Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.07. 07:43:24

Dembi NB II.szint írja itt valaki.Ha ez így van,akkor keressük már meg, hogy ki a felelős azért,hogy 140 Millio Eurót fizettek ki egy NB II-es játékosért? Hiszen hozhattak volna egyet 500.000 Ft-ért is a mi jó kis NB II-ből. Szakmailag jeles hozzászólás volt. Nem szoktam ilyenekre reagálni, de nem tudtam megállni. Persze, ha az első percekben bemegy a lövése, akkor másként ítélik meg. Nem zavarja a Dembelét mocskoló,leafrikaizó,primitív emberként beállítókat az sem, hogy ugyanannyi gólja van a La Ligában,mint Cou-nak, egy tized annyi játékidő alatt... Nem tudják,hogy a Dortmund nem véletlenül akarta ezt az ,,NB II-es ,, játékost minden áron magánál tartani...Azt se látják sokan, hogy nincs helye megtalálva a csapatban. Hol baloson játszik, hol jobboson, de legfőképpen sehol. Egyszerűbb tehát gyalázni,és nem arra keresni a megoldást, hogy hol is van ennek a srácnak a helye...
A tegnapi meccshez hozzászólva, mi 25 abszolút gólhelyzetet hagytunk ki,szokás szerint az ellenfél a huszadából is tudott gólt lőni. A fociban van ilyen.Nem játszottunk rosszul,csak megint a helyzetkihasználással voltak gondok.
A továbbjutás megvan,és ez a fontos.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.11.07. 07:28:28

Jó ez a döntetlen, továbbjutás megvan, Messi nem sérült meg, ez a lényeg. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.11.07. 07:27:03

eva írta:Azt hiszem nem leszek Dembele rajongó. Amit ez a srác csinál NB 2 szint!!!
Miért is?
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.07. 06:47:04

Ééééés megint csak megy az "Oszmán rengeteg labdát elad, értékelhetetlen, blabla..."
Nézzétek már meg, hogy a támadók közül ki, mennyit rakott hozzá a csapatvédekezéshez miközben helyzeteket dolgozott ki... Coutinho hol volt védekezésnél pl?
Rakitic és Busquets csapágyasra vannak hajtva, erre remek példa volt előbb Iván 2. "kapuralövése", illetve Busi eladott labdája...
Ha kizárólag az érdemelné meg a kezdőt, aki nem ad el labdát, Arthuron és Albán kívül jelenleg nem lenne ember a standard kezdőben...
Tény, hogy az első félidőben a francia gyenge volt, viszont a 2. félidőre határozottan feljavult és még a 16-osunknál is védekezett!
Ennyi erővel Lalyos is nulla volt, mert hiába volt 244 gólhelyzete, ha egyet sem tudott belőni, még ziccerből sem...
Ne csak a negatívumokat nézzétek már... A jobboldalunk mikor volt hatékony Dembouz nélkül? Melyik meccsről mondhattuk el, hogy nem volt féloldalas a csapat, pedig Oszmán se volt a pályán?

ON is legyen:

Ez a tegnapi teljesítmény kiváló volt véleményem szerint, agresszív letámadás volt végig, az inter a saját térfeléről alig tudott kijönni, egyszerűen nem mentek be a helyzetek! De most emiatt EGYETLEN embert lehúzni igazságtalan... Nem jött össze a győzelem, de ha ilyen koncentrált tudna lenni a csapat, 10ből 9 és fél meccset megnyernénk folyamatosan... Van mire építeni, a fejekben kell rendet tenni és simán van esély a BL-re...
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.07. 00:43:20

recrea írta:
Azt sem értem, h mire kell a labdatartás, totál felesleges a 80%. Miért nem adjuk át egyszer végre a területet?
Azért mert nem tudunk így játszani. Amint a real ellen átadtuk a területet ( amit amúgy nem tettünk, csupán átállt a madrid 3 védőre és taktikailag 20 percig agyonvert minket, amire Valverde reagált és vertük el őket. https://faja1234.wordpress.com/2018/10/ ... o-elemzes/" target="_blank itt szépen le van írva), ott is simán kaphattuk volna a gólokat. A hétvégén ahelyett hogy fal ellen játszottunk volna még 20 percig lövünk egyet és vége a meccsnek, szépen átadtuk a területet a Rayonak ( itt tényleg ez történt), és szépen kaptunk is belőle 2 gólt. Tavaly a Romának is átadtuk, jó vége lett. Egyszerűen nem tudunk így játszani.
recrea írta: Busi pedig megfáradt, jól lakott, hülyére nyerte magát, nem motivált már, amit én spec abszolút megértek, mert 10 éve klasszis, a csúcson van, őrületes játékintelligenciával megáldva, talán 8 edzőnél is vitathatatlan kezdő volt, ami azért tapsot érdemel. De nem ártana megpróbálni nélküle is a csapatot olykor olykor.
Ez meg már bocsánat de hülyeség, centire ugyanezt elmondtad a tavalyi szezon előtt Messiről is. Most nem a gól előtti failjáról beszélek, az nyilván az ő kreténsége volt, de nem megfáradt hanem Messi kiválásával átalakultak a szerepkörök és többet kell vállalnia. Nyilván mivel többet vállal többet is hibázik.
Amikor meg Dembele játszik akkor helyette is kell védekeznie. Meg lehet nézni hogy SR előrefutás labdavesztése után Rafinha mit csinál, és Dembouz mit csinál. A brazil már jobbhátvédben van a labdavesztés után rögtön, míg a francia csak elől pillázik hogy mi is történt. Ezután jön az hogy furcsamód rögtön vagy Busi, vagy Pique totál kiszolgáltatott helyzetben találja magát, helyzet lesz belőle és rögtön előveszi őket valaki.
recrea írta: Totál nem érdekel, ha Dembele 10 labdát ad el meccsenként, de 1 gólt rúg. Suarez 3 éve nem lenne kezdő, ha ezt néznénk.
De Lajos iszonyat mennyiségű munkát belerak, nem véletlen kerül folyamat helyzetbe, te is tudod. Neki a helyzetkihasználása rettenetes, főleg amit ma művelt. És egy ilyen embert elbír a csapat, főleg középcsatár poszton. De azt hogy 2 ilyen ember legyen, egy olyan csapatban amelyik játéka a folyamatos labdajáratásra épül már nem bír el. Gyerek amikor ésszel játszik, akkor egész elfogadható, csak akkor beleszürkül, és semmi értelme őt játszatni, más jobban megoldja ezt. Ha meg nem ésszel, akkor meg az van mint most a második félidőben, hogy fullba tolja a kretént, és amint labdát kap 5 emberünk rögtön úgy helyezkedik hogy minél gyorsabban vissza szerezzék a labdát.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.07. 00:14:13

csababarca írta:
MatyiG írta: Dembélé háromszor annyi labdát ad el, mint Coutinho, szóval nem venném őket egy kalap alá.
miért vagytok ennyire belebetegedve ebbe a labdaeladásba meg passzpontosságba?
Ezt én sem értem, Pep-korszakból maradt. Amúgy a passzpontosság nemcsak adott játékoson múlik, akinél a labda van, hanem a rendszertől, a társaktól, h megjátszhatóak-e, hogy helyezkednek, amíg anno Xavinak volt 5 lehetősége hova passzolni, addig Arthurnak van 2. Írta valaki múltkor, h 2008-ban, 28 évesen szintet lépett, az nem azért volt, mert nyáron megtanult focizni, hanem azért, mert más csapat lett körülötte.

Totál nem érdekel, ha Dembele 10 labdát ad el meccsenként, de 1 gólt rúg. Suarez 3 éve nem lenne kezdő, ha ezt néznénk. Egy támadó igenis legyen önző, kockáztasson, próbálkozzon. Főleg most, h csapatszinten közel sem tudjuk úgy megbontani a védelmet, mint ezelőtt kb bármikor. Ilyenkor kell a klasszis megoldás, mint ma Malcomé. Amúgy meg, még mindig lövésből lesz a gól, szóval tüzelni kell.

Ennyi erővel kérjük számon Busit, h meccsek óta nincs kapuralövése, tehát rosszabbul játszik, mint Malcom, mert neki volt :)

Azt sem értem, h mire kell a labdatartás, totál felesleges a 80%. Miért nem adjuk át egyszer végre a területet? Jól látszódott a Real ellen, h milyen potenciál van a kontrákban, rájuk is rúgtunk 3 gólt...igaz, nekik kockáztatni kellett, így nagyobb területek voltak. De ma is ezekből volt sok helyzet.

Nekem sokkal jobban tetszenek ezek az adok-kapok meccsek, mint a tavalyi ősz, ahol ugyan alig kaptunk gólt, cserébe a másik tévén lassítva néztük apámmal, h hogyan lesz a hernyóból pillangó, mert izgalmasabb volt.

Busi pedig megfáradt, jól lakott, hülyére nyerte magát, nem motivált már, amit én spec abszolút megértek, mert 10 éve klasszis, a csúcson van, őrületes játékintelligenciával megáldva, talán 8 edzőnél is vitathatatlan kezdő volt, ami azért tapsot érdemel. De nem ártana megpróbálni nélküle is a csapatot olykor olykor.

Arthur nekem baromira átjön, láthatóan növekszik az önbizalma, ahogy játszik, nem szabad padra tenni az embert.
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.11.06. 23:32:23

csababarca írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Az pedig szinté negatívum, hogy a Tottenham fordított, így ha a következő fordulóban elverik az Intert, akkor a Camp Nou-ba egy életéért küzdő Tottenham fog jönni.
ha elverik az intert...
de mi nem fogunk kikapni Eindhovenben, akkor meg már mindegy mit kapar a tham ellenünk, csoportelsők vagyunk.
Ha elverik az Intert, és mi ebből is indulunk ki, akkor a legkönnyebb dolga lenne Valverdé-nek az 5. és 6. forduló csapatösszeállítását tekintve a biztos csoportelsőség szempontjából, ha jól számolok (jöhetne a B csapat mindkét fordulóban):
Ebben az estben már az 5. forduló után akkor is csoportelsők lennénk, ha a PSV-től kikapnánk az 5. fordulóban, tehát praktikusan már most a negyedik forduló után kijelethetnénk a biztos csoportelsőségünket, feltéve hogy a Tottenham nem ver meg bennünket jobban a 6.-ban, mint mi őket vertük!
Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha a Ham nyer az Inter ellen 99,9 % a csoportelsőségünk, függetlenül a mi eredményeinktől.
Ha az Inter megveri a Tottenhamet, az nekünk sokkal-sokkal rosszabb!
Kár, hogy előre nem bízhatunk a Ham győzelmében... szóval minimum x-elni kell Eindhovenben a csoportelsőség 5. fordulós bebiztosításáért!
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2018.11.06. 23:29:33

Azt hiszem nem leszek Dembele rajongó. Amit ez a srác csinál NB 2 szint!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.06. 23:17:29

MessiNeymarSuarez írta:A végén az egymás elleni mérleget nézik, ha az egál, akkor marad a gólkülönbség.
Köszi. Mindegy, úgy számoltam, hogy a továbbjutás tényleg matematikailag is megvan. Engem a csoport elsőség annyira nem érdekel (mondjuk a klubnak szerintem fontos), legtöbbször nem származott előnyünk belőle.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.11.06. 23:16:16

Én nem venném ezért elő Busit. A mezőnyben tényleg jó volt. Ez a meccs inkább a csatárokon ment el. Hány ziccert elrontottak, a védelem meg csak párszor ingott meg.

Nagy kár érte. De a Rayo meccs után aláírtam volna az X-et. De a játék képe alapján sima 2 gólos győzelem kellett volna.

Malcom külön öröm. Társak is, hogy örültek neki.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.06. 23:14:08

Korrekt volt a játék, pár perc hiba és a vége x, nekünk ez sem rossz!
Ez van, a csapat meg teljesen jól odatette magát.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.06. 23:10:07

Csa ka szokásos Busquets hiba. Vagy 10 golt kaptunk róla tavaly és az idén. Nem baj, legalább saját nevelés, és régen jó volt.
Szokásos fórum-szindróma. Végén egy hiba, amiből gólt kapunk :arrow: már nem jó, adjuk el
Az nem számít, hogy a két idegenbeli BL-meccsünkön egy labdát vesztett összesen, és 98%-osan passzolt. :)

Szokásos hiba? Sorolhatnád a mostani idényből ezt az említett 10 kapott gólt. Bár válaszra nem számítok.

A meccs szerintem amúgy nem volt olyan jó, eléggé szétszakadt a mezőny általában, csapkodó volt a játék. Viszont nem játszottunk rosszul, de ennyi lehetőségből 3-4 gólt illett volna eltenni elöl...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.06. 23:04:14

Cestus írta:Megérdemeltük volna a győzelmet most. De iksz lett, úgyhogy az olaszok örülhetnek. Nekik ez nagyobb öröm, mint a győzelem.

Gólkülönbséget vagy egymás ellenit néznek a helyezések megállapításakor?
A végén az egymás elleni mérleget nézik, ha az egál, akkor marad a gólkülönbség.

Azért az hihetetlen hogy 1 kapura tartó lövésük volt és abból gól #-o
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.06. 23:03:04

Megérdemeltük volna a győzelmet most. De iksz lett, úgyhogy az olaszok örülhetnek. Nekik ez nagyobb öröm, mint a győzelem.

Gólkülönbséget vagy egymás ellenit néznek a helyezések megállapításakor?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.06. 23:02:06

Egész jó kis meccs volt, szerintem győzelmet érdemeltünk volna, mindezt úgy, hogy magához képest majdnem mindenki halványabb volt...

MÁLKÓLM góljának nagyon örülök, remélem ez neki és Valverde-nek is jót fog tenni. Pláne amig Dembele kicsit összébbkapja magát.

Megnéztem volna az utolsó 2 meccset Alena-val meg Chumi-val (úgyis pár napja volt téma ahogy Pep keverte a lapokat a fiatalokkal), de ha a PSV-t el is verjük, a Tottenham ellen nem hiszem, hogy tartalékolna Valverde, pedig nem ártana.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.11.06. 23:00:57

Amugy nem azert volt nyaron bevasarlas mert valverde szerint rovid a kispad? Semedo mellozeset tovabbra sem ertem, roberto egy betis szint, soha nem volt es nem is lesz tobb. Vidalt sajnalom, mert mindig latszik rajta hogy szereti a csapatot es a szivet kiteszi a palyara. Megneznem mar hosszabban is a kezdoben akar.
Malcom maga is alig hitte el..:lol:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.06. 22:59:55

MessiNeymarSuarez írta:
Az pedig szinté negatívum, hogy a Tottenham fordított, így ha a következő fordulóban elverik az Intert, akkor a Camp Nou-ba egy életéért küzdő Tottenham fog jönni.
ha elverik az intert...
de mi nem fogunk kikapni Eindhovenben, akkor meg már mindegy mit kapar a tham ellenünk, csoportelsők vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.06. 22:56:55

Örülök hogy nem nyertünk. Igy legalább a maradék ket csoportmeccset is vegigjatszhatja Busquets es Rakitic. Busi biztos ezért is segített be a végén a gólnál. Meg hat ugye milyen lenne, ha 5 meccsből akar 2-öt is lehoznánk kapott gól nélkül.

Malcom meg most biztos elszallna attol, hogy először látott foci labdát idén es egybol gólt is szerzett, igy EV most tanító célzattal újabb 2 hónapra a lelatora rakhatja.

Suarez meg igy ket év után mar nem akarja bukni a fogadást Messivel, hogy bármit ki tud hagyni a BL-ben.

Ez a Busi-Rakitic tengely olyan friss es üde, ugy elnezn őket minden kupameccsen februárban is 90 percre.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.06. 22:56:42

Örömteli hogy a játék képe egész jó volt, rosszabbra számítottam, az eredmény viszont ennek tekintetében csalódás, simán meg lehetett volna nyerni, de minden kimaradt.

Busquets-et sem értem, hogy egy ilyen játékos hogy tud ekkora hibát véteni a kapu előtt.
Ha nem Busi lett volna, hanem valamelyik fiatal, akkor Valverdénél szerintem egész szezonra repülne, függetlenül az egész meccses teljesítményétől.

Az pedig szinté negatívum, hogy a Tottenham fordított, így ha a következő fordulóban elverik az Intert, akkor a Camp Nou-ba egy életéért küzdő Tottenham fog jönni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2018.11.06. 22:57:51-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.06. 22:53:38

Atalanta írta:Csa ka szokásos Busquets hiba. Vagy 10 golt kaptunk róla tavaly és az idén. Nem baj, legalább saját nevelés, és régen jó volt.

Mindjárt kivágnak ezért, vagy szimplán törlik a hsz-t de adom. :mrgreen:

Jó meccset toltunk szerintem, 1-1et tippeltem magamban, jött is, de unalmasabbra számítottam.
Ha Busi nem mélázik el akkor meglett volna a győzelem, és a csoportelsőség.

mindegy, majd a kövi körben Tham ellen lezárjuk a kérdéseket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.06. 22:50:00

Gratulálok....

Icardi egyszer rúgott kapura egész meccsen, gól
Lajos meg minden ziccert kihagyott, elbotlott a saját lábában, a labdában.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.11.06. 22:49:33

Csa ka szokásos Busquets hiba. Vagy 10 golt kaptunk róla tavaly és az idén. Nem baj, legalább saját nevelés, és régen jó volt.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.11.06. 21:56:14

Eddig jobb a csapat mint az Inter, sajnos Dembelé teljesen használhatatlan, én nem értem mi van vele, mintha elfelejtett volna futballozni: egy jó csel, vagy elfutás után óvodás labdaeladás, vagy elpatttanás....
Bosszantó, hogy felrugdalják a játékosainkat, erre egy hasonló fault után Rakitic kapott sárgát!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.06. 21:18:44

Stalkyard írta:Most komolyan ez az ocsmanysag lesz az idegenbeli mezunk a sárga helyett? Pedig óriási nosztalgiafaktor lenne a 14-15-os szezon után, es amúgyis legendásak nálunk a “kukás” mezek...
Ez a BL idegenbeli mez, a sárga marad a többi sorozatban.

Egyébként nekem kifejezetten tetszik ez a mez. :D

Nem, nem vagyok búza :mrgreen:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.06. 21:07:47

Most komolyan ez az ocsmanysag lesz az idegenbeli mezunk a sárga helyett? Pedig óriási nosztalgiafaktor lenne a 14-15-os szezon után, es amúgyis legendásak nálunk a “kukás” mezek...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése
cron