Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
socio66

2013.05.22. 14:13:39

Deus írta:...Hősök.
azért hős, mert választott magának egy életveszélyes hobbit, amivel az égvilágon senkit és semmit nem szolgál?
korábban elvesztette a barátját, az egyik lábát, most pedig cserbenhagyta a családját is, remek.
ilyen 'hős' nem szeretnék lenni.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.22. 14:08:05

Capon írta:Hát én úgy vagyok ezzel a hegymászódsival, hogy akit már egyszer le kellett hozni a hegyről, és ugye a lábát is amputálták az ne menjen vissza a hegyre hacsak nem meghalni megy vissza. És az sem normális aki egy ilyen életveszélyes helyre egy nem teljes értékű emberrel indul el!!! Csak maguknak keresik a bajt.
Akinek az a hobbija hogy égő házakba rohangál be ne lepődjön meg ha az egyikből nem jön ki.
A legtöbben így vélekednek erről, elvégre ez az ésszerű hozzáállás. Csakhogy nekik olyan szinten szenvedélyükké vált ez, hogy egyszerűen nem is mernek határokat, nincsenek korlátaik, nem félelemmel telve mennek fel a hegyre. Elképesztő kitartás és bátorság kell ehhez. Minden tiszteletem az övék!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 14:00:32

Hát én úgy vagyok ezzel a hegymászódsival, hogy akit már egyszer le kellett hozni a hegyről, és ugye a lábát is amputálták az ne menjen vissza a hegyre hacsak nem meghalni megy vissza. És az sem normális aki egy ilyen életveszélyes helyre egy nem teljes értékű emberrel indul el!!! Csak maguknak keresik a bajt.
Akinek az a hobbija hogy égő házakba rohangál be ne lepődjön meg ha az egyikből nem jön ki.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.22. 13:49:26

Most akartam linkelni ezt:

http://sportgeza.hu/extremsport/2013/05 ... ss_petert/

Elégé elszomorít a dolog... Életveszélyes ez a hegymászás, az hétszentség, de ugyanakkor az egyik legszebb sport. Szabadság érzelmet ad. Igazi kaland, igazi kihívással.

Ők megpróbálták, valami történt ezért nem sikerült mindkettőnek. :( Elég egy pici hiba a hegymászásban, vagy valami váratlan esemény, akkor kampec.

Nyugodjék békében, Hősök.


Szerk:

közben rájöttem, hogy Erőssnek is volt korábban hegymászós spanja, akit elveszítette (lavina vitte el):

http://index.hu/nagykep/2012/05/26/eros ... nnapurnan/

Elég kemények ezek a srácok... nem cicáznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2013.05.22. 14:02:55-kor.
KépKép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2013.05.22. 12:52:43

visca el barca írta:most olvaom h erőss zsolt meg a másik gyerek ott maradt 8000+-on...

szomoru ez a hegymászás. soha nem felejtem el, kb 3-4 hónappal erőss amputációja után itt volt a lakehelyemen és előadást tartott elmentem és csak ámultam bámultam az on emberen h milyen akaratereje van, meg mennyi elszántság van benne...

valahol azért sejtettem h záros időn belül ott fogja hagyni a fogát vmelyik csucson...

ami nekem még érthetetlen, hogy van náluk egy több 10 kilos hátizsák, és nem fér bele egy 5dekás jeladó ami alapján meg lehetne találni őket? érthetelten h a 21. században hegymászó "eltűnhet"...
Én is figyelemmel követem, sajnos szinte semmi esély arra, hogy megtalálják őket. :(
Ami talán ennél is szomorúbb, az a magyar emberek egy részének véleménye "internet-szerte". Nem is tudom felfogni, hogy érett, felnőtt emberek hogy tudnak ilyen pontszerűen gondolkodni.
Mindenesetre és meghajolok a teljesítményük előtt és büszke vagyok rájuk, hogy Magyarország hírnevét vitték világszerte..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 12:34:42

most olvaom h erőss zsolt meg a másik gyerek ott maradt 8000+-on...

szomoru ez a hegymászás. soha nem felejtem el, kb 3-4 hónappal erőss amputációja után itt volt a lakehelyemen és előadást tartott elmentem és csak ámultam bámultam az on emberen h milyen akaratereje van, meg mennyi elszántság van benne...

valahol azért sejtettem h záros időn belül ott fogja hagyni a fogát vmelyik csucson...

ami nekem még érthetetlen, hogy van náluk egy több 10 kilos hátizsák, és nem fér bele egy 5dekás jeladó ami alapján meg lehetne találni őket? érthetelten h a 21. században hegymászó "eltűnhet"...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.21. 22:59:14

TT írta:az övé jobban a fülembe mászik :D
http://www.youtube.com/watch?v=RFM2Wj6QCzo
Főleg az a kis dög a hátérrben vakvakvakvakvak... :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.21. 22:52:16

az övé jobban a fülembe mászik :D
http://www.youtube.com/watch?v=RFM2Wj6QCzo
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.21. 22:31:38

Football, bloody hell. /SAF/
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 13:06:15

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k6VWnknaD4

Részben barca, részben humor, részben off. Most ebbe a topicba raktam :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.19. 22:14:01

Van valakinek Xperia V-je? Szerdán vagy csütörtökön megyek érte, már várom a kicsikét :D
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.05.18. 15:57:03

Daniel Barca írta:Olvastam a másik topicban, hogy tetkóról volt szó, és gondoltam akkor már kérdezősködök egy kicsit, főleg a tetoválással rendelkezőktől.
Szóval, fáj-e a tetoválás? Több vélemény szerint "á, dehogy fáj,egyszerű bizsergést érzel".
Mások viszont: "Ú, ne is kérdezd, mert nagyon fájt, majd be szrtam".
Szeretnék én is egyet, sztem még az idén. 18. szülinapomra terveztem, mármint nem aznapra, csak ajándékként.
Tehát akkor fejtsétek már ki erről a véleményeteket, mert érdekel ez a téma :)
Fáj-e a tetoválás?

A fájdalom mértéke nagyban függ attól, hogy a test melyik területére készül.
Elsőre mindenképpen érdemesebb a felkar külső részét és az alsó lábszár külső részét választani.
Ahol jobban fáj: kar belső része, lapocka.
Ahol besza... - behu... szinten fáj: gerinc-tájék, bordák, has oldalsó része a derék felé.

A bizsergést érezni, mivel a gép rezeg. A tű nem megy mélyre, így például felkarra kevésbé fáj, mint egy injekció. A tinta néha kicsit csíp - ennyi.
Kisebb tetkókat föl lehet nyomatni egyből. Nagyobbakat sokan több részletben varratnak föl vagy a színezést / árnyékolást csináltatják meg később.

A tetkóknak van egy 2-3 hetes gyógyulási fázisa, amikor szigorúan be kell tartani az utasításokat, mivel a friss tetkó vastagon bevarasodik.
Egy hétig nem érheti víz, úgy kell a tisztálkodást megoldani és természetesen úszni sem lehet menni, se strand- se semmi és napozás, szolárium se!
Folyamatosan kenni kell krémmel, hogy a var ne repedjen szét és ne fájjon, valamint ne akadjon bele ruhába és tépődjön föl. A második héten óvatosan le lehet mosni - leginkább puha ronggyal, szivaccsal.
Amikor a var letisztul a sebről, még mindig borítja egy vékony hártya a tetkót és az ebben a fázisban viszket, mintha bolhás lennél.
Vakarni, dörzsölni tilos - krémezni kell tovább, az enyhíti a viszketést.
3 hét eltelte után, ha a vékony hártya is eltűnt, a tetkó készen áll és lehet standolni, szolizni :)

Remélem, hogy kielégítő részletességgel válaszoltam :)
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.05.17. 20:37:17

MichaaBee írta: Ezeket az előítéleteket úgy bírom... Jártál már valaha Amerikában? :roll:
És te?

Meló miatt napiszinten tartani kell sajnos a kapcsolatot leginkább mail szinten a tengerentúliakkal igazából eddigi személyes tapasztalat alapján a kint lévő "mérnökségnek" is az utcaseprést is napokig tanítgatnám.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.05.17. 20:23:55

MichaaBee írta: Ezeket az előítéleteket úgy bírom... Jártál már valaha Amerikában? :roll:
Na igen, és ez sajnos nem csak a tengerentúli emberek megítélésére jellemző, hanem itt, Magyarországon is sokan lenéznek minket, keletieket.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.17. 20:19:41

Capon írta:Ezekre az összeesküvés elméletekre csakis egy dolog adhat magyarázatot és az az átlag amerikai hihetetlen nagy intelligenciája. Ez azt hiszem mindent megmagyaráz.
Ahol ha nem nyílik ki a dobozos sör elsőre mert letörik a pöcök, akkor már CIA-s összeesküvések látnak napvilágot, hogy így akarják erőszakkal leszoktatni őket a sörről...
Ezeket az előítéleteket úgy bírom... Jártál már valaha Amerikában? :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Daniel Barca
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.05.06. 15:42:34

2013.05.17. 20:06:04

Olvastam a másik topicban, hogy tetkóról volt szó, és gondoltam akkor már kérdezősködök egy kicsit, főleg a tetoválással rendelkezőktől.
Szóval, fáj-e a tetoválás? Több vélemény szerint "á, dehogy fáj,egyszerű bizsergést érzel".
Mások viszont: "Ú, ne is kérdezd, mert nagyon fájt, majd be szrtam".
Szeretnék én is egyet, sztem még az idén. 18. szülinapomra terveztem, mármint nem aznapra, csak ajándékként.
Tehát akkor fejtsétek már ki erről a véleményeteket, mert érdekel ez a téma :)
Kép

Visca el Barca!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.17. 19:50:27

Slammerek szerint a magyar

Fiatal irodalmárok, a tumblr szcéna és saját szerzőik után slammereket kért fel a Mandiner, hogy a "Mi nekünk a magyar?" kérdésre válaszoljanak.

http://index.hu/video/2013/03/15/slam/
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.05.16. 18:23:15

Charlie írta:...
Szerintem ezekre az összeesküvés-elméletekre az amerikai nép nagy gőgje a magyarázat. Fáj nekik az, hogy néhány arab szakadt sátrakból meg kőrakások közül felmorzsolta a védelmi rendszerüket, és kijátszva a hatóságaikat a saját földjükön támadták meg őket. Nyilván könnyebb úgy megemészteni nekik a dolgokat, hogy ez csak úgy történhetett meg,hogy világméretű összeesküvés hálózatokat szőttek az USA ellen.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.16. 18:14:58

visca el barca írta:most olvasom h visszavonult becks :cry: örök kedvenc 7-es marad, imádtam nézni a játékát. neki élete végéig maradni kellett volna a muban...

soha nem feledem azokat a kifliket amiket csavarintott. 20 éve követem a labdarugast, de igen csak meg kellene eroltetnem magam hogy jobb lövőtechnikával rendelkező játékost találjak...
Uh, én is sajnálattal olvasom :( Egyik nagy kedvencem, imádtam én is nézni a játékát. Olyanokat tudott csavarni o.O De végül is szép pályafutása volt neki. Farewell Becks :!:


Ezt soha sem felejtem el, most is emlékszem rá:
https://www.youtube.com/watch?v=jDIqQdd1ZfU

Nem kicsit néztem, ahogyan betekerte a mi kapunkba... Istenem... Még ilyet... Elegánsan tekerte be messziről.


Pályafutása képekben:
http://sportgeza.hu/galeria/sportgeza/f ... sszavonul/
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.16. 17:49:37

most olvasom h visszavonult becks :cry: örök kedvenc 7-es marad, imádtam nézni a játékát. neki élete végéig maradni kellett volna a muban...

soha nem feledem azokat a kifliket amiket csavarintott. 20 éve követem a labdarugast, de igen csak meg kellene eroltetnem magam hogy jobb lövőtechnikával rendelkező játékost találjak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.16. 16:54:18

Charlie írta:Lehet csak az én tudatlanságom mondatja, de a "tornyokig" bárki is hallott B. Ladenről, látta valaki valaha (nem a fórumról hehe)? Ott hirtelen előkerült a neve, hogy ő és a szervezete felelős érte. Másik téma lenne, hogy tényleg ki a felelős érte. Megrendezett volt-e az egész, aznap miért nem dolgoztak a toronyházban csak a bevándorlók stb, miért dőlt össze egyáltalán az épület? Össze is dőlt, miért úgy mint egy kártyavár? Nem-e egy indok volt az egész "támadás" egy háború kirobbantására? Hirtelen elkapták és megölték Bin Ladent, nem -e kellett volna bíróság elé állítani? Aki jelen volt állítólag az akciónál, azokat "leszázalékolják" mint olvasható a cikkből.

1000+1 ilyen dolog van amerikával kapcsolatban (meg sok más témával kapcsolatban is), ha az ember kicsit érdeklődik az ilyen összeesküvés-elméletek iránt, persze jó helyen kell keresni információkat. Egyetlen probléma az egésszel annyi, hogy sose fogjuk megtudni az igazságot.

Nekem van egy elképzelésem, mint mindeki másnak. Nem is szeretnék ebből vitát generálni.
C.
Ezekre az összeesküvés elméletekre csakis egy dolog adhat magyarázatot és az az átlag amerikai hihetetlen nagy intelligenciája. Ez azt hiszem mindent megmagyaráz.
Ahol ha nem nyílik ki a dobozos sör elsőre mert letörik a pöcök, akkor már CIA-s összeesküvések látnak napvilágot, hogy így akarják erőszakkal leszoktatni őket a sörről...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.16. 16:32:15

köszi, köszi, valami ilyesmi rémlett nekem is csak nem találtam :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.05.16. 16:24:25

visca el barca írta:bocs h megzavarom itt a binladen partyt, de

tudja valaki h hivatalosan mi kell ahhoz h valaki saját nevelésű focistának lehessen nevezni? (van erre vmi szabályzat x meccsen páláyra kell lépni az utánpótlás csapatokban stb stb)

"A klub saját nevelésű játékosának akkor számít egy labdarúgó, ha származására és korára való tekintet nélkül, 15 és 21 éves kora között az adott klub igazolt játékosa volt három szezonon vagy 36 hónapon keresztül – megszakításokkal vagy anélkül."


Hirtelen ezt találtam.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.16. 16:21:35

bocs h megzavarom itt a binladen partyt, de

tudja valaki h hivatalosan mi kell ahhoz h valaki saját nevelésű focistának lehessen nevezni? (van erre vmi szabályzat x meccsen páláyra kell lépni az utánpótlás csapatokban stb stb)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.05.16. 16:17:52

Lehet csak az én tudatlanságom mondatja, de a "tornyokig" bárki is hallott B. Ladenről, látta valaki valaha (nem a fórumról hehe)? Ott hirtelen előkerült a neve, hogy ő és a szervezete felelős érte. Másik téma lenne, hogy tényleg ki a felelős érte. Megrendezett volt-e az egész, aznap miért nem dolgoztak a toronyházban csak a bevándorlók stb, miért dőlt össze egyáltalán az épület? Össze is dőlt, miért úgy mint egy kártyavár? Nem-e egy indok volt az egész "támadás" egy háború kirobbantására? Hirtelen elkapták és megölték Bin Ladent, nem -e kellett volna bíróság elé állítani? Aki jelen volt állítólag az akciónál, azokat "leszázalékolják" mint olvasható a cikkből.

1000+1 ilyen dolog van amerikával kapcsolatban (meg sok más témával kapcsolatban is), ha az ember kicsit érdeklődik az ilyen összeesküvés-elméletek iránt, persze jó helyen kell keresni információkat. Egyetlen probléma az egésszel annyi, hogy sose fogjuk megtudni az igazságot.

Nekem van egy elképzelésem, mint mindeki másnak. Nem is szeretnék ebből vitát generálni.
C.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Charlie 2013.05.16. 16:21:46-kor.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Válasz küldése