Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.08.18. 18:03:38

Tivornya írta: crixus! A véleményeddel csak az a baj, hogy semmi szükség ezekre az eltérő kultúrájú emberekre kis hazánkban(sem!), ők gyarapítsák a saját kultúrkörükben lévő hazájukat, szívesebben mennek majd oda a túristák :) Itt is akad bőven megfelelő szakember munka nélkül, de ez a rész már egy más problémára mutat rá.
Azt viszont nem veszed figyelembe, hogy egy globális világban, ha egy ország szegény, akkor egyedül, segítség nélkül nem fog tudni felemelkedni. Hiába lóg minden sarkon plakát Budapest utcáin, hirdetve, hogy "Magyarország erős és büszke európai ország", ez ettől még nem lesz igaz.
Egyébként kezdjük ott, hogy Szíria, Irak és a többi feldúlt arab ország azért ilyen, mert pár nyugati ország, az USA-val, Obama-val és Hillary-vel (mint külügyminiszter) az élen felborították az ország egyensúlyát, káoszt idéztek elő. Első sorban az ő feladatuk(USA, Britek, Franciaország) lenne ezt elrendezni, az Oroszokkal megegyezni és visszaterelni az embereket - ami persze már lehetetlen. És miután rend van, azt akár katonailag is fenntartani, illetve pénzzel segíteni az országot.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 17:34:15

Bob_Marley írta:Harmadjára fasisztáztál le, de előtte csak liberális fasiszta voltam. :D Szóval igen, én személyeskedtem. És mindenre válaszoltam, úgy gondolom.
Untam már a a hosszú megnevezést...így lettem én is magyar hazafiból állítólagos náci a "toleránséknál" ;) Egyébként ismét sikerült ferdítened és kiforgatni a szavaimat, de sebaj! Nem azt mondtam, hogy személyeskedsz, hanem, hogy a személyeskedés irányába terelted a párbeszédet :D Szóval még mindig víz alatt vagy...

crixus! A véleményeddel csak az a baj, hogy semmi szükség ezekre az eltérő kultúrájú emberekre kis hazánkban(sem!), ők gyarapítsák a saját kultúrkörükben lévő hazájukat, szívesebben mennek majd oda a túristák :) Itt is akad bőven megfelelő szakember munka nélkül, de ez a rész már egy más problémára mutat rá.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 17:28:13

És ezzel egyet is értek, hogy egyik véglet se működik, én ugyanezt írtam az elején. A megoldás csakis az, amit te is írtál illetve normális regisztrálási rendszer. A probléma gyökerét kell megfogni és megoldani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.08.18. 17:24:06

Egyébként egyik oldalnak sincs igaza.

Erőszakos jobbosok: nem megoldás, hogy még jobban lenyomod azt, aki lent van. Nem megoldás, ha senkit sem engedünk be. Ha megölöd a meleget/arabot, embertelenül bánsz vele. Lehet hasznos az is, aki butább az átlagnál, ha emberien viselkedik. Nem egy ilyen ismerősöm van. Ha pedig szakemberekről van szó, akkor dolgozzanak itt nyugodtan, gyarapítsák az emberiséget a tudásukkal, fejlesszék önmagukat.

Elborult liberálisok: komolyan elhiszik itt is egyesek ezt a politikus/celeb-hollywoodi süket-dumát? Ha azok az emberek, akiknek hatalmában állt volna/ hatalmában állna segíteni (Juncker, Merkel, Obama, Martin Schultz, stb) tényleg segíteni akarnának, akkor nem ezt az esztelen migrációt támogatnák és erőltetnék le a médián keresztül a torkunkon - pont úgy, ahogy Orbán és a sleppje otthon a saját propagandáját erőlteti le nap, mint nap. Mi lenne az igazi segítség? Az, ha azt a pénzt, amit az itteni ellátásra, fuvaroztatásra, nyomozásra, stb. fordítanának, ezt ott fektetnék be pl. az oktatásba, az iparba, a mezőgazdaságba, stb., ahonnan ezek az emberek eljönnek. És nem helyi hadurakon keresztül, hanem ENSZ ill. NATO segítségével. Azokat a migránsokat (direkt nem menekültet írok, mert jogilag ezeknek az embereknek a 80%-a nem menekült), akik képesek és hajlandóak dolgozni, na őket kellene egyből elhozni, itt a munkaerőpiacba beépíteni. De mindezt nem úgy, hogy állampolgárság, meg apám füle 3-4 év után. Nem! Amit itt összekeresnek, spórolnak, azt vigyék haza! Fektessék be ott, költsék el ott, ezzel is gyarapítva azt az országot. Fel kellene fogni a sok liberális süketelőnek (tisztelet a kivételnek), hogy nem azzal segítesz, ha ellenőrizetlenül, tömegével hurcolod be ezeket a bolondokat. Nagy részük a szociális juttatásokért jön. Németeknél 2 millióból eddig 7000 talál magának fizető tevékenységet (nem kizárólag teljes állást). Közben pedig 1000szer ennyien szenvednek az anyaországukban. Így a jelenleg gazdaságilag erős nyugat fog meggyengülni és nem a 3. világbeli országok megerősödni. De lehet továbbra is tüntetni emellett az öngyilkos politika mellett. =D>
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 17:23:56

Tivornya írta:
Bob_Marley írta:Amit te közölsz az tény, sőt fasisztázol, köszöntem én kiszálltam. Nem egy kávéházba járunk.
Már rég kiszálltál, mikor a számodra kínos kérdések megválaszolása helyett a személyeskedés irányába terelted a párbeszédet, csak most drámai stílusban közölni is tudtad ezt...
Harmadjára fasisztáztál le, de előtte csak liberális fasiszta voltam. :D Szóval igen, én személyeskedtem. És mindenre válaszoltam, úgy gondolom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 17:20:27

Bob_Marley írta:Amit te közölsz az tény, sőt fasisztázol, köszöntem én kiszálltam. Nem egy kávéházba járunk.
Már rég kiszálltál, mikor a számodra kínos kérdések megválaszolása(és atények megcáfolása) helyett a személyeskedés irányába terelted a párbeszédet, csak most drámai stílusban közölni is tudtad ezt...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 17:17:44

Tivornya írta:
Meg is oldottad a kérdést: fogalmad sincs, hogy mit művelsz, ahogy a többi hozzád hasonló fasiszta sincs ezzel tisztában...Nem sértettelek meg, csak tényt közöltem. Ha ez téged sért, akkor állj a tükör elé és köpj egy nagyot :D
Amit te közölsz az tény, sőt fasisztázol, köszöntem én kiszálltam. Nem egy kávéházba járunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2017.08.18. 17:21:16-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 17:15:47

Bob_Marley írta:
Tivornya írta:Nem tudom mit ferdítettem és a summákolsz meg kifejezetten sértő, de legyen igazad. Én egy nyugodt ember vagyok, nem fogok ilyeneken bosszankodni.
Meg is oldottad a kérdést: fogalmad sincs, hogy mit művelsz, ahogy a többi hozzád hasonló fasiszta sincs ezzel tisztában...Nem sértettelek meg, csak tényt közöltem. Ha ez téged sért, akkor állj a tükör elé és köpj egy nagyot :D
Bár ilyen vehemenciával válaszolnál a feltett kérdésekre is, mint ahogy a személyeskedés irányába igyekszel terelni egy általad vesztes vitát...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.08.18. 17:17:46-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 17:10:42

Tivornya írta:
Bob_Marley írta:Egy dologgal kiegészíteném, hogy a mai kultúra és technikai fejlettség valahogy mégis pont akkor robbant nagyot miután jött a felvilágosodás korszaka, s a mai EU nem feltétlen tartana itt ahol, de valóban okosabb az ha Thomas Mannt vagy éppen Albert Einsteint elüldözik valahonnan, csak mert nem az egyéni kvalitás számít hanem éppen a "fajhoz" tartozás.
És továbbra is félrebeszélsz és sumákolsz!és ferdítesz és kitérsz a tények elől ;)
Nem tudom mit ferdítettem és a summákolsz meg kifejezetten sértő, de legyen igazad. Én egy nyugodt ember vagyok, nem fogok ilyeneken bosszankodni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 17:04:59

Bob_Marley írta:Egy dologgal kiegészíteném, hogy a mai kultúra és technikai fejlettség valahogy mégis pont akkor robbant nagyot miután jött a felvilágosodás korszaka, s a mai EU nem feltétlen tartana itt ahol, de valóban okosabb az ha Thomas Mannt vagy éppen Albert Einsteint elüldözik valahonnan, csak mert nem az egyéni kvalitás számít hanem éppen a "fajhoz" tartozás.
És továbbra is félrebeszélsz és sumákolsz!és ferdítesz és kitérsz a tények elől ;) Én is sorolok neveket: Wass Albert, Hóman Bálint és sorstársai, akiket faji hovatartozás miatt üldöznek nem a múltban, hanem a jelenben!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.08.18. 17:11:27-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 17:02:33

Egy dologgal kiegészíteném, hogy a mai kultúra és technikai fejlettség valahogy mégis pont akkor robbant nagyot miután jött a felvilágosodás korszaka, s a mai EU nem feltétlen tartana itt ahol, de valóban okosabb az ha Thomas Mannt vagy éppen Albert Einsteint elüldözik valahonnan, csak mert nem az egyéni kvalitás számít hanem éppen a "fajhoz" tartozás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.08.18. 16:55:10

Bob_Marley írta:...
Halálbüntetés, mint olyan semmilyen hatással nincs a bűnözés mértékére.
Kétféle gyilkos van: egyik aki azért öl, mert elborult (erős felindulásból, elmebetegségből- krónikus fajtából), a másik gyilkos pedig azért öl, mert hisz benne, hogy nem kapják el - vagy mert megöli/öleti magát, vagy mert bízik benne, hogy el tud menekülni/bújni. Egyiket sem fogja vissza a halálbüntetéstől való félelem.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 16:54:44

Bob_Marley írta:Rinkutól idéztem.

Rinku az egész halálbüntetés rendszere ott dől meg, hogy maga a kereszténység alapelvével megy szembe. Életről és halálról csak Isten ítélkezhet, aki elveszi másnak az életét az Istent játszik és ő játszhat? Természetesen nem, ezért találták ki a büntetőrendszert. És kérlek szépen egy állam így épül fel, hogy szociális segélyeket ad, börtönt tart fent, nyugdíjat biztosít. És igen a társadalomnak el kell látnia azokat, akik "mások". Mert oké legyen úgy, hogy ne, akkor vissza a középkorba. De akkor ne tüntessünk vizitdíj ellen, vagy internet ellen. Az emberek azt hiszik, hogy ezek kötelezően járnak, ami meg nem neki jár az rossz?.

Még visszatérve, hogy Amerikában is, ahol van halálbüntetés nem számottevően kevesebb gyilkosság mint előtte.
Ezt kiegészítem azzal, hogy te meg simogatod azokat, akiknél nem ez az állami berendezkedés! Aki nem alkalmazkodik, annak nincs itt helye! Egy muszlim nem alkalmazkodik, mert Allah az egy és Mohamed az ő prófétája, tehát ahogy Mohamed ítéli meg tetteit, úgy ítélik meg a muszlimok is! Nincs más útjuk ezen kívül, csak a halál! Tehát egy pedofil, vérengző, tömeggyilkos embert követnek ezek a kecskeimádók, te mire számítasz tőlük, ha beengeded a házadba őket(feltételezem, hogy nem vagy muszlim)? Ugyanez a tézis igaz a másik nagy vallásra is Közel-Keletről, csak azok rafináltabban teszik a dolgukat...

Szerk.: az "eltérő kultúra " kifejezés nem degradáló, hanem figyelemfelhívás arra, hogy nem a te szabályaid szerint játszó játékos ül a te asztalodnál! Remélem nagytétben szoktál pókerezni...
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.08.18. 17:03:22-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 16:48:40

Rinkutól idéztem.

Rinku az egész halálbüntetés rendszere ott dől meg, hogy maga a kereszténység alapelvével megy szembe. Életről és halálról csak Isten ítélkezhet, aki elveszi másnak az életét az Istent játszik és ő játszhat? Természetesen nem, ezért találták ki a büntetőrendszert. És kérlek szépen egy állam így épül fel, hogy szociális segélyeket ad, börtönt tart fent, nyugdíjat biztosít. És igen a társadalomnak el kell látnia azokat, akik "mások". Mert oké legyen úgy, hogy ne, akkor vissza a középkorba. De akkor ne tüntessünk vizitdíj ellen, vagy internet ellen. Az emberek azt hiszik, hogy ezek kötelezően járnak, ami meg nem neki jár az rossz?.

Még visszatérve, hogy Amerikában is, ahol van halálbüntetés nem számottevően kevesebb gyilkosság mint előtte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 16:41:33

Bob_Marley írta:Ok Tivornya, az ütnivaló FAJnak tartom a muszlimot, ajtó rárúgás ezek nem gyűlöletkeltőek.
Nem tudom, miért engem neveztél meg eme hitvány megjegyzésedben, mert a válaszod nem a kérdésemre érkezett. Ilyet a liberálisnak hazudott fasisztáktól látni, nem értelmes emberektől.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.08.18. 16:39:11

Bob_Marley írta:Én nem is írtam olyat, hogy a bűnt ne kéne büntetni, de amit írt az szembe megy azzal, ami pont hogy odavezet ahol most élünk megteremtettük. És nem csak erről írt, szavazatról, titkosrendőrségről, halálbüntetésről. És az embert hasonlítjuk az állatokhoz a legutóbbiban? Én az ilyet nem engedem el szó nélkül, mert legyen más világnézetünk, én ezt elfogadom, de a gyűlöletet SOHA! Büntetőtelepek kerülnek szóba, s egyebek. Ezt mihez hasonlítsa az ember, ha nem a huszadik század elejének, közepének borzalmaihoz?
Azzal a különbséggel, hogy én nem írtam le, hogy minden muszlimot végezzünk ki csak arra tekintettel, mert ő sötétebb bőrű, mint én, illetve egy indokot sem mondtam, hogy csak a hitük miatt haljon meg az összes. Kipaterolnám mindegyiket a Közel-Keletre, igen. Nem tudsz mondatot értelmezni. Aki tesz azért, hogy oda tegyük, az ott is legyen. Mi pénzt felemészt a börtönök, fegyházak fenntartása... Valahogy hozzuk már helyre a mérleget. És nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy egy népirtó szerb barom Hágában lakik egy tök paszentos kis rácsozott lakásban, internettel, és ezt börtönnek meri hívni valami idióta. Az, aki bandában megver és megrőszakol egy ártatlan, védtelen lányt, az nem méltó az életre, nincs joga élnie. Csak nekem van annyi tököm, hogy kimondjam ezt mások helyett, ahelyett, hogy hajtanám a belém kódolt társadalmi evidens ürülékfolyamot. És az sem illik a társadalomba, aki szerint 3 évvel és csili-vili simogató programokkal meg lehet váltani ezen lány emberi életének, méltóságának és békéjének élete végéig tartó elsüllyedését és traumáját. Mert ez az ember egy marha.

Habár nem vagyok biológus és nem foglalkoztam az állatvilággal túl sokat, soha nem láttam, hallottam semmit, ami egy állatot arra indikálna, hogy végezzen a társával azért, mert az makk helyett füvet eszik és irigyli, hogy ő télére jobban hízik tőle, mert ő képes is elérni a makkot a fáról. Mert kb. ilyen idióta példát is elég felhozni arra, hogy miért halt meg több, mint tíz ember csak Barcelonában. Itt befejeztem az egészet. Ha te egy törvény tiszteletén alapuló, a valós bűnt vaskézzel szabályozó és büntető rendszert elítélsz, mert ez szerinted bár nem jó, ötleted nincs, csak hebegsz magadban, hogy szemét náci, hát akkor neked nincs mit mondanom. De kb. náci vagyok, mert ordító bűnökre ordító büntetést követelek. De ideje lenne elgondolkozni, hogy Bob Marley szanaszét szívva mit ugrált a színpadon, meg amúgy egyébként mi is történik kint az utcán, fényes nappal. Ott, ahol egy pszichopata a legvadabb álmában merte csak el elképzelni, hogy ilyen 2017-ben, a fejlettség(?) és a béke(?) korában megtörténhet. Üdvlözlök mindenkit, aki a zsíros, liberális cafatot nem bírja lenyelni a torkán és felháborítja az, ami a történt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2017.08.18. 16:43:00-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.18. 16:39:06

Ezért volt kár belemenni a témába.
"Az emberi faj a legtökéletesebb a Földön" hahahah :lol: Ennek a bolygónak egyetlen egy átka van és az az ember. Ha azt vennénk hogy a Föld egy napja van, akkor az ember kb. abból a 24 órából 3 mp alatt teljesen lelakta, kiirtotta és élhetetlenné tette.

Egyesek meg túl fiatalon néztek meg bizonyos filmeket, a 16,18as karika nem viccből van ott.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 16:35:21

S.Agüero írta:Bob, ne mondd már, hogy nem utáltál még soha senkit/semmit. :)
Utálom a tökfőzeléket. :D Utálat és gyűlölet meg nagyon nem ugyanaz. Embert gyűlölni nem fogok soha, eddig se tettem, nincs is rá jogom.

Ok Tivornya, az ütnivaló FAJnak tartom a muszlimot, ajtó rárúgás ezek nem gyűlöletkeltőek.

Jogilag egyenlő és szabad akaratával, szabadon alakíthatja a sorsát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2017.08.18. 16:39:46-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 16:31:18

Bob_Marley írta:Én az ilyet nem engedem el szó nélkül, mert legyen más világnézetünk, én ezt elfogadom, de a gyűlöletet SOHA! Büntetőtelepek kerülnek szóba, s egyebek. Ezt mihez hasonlítsa az ember, ha nem a huszadik század elejének, közepének borzalmaihoz?
Tipikusan félrebeszélsz, mint a sebesült katona! Nem gyűlöletről van szó, hanem a való világ megtapasztalásáról, amit próbálsz kiforgatni ;) Sokszáz éves tapasztalatok ellen ágálsz sokszázéves tapasztalat nélkül!
Egy remek írótól idézek, válaszold meg a kérdését: "Hogy lehet az, hogy haladó korunkban mindenki egyenrangú és egyenlő, és mégis mindenki különleges és egyéniség?"
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.08.18. 16:30:30

Kedves Rinku,nem emlékszem,hogy mutogattam volna,másrészt nem ismersz,így nagyjàból fogalmad sincs,hogy mire teszek és mire nem,de köszi az észrevételt.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.08.18. 16:25:37

Bob, ne mondd már, hogy nem utáltál még soha senkit/semmit. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.18. 16:20:48

MQuCsabi írta:Bob, Rinku erősen fogalmazott, ettől függetlenül vele értek egyet. A megfogalmazástól , ha eltekintesz, láthatod, hogy a lényeg azon van, hogy a bűnt kell elítélni, a bűnt el KELL ítélni.

És ebből az alaptézisből nem lehet az, hogy "majd ki dönti el, mi a bűn".... Mert nem ez a lényege.

Engem még sosem büntettek meg, mert nem teszek olyat. Nem élek meghunyászkodva, bulizok, élem az életem, csinálom, amihez kedvem van. DE nem fogdosok nőket (ha nem akarják :P ) , még csak nem is füttyögök utánuk, mert nem vagyok véglény. Ezt kéne megérteni, hogy nem az a lényeg, hogy most a muszlimokat bántjuk, mekkora rohadékok vagyunk, hanem az a magatartás emberellenes ,amit xy etnikumra rá lehet húzni. És csúnya dolog az általánosítás, próbálom én is kerülni, de egy idő után sajnos meg kell tenned, mert ezt látod. Nem a tv-ben, nem a híradásokban, hanem a való életben.
Én nem is írtam olyat, hogy a bűnt ne kéne büntetni, de amit írt az szembe megy azzal, ami pont hogy odavezet ahol most élünk megteremtettük. És nem csak erről írt, szavazatról, titkosrendőrségről, halálbüntetésről. És az embert hasonlítjuk az állatokhoz a legutóbbiban? Én az ilyet nem engedem el szó nélkül, mert legyen más világnézetünk, én ezt elfogadom, de a gyűlöletet SOHA! Büntetőtelepek kerülnek szóba, s egyebek. Ezt mihez hasonlítsa az ember, ha nem a huszadik század elejének, közepének borzalmaihoz?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.08.18. 16:17:14

Cseri írta:Hagyd Bob,tort ül a gyűlölet és a morális pánik.
Azért elég ironikus, hogy a Fight Clubból idézel az aláírásodban, miközben pont teszel mindarra a háromra, ami ott van felsorolva. Mert alternatívát, tervet, ötletet te sem mondasz. Csak másokat leszólni és mutogatni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.18. 16:04:06

Bob, Rinku erősen fogalmazott, ettől függetlenül vele értek egyet. A megfogalmazástól , ha eltekintesz, láthatod, hogy a lényeg azon van, hogy a bűnt kell elítélni, a bűnt el KELL ítélni.

És ebből az alaptézisből nem lehet az, hogy "majd ki dönti el, mi a bűn".... Mert nem ez a lényege.

Engem még sosem büntettek meg, mert nem teszek olyat. Nem élek meghunyászkodva, bulizok, élem az életem, csinálom, amihez kedvem van. DE nem fogdosok nőket (ha nem akarják :P ) , még csak nem is füttyögök utánuk, mert nem vagyok véglény. Ezt kéne megérteni, hogy nem az a lényeg, hogy most a muszlimokat bántjuk, mekkora rohadékok vagyunk, hanem az a magatartás emberellenes ,amit xy etnikumra rá lehet húzni. És csúnya dolog az általánosítás, próbálom én is kerülni, de egy idő után sajnos meg kell tenned, mert ezt látod. Nem a tv-ben, nem a híradásokban, hanem a való életben.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.08.18. 15:55:29

Hagyd Bob,tort ül a gyűlölet és a morális pánik.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése