Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.11.06. 22:40:18

Nem hinném, hogy ebben a kocsiban csak ennyi van Alonso!
Szerintem kicsit már a versenyre figyeltek és szvsz a száraz pályás beállításokat csinálták. Nem tudom minek örüljek holnap, az esőnek vagy a napsütésnek, de mindegy is, az a lényeg, hogy Alonso jól és szerencsésen kikerüljön a futamból és elcsípje akár a dobogót.
Egyébként grat Hülkenbergnek, nagyot ment!
Úgy érzem izgalmas lesz még az az utolsó futam is.
Véleményem szerint az lesz az egyik legfontosabb a holnapi versenyben, hogy Hülk. melyik VB címre esélyestől rabol el ponto(ka)t.
Vamos Fernando!!!
:twisted: :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.06. 20:34:12

De kár érte Schumacherben sokkal több volt ma. :(
Mikor 36ezreddel volt elmaradva a Q3-ban az első Hamiltontól(mielőtt slickre váltottak) komolyan reménykedtem egy bravúros poleban.
Aztán ugye slicken ő jött ki legkésőbb majd felvezetőn el kellett engednie Vettel-t és Webber-t is ezért teljesen visszahűltek a gumik ugye ideális ívről le kellett térni a vizes részekre meg ugye eléggé alulkormányozott gép a Merci ami nem csak Schumachernek nem fekszik a gumit is nehezebb felmelegíteni egy ilyen cuccal. Ami ilyen helyzetben a legfontosabb lett volna
Legbíztatóbb időmérője volt egész évben.
Hamilton pozíciója igazából közepes, át kell ugornia mindkét Red Bullt ha vébé akar lenni , Alonso-val is történhetne végre vmi.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.06. 18:11:47

A q egy előtt írtam amit írtam, amikor Buemi mögé följött a 2. helyre kb. A Q3-ban tényleg nagyon jól ment egy időszakban, grat neki.

És grat Hülkenbergnek is, de szerintem erősen benne van, hogy a többiek voltak kakik. Ennyivel se az autója nem jobb, se ő, mondom ezt úgy, hogy tavaly végig neki szurkoltam a GP-be.

Kár a RB 2-3-ért. Nagy harc lesz és jó futom. Vamos Fernando!
ozsimiki írta:joggal bízhatsz benne, hiszen idén ennek köszönhet elég sokat :) én másban bízok kicsit :D
Abban, hogy Schumi előtt törik össze 7 autó? Mert ennyi erővel a Red Bullok mögött mindenki sokat köszönhet ezért. :wink:

de frappáns valaki :D nem,szimplán a papírformában, meglepő mód:) nem abban,h a nálam gyorsabbak essenek ki vhogy :wink: Ozsi
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.06. 18:04:57

ab1daL írta:Ilyenkor szeretem, a szezon végén, amikor egy senki bejön a pole-ba. Bízom benne, amiben már többször is, és néha bejött, méghozzá, hogy Alonso előtti trió összetöri magát.
joggal bízhatsz benne, hiszen idén ennek köszönhet elég sokat :) én másban bízok kicsit :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.11.06. 18:03:54

Ilyenkor szeretem, a szezon végén, amikor egy senki bejön a pole-ba. Bízom benne, amiben már többször is, és néha bejött, méghozzá, hogy Alonso előtti trió összetöri magát.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.06. 18:03:43

Fernando írta:Csak én unom már Czollner Schumi seggének fényesre nyalását?
nah Te miről beszélsz? egész évben lehúzta Czollner is,többször meg is érdemelte, most amikor szépet ment nem dicsérheti? örülj inkább a jutalom első helyeteknek összetettben,mintsem ez fájjon, elképesztő :roll:

Hülkenbergnek grt, végül két Red Bull beelőzte a spanyolt,Hami is, érdekes futam lesz,de nem várok számomra semmi jót.

Schumi pedig remélem még jobb lesz a versenyen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2010.11.06. 18:03:59-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.11.06. 18:03:10

Hülkenberg! :shock: =D>
Hamilton a végén sajna visszaesett a 4. helyre.

2.Vettel
3.Webber
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.11.06. 18:02:51

Höh, Hülkenberg az 1. :)

Mi lesz itt holnap :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.06. 17:47:10

mindorokke_barca írta:
Csak én unom már Czollner Schumi seggének fényesre nyalását?
2005-2006ban nem untad amikor Alonsoval csinálta ugyanezt? :roll:

Halkítsd le, kapcsolj más adóra, nézd neten, millió lehetőség van a probléma kiküszöbölésére.
De akkor annak volt realitása. De köszi a tippeket, megoldom.

Érdekes a mai Q. Várom az utolsót, egyenlőre RB fölény van és sajnos szerintem marad is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.11.06. 17:34:29

Csak én unom már Czollner Schumi seggének fényesre nyalását?
2005-2006ban nem untad amikor Alonsoval csinálta ugyanezt? :roll:

Halkítsd le, kapcsolj más adóra, nézd neten, millió lehetőség van a probléma kiküszöbölésére.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.06. 17:32:14

Csak én unom már Czollner Schumi seggének fényesre nyalását?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.06. 17:12:16

szép kis időben zajlik az időmérő, Red Bullok óriásiak eddig, Vettel is, csak mit érünk vele? :S

Remélem Schumi meglepetést okoz ilyen körülmények között. Versenyen biztos jobb lesz ismét mint az időmérőn.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.06. 00:05:34

gergo9 írta:
Fernando írta:Nah T. Kárörvendők ( :oops: :lol: ) kuplunghiba volt. Egyébként ha kicserélnék akkor 8 helyes rajtbüntetés lenne. Volt már rosszabb helyzetből is dobogós :wink:
Alonso-nak? Tuti? :)
Massa alatt is megállt a cucc neki viszont tutira kuplung miatt:
http://f1-live.hu/hirek/legfrissebb_hir ... maja_volt/
F1-live azt írta. :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.11.05. 23:51:02

Fernando írta:Nah T. Kárörvendők ( :oops: :lol: ) kuplunghiba volt. Egyébként ha kicserélnék akkor 8 helyes rajtbüntetés lenne. Volt már rosszabb helyzetből is dobogós :wink:
Alonso-nak? Tuti? :)
Massa alatt is megállt a cucc neki viszont tutira kuplung miatt:
http://f1-live.hu/hirek/legfrissebb_hir ... maja_volt/
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.05. 23:15:08

Nah T. Kárörvendők ( :oops: :lol: ) kuplunghiba volt. Egyébként ha kicserélnék akkor 8 helyes rajtbüntetés lenne. Volt már rosszabb helyzetből is dobogós :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.05. 16:40:56

mindorokke_barca írta:Az a hír járja, hogy Alonso motorját ígyis úgyis ki akarták cserélni a második szabadedzés előtt mert lejárt az élettartama. mondjuk a sors lehet ismétli majd önmagát.
2006ban úgy érkeztek az utolsó előtti futamra! ,Suzukába hogy Schumacher akkor vette át a vezetést éppen Alonsotól összetettben!(ahogyan most ezt a spanyol is tette Webbertől), majd lerobbant alatta a motor, így lett többek között akkor világbajnok. lehet most visszakapja? :) Hát marhára remélem ha így is lesz akkor annak Vettel fog örülni és nem Webber vagy neadjisten Lewis. :)
Hát az jó lenne ha egy motorhibával kiesne Alonso és Vettel átvenné a vezetést amit év végéig nem engedne ki a kezéből.

jó lenne,csak közel sem elég,hogy csak Alonso betlizzen :S Webber,és Hamiltonnak is kevés pontot kellene gyűjtenie,hogy Vettelnek valósan visszajöjjenek a remények,én számára már feladtam:S még akkor is nehéz dolga lenne ha Ő lenne a legszerencsésebb ebben a mezőnyben, nemhogy így,hogy a legpechesebb. Ozsi
Kép
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.11.05. 16:26:07

Az a hír járja, hogy Alonso motorját ígyis úgyis ki akarták cserélni a második szabadedzés előtt mert lejárt az élettartama. mondjuk a sors lehet ismétli majd önmagát.
2006ban úgy érkeztek az utolsó előtti futamra! ,Suzukába hogy Schumacher akkor vette át a vezetést éppen Alonsotól összetettben!(ahogyan most ezt a spanyol is tette Webbertől), majd lerobbant alatta a motor, így lett többek között akkor világbajnok. lehet most visszakapja? :) Hát marhára remélem ha így is lesz akkor annak Vettel fog örülni és nem Webber vagy neadjisten Lewis. :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.11.05. 16:05:11

Fernando írta:http://sportgeza.hu/forma1/2010/11/05/o ... abadedzes/

Nagyszerű.... Alo kocsijában kezd meghalni a motor... érik a rajtbüntetés szerintem.... Azt mondom még időben megadta magát.

Petrov meg még mindig egy balek. Megint odaverte, ott a video.
csak még jobban elkeserít így a legutóbbi motorhibája Vettelnek...monzától fogva elképesztő a srác,teljesen megérdemelné a VB-t, (persze még az időmérőn kikaphat,csak na)de hát valószínű Ő már idén nem nyeri meg. :(

Azért nem semmi gyerek, csodálom is érte,hogy ennyire túl tudja magát tenni ezeken a pecheken,én magamat ismerve tuti szétcsaptam volna vmit a boxban,kb az év hátralévő részében folyamatosan:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.05. 15:56:23

erősen gondolkodtam, h ide vagy a humor topicba linkeljem... :D :lol:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/fo ... at-2051571

ha lenne visszamenőleges hatály, akkor Rubens kapná a villamosszéket :D
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.05. 15:36:19

http://sportgeza.hu/forma1/2010/11/05/o ... abadedzes/

Nagyszerű.... Alo kocsijában kezd meghalni a motor... érik a rajtbüntetés szerintem.... Azt mondom még időben megadta magát.

Petrov meg még mindig egy balek. Megint odaverte, ott a video.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2010.10.29. 09:54:29

Mikaos írta:A falnak ütközés előtt is volt pár másodperce :)
Legalább meg kellett volna próbálnia a fékezést. Szerintem az az alap egy ilyen ütközésnél, hogy taposni kell a fékre.

(Egyébként az a poén, hogy fékezéssel pont irányba állt volna a kocsi, a forgásának iránya miatt!)
Az lett volna az alap, hogy a falazást elkerülje, miután megcsúszott korrigálni próbált, magát menteni, és nem az ellenfeleken agyalni a rengeteg ideje alatt.
Miután elérte a falat onnantól irányíthatatlan volt.
Ha fékez a falbacsapódás idején, akkor csak a pálya közepéig csúszik vissza.
Szerintem mindenki természetes reflexből elkerülne, hogy szembenállva tehetetlenül várja az F1 mezőnyét egy olyan helyen.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.28. 15:36:54

ozsimiki írta:Szóval ennyire nem élném bele magam,h szándékosan akarta kiütni a mögötte lévőket. Simán gondolhatott arra,h még box után folytathatja a versenyt,de ha szerintetek a fal és Rosberggel történő ütközés között eltelt kemény 0,6 másodperc, na jó lehet 0,9 alatt ő eldöntötte h a gépe alkalmatlan lett,és utána egyből bekattant neki,h akkor kilök vkit, akkor Ti mertek nagyot álmodni :)
A falnak ütközés előtt is volt pár másodperce :)
Legalább meg kellett volna próbálnia a fékezést. Szerintem az az alap egy ilyen ütközésnél, hogy taposni kell a fékre.

(Egyébként az a poén, hogy fékezéssel pont irányba állt volna a kocsi, a forgásának iránya miatt!)

nem győzzük meg egymást, én úgy érzem,h egy ilyen helyzetben az első másodpercek az ijedtségé esetleg a gyors korrigálásé,h minimalizálja a hibát, nah a Rosberges eset bőven ezeken belül történt, én így gondolom, Te máshogy, mindketten leírtuk, hogy miért, majd akinek nincs saját véleménye, eldönti ezek alapján :) Ozsi
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.28. 15:31:39

Nem a kedvencem Webber, de azért ezt korántsem hinném.

Igaz,h a másodperc tört része alatt reagálnak,de ha én VB első vagyok,és éppen elrontok egy kanyart,tuti nem az fog elsőre beugrani,hogy kilököm a mögöttem érkezőt,h ne zárkózzon rám, hanem,hogy mennyire sérült a gép,és esetleg vissza tudok e menni a boxba vele... láthattuk pl Törökországban,h Webber folytatni tudta a versenyt a Vettellel történő csatt után is.

Szóval ennyire nem élném bele magam,h szándékosan akarta kiütni a mögötte lévőket. Simán gondolhatott arra,h még box után folytathatja a versenyt,de ha szerintetek a fal és Rosberggel történő ütközés között eltelt kemény 0,6 másodperc, na jó lehet 0,9 alatt ő eldöntötte h a gépe alkalmatlan lett,és utána egyből bekattant neki,h akkor kilök vkit, akkor Ti mertek nagyot álmodni :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.10.28. 10:46:55

Mikaos írta:
Fernando írta:Itt két variáció van:
1. vagy szándékosan csinálta
2. vagy nem
Szerintem nem.
Horner nyilatkozta, hogy Webber azért nem fékezett!!! (...tehát már elismerték a nem fékezés tényét, ami a videókon is jól látszott), mert úgy gondolta, hogy nem történt komoly sérülés az autóján, s majd egy megfordulás után folytatná a versenyt. Ez két okból is naív elgondolás lett volna: egyrészt elég nagy sebességgel csapódott a falnak, érdekes lett volna, ha csak karcolással megússza az egészet. Másrészt hogyan gondolta, hogy egy gyors kanyarnak a közepén majd ő szépen lassan megfordítja a kocsit? S amikor látta, hogy nem reagál a kocsi a megfordulásra, akkor miért nem lépett a fékre? Láthatjuk, hogy egészen az ütközésig forogtak a kerekek, fékezés nélkül...
Szóval most már tényleg nagyon leszűkíthetjük a variációkat.
1. vagy naív és borzasztó ostoba volt.
2. vagy szemét és ki akart ütni valakit.

Mondjuk az egész nem ér annyit, hogy beszéljünk róla, de én rettentően utálom a gerinctelen playereket, s a fazonnak nem az első esete ebben az évben. Remélem, nem ő lesz a VB.
Ki akart ő ütni vkit, ez teljesen egyértelmű Horner nyilatkozata után. Az egyetlen valamirevaló indok az lett volna, hogy a becsapódás miatt elszálltak a fékek...
Webbernek ez már a sokadik F1-es szezonja, nem volt ebben semmi naivitás és ostobaság, ez direkt volt. Bizonyítani viszont nagyon nehéz lenne, sőt lehetetlen.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.28. 10:24:28

Fernando írta:Itt két variáció van:
1. vagy szándékosan csinálta
2. vagy nem
Szerintem nem.
Horner nyilatkozta, hogy Webber azért nem fékezett!!! (...tehát már elismerték a nem fékezés tényét, ami a videókon is jól látszott), mert úgy gondolta, hogy nem történt komoly sérülés az autóján, s majd egy megfordulás után folytatná a versenyt. Ez két okból is naív elgondolás lett volna: egyrészt elég nagy sebességgel csapódott a falnak, érdekes lett volna, ha csak karcolással megússza az egészet. Másrészt hogyan gondolta, hogy egy gyors kanyarnak a közepén majd ő szépen lassan megfordítja a kocsit? S amikor látta, hogy nem reagál a kocsi a megfordulásra, akkor miért nem lépett a fékre? Láthatjuk, hogy egészen az ütközésig forogtak a kerekek, fékezés nélkül...
Szóval most már tényleg nagyon leszűkíthetjük a variációkat.
1. vagy naív és borzasztó ostoba volt.
2. vagy szemét és ki akart ütni valakit.

Mondjuk az egész nem ér annyit, hogy beszéljünk róla, de én rettentően utálom a gerinctelen playereket, s a fazonnak nem az első esete ebben az évben. Remélem, nem ő lesz a VB.
Válasz küldése