszük gyakorlatilag a jelenlegi csapatban van is van 7-8 saját nevelés, akik közül legalább 5 kezdő szintű vagy rövidtávon kezdő szintű lehet.

Xavira rátérve szerintem az, hogy a saját fizetéséről lemondott egy hatalmas gesztus a klub felé, főleg annak tekintetében, hogy nem 1-2 millióról van szó és az elválás nem a leg zökkenőmentesebb. Senki sem róhatta volna fel neki ha zsebre teszi ezt a pénzt, teljesen természetesnek vehető.

Összességében én abszolút pozitívumnak ítélem meg az itteni ténykedését, nagyon remélem, hogy Flick a Xavi által játszatott fiatalokat továbbra is használni fogja és esetleg 1-2 új játékost is láthatunk a regnálása alatt az Atleticből.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7612
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.28. 19:25:58

Laporta felelőssége mindenképp megvan pl. abban, hogy Xavit ennyi ideig a volánnál hagyta azok után, hogy látványosan kiégett fejben. Flick rég szabadúszó, és mint kiderült, minden hír igaz volt, minden áron ide akart jönni, ergo jöhetett volna korábban is.

Az emberek meg az első másfél évét nem felejtették el, gondolom. Arra én is pozitívan emlékszem, főleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1477
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.28. 19:07:04

Most én vagyok hülye (lehet), de a legutóbbi Xavi hirek alatt a Facebookon olyan kommentek vannak (Eurobarca), mintha mindenki háttal ülne a moziban. Éltetik hogy milyen jó edző volt meg hogy Laporta a hibás mindenért. Ennyire vakok az emberek?
Csak is Puyol
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.28. 18:18:59

brazilfan írta:
2024.05.28. 18:10:34
Számomra a klub (mindenki által ismert) jelmondata még nem üresedett ki, és ezt többek között Xavi meg a fiatal, nem feltétlenül saját nevelésű, de erősen Barca-kötődésű fiatalok erősítik meg. Akik közül többen is Xavinak köszönhetően kerülhettek be az első csapatba.
Lehetséges, hogy a klub jelmondata kevésbé hangzik jól egy-egy kevésbé eredményes időszakban, de ugyanígy vissza is nyerheti az értelmét.
Az utolsó mondat hülyeség, nem az eredményekre vonatkozik a "többmintegyklubság". Ha kiesnénk a másodosztályba, akkor is a katalánságról szólna. Inkább akkor hangozna jobban, ha visszaszerezné a klub a tisztességét, és a becsületét.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 18:10:34

Számomra a klub (mindenki által ismert) jelmondata még nem üresedett ki, és ezt többek között Xavi meg a fiatal, nem feltétlenül saját nevelésű, de erősen Barca-kötődésű fiatalok erősítik meg. Akik közül többen is Xavinak köszönhetően kerülhettek be az első csapatba.
Lehetséges, hogy a klub jelmondata kevésbé hangzik jól egy-egy kevésbé eredményes időszakban, de ugyanígy vissza is nyerheti az értelmét.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.05.28. 17:35:19

brazilfan írta:
2024.05.28. 16:45:18
superman írta:
2024.05.28. 15:52:20
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Én sem írtam ilyet. Nem írtam olyat, hogy ezt JELENTI. Hanem azt írtam, hogy bennük érzem.
Pont ez a baj veled, meg pár fanatikus szurkolóval itt.
Leírja Troym, majd csababarca is mit jelent, de te csak hajtod a magadét. Nem bírod elengedni, ha hülyeségeket írsz. Azt is meg kell védened.
Ugyanez megy Xavinál is. Bármit csinál rosszul, megy a mosdatás, másra mutogatás. Ő biztosan nem hibázhat.
Sporthasonlattal (torna) élve, még akkor is küzdesz, amikor már leestél a szerről.

És jön a következő, aki ( már nem is az eredeti témához szól) beleköt abba, hogy honnan lehet tudni, hogy nem jobbak-e a mai fiatalok Messiéknél. Még nem tettek le komolyabb eredményeket, de már az új aranycsapatot vizionálja. A baj, hogy a felsoroltak fele már 20-25 év között van, és ilyen korukra Messi-Pique-Busquets stb. fémjelezte csapat uralta Európa futballját ugyanilyen idősen.
Nagyon színvonaltalanok lettek mostanában a viták.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.28. 17:34:03

brazilfan írta:
2024.05.28. 09:07:53
Kovbal88 írta:
2024.05.28. 07:35:10
Akkor segítettél, mikor szükség volt rá. Köszi mindent Xavi. Méltó búcsú járt volna, de sajnos ilyen ez a futball.
Miért, Messinek nem ját volna?

Szerintem Fermin Lopez gólöröme méltóbb búcsú volt, mint mondjuk Laporta összes frázispuffogtatása.
Dehogyis nem, sőt minden nagy játékosnak és edzőnek, akinek komoly sikereket köszönhet meg a csapata. Nemcsak Barcelonában, máshol is járna.
Szerintem akkora összegek mozognak egy ilyen búcsúmeccsen is, hogy a szervezők és a résztvevők eleve nem tudnak megegyezni. Messi se fog ingyen eljönni, mikor képes megtölteni a stadiont, a klub meg nyilván nem fogja neki adni a bevételt. Na ez van
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.28. 17:22:46

brazilfan írta:
2024.05.28. 16:45:18
superman írta:
2024.05.28. 15:52:20
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Én sem írtam ilyet. Nem írtam olyat, hogy ezt JELENTI. Hanem azt írtam, hogy bennük érzem.
Na de az úgy szól, hogy "Mes que un CLUB", nem "Mes que un Xavi"...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 17:17:11

gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07
meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Marc Bernal, ballábas, védekező középpályás. Katalán. De most elbizonytalanodtam, hogy rá gondolsz-e, mert ő már 17 éves. Sok tehetséges fiatal van, mindig is volt, akkor is, amikor senki nem tudta magát beverekedni az első csapatba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brazilfan 2024.05.28. 17:27:17-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.28. 17:02:24

gerobarcaa írta:
2024.05.28. 16:51:07

Honnan tudod ezt elore? Hol voltak ok 17-18 evesen? El kell
Szomoritsalak,hogy a jobbak tartalekok voltak a csapatban.van egy nagyszeru magunk,csak nem kell szethajtani.
Fort,Cubarsi,Araujo,Balde
Gavi,Bernal,Pedri,Fermin,van meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Yamal pedig egy szuletett zseni,16 evesen a prime Ney mozgasat idezi,mar csak rutin kell neki es nem szarra hajtani.De jelenleg nincs,Eto’o,Dinho,Henry fele kaliberekre lehetosegunk mint kulsosok
nem tudom, csak sejtem.

olyan ez mint reménykedni hogy Yamal Messi szintet hoz egyszer.
Lehet igen, de valószínűbb, hogy nem.
De még így is lehet belőle extraklasszis játékos.

De a lényege a mondandómnak, hogy vágyálomnak tartom, hogy ezekből a mostani csodagyerekekből majd összeáll egy olyan mag.
Legalábbis ami annyira sikeres tud lenni.

Amit írsz a végén jogos, ez is hiányzik, mert a külsősök is extrák voltak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.05.28. 16:51:07

csababarca írta:
2024.05.28. 16:33:46
Sajátos értelmezéseit olvashatjuk ennek a mára már teljesen elkoptatott több mint egy klub szövegnek.

Troym idézte, mit is jelent ez a szlogen.
Persze értelmezhetjük úgy, hogy akkor lesz katalán identitása ha saját nevelések játszanak benne, de nem erről szól.
Az, hogy Xavi barca szurkoló volt, és most is az, illetve lesz semmit nem ad ehhez hozzá.
Sajnos éppen elvett, mert a szurkolói habitusát nem tudta levetkőzni, és a pad mellett inkább viselkedett egy eszétvesztett szurkolóként sokszor, mint egy karizmatikus, a játékosait egy irányba terelő szakemberként.

Semmiben nem érzem azt, hogy Fermin, Gavi, Pedri, Cubarsi hozzátenne ehhez az identitáshoz. Dicséretes ahogy teljesítenek a csapatban, az bizonyos, de ettől nem leszünk több mint egy klub.

Olvastam azt is, hogy a realnál nem játszanak saját nevelések. Vajon miért nem? Talán mert nem elegek, és mivel az eredményeket üldözik, ezért nem tesznek be csak azért sajátneveléseket, hogy néhány szurkoló ennek örüljön. Ennél profibb egy klub működése.

Azt felejtsük el, hogy majd összeáll egy VV, Puyol, Piqué, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi gerinc, Guardiola kaliberű edzővel, mert kvalitásban ez kb a lehetetlen.Ott szerencsés volt a dolog mert a saját nevelésekkel eredményeket is tudtunk elérni. Mármint bocsánat, címekért harcoltunk kb végig amíg a gerinc toppon volt. Ma hiába hozná legjobbját a fenti 4-es Yamallal kiegészülve se tudnák megközelíteni sem azt az időszakot.
De nem is lehet elvárás, szerintem.
Honnan tudod ezt elore? Hol voltak ok 17-18 evesen? El kell
Szomoritsalak,hogy a jobbak tartalekok voltak a csapatban.van egy nagyszeru magunk,csak nem kell szethajtani.
Fort,Cubarsi,Araujo,Balde
Gavi,Bernal,Pedri,Fermin,van meg egy u15os srac akit nagyon istenitenek.
Yamal pedig egy szuletett zseni,16 evesen a prime Ney mozgasat idezi,mar csak rutin kell neki es nem szarra hajtani.De jelenleg nincs,Eto’o,Dinho,Henry fele kaliberekre lehetosegunk mint kulsosok
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 16:45:18

superman írta:
2024.05.28. 15:52:20
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Én sem írtam ilyet. Nem írtam olyat, hogy ezt JELENTI. Hanem azt írtam, hogy bennük érzem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.28. 16:33:46

Sajátos értelmezéseit olvashatjuk ennek a mára már teljesen elkoptatott több mint egy klub szövegnek.

Troym idézte, mit is jelent ez a szlogen.
Persze értelmezhetjük úgy, hogy akkor lesz katalán identitása ha saját nevelések játszanak benne, de nem erről szól.
Az, hogy Xavi barca szurkoló volt, és most is az, illetve lesz semmit nem ad ehhez hozzá.
Sajnos éppen elvett, mert a szurkolói habitusát nem tudta levetkőzni, és a pad mellett inkább viselkedett egy eszétvesztett szurkolóként sokszor, mint egy karizmatikus, a játékosait egy irányba terelő szakemberként.

Semmiben nem érzem azt, hogy Fermin, Gavi, Pedri, Cubarsi hozzátenne ehhez az identitáshoz. Dicséretes ahogy teljesítenek a csapatban, az bizonyos, de ettől nem leszünk több mint egy klub.

Olvastam azt is, hogy a realnál nem játszanak saját nevelések. Vajon miért nem? Talán mert nem elegek, és mivel az eredményeket üldözik, ezért nem tesznek be csak azért sajátneveléseket, hogy néhány szurkoló ennek örüljön. Ennél profibb egy klub működése.

Azt felejtsük el, hogy majd összeáll egy VV, Puyol, Piqué, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi gerinc, Guardiola kaliberű edzővel, mert kvalitásban ez kb a lehetetlen.Ott szerencsés volt a dolog mert a saját nevelésekkel eredményeket is tudtunk elérni. Mármint bocsánat, címekért harcoltunk kb végig amíg a gerinc toppon volt. Ma hiába hozná legjobbját a fenti 4-es Yamallal kiegészülve se tudnák megközelíteni sem azt az időszakot.
De nem is lehet elvárás, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2784
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.28. 16:00:23

Ez a mottó nem ezt jelenti. Minden klub fiatal tehetségei és legendái szurkolnak a csapatuknak, gondolom Lampard is szurkol a Chelsenek, Giggs a MU-nak, Maldini a Milannak, Kahn a Bayernnek pont, ahogy Xavi a Barcának.

"the club has become a symbol of Catalan culture and Catalanism, hence the motto "Més que un club" ("More than a club"). Unlike many other football clubs, the supporters own and operate Barcelona."

Kb inkább azt jelenti, hogy a szurkolók kezében a klub, ami nem csak egy focicsapat, de kvázi a katalán identitás és kultúrájuk részét képezi.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.28. 15:52:20

brazilfan írta:
2024.05.28. 15:31:47
dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Szerintem érezhető, én Gaviban, Pedriben, Fermínben, Cubarsíban, Yamalban is érzem ezt.

És természetesen Xaviban is:
„Vasárnaptól kezdve én is már csak egy Culé leszek a lelátón, akár most az Estadi Olímpicban, akár néhány hónap múlva a Camp Nouban, mert mielőtt játékos vagy edző lennék, Barça-szurkoló vagyok, és csak a legjobbat akarom életem klubjának, amelynek mindig a rendelkezésére fogok állni.”
De a Mes que un club nem azt jelenti, hogy sajátnevelésű/fiatal játékosokat játszatunk, sem azt, hogy a legendáink a klubnak drukkolnak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1171
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.28. 15:31:47

dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
Mes que un club az már jó pár éve nyomokban sem érezhető.
Szerintem érezhető, én Gaviban, Pedriben, Fermínben, Cubarsíban, Yamalban is érzem ezt.

És természetesen Xaviban is:
„Vasárnaptól kezdve én is már csak egy Culé leszek a lelátón, akár most az Estadi Olímpicban, akár néhány hónap múlva a Camp Nouban, mert mielőtt játékos vagy edző lennék, Barça-szurkoló vagyok, és csak a legjobbat akarom életem klubjának, amelynek mindig a rendelkezésére fogok állni.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3369
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.28. 14:01:25

dingdong írta:
2024.05.28. 12:41:27
egészen egyszerüen megemészthetetlen ahogy az ikonjainkkal bánunk meg úgy egyáltalán ez az mézes mázas bohóckodás ami mögött semmi sincs.
Sajnos az egyik dologból következik a másik (ikonokkal bánás vs mézes mázas bohóckodás) illetve a másik dologból az egyik (mézes mázas bohóckodás vs ikonokkal bánás), tehát teljes az átjárás a két dolog között, oda és vissza egyaránt.

A túl sokmindennek és sokmindenkinek való megfelelés már önmagában is lehetetlen, de ha ehhez hozzáadjuk a pénz, teljesítmény, tudás, képesség, számokérés, elvárás, türelem, tér-idő (mint tényező) "változókat", kilyukadunk oda, hogy szűznek maradni és jót hancúrozni egyszerre nem igazán lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.28. 15:40:12-kor.
Válasz küldése