Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7420
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.18. 09:46:49

Stalkyard írta:Minek hoznánk el 18 évesen Kluivertet, azért hogy a következő éveit a padon töltse? Maradjon csak még legalább két évet az Ajaxban, fejlődjön, aztán talán lehet majd arról beszélni, hogy leigazoljuk.
Szerintem Kluivertre simán lehetne egy előszerződést kötni és maradhatna még egy-két évig simán az Ajaxban. Ahogy De Ligtre is. Vermaelennek van még kb. egy szezonja és Piquét is lehetne rotálni már 33 éves kora körül. Akkor venni pedig megfelelő védőt vagy horror áron lehetne vagy csak közepes szintűt. Ráadásul az utánpótlásban sincs igazán olyan kh aki a jövőben kinézne a felnőtt csapatba.

Komoly igazolások most amúgy se kellenének, max Griezmannt tudom elképzelni, a két fiatalt pedig 50-60 millióért le lehetne kötni, még mielőtt a piac tovább borul. Ha még egy-két ilyen szezont lehoznak az egekben lehet az áruk, így pedig lenne potenciális utód.
De inkább De Ligt az akire mindenképp lehetne egy előszerződést kötni. Elvileg azért nem jönne, mert Piqué mellett nem kapna elég lehetőséget, kb. két év múlva ez már változhatna és akkor is még csak 20-21 éves lesz és ahhoz képest nem kevés rutinnal.
Igazából kettejük miatt követem az Ajaxot és ők a jövő talán két legnagyobb reménysége.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.18. 05:26:45

Az április-május fontos időszak a szerződésmegújítások, igazolás-előkészítések tekintetében. Ugyanakkor nálunk szó van a szakvezetés kicseréléséről. Hogyan történik ez? A színfalak mögött már megtörtént a döntés és a sok hírt és álhírt már az újakhoz kell kötni, vagy még mindig a régiek próbálkoznak és az újaknak majd napok alatt kell beleállni a mások által teremtett napi helyzetekbe? Tud erről valaki valamit közülünk?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.04.15. 15:43:30

visca el barca írta:
Barcaforever írta:A főnököm, aki katalán pártoló tag, mondta Nekem, hogy Griezmann felesége már jó ideje jár Barcelonába és keresi az új házukat. Barcelona egy kicsi és zárt város, ott minden ilyet ők hamarabb tudnak.
tavaly nyáron bellerin 3 házat vett a családnak barcelonában. azóta is itt focizik.
Tekintve, hogy Bellerín családja évtizedek óta Barcelonában él, ez azért nem olyan meglepő fejlemény, és fogalmam sincs, hogy mi köze lenne más játékosok barcelonai házkereséséhez... Bellerín nem véletlenül nem Torinóban vett házat, míg Griezmann sem Londonban és Manchesterben nézelődik a hírek szerint, hanem Barcelonában.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.15. 13:00:33

Minek hoznánk el 18 évesen Kluivertet, azért hogy a következő éveit a padon töltse? Maradjon csak még legalább két évet az Ajaxban, fejlődjön, aztán talán lehet majd arról beszélni, hogy leigazoljuk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.04.15. 11:27:52

Üdv emberek,

Én még mindig abban bízom, hogy ők lesznek az erősítés nyáron vagy jövő januárban:

De Ligt, Kis Kluivert persze ezek mellett örülnék, ha visszakerülne a csapathoz Grimaldo a Benficából elég fantasztikusan játszik ott és Digne mehetne máshova. Sajna támadásban haszontalan pedig védekezésben szerintem nem sok baj van vele. Na és persze a fiatalok: Cucurella, Palencia, Alena, Puig. Aztán KP-re nagyon nehéz jó embert találni vagy választani aki játszik jelenleg talán Arthur beválhat. Előre pedig én mást hoznék mint Griezmann. Például - Juan Camilo Hernandez akit figyel is a Barca egy ideje. Aztán meglátjuk a többit.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.04.15. 11:01:08

Azért remélem ha esetleg igazak a hírek és bekövetkezik, hogy Umtiti inkább úgy dönt, hogy távozik a Unitedbe akkor nem pénzt hanem Martialt kérjük helyette. Griezmann elvileg tuti, majd meg látjuk, de ez milyen jól hangzik már:Messi, Martial, Coutinho, Dembele, Griezmann, Suarez. És akik kérdésesek: Iniesta, (Umtiti), Denis Suarez, André Gomes, Aleix Vidal. Talán ők 4en a leg nagyobb kérdőjelek. Dignet nem veszem ide szerintem elfér Jordi Alba mögött. De még azért egy Serit mint irányítót lehet eltudnék képzelni 40 milláért. Meg ugye lehet nézni védőt is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.15. 10:24:25

Laporte példája mutatja, hogy nincs tuti igazolás. Itt évekig ment érte a rinya, de sokalltuk az árát. A City kifizette, de azonnal nem tudja hozni, amit vártak tőle. Később majd vagy igen, vagy nem. Nem tudom, hogy ha Verrattit elhoztuk volna, főnyereménynek vagy csalódásnak bizonyult volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.14. 13:02:04

Barcaforever írta:A főnököm, aki katalán pártoló tag, mondta Nekem, hogy Griezmann felesége már jó ideje jár Barcelonába és keresi az új házukat. Barcelona egy kicsi és zárt város, ott minden ilyet ők hamarabb tudnak.
tavaly nyáron bellerin 3 házat vett a családnak barcelonában. azóta is itt focizik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2018.04.14. 10:26:39

A főnököm, aki katalán pártoló tag, mondta Nekem, hogy Griezmann felesége már jó ideje jár Barcelonába és keresi az új házukat. Barcelona egy kicsi és zárt város, ott minden ilyet ők hamarabb tudnak.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.14. 08:46:25

Nagyon megnehezedett a Barca vezetőségének helyzete az új igazolásokkal kapcsolatban. Gomesnél nagyon visszaütött a szerződésében lévő aranylabda-opció, Dembelénél és Coutinhonál állandó téma a rekord kivásárlási ár, viszont egy átlagos összegnél ott a "minek hozunk középszerűt" De az olcsón hozott Minánál, ha nem játszik, jön a "minek hoztuk?" szöveg. Ezek után recept nincs: csak a vitathatatlan siker nem ad okot a kifogásolásokra. És akkor még ott a saját utánpótlás probléma. Lenne persze egy másik lehetőség: olyan szakvezető, akinek a múltja alapján eleve presztizse van, amit aztán a későbbiekben bizonyít is. (Ha volt holland sztárunk - annál jobb.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Samper 2018.04.14. 15:05:02-kor.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.13. 13:27:57

Jelen formánkban Martial, Griezmann és Lemar is erősítést jelentene. Az első kettő veszélyesebb kapura, utóbbi kettő meg hasznosabb mezőnyben, ebből is látszik hoogy Grizi lenne a legjobb talán bár a legdrágább is. De tényleg kell valaki Messi mellé, mert Suárez karrierje leggyengébb szezonját futja, néha leülhetne pihenni, gondolkodni a padra. Csak ehhez kéne valaki akit be lehet dobni helyette.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.13. 13:16:57

csababarca írta:akkor már inkább Lemarra próbálnék rá.
Ez a Lemar dolog nekem is tetszene, mondjuk én inkább Griezmann helyett hoznám, ha az nem jönne össze. Így mehetne a 4-3-3 is Messivel középen, amikor Lajos éppen emberhátrány-formában van. Ennek is lennének hátulütői, de az tuti, hogy a széleken a két 20 éves csokifiú 90 percen keresztül képes lenne fel-alá zakatolni. A nagy futógépek pedig igencsak hiánycikknek számítanak a jelenlegi gárdánkban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.13. 12:52:13

http://www.eurobarca.hu/hirek/atigazola ... adek-fele/" target="_blank

Érdekes cikk, jó sokat lehetne vitatkozni, hogy mi lenne a megoldás.
Valamikor a hetvenes években az Ajax, a Ferencváros, a Dinamo Kijev szinte kizárólag a saját nevelésű játékosokra alapozva vált hosszú távon is ütőképes csapattá, és ért el nemzetközi sikereket. Oké, a Fradi és a Kijev részben kényszerből, hiszen álmukban sem gondolhattak volna arra, hogy külföldről igazoljanak.
A spanyol és az olasz profi klubok nem ezt az utat választották, a Barcelona sem. A legismertebb alakjai, Kubala, Cruyff, Romário, Ronaldinho stb. mind másutt szerzett magának nevet, ezzel szemben az utóbbi harminc évben leginkább csak Guardiola, Xavi, Iniesta, Messi és Busquets esetében mondható el, hogy a Barcelona utánpótlásképzése a leigazolt sztárokkal egyenértékű extraklasszisokká lett játékosokat nevelt ki. A többiek legnagyobb része inkább máshová igazolt, és nem vállalta a Sergi Roberto-féle kitartást. (Xavi egy interjúban elmesélte, hogy kis híja volt, hogy ő is más csapatban folytassa, mert itt nem láttak benne elég fantáziát, ami szerintem döbbenetes.)
Nem mintha számítana, de nekem nagyon nem tetszik a korábbi Florentino Perez-i elv (minden évben kell igazolni egy aranylabdást, mellesleg mintha ez mára már megváltozott volna) másolása, az üzleti szempontok kizárólagossága. Ehelyett a tervszerű, az edzői megbízatások idején túlnyúló, de akár az edzővel való konfrontációt is vállaló csapatépítésen kell lennie a hangsúlynak. Ahhoz persze az kellene, hogy az utánpótlás évente két-három fiatalt is a vezetőedző figyelmébe tudjon ajánlani. Amihez viszont az kellene, hogy mire a szerencsétlen ifista olyan korba kerül, hogy a felnőttcsapat ajtaján kopogtathatna, addigra a klub ne igazoljon le a posztjára egy nemzetközi szinten jegyzett, de lényegében semmilyen pluszt nem hozó játékost – akit, mivel sok pénzt elvisz a leigazolása, a havi bére, meg az extra költségek, muszáj játszatni, hogy valami visszajöjjön a befektetésből.
Ki kellene ugrani ebből a körforgásból, és kicsit határozottabbnak kellene lenni a csiszolatlan gyémántokat ígérő játékosügynökökkel szemben. Ha annak idején a Fradinak voltak játékosmegfigyelői, akkor nyilván a mai Barcelonának is vannak, és ha vannak, akkor valaki csak vette a fáradságot, hogy legalább két-három éles meccsen is megnézze a leendő kispadkoptatókat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.12. 11:11:12


akkor már inkább Lemarra próbálnék rá.
Lajos el, Grízes és Lemar ide.

Coutinho totális beépítése Iniesta helyére.
Vissza kell térni a 3 csatáros játékra, nincs mese. Nem fogunk az életben BL-t nyerni a betoji 442-vel.
Bár Lemarral pl lehetne ezt is játszani, úgy ahogy a 4 kp-s rendszer azt kívánja, mert Lemar a 442 bal oldalán elvan, jobboson Dembelé, elől meg Messi és Grízes.
Kapnák a támogatás a szélről.
Ebben a formában, és csak ebben lehetne eredményes a 4 kp-s rendszer.


De amúgy nem is a neveken van a lényeg, mert bárkibe bele lehet kötni, hanem abban, hogy a 4 kps- rendszerben a két szélén ne középső kp-kat játszassunk, mert az semmire nem jó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.12. 11:00:37

Martial elvileg nincs megelégedve a kapott játékperceivel és elutasította a MU új szerződését

Nem nagyon követem a Unitedet, de ha nagyjából egy poszt Griezmannal, akkor amennyit hallottam a gyerekről nem fürödnénk be vele. Videók alapján inkább a baloson mozog a srác.

Fiatal, francia, csoki, tehát Dembele se lenne magányos, és a csoki igazolásaink mostanában inkább bevállnak, mint nem. És valószínűleg megúsznánk 100 misi alatt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.07. 16:34:49

Grimaldo írta:
barca0417 írta:Az Eriksenről szóló hírek csak találgatások ez tény, de az tuti hogy elkélne még egy klasszis középpályás ebbe a csapatba, olyan aki tényleg idevaló. Főleg ha Ini nem marad, de ha marad akkor is. Vagy Coutinhot a középpályán játszatni. Ez esetben majd Arthurral meglennénk talán. De az látszik hogy Busi és Rakitic is eléggé ki vannak zsigerelve a szezon végére.
Eriksen nagy kedvencem ,de nálunk nagyon nem látom a posztját ,busi meg rakitic helyére meg nem ő kell.
Ja én nem pont Eriksenre gondoltam hogy kéne, de egy minőségi játékos kéne oda. Mondjuk ha Denis életre kelne akkor nem biztos, de én egy Xavi féle játékost még el tudnék képzelni. Bár a fene tudja, mert ha Arthur beválik, Paulinho hozza amit eddig, és Denis is tényleg összeszedi magát akkor talán nem kell senki, és Gomes helyett elég lesz Alena is.
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.04.07. 16:15:55

barca0417 írta:Az Eriksenről szóló hírek csak találgatások ez tény, de az tuti hogy elkélne még egy klasszis középpályás ebbe a csapatba, olyan aki tényleg idevaló. Főleg ha Ini nem marad, de ha marad akkor is. Vagy Coutinhot a középpályán játszatni. Ez esetben majd Arthurral meglennénk talán. De az látszik hogy Busi és Rakitic is eléggé ki vannak zsigerelve a szezon végére.
Eriksen nagy kedvencem ,de nálunk nagyon nem látom a posztját ,busi meg rakitic helyére meg nem ő kell.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.06. 10:14:18

Az Eriksenről szóló hírek csak találgatások ez tény, de az tuti hogy elkélne még egy klasszis középpályás ebbe a csapatba, olyan aki tényleg idevaló. Főleg ha Ini nem marad, de ha marad akkor is. Vagy Coutinhot a középpályán játszatni. Ez esetben majd Arthurral meglennénk talán. De az látszik hogy Busi és Rakitic is eléggé ki vannak zsigerelve a szezon végére.
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.06. 10:12:03

palesz77 írta:Ilyen csakfoci féle oldalakról ne linkelgessünk, főleg ne a pletyka rovatból.. Alapból is sok kacsa van ebbe a topicba, még amikor a megbízhatóbb és reálisabb híreket dobálják/juk be, nem kéne még jobban pletykarovattá tenni.
Abszolút jogos, és ígérem, hogy részemről ez volt az utolsó.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.06. 09:22:04

Ilyen csakfoci féle oldalakról ne linkelgessünk, főleg ne a pletyka rovatból.. Alapból is sok kacsa van ebbe a topicba, még amikor a megbízhatóbb és reálisabb híreket dobálják/juk be, nem kéne még jobban pletykarovattá tenni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.06. 09:11:59

De ezeket minek írod be? Hogy kettővel több hozzászólás legyen? Te is és mindenki tudja, hogy kamu,akkor minek foglalkozol vele?
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.06. 09:00:00

Petr írta:Mi a forras? Forras nelkul nem illik semmit bedobni...
Természetesen a mindig jól értesült Csakfoci tegnapi pletykahíradója.
http://www.csakfoci.hu/kulfoldi-korkep/ ... ldi-korkep" target="_blank
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.06. 08:51:00

brazilfan írta:Állítólag a Barca „élénk érdeklődést mutat Christian Eriksen iránt”, de Mohamed Szalaht is szeretné megszerezni, persze Griezmann is jön, és mivel Ramos nem akarja Neymart a Realban látni, még az is lehet, hogy visszajön hozzánk. Azt nem tudom, hogy van-e ennyi pénz a kasszában, de hogy remek középpályánk és csatársorunk lesz, az holtbiztos.
Eriksen, Salah es Neymar is kizart.

Mi a forras? Forras nelkul nem illik semmit bedobni...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.06. 08:39:46

Állítólag a Barca „élénk érdeklődést mutat Christian Eriksen iránt”, de Mohamed Szalaht is szeretné megszerezni, persze Griezmann is jön, és mivel Ramos nem akarja Neymart a Realban látni, még az is lehet, hogy visszajön hozzánk. Azt nem tudom, hogy van-e ennyi pénz a kasszában, de hogy remek középpályánk és csatársorunk lesz, az holtbiztos.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.30. 06:37:38

Nero. írta:
brazilfan írta: Hogy van az, hogy két hónapja van itt, de máris lemondtak róla?
Ezt én is tudni akarom, foleg hogy az volt Valverde feltétele hogy azt igazoljuk akit ő akar.
A Pique-Umtiti-Vermaelen-Mina négyes elég kellene hogy legyen untig, pénzkidobásnak tartanám újabb 60-80 millio eurot költeni védőre, más posztokra kell gyúrni.
A Sport azt írja most, hogy az edzői stáb itt tartaná Minát a klubnál, és meg vannak győződve arról, hogy fontos játékosává válhat a klubnak. Szóval koránt sem olyan biztos még, hogy nem számolnak vele.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése