Hazai és nemzetközi kézilabda

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.27. 15:40:55

Na ma lesz a döntő Dánia-Spanyolorzág!
Én Dánia győzelmét valószínűsítem. Ti mit gondoltok az esélylatolgatásról?

Amúgy: " A magyarok akár itt is lehetnének a négy között, ha nem velünk találkoznak a negyeddöntőben. Nekem a vébé legrosszabb emlékű harminc perce volt az ellenük játszott meccs második félideje. Mikler nevét nagyon megtanultuk.” - Mikkel Hansen
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.25. 23:05:11

Mezner2 írta:
Castiel írta: Most azon gondolkodom, hogy kiderül, a mi teljesítményünk mennyit ért a mai Horvát teljesítményhez mérten. Lehet ma fog csak tudatosulni bennünk hogy a Dánok ellen mekkorát játszottunk(legalábbis 2. félidőben).
Azért akármilyen szép is,amit elértünk a Dánok ellen,végeredményben semmire nem mentünk vele.
Biztos vagyok benne,ha a félidőben X-hez közeli az állás,akkor közé raktak volna még vagy 6-ot 7-et,így megengedhették maguknak a második félidei semmit.
Onnan azért már nehéz újra felpörögni,de ez is elég volt nekik,helyén kell kezelni azért az ilyen részsikereket is,szerintem a horvátok elleni,és a spanyolok elleni meccsek teljesen világosan megmutatták,hol is járunk jelenleg a világelithez képest!
Mondasz valamit, de azt gondolom h nagyon is számít hiszen a jövőre készítjük fel a csapatot "vegyesítünk" Fiatalokkal m1ünk,az eb-re-majd az olimpiára. És azért egy olyan válogatottal amelyben sok "néző" volt, ilyen eredményt elérni? az szép!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.25. 22:44:52

Castiel írta: Most azon gondolkodom, hogy kiderül, a mi teljesítményünk mennyit ért a mai Horvát teljesítményhez mérten. Lehet ma fog csak tudatosulni bennünk hogy a Dánok ellen mekkorát játszottunk(legalábbis 2. félidőben).
Azért akármilyen szép is,amit elértünk a Dánok ellen,végeredményben semmire nem mentünk vele.
Biztos vagyok benne,ha a félidőben X-hez közeli az állás,akkor közé raktak volna még vagy 6-ot 7-et,így megengedhették maguknak a második félidei semmit.
Onnan azért már nehéz újra felpörögni,de ez is elég volt nekik,helyén kell kezelni azért az ilyen részsikereket is,szerintem a horvátok elleni,és a spanyolok elleni meccsek teljesen világosan megmutatták,hol is járunk jelenleg a világelithez képest!
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.25. 22:18:58

ozsimiki írta:
Castiel írta:Dánok oktatják a Horvátokat! Akik 1 fokkal jobbak mint mi.
Szerintem nagy csoda kellene h ne ők nyerjék a tornát.
Kezdésük félelmetes volt, remélem be is húzzák a dánok.

Spanyolokat egyáltalán nem érzem annyira erősnek, hazai pálya ide, oda...
Igen ezt már én is leírtam. És szerintem mindenki látja hogy ez a Dán válogatott, a Spanyol-Francia-Horvát(mint látjuk) csapat elött jár jóval.
Most azon gondolkodom, hogy kiderül, a mi teljesítményünk mennyit ért a mai Horvát teljesítményhez mérten. Lehet ma fog csak tudatosulni bennünk hogy a Dánok ellen mekkorát játszottunk(legalábbis 2. félidőben).
Azért még várjuk ki a végét, hiszen a Horvátok nem olyanok akik feladják.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.25. 22:09:55

Castiel írta:Dánok oktatják a Horvátokat! Akik 1 fokkal jobbak mint mi.
Szerintem nagy csoda kellene h ne ők nyerjék a tornát.
Kezdésük félelmetes volt, remélem be is húzzák a dánok.

Spanyolokat egyáltalán nem érzem annyira erősnek, hazai pálya ide, oda...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.25. 22:06:05

Dánok oktatják a Horvátokat! Akik 1 fokkal jobbak mint mi.
Szerintem nagy csoda kellene h ne ők nyerjék a tornát.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.01.25. 17:05:51

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.24. 20:30:29

JanPieterzoon írta:Persze az is sokat segítene, ha nem egycsapatos lenne a magyar bajnokság, mert például Németországban vagy Spanyolországban azért jóval több a szoros meccs, ahol ezeket be lehet gyakorolni.
Na ezt akartam mondani. Klasszis játékosaink lehetnének dögivel, ugyanis az nem helyhez, vagy országhoz van kötve.
A baj az hogy rém gyenge bajnokságunk van. Férfiaknál-Nőknél egyaránt. Pl a Győr is bukta a Bl döntőt, mert nem tudnak felkészülni élesben. Van egy Fradi aki olykor képes megszorítani őket, de ez kevés. A Veszprémiek is elmondták hogy nagyon nagy hátrány nekik a Bl-ben hogy nincs igazi ellenfél a ligában. Szóval ezek alátámasztják a bajnokságunk hiányosságait.
Na meg az utánpótlás kérdés. Pérez-Ilyés bal2-es játékosaink után nincs normális balosunk. Volt egy jó Carlos, aki már 40 éves Lövőerejére, s lövőpontosságára támaszkodhattunk. Aztán Ilyés Feci aki mondjuk csak védekezésben tud átlag felettit nyújtani. Mindkettőt honosítottuk! (Feci határon túli Magyar volt) Aztán az utánuk jövő generáió? Grebenár? Katzirz? stb. nagy klasszisoknak ígérték őket, s 1 szintig el is jutottak. De távolról sem világklasszisok.pedig Csurgói vagyok) :) Ezen kell javítani.
Aztán azt sem értem, hogy Vadkerti, Liszkai, Milo miért voltak kint? Alig játszottak, s a legtöbben felejthetően. 4 jobblövő? Minek? Ancsin Gabit kéne erőltetni, beépíteni NL mellé. Mocsai kiöregedik nem soká' Krivo szintén, s s a fiatal AG. aki a jövő lesz kevesebbet játszik mindkettőnél.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.01.24. 18:03:29

Érdekes téma szerintem. Az a baj (már ha ez baj), hogy a kézilabda nem olyan, mint a foci. Fociban 1 gól iszonyatosan sokat jelent. 1 góllal meg lehet nyerni egy meccset, sokkal értékesebb, mint kézilabdában. Ergo ha lősz egy szerencsés gólt, akkor az sokkal többet ér, azaz a szerencse sokkal jobban beleszólhat az egészbe. Kézilabdában ha lősz pár szerencsés gólt, az nem sokat jelent, itt nem nagyon szoktak lenni olyanok, mint fociban Dánia vagy Görögország EB győzelme vagy a Porto BL győzelme. Hasonló például a tenisz is, ott is kb évente egyszer van meglepetés, és ha össze is jön valakinek, hogy például legyőzzön egy Nadalt vagy Federert, a következő egy-két körben gyorsan ki is esik.

Szóval reálisan az 5.-6.-7. legjobb válogatottunk van a világon, és néha bejön egy bravúr győzelem, de az nem elég a végső győzelemhez.

Amúgy a horvátok, dánok, franciák játéktechnikailag is jobbak nálunk kicsit, de inkább amiben jobban előrébb vannak, az a játékintelligencia, vagy ahogy itt írtátok is, fejben jobban ott vannak. Például mi a tegnapi meccsen emberelőnyben kapkodtuk és asszem kétszer is belemenést csináltunk, hagytuk lőni a jobbszélsőt, aki 10-ből 10-et bevert miközben a jobblövő 50% alatt lőtt, a dánok meg például okosan húzták az időt, amikor emberhátrányban voltak. És ezt meg nagyon nehéz tanulni, ha fiatalon nem szedi fel, akkor később már nehéz fejlődni benne. Hobbi szinten pingpongozom és amikor szoros a meccs, megremeg a kezem, pedig nincs semmi tétje. Néha meg elnézem, amikor mondjuk Djokovic meg Federer játszank, és döntő játszmában 5-ször egymás után a vonalra ütik a labdát.

Persze az is sokat segítene, ha nem egycsapatos lenne a magyar bajnokság, mert például Németországban vagy Spanyolországban azért jóval több a szoros meccs, ahol ezeket be lehet gyakorolni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.24. 17:14:10

Nem azt írtam,hogy szerencsével jutottunk el a múltban a legjobb 8-ba, 4-be. Világversenyt nyerni viszont más téma. Akkor legalább 2 (és még lehet keveset is írtam) sokkal erősebb csapatot kellene megverni, úgy,h mindkettő pont ellenünk blokkoljon le fejben is. Mivel nem véletlenül erősebbek ezek a csapatok, így eddig erre nem volt még példa. Ha csak egyetlen egy olyan csapat lenne,akik biztosan jobbak nálunk, akkor még reálisnak érezném,hogy fájlalod azt, miért nem nyertünk mostanában címeket. Így nem.

félre ne érts, ezzel nem mentem fel őket a nagyon buta hibáktól,és az amatőr bekapott góloktól, meg az eladott labdáktól, ugyanúgy mérges vagyok rájuk, és örülnék ha ezeket minimalizálnák. Csak szerintem ha ezt megtennék, akkor sem nyerünk világversenyt ezzel a csapattal. (nálam a címnyerés a lényeg, ez keltette fel a figyelmem a hszedben).

Csajoknál igen, egy Olimpiai és egy VB arannyal vagyunk szegényebbek a mentális dolgok miatt, pedig az a dán,és az a francia csapat sem volt jobb a mieinknél. Illetve sajnos dehogyisnem, ők nem ajándékozták el a kézben tartott győzelmeket :S
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.01.24. 17:06:08

ozsimiki írta:...
Ezt elfogadom, van benne valami. Hát na, csak sajnálom az egészet, mert tegnap is az elején nem lődörögték volna el a dolgot, már talán a négy között lennénk. Jól tudom, hogy a "ha", a "volna", meg a "talán" nem életképes szavak, de voltak abban a helyzetben, főleg a végét nézve, hogy behúzhatták volna... Amikor már a német, vagy más fejlettebb ország szakértői mondják, hogy titkos esélyesek, akkor azt azért jól esik hallani. Készpénznek ez sem készpénz, de csak úgy elsétálni sem kell mellette. Eltolták, ezt is, ez a valóság. Dánia felkészült volt, igen, de szvsz tegnap mégsem a tehetség döntötte el a dolgot. A csapatunk bár nem áll világklasszisokból, sok jó képességű játékos van, azért vagyunk mindig a tűz közelében. Ha sosem jutnának el idáig, csak nagy ritkán sikerülne, akkor teljességgel aláírnám, hogy igen, ez bizony szerencsés menetelés volt, és a keretben annyi lenne összesen. De azért eljutogatunk negyeddöntőkig, meg elődöntőkig, akár Eb, akár vb, akár Olimpia. Talán ez is szerencse lenne? Meglehet, de én mégsem így gondolom. Remek ellenfeleink vannak, de egyszer meg lehetne csinálni. Azért nem olyan gyenge ez a csapat, nem kellene sok, hogy meglegyen, amire annyira vágyunk. Két góllal kikapni egy ilyen jó dán csapattól? Minden csak nem akkora különbség, ami számottevő lehetne.

Csak az biztos, ami elmúlt. Kikaptunk tegnap, ismét. Kevesek voltak a srácok, ismét. Nem sokon múlott, ismét. Majd legközelebb megmutatjuk, ismét... Kevés. Meg tudnák csinálni, de mégsem teszik, s nem is fogják. [auto_cenzúra] kimondani, de álmodozni luxus, alapvetően egy realista ember vagyok, de most valamiért elragadott a hév a csapattal, vissza a jelenbe akkor. A témát én lezárom, többet már nem érdemes foglalkozni vele.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.24. 16:50:42

Rinku,most ha meg érted,ha nem.
A kézilabda nem ez a sport. nem véletlen nyert az utóbbi 10 évben világverseny az előzetesen 3 legnagyobb esélyesnek kikiáltott csapat.
Itt nagy szerepe van a klasszisoknak,mert ők tudják átlendíteni a holtponton a csapatokat. Nekünk tegnap a 3 gólos hátrány volt a gát,onnan nem tudtunk elmozdulni. igen,ez valahol fejben dől el, de ha volna 3-4 klasszis, akkor azok közül 1-2 biztos sokat lendítene ilyen helyzetben a csapaton.

Koreát meg ne hozd már fel kérlek, olyan segítséggel sok csapat jutott volna 4 közé.

De mondom,szerintem csapatsportoknál kézilabdában számít a legjobban a klasszisok száma. Nyilván utána jön,hogy fejben ott kell lenni, nem elég a nevet kitenni a pályára.
De ez a magyar válogatott ebben a mezőnyben nem esélyes. Francia,horvát, dán, spanyol. ez a négy sokkal jobb csapat,amit akarattal nehezen lehet átlendíteni.
Persze szerencsével ott lehet lenni, mint a szlovénok.

Nah mindegy,én így gondolom, kézilabdában éltem át eddig a legkevesebb csodát, általában a papírforma 90%ban érvényesül a férfiaknál. (nőknél más, mert ők nők, és ott minden sportban kaotikus dolgok zajlanak...tenisz pl.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.24. 16:44:59

A példák amiket említesz szép és jó, de azokhoz a bravúrokhoz (kb elég lenne ezt a szót leírni,és folytatni sem kell a vitát, hiszen magába foglalja a szó,h nem mindennapi...)kellett az,hogy a JOBB CSAPAT ne jobb csapatként viselkedjen, FEJBEN SEM.

Amiről én (vagy mi) beszélek/ünk, azok olyan helyzetek, amikor egy Magyar kézilabda csapat nem fog világversenyt nyerni, mivel a JOBB KÉPESÉGEKKEL BÍRÓ ellenfelei ott vannak fejben,és mentalitásban is. Ha ugyanúgy mi is ott vagyunk, akkor a tudás miatt (annak hiánya) kapunk ki. Nem elég,hogy fejben ott legyünk maxon, az is kellene az ilyen bravúrokhoz,hogy az ellenfeleink meg ne legyenek fejben legalább ott, ha már jobb képességűek.

Márpedig az elmúlt években (még mindig csak a férfi kézilabdásokról beszélek) a top csapatok ellenünk, főleg a kieséses szakaszban, odafigyeltek, koncentráltak, vagy "csak" szimplán kihozták a valós különbségeket. Kaptunk úgy is ki,hogy mi nem figyeltünk oda, úgy is,hogy koncentráltunk de kijött a tudásbéli különbség.

Nagyon-nagyon távol érzem a srácokat attól,h az elmúlt időszakban, bármikor is reális esélyük lett volna címet nyerni,pláne védeni. Akkor sem ha fejben egy szinttel jobban teljesítünk. Viszont a hölgyek esetében igazat adok,és ugyanez a véleményem. Már nem a mostanában,hanem 2008 előtt pl.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.01.24. 16:37:59

Nos, srácok, ha humoros a gondolat, ha nem, igenis lehetne nyerni. :) A sport az ilyen, bármi megtörténhet. Bármi. Ettől szép az egész. Ugyan rövid életem során nem lehetettem sok dolognak fül- és szemtanúja, de azért ezen kevés idő alatt is megesett már nem egy, nem két dolog, ami ezen állításomat igazolja. Túl jól emlékszek én egy meccsre, ahol egy madridi kiscsapat 5:2-s hátrányból tovább jutott egy híres nagy katalán csapat ellen, akikben bár megtört valami, 5:2 az mégis 5:2 volt. Vagy egy koreai gárdára, akik négy között voltak a 2002-s vébén. De történelmi ismereteimből fel tudok hozni egy dán csapatot, akik Eb-t nyertek, pedig a nyaralásból szedték össze őket. Szerintem tényleg bármit el lehet érni, ha elhiszed, hogy képes vagy rá. :) Elsődlegesen minden fejben dől el, utána jön csak a többi. Lehet egy csapat ordenáré nagy nevekből álló, aztán úgy fognak haza kullogni, mint a hollandok a vébéről, vagy a franciák a 2008-s Eb-ről, avagy az argentínok állandóan bárhonnan. Nagy nevek voltak/vannak mindhárom gárdában, mégis rajtuk röhögött/röhög mindenki. De amikor tavaly az Apoel tovább ment a csoportkörből, nem sokan röhögtek.

A tehetség és a tapasztalat valóban sokat számíthat, de ez nem jelenti azt, hogy mindig ezeken dőlnének el a dolgok. Igaz, hogy nincsenek akkora klasszisaink, mint a franciáknak, spanyoloknak, többi nagyobb nemzetnek. De ez nem jelenti azt, hogy ne is lehetne megnyerni semmit. Mert mi így búcsúzni évről-évre minden nagy versenyen, hogy már ott vagyunk a "Na!" pillanatban és utána meg ismét a "Naaa..." a vége. Meg lehetne csinálni, ragaszkodom az állításomhoz, hogy fejben nem bajnok ez a csapat. Képesek lennének történelmet írni, mégsem teszik. Mentálisan kevesek.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.24. 14:56:31

Rinku írta:Minden fejben dől el. Ha elhiszed, hogy képes vagy rá, akkor meg is tudod csinálni.
hát erre nagy ritkán találni példát, ld a görögök eb győzelme, de alapjában véve ez sztem akkor igaz mikor két hasonló kvalitású csapat tolja egymással. ha szívvel lehetne vb-ket nyerni, akkor nigériától kezdve albánián át egészen ecuadorig mindenki lehetne világbajnok.l
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.01.24. 14:28:15

HAnonymus írta:
Rinku írta:
Minden fejben dől el. Ha elhiszed, hogy képes vagy rá, akkor meg is tudod csinálni.
.

Ez szerintem csak egy bizonyos határig igaz.
Nem hiszem hogy fehér ember azért nem futott 100 métert 10 másodperc alatt évtizedekig, mert nem hitte el hogy tud.
Bizony, így van. Már, hogy igazad van :), sok sportra igaz a fejbeni különbségek, főleg egyéni sportokra, pl tenisz, darts, de csapatsportoknál fokozottan számít,hogy ténylegesen mennyi klasszis játszik 1-1 csapatban.

Rinku!

Nagyon nagy túlzások szerintem ezek, tényleg alig van világklasszis játékosunk, ha őket (na jó,legyen 2) megfogják,a többi, középszerű játékos édeskevés. Ezt láthattuk minden jobb csapat ellen is. Sőt amikor nem sikerül annyira megfogni őket, akkor sem sikerülhet felvenni a versenyt olyan csapatokkal, ahol nem 2 van, hanem 4-5, vagy még több.

A Franciák,Horvátok,most a Dánok nem azért vernek meg minket 10ből 9,5szer átlagban,mert jobbak fejben (igen abban IS jobbak), hanem mert sokkal több JOBB játékosuk van, akik ráadásul még csapatot is tudnak alkotni.

Abban teljesen igazad van,hogy amikor siker közelében voltunk,akkor a fejbeli hiányosságok miatt kaptunk ki,de ez inkább a csajokra igaz, ott megvoltak a képességek,hogy nyerjünk egy Olimpiát 2000ben,és egy világbajnokságot a Franciák ellen. Semmivel sem voltak rosszabb egyéni képességeink, csak agyban kevesek voltunk a legvégére. Ott igaz. Srácoknál az utóbbi évek legjobb 4-be kerülései a maxok kb. Jó talán a tavalyi Olimpián lehetett volna döntő. Viszont az,hogy már nyerniük kellett volna ezekkel a képeségekkel (szntem a csajoknál megvolt az a klasszis szám/csapat, srácoknál közel sem) nagy tornát, teljesen túlzásnak érzem, és nem valósnak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2013.01.24. 14:04:09

Rinku írta:
Minden fejben dől el. Ha elhiszed, hogy képes vagy rá, akkor meg is tudod csinálni.
.

Ez szerintem csak egy bizonyos határig igaz.
Nem hiszem hogy fehér ember azért nem futott 100 métert 10 másodperc alatt évtizedekig, mert nem hitte el hogy tud.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.01.24. 13:23:49

visca el barca írta:azt adom h fejben soha nem vagyunk ott, ez főleg a kézi csapatainkra jellemző nagyon de nagyon. lásd a nőket x évvel ezelőtt a horvátországi vb döntőben. nekünk soha nincsenek olyan meccseink mint volt - egy kivételes - az olimpián izland ellen.
az h nyerhettünk volna vb-t, eb-t azért tulzás. valljuk be, jelenleg nagyjából másfél világklasszis játékosunk van és azért egy nagylacival meg szívvel nem lehet tornát nyerni. tamásfiam, lékai, putics, nagy kornél, zubai és a többiek nem rossz játékosok, de egyikben sincs meg a plusz, ami egy egy nagy sikerhez hozzátenne. én nem vagyok szakember - bár majdnem 10 évig kézilabdáztam - de csasziban sem látom azt a hűde nagy játékost. iváncsik már réges régen formán kívül van stb stb.
egy szó mint száz, nagyon messze vagyunk bármilyen komoly sikertől...
Minden fejben dől el. Ha elhiszed, hogy képes vagy rá, akkor meg is tudod csinálni. Nézd meg pl. a tavalyi Olimpián az olasz-magyar vizilabda meccset. Elhitték és megküzdöttek a sikerért. Akkor sem voltunk ott agyilag, pedig egy ilyen keretnek illett volna legalább döntősnek lenni. De ez nem vesz el semmi az olasz érdemekből, sőt, még a szerbeket is megverték és kevéssel maradtak le az olimpiai győzelemről. Pedig Szerbia-Magyarország kettőshöz képest ők még mindig gyengébb csapat. De láthattunk vagy akár most is láthatunk kevésbé erős csapatokat óriási magaslatokra eljutni. Pl. az idei Angol Ligakupa, ott van egy 4. osztályú csapat a döntőben, ki tett volna egy rozsdás garast arra, hogy megcsinálják? Nem elég a tehetség, fejben is ott kell lenni. Ezért kapott ki a magyar válogatott a dánoktól, hagyták kiúszni a lehetőséget a kezük közül.

Messze vagyunk a sikerektől, de közel leszünk mi hozzájuk valaha? Meglesz a csapatainkban az az utolsó adalék, amivel győzelmet arathatnak? Hogy simán és szépen eljutnak bármilyen negyed-elődöntőbe, vagy akár a döntőbe, de az utolsó lépcsőfoknál mindig elbotlanak? Bosszantó, nagyon bosszantó...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.24. 08:12:05

visca el barca írta:
azt adom h fejben soha nem vagyunk ott, ez főleg a kézi csapatainkra jellemző nagyon de nagyon. lásd a nőket x évvel ezelőtt a horvátországi vb döntőben. nekünk soha nincsenek olyan meccseink mint volt - egy kivételes - az olimpián izland ellen.
az h nyerhettünk volna vb-t, eb-t azért tulzás. valljuk be, jelenleg nagyjából másfél világklasszis játékosunk van és azért egy nagylacival meg szívvel nem lehet tornát nyerni. tamásfiam, lékai, putics, nagy kornél, zubai és a többiek nem rossz játékosok, de egyikben sincs meg a plusz, ami egy egy nagy sikerhez hozzátenne. én nem vagyok szakember - bár majdnem 10 évig kézilabdáztam - de csasziban sem látom azt a hűde nagy játékost. iváncsik már réges régen formán kívül van stb stb.
egy szó mint száz, nagyon messze vagyunk bármilyen komoly sikertől...
Így van, egyetértek.
Jó példa a tegnapi meccs,ahol Hansen és Markussen semlegesítését jól megoldottuk, de ez nem volt elég,mert voltak mások akik extrát tudnak.
Nálunk ahogy mondod,Nagy Lacin és esetleg Császáron kívül nincs klasszis játékosunk. 1-1 meccsre persze valaki mindig megszívja magát, mint ahogy Mocsárnak is volt az olimpián 10 gólos meccse.
Igazából minket a szív tart össze, mert az nagy, de a lényegi dolgok fejben dőlnek el. Mondom,tegnap is 21-18nál 3szor támadhattunk a -2ért,erre 2szer lövésig sem jutottunk, egyszer meg ziccer hibáztunk. És ez volt nyáron a svédek elleni elődöntőben is, nem tudtuk átlépni a gátat.

Nah sebaj, szép eredmény ez, a férfi mezőny roppant erős, és egy kis szerencsével simán végezhettünk volna előrébb.
Jah,meg nem fogom a tegnapit a bírókra, mert nem érdemes, nem éreztem kirívó hibákat, csak olvastam sok helyen,hogy okolják őket. Erre az lenne a megoldás, hogy a MKSZ odacsapna, és kiharcolná azt,hogy egy magyar bírópáros is ott legyen a VB-n, EB-n. Ez így nem tűnik fontosnak,de a háttérben az. Mondjuk egy szlovén kettős nem fog így fújni akkor, ha tudja,hogy a köv szlovén meccset magyar bírók vezetik.
És ez megfigyelhető,de még egyszer, nem a tegnapi meccsről beszélek, de ennek fontosnak kell lenni, kis pluszt ez is jelenthetne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.24. 07:32:39

Rinku írta:Tehetségben ugyan minden megvan, hogy akár a jövőben egy vb-cím megvédéséért lenne harcban a magyar csapat - és ezt nem viccnek szántam -, de fejben nincsenek ott, és nem is lesznek soha. Ez a magyar nép általános jellemzője, ezért nem vagyunk semmiben nagyok, amikben pedig igen, azok kérészéletűek. Sajnálom az egészet, megnyerhették volna a vb-t. Ahogy az Olimpiát, korábbi Eb-ket is. Remek csapatunk van, de agyban nincsenek ott annyira, hogy meglegyen. Fejben nem bajnok ez a csapat, és ezen a szinten, ilyen helyzetben már nincs botlási lehetőség. Sajnálom az egészet, ahogy korábban is sajnáltam sok mindent, és fogok is még sajnálni.
azt adom h fejben soha nem vagyunk ott, ez főleg a kézi csapatainkra jellemző nagyon de nagyon. lásd a nőket x évvel ezelőtt a horvátországi vb döntőben. nekünk soha nincsenek olyan meccseink mint volt - egy kivételes - az olimpián izland ellen.
az h nyerhettünk volna vb-t, eb-t azért tulzás. valljuk be, jelenleg nagyjából másfél világklasszis játékosunk van és azért egy nagylacival meg szívvel nem lehet tornát nyerni. tamásfiam, lékai, putics, nagy kornél, zubai és a többiek nem rossz játékosok, de egyikben sincs meg a plusz, ami egy egy nagy sikerhez hozzátenne. én nem vagyok szakember - bár majdnem 10 évig kézilabdáztam - de csasziban sem látom azt a hűde nagy játékost. iváncsik már réges régen formán kívül van stb stb.
egy szó mint száz, nagyon messze vagyunk bármilyen komoly sikertől...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.01.24. 07:26:43

Lehet nem a legsportszerűbb, de Algéria ellen "lötyöghetett" volna a cserepad egyet, majd a másik ágon Szlovénián és Oroszországon keresztül jutva a tegnapi második félidei játékkal 4 között vagyunk. Ilyen kezdés után már eleve veszett fejsze nyele volt a meccs. Védekezésben iszonyat lassúak voltunk széleken.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.01.24. 04:04:34

Ismét sajnálom a srácokat, kár volt a meccs elején lévő rövidzárlat miatt, viszont a második félidőért jár a pacsi!

Én már csak azt szeretném megélni, hogy ezt a válogatottat valamelyik világverseny dobogóján láthassam.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.01.23. 23:51:14

Tehetségben ugyan minden megvan, hogy akár a jövőben egy vb-cím megvédéséért lenne harcban a magyar csapat - és ezt nem viccnek szántam -, de fejben nincsenek ott, és nem is lesznek soha. Ez a magyar nép általános jellemzője, ezért nem vagyunk semmiben nagyok, amikben pedig igen, azok kérészéletűek. Sajnálom az egészet, megnyerhették volna a vb-t. Ahogy az Olimpiát, korábbi Eb-ket is. Remek csapatunk van, de agyban nincsenek ott annyira, hogy meglegyen. Fejben nem bajnok ez a csapat, és ezen a szinten, ilyen helyzetben már nincs botlási lehetőség. Sajnálom az egészet, ahogy korábban is sajnáltam sok mindent, és fogok is még sajnálni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.23. 23:16:57

TIpikus magyar vereség.
óriási rövidzárlat a meccs elején, nem tudom mire várt a kapuscseréval Lali, rég váltani kellett volna. Miklernek pacsi, lehet hogy az utolsót benézte, a korábbi védéseivel ő teremtette meg a lehetőséget,hogy egyáltalán ilyen helyzetbe kerüljünk. Sajnos egy kis plusz hiányzik a csapatból, ezért nem tudtunk ma élni a kínálkozó lehetőségekkel, mert volt jó néhány!!! de egyszerűen labdaszerzés után volt 5-6 olyan alkalom,hogy rohantunk, aztán lövésig se jutottunk el,mert elléptük, elpasszoltunk,belementünk. Ez ezen a szinten luxus.

Landin kemény,volt írtam is a meccs előtt, hogy tőle tartok leginkább, be is jött.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.01.23. 23:14:21

Én szerintem le a kalappal a csapat előtt!

Sajnos ennyivel jobbak a dánok,nincs mit tenni. Az elején nagyon bealudtunk.

Azon gondolkodtam hogy megérte volna egy embert a Lindbergre állítani,mert kb ő vert meg minket. a 2 es védőnk rendre elcsúszott a jobbátlövőjük meg annyira impotens volt hogy fantasztikus....na de mindegy.

Az meg a mi szerencsénk,hogy a dán kapus élete legjobbját hozza és 20 perc után 67 % áll...

-3 nál volt egy szituáció mikor hibáztak a dánok....lassú kontra,Harsányi ziccert hibázott...ott elment :?

Az a bántó hogy Hansent meg megfogtuk...na mindegy,én büszke vagyok a csapatra! Szép volt !
Abi & Tito
Válasz küldése