Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.24. 18:04:34

De ozsimiki most hiába mondod, hogy ne jöjjünk másokkal, pedig ez mindenkinél így van. Ez benne van és mindig benne is lesz, nem csak ez miatt áll most ott ahol, ezt be kell hogy lásd. Amíg ez nem megy beszélgethetünk bármiről. De legalább veled lehet. :)

Ja és Vettel-t még nem sorolnám ide. Az ő stílusa nekem túl híg. Csak nyomja és semmi más. Amikor jól megy a RBR-nek jól megy neki is, amikor nem akkor neki sem. Ellenben a másik három versenyző szerintem nem feltétlenül függ a csapattól ilyen szinten. Kubica-ról lerí, hogy sokkal többet hoz ki a Reanult-ból, mint ami benne van, és Hamilton is képes erre, olyankor mikor mindenki elkönyveli már. Mondom ezt úgy, hogy utóbbit soha nem kedveltem, és soha nem is fogom, de elismerem amit tud, ahol tart, amit elért, amit mutat versenyről versenyre.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.10.24. 18:00:59

Ez a Renault motor már kezd nagyon idegelni, Vettelnek semmi sem jön emiatt össze, be kell álljon Webber mögé!
més que un club
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 17:49:55

thierryhenry írta:Aki nem szereti Alonsót nem is fogja elismerni az itt jelenlévők közül.És ha nem ismerik el Fernando írhatsz bármit :)
hülyeség, már bocsi.

Mindig is elismertem a képességeit (többiek is, az meg már legyen x,y privilégiuma hogy egy Sennát,vagy más régebbi ikont magasabb szintre tesz mint Alonsot), azt hiszem ez nem vitás, csak azt értsétek már meg végre,hogy IDÉN közel sem Ő érdemelné meg jobban a VB-t, az is fura hogy ezt egy olyan futam után kell magyarázni,meg bizonygatni,ahol csak is a szerencsének köszönheti hogy előnyre tett szert,és átvette a vezetést. Pedig a 45.körben is ugyanazok voltak a kvalitásai mint az 50.ben,mégsem azon múlt.

Szóval Fernandonak is válaszolva, semmi kivetnivalóm nincs benne,de ezekkel együtt sem lenne semmi köze az elsőséghez, ha nincs a mázlifaktor belőve. És most ne gyertek azzal,h másnak is volt szerencséje,mert pl Vettelnek nem tudom mikor volt ekkora,ilyen fontos időszakban,vagy bármilyen időszakban :D

Am a jelenkor legjobbjai: Hamilton,Vettel,Alonso,Kubica nálam, jövőre remélem +1 régi -és mindenkori- legjobbat hozzáírhatok:)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.10.24. 17:41:35

Aki nem szereti Alonsót nem is fogja elismerni az itt jelenlévők közül.És ha nem ismerik el Fernando írhatsz bármit :)

Más.Én azt nem értem, hogy, hogy lehet jobb a Redd Bull Renault, mint a gyári Renault.Ez olyan mintha a BMW Sauber verné a Ferrarit, vagy a Force India a Mekit
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.24. 16:39:30

De had kérdezzem már meg így már úgy mégiscsak végre valahára má:

Mi a kivetnivalótok Alonso vezetési stílusában, kvalitásaiban, tudásában?

Erre (ne másra) válaszoljon valaki aki erőt érez magában, és úgy gondolja képes megfogalmazni 3 kerek egész mondatban.

Kubica-ban és Hamilton-ban érzem csak ugyanazt vagy hasonlót mint amit Alonso-ban. Erre nem igazán tudom én sem a miértet.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.24. 16:29:03

S.Agüero írta:Túl sokat beszéltek már, hogy Vettel vagy Alonso érdemli meg a Vb-t, aztán nehogy Webber nyerje. :)

Ki mit vár a következő 2 futamtól?
Én most már Alonso VB győzelmet.
Brazilt megnyeri Abu Dhabiba meg lesz egy 3. hely.
:wink:
Nagyon remélem, h nem nyer Alonso, és még tartogat fordulatot a szezon. Nem vagyok benne biztos, h megnyeri pl. a brazil nagydíjat, egyenlőre úgy tűnik, h még mindig a Red Bullok a leggyorsabbak, és könnyen lehet, h nem jön közbe nekik ezúttal semmi, akkor érvényesíteni tudják ezt az utolsó két futamon. Másrészt pedig Alonsoval is történhet műszaki hiba, vagy versenybaleset, szóval nem innék előre még a medve bőrére.
Vettelnek szurkolok a jelenlegi élmezőnyből, de ő neki innen már nincs ok esélye, de hátha. Webber viszont abszolút odaérhet, meg akár Hamilton is, de őt szeretném legkevésbé.

Schuminak grat, egyik legjobb eredménye a szezonban ez a 4. hely, remélem jövőre egy jó Mercedessel a dobogós harcokba is bele fog szólni.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.24. 16:26:12

Fernando írta:Megkockáztatom, hogy te se láttad élőben pl a 66-os monzai nagydíjat. Akkor mi alapján mondasz ilyeneket? Lehet, hogy 30 év múlva lesz valaki aki Alonso-t vagy Vettel-t fogja beállítani úgy, hogy náluk nem lesz jobb és az aktuális kedvenc arrogáns és soha nem fog fölérni velük.
Így gondolom/érzem, és kész. Nehéz ezen bármit is megmagyarázni, nekem Alonso idegenül hangzana ebben a díszes névsorban.
Senna-t és Piquet-t csomószor láttam versenyezni, ha már csak ezt a két embert említem, már akkor érzem a differenciát. De mindegy, mindenki máshogy gondolja, én így.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.24. 16:09:46

Mikaos írta:Két antipatikus, mákos ember van a VB pontverseny elején, remélem, egyikük sem nyeri meg :D
Akárhogy is nézem, Alonso-t nem tudom egy szintre helyezni Senna-val, Lauda-val, Jackie Stewart-tal, Jack Brabham-mel vagy Piquet-vel, szóval ezért sem szívesen nézném az ő 3.VB-címét.
Webber pedig mint antiversenyző, alapból nem szolgál rá VB-címre.

Mindenesetre jó kis futam volt. A pálya szerintem egész jó, van 2 előzési lehetőség legalább - bár szerintem a boxutca kijárat nincs rendben.

Nagy izgalmak lesznek a következő 2-n.
Jackie Stewart 73-ban lett utoljára világbajnok, Lauda 84-ben, Brabham 66-ban. Te komoylan emlékszel még az ő versenyzői kvalitásukra vagy össze tudod hasonlítani őket, vagy magát a versenyt? Én akkor még nem is éltem mikor ők a csúcson voltak. Ez olyan mintha valaki most szeretné felfuttatni a Beatles-t. Az ő korukban ők voltak a királyok, a jelenkorban mások. Nem értem mi alapján lehetne őket összehasonlítani. Megkockáztatom, hogy te se láttad élőben pl a 66-os monzai nagydíjat. Akkor mi alapján mondasz ilyeneket? Lehet, hogy 30 év múlva lesz valaki aki Alonso-t vagy Vettel-t fogja beállítani úgy, hogy náluk nem lesz jobb és az aktuális kedvenc arrogáns és soha nem fog fölérni velük.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.24. 15:58:49

Két antipatikus, mákos ember van a VB pontverseny elején, remélem, egyikük sem nyeri meg :D
Akárhogy is nézem, Alonso-t nem tudom egy szintre helyezni Senna-val, Lauda-val, Jackie Stewart-tal, Jack Brabham-mel vagy Piquet-vel, szóval ezért sem szívesen nézném az ő 3.VB-címét.
Webber pedig mint antiversenyző, alapból nem szolgál rá VB-címre.

Mindenesetre jó kis futam volt. A pálya szerintem egész jó, van 2 előzési lehetőség legalább - bár szerintem a boxutca kijárat nincs rendben.

Nagy izgalmak lesznek a következő 2-n.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 15:06:05

Túl sokat beszéltek már, hogy Vettel vagy Alonso érdemli meg a Vb-t, aztán nehogy Webber nyerje. :)

Ki mit vár a következő 2 futamtól?
Én most már Alonso VB győzelmet.
Brazilt megnyeri Abu Dhabiba meg lesz egy 3. hely.
:wink:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.24. 14:17:34

Onnan szűrtem le, hogy az időmérő szoros volt és a verseny is, gyorsabb volt a RBR ez látszott, rengetegszer támadta Alonso-t aki előtt üres volt a pálya, nem volt szélárnyékban, nem zavarta senki, mégis ment vele Vettel erősen. Utolsó kanyarig verseny volt a javából.

A hunagroringen pedig azután értem miután történt ami történt, mivel most Vettel-Alonso-ról és nem Alonso-Webber-Vettel hármasról beszélünk. Végig maga mögött tartotta, hiába szorongatta Vettel egy láthatóan gyorsabb autóval, hibázásra is volt kényszerítve Vettel, nem hagyott neki előzési területet Fernando, így néha be kellett kockáztatnia a poros ívet, rá is cseszett több kanyarban is.

Mindegy tényleg hagyjuk, max elviselem, hogy azt álítják itt páran, hogy nem érdemli meg, én tudom, hogy nem így van.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 13:32:13

Fernando írta: De most idehozhatnám akár a Vettel-Alonso párharchoz Szingapúrt, vagy a Hingaroringet. Jobb volt a RBR, gyorsabb volt, mégis Alonso mögött végzett Vettel. szerintem ez eléggé önerő.
Szingapúrt adom, önerőből verte (miből szűrted le,h ott jobb gép volt az RBR? azonos erőt képviseltek,és ezredek döntöttek.), mindkettő nagyot ment, Alo időmérőn jobb volt,és versenyen sem hibázott,ahogy Vettel se. Ok.

Hungaroringen Alo szempontjából nem hiszem hogy önerőből előzte meg Vettelt :) Ugyanis mindenki előtt óriási fölénnyel vezetett,majd történt ami történt, amibe Alonsonak nem volt beleszólása, max haszonélvezője volt.

Nah de órákig folytathatnánk, most a részemről hagyom az egészet,max amikor összeírtam az összes idei esetet,azaz a listát, akkor azt elemezgetem veletek. Szóval addig max annyit,hogy az Alo drukkereknek jó ünneplést (van rá okuk bőven ugye Vettel pole,és magabiztos vezetését látva nem hiszem,h reménykedtek 25pontos diffiben,de ez van), RBR fanoknak meg kitartást, talán majd egyik évben visszakapják.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.10.24. 13:25:44

Nem nézem a Forma-1-et egy ideje,számomra nem a régi és élvezhetetlen lett,de olvasom a híreket és remélem Alonso innen már megnyeri vagy ha nem Ő akkor Webber.A lényeg számomra,hogy ne a "brit" nyerjen!
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.24. 13:21:04

ozsimiki írta:
Fernando írta:Nagyon megérdemelné. Honnan jött föl? Igaz ehhez vastagon kellett Vettel néha igen érdekes gondolkodásmódja és Webber bénázása is.

Vamos Ferndando! Vamos!
Nah pl ez az ami nem igaz. Nézzük Spatól az egészet, ott mindketten betliztek, Vettel legrosszabb versenye volt,és Alonso is önhibájából csúszott ki. Onnantól kezdve Vettel nem hibázott, Olaszban kihozta amit kilehet, Szingapúrban szintén, ahogy Alonso is, majd Japánban is behúzta Vettel kőprofin,és itt is kőprofi volt, még is mi a különbség? Az,hogy itt Vettelt megint csak pech érte,és emiatt 25pontot rá is vert Alo.
Fej-fej mellett voltak,és mindketten hibátlanok a spától kezdve. Szóval még is csak az a fránya Vettel pech számít.
Jah értem, te csak azt érted az érdekes gondolkódás mód alatt, amikor valaki kicsúszik önhibájából? Szerintem hozzá tartoik az is, mikor az első helyen megy 5 kör van hátra, mögötte senki, előtte senki, rászólnak, hogy lassítson és megfutja a leggyorsabb kört, vagy állítsa lejjebb a motor fordulatszámát, és még előz 2-t. Szerintem hozzá tartoznak ezek is, nem csak az, ha valaki kiesik.

De most idehozhatnám akár a Vettel-Alonso párharchoz Szingapúrt, vagy a Hingaroringet. Jobb volt a RBR, gyorsabb volt, mégis Alonso mögött végzett Vettel. szerintem ez eléggé önerő.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.10.24. 13:20:25

Nem akarok beleszólni a vitába, de most azon megy a vita, hogy kiérdemelné meg jobban a vb-t? Mindketten (Vettel és Alonso) mondom ezt úgy, hogy a német srácot, abszolút nem csípem, és mindemellett Ferraris vok. Én is úgy gondolom, hogy az időmérőn mutatott hiperszupermindenkire6tizedetvágunk teljesítménynek a verseny során is jelentkeznie kellett volna, de ebben voltak vezetői bakik, és technikai problémák is. Na de most ezért jobban megérdemelné Vettel a címet ,mint Alonso? Elég csak visszamenni 2008-ba...Massa vs Hamilton....
(jó példa erre, ahogy tavaly a Brawnok beváltottak a fölényüket egy világbajnoki- és egy konstruktőri világbajnok címre, addig úgy néz ki, hogy csak a konstruktőri lesz meg a Redbullnak)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ab1daL 2010.10.24. 13:30:17-kor.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.24. 13:15:54

ozsimiki írta:Bálint!

Massa azért nem a régi. De elismerem,h csapaton belül Alonso fölény alakult ki, de ebből ne vond azt le,hogy Ő nagyon simán verte volna Webbert, mert produkált 2-3 olyan versenyt az ausztrál amit bárki megirigyelt volna, ezt a szakírók is elismerték. Ekkortájt Vettel kevesebb volt, és? Ez változtat a kérdésemen valamit? Így-úgy kialakult egy holtverseny kettejük között, akkor mégiscsak mi dönt? Nem az,h 6futammal ezelőtt mi volt,hanem hogy most mekkora peche volt megint a németnek.

és év közben Alonsonak is voltak rossz húzásai, rajtkiugrás, időmérős kocsiösszetörés, kicsúszás, szóval nincs önhibáik között nagy különbség, viszont technikai kieséseik között nagy különbség van, Vettel kárára.

Jól fog jönni az a lista úgy érzem:)

köv hszedhez:

igen az egész év számít,és az egész év alapján írom amit írok, Te is nézd majd vissza régebbi futamok összefoglalóit, Alonso hibákat keresve, találsz párat :wink: Rá is igaz,h a hajrára lett stabil és jó. Vettelre is. Továbbra is az dönt,amit ma láthattunk...
igen, valóban voltak hibái Alonsonak is év elején, de ő egy rosszabb technikát vezetett, nyilván próbált folyamatosan a határon autózni, kisérletezni a kocsival.Vettelnek meg ott volt a legjobb technika, mégsem hozta ki belőle a maximumot. Ennek issza meg most a levét, bár még semmi sem biztos.

Mindenesetre én lezárnám ezt a vitát azzal, hogy mindketten megérdemelnék... :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 13:09:33

Bálint!

Massa azért nem a régi. De elismerem,h csapaton belül Alonso fölény alakult ki, de ebből ne vond azt le,hogy Ő nagyon simán verte volna Webbert, mert produkált 2-3 olyan versenyt az ausztrál amit bárki megirigyelt volna, ezt a szakírók is elismerték. Ekkortájt Vettel kevesebb volt, és? Ez változtat a kérdésemen valamit? Így-úgy kialakult egy holtverseny kettejük között, akkor mégiscsak mi dönt? Nem az,h 6futammal ezelőtt mi volt,hanem hogy most mekkora peche volt megint a németnek.

és év közben Alonsonak is voltak rossz húzásai, rajtkiugrás, időmérős kocsiösszetörés, kicsúszás, szóval nincs önhibáik között nagy különbség, viszont technikai kieséseik között nagy különbség van, Vettel kárára.

Jól fog jönni az a lista úgy érzem:)

köv hszedhez:

igen az egész év számít,és az egész év alapján írom amit írok, Te is nézd majd vissza régebbi futamok összefoglalóit, Alonso hibákat keresve, találsz párat :wink: Rá is igaz,h a hajrára lett stabil és jó. Vettelre is. Továbbra is az dönt,amit ma láthattunk...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.10.24. 13:07:34

ozsimiki írta:
thierryhenry írta:a kőprofi jelzőt ennyi erővel Alonso is kiérdemelné, nem véletlen nyerte meg azt a 2 futamot.Ha azt mondjuk azok Ferraris pályák voltak, akkor ezek RB-osak.
igen, írtam is,hogy mindketten jók voltak spától kezdve,és mégis 25 pont Alo fórja, mitől is ? :)

Kralo, szép hsz :)

Kár,hogy a hajrára beérkezve semmi sem támasztja alá azt,h ne érett volna meg fejben,ugyanis tökéletesen csinálja amit csinál, gondolom te mást néztél. Mégis megint lemaradt, biztos a szeleburdisága miatt.

Nah elkészítem jövő héten azt a listát, ami csupán a tényekre fog hivatkozni,aztán mindenki eldöntheti,hogy ki és mennyire érdemelné meg idén a VB-t. És talán ki is fog jönni,hogy mégiscsak a technikai hibás rész dönti el az egészet (Vettel szempontjából biztos).

Schumi 4. helyének pedig örülök, mint eddig idén, most is javított az időmérőhöz képest,ahogy vártam is. Viszont remélem jövőre a jobb kocsival az időmérőre is felpörög,mert anélkül nehéz lesz komolyabb eredményeket elérni. Bizakodó vagyok.

Ferrari 3-5nek pedig jobban örültem volna,de 2010ben mikulásosat játszik folyamatosan az RB.
Ha csak spatól nézzük, akkoris ott a szingapúri időmérő. Vettelnek hoznia kellett volna, ha "kőprofi".
Valamint korábban írtad, hogy Alonsonak két győzelme volt csupán önerőből. A Ferrari mégis hányszor volt jobb önerőből a Red Bullnál?
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.10.24. 13:06:40

Én is úgy vagyok vele, ha Vettelék nem tudják teljesíteni a futamot(kat) hibátlanul, akkor nem is érdemlik meg igazán a VB-címet.Független attól, hogy technikai vagy pedig valamilyen figyelmetlenségi hibáról beszélünk.

Én ezért mondom: GO ALONSO GO
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.24. 12:59:06

ozsimiki írta:
thierryhenry írta:a kőprofi jelzőt ennyi erővel Alonso is kiérdemelné, nem véletlen nyerte meg azt a 2 futamot.Ha azt mondjuk azok Ferraris pályák voltak, akkor ezek RB-osak.
igen, írtam is,hogy mindketten jók voltak spától kezdve,és mégis 25 pont Alo fórja, mitől is ? :)

Kralo, szép hsz :)

Kár,hogy a hajrára beérkezve semmi sem támasztja alá azt,h ne érett volna meg fejben,ugyanis tökéletesen csinálja amit csinál, gondolom te mást néztél. Mégis megint lemaradt, biztos a szeleburdisága miatt.

Nah elkészítem jövő héten azt a listát, ami csupán a tényekre fog hivatkozni,aztán mindenki eldöntheti,hogy ki és mennyire érdemelné meg idén a VB-t. És talán ki is fog jönni,hogy mégiscsak a technikai hibás rész dönti el az egészet (Vettel szempontjából biztos).

Schumi 4. helyének pedig örülök, mint eddig idén, most is javított az időmérőhöz képest,ahogy vártam is. Viszont remélem jövőre a jobb kocsival az időmérőre is felpörög,mert anélkül nehéz lesz komolyabb eredményeket elérni. Bizakodó vagyok.

Ferrari 3-5nek pedig jobban örültem volna,de 2010ben mikulásosat játszik folyamatosan az RB.
Nem csak hajrázni kell tudni... Az egész évet figyelembe kell venni. A Red Bullnak masszív, komoly technikai fölénye volt az idény elején, és mégsem tudtak elhúzni a többiektől, és ebben a csapaton kívül a pilóták is ludasak.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.24. 12:55:00

ozsimiki írta:
Fernando írta:Nagyon megérdemelné. Honnan jött föl? Igaz ehhez vastagon kellett Vettel néha igen érdekes gondolkodásmódja és Webber bénázása is.

Vamos Ferndando! Vamos!
Nah pl ez az ami nem igaz. Nézzük Spatól az egészet, ott mindketten betliztek, Vettel legrosszabb versenye volt,és Alonso is önhibájából csúszott ki. Onnantól kezdve Vettel nem hibázott, Olaszban kihozta amit kilehet, Szingapúrban szintén, ahogy Alonso is, majd Japánban is behúzta Vettel kőprofin,és itt is kőprofi volt, még is mi a különbség? Az,hogy itt Vettelt megint csak pech érte,és emiatt 25pontot rá is vert Alo.
Fej-fej mellett voltak,és mindketten hibátlanok a spától kezdve. Szóval még is csak az a fránya Vettel pech számít.
Spa-tól valóban hasonló a teljesítményük, de Vettelnek voltak olyan "megmozdulásai", amik azért már nem férnek bele. Elég ha csak arra gondolunk, amikor saját csapattársával ütközött, vagy amikor Buttonba szállt bele. Főként előbbi az, ami azt mutatja, hogy fejben még nem elég érett egy világbajnoki címhez. És arról se feledkezzünk meg, hogy nem tudta konstans módon leverni Webbert, az év közepe táján az ausztrál volt a jobb, Alo viszont végig jobb volt Massánál. (pedig szerintem Massa legalább olyan jó, ha nem jobb pilóta, mint az ausztrál).
És ami meg nyilván nem egyéni dolog, de azért ugyanolyan fontos: a Red Bull valahogy nem az a nyerő típus, amikor leginkább kéne, mindig akkor cseszik el. Persze ez még megváltozhat...
Nyilván csak feltételezés, nem kell vele egyetérteni, de szerintem ha Alonso ül a Red Bull-ban, akkor már rég bebiztosította volna a csapaton belüli első helyét és az összetett elsőséget is. Ettől függetlenül Vettel nagyon tehetséges, jó pilóta, de fejben még érnie kell. Szerintem.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.10.24. 12:52:57

Lionel Kicsi Messi írta: jól tudod ;) már használt motor volt benn ma is. Webber-nek van még egy darab új motorja. Rem a Ferrari motorok (legalább) Alonso kocsijába kibírják ezt a 2futamot és akkor "talán" nagy gáz nem lehet:) HAJRÁ Alonso
Még pénteken olvastam hogy elfogytak a motorjai , azt már magamtól következtettem hogy utolsó vagy az előtti motor :D
De akkor még cudarabb a helyzet.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.24. 12:50:32

thierryhenry írta:a kőprofi jelzőt ennyi erővel Alonso is kiérdemelné, nem véletlen nyerte meg azt a 2 futamot.Ha azt mondjuk azok Ferraris pályák voltak, akkor ezek RB-osak.
igen, írtam is,hogy mindketten jók voltak spától kezdve,és mégis 25 pont Alo fórja, mitől is ? :)

Kralo, szép hsz :)

Kár,hogy a hajrára beérkezve semmi sem támasztja alá azt,h ne érett volna meg fejben,ugyanis tökéletesen csinálja amit csinál, gondolom te mást néztél. Mégis megint lemaradt, biztos a szeleburdisága miatt.

Nah elkészítem jövő héten azt a listát, ami csupán a tényekre fog hivatkozni,aztán mindenki eldöntheti,hogy ki és mennyire érdemelné meg idén a VB-t. És talán ki is fog jönni,hogy mégiscsak a technikai hibás rész dönti el az egészet (Vettel szempontjából biztos).

Schumi 4. helyének pedig örülök, mint eddig idén, most is javított az időmérőhöz képest,ahogy vártam is. Viszont remélem jövőre a jobb kocsival az időmérőre is felpörög,mert anélkül nehéz lesz komolyabb eredményeket elérni. Bizakodó vagyok.

Ferrari 3-5nek pedig jobban örültem volna,de 2010ben mikulásosat játszik folyamatosan az RB.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.10.24. 12:47:15

thierryhenry írta:
Alonso meg elég rosszul áll motorokkal asszem ez volt az uccsó új motor
Tudomásom szerint Alonso már rég nem új motorokkal megy
jól tudod ;) már használt motor volt benn ma is. Webber-nek van még egy darab új motorja. Rem a Ferrari motorok (legalább) Alonso kocsijába kibírják ezt a 2futamot és akkor "talán" nagy gáz nem lehet:) HAJRÁ Alonso
Kép
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.10.24. 12:42:06

ozsimiki írta:
:lol:

okés, Alonak is volt annyi blamaja idén mint Vettelnek (rajtkiugrás,kiesés önhibából, vagy egyszerűen időmérős blama), csak kevesebb pechje,és jóval több haszna mások pechjéből, ezért van ott. Vettel mikor volt szerencsés idén? Mikor nyert úgy,hogy azon a versenyen nem lett volna önerőből rá lehetősége? :) Szóval azt mondom ezzel,hogy lehet nem aknázták ki a lehetőséget pár ÖNHIBA miatt is,de ezek mellett eltörpül az a hátrány ,amit a rajtuk kívülálló okok miatti kieséseket, pozíció vesztéseket hátráltatta őket. Mind1, sokadik kört futjuk, Alonso egy fikarcnyit sem érdemli meg jobban mint Vettel,sőt...

Nah de érkeztek korrekt magyarázatok is, köszönöm aki kifejtette, többnyire annyi az igazság amit én is írtam, ilyen a technikai sport, ami eddig Vetteltől csak elvett összetettben, tavaly is, idén még többet.

Alo meg jól lepattanózik, kivételes tehetsége van hozzá. Szerintem Ő tudja a legjobban,hogy mekkora ajándék ez a mai számára.
Számodra a korrekt magyarázat a technikai problémákra való hivatkozás.
Számomra egyértelmű, hogy Vettel még nem érett meg fejben, és ez a teljesítményét eléggé leminősíti. Ha nem poleból indul, ami az idei Red Bullal már bravúrkategória (!), akkor jönnek elő nála a bajok. Nem tudnék olyan futamokat, ahol számomra olyat nyújtott volna, mint Hamilton és Alonso.
A baj már ott is jelen van, hogy a sokak által középszerű Webberrel sem bír el elég sokszor, és nem csak versenyen, hanem időmérőn sem.
Írjam le azt is miért nem érdemli meg Webber? Szerintem nem kell, amúgyis Vettelhez húz a szíved, ahelyett, hogy örülnél Schumi 4. helyének, vagy a Ferrari 1.-3.nak.

Alonsonak is voltak hibái, de számokban és szerintem mélységükben sem közelítik meg Vettelét. Alonsonál Hamiltont tartottam az élmezőnyből jobbnak Monzáig. Mostanra kompenzált.

Tévedés ne essék nem szeretném az egekig magasztalni Alonsot, ugyanis ő sokkal stabilabb versenyző, mint amit egész évben láttunk tőle. Egy csúcson lévő Schumacher ellenében már a jövő évre készülne.

.. és még mindig két futam 4 esélyes, és 3féle technika. Kor(e)ai a sírás.
Válasz küldése