Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.10. 18:40:25

S.Agüero írta:Jobbhátvéd, középső védő, középpályás, szerintem ezekre a posztokra igazolunk 1-1 játékost nyáron.
Mascherano, Mathieu, Arda és Rafinha pedig lelécel. Erre tippelnék, ha kellene. :)
Piqué-Umtiti-Mascherano hármas szerintem nagyon erős hátul, plusz Mathieu nyilván nem klasszis, de negyedik embernek, ennyi percre nehéz lenne jobbat igazolni, esetleg egy saját fiatalt lehetne kipróbálni. Középpályán meg pláne nagyon sokan vagyunk, főleg ha Roberto-val is ott számolunk jövőre, szerintem tuti nem hozunk senkit, pláne nagy nevet, következetlenség lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JimmyJump 2017.02.10. 18:40:57-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.10. 18:28:47

JimmyJump írta:Szerintem nyugodt lesz a nyár, tavaly bevásároltunk fiatal játékosokból, nekik minimum még egy évet adni kell a bizonyításra, nem lehet tudni ki lép feljebb. Egyedül egy jobbhátvédre lenne nagy szükség, Cancelo, Fabinho, nem igazán ismerem egyiket sem, de hasonlót kellene adniuk, mint a másik oldalon Alba. Egyébként a keret nagyon minőségi, nagyon mély, az MSN-ben még van kraft, úgyhogy nincs szükség nagy változtatásokra.
Csak akkor lesz eseménytelen a nyár, ha LE hosszabbít. Ha nem, éppen hogy nagy jövés - menés lesz.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.10. 18:21:04

Abban jó vagy. Én aláírnám ezt. Bár Rafit és Ardatis megtartanám, de akkor meg nem lesz miből vásárolni. Így is necc
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.10. 18:18:50

Jobbhátvéd, középső védő, középpályás, szerintem ezekre a posztokra igazolunk 1-1 játékost nyáron.
Mascherano, Mathieu, Arda és Rafinha pedig lelécel. Erre tippelnék, ha kellene. :)
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.02.10. 17:51:15

Én úgy gondolom,csak abban az esetben igazolunk,ha megy valaki.Persze ezt úgy is lehet érteni,hogy ha jön valaki akkor valakinek menni kel.
Remélem Vermaelen csak elköszönni jön vissza.
Douglas még elköszönni se jöjjön.
Mathieuért meg remélem be jelentkezik valaki.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.10. 17:11:52

Szerintem nyugodt lesz a nyár, tavaly bevásároltunk fiatal játékosokból, nekik minimum még egy évet adni kell a bizonyításra, nem lehet tudni ki lép feljebb. Egyedül egy jobbhátvédre lenne nagy szükség, Cancelo, Fabinho, nem igazán ismerem egyiket sem, de hasonlót kellene adniuk, mint a másik oldalon Alba. Egyébként a keret nagyon minőségi, nagyon mély, az MSN-ben még van kraft, úgyhogy nincs szükség nagy változtatásokra.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.10. 16:45:49

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Bárkit szívesen látnék arról a kp-ról. :) Egyébként meg Fabinho talán érdekesebb lehetne nekünk, mivel eredetileg jhv és bevethető lenne ott is.
mondjuk sokat ő se játszik jobb oldalon, sőt, megnéztem, idén konkrétan az összes meccsen amin pályára lépett vkp volt :D
Azt hittem a szöveg környezetből kiderült, hogy ő középpályás, de amúgy jhv volt tavaly is meg előtte is és ott is tud játszani. De pont neked kell ezt ecsetelni? :D De akkor hozzuk Sidibe-t, olyan gyors hogy előbb idefut mint áthozná a repülő. :lol: Fabinho plusz, hogy lenne jhv, s most vkp-ként nagyon de nagyon erős szintet hoz, de hát az egész Monaco középpálya. Lemar-Bakayoko-Fabinho típusé szerintem a jövő.
Kép
Kép
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.02.10. 16:40:36

visca el barca írta:mondjuk sokat ő se játszik jobb oldalon, sőt, megnéztem, idén konkrétan az összes meccsen amin pályára lépett vkp volt :D
Nálunk amúgy sem fog több jhv jhv-et játszani. :mrgreen:

Annyi név merült már fel, hogy nem tudom eldönteni, hogy ennyire nincs más poszt, amivel kapcsolatban a média teóriákat tud gyártani vagy tényleg nyilvánvaló, hogy valakit fogunk igazolni? :D Valahogy remélem, hogy nem még egy portugált, furcsa, nem tudom megmondani, miért, de Decon kívül az összes luzitán focista antipatikus nekem... Talán a semmilyen focijuk meg CR miatt...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.10. 16:31:13

Bob_Marley írta:
BarcafanTomee írta:A mundo szerint figyeljük a Monaco szélsőjét Bernardo Silvát. Robert Ferdnandez a helyszínen is nézte meg a Monaco-Nice meccset. Az biztos, hogy a Monaco játékosai sok nagy csapat figyelmét felkeltették, kapósak lehetnek majd a nyáron.
Bárkit szívesen látnék arról a kp-ról. :) Egyébként meg Fabinho talán érdekesebb lehetne nekünk, mivel eredetileg jhv és bevethető lenne ott is.
mondjuk sokat ő se játszik jobb oldalon, sőt, megnéztem, idén konkrétan az összes meccsen amin pályára lépett vkp volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.10. 14:42:36

BarcafanTomee írta:A mundo szerint figyeljük a Monaco szélsőjét Bernardo Silvát. Robert Ferdnandez a helyszínen is nézte meg a Monaco-Nice meccset. Az biztos, hogy a Monaco játékosai sok nagy csapat figyelmét felkeltették, kapósak lehetnek majd a nyáron.
Bárkit szívesen látnék arról a kp-ról. :) Egyébként meg Fabinho talán érdekesebb lehetne nekünk, mivel eredetileg jhv és bevethető lenne ott is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.10. 11:41:04

palesz77 írta:Lacazette (Lyon): Play for Barcelona? "Barcelona is a very big club. They have extraterrestrials upfront (MSN). It would be a dream. If that happens (playing for Barcelona), great, but I am not here to say that I will take a place from Luis Suarez. But I would like to play for Barcelona one day. I think this summer is the time to freshen up my atmosphere and see something else. The time has come to progress in football."

Alexandre Lacazette also confirmed that Barcelona defender Samuel Umtiti urged the forward to join the Catalan club in summer 2016.
[Canal+]


Pacoval 1 az 1-be csere? :mrgreen:
Jobban el tudom képzelni hogy idővel Suárez helyét átvegye, mint Pacot. Bár tény nem sokszor láttam a franciát teljes meccsen, de jók a mutatói, és a franica bajnokságból jó vásárokat szoktunk csinálni. Bár ezek elég gyenge érvek.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.10. 10:57:58

A mundo szerint figyeljük a Monaco szélsőjét Bernardo Silvát. Robert Ferdnandez a helyszínen is nézte meg a Monaco-Nice meccset. Az biztos, hogy a Monaco játékosai sok nagy csapat figyelmét felkeltették, kapósak lehetnek majd a nyáron.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.06. 19:01:12

palesz77 írta:Lacazette (Lyon): Play for Barcelona? "Barcelona is a very big club. They have extraterrestrials upfront (MSN). It would be a dream. If that happens (playing for Barcelona), great, but I am not here to say that I will take a place from Luis Suarez. But I would like to play for Barcelona one day. I think this summer is the time to freshen up my atmosphere and see something else. The time has come to progress in football."

Alexandre Lacazette also confirmed that Barcelona defender Samuel Umtiti urged the forward to join the Catalan club in summer 2016.
[Canal+]


Pacoval 1 az 1-be csere? :mrgreen:
Hol kell aláírni? :mrgreen:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.02.06. 18:39:16

Paco most kezdte el ontani a gólokat. :-D
Nehogymá' elcseréljük...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.06. 18:21:21

Lacazette (Lyon): Play for Barcelona? "Barcelona is a very big club. They have extraterrestrials upfront (MSN). It would be a dream. If that happens (playing for Barcelona), great, but I am not here to say that I will take a place from Luis Suarez. But I would like to play for Barcelona one day. I think this summer is the time to freshen up my atmosphere and see something else. The time has come to progress in football."

Alexandre Lacazette also confirmed that Barcelona defender Samuel Umtiti urged the forward to join the Catalan club in summer 2016.
[Canal+]


Pacoval 1 az 1-be csere? :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.06. 07:31:49

SR középpályára gondolatot is adom. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.06. 01:42:04

Bob önmagában egy Nzonzi-t én sem bánnék, de ugyan úgy kell melle a non plus ultra zseni, nekem azzal van a gondom, hogy 3 hasonló max csak egy jo melós kp lenne, de a tamadóinknak, ugyan ugy vissza kene mélységbe járni.

Egyébként a történelembe visszatekintve, szerintem egyértelműen látszik, hogy azok voltak a domináns kp-ák ahol igenis volt egy zseni, csak hogy kettőt említsek manapság, egyik a Madridé, ha megnézed Kroos és Modric sem btb, de mégis 2-3 passzol megtud(nák)ják teremteni a különbséget, ha persze kapnának elölről támogatást, de ott volt a Xavi-Ini tengely, de említhetném a Deco-Xavi párost is, vagy ott volt Zizou, Ronaldinho, Rivaldo, Káká, mind-mind zseni volt és különbséget tudott teremteni 1-2 labda érintésével. A "jó munkás" kp-ára apelláló csapatok általában 1-2 szezont bírnak a csúcson.

Lehet mondani, hogy efelé tendál a foci, de mindig lesz 1-2 olyan egyéniség aki miatt a csapat sokkal nagyobb előnyben lesz a kp-án, Pogba lehet bármilyen atléta, Nzonzi lehet bármilyen izomos, Casemiro lehet barmilyen pitbull, kell nekik, hogy legyen ott egy ész, szerencsére jobb napjain Busi képes erre, Ini nélkül is. Írtad Verrattit, rendben csak szerencsétlen iszonyat sérülékennyé vált, bármennyire is megvan benne az adottság, Koke is egy nagyon jó láncszem, de ő sem lesz soha egy kp esze.

Nem mondom tud működni bizonyos esetekben, de ahhoz az edzőnek nagyon tudnia kell, hogy mi alapján építi fel a taktikát, és olyan támadók kellenek mellé, akik végig robotolják a meccset.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.06. 01:39:48

Bob_Marley írta:...
Alapvetően igazad van, de szerintem valamit nem vettél figyelembe. Eddig akárki is volt az edző, az alapjátékunk a labdatartós, sokpasszos foci volt. Most is az és a legtöbbször ott a probléma a középpályán, hogy nem tudjuk kreatívan kivinni, mert a középpályásaink nem találják egymást. A Rakitic-Arda-Denis pl. katasztrófa volt ilyen téren. Ha pedig mondjuk egy Nzonzi érkezne és Iniesta menne a kezdőből akkor a Rakéta-Nzonzi előre nem lenne elég. Pláne nem olyan ellenfelekkel szemben, akik kontrára és bunkerre állnak be ellenünk, mert nem lennének képesek előre gördülékenyen építkezni. Ha meg Busquets kidőle akkor szétesnénk középen.

Nem, nem kell 11 saját nevelésű játékos a csapatba, mert annyi igazi klasszist mi sem tudunk kitermelni. Viszont én fontosnak tartanám, hogy az olyan játékosainkat, mint Roberto vagy Rafinha igenis a középpályán toljuk, mert ők ismerik igazán a focinkat és velük nem fog akadozni a támadásépítésünk. Őket kellene elsősorban rotálni az Iniesta-Busi duóval. Gomes éppen ezért flop, ahogy Arda is amikor a középpályán kell teljesítenie. Nem érzik igazán a játékunkat. Nem az a kifejezett daráló hátra, mint Rakitic, vagy mint amit Nzonzi vagy más "csúcsfeka" nyújtana, de előre sem igazán kreatív. Kevés mind előre, mind hátra.
És beszélhetünk Verrati-ról vagy másról, de jelenleg a prioritás az lenne, hogy hozzunk valakit a jobbosra és Roberto-t tegyük végre vissza oda, ahová való. 1 vagy maximum 2 embert meg szórjunk ki a középpályánkról.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.06. 00:29:37

TripleH írta:Láthattuk, hogy a franciáknak sem ért EB győzelmet a 3 csucsn*gger a kpn, a Barca játékába minden képpen kell egy Ini stílusú támadni tudó kp, aki érdemben tudja segíteni a támadásokat, lehet itt jönni azzal, hogy Kanté és Matic, de azaz igazság, hogy ott Kantén múlik az egész, mert ha Fabregas van mellette, ugyan úgy működik a védekezés. Namár most ebben ő a világon a legjobbja. De mivel mi nem Conte irányítása alatt játszunk és a szurkolóknak is van egy elvárásuk a játék képével kapcsolatban, így igenis kell egy non plus ultra irányító. Igen a Monaco idén iszonyatosan funkcionál, de ott is kell egy Lemar és egy Silva akik kifejezetten labdaügyesek, főleg a portugál. De azt még várjuk ki, hogy mi lesz a City ellen és ott mennyire fog működni.
Silvat írtam, mögé meg milyen jól funkcionál a Fabinho-Lemar-Bakayoko hármas. Utóbbi nagyobb kulcs szerintem mint SIlva.
Messi és mögé "hadsereg".

Kanté-Matic pároson kívül ott van Alonso aki szintén inkább védekező típusú.

Franciáknak nem, ha csak sikerességet nézünk, de akkor a portugáloknak meg igen. Sanchez-Andre Gomes-Carvalho-Joao pakk váltogatva.

És olyanok lettek felsorolva, hogy pl Koke, Nzonzi a bajnokság krémje középpályás posztokon, Verratti szintén csak máshol. Mindenki összetenné a kezét ha náluk játszana, igen Nzonzit is fél EU vinné, vajh miért? Minden benne van, nem tudod elvenni tőle a labdát és rohadt erős.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21167
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.06. 00:17:55

TripleH írta:Higu meg a VB-t dönthette volna el, ő sem tette. A végeredmény ugyan az, egyik sem nyert.
Én csak azt mondom, hogy legkevésbé a francia kp-n múlt a bukott EB döntő, a támadósorban kell keresni a bűnbakokat.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.05. 23:43:37

LG a spanyolok kifutották azt a szériát, VdB-t le is váltották, mert görcsösen ragaszkodott ugyan ahoz. Meg hát a csatárjaikat hagyjuk is. :)

Higu meg a VB-t dönthette volna el, ő sem tette. A végeredmény ugyan az, egyik sem nyert.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21167
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.05. 23:33:31

Tromort77 írta:Fabregas megítéléséhez, hogy jön AG?

Szüleimet se érdekelte soha ha az 1-es után azzal jöttem, hogy dehát a Peti is 1-est kapott. :roll:

Fabregas itt megbukott. Aki ezt nem látta az nem tudom mit nézett akkoriban.

Thiago meg örök ígéret marad az a baj. De sajnos papírból van a srác. Az utóbbi 4 évben 7000 percet tudott le. Ami baromi kevés. Nem érné meg kiadni ennyi pénzt olyanért akiben ekkora rizikófaktor van.
Fabregassal kapcsolatban maximálisan egyet értek, Thiago sérülékenységével is, de játékban szerintem mondhatjuk, hogy idén szintet lépett, ősszel a bajorok legjobbja volt.
Láthattuk, hogy a franciáknak sem ért EB győzelmet a 3 csucsn*gger a kpn, a Barca játékába
Mondjuk nem annyira rajtuk múlott, Griezmannék simán eldönthették volna. A spanyolok meg Iniestástól, Fabregasostól, Busquetsestől voltak súlytalanok, olaszok átrohantak a kp-jukon nem egyszer.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.05. 23:18:46

Láthattuk, hogy a franciáknak sem ért EB győzelmet a 3 csucsn*gger a kpn, a Barca játékába minden képpen kell egy Ini stílusú támadni tudó kp, aki érdemben tudja segíteni a támadásokat, lehet itt jönni azzal, hogy Kanté és Matic, de azaz igazság, hogy ott Kantén múlik az egész, mert ha Fabregas van mellette, ugyan úgy működik a védekezés. Namár most ebben ő a világon a legjobbja. De mivel mi nem Conte irányítása alatt játszunk és a szurkolóknak is van egy elvárásuk a játék képével kapcsolatban, így igenis kell egy non plus ultra irányító. Igen a Monaco idén iszonyatosan funkcionál, de ott is kell egy Lemar és egy Silva akik kifejezetten labdaügyesek, főleg a portugál. De azt még várjuk ki, hogy mi lesz a City ellen és ott mennyire fog működni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.05. 22:37:01

És mégis mennyit romlott a dolog miután Rakitic nem élete formájában van és alig hoztunk le gól nélküli meccseket. Iniesta rendesen odateszi magát, de függ a többiektől hátra fele. Nem feltétlen kell a többiekhez alkalmazkodni, de ezért mondom, hogy ott lesz D. Suarez vagy Messi és lehet ezt kavargatni, de rendben legyen úgy ahogy írod. Én csak akkor előre kérem ne csodálkozzunk ha k-ki más taktikát fog választani és erőben felőrülnek minket. És ne az ellenfelet "szidjuk", mert mindenki nyerni akar. Kik fogtak meg minket, Atletico, RM, Celta. Egyik kifejezett kontracsapat, másik kettő erős atletikus csapat. Ezekre kell reagálni, s továbbra is azt mondom Xavit megoldottuk, Iniestát is megfogjuk. És Koke vagy Verratti előre fele is nagy segítség, ahogy Nzonzi is. Univerzálisakat írtam, sokkal inkább ilyenek nálam a focisták mint Isco félék.

És a csapatvédekezés oké, de elég nagy segítség lenne ha ehhez akkor pl Messi is hozzájárulna (szokott egyébként, de nem erre helyezik nála érthetően a hangsúlyt és rangadókon jön csak leginkább elő).

És még annyit, hogy én meg nyerni szeretek, ahogy szerintem mindenki a világon. Szimpatikus vesztesekre a kutya nem emlékszik idővel, s pont hogy feljebb felsorolt emberekkel az identitás se változna, mert mindegyik nagyon labdabiztos, de mégis "korhű" lehetne. De ebben nem lesz egyetértés úgy látom, majd kiderül mi lesz. Te "elalélsz" egy cseltől (túlzás persze) vagy egy kiugratástól, nálam sokkal összetettebb a foci, s ezek az utolsók a sorban (ez is persze túlzás). Nem poénból írom, hatékonyság, ez a foci kulcsa szerintem. Akár passzolás tekintetében akár kapu előtt, akár párharc. Ez a három határozza meg a meccset, legalábbis amit nézek meccseket ez jön le. Fontos a kontra tényező, amihez a legjobb módszer a kp-s labdaszerzés és párharc nyerés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.05. 22:11:19

Bob_Marley írta:Messi viszont nem, kevés lenne. És a szezon nem feltétlen ezt igazolja, mert pont a másik topikban is benne volt, rangadókra nagyon jól működtünk pedig Iniesta is hagyott ki. Összességében talán nem olyan éhes a csapat és LE is kísérletezgetett.
Messivel a fedélzeten is jól tudtunk védekezni Inivel 3. középpályásként, amikor jól össze volt rakva a csapat. Nálam emiatt ez nem állja meg a helyét, de kinek mi. Ini nélkül meg behúztuk a Bilbao ellenit is most, mégse szeretném, ha ilyen irányba változna a csapat a jövőben.. De mondhatnám az Eibar és a Betis elleni meccseket is. Én örülnék, ha nem csak nyernénk a jövőben, miután beújítottunk a középpályára, hanem a játék is visszatérne kicsit.
Válasz küldése