Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.01.11. 23:00:48

Nem kell ezen parázni, ha nem futja anyagilag, hát ne csináld úgy ahogy leírják. Nekem anno kondibérletre meg fehérjére futotta mindössze, mégis fél év alatt látható változásokat értem el, csomó ismerősöm jegyezte meg hogy váó mekkora a különbség, miközben én úgy gondoltam, hogy ugyanolyan vagyok, nem is fejlődtem.

Gondolj arra, hogy te törekszel a mozgásra, csinálod, nem úgy mint a legtöbb elhízott ember, aki nem is hajlandó tenni ellene semmit.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.11. 22:55:26

köszi a tanácsot, de szerintem nem írom be naponta, hogy nem megy...sőt, azt sem igazán mondanám, hogy nem megy, mert érzem/látom magamon a fejlődést, de mégis jó lenne (még akkor is, ha hobbiszint) mindent úgy csinálni, ahogy kell.
arra pedig sajnos nem vagyok képes sem anyagilag, sem "mentálisan" :D

de konkrétan 2-3 alkalomra emlékszem, amikor panaszkodtam volna valami miatt...inkább kérdezni szoktam, meg ilyenek.

most az, hogy gyenge vagyok húzódzkodásban, vagy hogy idegesítenek a 3 hónap alatt schwarzenegger leszek szteroiddal suttyók, az nem panaszkodás, az tény :D :lol:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.11. 22:48:31

shutterisland írta:mahone : adom, ahogy kiszámoltad, de ez még úgy is sok pénz, hogy nem számoltad bele a zabot, gyümölcsöket, zöldséget, meg 1-2 olyan kiegészítőt (pl dextróz vagy omega3) amit az alapok közé sorolnak.

napi szinten kishíján 2000 forintban jönne ez így ki, az egy hónapra 50.000 rugó meglenne...és még nem beszéltem arról, hogy a kondibérlet is 3500...önálló kereset nélkül, átlagosnak mondható családban ez sajnos sok, és csodálom, hogy nagyjából tudom csinálni (mondanom sem kell, minden zsebpénzem, karácsony, névnap, szülinap...beleölöm.)
Nem akarlak letámadni, csak jótanácsképp írom! Kicsit azt tapasztalom nálad, mint anno LM10nél, aki miatt nyitva lett ez a topik. Többet írsz, arról, hogy miért nem megy az egész,mint amennyit csinálod(bár fogalmam nincs, hogy mennyit csinálod)Naponta írod,hogy így nem megy, meg úgy,de ennek idő kell.

Én se kajálok teljesen jól, sőt van, hogy nem is eleget, sőt a vitamin bevitelem is alacsony,meg minden, mégis fejlődök. Biztos lehetne jobb,ha ezeken javítanék,de nem akarok testépítő lenni, hobbynak meg teljesen tökéletes,amellett,hogy azért törekszem a legjobbra
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2012.01.11. 22:33:35

Alexander Mahone írta:
Victor_Valdes írta:Alexander Mahone: szép és jó amit leírsz, és igaz is, de én pl hiába szeretnék megfelelő étrendet kialakítani, ez csak részben lehetséges, mivel 16 évesen ki vagyok szolgáltatva a családomnak, és miattam nem fog senki csirkén meg rizsen élni, sőt... :)
Hidd el nem olyan bonyolult elkészíteni. Egyébként ez a csirke-rizs duma nem teljesen igaz. Diétában valóban ez a két étel a kulcs, de tömegléskor nyugodtan lehet néha egy kicsit félrekajálni.

Amit nagyon ajánlok mindenkinek az Drugs Bunnytól a Sárga Kapszula. Ingyen letölthető a weboldalukról. Viszonylag tömören, magához képest normális hangnemben és stílusban ír mindenről ami nekünk, nektek kell. Biztos vagyok benne, hogy aki azt egyszer elolvassa (fél nap), annak több kérdése nem lesz. Ha csak nem extraprofi szinten szeretné csinálni.

márquez! a fahéj előnyeiről írhatnál, mert érdekel.
A bitter melone-hoz hasonlóan képes "átverni" a szervezeted amely inzulinként érzékeli, így járulva hozzá az inzulinirrezisztencia elkerüléséhez, mérsékléséhez, nagyvonalakban, ezen felül:
fokozza az emésztést és a gyomor működését
szélhajtó
pihenteti a beleket
oszlatja a felesleges gázokat
meggátolja felfúvódást és a görcsöket
veseszövetekben javítja a vérellátást
a kínai gyógyászatban „vese energiájának” fokozására használják
Ja és erősen lúgos hatású.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.11. 22:12:14

mahone : adom, ahogy kiszámoltad, de ez még úgy is sok pénz, hogy nem számoltad bele a zabot, gyümölcsöket, zöldséget, meg 1-2 olyan kiegészítőt (pl dextróz vagy omega3) amit az alapok közé sorolnak.

napi szinten kishíján 2000 forintban jönne ez így ki, az egy hónapra 50.000 rugó meglenne...és még nem beszéltem arról, hogy a kondibérlet is 3500...önálló kereset nélkül, átlagosnak mondható családban ez sajnos sok, és csodálom, hogy nagyjából tudom csinálni (mondanom sem kell, minden zsebpénzem, karácsony, névnap, szülinap...beleölöm.)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.11. 22:04:48

Alexander Mahone írta:
Victor_Valdes írta:Alexander Mahone: szép és jó amit leírsz, és igaz is, de én pl hiába szeretnék megfelelő étrendet kialakítani, ez csak részben lehetséges, mivel 16 évesen ki vagyok szolgáltatva a családomnak, és miattam nem fog senki csirkén meg rizsen élni, sőt... :)
Hidd el nem olyan bonyolult elkészíteni. Egyébként ez a csirke-rizs duma nem teljesen igaz. Diétában valóban ez a két étel a kulcs, de tömegléskor nyugodtan lehet néha egy kicsit félrekajálni.
Nem arról beszélek, hogy nehéz elkészíteni, én is el tudnám. Viszont ha hazaérek a suliból tanulás, edzés és egyéb elfoglaltságok mellett nem állok le főzőcskézni, így eszem a nagymamám által elkészített rizset meg csirkét, mert erre már rá tudtam venni, illetve nem eszek kenyeret és tésztaféléket, és magamhoz képest elég keveset eszek, bár arra figyelek, hogy edzés előtt meg után elég kaját vigyek be, de sosem számoltam a grammokat, és nem is igen fogom, úgy gondolom, hogy hobbi szinten teljesen felesleges ennyire belemélyedni a dolgokba. Teszem hozzá, egy hónap után jelentős változást látok magamon, főleg a leadott kilókba, mert nálam diétáról van szó. Pedig egy teljes hetet kihagytam, betegség miatt. Szóval nagyon "hanyag" módon csinálom az egészet (igaz az edzés részét, amennyire tőlem telik így kezdőként próbálom helyesen csinálni) ennek ellenére látom magamon a változást. Kiegészítőkről meg nem is álmodok, mert nem fér bele a keretbe kb semmi. Vagyis beleférne, de vannak fontosabb dolgok is az életemben amit nem áldozok be érte. De amíg látok fejlődést magamon, addig nem is tervezek változtatni.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.01.11. 21:59:03

Victor_Valdes írta:Alexander Mahone: szép és jó amit leírsz, és igaz is, de én pl hiába szeretnék megfelelő étrendet kialakítani, ez csak részben lehetséges, mivel 16 évesen ki vagyok szolgáltatva a családomnak, és miattam nem fog senki csirkén meg rizsen élni, sőt... :)
Hidd el nem olyan bonyolult elkészíteni. Egyébként ez a csirke-rizs duma nem teljesen igaz. Diétában valóban ez a két étel a kulcs, de tömegléskor nyugodtan lehet néha egy kicsit félrekajálni.

Amit nagyon ajánlok mindenkinek az Drugs Bunnytól a Sárga Kapszula. Ingyen letölthető a weboldalukról. Viszonylag tömören, magához képest normális hangnemben és stílusban ír mindenről ami nekünk, nektek kell. Biztos vagyok benne, hogy aki azt egyszer elolvassa (fél nap), annak több kérdése nem lesz. Ha csak nem extraprofi szinten szeretné csinálni.

márquez! a fahéj előnyeiről írhatnál, mert érdekel.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2012.01.11. 21:56:23

nagyi írta:Sziasztok!

Sikerült megszülnöm a diétás étrendemet, ami a következőképp nézz ki:

1. (felkelés után)
100% Whey Protein Professional 30 g.
Zabpehely 40 g.

2.
Tengeri hal 125 g.
Párolt zöldség (répa és kukorica nélkül persze) 100 g.

3.
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 30 g.
Párolt zöldség 100 g.


4.
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 30 g.
Párolt zöldség 100 g.

5. (edzés előtt kb 1 órával)
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 75 g.
Brokkoli 75 g.

6. (edzés után)
100% Whey Protein Professional 60 g.
Dextróz 40 g.

7. (lefekvés előtt)
Sovány túró 200 g.

Ez mindösszesen 2140 kcal, amiből 246g fehérje, 230g szénhidrát, és 20g zsír. Heti 4 aerob edzést tervezek, alkalmanként 45 perc körül. Ezt sajnos csak edzés után tudom beiktatni.Kiegészítésként reggel bedobok egy Multi Pro Pack-ot + 1 Joint-X kapszulát, súlyzós edzés előtt 5g BCAA+5g glutamint, aerob előtt fél órával 1 adag LIQUID CARNI-X 100.000 (2,5g L-karnitin), aerob közben 5g BCAA, majd az edzés utáni turmixban + 5g glutamin.

Durván 1 éve járok edzeni, szépen is fejlődök, most már ideje lenne kicsit "lehámozni" a zsírból. :) 85 kg vagyok, szeretnék hozzávetőleg 6-7 kilót ledobni, de ez persze csak attól függ, mit mutat a tükör. :)

Véleményeket szeretnék kérni, kinek milyen meglátása van, biztosan van mit javítani, de más biztos könnyebben megtalálja a hibát. Lenmagolajra gondoltam még, a 2. és a 3. étkezés mellé 5-5g-ot hozzácsapni.

Előre is köszönöm, és bocsi, hogy hosszú lett.
Csak 1-2 rövid gondolat:
ahogy már írták elöttem a zsírbeviteled nagyon egyoldalú és nagyon kevés, ha naturál vagy ez határozza meg a hormonháztarásod "minőségét". Ez jó esetben így néz ki:
Az összzsírbevitelünk ne legyen kevesebb, mint 15 energiaszázalék és 0,5 gramm/ttskg, és ne legyen több mint 30 energiaszázalék!
Fogyasszunk 1-5 gramm hosszú szénláncú többszörösen telítetlen omega-3 zsrísavat (EPA és DHA)! Erről elsősorban kiegészítő formában gondoskodjunk!
Fogyasszunk minimálisan 2 gramm alfa-linolénsav! Ez napi 5-10 gramm lenmagolajat jelenthet!
Fogyasszunk minimálisan 4 energiaszázalék, míg maximálisan 8 energiaszázalék omega-6 zsírsavat! Ahogy láttuk meglehetősen széles a paletta, így fogyaszthatunk többek között a tökmagolajat, szőlőmag-olajat vagy akár diót. Emellett pedig a boragó-olaj és a ligetszépe-olaj kiegészítés is a segítségünkre lehet!
A fennmaradó részt döntően egyszeresen telítetlen zsírsavakban gazdag forrásból fedezzük, ennek mennyisége érje el a 10 energiaszázalékot! Elsősorban olívaolajra alapozzunk!
A telített zsírsavfogyasztásunk pedig ne haladja meg a 10 energiaszázalékot!
Lehet, hogy nem így fog kinézni holnaptól, de ez lehet egy etalon amihez nem árt közelíteni.
A ch-t ne kezeld fixként. Ha megvan a fehérje és zsírbeviteled akkor a ch-t a megcélzott összkalóriából számolod ki, de még egyszerübb ha figyeled a tested. Ha nem sikerül leadni vele a zsírból akkor csippents el belőle, ha túl gyorsan megy le akkor tegyél hozzá. Max3-400Kcal-s lépcsőkbe gondolkozz.
Kiegészítők: Omega 3 és extra D vit feltétlen, esetleg C is mehetne, ez nem túl drága és nagyon alap
Első étkezésedhez 5g fahéj. Nem sorolnám az előnyeit
Edzés után kicsit kevésnek tünik a 40g dextróz, bár a glutaminnal kicsit ellensúlyozod
Lefekvés elött is mehetne 5g glutamin
Ha nincs egészségügyi korlátod vele, akkor mehetne koffein is edzések elött.
Kb. ennyi jut eszembe így hirtelen. Sok sikert!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.11. 21:55:20

Alexander Mahone: szép és jó amit leírsz, és igaz is, de én pl hiába szeretnék megfelelő étrendet kialakítani, ez csak részben lehetséges, mivel 16 évesen ki vagyok szolgáltatva a családomnak, és miattam nem fog senki csirkén meg rizsen élni, sőt... :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.01.11. 21:52:49

shutterisland írta:nekem igazából annak ellenére, hogy sok mindent nem tudok még a sportról, nem lenne bajom, hiszen szerintem a "gyúrósok"-nak legalább a fele (de szerintem több) még ennyire sem foglalkozik az egésszel, mint én, és még ennyit sem tud róla (tapasztalat..)

nem is lenne igazából ezzel baj, mert attól, hogy valami nem tökéletes (étrend,edzésterv), a hibák ellenére hoz az fejlődést (egy bizonyos szintig biztosan), szóval azért annyira nem szabad szerintem hobbi szinten túlmisztifikálni.

nekem nincs pénzem sajnos konstans napi 400g csirkemellre, vagy nem bírok megenni napi 400g rizst. :?

az meg mit ne mondjak, cseppet irritál, hogy jampi, gazdag gyerek lejön a terembe, étrendje hamburger, gyros, kóla, stb....és mégis jobban fejlődik, mint én, mert van pénze 6-7 féle kiegészítőre, meg egy kis danabol-ra vagy napozim-ra.
Butaság. Nem akarok a pénztárcádba kutatni, de ha kiszámoljuk messze nem olyan drága sport ez. 400 g csirke körülbelül 500 Ft. 400 g rizs legyen mondjuk 300. Ehhez jön egy doboz túró ami 200 ft, valamint egy adag fehérje jó minöségű fehérje ami szintén 200 ft. A Multi-pro csomagja 150 Ft. Ha ezt összeadjuk, akkor ez napi szinten 1350 Ft. Na most nézd meg, hogy ennyiért mit kapsz egy étterembe, egy McDonaldsba, vagy hogy a felvágott kilója drágább mint a csirkehúsé. Arról nem beszélve hogy ez mennyivel egészségesebb.
Akikről pedig mesélsz, hogy "kólát isznak, hambrugert esznek" biztos hogy nem fejlődnek. Ők a papucsos, beszélgetős barmok. A danabolosktól pedig kár irigyelni bármit is, mert egyrészt úgyse marad meg hónapok múltán egy kiló izom se, másrészt meg a veséjüket úgy összebsszák ahogy kell. Ha nem kajálsz, hiába vannak a kiegészítők.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2012.01.11. 21:25:48

Alexander Mahone írta:
marquez2 írta:Jó esetben van egy céljaidnak megfelelő programod, amiben vagy első, vagy második, vagy harmadik, vagy....helyen áll és jó esetben, ha a program elérte amire hivatott ( 2-6 hét! ), akkor ezt változtatod és mondjuk megcseréled őket, vagy beteszel eléjük egy tárogatást, vagy vmi mást, ...., vagy kihagyod egyiket és beteszel helyette mást, vagy....és folytathatnám a végtelenségig. A lényeg, hogy ugyanaz a program (edzés) nagyon rövid ideig vállt ki ugyanakkora sokkhatást és ha nem változtatsz nem fogsz fejlődni. Ami meg a normális súlyt illeti nem tudom mit értesz ezalatt, én speciel van, hogy 150-el nyomok fekve és van, hogy 50-el és mindkettő ugyanannyira "normális", sőt...de most ebbe nem megyek bele.
Ja és a ferdepados nyomás 30 fokos és nem 45!!
A fekve nyomás nagyon jó dolog, de szerintem csak akkor ha kézi sulyzóval történik. A rudas nyomásnál, amikor már nagy súllyal dolgozol, akkor rengeteget dolgozik a váll és a tricepsz is. Nálam fekve nyomás havonta 1-szer, és akkor is 3x12 kevesebb súlyokkal.
Ez azért így erős. Mindkettő jó, azt meg, hogy éppen melyik hasznosabb a számodra azt jó esetben a programod határozza meg, de még ezekelött a kivitelezést is megemlíteném, mert az amit írsz a váll és tricepsz bekapcsolódásáról azt első sorban a kivitelezés határozza meg. El tudok érni nagyon magas hatásfokot rúddal nyomással is és épp a minap láttam egy "testépítő celebet" fekve nyomni kézi súlyzóval, hát...gyöngyszem, csak kár, hogy nem kameráztam.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.11. 21:24:35

nekem igazából annak ellenére, hogy sok mindent nem tudok még a sportról, nem lenne bajom, hiszen szerintem a "gyúrósok"-nak legalább a fele (de szerintem több) még ennyire sem foglalkozik az egésszel, mint én, és még ennyit sem tud róla (tapasztalat..)

nem is lenne igazából ezzel baj, mert attól, hogy valami nem tökéletes (étrend,edzésterv), a hibák ellenére hoz az fejlődést (egy bizonyos szintig biztosan), szóval azért annyira nem szabad szerintem hobbi szinten túlmisztifikálni.

nekem nincs pénzem sajnos konstans napi 400g csirkemellre, vagy nem bírok megenni napi 400g rizst. :?

az meg mit ne mondjak, cseppet irritál, hogy jampi, gazdag gyerek lejön a terembe, étrendje hamburger, gyros, kóla, stb....és mégis jobban fejlődik, mint én, mert van pénze 6-7 féle kiegészítőre, meg egy kis danabol-ra vagy napozim-ra.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2012.01.11. 21:32:44-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.11. 20:59:53

shutterisland írta:tudtommal phelps drogozik is, de ez off :)

más : szerintetek a 45 fokos nyomást, vagy a sima fekvenyomást végezzem el hamarabb ? a 45 fokosnál kb a sima fekvenyomásban használt súly 3/4-éd használom, ezért ma inkább avval kezdtem, de az kissé lefáraszt, és a sima fekvenyomást nem tudom a "normális" súllyal végezni :?
Tapasztald ki, hogy melyik sorrenddel fárasztod el jobban az izmot,stb.

Én sima padossal szoktam kezdeni rúddal, aztán ferde padon 2 egykezes súlyzóval folytatom. Cserélgetheted is, hogy rúddal, súlyzóval, keretben. Keretben tök jó, hogy nem kell az egyensúlyozásra koncentrálni,hanem csak nyomod.
De amúgy szerintem tök mind1, lényeg, hogy fáradjon el az izom. és érezd
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.01.11. 20:56:52

Szerintem jó kis étrend nagyi! :) Egy dolgot vettem észre, és az a kevés zsír...a kalória bevitelnek, csak 10%-át teszi ki, ami kicsit kevés...szerintem 20%-ra simán feltornászhatod! Az a lenmag mindenképp mehet+nem ártana egy kis halolaj is, de az már drágább mulatság...bár én 200ml kiszerelést vettem 2500 ft-ért (herbáriumban), és az 40 napra elég, ha napi 5 ml-t szedek, ami már nem rossz. Amúgy egy kis olívaolaj mehetne még, az sem drága, és legalább nem omega-6 zsírsav. Amúgy barna rizst eszel, vagy sima fehér hántoltat?
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.01.11. 20:40:32

marquez2 írta:Jó esetben van egy céljaidnak megfelelő programod, amiben vagy első, vagy második, vagy harmadik, vagy....helyen áll és jó esetben, ha a program elérte amire hivatott ( 2-6 hét! ), akkor ezt változtatod és mondjuk megcseréled őket, vagy beteszel eléjük egy tárogatást, vagy vmi mást, ...., vagy kihagyod egyiket és beteszel helyette mást, vagy....és folytathatnám a végtelenségig. A lényeg, hogy ugyanaz a program (edzés) nagyon rövid ideig vállt ki ugyanakkora sokkhatást és ha nem változtatsz nem fogsz fejlődni. Ami meg a normális súlyt illeti nem tudom mit értesz ezalatt, én speciel van, hogy 150-el nyomok fekve és van, hogy 50-el és mindkettő ugyanannyira "normális", sőt...de most ebbe nem megyek bele.
Ja és a ferdepados nyomás 30 fokos és nem 45!!
A fekve nyomás nagyon jó dolog, de szerintem csak akkor ha kézi sulyzóval történik. A rudas nyomásnál, amikor már nagy súllyal dolgozol, akkor rengeteget dolgozik a váll és a tricepsz is. Nálam fekve nyomás havonta 1-szer, és akkor is 3x12 kevesebb súlyokkal.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.01.11. 20:35:14

Nem baj. Így is elfogod érni a célodat. Csak az aerob edzés, ne a súlyzós rovására menjen. Nembaj, ha csak esetleg heti 2-3 sétálás megy.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.01.11. 20:33:49

Alexander Mahone írta:nagyi ez az étrend tökéletes! Talán még annyi, hogy a dextróz helyett használhatnál VitarGO-t, illetve lenmagolajnak ajánlom a FLAx-ot. Scitec mindkettö. Ha még bírja a pénztárcád akkor lefekvés előtt ProLong, mert alváshoz nem szükséges a szénhidrát, valamint egy jó kis zsírégető is segíthet az aerob edzésekhez.

Mondjuk én inkább az április-május időponthoz kötöm a szálkásítást. Egyrészt télen jobban megy a tömegelés, meg hát ugye akkortájt közeleg a strandszezon. :D
Az a nagy büdös helyzet, hogy próbálok minimálra törekedni anyagiak terén, a lehető legjobb minőség mellett. A lenmag még éppen belefér a büdzsébe, de sajnos kell valamilyen áldozatot hozni, így glutamin is F2 Force márkájú, a VitarGO pedig már tényleg csak álom a ProLong-al együtt.. :(
Azért kezdem mostanában, mert a munkahelyemen kaptam 2 hét felkészülést a záróvizsgára, így mindent összevetve itthon töltök majd' 1 hónapot, szóval van lehetőségem pontosnak lenni, főleg mert a munkahelyem bizony elég kiszámíthatatlan (rengeteg utazás).
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.01.11. 20:27:11

nagyi ez az étrend tökéletes! Talán még annyi, hogy a dextróz helyett használhatnál VitarGO-t, illetve lenmagolajnak ajánlom a FLAx-ot. Scitec mindkettö. Ha még bírja a pénztárcád akkor lefekvés előtt ProLong, mert alváshoz nem szükséges a szénhidrát, valamint egy jó kis zsírégető is segíthet az aerob edzésekhez.

Mondjuk én inkább az április-május időponthoz kötöm a szálkásítást. Egyrészt télen jobban megy a tömegelés, meg hát ugye akkortájt közeleg a strandszezon. :D
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.01.11. 20:11:06

Sziasztok!

Sikerült megszülnöm a diétás étrendemet, ami a következőképp nézz ki:

1. (felkelés után)
100% Whey Protein Professional 30 g.
Zabpehely 40 g.

2.
Tengeri hal 125 g.
Párolt zöldség (répa és kukorica nélkül persze) 100 g.

3.
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 30 g.
Párolt zöldség 100 g.


4.
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 30 g.
Párolt zöldség 100 g.

5. (edzés előtt kb 1 órával)
Csirkemell filé 125 g.
Rizs 75 g.
Brokkoli 75 g.

6. (edzés után)
100% Whey Protein Professional 60 g.
Dextróz 40 g.

7. (lefekvés előtt)
Sovány túró 200 g.

Ez mindösszesen 2140 kcal, amiből 246g fehérje, 230g szénhidrát, és 20g zsír. Heti 4 aerob edzést tervezek, alkalmanként 45 perc körül. Ezt sajnos csak edzés után tudom beiktatni.Kiegészítésként reggel bedobok egy Multi Pro Pack-ot + 1 Joint-X kapszulát, súlyzós edzés előtt 5g BCAA+5g glutamint, aerob előtt fél órával 1 adag LIQUID CARNI-X 100.000 (2,5g L-karnitin), aerob közben 5g BCAA, majd az edzés utáni turmixban + 5g glutamin.

Durván 1 éve járok edzeni, szépen is fejlődök, most már ideje lenne kicsit "lehámozni" a zsírból. :) 85 kg vagyok, szeretnék hozzávetőleg 6-7 kilót ledobni, de ez persze csak attól függ, mit mutat a tükör. :)

Véleményeket szeretnék kérni, kinek milyen meglátása van, biztosan van mit javítani, de más biztos könnyebben megtalálja a hibát. Lenmagolajra gondoltam még, a 2. és a 3. étkezés mellé 5-5g-ot hozzácsapni.

Előre is köszönöm, és bocsi, hogy hosszú lett.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2012.01.11. 07:54:59

shutterisland írta:tudtommal phelps drogozik is, de ez off :)

más : szerintetek a 45 fokos nyomást, vagy a sima fekvenyomást végezzem el hamarabb ? a 45 fokosnál kb a sima fekvenyomásban használt súly 3/4-éd használom, ezért ma inkább avval kezdtem, de az kissé lefáraszt, és a sima fekvenyomást nem tudom a "normális" súllyal végezni :?
Jó esetben van egy céljaidnak megfelelő programod, amiben vagy első, vagy második, vagy harmadik, vagy....helyen áll és jó esetben, ha a program elérte amire hivatott ( 2-6 hét! ), akkor ezt változtatod és mondjuk megcseréled őket, vagy beteszel eléjük egy tárogatást, vagy vmi mást, ...., vagy kihagyod egyiket és beteszel helyette mást, vagy....és folytathatnám a végtelenségig. A lényeg, hogy ugyanaz a program (edzés) nagyon rövid ideig vállt ki ugyanakkora sokkhatást és ha nem változtatsz nem fogsz fejlődni. Ami meg a normális súlyt illeti nem tudom mit értesz ezalatt, én speciel van, hogy 150-el nyomok fekve és van, hogy 50-el és mindkettő ugyanannyira "normális", sőt...de most ebbe nem megyek bele.
Ja és a ferdepados nyomás 30 fokos és nem 45!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.11. 01:30:15

shutterisland írta:tudtommal phelps drogozik is, de ez off :)

más : szerintetek a 45 fokos nyomást, vagy a sima fekvenyomást végezzem el hamarabb ? a 45 fokosnál kb a sima fekvenyomásban használt súly 3/4-éd használom, ezért ma inkább avval kezdtem, de az kissé lefáraszt, és a sima fekvenyomást nem tudom a "normális" súllyal végezni :?
a ferdepadost
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.11. 00:45:10

tudtommal phelps drogozik is, de ez off :)

más : szerintetek a 45 fokos nyomást, vagy a sima fekvenyomást végezzem el hamarabb ? a 45 fokosnál kb a sima fekvenyomásban használt súly 3/4-éd használom, ezért ma inkább avval kezdtem, de az kissé lefáraszt, és a sima fekvenyomást nem tudom a "normális" súllyal végezni :?
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.10. 19:17:24

gergo9 írta:[/img]

Phelps barátunk.
:lol: :lol: :lol:

A vegytiszta élsport.
Hát ez elég durva. Jövőre már a régi lesz minden bizonnyal. :roll:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.01.10. 19:14:24

Kép

Phelps barátunk.
:lol: :lol: :lol:

A vegytiszta élsport.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.01.08. 17:28:13

neobarca, küldtem egy privát üzenetet.
Válasz küldése