Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.28. 16:49:16

palesz77 írta:Amúgy most ezért lehet kapni fogok a fejemre, de az Atletico ellen szerintem kb csak abban volt más a játékunk a Valencia ellenihez képest, hogy Messi is akart focizni, és Neymar és Suárez is jól tolta - 3-1-es meccsről beszélek. Mindkettőn ugyanúgy megvolt a jó védekezés, csak az egyik meccsen jól muzsikált az MSN, a másikon meg nagyon nem - a középpálya előre játékban ugyanúgy nem csinált semmit egyik meccsen se szinte.
Azért azt is valljuk be, hogy kellett a jó félidőhöz a gyors gól is. Utána az Atlético a megszokotthoz képest jóval nyíltabban kellett, hogy játsszon, míg a kupameccsen már "jó szokásukat" hozva betömörülhettek...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.28. 16:46:56

palesz77 írta: Amúgy most ezért lehet kapni fogok a fejemre, de az Atletico ellen szerintem kb csak abban volt más a játékunk a Valencia ellenihez képest, hogy Messi is akart focizni, és Neymar és Suárez is jól tolta - 3-1-es meccsről beszélek. Mindkettőn ugyanúgy megvolt a jó védekezés, csak az egyik meccsen jól muzsikált az MSN, a másikon meg nagyon nem - a középpálya előre játékban ugyanúgy nem csinált semmit egyik meccsen se szinte.
Szezonban az összes meccsünk ezen múlik kb.
De a Vale ellen azért volt nem egy helyzet, amit megúsztunk szerencsével, AtMa ellen viszont semmi ilyesmi nem volt, egyszer odaértek,fújták is a kamut.
Plusz támadásban is voltak helyzeteink,Vale ellen kevesebb.
Szóval meg lehet magyarázni,de a gólokat leszámítva is meggyőzőbb volt a kismadrid elleni meccsünk, minden tekintetben.


Mondjuk egy 0-0al most én is kiegyeznék, jussunk tovább most csak ez számít, legkönnyebb kupa ez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.28. 16:37:54

MessiNeymarSuarez írta:https://www.youtube.com/watch?v=qfbW_neBurA
Egy kis hangolódás a mai meccsre 8) Reméljük jól fogjuk ma (is) tolni és továbbjutunk :lol:
Azon a meccsen nekem ez volt a kedvenc jelenetem, ez a kapufa jobban megmaradt bennem, mint a góljai 80%-a.. :D
S.Agüero írta:Vale ellen mióta játszottunk jól?
Amúgy most ezért lehet kapni fogok a fejemre, de az Atletico ellen szerintem kb csak abban volt más a játékunk a Valencia ellenihez képest, hogy Messi is akart focizni, és Neymar és Suárez is jól tolta - 3-1-es meccsről beszélek. Mindkettőn ugyanúgy megvolt a jó védekezés, csak az egyik meccsen jól muzsikált az MSN, a másikon meg nagyon nem - a középpálya előre játékban ugyanúgy nem csinált semmit egyik meccsen se szinte.
Bob_Marley írta:Egy 0-0 helyzet nélkül? Azonnal írnám alá.
Jó öreg Bob.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.28. 16:31:25

S.Agüero írta: Vale ellen mióta játszottunk jól?
Maximum a védelem tűrhető volt, egyébként semmit nem csináltunk.
A válasz ott volt, hogy szervezettek voltunk és taktikailag az egyik legjobb meccsünk volt a denevérek elleni kirándulás. A végén lőttünk gólt? Lőttünk előtte is, s volt több lehetőség a gólszerzésre és ma ideális esetben még gólt se kell lőni (erre viszont nyilván nem lehet játszani).
Ha megint hozza a "tűrhető" kategóriát a védelem, akkor meg továbbjutunk és ennyi a lényeg. Egy 0-0 helyzet nélkül? Azonnal írnám alá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.28. 16:17:49

Az a jó játék amit a Vale ellen toltunk? eléggé lezuhant az ingerküszöb akkor.
Valenciában szervezettek voltunk,de így is kumma nagy szerencsénk volt,hogy találtunk a végén egy gólt,és hogy a Vale nem rúgott párat be a helyzeteiből.

Jó játék, sőt tetszetős játék az AtMa elleni bajnokin volt,főleg az első félidőben, nah az foci volt. Ott domináltunk,helyzetbe se kerültek,góljuk is abból volt,hogy egyszer beestek a 16on belülre, bíró meg megette a kamut.

Össze se hasonlítható a két meccs, ég és föld volt minőségi foci szempontjából a kettő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.28. 16:17:27

https://www.youtube.com/watch?v=qfbW_neBurA
Egy kis hangolódás a mai meccsre 8) Reméljük jól fogjuk ma (is) tolni és továbbjutunk :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.28. 16:07:35

Én is hasonlót várok, hogy a Valencia elleni jó játékot elő tudjuk húzni megint.
Vale ellen mióta játszottunk jól?
Maximum a védelem tűrhető volt, egyébként semmit nem csináltunk.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2015.01.28. 16:05:40

Normandia írta:Valaki megtudná mondani biztosra, hogy játszhat, vagy sem?
Ott van a hivatalos keretben, és szerintem kezdőbe is fogja tenni Cholo. Jó lenne egy gólt rúgnunk és akkor kicsit nyugisabb lenne mindenki :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.28. 14:45:01

messideco írta:Szerintem a két vkp használata ma indokolt lenne, bár Koke és Mandzukic kiválásával csökkent az Atletico támadópotenciálja valamelyest...

Bízzunk Enriqueben.
Én is hasonlót várok, hogy a Valencia elleni jó játékot elő tudjuk húzni megint.

Ha sikerül gólt lőni, akkor meglehet. Kemény meccs várható, higgadtnak kell maradni és tovább kell jutni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.28. 14:34:49

messideco írta:Szerintem a két vkp használata ma indokolt lenne, bár Koke és Mandzukic kiválásával csökkent az Atletico támadópotenciálja valamelyest...

Bízzunk Enriqueben.
Akkor most Mandzukic kapott sárgát vagy sem, mert ez már a 4. variáció amit olvasok. Az egyik azt mondja játszhat a másik, hogy nem. :shock:
Valaki megtudná mondani biztosra, hogy játszhat, vagy sem?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.28. 14:17:06

Szerintem a két vkp használata ma indokolt lenne, bár Koke és Mandzukic kiválásával csökkent az Atletico támadópotenciálja valamelyest...

Bízzunk Enriqueben.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.28. 13:35:32

Mr. Cesc írta: Stegen - Alves Pique Bartra Alba - Busquets Mascherano Iniesta - Messi Suárez Neymar kezdőn sem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb, mert szerintem Rakitičnek is simán lehet adni vkp feladatot Busi/Masche helyett, és ő még a támadásokat sem lassítaná, sőt...
Hát nem tudom. Ha védekezni karunk akkor egy Ter Stegen-Alves,Pique,Bartra Alba-Busquets, Masch Rakitic-Neymar Messi Suzerz felállás lenne talán a legoptimálisabb, de szerintem nem szabad beállni ellenük védekezni. Ha feladjuk a támadást és magunkra húzzuk őket arra rápacsálunk. (Ezzel a támadósorral nem is igazán tudunk beállni. ) Támadni kell! Igazából a legjobb védekezés az lenne ha oda tudnánk őket a kapujuk elé szögezni. Ha találnánk egy gyors gólt akkor sima ügy lenne. Ha nem akkor 0:0 és csontzene. Abból meg nem biztos hogy jól jövünk ki.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.01.28. 13:18:52

Az első 15-20 percet megfogják nagyon nyomni, mint tavaly a BL visszavágón is tették. Hány kapufát lőttek akkor, 3-4?
Az lesz a kulcs mi, hogy tudunk erre reagálni, nem szabad annyira magunkra húzni őket. A legjobb recept az lenne ha rögtön elvennénk a kedvüket egy jó kezdéssel. Minél tovább 0-0 a meccs vagy ne adj Isten 1-0 annál lesz durvább a bugi. Ha elmegyünk 0-1-el akkor tán nem fognak hentelni se.

Mandžukić-ot én is írtam, hogy eltiltott lesz. Megzavart a kommentátor, meg a flashscore is adott neki egy sárgát, úgy tűnik tévesen. (azóta már javították)
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.28. 13:01:55

danianevem írta:
Mr. Cesc írta:Amúgy nem úgy volt, hogy Mandžukić is eltiltott?
Erről nem olvastam sehol. A kupában nem kapott sárga lapot, csak a bajnokin.
Mintha valaki írta volna a fórumon, na mindegy akkor lehet rosszul emlékszem.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.28. 12:59:31

Mr. Cesc írta:Amúgy nem úgy volt, hogy Mandžukić is eltiltott?
Erről nem olvastam sehol. A kupában nem kapott sárga lapot, csak a bajnokin.
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.28. 12:56:34

Amúgy nem úgy volt, hogy Mandžukić is eltiltott?
Én nem lennék meglepve egy
Stegen - Alves Pique Bartra Alba - Busquets Mascherano Iniesta - Messi Suárez Neymar kezdőn sem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb, mert szerintem Rakitičnek is simán lehet adni vkp feladatot Busi/Masche helyett, és ő még a támadásokat sem lassítaná, sőt...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.28. 12:23:00

Egyet értek a főoldali cikkel. Ez a legsanszosabb keret: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

Náluk meg csak van négy hiányzó. ( Bár nem bánnám a Turan se lenne.) Szerintem pont ebből kifolyólag erőszakosabbak lesznek mint amennyire szoktak. Nincs igazi minőségi cseréjük egy csomó posztra csak klasszikus munkás erőemberek. Jó lenne Ha nem törnének össze minket.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.01.28. 11:50:47

Én sem számítok könnyű meccsre, de jó esélyünk van a továbbjutásra, ezért én bizakodó vagyok. 8)
Azt meg csak halkan jegyzem meg; ha továbbjutunk, abban LE-nek is nagy érdeme lesz. :)
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.01.28. 11:13:58

palesz77 írta: Koke amúgy hogyhogy nincs? :-k Tudtommal ő nem volt veszélyeztetett - bár úgylátiszk mégis.. :D
Koke és Tiago sérülés miatt hiányoznak. 8)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.28. 11:10:22

visca el barca írta:sztem ez lesz a legkönnyebb a 3 meccs közül. a csapatukból hiányzik 3 alapjátékos, + támadniuk kell, ami nekünk csak jó. az első 10-15 percben betalálunk, onnan meg kell hogy legyen.
Annyiból mondjuk a legnehezebb lesz, hogy most idegenben toljuk, de én sem számítok kiesésre. Koke amúgy hogyhogy nincs? :-k Tudtommal ő nem volt veszélyeztetett - bár úgylátiszk mégis.. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.28. 11:01:00

danianevem írta:A hivatalos keret:
Ter Stegen, Masip, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Pedro, Messi, Suarez, Neymar

Több mint valószínű, hogy a legerősebb 11 lép pályára, a madridiaknál pedig nem lesz Godin, Tiago és Koke sem. Természetesen nem lesz könnyű, de ennek tükrében a továbbjutás nem bravúr, hanem elvárás nálam.
Godin és Koke hiánya eléggé fájó pont lehet az ATMA-nak. Godin "feje" nem fog hiányozni nekem a mai meccsen. :mrgreen: Gólt kell lőni és akkor behúzzuk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.28. 10:59:59

sztem ez lesz a legkönnyebb a 3 meccs közül. a csapatukból hiányzik 3 alapjátékos, + támadniuk kell, ami nekünk csak jó. az első 10-15 percben betalálunk, onnan meg kell hogy legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.28. 10:25:44

A hivatalos keret:
Ter Stegen, Masip, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Iniesta, Rafinha, Pedro, Messi, Suarez, Neymar

Több mint valószínű, hogy a legerősebb 11 lép pályára, a madridiaknál pedig nem lesz Godin, Tiago és Koke sem. Természetesen nem lesz könnyű, de ennek tükrében a továbbjutás nem bravúr, hanem elvárás nálam.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.28. 08:58:39

Az biztos, hogy nagyon nehéz lesz. Az ATMA otthon játszik és a fanatikus szúrkolói előtt hajtani fognak. Én attól is félek, hogy nagyon kemények lesznek, mondjuk eddig sem egy baletintézet benyomását keltették, de otthon biztosan akarnak bizonyítani. Egy gólt kell lőnünk és akkor nem lehet gond.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.28. 08:45:08

Ez a meccs lesz a legnehezebb a legutóbbi At.Madrid meccsek közül.
Nagyon jó, hogy nem kaptunk gólt otthon, mert nem biztos, hogy győzni tudunk itt, de 1 gólra jók vagyunk, szerintem az elég lesz. Egyébként az eltiltások ellenére bőven benne van, hogy Cholo csapata továbbjuthat, nagyon oda fogják tenni magukat és a közönségük fantasztikus, a mi hazai "szalonszurkolásunk" köszönő viszonyban nincsen azzal a pokollal, ami a Vicente Calderonban vár ránk. Minket nem gondolom, hogy befolyásol, de az ellenfelet nagyon tüzelni fogja.

Döntetlent várok, végső esetben a 2:1-es vereséggel is kiegyeznék.
Válasz küldése