Hattrick.org - Eurobarca Föderáció

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.10.03. 14:18:13

Cumbee írta:Na kijött az új vezércikk a csapathűségről. Érdekes dolog, így szerintem kicsit el fog tolódni a piac a fiatalabb játékosok irányába. Nekem pl, aki eddig szeretett kivénhedt 33-34 éves játékosokat venni, most eléggé át kell majd gondolnom a csapatom összetételét. Viszont sajnálom, hogy az ilyen változtatásokat mindig csak szezon végén jelentik be, szezon közben volt egy jó kis kapusom az ificsapatomban, akit eladtam, mert 17 évesen és 3 naposan irreálisan túlfizetik a játékosokat. Pedig kapust edzek, ha ezt tudom, akkor tuti nem szarozok azon a + 20-30k.-n, hanem megtartom magamnak.
En is olvastam, elegge erdekes!!!

Viszont jobban erdekel az edzes!!!! Mivel eladtam az osszes Ragyogo csataromat es ugy terveztem, h veszek helyukbe jo golszerzesu jo atadasu jatekosokat!!!! Ugy terveztem, h ezeket most nemm tradelem el hanem addig edzem mig orukbol is ver jon! Ezert vettem hazambelieket, h az a 20% szazalek plussz ne legyen a fizetesbe. Na viszont a hattrick forumon olvasok eleg veszharangot kongato hozzaszolasokat a jovo szezon edzeserol. Eleggen megijettem, h vajon jo dontes volt-e most lecserelnem a csatarimat. Eddig ugy csinaltam, h kihuztam ragyogoig a csatarokat eladtam, es vettem vedot + kozeppalyast, es mentem igy 2 osztalyt felfele! nincs most sok megtakaritott penzem, mert az uj csatarjeloltjeimet dragan vettem mert multiskillesek es hosszutavra gondoltam oket + vettem vilagklasszis vedot 2 nagyon fiatalt ami nem volt olcs pont ezert a husegmizeria miatt!

Namost elegge bosszant az edzes, mert nem tudom mennyibe kerul az uj szakember (abbol is a jelenlegi szint amin vagyok mert ez igy jo volt + elvezetes es edzest nem akarok feladni!!!)a 10 segededzom megvolt es a jo edzo csapnivaol vezetoi kepesseggel es igy olcso volt, mert nem erdekelt az alacsonyabb osztalyban a csapatszellem, mert fentarthato es korrigaltal egy ket lazaval. Igy jo volt mert jol erosodtem, 3 szezonja jottem ra az edzest hogyan is kell csinalni addig valtogattam ottan mindent, de most a kezdoknek jol kereszbe tennenek ezzel a modositassal. Bar meg sokat nem lehet tudni az ujitasokrol, de elegge fusztralo hirek keringenek.
Lehet, h megszvtam, h eladtam most a jatekosaimat es jovoszezonra csak remekek lesznek vagy netan nagyszeruek attol fugg a holtszezonba mit edzek, de ilyenkor atadast szoktam.

Nagyon erdekelne kinek milyen velemenye van errol!!!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kas7as 2011.10.03. 14:41:03-kor.
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.03. 11:43:31

Na kijött az új vezércikk a csapathűségről. Érdekes dolog, így szerintem kicsit el fog tolódni a piac a fiatalabb játékosok irányába. Nekem pl, aki eddig szeretett kivénhedt 33-34 éves játékosokat venni, most eléggé át kell majd gondolnom a csapatom összetételét. Viszont sajnálom, hogy az ilyen változtatásokat mindig csak szezon végén jelentik be, szezon közben volt egy jó kis kapusom az ificsapatomban, akit eladtam, mert 17 évesen és 3 naposan irreálisan túlfizetik a játékosokat. Pedig kapust edzek, ha ezt tudom, akkor tuti nem szarozok azon a + 20-30k.-n, hanem megtartom magamnak.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 23:49:18

MichaaBee írta:
Cumbee írta:MichaaBee azt nem vágod, hogy mitől tud esni a csapatom önbizalma? 1 ideig full magason tudtam tartani, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy elkezdett esni, pedig hoztam a meccseimet. A stábom elvileg nem változott, csak úgy döntött, hogy akkor most visszaesik. Sajnos nemtom, hogy ez most állandósult-e, mert mostanában be-becsúsznak döntetlenek, vereségek, szal most evidens, hogy csökken, de a szezon elején hibátlanul vettem az akadályokat és nem értettem, hogy mi a gond. (Nem láttam a meccsriportban utalást az elbizakodottságra sem, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem.)
Tartsál 6 pszichológust. Állítólag az a leggazdaságosabb és elég magasan tartja a TC-t. Bár személyes tapasztalat, hogy azért tele van randommal ez is és teljességgel önelégültről minden további nélkül visszaesik kiválóra... Az nagyon szokott idegesíteni, de amikor pl kissé túlzott akkor szinte sose esik vissza, amikor pedig önhitt akkor max 1-et esik vissza, vagy annyit se. (Hetente egyszer, péntekenként esik vissza ugye.) Kiváló alatt meg időtlen idők óta nem volt, igaz tétmeccsen vereségem az elmúlt 2 szezonban csak a 2 kupakiesésem volt. :D

Summa summarum, a gond szerintem abban keresendő Nálad, hogy nincs elég sportpszichológusod.
6 darabot tartok pont.:D Többet nem is tudnék, így sincs elég helyem a max számú orvosnak, pedig azokat aztán kihasználom az utóbbi időben. Valszeg akkor csak a random volt. Nemtom miért, én valahogy úgy gondoltam, hogy valahogy úgy változik, mint a ts, hogy győztes meccseken fel, veszteseken le, egyébként meg szép lassan esik vissza. Igazából csak azért lenne fontos, mert a szélsőim elég [auto_cenzúra] dobálták a szintet idén és nem ártott volna egy jó önbizalmat összeszedni így a végére. De akkor abból főzök a jövő heti rangadómon, ami van. (Ami sajnos nem sok manapság.:D:D)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.02. 23:28:50

Cumbee írta:MichaaBee azt nem vágod, hogy mitől tud esni a csapatom önbizalma? 1 ideig full magason tudtam tartani, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy elkezdett esni, pedig hoztam a meccseimet. A stábom elvileg nem változott, csak úgy döntött, hogy akkor most visszaesik. Sajnos nemtom, hogy ez most állandósult-e, mert mostanában be-becsúsznak döntetlenek, vereségek, szal most evidens, hogy csökken, de a szezon elején hibátlanul vettem az akadályokat és nem értettem, hogy mi a gond. (Nem láttam a meccsriportban utalást az elbizakodottságra sem, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem.)
Tartsál 6 pszichológust. Állítólag az a leggazdaságosabb és elég magasan tartja a TC-t. Bár személyes tapasztalat, hogy azért tele van randommal ez is és teljességgel önelégültről minden további nélkül visszaesik kiválóra... Az nagyon szokott idegesíteni, de amikor pl kissé túlzott akkor szinte sose esik vissza, amikor pedig önhitt akkor max 1-et esik vissza, vagy annyit se. (Hetente egyszer, péntekenként esik vissza ugye.) Kiváló alatt meg időtlen idők óta nem volt, igaz tétmeccsen vereségem az elmúlt 2 szezonban csak a 2 kupakiesésem volt. :D

Summa summarum, a gond szerintem abban keresendő Nálad, hogy nincs elég sportpszichológusod.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 23:20:24

MichaaBee azt nem vágod, hogy mitől tud esni a csapatom önbizalma? 1 ideig full magason tudtam tartani, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy elkezdett esni, pedig hoztam a meccseimet. A stábom elvileg nem változott, csak úgy döntött, hogy akkor most visszaesik. Sajnos nemtom, hogy ez most állandósult-e, mert mostanában be-becsúsznak döntetlenek, vereségek, szal most evidens, hogy csökken, de a szezon elején hibátlanul vettem az akadályokat és nem értettem, hogy mi a gond. (Nem láttam a meccsriportban utalást az elbizakodottságra sem, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem.)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.02. 22:25:48

@Barcaman: nem tudom olvastad-e, amit írtam, kb. hasonlóan látom a helyzeted egyébként, mint Cumbee. ;) Az is egy elég jó lehetőség egyébként, hogy csak 1 igazi szélsővel játszol és a másik szélsőd WTM, így a védelmed is bőven lehet erős.

Azt pedig ne várd, hogy a csoporttársad megfelelő-jó védelme ötödben is ilyen ász lenne. :D A legnagyobb pofáraesések szoktak olyankor előjönni, amikor védelem nélküli csapatnak nem mennek be valamiért a helyzetei (pl PIC vagy vmi TC-hiány féleség) az ellenfél meg relatíve gyengébb támadással is megtöm. Én világéletemben a kiegyensúlyozottság híve voltam, azt szeretem, ha minden csapatrész tud valamit. :) 343-at és 253-at váltogasd, mint írtam, az a legrosszabb, ha beállsz egy felállásra és csak azt játszatod. Olyan és annyi játékos kell, hogy 2-3 felállást bátran tudj játszani.

szerk.: ami meg a szélsőtámadásod illeti, hidd el hogy a magas szélsőjátékú védők nélkül is elég brutál lesz, ha jobbfajta szélsőt veszel. Már a 3 csatárod által is olyan jó-remek lesz alaphangon, szélsővel kiemelkedő körül. Az még negyedben (sokszor harmadban) is bőven elég, úgyhogy szerintem ne arra szórd a pénzed. :)

szerk2.: ne felejtsd el a pontrúgót sem. :) Ötödben egy minimum világklasszis pontrúgású játékos azért kell már.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 21:24:21

Barcaman1993 írta: Köszi szépen. Hát nagyjából erre voltam kíváncsi. Akkor azt mondod, hogy 3-4-3, de akkor a középső védő magas játékszervezésű legyen, míg a szélsővédők, akkor magas szélsőjátékúak. 2 kp és 2 szélső és a 3 csatár meg alap. Az tény, hogy egy elég érdekes lesz ebben a felállásban játszani. Az átigazolási rész is elég érdekes lesz, mert lehet, hogy szép összegek fognak itt repkedni. Főleg ezek a szélsők rohadt drágák. Na mindegy. Már alig várom, mert ezzel a rendszerrel már nem nagyon tudok újat mutatni.
Próbálj meg előre tájékozódni az árakkal kapcsolatban és kiszámolni, hogy hogy férsz nagyjából bele a keretbe, hogy nehogy az legyen, hogy a csapatod felét vetted még csak meg és már el is fogyott a pénzed. + azért mindig a fő képességekre koncentrálj, mert a multi skill-t igen csak meg kell fizetni és nem mindig ér annyit, hogy esetleg más posztokra csak gyengébb fő skillel rendelkező játékosokat tudj venni. Legyen meg a fejedben, hogy hova kit, mennyiért akarsz igazolni és valamilyen szinten próbáld tartani magad hozzá.
Úgyis mindig akadnak kihagyhatatlan ajánlatok, amiket nem hagyhat ki az ember és muszáj kicsit többet költeni.:D
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2011.10.02. 21:19:24

Cumbee es Barcaman1993 koszonom ezt az infot! Valahol mintha olvastam volna, de el is felejtettem! Most igy masodszor olvasva hasznos info!

Amugy nem kell szerintem szelsot venni en is ugy szoktam jatszani, hogy kozepszeru szelsojatekkal rendelkezo kozeppalyasokat befeletolva magasjatekszervezessel, es nem sokkal gyengebbek mint eredeti posztjukon!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kas7as 2011.10.02. 21:27:26-kor.
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 21:07:00

Cumbee írta:
Barcaman1993 írta: Van egy emberke a csoportomban, akinek megfelelő-jó-megfelelő a védekezése, a kp-ja jó és a csatársora középszerű-jó-középszerű. Ennek ellenére mindenkit hülyére ver. Nem hiszem, hogy itt nagy gond lenne, ha alacsony a védekezésem, de mellette brutál a támadásom és a kp-m. Én úgy érzem ez járható út. Bár lehet az lenne a legjobb, ha nagyon sokat költenék a védőkre és így a védekezésre is odafigyelnék. Akkor ezek szerint akkor olyan védőt vegyek, aki magas védekezésű és szélsőjátékú (tudom nem ezt mondtad, de vmiért ez nekem szimpi). Ha meg nem válik be tudok változtatni. Nekem ezzel a taktikával az az érzésem, hogy 1 góllal kell csak többet rúgnom, mint az ellenfél. Durva kp-val és csatársorral sztem ez megoldható.
Hát nemtom mennyire jött át, (valszeg nem annyira) de én leginkább a 3-4-3-at próbálnám sugallni, mondjuk egy jó játékszervezésű középső védővel. Már csak ezért is:

"A középső játékosok (belső középpályások, középhátvédek és csatárok) hozzájárulása
Új irányelv kerül bevezetésre a középső játékosok hozzájárulásával kapcsolatban.
- Amikor a játékos egyedül játszik egy középső poszton, a hozzájárulása 100%-os lesz.
- Amikor két játékos játszik egy középső poszton, mindketten veszítenek egy kicsit a hozzájárulásukból.
- Amikor három játékos játszik egy középső poszton, mind a hárman valamivel még többet veszítenek hozzájárulásukból.

Ennek az az oka, hogy amint egy játékosnál több játszik egy adott területen, elkezdenek megbízni egymásban, és nem képesek a teljesítményük maximumát hozni. Mivel a pálya azonos részén játszanak, ez azt is jelenti, hogy mindegyiküknek csökken a hozzájárulása – ahogy az igazi futballban is.

Ez a hozzájárulás-csökkenés továbbá a játékosok csapatértékelésekre gyakorolt teljes hozzájárulását is (és nem csak az elsődleges képességet) érinti, akárcsak az átirányított játékosoknál jelenleg.

Összefoglalva: egy egymagában középső poszton játszó játékos hozzájárulása 100%-os. Két játékos használata már hozzájárulás-csökkenést jelent (ami mindkét játékosra hatással van), három játékos esetén pedig még nagyobb csökkenés tapasztalható (ami mindhárom játékosra hatással van).

A csökkenés mértéke nem minden csapatrésznél azonos
A hozzájárulás-csökkenés elve minden középső csapatrésznél azonos, a mértéke azonban nem. A belső középpályásoknál a csökkenés körülbelül kétszer akkora, mint a középhátvédek esetében. A csatároknál ez valahova a kettő közé tehető.

Itt érdemes megemlíteni azt is, hogy a középhátvédek és a csatárok kapnak egy kis bónuszt (a belső középpályások nem). Ennek a bónusznak a mértéke megegyezik a két játékos által elszenvedett hozzájárulás-csökkenés mértékével, azaz két középhátvéd vagy csatár alkalmazása ugyanolyan jó lesz, mint eddig."
- Részlet a 2010-03-19.-i vezércikkből.

Szal a lényeg, hogy a hozzájárulás csökkenés miatt egy magas jsz.-ű védővel és 2 mondjuk titáni kp-val többre mész, mint 3 13-14-es kp-val. Ha a középpályán vesztes is valamennyit, túl sokat tuti nem, viszont sokkal többet nyersz a védelemben, ami azért a stabilitás szempontjából nagyon fontos. Az tény, hogy messze a kp a legfontosabb, de az nem jó, ha ez túlságosan egy másik csapatrész kárára megy. Nagyjából ennyi, ami még eszembe jutott, a döntés persze tiéd. Sok szerencsét, a nagy bevásárláshoz.
(Én kb azt élvezem a legjobban a játékban.:D)
Köszi szépen. Hát nagyjából erre voltam kíváncsi. Akkor azt mondod, hogy 3-4-3, de akkor a középső védő magas játékszervezésű legyen, míg a szélsővédők, akkor magas szélsőjátékúak. 2 kp és 2 szélső és a 3 csatár meg alap. Az tény, hogy egy elég érdekes lesz ebben a felállásban játszani. Az átigazolási rész is elég érdekes lesz, mert lehet, hogy szép összegek fognak itt repkedni. Főleg ezek a szélsők rohadt drágák. Na mindegy. Már alig várom, mert ezzel a rendszerrel már nem nagyon tudok újat mutatni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 20:51:16

Barcaman1993 írta: Van egy emberke a csoportomban, akinek megfelelő-jó-megfelelő a védekezése, a kp-ja jó és a csatársora középszerű-jó-középszerű. Ennek ellenére mindenkit hülyére ver. Nem hiszem, hogy itt nagy gond lenne, ha alacsony a védekezésem, de mellette brutál a támadásom és a kp-m. Én úgy érzem ez járható út. Bár lehet az lenne a legjobb, ha nagyon sokat költenék a védőkre és így a védekezésre is odafigyelnék. Akkor ezek szerint akkor olyan védőt vegyek, aki magas védekezésű és szélsőjátékú (tudom nem ezt mondtad, de vmiért ez nekem szimpi). Ha meg nem válik be tudok változtatni. Nekem ezzel a taktikával az az érzésem, hogy 1 góllal kell csak többet rúgnom, mint az ellenfél. Durva kp-val és csatársorral sztem ez megoldható.
Hát nemtom mennyire jött át, (valszeg nem annyira) de én leginkább a 3-4-3-at próbálnám sugallni, mondjuk egy jó játékszervezésű középső védővel. Már csak ezért is:

"A középső játékosok (belső középpályások, középhátvédek és csatárok) hozzájárulása
Új irányelv kerül bevezetésre a középső játékosok hozzájárulásával kapcsolatban.
- Amikor a játékos egyedül játszik egy középső poszton, a hozzájárulása 100%-os lesz.
- Amikor két játékos játszik egy középső poszton, mindketten veszítenek egy kicsit a hozzájárulásukból.
- Amikor három játékos játszik egy középső poszton, mind a hárman valamivel még többet veszítenek hozzájárulásukból.

Ennek az az oka, hogy amint egy játékosnál több játszik egy adott területen, elkezdenek megbízni egymásban, és nem képesek a teljesítményük maximumát hozni. Mivel a pálya azonos részén játszanak, ez azt is jelenti, hogy mindegyiküknek csökken a hozzájárulása – ahogy az igazi futballban is.

Ez a hozzájárulás-csökkenés továbbá a játékosok csapatértékelésekre gyakorolt teljes hozzájárulását is (és nem csak az elsődleges képességet) érinti, akárcsak az átirányított játékosoknál jelenleg.

Összefoglalva: egy egymagában középső poszton játszó játékos hozzájárulása 100%-os. Két játékos használata már hozzájárulás-csökkenést jelent (ami mindkét játékosra hatással van), három játékos esetén pedig még nagyobb csökkenés tapasztalható (ami mindhárom játékosra hatással van).

A csökkenés mértéke nem minden csapatrésznél azonos
A hozzájárulás-csökkenés elve minden középső csapatrésznél azonos, a mértéke azonban nem. A belső középpályásoknál a csökkenés körülbelül kétszer akkora, mint a középhátvédek esetében. A csatároknál ez valahova a kettő közé tehető.

Itt érdemes megemlíteni azt is, hogy a középhátvédek és a csatárok kapnak egy kis bónuszt (a belső középpályások nem). Ennek a bónusznak a mértéke megegyezik a két játékos által elszenvedett hozzájárulás-csökkenés mértékével, azaz két középhátvéd vagy csatár alkalmazása ugyanolyan jó lesz, mint eddig."
- Részlet a 2010-03-19.-i vezércikkből.

Szal a lényeg, hogy a hozzájárulás csökkenés miatt egy magas jsz.-ű védővel és 2 mondjuk titáni kp-val többre mész, mint 3 13-14-es kp-val. Ha a középpályán vesztes is valamennyit, túl sokat tuti nem, viszont sokkal többet nyersz a védelemben, ami azért a stabilitás szempontjából nagyon fontos. Az tény, hogy messze a kp a legfontosabb, de az nem jó, ha ez túlságosan egy másik csapatrész kárára megy. Nagyjából ennyi, ami még eszembe jutott, a döntés persze tiéd. Sok szerencsét, a nagy bevásárláshoz.
(Én kb azt élvezem a legjobban a játékban.:D)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 20:30:43

Cumbee írta:
Barcaman1993 írta: Csapatnév: Fc Catala. A pénzzel nem lesz gond egyáltalán. Az egész csapatot kiárusítom és a védőim piszok jó árral fognak el kelni. Először is csatárt szeretnék edzeni. Ezért arra gondoltam, hogy 6db 17/30 alatti fiatalokat akarok venni a gólszerzés-átadás képességük legalább megfelelő-jó, vagy jó-megfelelő legyen. Utána 5 világklasszis, vagy természetfeletti (pénztől és fizetéstől függően) játékszervezésű kp, 3 db szélső. Itt kicsit gondban vagyok, mert van egy jó játékszervezésű, világklasszis szélsőjátékú, jó átadású 34 éves szélsőm, akit 1 éve így vettem lehet érdemes lenne eladni. A másik mostani szélsőmből pedig megfelelő vezetőjű edző lesz és ő lesz a 4. szélső. Itt 2-3 szélsőt kell vennem. A kérdés, hogy még inkább a labdabirtoklásra, vagy a támadásra menjek. És itt jön képbe a 2 szélsővédő. Hogy ők milyenek legyenek? Inkább magas védekezésű és szélsőjátékú, vagy magas játékszervezésű és szélsőjátékú? Kapust is veszek újat, olyan nagyszerű védésűre gondoltam. Szóval akkor kérdés az, hogy milyen szélsőim és szélsőhátvédeim legyenek? Én a szélsőknél klasszikus szélsőkre, míg a védőknél magas szélsőjátékú és védekezésűt. Úgy gondolom ilyen felállással, főleg ha az elején sokat lazázok nagyon brutál kp-m lesz. Nem hiszem, hogy a középcsapatokkal lenne a gond. A célom egyértelműen a feljutás. Ha nem a következő idényben (ami még sanszos), akkor 2 szezon múlva. Várom a véleményed.
Jól hangzik. Nekem csak a 2 szélső védős rendszerrel van gondom. Az a baj, hogy egy nagyszerű kapussal és 2 szélső védőddel a középső védelmed szerintem max megfelelő-jó alja lesz, annál jobb nem hinném.(csak tipp, nem használtam programot, szal lehet butaságot írok) Az pedig még magas birtoklás esetén is kevés, mert ha az ellenfeled középre kap 1 kontrát, akkor jó eséllyel be is lövi. Igazából nemtom mi lenne a jó megoldás. Így hirtelen tán 2 dolgot tudnék ajánlani. Vagy a 3-4-3, kevesebb, de jobb belső középpályással, vagy maradhatna a 2-5-3, de akkor én a helyedben 2 belső védőt használnék, oszt ha kell a szélekre egy kis extra védelem, akkor max ki lehet őket tolni, vagy 1-1 spéci meccsre kitenni őket oda. Így viszont a szélső védőkkel megsegített szélső támadást ugye buknád, szal vagy hagynád a szélső támadást és klasszikus szélsők helyett is befelé tolt kp-kal játszanál, vagy azt a pénzt, amit megspórolsz a magas szélső játékú védő helyett 1 sima védő vásárlásakor, ráköltöd a csatárokra és veszel 2-3 19-20 éves, magas szélsőjátékkal rendelkező csatárt és minden meccsen a 3-ból 2 csatárodat a szélre tolva játszatod. De úgy egyébként jók az elképzeléseid, nekem mondom csak ez a 2 szlső védős rendszer tűnik neccesnek, aztán lehet, hogy ha úgy döntesz, hogy így csinálod, végül beválik és kiderül, hogy neked volt igazad.
Van egy emberke a csoportomban, akinek megfelelő-jó-megfelelő a védekezése, a kp-ja jó és a csatársora középszerű-jó-középszerű. Ennek ellenére mindenkit hülyére ver. Nem hiszem, hogy itt nagy gond lenne, ha alacsony a védekezésem, de mellette brutál a támadásom és a kp-m. Én úgy érzem ez járható út. Bár lehet az lenne a legjobb, ha nagyon sokat költenék a védőkre és így a védekezésre is odafigyelnék. Akkor ezek szerint akkor olyan védőt vegyek, aki magas védekezésű és szélsőjátékú (tudom nem ezt mondtad, de vmiért ez nekem szimpi). Ha meg nem válik be tudok változtatni. Nekem ezzel a taktikával az az érzésem, hogy 1 góllal kell csak többet rúgnom, mint az ellenfél. Durva kp-val és csatársorral sztem ez megoldható.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 18:53:06

Barcaman1993 írta: Csapatnév: Fc Catala. A pénzzel nem lesz gond egyáltalán. Az egész csapatot kiárusítom és a védőim piszok jó árral fognak el kelni. Először is csatárt szeretnék edzeni. Ezért arra gondoltam, hogy 6db 17/30 alatti fiatalokat akarok venni a gólszerzés-átadás képességük legalább megfelelő-jó, vagy jó-megfelelő legyen. Utána 5 világklasszis, vagy természetfeletti (pénztől és fizetéstől függően) játékszervezésű kp, 3 db szélső. Itt kicsit gondban vagyok, mert van egy jó játékszervezésű, világklasszis szélsőjátékú, jó átadású 34 éves szélsőm, akit 1 éve így vettem lehet érdemes lenne eladni. A másik mostani szélsőmből pedig megfelelő vezetőjű edző lesz és ő lesz a 4. szélső. Itt 2-3 szélsőt kell vennem. A kérdés, hogy még inkább a labdabirtoklásra, vagy a támadásra menjek. És itt jön képbe a 2 szélsővédő. Hogy ők milyenek legyenek? Inkább magas védekezésű és szélsőjátékú, vagy magas játékszervezésű és szélsőjátékú? Kapust is veszek újat, olyan nagyszerű védésűre gondoltam. Szóval akkor kérdés az, hogy milyen szélsőim és szélsőhátvédeim legyenek? Én a szélsőknél klasszikus szélsőkre, míg a védőknél magas szélsőjátékú és védekezésűt. Úgy gondolom ilyen felállással, főleg ha az elején sokat lazázok nagyon brutál kp-m lesz. Nem hiszem, hogy a középcsapatokkal lenne a gond. A célom egyértelműen a feljutás. Ha nem a következő idényben (ami még sanszos), akkor 2 szezon múlva. Várom a véleményed.
Jól hangzik. Nekem csak a 2 szélső védős rendszerrel van gondom. Az a baj, hogy egy nagyszerű kapussal és 2 szélső védőddel a középső védelmed szerintem max megfelelő-jó alja lesz, annál jobb nem hinném.(csak tipp, nem használtam programot, szal lehet butaságot írok) Az pedig még magas birtoklás esetén is kevés, mert ha az ellenfeled középre kap 1 kontrát, akkor jó eséllyel be is lövi. Igazából nemtom mi lenne a jó megoldás. Így hirtelen tán 2 dolgot tudnék ajánlani. Vagy a 3-4-3, kevesebb, de jobb belső középpályással, vagy maradhatna a 2-5-3, de akkor én a helyedben 2 belső védőt használnék, oszt ha kell a szélekre egy kis extra védelem, akkor max ki lehet őket tolni, vagy 1-1 spéci meccsre kitenni őket oda. Így viszont a szélső védőkkel megsegített szélső támadást ugye buknád, szal vagy hagynád a szélső támadást és klasszikus szélsők helyett is befelé tolt kp-kal játszanál, vagy azt a pénzt, amit megspórolsz a magas szélső játékú védő helyett 1 sima védő vásárlásakor, ráköltöd a csatárokra és veszel 2-3 19-20 éves, magas szélsőjátékkal rendelkező csatárt és minden meccsen a 3-ból 2 csatárodat a szélre tolva játszatod. De úgy egyébként jók az elképzeléseid, nekem mondom csak ez a 2 szlső védős rendszer tűnik neccesnek, aztán lehet, hogy ha úgy döntesz, hogy így csinálod, végül beválik és kiderül, hogy neked volt igazad.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.02. 18:39:59

piton írta:Még annyi érdekelne, h ez a Hattrick Organizer miben és hogy segít nekem. Mert én letöltöttem, de nem sok újdonságot mutat az eredetivel szemben. Annyit fedeztem fel eddig pluszként, h leírja kinek melyik a legjobb posztja, valamint eleinte még örültem annak, h megmutatja mikor lépnek szintet a játékosaim, de később kiderült h nem igazán mutatja jól.
Vki tud hozzá egy "használati útmutatót", mert lehet hogy csak nem jól kezelem.
A HO leginkább abban segít, hogy az adott meccsre összerakd a csapatodat. A felállás fülön beállítod a kezdőt ő meg kiszámolja Neked az értékeléseidet. Aztán ott tudsz az ellenféltől függően variálni. :wink:

Használati útmutató pedig elég sok van. A konkrét cikkeket most egyrészt lusta vagyok megkeresni, másrészt működő linkeket úgyse tudok ide beszúrni. De lapozz vissza a magyar hattrick pressben néhány oldalt és biztosan találsz 1-2-t. :wink: Vagy a fórumon valamelyik kérdezős topicban lesznek linkek.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.02. 18:37:20

Barcaman1993 írta:Csapatnév: Fc Catala. A pénzzel nem lesz gond egyáltalán. Az egész csapatot kiárusítom és a védőim piszok jó árral fognak el kelni. Először is csatárt szeretnék edzeni. Ezért arra gondoltam, hogy 6db 17/30 alatti fiatalokat akarok venni a gólszerzés-átadás képességük legalább megfelelő-jó, vagy jó-megfelelő legyen. Utána 5 világklasszis, vagy természetfeletti (pénztől és fizetéstől függően) játékszervezésű kp, 3 db szélső. Itt kicsit gondban vagyok, mert van egy jó játékszervezésű, világklasszis szélsőjátékú, jó átadású 34 éves szélsőm, akit 1 éve így vettem lehet érdemes lenne eladni. A másik mostani szélsőmből pedig megfelelő vezetőjű edző lesz és ő lesz a 4. szélső. Itt 2-3 szélsőt kell vennem. A kérdés, hogy még inkább a labdabirtoklásra, vagy a támadásra menjek. És itt jön képbe a 2 szélsővédő. Hogy ők milyenek legyenek? Inkább magas védekezésű és szélsőjátékú, vagy magas játékszervezésű és szélsőjátékú? Kapust is veszek újat, olyan nagyszerű védésűre gondoltam. Szóval akkor kérdés az, hogy milyen szélsőim és szélsőhátvédeim legyenek? Én a szélsőknél klasszikus szélsőkre, míg a védőknél magas szélsőjátékú és védekezésűt. Úgy gondolom ilyen felállással, főleg ha az elején sokat lazázok nagyon brutál kp-m lesz. Nem hiszem, hogy a középcsapatokkal lenne a gond. A célom egyértelműen a feljutás. Ha nem a következő idényben (ami még sanszos), akkor 2 szezon múlva. Várom a véleményed.
Néhány tanácsom lenne. :) 5 középpályás felesleges. A helyedben 3-at vennék, ha nagyon szereted a minőségi cseréket, akkor max 4-et, de azok legalább termfelettiek legyenek.

Szélsőből ugyanígy felesleges 3 db. Elég 2, ha megsérül az egyik, akkor legfeljebb nem lesz 1 meccsen csak 2 támadóoldalad 3 helyett. (Megjegyzem, a 2 támadóoldal is bőven elég. :) ) És akkor a sérült szélső helyén lehet a 4. kp középre irányítva.

Ezzel a létszámcsökkentéssel már elég sok pénzt meg tudsz spórolni. Védőkből pedig legyen legalább 3 db. Soha ne úgy játssz, hogy kiválasztasz 1 felállást, aztán azt tolod örökké. Mindig legyen legalább 2-3 felállás, ami közül tudsz válogatni. Én 5 db felállást igyekszek remek szinten tartani, így mindig meg tudom lepni az ellenfelemet, ha úgy van kedvem. De mivel Te csatárokat edzel, így csak 4-ra van lehetőséged. Ebből minimum 2-t, de inkább 3-at gyakorolj be. (253, 343 mindenképp, plusz 433 se árt, 523-höz már túl sok védő kéne.)

Szóval a védőkből elég ha 1 db kimondottan szélsőhátvéd. A másik 2 inkább minél magasabb játékszervezésű középhátvéd legyen. Hacsak nem vmi nagyon speciális csapattal játszol, akkor szinte mindig kell 1 vagy 2 középhátvéd. 2 védővel szinte lehetetlen levédekezni mindenhol az ellenfelet, így érdemes ott, ahol a legtöbb támadást fogja vezetni. Ez pedig alapból középen lesz (kb 38%). Az meg gondolom alap, hogy ha ilyen gyenge a védelem, akkor a kapus vmi űberbrutál legyen. De ha más nem, akkor a pontrúgása mindenképp legyen minél magasabb (legalább remek).

Aztán volt még egy olyan kérdésed, hogy 5 kp-val vgay 3 kp-val és 2 szélsővel játssz-e. Erre megint csak azt kell mondanom, hogy ellenfélfüggő... Mindig az adott ellenfélhez kell igazítani a csapatodat. A legtöbbet le fogod simán birtokolni 3 erős kp-val és 2 támadószélsővel. Amelyiket pedig nem, az ellen beteszed az egyik támadószélső helyére a 4. középpályásodat és jó eséllyel meg lesz oldva. Ezzel ötödben simán dobogóközelben leszel. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 18:07:54

Cumbee írta:
Barcaman1993 írta:
Barcaman1993 írta:Egyik napról a másikra közeledik a szezon vége. Mint már korábban mondtam, átállok a 2-5-3-as szisztémára. A 2-5-3-at két szélsővédővel szeretném játszani. Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen felálláson legyek? Gondolok itt arra, hogy 5 magas játékszervezésű kp-val és a 2 szélsőt befelé tolással, vagy 3 kp-val és 2 klasszikus szélsővel? A másik pedig az lenne, hogy a védők milyenek legyenek? Gondolok itt arra, hogy inkább a támadást és a kp-t erősítsék, vagy a védekezést és a támadást? Én nem igazán tudom eldönteni. Sok szeretettel várom a javaslatokat.
Erre a hsz-emre egy tapasztalt emberke tudna válaszolni? Még elég tanácstalannak érzem magam és hát az előszezont meg kell tervezni.
Ez leginkább attól függ, hogy mit edzel és hogy a játékoskeretedből mit lehet kihozni. + a céljaidhoz és a csoportellenfeleidhez is lehet alkalmazkodni a taktikában. Annyit azért mondanék, hogy bár én pl fontos szerepet szánok a szélsőhátvédeimnek, de 2 védős rendszernél nekem első ránézésre egy átlag csapat ellen elég nagy öngyilkosságnak tűnik kitenni a szélre a védőket. A csapatok nagyobb része inkább középen szeret támadni, amit a 2 szélső védővel tuti nem tudsz majd levédekezni.
Igazából tőled is kéne 1 link a csapatodhoz, hogy legalább elképzelésünk lehessen a játékosállományod képességeiről és ne csak általánosságba tudjak beszélni én pl.
Csapatnév: Fc Catala. A pénzzel nem lesz gond egyáltalán. Az egész csapatot kiárusítom és a védőim piszok jó árral fognak el kelni. Először is csatárt szeretnék edzeni. Ezért arra gondoltam, hogy 6db 17/30 alatti fiatalokat akarok venni a gólszerzés-átadás képességük legalább megfelelő-jó, vagy jó-megfelelő legyen. Utána 5 világklasszis, vagy természetfeletti (pénztől és fizetéstől függően) játékszervezésű kp, 3 db szélső. Itt kicsit gondban vagyok, mert van egy jó játékszervezésű, világklasszis szélsőjátékú, jó átadású 34 éves szélsőm, akit 1 éve így vettem lehet érdemes lenne eladni. A másik mostani szélsőmből pedig megfelelő vezetőjű edző lesz és ő lesz a 4. szélső. Itt 2-3 szélsőt kell vennem. A kérdés, hogy még inkább a labdabirtoklásra, vagy a támadásra menjek. És itt jön képbe a 2 szélsővédő. Hogy ők milyenek legyenek? Inkább magas védekezésű és szélsőjátékú, vagy magas játékszervezésű és szélsőjátékú? Kapust is veszek újat, olyan nagyszerű védésűre gondoltam. Szóval akkor kérdés az, hogy milyen szélsőim és szélsőhátvédeim legyenek? Én a szélsőknél klasszikus szélsőkre, míg a védőknél magas szélsőjátékú és védekezésűt. Úgy gondolom ilyen felállással, főleg ha az elején sokat lazázok nagyon brutál kp-m lesz. Nem hiszem, hogy a középcsapatokkal lenne a gond. A célom egyértelműen a feljutás. Ha nem a következő idényben (ami még sanszos), akkor 2 szezon múlva. Várom a véleményed.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 17:12:09

Barcaman1993 írta:
Barcaman1993 írta:Egyik napról a másikra közeledik a szezon vége. Mint már korábban mondtam, átállok a 2-5-3-as szisztémára. A 2-5-3-at két szélsővédővel szeretném játszani. Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen felálláson legyek? Gondolok itt arra, hogy 5 magas játékszervezésű kp-val és a 2 szélsőt befelé tolással, vagy 3 kp-val és 2 klasszikus szélsővel? A másik pedig az lenne, hogy a védők milyenek legyenek? Gondolok itt arra, hogy inkább a támadást és a kp-t erősítsék, vagy a védekezést és a támadást? Én nem igazán tudom eldönteni. Sok szeretettel várom a javaslatokat.
Erre a hsz-emre egy tapasztalt emberke tudna válaszolni? Még elég tanácstalannak érzem magam és hát az előszezont meg kell tervezni.
Ez leginkább attól függ, hogy mit edzel és hogy a játékoskeretedből mit lehet kihozni. + a céljaidhoz és a csoportellenfeleidhez is lehet alkalmazkodni a taktikában. Annyit azért mondanék, hogy bár én pl fontos szerepet szánok a szélsőhátvédeimnek, de 2 védős rendszernél nekem első ránézésre egy átlag csapat ellen elég nagy öngyilkosságnak tűnik kitenni a szélre a védőket. A csapatok nagyobb része inkább középen szeret támadni, amit a 2 szélső védővel tuti nem tudsz majd levédekezni.
Igazából tőled is kéne 1 link a csapatodhoz, hogy legalább elképzelésünk lehessen a játékosállományod képességeiről és ne csak általánosságba tudjak beszélni én pl.
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.02. 16:56:49

Initom írta: meccseim:
Alapból is van esélyed ellene, de a középpályán még kéne dolgoznod. Az gyakorlatilag a legfontosabb csapatrész és az elég gyenge nálad. A szerencse, hogy az ellenfeled meg aztán tényleg nem foglalkozik vele, így egy kis erősítéssel elég jó birtoklásod lehet. Ha van pénzed, akkor elgondolkodhatnál 1 kis shopingoláson. Ha nincs nagyon, akkor én azt tanácsolnám, hogy szedd össze az összes használható középpályásod, és vagy 3 belső és egy szélsővel állj fel, vagy a 2 szélsőt told befelé, ha van normális játékszervezésük.
u.i.: Ha gondolod írd meg, hogy mit tudnak a középpályásaid és hogy mennyi pénzed van, akkor talán többet tudok mondani.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2011.10.02. 15:49:18

MichaaBee írta: SE = special event = különleges esemény :)

Egyébként az a javaslatom, hogy ne a csillagszámot nézd. :) Azt túl sok minden befolyásolja. Amikor egy játékost meg kell ítélni, akkor csak és kizárólag a képességeit vedd figyelembe, illetve a specét, ha illik a posztjához. Az pedig a legfélrevezetőbb, ha a legjobb teljesítményt nézed. Ha berakok egy technikásat 1 percre napon, akkor kb dupla annyi csillagot fog szerezni, mint normál esetben. Úgyhogy az elég félrevezető. :) Szoktak is ezzel egyébként játszadozni, hogy pont ezzel tévesszék meg a vevőket. Úgyhogy a csillag nem mérvadó. :wink: Oda-vissza veri a gyors, a jól fejelő és a kiszámíthatatlan csatár a technikásat.

A technikások hiába kapnak sokkal több csillagot napon, esőben elveszítik őket, így szinte semmivel se jobbak a specteleneknél. Tudnak generálni egy nagyon ritka SE-t jól fejelő védőkkel szemben, de csak ennyi pluszt tudnak. Többet ne fizess egy technikásért mint egy simáért. :wink: A Gólszerző kiléte és specialitás között pedig nincs párhuzam. Az pedig tény, hogy az erőteljes a legrosszabb lehetőség egy csatárnál. Akkor már inkább spectelen. :P
Rendben, kösz a tájékoztatást.
Még annyi érdekelne, h ez a Hattrick Organizer miben és hogy segít nekem. Mert én letöltöttem, de nem sok újdonságot mutat az eredetivel szemben. Annyit fedeztem fel eddig pluszként, h leírja kinek melyik a legjobb posztja, valamint eleinte még örültem annak, h megmutatja mikor lépnek szintet a játékosaim, de később kiderült h nem igazán mutatja jól.
Vki tud hozzá egy "használati útmutatót", mert lehet hogy csak nem jól kezelem.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.10.02. 13:16:33

Cumbee írta:
Initom írta:MichaaBee,vagy aki nagyon Pro Hattrick téren az segíthetne nekem.

Lejjebb posztoltam egyet. hamar megtaláljátok,nagyon hálás lennék.

(kas7as neked így is köszi)
Kéne 1 link a csapatodhoz, vagy a csapatod neve, mert 1 felállás alapján nem lehet semmi okosat mondani. A meccsértékeléseteket kéne látni ahhoz, hogy tudjunk segíteni.
Más: Kezd a brém kilenni a sok sérüléssel eltiltással. A szezon 2. felében nem sikerült még úgy meccset játszanom, hogy legalább 2 fontos játékosom ne legyen sérült, vagy lapok miatt eltiltott. A kövi meccsem dönt a bajnoki cím sorsáról, erre a mai meccsemen kiállítják a 800 000k-s szélső hátvédemet, majd leséról az első számú kapusom is. Így sikerül csak döntetlent játszanom, szal a rangadónak úgy mehetek neki, hogy 1 pontal megy előttem a srác. A győzelmi kényszerben meg [auto_cenzúra] úgy a szélső támadásra alapozni, hogy egy szélső, egy szélső hátvéd, és a védelmem legfontosabb embere is hiányzik. Kicsit feltosz ez a szezon.:D:D
meccseim:
(337453561)
(337453558)
(337453553)
(337453550)
egy barátságos: (347478983)


s itt kaptam ki tőle: (337453519) azóta csak nyerek,más felállás,jobb játékosok.

tőle egy két meccs:
(337453560)
(337453555)
(337453554)
(337453548)
Abi & Tito
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 13:11:41

Barcaman1993 írta:Egyik napról a másikra közeledik a szezon vége. Mint már korábban mondtam, átállok a 2-5-3-as szisztémára. A 2-5-3-at két szélsővédővel szeretném játszani. Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen felálláson legyek? Gondolok itt arra, hogy 5 magas játékszervezésű kp-val és a 2 szélsőt befelé tolással, vagy 3 kp-val és 2 klasszikus szélsővel? A másik pedig az lenne, hogy a védők milyenek legyenek? Gondolok itt arra, hogy inkább a támadást és a kp-t erősítsék, vagy a védekezést és a támadást? Én nem igazán tudom eldönteni. Sok szeretettel várom a javaslatokat.
Erre a hsz-emre egy tapasztalt emberke tudna válaszolni? Még elég tanácstalannak érzem magam és hát az előszezont meg kell tervezni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2011.10.01. 18:07:50

Initom írta:MichaaBee,vagy aki nagyon Pro Hattrick téren az segíthetne nekem.

Lejjebb posztoltam egyet. hamar megtaláljátok,nagyon hálás lennék.

(kas7as neked így is köszi)
Kéne 1 link a csapatodhoz, vagy a csapatod neve, mert 1 felállás alapján nem lehet semmi okosat mondani. A meccsértékeléseteket kéne látni ahhoz, hogy tudjunk segíteni.
Más: Kezd a brém kilenni a sok sérüléssel eltiltással. A szezon 2. felében nem sikerült még úgy meccset játszanom, hogy legalább 2 fontos játékosom ne legyen sérült, vagy lapok miatt eltiltott. A kövi meccsem dönt a bajnoki cím sorsáról, erre a mai meccsemen kiállítják a 800 000k-s szélső hátvédemet, majd leséról az első számú kapusom is. Így sikerül csak döntetlent játszanom, szal a rangadónak úgy mehetek neki, hogy 1 pontal megy előttem a srác. A győzelmi kényszerben meg [auto_cenzúra] úgy a szélső támadásra alapozni, hogy egy szélső, egy szélső hátvéd, és a védelmem legfontosabb embere is hiányzik. Kicsit feltosz ez a szezon.:D:D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.01. 17:17:14

Ez a hattrick piszkosul nem szeret engem. Már elvett egy bajnoki címemet, most meg 4 kiki meccsből 2x-et hoztam. Vicc az egész. Néha mellém is állhatna a szerencse. Akkor idénre megelégedhetek egy 3. hellyel... A csapatszellem pedig gyilkos...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.09.30. 19:23:34

MichaaBee,vagy aki nagyon Pro Hattrick téren az segíthetne nekem.

Lejjebb posztoltam egyet. hamar megtaláljátok,nagyon hálás lennék.

(kas7as neked így is köszi)
Abi & Tito
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.09.30. 18:27:50

piton írta:
MichaaBee írta: Nem, a technikás szinte semmilyen bónuszt nem nyújt. :) Harmadosztály fele talán már van értelme, ahol tele van jól fejelő védőkkel és középpályásokkal az ellenfél, de az alatt szinte semmi se csinál. A gyors SE amúgy is sokkal gyakoribb, az a legjobb csatárnak. :) Plusz én örülök, ha van egy jól fejelő is, mert az egy erős szélsővel már tud SE-t okozni.

Mennyire specesíted amúgy a csapatod? A többi posztra is tudok tippet adni, hogy mi a legideálisabb. :wink:
Azért gondoltam, hogy a technikás a legjobb mert, egy titáni gólszerzéssel rendelkező csatár (megf-jó átadással), az alap 8 csillag helyett van olyan h, 11-12 csillagot produkál (jó formával), ami azért durva, persze ehhez kell a jó időjárás, de esőben is hozza a 8, 7.5 csillagot (megfelelő formával), erőteljes specialitással rendelkezőnél ez fordítva van esőbe emelkedik a csillagok száma, de nem olyan mértékben, mint a technikásoknál. Én ezt figyeltem meg. Játékosvásárlásnál, mindig megnézem, h ki hány csillagot produkált az eddigi legjobb mérkőzésén és ez tűnt fel nekem, hogy a technikások képesek 3-4 csillagot is pluszba hozni. Ráadásul most megnéztem az NB1 góllövő listáját, amiben 5-6 technikás játékos található, de ez akár véletlen is lehet.
Elhiszem neked azt, h a gyors spec. is jónak számít, mert drágábban is adják őket, csak az csillagokban nem mutatkozik meg. A kiszámíthatatlan, jól fejelő szintúgy.

Amúgy mi az a SE? :) Meglepetés helyzet, a semmiből lőtt gól v mi?
SE = special event = különleges esemény :)

Egyébként az a javaslatom, hogy ne a csillagszámot nézd. :) Azt túl sok minden befolyásolja. Amikor egy játékost meg kell ítélni, akkor csak és kizárólag a képességeit vedd figyelembe, illetve a specét, ha illik a posztjához. Az pedig a legfélrevezetőbb, ha a legjobb teljesítményt nézed. Ha berakok egy technikásat 1 percre napon, akkor kb dupla annyi csillagot fog szerezni, mint normál esetben. Úgyhogy az elég félrevezető. :) Szoktak is ezzel egyébként játszadozni, hogy pont ezzel tévesszék meg a vevőket. Úgyhogy a csillag nem mérvadó. :wink: Oda-vissza veri a gyors, a jól fejelő és a kiszámíthatatlan csatár a technikásat.

A technikások hiába kapnak sokkal több csillagot napon, esőben elveszítik őket, így szinte semmivel se jobbak a specteleneknél. Tudnak generálni egy nagyon ritka SE-t jól fejelő védőkkel szemben, de csak ennyi pluszt tudnak. Többet ne fizess egy technikásért mint egy simáért. :wink: A Gólszerző kiléte és specialitás között pedig nincs párhuzam. Az pedig tény, hogy az erőteljes a legrosszabb lehetőség egy csatárnál. Akkor már inkább spectelen. :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.30. 18:17:24

Egyik napról a másikra közeledik a szezon vége. Mint már korábban mondtam, átállok a 2-5-3-as szisztémára. A 2-5-3-at két szélsővédővel szeretném játszani. Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen felálláson legyek? Gondolok itt arra, hogy 5 magas játékszervezésű kp-val és a 2 szélsőt befelé tolással, vagy 3 kp-val és 2 klasszikus szélsővel? A másik pedig az lenne, hogy a védők milyenek legyenek? Gondolok itt arra, hogy inkább a támadást és a kp-t erősítsék, vagy a védekezést és a támadást? Én nem igazán tudom eldönteni. Sok szeretettel várom a javaslatokat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése