Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.14. 12:43:35

Az csak a beadás egyik fele, hogy érkezni kell rá, a másik fele, hogy jól beadd. Hát Henry nem adta be jól soha. Lehet, hogy 4-ből kettőt fogott csak a kapus, és a másik kettőt a védők tisztázták, de az a védő nem lendületből jött. Ott állt. Henry nekirúgta a labdát. Mindig ugyanaz a csel, ugyanúgy csinál mindent. Én nem erőltetném már a franciát. Pedro ahogy beállt veszélyes volt, Messi épphogy lemaradt a beadásáról. Talán hozzá is ért, ha jól emlékszem.

A szurkoló táborról sincs rossz véleményem. Legtöbb csapatnak ilyen. Persze, hogy a sajátjukat védik. Biztos te is hurrogtál otthon, mikor kaptak egy szabadot a Nou Camp-ban (főleg, ha jogtalanul, mondjuk ez már mástéma). Én egyedül talán Palop-ot rühelltem meg kicsit a folytonos időhúzása miatt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.01.14. 12:38:42

Tegnap először a (tesiből felmentett) riporternek gurult el a gyógyszere egyébként Henry kapcsán. Gondolom, ez hatással volt itt pár emberre.
Azt mondta az első félidőben, hogy Henry mind a 4 beadása a kapus kezében landolt. Ebből alapból 2 nem is a kapus kezébe került, és legalább egyre ha érkezett volna valaki rendesen, akkor tiszta gólveszély van.
De az ezévi Barcának egyik bosszantó problémája, hogy nincs "érkezés" sem a csatársorból, sem a középpályáról. Ilyenkor a falat tudom vakarni, annyira nem hiszem el, hogy pl. hány középre kipattanó szögletünkre nem érkezik egy darab Barca játékos sem!!! Vagy akár egy szimpla beadásra...
Sok probléma van az egész csapatban, és mindig nagyon egyszerű kiválasztani egy embert és felelőssé tenni kb az egész helyzetért.
Azokat sem tudom megérteni, akik Ibrát szapulják emiatt... - úgy értem senkit, aki bármelyik játékosunkkal szemben etikátlan módon mondja el a véleményét.

szerk.: az egész Sevilla -szurkolótáborostul- ganyén viselkedett, úgyhogy én mihamarabbi kiesésüket remélem a kupából :)
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.14. 12:32:04

Titinho!

Te mit képzelsz magadról, hogy mindenkit így leoltasz??? Azért, mert minden hülyeséget beirogatsz és ezzel van x ezer hozzászólásod, az még nem jelenti azt, hogy Te látod jól. Milyen jogon fikázod a játékosokat? Te meddig jutottál ebben a sportban? A statisztika egy dolog, a másik meg a valóság. Te csak annyit látsz ami ott van előtted, egy kicsit mögé is kellene nézni már ha érted mire gondolok. Na ezért nem írok sűrün, mert itt tele van okos emberekkel a fórum. Már akik azt hiszik, hogy azok.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2010.01.14. 12:27:02

Henry, paraszt módon, szimplán dühből a földbe gyalulja Capelt, és ennek túlzó a szánalmas jelző? Nem is szánalmas, hanem kifejezetten undorító, hogy Barca mezben valaki ilyet csináljon. Majd ha Puyol vagy Xavi megengedi magának ezt a luxust...

Kifejezetten sportszerűtlen, és csak hátráltatott azzal, hogy ezáltal Capelnak "joga volt" fetrengeni, és még a labda is náluk volt...


Te tuti, hogy még életedbe nem fociztál!
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2010.01.14. 12:23:53

barca99 írta: :shock:

Henry, paraszt módon, szimplán dühből a földbe gyalulja Capelt, és ennek túlzó a szánalmas jelző? Nem is szánalmas, hanem kifejezetten undorító, hogy Barca mezben valaki ilyet csináljon. Majd ha Puyol vagy Xavi megengedi magának ezt a luxust...

Kifejezetten sportszerűtlen, és csak hátráltatott azzal, hogy ezáltal Capelnak "joga volt" fetrengeni, és még a labda is náluk volt...
Atyaúristen! :shock:

Egy belépő miatt el kell hordani mindennek egy játékost. Most az lényegtelen, hogy melyik játékos. És akkor mivan ha volt egy csúnya belépője? Meg ez mi, hogy Barca mezben valaki nem lehet dühös és feszült egy kupavisszavágó utolsó percében 1 gólos hátrányban? :lol: Ez óriási! :)

Labdáért csúszott az utolsó percben, nem sikerült, na bumm. Ezért már szánalmas, meg undorító, meg paraszt. :) Ez jó...de tényleg...

Nálam inkább nagyobb szégyen volt Palop "ciframonológja", vagy Romaric "emberkedése" a saját csapattársaival szemben, vagy pl. F. Navarro 2 szerelése nekem csúnyább volt mint Henryé.

De ezekről nem szabad szólni, most Henryról van szó...elnézést. :?

Na béke barátom! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2010.01.14. 12:28:31-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Lionel86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2006.04.24. 20:28:30
Tartózkodási hely: Lepsény

2010.01.14. 12:22:49

Tudjátok mi volt az undorító? Ahogy Ibra ráugrott a Villareal ellen nem is tudom kinek a lábára, az az volt! Mert egy paraj és mindig az is marad!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.01.14. 12:21:20

barca99 írta:Henry, paraszt módon, szimplán dühből a földbe gyalulja Capelt, és ennek túlzó a szánalmas jelző? Nem is szánalmas, hanem kifejezetten undorító, hogy Barca mezben valaki ilyet csináljon. Majd ha Puyol vagy Xavi megengedi magának ezt a luxust...
Tehát Puyolnál és Xavinál nem gáz, ha "szimplán dühből a földbe gyalulja" ellenfelét :D

Ennél jobban nem is tudtad volna kifejezni a kettős mércé(de)t. LOL, hát nem mindegy, hogy ki gyalul földbe valakit?? :D Már itt is meg kell különböztetni az embereket :lol:

szerk.: amúgy maga a belépő egyáltalán nem volt olyan durva, hogy még napokig erről kelljen beszélni...ami tényleg szánalmas lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.01.14. 12:23:44-kor.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.01.14. 12:12:47

Titinho írta:Inkább ez hsz a szánalmas. :?
Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna...
Azért minden kritikának van határa barátom. :? Tényleg nem volt szép belépő, de azért na.
Számomra az ilyen "szurkolók" a szánalmasak...
:shock:

Henry, paraszt módon, szimplán dühből a földbe gyalulja Capelt, és ennek túlzó a szánalmas jelző? Nem is szánalmas, hanem kifejezetten undorító, hogy Barca mezben valaki ilyet csináljon. Majd ha Puyol vagy Xavi megengedi magának ezt a luxust...

Kifejezetten sportszerűtlen, és csak hátráltatott azzal, hogy ezáltal Capelnak "joga volt" fetrengeni, és még a labda is náluk volt...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2010.01.14. 11:59:34

Hát kiestünk... :roll:

Komolyan mondom, hogy furcsa érzéseim vannak. Utoljára ilyen 20 hónappal ezelőtt esett meg a Barcával, hogy mi valahonnan is kiessünk (ha jól tudom akkor a MU elleni BL elődöntő volt az utolsó 2008. májusában). Furcsa érzés... :)

Nem vagyok mérges a fiúkra, mivel tényleg mindent megtettek a továbbjutás érdekében. Nem volt szerencsénk, de sikerült győznünk a Ramón Sánchez Pizjuán gyepén amire azért büszkék lehetnek a srácok. Megnézném hány csapat tud 17 helyzetig eljutni a Sevilla pályáján. :wink:
Ahogy Pep is mondta, az első 15-20 percet leszámítva jól játszottunk a második félidőben pedig főleg. Az első félidőben nagyon sok volt az eladott labdánk, ebből sokszor indulhatott a Sevilla a két szélen. A teljes meccset figyelembe véve 70!!! eladott labdánk volt és 60 szerzett, a Sevillánál 75 eladott és 47 szerzett (forrás: AS.com). Ez nagyon sok...

Emelt fővel estünk ki, ez a lényeg. Azért így könnyebb kiesni, és könnyebb is elfogadni látva a tegnap esti teljesítményét a csapatnak. Egy Paloppal voltak jobbak, akinek legalább 5 vagy 6 akkor védése volt, hogy még most is csak pislogok. Óóó ha Messi kapufája befelé pattan, vagy ha Ibra a kapuba tudja rúgni 2x is ajtó-ablak helyzetben, vagy Iniesta szólója után a labda gyorsabb és nem tudja kivágni Konko...ugye mennyivel másabb lenne most a helyzet? :wink:

Azzal pedig végképp nem értek egyet, aki azt állítja, hogy a Sevillától elvettek két gólt. :shock: Miért is? :?
1. Pinto labdakihozatala (tényleg nagy butaság volt), de ott Negredo volt szabálytalan vele szemben, nem a fűben botlott meg Pinto.
2. Navas leshelyzete. Mert ez egy leshelyzetnél nem volt több. Pinto nem is védett az esetnél, hanem mutogatott a Navast üldöző Abidalnak, hogy: "Állj meg tesó, lesen van a fütyi!" Ha nem fújja be, honnan tudjuk, hogy gól lett volna? :? Lehet Pinto kivédi. Navas se reklamált 5 percig sem, hogy miért nem adták meg a gólt.

Egy a lényeg. A két meccs alapján én azt mondom, hogy mindkét csapat megérdemelten jutott volna tovább, így a Sevilla érdemeit sem szabad lebecsülni. Megérdemelték, de ha mi jutunk tovább az is megérdemelt lett volna. Az első meccsen (ahogy el is ismerte Pep) szúrtuk el ezt a továbbjutást, ez nem vitás. Viszont a tegnapi egy igazi, vérbeli spanyol rangadó volt a javából, remélem hétvégén is hasonló mérkőzést láthatunk, de most ne adjunk egy félidőnyi előnyt a Sevillának. :wink:

Végezetül pár hsz-re azért még reagálnék:
barca2010 írta:Aminek én nagyon örültem, hogy ismét láttam azt a Xavi-Ini-Messi bűvös hármast úgy játszani ahogy Ők igazán tudnak.
Xavi a góljáig semmit, azaz semmit nem csinált, bűnrosszul játszott. A gólja után adott 2 szép labdát és ennyi. Számszerüleg is így lehetne összegezni a teljesítményét:
1 kapura lövés, 1 gól, 2 labdaszerzés, 3 eladott labda, 1x szabálytalankodtak ellene.
Lássuk Iniesta mérlegét:
2 kapura lövés, 8 labdaszerzés, 13 eladott labda, 4x szabáltalankodtak ellene.

A gólján kívül Xavi szinte semmit nem csinált. És ez engem igenis aggaszt. Nekem azzal ne jöjjön senki, hogy adott az utolsó 10 percben 2 szép labdát. Az utóbbi másfél hónapban nagyon nem találja önmagát a mi vezérünk (bár ez a szó idén leginkább Iniestára illik), remélem túl tudja magát tenni ezen az időszakon.
Fernando írta:Remélem idén a Sevilla nyeri meg a sorozatot. Szimpatikus csapat.
Az biztos... :lol:
Pláne Palop akinek a kezébe nyomta Henry a labdát, erre fél percig összegörnyedt és fogta a hasát, mint akire rájött a cifra. :lol:
Vagy Romaric 90. percben bemutatott kakaskodása a SAJÁT csapattársaival. Dragoval már majdnem összeverekedtek. :D Vagy Fernando Navarro aki előbb Alvest, utána pedig Messit úgy felvágta mint a taknyot.

Szánalom mindegyik egytől-egyig. :? Vannak szimpatikus játékosai, mint pl.: Navas, Capel, Perotti, de mint csapat egy hányadék az edzőjükkel együtt. :wink:
duncan írta:Az pedig,amit a meccs vége felé bemutatott szerelés címén-amikor hátulról beleszállt egy sevillai-ba... hát nem is tudom,hogy minősítsem. Szánalmas.
Inkább ez hsz a szánalmas. :?
Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna...
Azért minden kritikának van határa barátom. :? Tényleg nem volt szép belépő, de azért na.
Számomra az ilyen "szurkolók" a szánalmasak...

Vannak még emberek akiknek vannak érdekes hsz-eik, de arra már nem válaszolnék. Majd talán máskor. :wink:

Hétvégén is ütni kell a Sevillát hazai pályán! :twisted:

Na peace mindenkinek!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.14. 11:55:45

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, ilyen játékkal ki lehet esni, nekem nagyon tetszettek a látottak, a második félidő pláne!
Addigra a vizet is kitaposták a pályáról, viszonylag folyamatos tudott lenni a játék. Kicsit nagyobb szerencsével továbbmehettünk volna, de mindig nem lehet velünk a fortuna. :(
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Morminho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2005.04.27. 20:41:13

2010.01.14. 11:42:07

Hiába volt a második félidő már jobb, ott is rengeteg hiba volt, aminek következtében rengeteg támadás halt el. Szívesen megszámolnám hány akció halt el abba, hogy valaki túlcselezte magát, rosszul vették át a labdát, egy tök alap passz nem volt jó. Hiába pörgött a csapat, rengeteg volt a hiba, aminek nem is lehetett más a következménye (ettől függetlenül jobb helyzetkihasználással így is továbbmehettünk volna).

A legnagyobb problémát a középpálya visszaesésében látom. Iniesta még úgy ahogy csinálja a dolgát, rá nem lehet panasz, Xavi visszaesését viszont már nem bírja el a csapat. A 4-3-3-as taktika magával vonza, hogy a középpályán a csapatok zöme ellen alapból emberhátrányba vagyunk, ezt tavaly kompenzálta a remek teljesítmény. Nem tudom mi lehet Xavival, innentől kezdve figyelni fogom, lehetséges, hogy ráállítanak egy embert, ezzel azonban majdnem megölik a támadójátékunkat. Nincs meg a megfelelő kontakt a középpálya és a támadósor között, nincs az a gördülékeny játék mint tavaly (aki megnézi a tavalyi menetelésről szóló cikkben a videókat, annak egyből feltűnik, hogy ég és föld a tavalyi és az idei játékunk). Valamit ki kellene találnia Pep-nek a probléma megoldására, és most fog kiderülni, hogy mennyire is jó edző.

Tegnap nagyon meglepődtem amikor Henryt fennhagyta a pályán, és Ibrahimovicot hozta le. Ne értsetek félre, Ibra is gyenge volt tegnap, de rá fel lehetett volna ívelni a labdákat, adottságai alapján megtarthatta volna elől, Henrynak ehhez képest nem sok használható megmozdulása volt a meccsen. Nagy hibának tartom, hogy így döntött Pep.

Henyr ideje lejárt, a tavalyi idényt leszámítva eddig közel se tudta hozni az Arsenal-os önmagát. Úgy gondolom idény végén távoznia kell. Helyette pedig egy vérbeli balszélst kell igazolni, nem csatárt, bal szélsőt, Riberyt, Robinhot vagy hasonló kaliberű játékost. A középpályára is mindenképp kell egy minőségi csere. Nem érdekel, hogy itt nevelkedett és maradhatott is volna, de úgy gondolom Fabregasra szüksége van ennek a csapatnak. Akkor a középpálya 2 posztjára (mer ugye a vkp adott) lenne 3 világklasszis játékosunk, ami nagyon jól jönne ha valamelyiknek éppen nem megy, mint most Xavinak. Szerintem egy csere jobbhátvéd se ártana, Alvesnek is jól jönne néha egy kis pihenő, hiszen tulajdonképpen az egész tavalyi idényt végigrobotolta, és idén se volt még sok ideje pihenni. Hiába a triplázó csapat, változtatni KELL a kereten. Emlékezzetek vissza, hogy amikor a Rijkaard csapat BL-t nyert, az azt követő nyáron igazoltunk 2 kiegészítő embert ingyen, és hát ugye tudjuk mi lett utána.

Nincs tragédia, menni kell tovább, de Pep-nek egy-két dolgot újra át kéne gondolnia, és ha meg tudja őket oldani, akkor nem lesz itt probléma.

Szerintem...
"Nekünk nem az számit,hogy mi kik vagyunk...Hanem hogy játsszunk szenvedéllyel... És nem az számit, hogy mi van a mezünk hátulján, hanem az, hogy mi van a mez elején... Ami a mez elején van név sokkal fontosabb, mint ami a hátulján van..."
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2010.01.14. 11:41:42

Fernando írta:Remélem idén a Sevilla nyeri meg a sorozatot. Szimpatikus csapat.
Remélem én is. Mert akkor nyáron lealázzuk a kis kupájukat.. Spanyol Szuperkupával.
Zlatan elképesztően flegma. 3db 100%os helyzetet is el**rt.
Kapusaink labdafedező, paszoló technikájuk se piskóta, vki tanítsa már meg őket ha ennyire szeretünk hátúl bassszakodni.
Szombaton esélye se lesz Palopnak! (Pedro-Zlatan-Messi-Xavi-Ini-Thiago-Abidal-Puyol-Pique-Alves-Valdes) kezdő kell :twisted: .
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2010.01.14. 11:00:52

Hello Mindenkinek!

Nagyon rágtam a körmöm a vezető gól után, hogy akadjon be a második is, a lefújás után viszont nem éreztem olyan tragédiának a dolgot, mintha mondjuk a BL-ben történt volna meg ugyanez.

Teljesen nyílvánvaló, hogy a 6/6 os sorozat nem lehet 9/9 vagy 12/12. A futballtörténelemben nem fordult még elő, hogy egy klubcsapat 6 kupát nyerjen egy évben. Örüljünk annak, hogy éppen a "mi időnkebn" történt meg ez. Ha évtizedekig kellene várni ennek a csodának a megismétlésére a csapattól, az sem lenne meglepő.

Sőt, akkor sem lehetne senkinek egy szava sem, ha a hátralevő sorozatokból sem nyerne meg egyet sem a csapat. Van ilyen, azértpersze reméljük a legjobbakat. De mindenkinek észre kell vennie, hogy egy triplázás, egy kupa milyen csekélységeken múlik. Tegnap Messi kapufája, tavaly Iniesta gólja a Chelsea ellen...
A kiesés benne van minden sorozatban, a Sevilla pedig egy remek csapat, nemérzem, hogy szégyen lenne a kiesés.
Mindenki legyen büszke a csapatra, mert a tegnapi második félidőben remekül játszottak, egytől egyig mindenki. Most pedig még az eddiginél is nagyobb elánnal előre a BL-címvédésért.Az lenne csak az igazi történelmi tett!
Köszönjük fiúka tegnapi meccset, VISCA EL BARCA!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.01.14. 10:49:38

Rivaldo11 írta:Amikor a legjobban ment a játék, akkor még nem 3 védőt tartottunk hátul, normál felállásban nyomtuk.
Csak 5 sebességgel gyorsabban. Nincs itt semmiféle ellenszer. Ha pörgünk, nyerünk. Ennyi a recept. Ez nem függ attól, mi áll épp az eredményjelzőn.
Én is ebben látom a fő okot. Rijkaard távozásákor elég sokan voltak azon a véleményen, hogy kiismerték a játékunkat. Én akkor is inkább azt mondtam, hogy inkább nem úgy játszuk, ahogyan kell.

Most is valahogy így lehet. Kevés a mozgás, nem úgy muzsikál a középpálya, nem sikerül a labdakihozatal. Bár ilyenkor talán nem kellene feltétlenül erőltetni, ilyenkor lehetne valami alternatívája is Pepnek.

Viszont az eredmény dologgal nem értek egyet, egyértelműen egyszerűbb a dolgunk, ha a másik csapatnak nem elég csak tartani az eredményt.

Mellesleg, ha idén nem nyernénk semmit, azt sem lenne tragédia, mert a csapat összességében bitang erős, egy csere-középpályás, és egy minőségi balszélső kell, és megint kiemelkedünk majd mindenhonnan (ami nem egyenlő egy triplázással, de mindenképpen jó előjel :) ).
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.14. 09:48:18

Emelt fővel estünk ki és ez a lényeg. Ez arra is jó volt, hogy a játékosokról lekerült egy olyan fajta teher, ami az utóbbi időben egy kicsit már nyomasztotta is Őket szerintem, hogy mindent meg kell nyerni, mert különben mit szólnak az emberek. Persze a sok irigy így is mondhatja, hogy mi van kiesett a nagy Barca? Na ezekkel nem kell foglalkozni. Aminek én nagyon örültem, hogy ismét láttam azt a Xavi-Ini-Messi bűvös hármast úgy játszani ahogy Ők igazán tudnak. Remélem és nagyon bízom benne, hogy a hétvégén elkapjuk a Sevillát otthon. Én úgy gondolom, hogy így játszva az idén is nagyon sokra lesz hivatott a csapat.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.14. 09:41:12

Remélem idén a Sevilla nyeri meg a sorozatot. Szimpatikus csapat.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2010.01.14. 09:28:11

Én egy kicsit sem bánom a kiesést, mivel a döntő idején mindenki a válogatottal lesz, valószínűleg Bojan meg 1-2 csere maradt volna, akikkel tuti kikapunk egy pl. depor vagy egy felpörgetett kiscsapat ellen. Így legalább kevesebb eneria megy el rá és legalább méltósággal estünk ki, nem úgy mint a Reál. Rövid a keret idén a 3 kupához sztem, de így nagyobb esélyunk van a BL és a Bajnokság megnyerésére.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.14. 09:20:36

Most kereshetjük az okokat, hogy miért estünk ki, de fölösleges. Kiestünk kész. Megszámlálhatatlan sok tényezőből áll össze. De ha mindenképp keresni akarjuk, akkor a tényezők forrása felé kell nézni. Pep elég trágya taktikát választott az első meccsen. Oké, hogy 1-2 alapembert pihentetni szeretett volna, de nem lehet egy Sevilla ellen tökéletesen C csapatot kiküldeni.

Chygrinskiy-ről én annyit mondanék csak, hogy ne kiabáljuk el azért őt. Remek védő, ezt már többször bizonyította, a Sakhtarban és az ukrán válogatottban is. Nem írnám őt le, hiszen még fiatal. Cserének most maximálisan jó, idővel pedig könnyen formába lendülhet.

Befürödtünk volna Pep igazolásaival? Szerintem Cáceres-szel sem fürödtünk be, én nem adtam volna kölcsön, miért rosszabb ő, mint az ukrán? Nem értettem soha. Cserének nagyon jó volt, amikor beállt azért nem játszott rosszul, csak kevés volt néha az önbizalma és ez 1-1 hibában meg is mutatkozott. Hleb? Na én őt semmiféleképp nem bántanám. Remek játékos. Tavaly a szezon első 2 hónapjában remekül játszott míg a középpályán volt. Utána értelemszerű volt, hogy Messi helyén nem igazán tud nagyot alkotni. Pedig most de jól jönne Iniesta vagy Xavi alternatívájaként. Henrique szerintem egy amolyan próba igazolás volt. Mindenki tudta, hogy kölcsönbe lesz adva. Ő is elizgulta úgyérzem a Barcát. Palmeirasban hatalmas volt (láttam meccseken), Leverkusenben úgyszintén remekül játszott. Mikor Barca mezben játszott már nem ment neki... Keirrisonra én még kíváncsi leszek. Remélem elviszi a Xerez kölcsönbe.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
istyke6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.11.05. 18:50:57
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

2010.01.14. 09:13:59

Szerintem se akkora veszteseg, mint egy bl vagy bajnoksag, en megelegszem -1 kupaval is :lol:
I <3 FCB
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.01.14. 09:06:09

duncan írta:Ez a Barca nem AZ a Barca. Ez a csapat nem a világ legjobb csapata. A világ legjobb csapata a 2008/2009-es szezon FC Barcelonája (volt.) A mostani csapatunk jó,de nem mérhető a tavalyihoz-ez végül is természetes is.De azért valahol bosszantó is.

Miért estünk ki a kupából?
1.Dimitro Csiga - méltó a nevéhez.Sokan leírták már itt,nem is ragozom.Lassú,képzetlen ,favágó.Az mindent elárul róla,hogy a szinte 2 évet kihagyó Milito jobb teljesítményt nyújtott. Guardiola igazolásainak nagy része befuccsolt. Cáceres,Hleb,Henrique,Keirrison(?-bár ha a Benficában nem elég,akkor itt sem hiszem,hogy az lesz) és végül Csiga. Az ukrán balfék a Pep team-Oleguere,remélem jövőre már nem látom Barca-mezben,mehet kölcsönbe,talán egy német vagy olasz középcsapatba beférne.
2.Henry és Ibra játéka a visszavágón. Ibra egyszerűen nem elég veszélyes. Labdatartásra jó,meg arra,hogy visszafejelje a labdát. Ja,meg néhányszor nyom egy látványos sarkazást a vakvilágba.A legjobban az a távoli bomba jellemzi,amit az égbe küldött dühében (pedig a meccs vége messze volt még). Henry pedig már kiégett,ez tény. Sablonos,lassú,pontatlan játék. Egy nulla. Ennél Pedro vagy Bojan többet tudna. Én már a félidőben lehoztam volna. Az pedig,amit a meccs vége felé bemutatott szerelés címén-amikor hátulról beleszállt egy sevillai-ba... hát nem is tudom,hogy minősítsem. Szánalmas. Ráadásul a hírek szerint már a csapattagokkal és Peppel sem jön ki jól,mutogat meg dühöng egyfolytában. (Bárcsak megszereztük volna már a nyáron Robinho-t...amikor volt rá esély) Pedig a hasonló korú társai (Raúl,Giggs,Forlan,Beckham,stb.) méltósággal és sportszerűen játszanak, nem értem ő miért nem tud. Örülök,hogy elmegy a nyáron.
3.Guardiola. Ő is ember ,ő is hibázhat. Járt a szája,de az első meccsen kiállított kezdővel tulajdonképpen lenézte a Sevillát, lebecsülte őket,öntelten viselkedett.Meg is lett az eredménye,de legalább beismerte a hibáját és ez nagyon becsülendő. Ha normális kezdő lép pályára az első meccsen,akkor sima továbbjutás,vagy ha Pep időben cserél a visszavágón,akkor meg talán sikerült volna,mostmár mind1. Legalább így majd jobban tud koncentrálni a bajnokságra és a BL-re , legalább...


Összességében a csapat egy fél óra alatt akarta megverni a Sevillát kétgólos hátrányból indulva (annyi kellett volna a továbbjutáshoz). Majdnem sikerült, a szerencsén meg Palopon múlott. A hétvégén remélem jól orrba nyomjuk őket.
amit Csigrinszki- ről írsz, szerintem jószerével tárgyi tévedés, leírtam az első meccs után ma is tartom!
Ibra: úgy pontosítanám, hogy mostanában nem elég GÓLVESZÉLYES! egyetértek, tegnap a másodikban le kellett volna hozni, a leigazolásával semmi baj.
Henry.:régen mondom u.ezt, szó szerint, de minimum őt sem lehetett volna kiengedni a II. félidőre.
Guardiola: szintén egyetértek, ez a helyzet sajnos.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.01.14. 08:06:05

A világ legjobb csapata a 2008/2009-es szezon FC Barcelonája
Semmivel nem volt jobb vagy rosszabb az a csapat.
Mondjuk inkább úgy hogy szerencsésebb.
Végül is :? , mostmár jobban tudnak koncentrálni a BL-re és a bajnokságra.
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.01.14. 04:21:00

Ez a Barca nem AZ a Barca. Ez a csapat nem a világ legjobb csapata. A világ legjobb csapata a 2008/2009-es szezon FC Barcelonája (volt.) A mostani csapatunk jó,de nem mérhető a tavalyihoz-ez végül is természetes is.De azért valahol bosszantó is.

Miért estünk ki a kupából?
1.Dimitro Csiga - méltó a nevéhez.Sokan leírták már itt,nem is ragozom.Lassú,képzetlen ,favágó.Az mindent elárul róla,hogy a szinte 2 évet kihagyó Milito jobb teljesítményt nyújtott. Guardiola igazolásainak nagy része befuccsolt. Cáceres,Hleb,Henrique,Keirrison(?-bár ha a Benficában nem elég,akkor itt sem hiszem,hogy az lesz) és végül Csiga. Az ukrán balfék a Pep team-Oleguere,remélem jövőre már nem látom Barca-mezben,mehet kölcsönbe,talán egy német vagy olasz középcsapatba beférne.
2.Henry és Ibra játéka a visszavágón. Ibra egyszerűen nem elég veszélyes. Labdatartásra jó,meg arra,hogy visszafejelje a labdát. Ja,meg néhányszor nyom egy látványos sarkazást a vakvilágba.A legjobban az a távoli bomba jellemzi,amit az égbe küldött dühében (pedig a meccs vége messze volt még). Henry pedig már kiégett,ez tény. Sablonos,lassú,pontatlan játék. Egy nulla. Ennél Pedro vagy Bojan többet tudna. Én már a félidőben lehoztam volna. Az pedig,amit a meccs vége felé bemutatott szerelés címén-amikor hátulról beleszállt egy sevillai-ba... hát nem is tudom,hogy minősítsem. Szánalmas. Ráadásul a hírek szerint már a csapattagokkal és Peppel sem jön ki jól,mutogat meg dühöng egyfolytában. (Bárcsak megszereztük volna már a nyáron Robinho-t...amikor volt rá esély) Pedig a hasonló korú társai (Raúl,Giggs,Forlan,Beckham,stb.) méltósággal és sportszerűen játszanak, nem értem ő miért nem tud. Örülök,hogy elmegy a nyáron.
3.Guardiola. Ő is ember ,ő is hibázhat. Járt a szája,de az első meccsen kiállított kezdővel tulajdonképpen lenézte a Sevillát, lebecsülte őket,öntelten viselkedett.Meg is lett az eredménye,de legalább beismerte a hibáját és ez nagyon becsülendő. Ha normális kezdő lép pályára az első meccsen,akkor sima továbbjutás,vagy ha Pep időben cserél a visszavágón,akkor meg talán sikerült volna,mostmár mind1. Legalább így majd jobban tud koncentrálni a bajnokságra és a BL-re , legalább...


Összességében a csapat egy fél óra alatt akarta megverni a Sevillát kétgólos hátrányból indulva (annyi kellett volna a továbbjutáshoz). Majdnem sikerült, a szerencsén meg Palopon múlott. A hétvégén remélem jól orrba nyomjuk őket.
Pazzz
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.01.14. 00:23:49

2010.01.14. 01:05:09

Nyilván bosszantó, hogy kiestünk a kupából, de alapvetően nem történt tragédia! Végre felszállt ez a lila köd, hogy újból triplázás, mindent megnyerés! Ilyen elvárásoknak nem lehet megfelelni, ez nonszensz és a csapatot is fölösleges nyomás alatt tartja!
Lényeg, hogy a soronkövetkező Classicón ültessük seggre párszor az öreg Casillast, aztán nyerjük meg a bajnokságot! :)
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.01.14. 00:48:38

Gali írta:[
2. A visszavágón későn húzta meg a Henry-Bojan cserét.
Ezt egyáltalán nem húzta meg. Szerencsére...
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2010.01.14. 00:42:00

Lionel86 írta:Gyerekek nehogy már Pep fejére kenjük ezt a kiesést!

Az nem az őhibája hogy Ibra nem találja el az üreskaput, meg Henry nem tud egy jó labdát se beadni!
Sajnos pedig Pep a legnagyobb ludas a kiesés miatt.
1. Az odavágón gyenge csapatot állított ki.
2. A visszavágón későn húzta meg a Henry-Bojan cserét.
Ettől függetlenül, tovább juthatott volna a Barca, ha Messiék nem hagynak ki ennyi helyzetet.
Öröm az ürömben, hogy legalább győzelemmel búcsúztunk.
Hétvégén a Sevilla ellen nyerni kell!!! A mai meccsen az utolsó félórában látottak alapján ez nem lehet kérdés.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése
cron