USA Sports - NBA, NHL, NFL és társaik

Minden ami nem foci, de sport

Melyik a kedvenc amerikai sportod (max. kettő választási lehetőség)?

NFL
31
42%
NHL
10
14%
NBA
30
41%
MLB
3
4%
 
Szavazatok száma: 74
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 05:40:52

Kicsit keson csatlakozok be az idei szezonba :-D
A dallas problemait ismerem, mi a gond, mi VOLT a gond Torontoban?

Ui. En nem tudom, hogy fogok kinezni ma a meloban
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.29. 05:25:09

Siralmas a Clippers pad. 27-13-ra megy a Clippers, folyik a labda, jól védekeznek. Erre lejön Paul és elindul a csereberélés és 28-27 oda....

Jó témáról beszélnek Zümiék. Idei PO legnagyobb negatív és pozitív csapata. Nálam pozitív a Nets, akik nagyon jól tartják magukat és akár 3:1 is lehetne nekik a 2:2 helyett. Jól játszanak, Deron Williams is éledezik, Bogdanovic fontos triplákat süllyeszt el. Lopez, Jack is hozza magát. És pozitív még a Memphis, akik nagyon dominálják azt a szériát.

Csalódás a Dallas és a Toronto. Utóbbi söprése abszolút váratlan volt, s az utolsó meccsen lévő lélektelen semmi játékuk meg pláne csalódás volt. Dallastól is többet várt szerintem az ember, s sokan még továbbjutást is jósoltak nekik. Szerintem még én is őket löktem tovább a tippeknél, ahhoz képest összeestek teljesen.

54-53 a szünet. Nagyon hullámzó a játék, ide-oda repkednek a 8-9 pontos futások, a kérdés ki fog ütni utoljára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.04.29. 05:58:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.27. 21:05:16

Mavs csak szépített, Toronto feladta sima volt a negyedik. Ma a Bulls is nagy valószínűséggel tovább megy, de a Blazers úgy gondolom Conleyék nélkül behúzhatja, bár még Calathes is nagy veszélyt jelent rájuk. :D Hawks nem fog még egyszer olyan rosszul dobni, mint Szombaton, de úgy érzem az nagyon meleg meccs lesz ma. Még hosszabbítást is eltudok képzelni.

Love-Smith kiesése nagy gondokat jelenthet majd a Cavsnek. TT egy remek játékos, s a tempója is javult, viszont sokkal jobban behúzódhat majd a Bulls és Butlernek így kisebb teret kell lefognia James előtt. Shumpert jó volt tegnap, de Smith jobb spot up shooter. Simán elképzelhető, hogy az első kettőből tudnak egyet hozni. Ráadásul Thompson nem igazán jó büntetőző, mi is néha elküldtük büntetőzni. Love-nál meg ugye nem is lehet tudni mennyit hagy ki, de pl Rondo is komoly könyék sérüléssel pár éve simán játszott, neki azért lesz ideje pihenni a második körig, s ha nagy gáz van tuti összedrótozzák. Viszont akár úgy is felállhatnak, hogy Irving-Smith-Shumpert-James-Mozgov. TT a padról talán hasznosabb lenne. Mondjuk idén volt egy meccs az alapszakaszban, amikor azt hiszem hosszabbítás után nyert a Cavs a Bulls ellen és TT volt a nagy hős. Mindenesetre az első meccs nagyon kemény lesz a Cavsnek, egy rövidebb rotációval. Nyilván rohadt sok van odáig, de kezd meginogni nálam az Atlanta-Cavs főcsoport döntő "idill". Valamelyik csapat úgy érzem elfog bukni, remélem a Wizards tud meglepetést okozni. :D

Kevin Love out for second-round series.
The NBA has suspended J.R. Smith for two games and Kelly Olynyk for one.
There Is ‘No Timetable’ For Mike Conley’s Return Following Surgery For Facial Fracture

szerk: hoppá
Cleveland Cavaliers don't expect Kevin Love to play for the rest of the NBA playoffs

Jól megéreztem ezt a Nets-Hawks meccset. :D Bucks meglepetés volt, de játék alapján egyáltalán nem. Blazers csak behúzta, Conley nagyon kéne a maciknak, hogy nyugodtan lelehessen záni. Mondjuk Memphisben lekéne így is úgyis.

Ma Clippers-Spurs, általában az ötödik a sorsdöntő, nagy csata várható.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.27. 20:47:55

Tőrös Balázs:
BRÉKING: szerda hajnalban Clippers-Spurs 5. meccs élőben magyar kommentárral! Ébresztőórát beállítani!

Kevin Love (dislocated shoulder) will have an MRI on Monday to determine the extent of his injury, but ESPN's Brian Windhorst reports that he will likely miss "a minimum of two weeks."
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.04.27. 00:30:19

Azért ez számomra meglepő volt, azt gondoltam, hogy lendületből behúzza a Spurst a mait. Bár ez nekem "jó", igaz az optimális az lenne, ha mindkét csapat kizúgna. :mrgreen:

Clippersnél Paul, a padról Crawford és kicsi Rivers hozta az extrát, de Griffin 19 lepattanója sem gyenge. És a csapatszinten 53%-os mezőnymutató is combos.

Innen már tényleg élet-halál minden meccs. Bármennyire is a Spurs - szerintem - az esélyes még most is, azért ha a következőt is elveszítik, akkor tényleg elég nagy bajba kerülnek.

Love állítólag ezzel befejezte, érdekes lesz az is, hogy ez a Cavsnek mennyire fog használni vagy ártani, hátul Thompsonnal azért meglesznek, de támadásban azért a kanadai és Love nem egy szint.

Szerk:
Ahogy olvasom Love-nál azért nem olyan nagy a gond, még visszatérhet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.27. 00:25:16

CP3-show.


Ez meg hatalmas reklám:
https://youtu.be/vayTF-j0D2s" target="_blank
2Pac 8)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.26. 23:46:25

Lejött Jordan, bejött Davis azóta +10. :D Kicsi RIvers nagyon viszi most őket, kellenek is ezek a teljesítmények, mert pad nélkül csak a kezdővel lehetetlen végigvinni. Így is fullon van járatva a kezdő, most végre CP3 is pihen, megóvják a hackeléstől. :lol:

Viccet félre téve ötödik falt Paulon, sokat jelenthet a végén, rohadt sok van hátra....

Nem zavarta a faltprobléma, megnyeri a kicsi. :D

Nagy győzelem, mintha nem történ volna semmi 2:2, pedig mennyi minden volt már ebben a párharcban. Padtól hasonló kell, különben nem lehet továbbmenni. Griffin ma is maxra volt járatva, nem fogják ezt sokáig bírni ha folyamat 42-43 perceket játszik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.04.26. 23:40:08

PCsabi írta:Hack-A-CP3.
Nem bírják megfogni, olyan gyors, hogy az hihetetlen. :D
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.26. 23:30:39

Hack-A-CP3.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.26. 23:27:12

kanty írta:Spursben Mills nem kicsit játszik most, hihetetlen, hogy Pop milyen embereket képes "összekukázni".
Második félidő biztos kb. másfélszer annyit fog tartani, mint az első: lesz itt Jordan büntetőshow.
Elkezdődött a showtime. :mrgreen: Leonard is nagyon jó ma megint. Olyan könnyedséggel szökdel ide-oda, hogy hihetetlen és baromi hatékonyan dolgozik.

Innen nem tudom, hogy fog kikecmeregni a Clippers, szoros a meccs, de a momentum a Spursnél van, s Griffin-Paul le is fog hűlni, de ugyanazt tudom mondani, hogy hiába állat Jordan a palánk alatt most is dobott egy homályt büntetőből.....Le is hozta Doc.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.04.26. 23:33:17-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.04.26. 23:04:40

Spursben Mills nem kicsit játszik most, hihetetlen, hogy Pop milyen embereket képes "összekukázni".
Második félidő biztos kb. másfélszer annyit fog tartani, mint az első: lesz itt Jordan büntetőshow.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.26. 22:57:01

Love megsérült, Smith kiállították, Perkins sem sokon múlott, hogy ne menjen hamarabb az öltözőbe, továbbment a Cavs röviden ennyi, de nagyon büszke vagyok a srácokra. Minden meccsen odatették magukat és szorongatták őket, jobbak, sajnos egy meccs sem jött össze, de jó tanulópénz volt. 10 embernek ez volt az első Po-ja a csapatból, plusz Stevensnek is és sikerült helyt állni. Gondolom rajtam kívül nem sokan látták az összes meccset, de valamelyiken talán a másodikon, Stevens annyira zavarban volt az interjú alatt, hogy szinte végig nézett a kamerába és még rá is kérdezett, hogy van-e még kérdés. :D Nekünk ez a 4 meccs volt idén országos meccs, még ez is új volt a fiúknak.

Clippers-Spurs meg elég szoros, bár 51% kontra 41% a dobó hatékonyság. Sok támadót szed a Spurs, de nem tudnak vele élni. Jordan meg szerintem még nem is volt a vonalon, de ami késik nem múlik. :D Jó ez a Clippers, előzőn kicsit becsokiztak, valahogy el kellene hozzák ezt a meccset. 1-3 után nem látom, hogy tudnának visszajönni ráadásul úgy hogy kétszer kellene nyerjenek idegenben. Nekik a mai must win meccs.

Ami még a várakozásaimat is felülmúlja az eddig a Grizzlies. Gyakorlatilag nem tudnak velük mit kezdeni, Lillard-Conley párharc meg elég egyoldalú, bár legutóbb Lillardnak már jobb meccse volt, de Conley letakarítja a pályáról. Az ő kiesése sokat számíthat a negyedikre. És Udrihot is össze kéne kaparni. PG poszton Lillard védekezési gyengeségét nagyon tudja büntetni a maci csapat.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.26. 22:34:14

Bob_Marley írta:Bucks meg jó hogy ünnepelt
Oké, de konfettivel? Plusz az emberek berohantak a pályára?
:lol: :mrgreen:
Bob_Marley írta:Green-Klay-Curry
Új Big 3?


Idióta JR Smith...rögtön ez a videó jutott az eszembe:
https://youtu.be/JMPma2npjbs" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.26. 03:51:19

Igen, azt hiszem Sport Science volt. Dobált egy csomót egész pályáról és jó sokadikra esett be egy. Még arra emlékszem, belőle, hogy egy idő után panaszkodott, hogy fáj a válla a sok dobástól. :D Viszont ő két kézzel mellsőből próbálta, James meg 1-2 lépés egy kézzel vállból. Harminc métert így megdobni, ráadásul a labda sem kicsi, azért kell hozzá vállizom. :D

Bucks meg jó hogy ünnepelt, fiatalok, már a múltkorit is behúzhatták volna, de most végre összejött. Nekem ez az egyik kedvenc párharcom, jó meccsek vannak, kemény férfias küzdelem és néha 1-1 lökdösődés is belefér, mint pl ma Brooks, de előtte meg Pachulia vagy Henson. Mayonak meg mindig örülök ha jól sikerül a meccse. Benne továbbra is több van, mint amit mutat szerintem, s jó látni, hogy elő tud ez jönni. És Kidd előtt is le a kalappal, nem hiába volt elől a szavazáson is. Két éve van a ligában, nehezen indult, de a Brooklynt csak elvitte a második körig és most Milwaukeeban is remek munkát végez.
Game4: Bucks: 20 steals (tied for the most in an NBA game this season)

Nets végül csak behúzta, ugyan elég hullámzó volt a meccs, de összességében kifejezetten jól játszottak.
Nets: 1st win in 10 games all-time as an 8 seed

Warriors meg úgy néz ki kezdi felvenni a ritmust, Green-Klay-Curry ma szörny.

Arron Afflalo (shoulder) will start against the Grizzlies in Game 3 on Saturday.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.26. 02:31:11

Bob_Marley írta:Lovenak volt anno ilyen még valamelyik műsorban
Sport Science?


Nyert a Bucks \:D/ Mondjuk úgy örültek, mintha bajnoki címet nyertek volna :mrgreen: A Bulls (vagyis inkább Rose) rendesen elrontotta a végét.


Ebbe a hackelésbe meg inkább bele sem kezdek, felesleges vita lenne, úgysem tudnánk meggyőzni a másikat.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 21:12:30

PCsabi írta:

Ez a Leonard meg elmebeteg, bele sem merek gondolni, hogy egy másik csapatban milyen játékos lenne/hány pontot átlagolna. Amúgy ő most top mennyi játékos a ligában?
Jöjjön Bostonba és megtudjuk. :lol: Elvileg amúgy megint előjöttek a Love pletykák a Celtics-szel kapcsolatban, de ez a jövő zenéje.

Nets-Hawks
Nem sikerült elkapniuk a sólymokat, pedig már fogták a tollukat legutóbb is, szerintem a mai még akár meg is lehet a Netsnek.

LeBron James hits full court shot at practice
Egy kézzel apám. :D Lovenak volt anno ilyen még valamelyik műsorban, de így egy kézzel elég laza volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.04.25. 20:25:52

PCsabi írta:Nem vagyok Drummond/DAJ/Howard-fan, szóval nem védeni akarom őket, de az utóbbi időben már elkezdett zavarni ez a hackelés. Szerintem 1-2 év múlva lesz is valamilyen szabályváltoztatás.
A hackelés a Jordanék hibája, az ellenfelek csak kihasználják a gyengeségeiket, amiről egyébként szól a sport.

De valami változtatás tuti lesz, mert így kevésbé eladható az NBA, és kb. ez a legfontosabb.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.25. 15:26:45

Nem vagyok Drummond/DAJ/Howard-fan, szóval nem védeni akarom őket, de az utóbbi időben már elkezdett zavarni ez a hackelés. Szerintem 1-2 év múlva lesz is valamilyen szabályváltoztatás.


130-128, a Hawks - Nets meccsen mennyi hosszabbítás kellett volna, hogy elérjék ezt a pontmennyiséget? :mrgreen:

Raymond Felton and Richard Jefferson are starting. Together. In an NBA Playoff game. In 2015.


Ez a Leonard meg elmebeteg, bele sem merek gondolni, hogy egy másik csapatban milyen játékos lenne/hány pontot átlagolna. Amúgy ő most top mennyi játékos a ligában?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 14:29:34

kanty írta:Dallas-Houston meccset sikerült az éjjel megnéznem. Hát hatalmas pontháború volt, Bob biztos nem élvezte. :mrgreen:
Harden ezúttal tényleg szörnymódba kapcsolt és nem csak a folyamatos büntetőerőltetés ment, plusz Howard is nem kicsit tette magát oda védőoldalon (26 lepattanó). De Smith és Brewer is kellett a padról. A Dallasnál kicsit azt éreztem, hogy az általuk diktált hatalmas tempóba fáradtak bele.
Jól látod, hogy nem az én meccsem volt. :D Elkezdtem nézni, de alapból a Wizards-Raptors érdekelt jobban, félidőig néztem kb. A felviszem, két passz, hármas játék nem nagyon kötött le. 72-65 volt a szünet ez mindent elmond. Dallas nem tud védekezni a Rox ellen, Nowitzki hiába tesz be 30 pontot, hátul irgalmatlan gyenge. Mindent rá játszanak és dobják meg. A Rox meg hozta a tavalyi dobjuk túl játékát, sok ész nem nagyon volt egyik oldalon sem. :D Számítani lehetett, hogy inkább ilyen meccsek lesznek, Rondo nélkül abszolút érdektelen számomra már ez a párharc.

Wizards-Raps is így indult, hogy rohanjunk aztán lesz valami, de aztán szépen lassan megint megtalálta a Wizards a Toronto támadások ellenszerét (DeRozan meg már nem volt olyan hatékony) és behúzta a harmadikat is. PP meg a végén nagyon fontos kosarakat betett és ismét jól tolta az öreg. Örülök, hogy összekapta magát a Washington. Nálam év elején ott voltak mint titkos keleti esélyes, aztán nagyon rossz második fele következett az alapszakasznak,de most megint úgy érzem lehet pl az Atlanta ellen is keresnivalója ennek a csapatnak.
Paul Pierce Full G3 Highlights vs Raptors


@daffy
Akkor végül is egyetértünk, félre értelmeztem a mondandódat. Nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni. Nem a szabállyal van baj, hanem hogy van x ember, aki lehet nem is akar megtanulni büntetőzni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.04.25. 13:35:01

Dallas-Houston meccset sikerült az éjjel megnéznem. Hát hatalmas pontháború volt, Bob biztos nem élvezte. :mrgreen:
Harden ezúttal tényleg szörnymódba kapcsolt és nem csak a folyamatos büntetőerőltetés ment, plusz Howard is nem kicsit tette magát oda védőoldalon (26 lepattanó). De Smith és Brewer is kellett a padról. A Dallasnál kicsit azt éreztem, hogy az általuk diktált hatalmas tempóba fáradtak bele.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.04.25. 07:21:46

Bob_Marley írta: Akkor elsőre jól értelmeztem, de nem voltam benne biztos. Úgy értelmeztem, hogy szerinted lehessen (az MMA példa erre engedett következtetni) alkalmazni, viszont a kreténség szó meg utálod ezt a taktikát elbizonytalanított. Rákérdezek biztos, ami biztos, hogy szerinted ezt a stratégiát szabad vagy nem szabadna engedni?
Alkalmazzák,persze. Ha valaki kitalál valamit,amit a szabályok engedélyeznek,akkor ne legyen olyan,mint a forma 1,hogy megváltoztatják a szabályokat és betiltják. Ez most a piros ász,mindent visz. Valaki legyen okosabb és találjon ki olyat,ami miatt ezt nem AKARJÁK alkalmazni. Nem szeretem ezt a taktikát,de elég kreatív ötlet és nem szabad betiltani.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 00:54:20

csababarca írta:
Bob_Marley írta:...
Ezeket vágom,de talán mégsem.
Ez a kétéve hozott szabály csak a labda nélküliekre igaz nem?
Szóval aki labdás, azt lehet most is faultolni nem? (átkarolás,stb...ilyenek most is vannak,szóval költői a kérdés.)
Szóval nem labdást nem lehet semennyire megfaultolni...érdekes.
LEhet nem hülyeség, de egy taktikai elem,amit bárki alkalmazhatna. CSak mondjuk vannak értelmes csapatok,akik ezt elkerülendő megtanítják a bénákat is büntetőzni,lásd Spurs.
Labda nélkülit ne lehessen szándékosan faltolni ez lenne a lényege a történetnek.

Sokkal komolyabb gondok vannak en bloc az NBA-ben mint ez. Az hogy jókat nevetünk rajta a shaqtin a fool műsorban, hogy xy megint lépett hatot már nem újdonság, de inkább ilyenekkel kellene törődjenek mintsem azzal, hogy valaki üti a sutákat. Vagy a totális következetlenség, ha szívemre teszem a kezem,akkor a palánk alatti darálóban 99%-ban falt van. A a sporik meg valamikor fújnak valamikor nem. Én annak a híve vagyok minden labdajátékban, hogy engedjék a kemény játékot, mert nem balett, de az hogy ha nagyon leakarom sarkítani, akkor abból áll egy meccs, hogy xy betör, spori vagy befújja vagy nem, megy a reklamálás minden oldalról majd a dobálom magam, s megint reklamálok, majd a kispad reklamál, technikai, amire reklamál a pályán lévő csapat az nem gáz? Fociban is ez a fő gond. Akkora pénzek vannak ebben, hogy a következetlenség szüli ezeket. Játékosok se tudják mi van, nyilván hogy ők mindent megtesznek azért hogy nyerjen a csapat s ezért el sem tudom őket teljesen ítélni ha fetrengenek, reklamálnak stb, Néha amilyen fejetlenség van 1-1 meccsen a szabályokkal az humoros. Ezért sem szoktam foglalkozni a bírókkal mert úgyis ide-oda fognak tévedni, de most ha így előkerültek a szabályok, akkor kijön belőlem. Nem videóbírók kellenek, hanem leírni kerek perec, hogy ez és ez ezt vonja maga után. Ha két lépés, akkor két lépés és fújjuk. Utópisztikus tudom, nem is érdekel annyira, mert elfogadom fociban is itt is mindenhol, de hogy bezzeg a hackelést előveszik az meg komikus nálam és nagyon nem értek vele egyet.

Tegnap mi pl olyan fújásokat kaptunk meg, hogy már arcpirító volt. James simán ráütötte Bradleyre a labdát, akiről kiment falt Jamesen. Az hogy minimum Cavs oldalbedobás lett volna az smafu. Mozgovon kb háromszor "értünk el" feldobást, miközben Crowder ráfogott a labdára és csépelte a másik kezével a bordájánál. :lol: Jamest keresztbe nyúlva könyéken ütötte Zeller,/Bass/Jerebko már nem emlékszem és semmi LBJ majd felrobbant, de Thompson leszedte a támadó pattanót (mily meglepő....) és odaadta Jamesnek, akit megint megütött valaki és megy tovább a játék. De vica versa lehetne sorolni (Turnerre pl fújtak flagrant faltot, mert lefogta James két kezét....Az minden volt csak nem flagrant )a dolgokat, de ez most friss élmény és speciel minket segített, de máskor ugyanez meg más csapatot, vagy ami rosszabb hogy egy negyedet így fújnak, másikban meg fújnak 5 szabálytalan zárást. :D Zárás is olyan, hogy minden másodikat lehetne fújni, vagy hozhatnám a dobás közbeni faltokat, amit szintén össze-vissza fújnak (és pl a Clippsnek tavaly elment ezen egy PO meccs és soha nem tudjuk meg, de a párharc is... , s még írhatnám a Barnes-Jackson esetet, de természetesen ők is bénák voltak hogy eladták a labdát pl). Floppolásról meg még két oldalt lehetne írni, erre elő van véve a hackelés stratégia mint fő baj. Oké a bírói felfogás megint más dolog, de erről kellene egyeztetni a sporikkal, meg pl a lépéshibákra felhívni a figyelmet, mert tényleg odajutunk, hogy valaki labdát se vezessen, büntetőt se tudjon dobni, nem baj fiam itt van 10 millió szépen majd bedobod fél méterről....Elvileg a legmagasabb színvonalat kellene elérni, s akkor tényleg még óvjuk is a szerencsétlen 30, de legyen 50 játékos (ezzel szerintem már bőven túlsaccoltam), aki nem képes bedobni egy büntetőt. Hát bocsánat, de felháborítónak tartom. Elvileg ez egy labdajáték, s rohadt becsülendő meg nem kevés meló van benne, hogy valaki akkora hegyomlás legyen mint Howard vagy Jordan, de akkor menjen bokszolónak ha nem képes megfogni a labdát....Picinyke részét lehetne az energiának arra is fordítani, hogy az ember bedobjon egy labdát a kosárba, ha már KOSÁRLABDÁRÓL beszélünk.

Elkanyarodtam kicsit a témától, de a lényeg az lenne, hogy nem erkölcsi kérdés a hackelés, ez stratégiai pont. Lehet nem teljesen jó példa, de ott a les. Töröljük el, mert milyen szemét dolog már lesre állítani valakit? Hackelés ráadásul nagyon nem elhanyagolható szegmense, hogy büntető és személyi hiba jár érte.Ez nem olyan stratégia, amit csak úgy kénye kedvére csinálhat az ember. Még azt se mondanám, hogy olyan mint pl kéziben folyamat faltolni vagy, fociban taktikai falt után sincs ekkora büntetés (sárgát sem ér általában), de vízilabda stb. És akkor tényleg azért mert van x ember, aki nem képes bedobni, ezért ez mekkora egy szemét dolog.

A sporikat nem bántatni akartam, egyszerűen az a helyzet, hogy el van eresztve a gyeplő. Minden bíró téved még a videóbíró is téved, de olyan elemi dolgok ezek, amik hozzátartoznak a játékhoz. Ellehet nézni pl a lépést is, mert gyors a játék, de hogy minden támadásban legyen szinte egy három lépés meg szabálytalan zárás az már nem emberi tényező kérdése, hanem így vannak "nevelve" a játékosok. Nyilván addig megyek el, ameddig csak lehet és súrolom a szabályos-szabálytalan határát, de mára ezek már velejáró dolgok és ez a baj. Bővül a mi szabálytalan fogalma és lesznek olyanok, akiket már nem is érdekel, akkor hogy várjunk elő emberektől, hogy bedobja a büntetőt, ha hozzunk még egy szabályt is, hogy ne is érdekelje hogy betudja-e dobni vagy sem.

Most sokat írtam, remélem átment. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.04.25. 00:28:19

Bob_Marley írta:...
Ezeket vágom,de talán mégsem.
Ez a kétéve hozott szabály csak a labda nélküliekre igaz nem?
Szóval aki labdás, azt lehet most is faultolni nem? (átkarolás,stb...ilyenek most is vannak,szóval költői a kérdés.)
Szóval nem labdást nem lehet semennyire megfaultolni...érdekes.
LEhet nem hülyeség, de egy taktikai elem,amit bárki alkalmazhatna. CSak mondjuk vannak értelmes csapatok,akik ezt elkerülendő megtanítják a bénákat is büntetőzni,lásd Spurs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 00:05:31

csababarca írta:Nah akkor leírná valaki,hogy mi is történt hackelés ügyben?
Most komolyan tilos ezt alkalmazni? Hogy büntetik,miként? :shock: Aki 50% alatt dob büntetőt, arra nem lehet ráfaultolni? Mi van ha felteszek 5 ilyen embert a pályára? És mondjuk kéne a labda,ezért faultolni akarok meccs végén?
Komolyan felszab az nba, ezekkel a gyökérségekkel.

De Bob,írd már le légyszíves,hogy most mi a franc van,és mégis miként fogalmazódik meg a szabály.
4 személyi hiba után automatikusan minden mezőnyfalt is büntetőt ér. Shaq korszakban, Popovich kitalálta, hogy üssék és menjen büntetőzni. Pár éve hoztak egy olyan szabályt, hogy 2 percen belül ha szándékos falt történik a mezőnyben (átkarolás, odaütés stb), akkor nem csak két büntető van, hanem a labda is marad. Silver meg nemrégiben azt mondta, hogy nyáron újra lefognak ülni tárgyalni (és lehet eltörlik en bloc a hackelést és azt a stratégiát, hogy a gyenge büntető dobó játékosokat vonalra kényszerítik), mert az NBA-nek nem tetszik, hogy direkt faltolásokkal "tördelik" a játékot végig. Ez mese habbal történet szerintem, a TV-k jajveszékelnek. TNT és az ESPN is 2007/08 óta a leggyengébb számait hozza. De ennek nem ez az oka, a párosítások sem úgy jöttek most ki, plusz nincs Lakers-Knicks pl.

Pluszban még, ami eszembe jutott (szerintem már így is felsoroltam pár érvet), hogy persze még fizessünk is túl ilyen embereket mint Jordan például vagy Smith és sorolhatnám. Persze, hogy vannak szegmensek, amikben meg nagyon jók, de ha nem lehetne pályán tartani őket, akkor ide a bökőt megtanulnának büntetőzni, vagy mehetnének Kínába....Helyette adunk nekik 10 milliót és még a buksijukat is megsimogatjuk, hogy nem baj édes aranybogaram, hogy nem tudsz bedobni egy büntetőt, ne is gyakorold mert nem lehet téged faltolni.....

daffy nem tudom mire gondolt, valószínű én értettem félre a dolgokat.

szerk: Amúgy ideírtál még egy érdekes dolgot, ami az egészben a lényeg, hogy megvan határozva gyakorlatilag kit lehet faltolni és kit nem....Ezzel az erővel a végén pl ne faltoljon egy csapat, hogy megállítsa az órát?

Lényeg az hogy a játékon kívüli faltolást akarják redukálni, megszüntetni. Azt amikor bedobják a labdát és holttérben átkarolják a sutákat, viszont erre írtam a Batumos példát, amit akármennyire próbálok előkeresni nem találom, de ő például egy p&r szituban átfogta Jordant 2 percen belül. Ez a labda közelében, játék szituációnak minősül így nem intentional foul., szóval kilehet ezt okoskodni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.04.24. 23:59:44

Na várjatok már, ti nem mellébeszéltek egymásnak?
Bob azt mondta, hogy szerinte nem kéne eltörölni a hackelést, vagyis hogy lehessen továbbra is a rosszul büntetőzőket faultolni, aztán Daffy úgy reagált erre, hogy ez hülyeség, mert szerinte is hagyni kéne így..
Vagy csak én vagyok ennyire suta éjfélkor?
Válasz küldése