Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.02.11. 16:02:46

Ugyanmár, ghánai bíboros... velencei pátriárka... Teljesen egyértelmű kit választanak meg:

http://news.bbc.co.uk/media/images/4790 ... 4876-1.jpg
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.02.11. 15:42:45

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy szeretnék gravíroztatni,az ember aki csinálná azt mondta vektoriális vagy milyen :D képet vigyek neki hozzá.Na most a kép az egy fecske lenne amit bele kéne raknia...Honnan tudjam,hogy vektoriális e vagy sem?
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.11. 15:42:16

visca el barca írta:ha már ugyis annyit egyházatatok:

XVI. Benedek pápa lemondott a pápai tisztségéről, arra hivatkozva, hogy egészségi állapota miatt nem tudja ellátni a teendőit. az egyház történetében ez a második alkalom h valaki lemond a tisztségéről.

olvastam h sok fogado iroda már most dobálja a neveket, és eddig toronymagasan peter turkson ghánai biboros vezet. nem hinném h egy harmadik világbeli, feketét megválasztanának.
A lemondó nyilatkozat: http://index.hu/kulfold/2013/02/11/xvi. ... latkozata/

„Húsvétra meglesz az új pápánk" – mondta Federico Lombardi vatikáni szóvivő.

Én sem gondolom, hogy egy feketét választanának meg, sokkal valószínűbb, hogy egy olasz lesz a befutó, az esélyesel között emlegetik a velencei pátriárkát, a genovai, valamint a bolognai érseket is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.11. 15:17:27

ha már ugyis annyit egyházatatok:

XVI. Benedek pápa lemondott a pápai tisztségéről, arra hivatkozva, hogy egészségi állapota miatt nem tudja ellátni a teendőit. az egyház történetében ez a második alkalom h valaki lemond a tisztségéről.

olvastam h sok fogado iroda már most dobálja a neveket, és eddig toronymagasan peter turkson ghánai biboros vezet. nem hinném h egy harmadik világbeli, feketét megválasztanának.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.10. 21:17:15

Kép
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.10. 19:54:54

sjd írta: Ezt én sem tudom hogy gondolták, mindenesetre elég bullshit és közhelyszagú az egész. Egyébként én valahogy nem tudom elképzelni, hogy a NASA bejelenti h van idegen élet, és akkor másnap a katolikusoktól a muszlimokig minden egyház feloszlatja magát. Sokkal valószínűbb, h kitalálnak rá valami magyarázatot (mondjuk az araboknak egyszerű lesz összehozni valamit az amerikai hitetlenek hazugságairól), és minden megy tovább a régiben.
jön a biblia 2
én semmilyen vallással nem tudok azonosulni,addig is értek hozzájuk. aki hinni szeretne elfogadom,tegye,de ne akarjon rám erőszakolni semmit és hittel ne érveljen a tudomány ellen. nálam ennyi a vallás.
az idegen fajt továbbra sem piszkálnám,maximum a kapcsolatfelvételig. ha primitív,akkor jó helyen van,ahol van. ha fejlettebb,akkor jó eséllyel tud rólunk és nem akarjuk látni. a földön az marad életben,aki erős vagy alkalmazkodni tud. remélhetőleg ez máshol nincs így,mert én nagyon hiszek abban,hogy egy korábban elindult vagy máshogy végbement fejlődés során lehetnek fejlettebb fajok.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.10. 19:47:21

Ezeken kívül érdekes rész a vallás kapcsolata is ezzel.
Az amiről beszélgettünk, hogy mennyire változna meg az élet alapjában.
Minden összeomlana pár pillanat alatt!
Kíváncsi lennék 16. Ben arcára, mikor a Vatikán felett lebegne egy mondjuk 1 km átmérőjű csészealj! :D

Szerk.: És mi van ha az " arra érdemesek" tudnak mondjuk róla már 10-20-30-40 éve???(már mint 1 idegen civilizációról) Most meg próbálják csepegtetni az infókat a publikumnak? Nem hírtelen, nem elárasztanak, hanem "érzéssel"
apránként?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2013.02.10. 19:55:25-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.10. 19:44:20

daffy írta:szóval ha a "közelben" van élet egy bolygón,azt innen kisasoljuk? azt sem szeretném,mert biztosan elindulna valami szonda piszkálni a fajt
Ezt én sem tudom hogy gondolták, mindenesetre elég bullshit és közhelyszagú az egész. Egyébként én valahogy nem tudom elképzelni, hogy a NASA bejelenti h van idegen élet, és akkor másnap a katolikusoktól a muszlimokig minden egyház feloszlatja magát. Sokkal valószínűbb, h kitalálnak rá valami magyarázatot (mondjuk az araboknak egyszerű lesz összehozni valamit az amerikai hitetlenek hazugságairól), és minden megy tovább a régiben.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.10. 19:36:33

sjd írta: Ha jól értettem a cikket, akkor arról beszéltek, hogy 5-10 éven belül fedezhetünk fel idegen életet. Nyilván nekünk elég nehéz lesz odautazni, és még lehet h nekik is ide, de az egész űrtávcsöves logika inkább arra épül, hogy akkora tudjuk majd észrevenni őket.
szóval ha a "közelben" van élet egy bolygón,azt innen kisasoljuk? azt sem szeretném,mert biztosan elindulna valami szonda piszkálni a fajt
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.10. 19:35:03

daffy írta:
Castiel írta:http://galaktika.hu/a-vilaggazdasagi-fo ... vetkezhet/
A múltkori beszélgetéshez pont időszerű :)
a következő 5-10 évben bekövetkezhet a találkozás? vicces tipp.
Ha jól értettem a cikket, akkor arról beszéltek, hogy 5-10 éven belül fedezhetünk fel idegen életet. Nyilván nekünk elég nehéz lesz odautazni, és még lehet h nekik is ide, de az egész űrtávcsöves logika inkább arra épül, hogy akkora tudjuk majd észrevenni őket.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.10. 19:32:48

Castiel írta:http://galaktika.hu/a-vilaggazdasagi-fo ... vetkezhet/
A múltkori beszélgetéshez pont időszerű :)
a következő 5-10 évben bekövetkezhet a találkozás? vicces tipp. az utóbbi néhány milliárd évben vajon nem következett be? kicsit széles az idősáv,amiben beletippelték az 5-10 évet. mi van, ha az idegenek nem csak az utóbbi 30000 évben jelentek meg a bolygójukon és ezáltal előrébb tartanak,mint mi. mi van,ha nem ebben az ütemben fejlődtek és azért tartanak előrébb? annyi kérdés van,hogy tippelni sem érdemes. én azok pártján állok,akik szerint biztosan van élet máshol is,még ha teljesen más is. mi csak és kizárólag a földihez hasonlót tudunk elképzelni. hogy leigáznak,meg piszok mód értelmesek,stb. és ha nem? ha nem oxigént lélegeznek? ha nem lélegeznek? ha vannak annyira értelmesek,hogy egy ilyen ostoba fajjal nem létesítenek kétoldalú kapcsolatot?
úgy gondolom,hogy ha egy fajt mi "fedezünk" fel és nem ők jönnek,akkor az hasonló lesz a földihez(feltételeit tekintve mindenképp),hisz ilyet keresünk.addig jó,míg nem fedezünk fel semmit,mert az úgysem hagyjuk békén. ennek mi sem örülnénk fordítva
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.10. 19:21:17

http://galaktika.hu/a-vilaggazdasagi-fo ... vetkezhet/
A múltkori beszélgetéshez pont időszerű :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.09. 20:25:03

Kép
long island New York
Jó idő! :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.09. 19:56:39

visca el barca írta:ha már hirado, nekem az volt a kedvencem, mikor vhol megagiga karambol volt és órák óta álltak a kocsik a -10 fokban és elmondták, hogy sok kocsiból kifogyott a benzin, mert megfagynának ha nem fűtenének a kocsiba. erre a hulye riporte odamegy minndenkihez és mondja nekik h tekerjék le az ablakot :lol: biztos nem intettem volna be neki :lol:
Áhh, ez semmi. :lol:
A legjobb az volt, mikor egy családon belüli kettős gyilkosság után készítettek riportot a szomszéd nénivel. A nyanya éppen telefonált valakivel:
- Szervusz, kedvesem, szervusz... Mi? Nem, a kislányt nem ölte meg, csak a fiút... Na, puszillak!
Itt kapcsoltam ki. :oops: :lol:
carlos636
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2007.09.12. 21:09:57

2013.02.09. 18:26:45

miihii írta:
carlos636 írta:Mondjuk ez az állatos cucc a híradó végére, azért van, mert így tanítják a média sulikban, hogy így kell szerkeszteni a híradót. A sok bűntény, gyilkosság, katasztrófa után kell valamit tenni, amiket az embereket egy kicsit felvidítja és nem megy el teljesen az életkedve.
És ez a legvidámabb dolog az egész földbogyón, h melyik állatkertben milyen kismanó született? Akkor elég nagy bajban vagyunk tényleg, inkább jöjjenek (vissza?) az UFO-k :D
Tényleg elég gáznak érzem én is ezt az állandó állatos rövidhírt. Nem igazán odaillő, h folyamatosan ezeket kell beszúrni.
Nem azt mondtam, hogy szerintem igen, hanem, hogy ők-e logika mentén rakják be őket. Gondolom csak végeztek előtte valami felmérést vagy nem tudom. De például azért van egyre kevesebb külpolitika, mert a magyarok többségét nem érdekli és olyankor kapcsolnak el. Ez is érdekes... Aki tudni akarja mi folyik a nagyvilágba ne a kereskedelmi televíziók híradójából akarja megtudni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.09. 17:28:56

ha már hirado, nekem az volt a kedvencem, mikor vhol megagiga karambol volt és órák óta álltak a kocsik a -10 fokban és elmondták, hogy sok kocsiból kifogyott a benzin, mert megfagynának ha nem fűtenének a kocsiba. erre a hulye riporte odamegy minndenkihez és mondja nekik h tekerjék le az ablakot :lol: biztos nem intettem volna be neki :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.09. 17:22:29

Capon írta: Nekem a személyes kedvenceim a híradókban azok a riportok. Azok az igazán sokatmondóak. Az igazi mélyen szántó, tartalomdús riportok. Amikből semmi plusz információt nem tudsz meg csak rájössz, hogy igen is minden ember hülye. Mert be kell vágni a hétköznapi embereket is címszóval és ki kell tölteni azt a fél órát.
Ez sem olyan régen volt: Megöltek egy nőt egy házban (azt hiszem prosti volt) a földszinten lakó nénit megkérdezték, hogy ismerte-e az áldozatot? A válasz nem volt. Ez a "nem" volt az összes információja szegény öreg néninek az esetről, az áldozatról meg úgy mindenről kb. de azért még pár szóban elbeszélgettek vele és betették a híradóba az eset kapcsán.
http://www.youtube.com/watch?v=SvQXJxZv03I
Nekem ez a kedvenc riportom. :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.09. 16:50:38

carlos636 írta:Mondjuk ez az állatos cucc a híradó végére, azért van, mert így tanítják a média sulikban, hogy így kell szerkeszteni a híradót. A sok bűntény, gyilkosság, katasztrófa után kell valamit tenni, amiket az embereket egy kicsit felvidítja és nem megy el teljesen az életkedve.
És ez a legvidámabb dolog az egész földbogyón, h melyik állatkertben milyen kismanó született? Akkor elég nagy bajban vagyunk tényleg, inkább jöjjenek (vissza?) az UFO-k :D
Tényleg elég gáznak érzem én is ezt az állandó állatos rövidhírt. Nem igazán odaillő, h folyamatosan ezeket kell beszúrni.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.09. 12:41:05

sjd írta:
Castiel írta:Pl.: Elmondták hogy a Mars légköre 1%-a a földének. Így van? Nos ha ez igaz akkor a napszak bármelyik időpontjában éj feketének kéne lennie az égboltnak. Nem? Márpedig a mars járok által küldött képeken kék eget látunk.
És itt is van az érvelési hiba. A kis légkör is légkör, és a fénytörés nem attól függ, hogy hány kilométer magasban van az atmoszféra felső határa.
Már ott kezdődik hogy az 1% sem igaz. Az a szép benne hogyha kellően tájékozatlan ember olvassa simán logikusnak és hihetőnek tűnhet.

Erről eszembe jutott két bölcsészhallgató akik anno a buszon előttünk beszélték meg a nullsíkos elméletüket óriási volt . :mrgreen: Olyan érvrendszereket állítottak fel hogy még majdnem elhittük hogy nem földbuták az egészhez.
http://www.vilagvege2012.hu/2012/11/11/ ... ull-sikba/
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.02.09. 00:43:00

carlos636 írta:Mondjuk ez az állatos cucc a híradó végére, azért van, mert így tanítják a média sulikban, hogy így kell szerkeszteni a híradót. A sok bűntény, gyilkosság, katasztrófa után kell valamit tenni, amiket az embereket egy kicsit felvidítja és nem megy el teljesen az életkedve.
Egyébkén is borzalmasak már a híradók. Ezek a fő hírek édes istenem. Emlékszem nem olyan rég az volt a fő hír, hogy egy hapsi szánkóval a fák közé csúszott a kamerák előtt!!!!! ÚÚÚÚÚRISTEN és hogy pár napja két gyerek ugyan ezen a szánkópályán megsérült. És hogy ez hogy be volt harangozva, az az igazi primitív sutyerák parasztvakítás megy.

Nekem a személyes kedvenceim a híradókban azok a riportok. Azok az igazán sokatmondóak. Az igazi mélyen szántó, tartalomdús riportok. Amikből semmi plusz információt nem tudsz meg csak rájössz, hogy igen is minden ember hülye. Mert be kell vágni a hétköznapi embereket is címszóval és ki kell tölteni azt a fél órát.
Ez sem olyan régen volt: Megöltek egy nőt egy házban (azt hiszem prosti volt) a földszinten lakó nénit megkérdezték, hogy ismerte-e az áldozatot? A válasz nem volt. Ez a "nem" volt az összes információja szegény öreg néninek az esetről, az áldozatról meg úgy mindenről kb. de azért még pár szóban elbeszélgettek vele és betették a híradóba az eset kapcsán.

Az egyik kedvencem akkor is az amikor nem tudják miről forgassanak és oda rohannak az első dugóba ahol mondjuk már 100 autó áll és riportot készítenek az autósokkal. Mert azok aztán mindent tudnak!! Mi az isten nyiláról fog tudni az az ember tájékoztatást adni??? hogy hány fok van a kocsiban? Vagy hogy mi a véleménye a közlekedésről??? Vagy hogy kínjában megitta-e már a vizeletmintáját amivel a laborba készült?? =D> #-o
És ezeket komoly emberek, komoly pénzekért csinálják. Olyan munkát végeznek amit ha te meg én csinálnánk az első nap kirúgnának bármelyik munkahelyről.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
carlos636
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2007.09.12. 21:09:57

2013.02.09. 00:12:16

Mondjuk ez az állatos cucc a híradó végére, azért van, mert így tanítják a média sulikban, hogy így kell szerkeszteni a híradót. A sok bűntény, gyilkosság, katasztrófa után kell valamit tenni, amiket az embereket egy kicsit felvidítja és nem megy el teljesen az életkedve.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.08. 19:32:49

Castiel írta:Igazából dolgozott éveket az amerikai nemzeti űrkutató hivatalnál, vagyis a Nasa munkatársa volt évekig. Aztán New Yorkban tanít/tanított egyetemen asztrofizika szakon. Az Egyesült Királyság bolygóközi kutatóintézetének egyik főmunkatársa évekig. Én azt gondolom hogy bármelyikünknél többet tud a világmindenségről. Kicsit úgy gondolom lehúzod őt! :)
Pedig nem is néztél utána. :) Ugye így van! :)
Lehet h lemaradtam valamiről, de az életrajzában még mint informatika-angol tanár szerepel, és a fentiek közül egyik sincs beleírva. És egyelőre nem nekem kéne utánanézni, hanem neked valamilyen forrást mutatni, ahol ez le van írva, mert pont ezen alapul az egész érvelésem.
Castiel írta:Igen lehet hogy ő szakirodalmakra alapozza az írásait. És ezzel mi a baj?! Megnézi a hivatalosan közölt adatokat és végiggondolja azokat. Aztán átülteti gyakorlatba.
Még ha azokra alapozná, de Erich von Däniken pl. aligha számít "szakirodalomnak"
Amúgy ezt az "átülteti gyakorlatba" dolgot hogyan érted? Mit ültetett át a gyakorlatba "Jézus a táltos király" vagy az 1942-es német holdra szállás kapcsán? Még mindig arról beszélünk, hogy másodkézből kapott információk, képek alapján von le messzemenő következtetéseket.
Annak meg nem tudom mi köze van mondjuk a NASA információinak hitelességéhez, hogy a bulvár média ilyen szégyenletes állapotban van, attól, hogy a TV2-n napi 3 állatos hír van, még következik, h bullshit, amit a NewScientist-en írnak.
Castiel írta:Pl.: Elmondták hogy a Mars légköre 1%-a a földének. Így van? Nos ha ez igaz akkor a napszak bármelyik időpontjában éj feketének kéne lennie az égboltnak. Nem? Márpedig a mars járok által küldött képeken kék eget látunk.
És itt is van az érvelési hiba. A kis légkör is légkör, és a fénytörés nem attól függ, hogy hány kilométer magasban van az atmoszféra felső határa.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.02.08. 18:50:44

Castiel írta: Vagy a porviharok!
Amik a hírügynökség szerint óriásiak. de érdekes módon a marsj árókon egy szem port nem látni. Vajon milyen "speciális" vihar lehet ez?
Van egy dokufilm a két marsjáróról a Spiritről és az Opportunityről. Ott van szó róla és képet is mutatnak, hogy az egyik robotot úgy ellepte a por egyik téli pihenője alatt, amikor csak egy helyben állnak és energiát gyűjtenek saját maguk melegítésére, hogy kérdéses volt nem fagy-e szét. Aztán egy vihar letakarította a napelemeket és újra megfelelően működtek.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.08. 18:06:26

Igazából dolgozott éveket az amerikai nemzeti űrkutató hivatalnál, vagyis a Nasa munkatársa volt évekig. Aztán New Yorkban tanít/tanított egyetemen asztrofizika szakon. Az Egyesült Királyság bolygóközi kutatóintézetének egyik főmunkatársa évekig. Én azt gondolom hogy bármelyikünknél többet tud a világmindenségről. Kicsit úgy gondolom lehúzod őt! :)
Pedig nem is néztél utána. :) Ugye így van! :) Igen lehet hogy ő szakirodalmakra alapozza az írásait. És ezzel mi a baj?! Megnézi a hivatalosan közölt adatokat és végiggondolja azokat. Aztán átülteti gyakorlatba.
Pl. A "megrendezett híradó" neked elmondja a részleteket? Nem hinném.
Pl.: Elmondták hogy a Mars légköre 1%-a a földének. Így van? Nos ha ez igaz akkor a napszak bármelyik időpontjában éj feketének kéne lennie az égboltnak. Nem? Márpedig a mars járok által küldött képeken kék eget látunk.
Ezt te is megnézheted nyugodtan. Akkor hogy is van ez? Vagy a porviharok!
Amik a hírügynökség szerint óriásiak. de érdekes módon a marsj árókon egy szem port nem látni. Vajon milyen "speciális" vihar lehet ez?
Nem kell mit magyaráznom, hiszen nem kértem senkit, így téged sem hogy kritikátlanul, szkepticizmus nélkül fogadd el. nem is tisztem ez. :)
Csupán arra próbálok reflektálni,hogy a felszínes tudósítások nem fedik a valóságot, vagy csak részben.
Vagy olyan híreket közölnek amik nevetségesek. Pl ne mond hogy neked nem tűnt fel, hogy minden híradóban bent van a "kötelező" állatos story. "Majom született, Elefántot találtak, Gorilla érkezett, stb"
Vagy "győzike idegrohamot kapott" vagy a pénztáros magára borította a polcot! Mondhatom ezeknek hírértéke van.
Tehát Az hogy 20 év "veszekedés" után beismerték az állóvizek létezését, miért nem kapott prioritást a médiában?
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.08. 13:15:27

Castiel írta:sjd
Mielött hosszabban írnék,(meló után) Aranyi Laciról írsz itt?
"...hogy egy olyan ember tanait követem feltétlen engedelmességgel, aki egy 320x240-es, netről letöltött képen látott maximum Marsot és minden hivatalos verzió mögé valami kamut látok...."
http://aranylaci.freeweb.hu/huntsville/huntsville.htm
Én azért inább tartom hihetőbbnek az ilyen emberek mondandóját mint a megrendezett híradókat!
Most ha engem is elvisz egy magán-űrkutató cég két hétre súlytalanságot meg űrhajó-építőst játszani, akkor én is szakértője leszek a témának? De a címek alapján azt is látom, a srác nem aprózza el, szóval feltételezem, ugyanilyen szakértője a nyelvészetnek, történelemnek stb. stb.
Azt meg mindig nem tudom, hogy miért lesz attól hiteles valaki, hogy lefordítja közismert konteósok szövegeit. Ahol van forrás (mert sok helyen még az sincs, ilyenkor persze tök nyilvánvaló, hogy a Holdnak légköre van, ezt hogy nem lehet tudni?) ez tökéletesen látszik. Csak számold össze, hogy hány cikk van, ahol a saját kutatásairól, forrásairól beszél, és nem arról, hogy "XY ezt és ezt írta, úgyhogy ez az igazság"
És azt még mindig nem magyaráztad meg, hogy ezeknek a dolgoknak a kritikátlan elfogadása miért teszi egyik vagy másik elméletet hitelesebbé annál, amit a "megrendezett híradóban" mutatnak. Mert nem úgy van, mint a hivatalos verzió?
Válasz küldése