Zenék

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2010.09.15. 13:38:06

Na ma megérkezett Dopeman~Tirpa első albuma! Jobbat vártam, de nem gyenge! Irány az aranylemez!!!
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.15. 13:33:17

sjay írta:http://www.youtube.com/watch?v=mmFAkozZ9Mc
Nekem ez jön be nagyon, Perreronak köszönhetően :)
Hétvégén Zépé!
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.09.15. 13:29:10

http://www.youtube.com/watch?v=mmFAkozZ9Mc
Nekem ez jön be nagyon, Perreronak köszönhetően :)
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.15. 13:26:36

lui1698 írta:
Tőlük nekem ez a kedvencem:
http://www.youtube.com/watch?v=baRkD1EhgQ0

Meg ez se rossz:
http://www.youtube.com/watch?v=7YGWWF4-Eqg
Ezeket szeretem én is. Sok jó számuk van nagyon. Régóta figyelem őket. Egyszer Szombathelyen jártam még ott volt régen egy kisebb koncertjük valami rendezvényen. Mondom mi a frraaanc? Magyar Ska? És jó! Nagyon jó! Jo jo jo nekeeem (ez is jó szám). :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.15. 10:45:21

Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.15. 09:39:01

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.09.15. 07:33:39

Tegnap találkoztam Genyával!Jó arc egyébként! :D Full normális,de amit csinál akkor is [auto_cenzúra],ennek ellenére emberileg egy nagyon normális csóka.Ha nem is neki szorítok(bár nekem mindegy ki nyeri meg) azért remélem jóra fordul a sorsa.Megérdemli! :wink:
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.14. 23:16:39

Ezt a közhelyet... aki szereti a rock zenét az már bakancsos, zsíros hajú pogozós arc? Szerintem ez a nagy marhaság. Vannak ilyen arcok is, mint van egy rakat narkós full cap-es fuxos lógósruhás képződmény is. Ez így elég közhely. Én pl egyáltalán nem hordok ilyenek és a hajam is elég ápolt, mégis inkább a rock-ot, sőt azon belül a Rockabilly-t vallom a magaménak. Ha hatalmas mély gondolatokat akarok hallgatni monoton beszédhangon, akkor berakok egy Mozart kazit és hangosan olvasok József Attila-t.

De persze ez szubjektív. Sőt van egy csomó rap amit szeretek, főleg az éneklősebbek (refrén szempontjából). Szeretem pl Sub Bass Monster-t is, szerintem ő nagyon "adja". De őt annyira, hogy szinte az összes számát kívülről tudom. :wink:

Szerk.: Egy techno "koncerten" vagy egy rap-en mi megy socio?

Átölelik egymást az emberek és gyertyát, gyújtót az égbe emelve dőlöngél a tömeg és dúdolgat? Nem hinném.

Mellesleg pogó:
Egyáltalán nem kötelező benne részt venni. Általában egy részen történik, annyi értelme van, hogy semmi. Ez tény. Ütemre tombolás kb. Egyébként baromira nem új keletű, kb 20 éve megy.

Én általában telitorokból megyek ki énekelni és felállva csorgatni a nyálam 1-1 kiénekelt hangra, 1-1 fantasztikus gitárszólóra 1-1 elnyújtott refrényre. Számomra ez a zene, ettől áll fel a szőr a hátamon.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.09.14. 23:06:43

socio66 írta: úgy értettem,hogy ha lemész egy koncertre akkor azt látod hogy mindenki részeg és pogózik és totál igénytelenül néz ki.
meg vannak zenekarok mint pl. a depresszió akik még direkt provokálják ezt,két sorba állítják az emberek mint a marhákat hogy szaladjanak össze..
ez minden,csak nem kulturált szórakozás és számomra szánalmas pedig nem vagyok 50 éves,meg nekem is sok minden belefér éjszaka,de hogy üssem meg rúgjam a haverom vagy egy ismeretlent,annak nem sok értelmét látom és kinevetem aki így éli ki magát.
és nem mondhatod,hogy egy koncerten nem ilyen emberek vannak,mert az nem igaz. akkor még a rockkocsmákat mondtam,ott is lógtam régebben sokat,de valahogy különcnek éreztem magam,sőt különbnek mint az ottani emberek,szóval én azért általánosítok,mert ezt tapasztaltam,nem a sztereotípiák miatt mondom.
a zenék amúgy amiket linkeltél tényleg jók,én ezeken nőttem fel,meg Guns n Roses-on,meg Queen-en főleg,apum jóvoltából.
sőt,az egyik legjobb film amit láttam,a Kopaszkutya volt,nem tudom ismered-e,egy garázszenekarról szól,akiket kezdetben elzavarnak mindenhonnan,meg szinte nullvendéges koncerteket tartanak, utcán megverik őket,stb.,aztán végül befutnak. Hobo,Deák Bill és Schuster szereplésével,a legnagyobbakkal.
sőt,Jimy Hendrix könyvét is olvastam és imádom a zenéjét,szóval nekem nem kell elmagyarázni miért jó a rock,főleg a régi idők rockja.
de most ha lemész bizonyos stílust tömörítő helyekre,akár koncertre,akár bármi,akkor a rockereket fogod a legigénytelenebbeknek találni.
szerintem.
Értem, abban mindenképpen igazat kell adnom, hogy egyes helyeken tényleg ez megy, a pogózást meg nem értem ez valami újkeletü dolog számomra, bulizni lehet anélkül hogy lerúgnánk egymást.
A nyári fesztiválozásom mindig tusnádon van ott ez annyira nem tapasztalható sőt szinte egyáltalán, bármilyen koncert is legyen de a Szelykefürdői Rockmaratonon már jobban ráillik a kép amit lefestettél.
Szóval nagyban függ a társaságtól aki összegyűl, MOn azthiszem Pakson van egy fesztivál, szerintem ott a koncerteken jobban éreznéd magad :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.09.14. 22:06:06

socio66 írta: úgy értettem,hogy ha lemész egy koncertre akkor azt látod hogy mindenki részeg és pogózik és totál igénytelenül néz ki.
meg vannak zenekarok mint pl. a depresszió akik még direkt provokálják ezt,két sorba állítják az emberek mint a marhákat hogy szaladjanak össze..
ez minden,csak nem kulturált szórakozás és számomra szánalmas pedig nem vagyok 50 éves,meg nekem is sok minden belefér éjszaka,de hogy üssem meg rúgjam a haverom vagy egy ismeretlent,annak nem sok értelmét látom és kinevetem aki így éli ki magát.
és nem mondhatod,hogy egy koncerten nem ilyen emberek vannak,mert az nem igaz. akkor még a rockkocsmákat mondtam,ott is lógtam régebben sokat,de valahogy különcnek éreztem magam,sőt különbnek mint az ottani emberek,szóval én azért általánosítok,mert ezt tapasztaltam,nem a sztereotípiák miatt mondom.
a zenék amúgy amiket linkeltél tényleg jók,én ezeken nőttem fel,meg Guns n Roses-on,meg Queen-en főleg,apum jóvoltából.
sőt,az egyik legjobb film amit láttam,a Kopaszkutya volt,nem tudom ismered-e,egy garázszenekarról szól,akiket kezdetben elzavarnak mindenhonnan,meg szinte nullvendéges koncerteket tartanak, utcán megverik őket,stb.,aztán végül befutnak. Hobo,Deák Bill és Schuster szereplésével,a legnagyobbakkal.
sőt,Jimy Hendrix könyvét is olvastam és imádom a zenéjét,szóval nekem nem kell elmagyarázni miért jó a rock,főleg a régi idők rockja.
de most ha lemész bizonyos stílust tömörítő helyekre,akár koncertre,akár bármi,akkor a rockereket fogod a legigénytelenebbeknek találni.
szerintem.
Ezt adom.
Érdekes,hogy magyar rockot nagyon-nagyon ritkán hallgatok, a Tankcsapdának van pár dala,amit "elviselek".

A pogózást én sem nagyon értem,de úgy vagyok vele,csinálják,csak azt ne zavarják,aki nem akar részt venni benne. Mert Tegyük fel, 5ezren vannak 1 koncerten,abból nem fog 4999 ember pogózni :)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.14. 18:55:23

Így első hallásra nem az igazi ez a Tirpa cucc, Dopeman-ék eléggé lehúzták szvsz.

Aztán további hallgatásra lehet változik a véleményem. :)
HHD-n már fellelhető, akinek nincs kesse, vagy előbb tesztelné a cumót, mielőtt megveszi. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2010.09.14. 18:27:00

albicelesteX írta:Aki előrendelt a Tirpa albumra annak már megjött?Nekem még nem! :?
Héftőn kezdték el postázni a lemezeket, azaz 13.-án. 11.-ei megjelenés csuszott. Pénteken pedig már a boltokban is meglehet venni. :)
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2010.09.14. 17:30:01

De egy Led Zepp-tributera ha lemész, vagy egy olyan zenekar koncertjére aki ACDC-t meg Aerosmith-t játszik szerintem nem sűsűn látod a "zsíroshajú, részeg metálosokat". De ez a réteg meg van a rapperekbe is, 5 számmal nagyobb gatya, dollárjeles amerikai kosármez, RAPPER feliratú sapka a fején, azt kint szívják a pályaudvar közepén a cigit, ordibálva, hogy lehetőleg mindenki rájuk figyeljen. Ezek jobbak a "zsíroshajúaknál"? Mert ugyanaz szerintem mindkettő.
..................................
socio66

2010.09.14. 17:02:15

Guardiola írta: Hát azért a rock nem erről szól, legalábbis az én véleményem szerint az egésszel az a baj, hogy kialakulnak sztereotípiák és ezek alkotják a meghatározó képet sok mindenről így a rockról is még akkor is ha tévesek. A másik gond, hogy a rockot könnyen mossák össze más műfajokkal gyakran gyűjtőnévként használják amit szintén hibának látok. A Rockból sok műfaj született és mindegyiknek van bőven sajátossága, egy halhatatlan zenei stílus ami új kapukat nyitogatott és sok tekintetben meghatározó volt a mai világra nézve.
Szóval úgy gondolom, hogy degradáló azt gondolni, hogy a rock a zsíros hajú feketerucis tagok zenéje lenne, bár nyilván van bőven, de összeségében véve még így is a kissebbség szerintem.
Különben nekem a kedvenc műfajom a Blues és az R&B (Rhythm and Blues -re gondolok, nem arra amit ma neveznek R&B -nek :) ) tulajdonképpen ebből és countryból fejlődött ki a Rock... Persze szívesen meghallgatok sok mást is legyen szó akár rap-ról is ha jó, vagy legalábbis nekem tetszik.
úgy értettem,hogy ha lemész egy koncertre akkor azt látod hogy mindenki részeg és pogózik és totál igénytelenül néz ki.
meg vannak zenekarok mint pl. a depresszió akik még direkt provokálják ezt,két sorba állítják az emberek mint a marhákat hogy szaladjanak össze..
ez minden,csak nem kulturált szórakozás és számomra szánalmas pedig nem vagyok 50 éves,meg nekem is sok minden belefér éjszaka,de hogy üssem meg rúgjam a haverom vagy egy ismeretlent,annak nem sok értelmét látom és kinevetem aki így éli ki magát.
és nem mondhatod,hogy egy koncerten nem ilyen emberek vannak,mert az nem igaz. akkor még a rockkocsmákat mondtam,ott is lógtam régebben sokat,de valahogy különcnek éreztem magam,sőt különbnek mint az ottani emberek,szóval én azért általánosítok,mert ezt tapasztaltam,nem a sztereotípiák miatt mondom.
a zenék amúgy amiket linkeltél tényleg jók,én ezeken nőttem fel,meg Guns n Roses-on,meg Queen-en főleg,apum jóvoltából.
sőt,az egyik legjobb film amit láttam,a Kopaszkutya volt,nem tudom ismered-e,egy garázszenekarról szól,akiket kezdetben elzavarnak mindenhonnan,meg szinte nullvendéges koncerteket tartanak, utcán megverik őket,stb.,aztán végül befutnak. Hobo,Deák Bill és Schuster szereplésével,a legnagyobbakkal.
sőt,Jimy Hendrix könyvét is olvastam és imádom a zenéjét,szóval nekem nem kell elmagyarázni miért jó a rock,főleg a régi idők rockja.
de most ha lemész bizonyos stílust tömörítő helyekre,akár koncertre,akár bármi,akkor a rockereket fogod a legigénytelenebbeknek találni.
szerintem.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.09.14. 12:58:41

Igazából én úgy vagyok vele ami megfog zeneileg,szövegileg,tartalmilag az mindegy,hogy milyen műfajban adják elő meghallgatom és megszeretem.Tény,hogy rap zenét hallgatok zömében,de sosem öltöztem és nem is fogok úgy öltözködni,hogy bárki bármilyen konzekvenciát vonjon le legyen az valós vagy vélt.Mindenkit más fog meg egy zenében ez olyan mint a nők,mindenkinek más tetszik másért persze gyakran van az,hogy több embernek is bejön ugyan az és ez így van rendjén.
Kép
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.09.14. 12:22:27

socio66 írta: én régen amúgy a rockot szerettem,rengeteg koncertre jártam,meg ilyen rockkocsmákba,de aztán meguntam,kinőttem ezt a zúzós valamit,meg már inkább szánakoztam a bakancsos,zsíros hajú feketerucis tagoktól,meg az igénytelen szokásaiktól így kerestem valami mást.
Hát azért a rock nem erről szól, legalábbis az én véleményem szerint az egésszel az a baj, hogy kialakulnak sztereotípiák és ezek alkotják a meghatározó képet sok mindenről így a rockról is még akkor is ha tévesek. A másik gond, hogy a rockot könnyen mossák össze más műfajokkal gyakran gyűjtőnévként használják amit szintén hibának látok. A Rockból sok műfaj született és mindegyiknek van bőven sajátossága, egy halhatatlan zenei stílus ami új kapukat nyitogatott és sok tekintetben meghatározó volt a mai világra nézve.
Szóval úgy gondolom, hogy degradáló azt gondolni, hogy a rock a zsíros hajú feketerucis tagok zenéje lenne, bár nyilván van bőven, de összeségében véve még így is a kissebbség szerintem.

Különben nekem a kedvenc műfajom a Blues és az R&B (Rhythm and Blues -re gondolok, nem arra amit ma neveznek R&B -nek :) ) tulajdonképpen ebből és countryból fejlődött ki a Rock... Persze szívesen meghallgatok sok mást is legyen szó akár rap-ról is ha jó, vagy legalábbis nekem tetszik.

Na de hogy valamivel alátámasszam: http://www.youtube.com/watch?v=rZnKNRw47Ho ez töbnyire rock :) Csak pár jellegzetes másodperc minden dalból.
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.09.14. 10:10:09

Slither írta:
chonggy írta: Am valaki mondja már meg,a mai fiatalság a rock helyett miért a rappet hallgatja?Értem,hogy lázadás meg minden,de nem a rock volt anno a fiatalság kedvence?
Hát ez is nagy marhaság. Biztos sok divatarc is van, de mindenkinek más az ízlése, nehogy már az legyen a baj, hogy nem mindenki ugyanazokat hallgatja. Engem is sok fajta zene irritál, de ha van akinek az tetszik, akkor az az ő dolga.

Gangsta rapből már egy ideje kinőttem, és inkább az alternatívabb hip-hopot tolom, de azért sok jó régebbi szám van.

De inkább hanyagolom ezt a témát, és ajánlok vmit.
Indie hip-hop (akinek van ideje pörgesse végig a listát)
Én nem mondtam sose,hogy ne hallgassa azt,ami tetszik neki..Csak látom,hogy ma sokkal több rap-arc van,mint mondjuk 4-5 éve...Vagy csak én nem vettem észre?Na mindegy.
Am a Gangsta-rappat én sem annyira szeretem,mint mondta valaki,nem annyira érdekes,ahogy egy fekete madafakázik..

http://www.youtube.com/watch?v=g1JGgYFGztY
http://www.youtube.com/watch?v=Oi87Ez2WCO4
http://www.youtube.com/watch?v=_mjNMDWS ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=l8X00I1v ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=EEYatm2U ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=o2ZeUzMiAwg
http://www.youtube.com/watch?v=6LIOiLZCc0s
Kis szerb rap,hátha valakinek megtetszik...(Ezek azok a számok,amelyek évek óta fenn vannak mindenki Top-Listáján.. :D
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.09.13. 22:58:31

Aki előrendelt a Tirpa albumra annak már megjött?Nekem még nem! :?
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.13. 22:34:31

thierryhenry írta:Am lui megvannak a számok amiket linkeltem, mert nem nagyon reagáltál :roll:
Hú nem is vettem észre.
Köszi, szedem is őket. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.09.13. 22:32:44

Am lui megvannak a számok amiket linkeltem, mert nem nagyon reagáltál :roll:
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.09.13. 22:26:22

chonggy írta: Am valaki mondja már meg,a mai fiatalság a rock helyett miért a rappet hallgatja?Értem,hogy lázadás meg minden,de nem a rock volt anno a fiatalság kedvence?
Hát ez is nagy marhaság. Biztos sok divatarc is van, de mindenkinek más az ízlése, nehogy már az legyen a baj, hogy nem mindenki ugyanazokat hallgatja. Engem is sok fajta zene irritál, de ha van akinek az tetszik, akkor az az ő dolga.

Gangsta rapből már egy ideje kinőttem, és inkább az alternatívabb hip-hopot tolom, de azért sok jó régebbi szám van.

De inkább hanyagolom ezt a témát, és ajánlok vmit.
Indie hip-hop (akinek van ideje pörgesse végig a listát)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.13. 22:15:24

Hát, én nem vagyok ilyen húdenagyrepparc. :D van 1 fullcap-em azt csá. :D csak a zene érdekel, mellé a sok vacak nem nagyon hoz lázba. öltözködésbe meg azt veszem fel ami tetszik, vagy épp van rá keret. :D

Én így vagyok reppel, hasonlóképpen nőttem fel. Ezért is hallgatom:
http://www.youtube.com/watch?v=Qt4esQCXiL4
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2010.09.13. 22:11:03

Tökmindegy, minden műfajból tud szerintem mindenki mondani 1-2 előadót aki tetszik neki. Nekem is tetszik pár szám a Tankcsapdától, de most már nem erről szól. Az van, hogy a kissrác látott egy fullfeketébe öltözött, hosszú fekete hajú formát, és akkor elhatározza, hogy ő is olyan akar lenni. Ugyanez ha egy bőgatyás, fullcapes keménylegényt lát meg, az kemény, az raj, azután magára erőlteti a stílust, mintha megerőszakolná magát kb. Már nem a zenéről van szó, már csak a keménykedés megy, a lényeg hogy mindenki lássa, hogy te épp egy reppes vagy rokkos gyerek vagyol. Tisztelet a kivételnek.
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.09.13. 21:57:49

socio66 írta:
chonggy írta: Most hallgattam meg.Óriási,főleg a refrén...
Am valaki mondja már meg,a mai fiatalság a rock helyett miért a rappet hallgatja?Értem,hogy lázadás meg minden,de nem a rock volt anno a fiatalság kedvence?
hát azért az túlzás hogy a mai fiatalság,egy átlagos társaságban szerintem kisebbségben vagy a rappel,legalábbis az én köreimben. :)
én régen amúgy a rockot szerettem,rengeteg koncertre jártam,meg ilyen rockkocsmákba,de aztán meguntam,kinőttem ezt a zúzós valamit,meg már inkább szánakoztam a bakancsos,zsíros hajú feketerucis tagoktól,meg az igénytelen szokásaiktól így kerestem valami mást.
aztán jött a reggae,meg copy con,utána meg a rap,amire azt hittem hogy csak időszakos lesz,de valahogy nem akarok elszakadni tőle és miután rájöttem,hogy mi is a lényege,azóta szeretem.
de amúgy engem főleg szövegileg fog meg a rap,ezért szinte csak magyarokat hallgatok,nekem az nem jön át ha egy fuxos néger madafakázik. :)
bírom a freestyleos arcokat is,battle-ökön nagyon ülnek a spontán oltások a másik képébe. :)
szóval így a mostani életemhez,meg problémáimhoz ez a stílus illik legjobban és ez a zene van a legnagyobb hatással rám.
Nem tudom,Szerbiában elég "menő" a rap...Csak az a szomorú,hogy nem az igazi,underground,hanem az a lé,az a "koksz,fű,csajok,kezetek az ééégbeeeeee" stílus,az igazi Hip-Hop kihalófélben van... :cry:
Sanama:adom...Én is meghallgatok szívesen egy ACDC,Guns n Roses,vagy akár Deep Purple-számot is,sőt,a szerb örökzöld rock számokat fejből fújom,de a rap valahogy mindig is legközelebb állt hozzám.. :)
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.09.13. 21:57:32

de amúgy engem főleg szövegileg fog meg a rap,
Nálam is ez van,csak másképp. Engem nem 1 műfaj fog meg szövegileg,mert 1 műfajon belül lehet 65féle szöveg,üzenet,mondanivaló.

Engem ugyanúgy megfog Billie Joe Armstrong mondanivalója,mint Chris Martin-é, vagy Michael Jacksoné,vagy akár Eminemé 1-2dalban.

Persze nagyrészt rock and rollt és annak ágait hallgatom,de egyáltalán nem zárkózom el mástól sem.
Valahogy úgy vagyok vele,hogy 2féle zene van:
ami tetszik
és ami nem

ha a reggae-t említetted,egyik kedvencem Bob Marley :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2010.09.13. 21:59:11-kor.
Válasz küldése