Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.24. 10:47:38

Talán nem most kéne szóvá tenni, de Piqué is jó, Umtiti is jó, csak védőmunkájuk nincs összedolgozva.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.24. 10:36:59

a fejese is gólt érdemelt volna, azért valljuk be ronaldot akinek talán a legjobb rugói vannak a világon, simán lefejelte. de igen, adta volna magát ha ő nyeri meg a meccset, nagy fricska lett volna a habfehéreknek. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.24. 00:40:18

Nekem is egyből átfutott az agyamon a ziccerénél, hogy mi lesz itt, ha belövi. :lol:
Aztán ügyesen belerúgta Keylor hasába.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.24. 00:37:26

befűzte az oktatófilmet ma is, sokkal jobban tud játszani ha Umtiti a társa.

annyira röhögtem volna ha beveri a helyzetét...csinálta volna a showt gólörömnél biztos. :D na majd legközelebb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2017.04.02. 20:00:07

markionni írta:1. Nem a jatekosok csalnak adot, maximum rossz embereket alkalmaznak.
2. Miert annyira elkepzelhetetlen, hogy a jatekosaitoknak ugyanaz a konyvelo ceg cseszte el az egesz dolgot?
3. Tehat te tisztaban vagy vele, hogy mas csapatok jatekosai is BIZTOSAN adot csalnak, anelkul hogy valoszinuleg barmennyire utana neztel volna, barmilyen forrast megneztel volna errol csak azert mert olvastal egy Mundo vagy Sport kacsat a temarol. Ertem kedves Franco, Barcelona szurkolo.
Nem értem mit forgatod ennyire ki, de csak, hogy lásd:
1. mégis a játékos is bünhődik, tehát ezt a pontodat nem is értem minek lökted be, hacsak nem csontnak. Én speciel nem a könyvelő cég játékat szoktam nézni, és tudtommal nem is a könyvelő cég alkalmazottai nem játszhatnak esetleg bl döntőt....
2. Messinak és Neymarnak (de tudtommal még Mascheranonak is) teljesen más cég csinálja az adóügyeit, sőt legtöbbjüknek nem is 1. Mennyire elkézelhetetlen, hogy csak pont ez a 3 cég vétett a többi mind tökéletes, mondjuk mondom ezt egy madridinak....
3.visszakérdezek:
Tehát te tisztaban vagy vele, hogy nagyobb csapatok közzül, csak barcelona játékos ellen folyik hosszabb ideje (>1 év) adócsalási eljárás?

Na részemről veled tényleg no comment, ha nem gond...
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 19:46:17

1. Nem a jatekosok csalnak adot, maximum rossz embereket alkalmaznak.
2. Miert annyira elkepzelhetetlen, hogy a jatekosaitoknak ugyanaz a konyvelo ceg cseszte el az egesz dolgot?
3. Tehat te tisztaban vagy vele, hogy mas csapatok jatekosai is BIZTOSAN adot csalnak, anelkul hogy valoszinuleg barmennyire utana neztel volna, barmilyen forrast megneztel volna errol csak azert mert olvastal egy Mundo vagy Sport kacsat a temarol. Ertem kedves Franco, Barcelona szurkolo.

Normandia en ertem ezt, de mas csapatokrol tovabbra sem volt semmi hivatalos, hogy barmit is elkovettek volna csak egy kacsa cikk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.02. 19:44:54

markionni írta:De jezusom nehogy mar a Barcelona elnoksegenek allitolagos toketlensege tehessen az adougyekrol, nem kell adot csalni es nem lesz belole eljaras.. Es egyaltalan nem szokatlan a jogi eljarasoknal, hogy olyan sokaig huzodnak mint Messiek targyalasa.
Nem is ezzel van baj, hanem a kettősmércéről. Messinél már nem is értem miért folyik eljárás. Ja, hogy a megszüntetési javaslatot lesöpörte a főügyész. Az nem számít, csak tartsuk fenn az ügyet.
Nem az adócsalást védem, elítélem, hanem azt a technikát, ahogy ezt napirenden tartják egyoldalúan, úgy terelve a dolgokat, hogy csak spanyolország katalán oldalán csalnák az adót.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2017.04.02. 19:36:48

markionni írta:De jezusom nehogy mar a Barcelona elnoksegenek allitolagos toketlensege tehessen az adougyekrol, nem kell adot csalni es nem lesz belole eljaras.. Es egyaltalan nem szokatlan a jogi eljarasoknal, hogy olyan sokaig huzodnak mint Messiek targyalasa.
Igen megfogtad a lényeget CSAK barcelona játékosok csalnak adót, no comment...
Milyen érdekes rinyagépnél ez 1-2 hónap alatt lecsengett, ja igen tudom akkor szerinted olyan becsületesnek kell lenni mint rinya, meg összeesküvéselmélet stb... hagyjuk már, tényleg no comment...
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 19:28:01

De jezusom nehogy mar a Barcelona elnoksegenek allitolagos toketlensege tehessen az adougyekrol, nem kell adot csalni es nem lesz belole eljaras.. Es egyaltalan nem szokatlan a jogi eljarasoknal, hogy olyan sokaig huzodnak mint Messiek targyalasa.
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2017.04.02. 19:21:09

LG írta: Vki Laportához hasonlította, hát szerintem a volt elnök sokkal korrektebb ember volt, és amit ő csinált a Madrid irányába, az inkább csipkelődés volt, nem provokálás, emlékeim szerint nem is váltott ki akkora ellenszenvet a madridistákból.
És milyen érdekes, Laporta idején nem is CSAK bercelona játékosok ellen volt adócsalás ellen büntetőeljárás...
Véleményem szerint pont az a gond, hogy van egy töketlen elnökség akik a fejüket a homokba dugják. Nem merik felvállani a konfliktust és ezt egy játékosnak kell HELYETTÜK.
Olyan ez mintha ellopnám a pénztárcádat és látod de nem csinálsz semmit, így megcsinálom 3-szor 4-szer. Pont Laporta idején volt az, hogy ő "belelállt" ezekbe a "dolgokba", és madrid fehér felén is vették az adást...
Én magam részéről elég szégyenletesnek tartom, hogy "ááá nem kell foglalkozni ezzel stb. hozzáállást", pont ezért, ja amúgy mi lesz Messivel és Neymarral, ha valami csoda folytán BL döntőt játszunk, mert ugye ők a büntetőeljárás miatt nem léphetnek ott pályára valami ilyet olvastam... ááá nem kell ezzel foglalkozni végülis...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.02. 19:11:14

Normandia írta:
Bob_Marley írta: A stílussal van gond, nagyon messze áll a profi mentalitástól és gondolkozástól....És az benne a rossz, hogy ő egy játékos és nem vezetők minősítése a feladata vagy szövetségi tagoké. És ebben igaza van LG-nek, hogy pl amit Pique megenged magának az igenis tarthatatlan.
Az a baj egész Európába, hogy profi nyilatkozatok mennek és nem a valóságról beszélnek. A szürke 50 árnyalata megy dögivel, ahelyett, hogy nevén neveznék a problémát. Jajj azt nem lehet, mert mit fognak hozzá szólni! Pique legalább színt választ és azt védi.
Még egyszer leírom, nem sablonos nyilatkozatokat várnék el, nem is hallgatást. Mondja ki az igazat, de akkor tényleg az igaza mondja, ne a saját elfogult, sarkított véleményét a dolgokról. Mondja ki, hogy gyenge a spanyol játékvezetés, mert ez így igaz. De ne mondja, hogy a Realt szándékosan nyomják a bírok, mert ez nem igaz. Még ha sokan ezt el is akarjátok hinni, mert könnyebb elfogadni azt, hogy ezért vezeti a Real a tabellát, mint azt, hogy most éppen jobbak.

A stílus meg a másik dolog. A kritika megfogalmazása nem egyenlő a köpködéssel, nálam legalábbis nem. És nálam Pique az utóbbi kategória.

Vki Laportához hasonlította, hát szerintem a volt elnök sokkal korrektebb ember volt, és amit ő csinált a Madrid irányába, az inkább csipkelődés volt, nem provokálás, emlékeim szerint nem is váltott ki akkora ellenszenvet a madridistákból.

Én az őszinteséget becsülöm, de aki ennyire elvakult, és ennyire nem tud színvonalat tartani a nyilatkozataiban, az inkább maradjon csendben. Vagy szerintetek komolyan az ő példáját kéne követni? Akkor a két csapat rivalizálása kb. Mónika show szintre süllyedne.
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2017.04.02. 18:58:14

Bob_Marley írta: A stílussal van gond, nagyon messze áll a profi mentalitástól és gondolkozástól....
Mint ahogy a vezetőségé is, akik ilyen esetben 0%-ig védik a Barcelonát, nekik az lenne a feladatuk, hogy ezt a játékos helyet(!!!) felvállalják...
Le a kalappal Pique előtt!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.02. 18:49:04

Bob_Marley írta: A stílussal van gond, nagyon messze áll a profi mentalitástól és gondolkozástól....És az benne a rossz, hogy ő egy játékos és nem vezetők minősítése a feladata vagy szövetségi tagoké. És ebben igaza van LG-nek, hogy pl amit Pique megenged magának az igenis tarthatatlan.
Az a baj egész Európába, hogy profi nyilatkozatok mennek és nem a valóságról beszélnek. A szürke 50 árnyalata megy dögivel, ahelyett, hogy nevén neveznék a problémát. Jajj azt nem lehet, mert mit fognak hozzá szólni! Pique legalább színt választ és azt védi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 16:37:38

Na akkor megnyugodtam. :D Mindenesetre en varom azt az idoszakot amikor megszunik a sajto hadjarat mindket fel reszerol es inkabb a focira osszpontosulnak a dolgok.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.04.02. 16:29:05

Mark.Ezzel semmi újat nem mondtál akkor de nem baj. Kivégzésed még várhat..:D

Aguero barátunk meg nagyon jól fogalmaz, bár tapasztalataim alapján a pannon penyamadridistak nagyrésze C-vel jött ill. Mou-val ezért is szeretik mondogatni oly gyakran h Pep előtt nem vtak Barca drukkerek, mindenki bandwagoner etc. S ez mekkora öngól. :)
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 16:28:36

Persze egyertelmuen igazad van, ez a szurkoli hozzaallas, de ez a kulcsszo: a szurkoloi.
Amikor egy jatekos vergodik nyogvenyelosen az mar kicsit a profizmus hianya.
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2017.04.02. 16:26:57

palesz77 írta: Hétközi forduló lesz, a Real szerdán játszik, a Celta csütörtökön. Mi is szerdán játszunk amúgy, 19:30-kor, a Sevilla ellen. Ezt csak azért mondom, nehogy lemaradj róla.
Ja tényleg, hát ha 90 nap alatt nem volt olyan, hogy mindkét csapat 48 órát pihen akkor nem szóltam:D
Csak sportszerűen! (úgy tudom fiorentino perez jelmondata is ez)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára francisco franco. 2017.04.02. 18:55:46-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.02. 16:11:19

Mondjuk erről nem éppen egy madridistának kellene papolnia szerintem. Nálatok még jobban felfedezhető a frusztráció. És ugyanúgy lehet példálózni azzal, hogy a Real-szurkolók nagy része meg a Galaktikus-korszakon nőtt fel, amikor a Barca a BL-helyekért küzdött, aztán rendesen megfordultak a dolgok.
De nincs is ezzel különösebb baj, ilyen a szurkoló.

Piquére meg nem tudok haragudni, ő egy felnőtt gyerek, legalább valaki kimondja, amit őszintén gondol, persze néha túlzásokba esik. Hasonló elnök lenne belőle, mint Laportából. :D
Ő Barca-szurkolóként nyilatkozik, és nem Barca-játékosként.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 15:47:47

Dinho: Nem, egyaltalan nem erre gondoltam. Sokkal inkabb arra a jelensegre, hogy a Pique egesz felnott profi palyafutasat ugy jatszotta le, hogy hozza volt szokva ahhoz hogy a Barca mindig ket szinttel feljebb van a Madridnal es mindig joval tobbet nyernek mont a ribalis. Es ugy altalaban a mezei szurkolok is akik a Pep fele sikercsapaton es az MSNen szocializalodtak nehezen dolgozzak fel, hogy a fociban nem csak fent van mondig egy csapat hanem akar lent is. (Nem azt mondom hogy a Barca lent van hanem az eddigi evekhez kepest.) Es ilyenkor akarva akaratlanul az ember magyarazatokkal probal szolgalni, hogy miert mult el az a boldog idoszak az eleteben es ilyen osszeeskuves elmeleelet gyart ahelyett hogy feldolgozna hogy a vege a totalis dominancianak. Meg egyszer mondom aki ebben nott fel annak ez nyilvan nehez feladat.
Es most meg varom toletek a kivegzesem ezutan a komment utan. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.04.02. 14:45:47

Bob_Marley írta:
Normandia írta:
A stílussal van gond, nagyon messze áll a profi mentalitástól és gondolkozástól....És az benne a rossz, hogy ő egy játékos és nem vezetők minősítése a feladata vagy szövetségi tagoké. És ebben igaza van LG-nek, hogy pl amit Pique megenged magának az igenis tarthatatlan.
csak a pontosság okán: LG. nem mondta, hogy..."amit Pique megenged magának....."
amúgy pedig, nem keverném össze a kritikát az önkritikával, a pályán elvárható profizmust a magánéleti viselkedéssel, még akkor sem, ha nyilván tudja, hogy a véleménye nem vonatkoztatható el a Barcelonától. azt is ajánlanám figyelembe venni, hogy Pique valamivel jobban értesült mint mi, tehát ha mond valamit az nem feltétlenül populista hanem egy üzenet aminek lehet komoly oka.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.02. 13:47:03

Normandia írta: Ne haragudj LG, de ebben most nincsen igazad. Pique azt mondta, amit érez és nem azt, amit a semmitmondó nyilatkozatokból szoktunk hallani. Van egy markáns véleménye, amit nem rejt véka alá. Tiszteli a játékosokat, elismeri őket, de azokkal akik irányítják a klubbot nem tud azonosúlni azzal a filozófiával. Mi ebben a rossz, azon kívűl, hogy ez neked nem tetszik? Azt is mondta, hogy a részünkre is tévednek a bírók, mondjuk egy Leganes ellenében, de a Madriddal szemben már szerinte nem ez a helyzet.
A stílussal van gond, nagyon messze áll a profi mentalitástól és gondolkozástól....És az benne a rossz, hogy ő egy játékos és nem vezetők minősítése a feladata vagy szövetségi tagoké. És ebben igaza van LG-nek, hogy pl amit Pique megenged magának az igenis tarthatatlan.
Kép
Kép
Kép
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.04.02. 10:55:57

markionni írta:De madridi oldalon miert nem latok, olyat hogy a Barcelona ertekeit vesezgeti egy jatekostol kezdve az elnokseggel egyetertve mindenki? Ugyanugy lehetne beszelni a Neymar ugyrol is peldaul, de nem teszik mert semmi kozuk hozza. Ahogy Piquenek sem Madridhoz. Az meg felettebb erdekes, hogy azota vannak ezek a hangzatos nyilatkozatok tole amiota megerosodott a Real es nem egyoldaluan vitezkedik a Barcelona. Persze erre van egy pszichologia magyarazat..

LG meg nem semmi, hogy milyen objektivan es sportszeruen latja a dolgokat.
:lol: :lol:

Csak nem a kisebbségi komplexusra szeretnél utalni? Ez is nagy divat lett most a köreitekben, kár hogy nagyjából annyira igaz mint az hogy a Madrid az úriemberek klubja. :wink:
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.02. 10:24:54

LG írta:
Tromort77 írta:
Én örülök, hogy valaki mer beszélni. Elfelejtitek, hogy hús vér emberekről van szó. Nem robotokról beszélünk. Tisztelni kellene inkább az őszinteséget.
Nálam az őszinteséghez az objektivitás is hozzátartozik. Hiszen ha csak a másik oldalt kritizáljuk, a sajátunk problémáit elhallgatjuk, ha csak az ellenfelet segítő, minket sújtó bírói ítéleteket hangoztatjuk (konspirációs elméleteket gyártva, folyamatosan utalgatva rá, hogy szándékosan tolják az ellent - igen, így értettem), a minket segítőkről, őket sútjókról pedig bölcsen hallgatunk, az bizony komoly csúsztatás, tehát őszinteségnek semmikép sem tekinthető.

A szomorú az, hogy itt a nagy többség ez nem akarja beláni. Pique azt mondja, amit az elfogult, elvetemült szurkolók hallani akarnak, tehát akár populistának is tekinthetjük. Ezt próbálja meglovagolni, ezzel szerez népszerűséget. Mert a valódi őszinteségre, objektivitásra nincs igény, pl. ahogy látom, itt is erre van igény, és ez vissza is köszön a fórumozásban egyoldalú érvelés formájában. Ezzel nem rád céloztam, de vannak, akik rendre ugyanakkora csúsztatásokat írnak Barca vs. Real témában, mint ahogy Pique nyilatkozik.
Ne haragudj LG, de ebben most nincsen igazad. Pique azt mondta, amit érez és nem azt, amit a semmitmondó nyilatkozatokból szoktunk hallani. Van egy markáns véleménye, amit nem rejt véka alá. Tiszteli a játékosokat, elismeri őket, de azokkal akik irányítják a klubbot nem tud azonosúlni azzal a filozófiával. Mi ebben a rossz, azon kívűl, hogy ez neked nem tetszik? Azt is mondta, hogy a részünkre is tévednek a bírók, mondjuk egy Leganes ellenében, de a Madriddal szemben már szerinte nem ez a helyzet.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.02. 09:00:09

Tromort77 írta:
Én örülök, hogy valaki mer beszélni. Elfelejtitek, hogy hús vér emberekről van szó. Nem robotokról beszélünk. Tisztelni kellene inkább az őszinteséget.
Nálam az őszinteséghez az objektivitás is hozzátartozik. Hiszen ha csak a másik oldalt kritizáljuk, a sajátunk problémáit elhallgatjuk, ha csak az ellenfelet segítő, minket sújtó bírói ítéleteket hangoztatjuk (konspirációs elméleteket gyártva, folyamatosan utalgatva rá, hogy szándékosan tolják az ellent - igen, így értettem), a minket segítőkről, őket sútjókról pedig bölcsen hallgatunk, az bizony komoly csúsztatás, tehát őszinteségnek semmikép sem tekinthető.

A szomorú az, hogy itt a nagy többség ez nem akarja beláni. Pique azt mondja, amit az elfogult, elvetemült szurkolók hallani akarnak, tehát akár populistának is tekinthetjük. Ezt próbálja meglovagolni, ezzel szerez népszerűséget. Mert a valódi őszinteségre, objektivitásra nincs igény, pl. ahogy látom, itt is erre van igény, és ez vissza is köszön a fórumozásban egyoldalú érvelés formájában. Ezzel nem rád céloztam, de vannak, akik rendre ugyanakkora csúsztatásokat írnak Barca vs. Real témában, mint ahogy Pique nyilatkozik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.02. 08:53:07

francisco franco. írta:Ööö mondjuk nem értem pl. a most következő héten, hét közbe mi is van a két csapatnak (ápr. 5-6.)?
Hétközi forduló lesz, a Real szerdán játszik, a Celta csütörtökön. Mi is szerdán játszunk amúgy, 19:30-kor, a Sevilla ellen. Ezt csak azért mondom, nehogy lemaradj róla.
Válasz küldése