Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.11.08. 16:33:17

recrea írta:
A többit adom, de ezt a tévhitet engedjük el bátran, nem ezért nem tudtunk velük semmit kezdeni. Ezek a "tahóbarmok" a két meccs alapján számomra labdaügyesnek tűntek, nagyszerűen és szervezetten védekeztek, jól és ésszel kontráztak.

Nehogy azt gondoljuk, h csak Barcelonában folyik szakmai munka, a többi csapat meg beáll bunkerba, azt majd lesz valami, hátha találnak egy gólt. Egy Celtictől szerintem a győzelem óriási edzői- és csapatbravúr, az, h készültek a játékunkból, a két meccs alapján nagyon látszik.

Miért egy csapat dönti el a meccs alakulását, taktikai- és játékképét, ha két csapat is van a pályán?
Már ne is haragudj,de belőlünk felkészülni,nem egy edzői bravúr,tekintve,hogy 20éve ugyanazt játsszuk,minden Celtic kaliberű csapat ugyanazt alkalmazza ellenünk,mert más nem is lehet eredményes,a végkifejlet azon múlik,hogy milyen napot fogunk ki,ha hozunk magunkhoz képest egy 70%-ot,akkor egy Celtic ha megszakad és 130at nyújt,akkor is teljesen sansztalan lesz.Tegnap ez nem jött össze nekünk,mmint a 70% talán ha 40et mondok,akkor állok közel az igazsághoz,ez van,nem sikerülhet mindig :)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.11.08. 16:32:58

lui1698 írta:én azt mondom inkább most kapjunk ki, mint később.
Igen és ez szerintem nagyon fontos. Tito is megmondta, hogy közeledik a vereség, és el is jött egy nagyon nehéz terepen egy erős ellenfél ellen, de úgy, hogy nagy változást nem jelent, nem ment le senkinek sem az önbizalma a béka segge alá, nem volt sérülés, nem vesztettük el az első helyet és még lehetne sorolni.
Megvolt a vereség, folytatni kell a munkát és az ilyen csapatok elleni meccsek után nem kell egyes embereknek rögtön változást remélnie, mert egyrészt hülyeség, másrészt valószínűtlen!

Védelem meg sajnos idén tényleg meg sem közelíti azt a színvonalat ami az utóbbi években volt. Még a Puyol-Piqué-Touré-Sylvinho négyes is jobb volt ennél...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.08. 16:24:34

lui1698 írta:Ilyen 10 méteres 120 kilós tahóbarmokkal, akik ráadásul odaállnak a saját kapujuktól 20 méterre és bekkelnek 90 percig míg világ a világ meg fogunk szenvedni, mert a csapatban mindenki könnyűsúlyú.
Ennek csak akkor vennénk előnyét, ha kijönnének a teknősbékából, de nem olyan hülyék.

Nem meglepő, hogy pont szögletből szereztek vezetést, azért a védelmünk nem érte el szerintem a 175 cm átlagot, a csoki gyerek meg úgy érkezett, mint a gyorsvonat.
A többit adom, de ezt a tévhitet engedjük el bátran, nem ezért nem tudtunk velük semmit kezdeni. Ezek a "tahóbarmok" a két meccs alapján számomra labdaügyesnek tűntek, nagyszerűen és szervezetten védekeztek, jól és ésszel kontráztak.

Nehogy azt gondoljuk, h csak Barcelonában folyik szakmai munka, a többi csapat meg beáll bunkerba, azt majd lesz valami, hátha találnak egy gólt. Egy Celtictől szerintem a győzelem óriási edzői- és csapatbravúr, az, h készültek a játékunkból, a két meccs alapján nagyon látszik.

Miért egy csapat dönti el a meccs alakulását, taktikai- és játékképét, ha két csapat is van a pályán?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.08. 15:53:57

Annyira utálok ilyenkor feljönni a fórumra, hogy eszméletlen.
Olyan szinten tudnak egyesek a "verhetetlen csodacsapat" oldalról átesni az "idén semmit nem nyer a csapat" oldalra, hogy hihetetlen.

Tito balfsz, a fél keretet el kéne passzolni, Messi kiégett, a Celtic meg skót.

Mihu leírta a meccs alatt, hogy mi a szitu, én azzal a hsz-szel tudok azonosulni.
Ilyen 10 méteres 120 kilós tahóbarmokkal, akik ráadásul odaállnak a saját kapujuktól 20 méterre és bekkelnek 90 percig míg világ a világ meg fogunk szenvedni, mert a csapatban mindenki könnyűsúlyú.
Ennek csak akkor vennénk előnyét, ha kijönnének a teknősbékából, de nem olyan hülyék.

Nem meglepő, hogy pont szögletből szereztek vezetést, azért a védelmünk nem érte el szerintem a 175 cm átlagot, a csoki gyerek meg úgy érkezett, mint a gyorsvonat.

Az, hogy a másodikat, hogy kaptuk szintén érthető, a meccs végének közeledtével egyre inkább benne van, hogy kapunk még egyet, mert megyünk előre egyre jobban, és ebben mindig benne van, hogy egy kontrából, vagy esetünkben egy előre vágott labdából meglép valaki az ellentől és akkor cumi van.

Nem kell itt apokalipszis közeli hangulatba kerülni, én azt mondom inkább most kapjunk ki, mint később.
Amúgy meg a Juvén kívül nem nagyon van olyan csapat idén a bl-ben aki ezt a bunkó focit képes lenne hatékonyan lehozni ellenünk.

A védekezésünket majd inkább akkor nézzük meg, ha normális alap védelemmel sikerül végre felállni, és nem úgy, hogy a játékosok lábáról épp leszedik a kötést és úgy zavarják őket a pályára.

Alves is, és aztán Piqué is úgy játszottak, hogy nem rég még a betegágyat nyomták, rajtuk kívül pedig ott volt még Bartra is akinek a mozgása nekem tetszett, de azért neki is bőven kell még perc, hogy azt lehessen mondani rendesen játékban van.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.11.08. 15:22:12

Akkor éreztem először azt, hogy nem fogunk nyerni, mikor ALexis fejese a kapufa belső éléről nem befele pattant, hanem kipördült szögletre.

Xavi és Alves volt tegnap a két leggyengébb láncszem. Xavi alaibi oldalpasszai, és Alves iszuonyatos beadásai. Talán csak az az egy volt jó, amit Alexis kapufára fejelt.

Taktikát kell változtatni. Ha Tito szerint minden rendben van, akkor inkább gondolkodjon el azon, hogy ezt komolyan gondolta-e. Meg azt is, hogy jól játszottunk.
Hát szerintem pocsékul játszottunk, volt jó öt percünk, és kész.

Én sem értem, hogy miért nem lehet távolról lövöldözni? Jó lövőink vannak: Ini, Fabre, Pedro, Messi, Villa....
Ha többet vállalnának távolról, amik ráadásuzl el is találják a kaput, az ellen kénytelen lenne kilépni a lövőkre, mert nem játszhatnak arra, hogy az ötösről akarunk gólt rúgni. És egy egy eltalált lövés be is akadhat, vagy megpattanhat, vagy a kipattanó beakadhat....
És ha kénytelenek kilépni, és nem tudnak betömörülni, akkor már sokkal könnyebb a védök mögé is bejátszani a lasztit.

Voltak olyan pillanatok, mikor meg lehetett volna indulni, de akkor is inkább megálltak, és elkezdték a tili-tolit.

Én Xavi helyett tolnám Fabret, és Villa igen is kezdő lehetne minden meccsen. Ha meg elfárad, vannak páran a cserepadon.
Xavi meg jöhetne a magabiztos vezetésnél, mikor már csak tartani kell a labdát.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2012.11.08. 14:16:04

Vilanova mondta talán két hete egy sajtótájékoztatón, hogy minden következő mérkőzéssel közelebb kerülünk majd a vereséghez. Ez most bekövetkezett, de tulajdonképpen jókor szakadt meg a sorozat, mert érdemben nem befolyásol semmit.
A csapat játszotta a játékát, nem túl nagy elánnal, kivéve az utolsó 10 percet. Járattuk a labdát, hátha akad egy rés a betömörült falon, kihagy a védelem, vagy a kapus, aztán jön a gól. Na ez nem történt meg, csak a hosszabbításban, előtte minden lepattant, kapufa, fölé, vagy a kapus védett.
Ami azért feltűnő - elvesztek Xavi mélységi indításai, nem csak ezen a mérkőzésen, már elég régóta. Biztonsági oldal passzokat vállal, semmi kockázat. Fabregas ennél bevállalósabb, de tegnap Ő sem volt aktívabb. A széleken több alkalommal sikerült a védelem mögé kerülni, de a beadások nem voltak pontosak, Alves egészen elképesztő módon szórja el a beadásait. Messi görcsös már néhány hete, én sem értem a sétáit, ha nem nála van a labda, nem indul be, nem játszható meg, csak a térfél közepén, távol a kaputól. Nem lövünk kapura - kis túlzással, csak az öt és felesről. Ld. a gólunk, amihez hasonló variációt azért nem sok csapat képes így végigvinni. Egy ilyen betömörült védelem ellen nem értem, hogy miért játszuk állandóan a tiki-takát, szerintem már az ellenfél is tudja, hogy nem kell kilépni senkire, mert úgyis be akarjuk vinni a labdát a kapuba. Ez így valóban nagyon egysíkú játékot, néha valóban unalmas passzolgatást eredményez, különösen akkor idegesítő, ha hátrányban vagyunk. Ez mehet akkor ha már lezártuk a meccset.
Szerintem, ha a csapat a játékrendszereket variálná, mert egyébként képesek rá a taktikai-technikai képzettségük alapján, meglephetné az ellenfeleket. S talán nem kellene lecseszni azt a játékost, aki netán 25-ről ellövi a labdát, mert jelenleg úgy látom ez van.
Tragédia amúgy nem történt, változatlanul a Barca a legfelkészültebb csapat, de nem ártana néha kilépni a skatulyából.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2012.11.08. 13:37:47

Mint minden idényre, erre is igaz, hogy nem lehet veretlenül végigcsinálni. Örök igazság, hogy a labda gömbölyű és a foci nem pontozásos sportág, hanem gólra játsszák, ennek lehettünk tegnap szemtanúi.
Az ilyen csapatok ellen lenne szükség arra, hogy a nagy játékosaink villanjanak, de tegnap kicsit lassan és fásultan mozgott a csapat, véleményem szerint igazából nem emelkedett ki senki. Xavi meccsek óta nem játszik jól, kicsit mintha lassítaná a játékot, Iniesta is tudása alatt teljesített tegnap, a védelmünkre nem reagálnék, Messi a baba születése óta görcsösen játszik, Valdes tegnap úgy kapott két gólt, hogy gyakorlatilag nem volt védeni valója.
Temetni nem kell a csapatot, de a BL más, mint a spanyol bajnokság, nem lehet senkit félvállról venni, ezt tegnap bebizonyította a Celtic, és kicsit izgalmassá tette a csoportot.
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 13:12:47

Mikaos írta: Szeretnélek emlékeztetni titeket, hogy mi hétről-hétre bunkerező csapatok ellen játszunk, szinte minden második meccsen egy hasonló csapat az ellenfél. Kérlek, ne mondjátok ezek után, hogy nincs ellenszerünk a buszként leparkoló csapatok ellen.
A spanyol bajnokság csapatai a RealM kivételével képtelenek nemzetközi szintű buszleparkolásra. Más futballkultúra az alap. A spanyol csapatok is próbálkoznak, de kivitelezésben ég és föld a különbség egy brit (olasz) csapathoz képest. Tehát az Osasuna, a Levante stb. ellen könnyebb, mint a Chelsea, Inter, Celtic ellen. Ezért lehet azt mondani, hogy a Bl-ben minden rendben lesz, de mondani könnyű.
OFF
Miközben a Barca, a Real, a Valencia még küzd, a Malaga már csak a bajnokságra koncentrál:)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.11.08. 12:33:14

Nem kell túlzásokba esni, új taktikákat, új igazolásokat, új posztokat vizionálni.
"Csak" annyi történt, hogy a helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani. Pontosan ugyanannyi esély volt rá, hogy legalább 5 gólt berámoljunk, mint a többi meccsünk nagy részén is.

Pár éve, amikor a Kazany is hasonlóan megnehezítette a dolgunkat, akkor is mondták sokan, hogy kitalálták a Barca receptjét...igen ám, de azóta nyertünk BL-t, bajnokságot, spanyol kupát, spanyol szuperkupát, európai szuperkupát, klub VB-t. Bizonyos dolgokat többes számban is.

Szeretnélek emlékeztetni titeket (akik nagyon le vannak csüggedve), hogy mi hétről-hétre bunkerező csapatok ellen játszunk, szinte minden második meccsen egy hasonló csapat az ellenfél. Kérlek, ne mondjátok ezek után, hogy nincs ellenszerünk a buszként leparkoló csapatok ellen.
Lionelm301
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.10.28. 14:37:05

2012.11.08. 11:47:16

remontada írta:és ki az a MINŐSÉGI (mert h nekünk csak olyan jöhet szamitasba) erőcsatár aki ideigazol majd azért h évente játsszon 3-4 meccset a celtic tipusu csapatok ellen?
Aki keres, talál:) Bizonyos Henke Larssen egyszer már megmutatta, hogy kell ezt csinálni.

amig messi itt van, addig itt ő lesz az egy szem csatárunk. ez egy dolog, amit ugyanugy el kell fogadni, hogy amig valdes itt van ő lesz kapus.
Bocsánat, de ez az FC Barcelona, nem az FC Messi.

ez a dolog csak és kizarolag akkor fog megváltozni, ha TARTÓS mélyrepülésbe kezd a csapat (ami nálam 2-3, bl és bajnokság nélküli évet jelent)kság is
Akkor szerinted mi a teendő? Vagy a Bl-t idén hagyjuk veszni, elég nekünk a bajnokság is?
Hihetetlen, hogy Messit veszitek elő, mikor ő volt a legveszélyesebb tegnap, és jól játszott. Lehet, nélküle kéne 2-3 hónapot játszania a Barcának. Nyilván sérülést nem kívánok.

Egyáltalán nem voltak gyengék a fiuk. Több góllal nyerhettek volna, de a kapus ügyes volt.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.08. 11:05:34

Kép

Csalóka statisztika :)
Egyértelmű labdabirtoklás, trillió passz, rengeteg próbálkozás, de mégis alig volt igazán említésre méltó momentum a meccsben sztem,. Legalábbis a számokhoz képest biztosan.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.11.08. 10:59:03

Leginkább abban látom a változást, hogy a letámadásunk hatékonysága lényegesen visszaesett, jelzem, szerintem nem Tito-nál, hanem már Pep-nél is az utolsó évben.

A sok kontra, meg a veszélyes felívelések, illetve a 30-40 méter szabad területtel egy-egyező támadók a nem túl gyors védőink ellen-ezek főként ebből következnek.
Nem úgy zárjuk a passzsávokat, szélsők ezáltal nem mindig érnek vissza, elől nincs annyi labdaszerzés, a támadóinknak nem marad ennyi lehetőség,stb.

Azért is mosolygom amikor újra és újra kiderül, hogy a Madrid rájött a gyengénkre, az egészpályás letámadással, meg kontrával...

Azt sem értem, ilyen technikai képzettség mellett miért okoz gondot ezt átjátszani, meg a kontrákat sem, bár az előbb leírtak nagyjából választ adnak.
Érdekel a véleményetek.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2012.11.08. 10:08:45

Szerintem meg csak akkor kell csatár, ha Villa elmegy. Ő itt van, és lehet sokan negatívan állnak hozzá, de azért azt el kell ismerni, hogy mielőtt idejött a világ elitjébe tartozó volt (szerintem még mindig az). De itt volt Zlatan is, ő sem tudott úgy kitűnni, mint máshol. Egész egyszerűen ez a játékrendszer más játékot követel. Viszont azzal egyet kell értenem, hogy Villának kezdenie kellett volna, mert ő mindig a góllövést keresi inkább, nem a passzt
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.11.08. 10:03:27

Attól, hogy a Celtictől kikaptunk egy semmit sem jelentő meccsen, már elment szerinted a Bl? Vagy miért írtad azt, hogy kérdésként: "hagyjuk a Bl-t elveszni?"

A lehető legjobb meccsen nem jött össze semmi! A Mallorca ellen megőrülnék, ha kikapnánk, de ez még fel sem idegesített. (Pláne, hogy nem mertem tippmixen megjátszani! :D )

Akár fogadnék is bárkivel, hogy egyenes kieséses szakaszban, oda-vissza vernénk őket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.08. 10:02:02

remontada írta:Bocsánat, de ez az FC Barcelona, nem az FC Messi
márpedig az, látod :D és sem te, sem én nem tudunk ellene semmit tenni. de amig évente ver 50 gólt és napról napra amulatba ejt, addig ez nem is igazán érdekel.
(azt már csak halkan jegyzem meg, hogy soha az életben nem voltam jatekospárti, én a BARCELONANAK szurkolok, nem messinek. nem sirattam meg sem stoichkovot, sem rivaldot, se ronaldinhot, sőt messit sem fogom)

amugy meg 15 meccsente kikapunk egyszer, had ne kelljen már a kardomba dőlni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 09:55:17

és ki az a MINŐSÉGI (mert h nekünk csak olyan jöhet szamitasba) erőcsatár aki ideigazol majd azért h évente játsszon 3-4 meccset a celtic tipusu csapatok ellen?
Aki keres, talál:) Bizonyos Henke Larssen egyszer már megmutatta, hogy kell ezt csinálni.

amig messi itt van, addig itt ő lesz az egy szem csatárunk. ez egy dolog, amit ugyanugy el kell fogadni, hogy amig valdes itt van ő lesz kapus.
Bocsánat, de ez az FC Barcelona, nem az FC Messi.

ez a dolog csak és kizarolag akkor fog megváltozni, ha TARTÓS mélyrepülésbe kezd a csapat (ami nálam 2-3, bl és bajnokság nélküli évet jelent)kság is
Akkor szerinted mi a teendő? Vagy a Bl-t idén hagyjuk veszni, elég nekünk a bajnokság is?
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.11.08. 09:54:40

Meglepően olvasom, hogy mindenki milyen komolyan veszi ezt a vereséget miután most az egyszer nem volt időnk kiegyenlíteni. Sok mindenen múlt ez a meccs, de nem azon hogy nem volt egy erőcsatárunk, sem azon hogy Alves megint oly feleslegesen adta be azt a sok labdát hogy rossz volt nézni. Remekül védekezett a Celtic, a kapusuk csúcsformában volt mi pedig a szokásos kontragólokat bekaptuk mint a huzat.
Ne csüggedjetek emberek! van még 2 meccs, azokat behúzzuk és 15 ponttal továbbmegyünk. Tavaly 16 pontunk volt, nem nagy tragédia az a -1 pont.
Akik még nem szoktak hozzá, hogy szinte minden csapat így játszik ellenünk az próbálja meg, mert sok kellemetlen estét fog átélni. Van amikor megtaláljuk az rést a falon annyiszor hogy a sok védelmi hiba ellenére is nyerjünk, van amikor nem. Ehhez a játékhoz nem kellenek nagy darab csatárok akik tartogatják a labdát, mert folyamatosan járatni kell a labdát, máskülönben sosem lesz meg a ziccer, lövöldözni meg szintén felesleges, mert blokkolják, meg védi a kapus.

Off, de megmondom őszintén egy Falcao-t már én is el tudnám képzelni 2013 tele után a csapatot, vele ugyan úgy lehetne játszatni a kényszerítőket, belőni a labdákat, mert neki nagyon van érzéke a gólhelyzetbe kerüléshez és érvényesítéséhez. Persze ehhez nagyon sok víznek kell lefolynia a dunán hogy egyáltalán szóba jöjjön a Barcánál, de ez van, ezt kell most szeretnünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2012.11.08. 09:57:18-kor.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.11.08. 09:50:02

remontada írta:
Alcantara írta:erőcsatárt követelnek ide a fórumon.
Szerintem a tegnapi meccs után mindenki érzi, hogy a Bl-hez több, vagy más kell, mint amit ez a keret alapból tud. Tehát keressük a megoldást. Az egyik javaslat az erőcsatár, szerintem is ez a megoldás. De lehet más megoldás is. Te mit javasolsz?
Én nem javasolok semmit, mert ahhoz kevés vagyok. (szerintem ebben az országban mindenki) Véleményem viszont van, ami erősen szubjektív nyilván és nem üdvözítő.
Ehhez a játékrendszerhez amit mi játszunk felesleges egy statikus kevesebbet mozgó erőcsatár. Láttad Ibrát, hogyan csinálta a letámadást. Biztos vagyok benne, hogy nem úgy ahogy Pep elvárta volna.
Viszont, ha már mindenáron kellene egy ilyen pali ide, akkor csak olyat, aki kifutóban van, vállalja a cserepadot, epizódszerepet. Amolyan Larsson féle megoldást. Az ilyen típusú meccsekre elővenni.

A nyáron az átigazolási pletykákban megjelent, hogy esetleg Drogba jönne. Neki kifejezetten örültem volna, de ez csak egy szurkolói vélemény. Nyilván erre lehetne replikázni, hogy a csapat morálját aláássa, nem fogadná el az epizódszerepet stb... Ebben is lenne nyilván elméletben igazság.
Nehéz dolog ez, de ez a csapat még akkor is a világ legjobbja, ha tegnap és két hete gyenge volt. Az a legnagyszerűbb az egészben, hogy minden csapat hozzánk igazodik taktikailag, tehát ezzel elismerik a játékunkat.

10 éve mit nem adtam volna egy ilyen "rossszul" teljesítő Barcáért.!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.08. 09:49:16

remontada írta:
Alcantara írta:erőcsatárt követelnek ide a fórumon.
Szerintem a tegnapi meccs után mindenki érzi, hogy a Bl-hez több, vagy más kell, mint amit ez a keret alapból tud. Tehát keressük a megoldást. Az egyik javaslat az erőcsatár, szerintem is ez a megoldás. De lehet más megoldás is. Te mit javasolsz?
és ki az a MINŐSÉGI (mert h nekünk csak olyan jöhet szamitasba) erőcsatár aki ideigazol majd azért h évente játsszon 3-4 meccset a celtic tipusu csapatok ellen?

zlatant is azért hozták, mert ő a mellett h klaszikus erőcsatár, azért érti is a jatekot, tud cselezni stb stb, aztán ő sem váltotta meg a világot. egyelőre semmi helye az ilyen játékosoknak itt.

amig messi itt van, addig itt ő lesz az egy szem csatárunk. ez egy dolog, amit ugyanugy el kell fogadni, mint hogy amig valdes itt van ő lesz kapus.

ez a dolog csak és kizarolag akkor fog megváltozni, ha TARTÓS mélyrepülésbe kezd a csapat (ami nálam 2-3, bl és bajnokság nélküli évet jelent), vagy ne adj Isten messi lesérül nagyon hosszu időre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2012.11.08. 09:55:53-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.11.08. 09:37:42

Sziasztok! Nem tudom, ki hogy van vele, de én a hangzatos nyilatkozatok ellenére is azt éreztem, EZ az a meccs, amelynek a megnyerése nem élvez prioritást. A kezdő tizenegy is így lett összerakva, és a játékon is ez érződött. Villa-val és Fabregas-szal a kezdőben megnyerhettük volna a meccset (sőt nélkülük is), de egyszerűen EZ a meccs nem volt annyira fontos. Persze ilyet egy Barca játékos, edző soha nem fog mondani.
Szuszimester
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 09:37:09

Alcantara írta:erőcsatárt követelnek ide a fórumon.
Szerintem a tegnapi meccs után mindenki érzi, hogy a Bl-hez több, vagy más kell, mint amit ez a keret alapból tud. Tehát keressük a megoldást. Az egyik javaslat az erőcsatár, szerintem is ez a megoldás. De lehet más megoldás is. Te mit javasolsz?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2012.11.08. 09:29:23

Remontada!

A bajnokság megnyerésében mindenkinek szerepe volt, tehát ez csak egy közhely. Abban az évben a Madrid még gyenge volt viszonylag, igazi vetélytárs nem volt a La Ligában. Az El Classicot eldöntötte valóban, de az ősszel volt, amikor még ezer meccs volt hátra. Ellenben Milánóban egy nulla volt, pedig ott és akkor lett volna szükség igazán rá. Nem tartom összességében rossznak Ibra itteni teljesítményét, de ez csak egy reflektálás volt arra, hogy erőcsatárt követelnek ide a fórumon. Te kiragadtad az egy mondatot a szövegkörnyezetből.
Avatar
garamm
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:34:39
Tartózkodási hely: Ejrópa

2012.11.08. 09:22:50

remontada írta:...szerintem ezzel a kerettel "csak" spanyol bajnokság és kupa lehet meg, a Bl nem...
:) A sorrend jó! Bajnokság, Kupa, BL!
Bajnokságot és kupát nyerni! Szerintem ez a legfontosabb.

A BL-ben bőven elég, ha a spanyol bajnokságban játszó csapatokat megelőzzük. :)
Hajrá Barca!
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 09:08:37

Alcantara írta:
remontada írta:Messze még az idény vége, de szerintem ezzel a kerettel "csak" spanyol bajnokság és kupa lehet meg, a Bl nem. Ide kell egy erőcsatár a valóban jól védekező , speciálisan a Barcára készülő brit(olasz) csapatok ellen. Május végén visszatérek, hogy volt mint volt, addig is vamos Tito team:)
Ezen csak mosolyogni tudok, de komolyan! Itt volt a világ legjobb erőcsatára, mire is mentünk vele? Úgy 40 milliót buktunk és a Bl-t.
Komolyan mosolyogni, ez önmagában bravúr!:)
2009/2010-ben Ibrahimovics szépen termelte a gólokat, a bajnokság megnyerésében szerepe volt (pl. el clasico győztes gól). Ő mentalitása miatt nem volt hosszútávú megoldás. S mivel 2010/2011-ben jött Villa, ha nem is erőcsatárnak, de klasszikus középcsatárnak, s vele jött a Bl, a probléma megoldódni látszott. De tavaly kiderült, hogy középcsatár (erőcsatár) nélkül nem megy.
4 meccs 3 d 1 v - a Pep-éra egyetlen negatív mérlege. A Chelsea ellen!
De tegnap nem a Chelsea, hanem a jó nemzetközi másodvonal képviselője, a Celtic tudta érvényesíteni az akaratát. Vagyis a "futball evolúció" kifejlesztette a Barca játékának ellenszerét, amit már nem csak a nagycsapatok képesek alkalmazni. Ezért most a Barcán a sor. Vagy átmegy a Premier League-be, hogy szokja a harcmodort:) (ez ugye lehetetlen), vagy onnan "importálja" a megoldást, az erős középcsatárt.
Egyébként a Celtic győzelme akkor kezdődött, mikor az EB-n 0-4nél a spanyolok ellen az ír szurkolók elkezdték énekelni a szurkolói himnuszukat. Ír, skót, (brit) mentalitású közönség előtt, akik csak azt nézik, küzdesz-e utolsó leheletig, naná hogy a Celtic revansot vett:)
Avatar
garamm
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:34:39
Tartózkodási hely: Ejrópa

2012.11.08. 09:07:35

Nem passzra és labdabirtoklásra játsszák a focit. Ezért lényegtelen is, hogy mennyi passzunk volt a meccsen.

Valóban, nem tragédia a vereség. Csak bosszantó. / A bajnokság a fontosabb, nem a BL! Ez csak amolyan "bónusz". :) /

A mérkőzésről szerzett cikk írójával ellentétben az is elmondható, hogy nem volt óriási meglepetés a vereség- talán csak neki.

A legbosszantóbb az, hogy nem ez az első olyan mérkőzés, ahol tízen védekeznek a 16-osnál - (hol álljanak, ha nincs is náluk a labda?) -, és meddő a mezőfölényünk. Már, tavasz óta, a Cselszky elleni meccsek óta, elmondható, hogy ez a típusú játék az "ellenszer" ellenünk. S még mindig nincsenek arra utaló jelek, hogy ezt a fajta játékot biztosabban feltudnánk törni. Sajnos! Az, hogy vagy bepattan valami, vagy nem, szerencsénk lesz-e vagy nem, az nem túl biztató.
Kontrák ide vagy oda, labilis a védelmünk, sajnos, most is érezhető volt.
Kis túlzással az, hogy 2-0 után jól játszottunk, talán igaz, de a Celtic előrébb is jött a védelmével kb. 8 métert, több térhez jutottunk, de a gól előtt már azt is majdnem a végtelenségig passzolgattuk.

Gratula a Celtic-nek! Szépen megünnepelték 125. szülinapjukat. A hangulat tényleg lenyűgöző volt a stadionban. / És inkább a Celtic-től kapjunk ki, mint mástól. ;) /

Szóval, ahhoz, hogy bajnokságot nyerjünk nagyon fel kell kötni a gatyát!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára garamm 2012.11.08. 09:10:00-kor.
Hajrá Barca!
Válasz küldése