Bajnoki Mérkőzések 07-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.26. 22:10:10

Amilyen a mosdó, oölyan a törülköző - amilyen az edző, olyan a csapat. és ne mondjátok, hogy nem így van. Vagy talán Franknek ehhez semmi köze? Ő mindig, mindent jól csinál? Mindig jól cserél? Akkoris jól dönt, amikor lehozza Zambit, és beviszi helyette Rafát? És az a balfék Oli végigjátssza a meccset? Amikor a játékosok motíválatlanok? Ehhez neki semmi köze, mi? Ő egy tévedhetetlen zseni, egy hérosz, mi? Aki pedig bírálni meri, az a Barca ellensége, az egy 'ökör' (most idéztem egyik társunkat), annak itt nincs helye, az hülye, az hozzá nem értő stb. Mert ezt kapom meg én is, meg akik hozzám hasonló véleményeket írnak le. Meg mi az, hogy Messit lecseréli? Talán megsérült? Nem láttam, hogy írtátok volna. Henryt meg behozza a 70. perc tájékán, hát mi a jó büdös francot akar ez a dilettáns. Nálam kitelt az ideje, már tavaly decemberben. Szívesen látnám körön kívül - Oleguer barátjával együtt.
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2007.08.26. 22:09:28

Ez a mai meccs egy szégyen volt, ezen nincs mit szépíteni. A döntetlen igazságos eredmény, sőt...

A motivációval nagy bajok vannak, ráadásul Rijkaard egyre hülyébb döntéseket hoz, ami nem tudom, hogy kinek jó az ellenfeleinken kívül. :roll:
in to exile
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2007.08.26. 22:08:30

Rijkard sztem pont amiatt illik a csapathoz mert nem tatikai zseni. Ez lehet hogy hülyén hangzik, de mindjárt megmagyarázom.
Ahol ennyi sztár van, és mindig elvárás a szép játék ott nem lehet vmi zárt taktikai rendszerbe bezsúfolni az embereket( Röfi is berakta balszélsőnek Rivaldot, hogy csak a vonal mellett rohangálhat, meg is lett az eredménye...), itt nagyobb szerepe van a mentális felkészítésnek, és itt a baj, hogy jelenleg ez tűnik úgy hogy nincs meg, én ezt írom fel Rijkard számlájára, ide nem való egy nagyon jó, de szigorú, atomtaktikus edző, pl Trappattoni. Az egy másik kérdés hogy nem feltétlen Rijkard lesz még hosszú ideig a Barca edzője, de helyettesének is hasonló mentalitásút kell hozni, aki megadja a zseniknek a megfelelő szabadságot(lehet, h a sok sztár miatt annyira sok a szabadság a csapatban hogy ezért nincs csapatjáték? ki tudja, majd az idő eldönti...). Ha elmenne Frankie akkor én Scolarinak örülnék, ő se a taktikai zsenialitásáról híres, viszont jól kezeli a sztárokat, és el tudja őket helyezni egy szisztémába.
Az idő Frankie kérdését is eldönti, de a tavalyi szenvedést egyértelműen az ő nyakába varrni is botorság sztem, mert a legnagyobb bajt én a nem akarásban láttam, ami ellen tennie kell(ene), ez az ő felelőssége...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.08.26. 22:08:07

cruyff írta:Puyol sérült, Milito eltiltott. Thuram bokája is fájt, bár azt nemtom, hogy ő kezdett-e vagy Marquez. Az biztos, hogy Marquez játszott, mert a meccs vége felé a spanyol kommentátor mondta a nevét... szóval most ez volt a legjobb. De nem ezen múlt, ebben biztos vagyok.
Oks,nem kötözködés volt.De elvileg Thuram jól volt..szóval a Marquez - Thuram kettőssel kezdhettünk volna..szerintem.. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 22:07:11

Na igen, ezt sokszor láthattuk már, hogyha 10-11emberrel védekezik az ellenfél, és nem lökünk 1 gólt nekik az első félidőben, akkor roppant unalmas és kedvezőtlenül alakuló meccset láthatunk.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 22:07:06

Saviola írta:
cruyff írta:A lehető legjobb felállításban kezdtünk..
Na..Oleguer..naa. :roll:
Puyol sérült, Milito eltiltott. Thuram bokája is fájt, bár azt nemtom, hogy ő kezdett-e vagy Marquez. Az biztos, hogy Marquez játszott, mert a meccs vége felé a spanyol kommentátor mondta a nevét... szóval most ez volt a legjobb. De nem ezen múlt, ebben biztos vagyok.
VISCA EL BARCA!
Hubi
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.11.14. 22:23:08

2007.08.26. 22:06:57

számomra érdekes hogy mindig olival és rijkaardal vagytok elfoglalva. nem nyertünk, kész!!! majd a következő meccsen. olynok vagytok mint egyesek a madridistán. gólt lőtt raul, egyből istenítették hogy: tudtuk h a régi leszel, isten vagy blanco, stb stb. és hogy a real fantasztikus. várjunk még egy két meccset. sokszor hibázott rijkaard? akkor gondolom mások is bírálták, és ebből következik h valószínűleg ő is tud arról a hibáiról amiket említettek. mégsem változtat. mi az oka? nem tudjuk, vagy ti igen?
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:06:22

Charlie írta: Mi csak nyerhetünk? Nem. Bár nagyon szeretném/szeretnénk szurkoló létemre/létünkre.

Úgyis feltehetjük a kérdést,hogy a Racing készült fel ennyire? Úgy néz ki. Nekik minden játékosuk válogatott kötelezettségeiknek tettek eleget az elmúlt napokban? Nem. Elveszett a bajnokság? Nem.

Idő kell még. 5. forduló után is kulán játszunk, változást nem lehet felfedezni, akkor jöjjenek a negatív dolgok, ne most még.
C.
Reméljük igazad lesz. A csapatot nem írom le, játszhatunk mi még jól. De Frank hibái szemet szúrtak, és fognak is.
Avatar
Lord Dragon
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.25. 13:23:22
Tartózkodási hely: Kecsófalva-Budapest city
Kapcsolat:

2007.08.26. 22:05:09

Hubi írta:látom sok itt a nagyokos, miért nem jelentkeztek a Barca kispadjára mint edző??? ha ilyen k.rva okosak vagytok. vicc
Hát ez azért nem így működik. Csak a jól bejáratott dolgot mondanám erre: ennyi erővel a sportriporterek, újságírók sem mondhatnának semmit, hiszen valószínűleg ők is csak elméletben ilyen jók. Másrészt ezért van ez a fórum hogy megvitassuk a véleményeinket, annak különbözőségeit. A stílust pedig végképp elutasítom. :evil:

Másrészt. A második félidőt láttam több-kevesebb sikerrel (ezúton is üdvözlöm a kedves spanyol tudósításjogintéző fiatalemberek kedves édesanyját ;) ). Az utolsó 15 percet sikerült majdnem hibátlanul végignéznem.

Amit én látok (nem, nem pályázom a Barcelona kispadjára. Bár ha szólnának hogy menjek :D:D:D) az az, hogy nem nagyon tudtunk mit kezdeni a 10 emberrel hibátlanul védekező csapattal szemben. Volt pár villanás (pl Henry kapufa, OLEGUER LÖVÉS!!! :D), azonban ezt már sokszor éreztem a régi Barcelonánál is, hogy hiába vagyunk emberelőnyben, egy felállt védelemmel nem tudunk mit csinálni. Rengeteget erőltetjük középen a labdát, és a betömörülő ellennel nem tudunk mit kezdeni. Erre lennének jók a sztárjaink villanásai, ami most sajnos nem jött össze.

Az akarás megvolt, azonban sajnos kicsit görcsössé vált az eredménykényszer alatt. A csapatot abszolút nem kell temetni, remélhetőleg lényegesen jobb lesz ez a Barca.

Peace&Love CSAKABARCA!
/This time it's personal/
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.08.26. 22:04:02

Jó,persze,de az eleseredés nagy úr. :roll:

Na,itt lezártam.Kiváncsi leszek mit alkotunk a köv. fordulókban.. :shock:

ViScA eL BaRcA!
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 22:01:25

Zozzy 5 írta:Egy nyár alatt nem sikerült olyan mértékben felkészülni, hogy megverjünk egy Racingot? :roll:
Mi csak nyerhetünk? Nem. Bár nagyon szeretném/szeretnénk szurkoló létemre/létünkre.

Úgyis feltehetjük a kérdést,hogy a Racing készült fel ennyire? Úgy néz ki. Nekik minden játékosuk válogatott kötelezettségeiknek tettek eleget az elmúlt napokban? Nem. Elveszett a bajnokság? Nem.

Idő kell még. 5. forduló után is kulán játszunk, változást nem lehet felfedezni, akkor jöjjenek a negatív dolgok, ne most még.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.08.26. 22:01:20

Hubi írta:látom sok itt a nagyokos, miért nem jelentkeztek a Barca kispadjára mint edző??? ha ilyen k.rva okosak vagytok. vicc
Te vagy egy vicc. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2007.08.26. 22:01:15

Hubi írta:látom sok itt a nagyokos, miért nem jelentkeztek a Barca kispadjára mint edző??? ha ilyen k.rva okosak vagytok. vicc
Miért,tán szted jó döntéseket hozott Rjkaard? Lehozta Messit,ai bármikor képes eldönteni egy meccset egy-egy villanással, ezenkívül a legjobb formában levő játékosunk. Zambi sokat segít táadásban, erre hoz helyette egy sokkal védekezőbb Marquezt.Ha ezek jó döntések voltak,akkor...Amúgy egy fórum pont arra való h az ilyesmit meg lehessen vitatni! :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.08.26. 22:00:51

cruyff írta:A lehető legjobb felállításban kezdtünk..
Na..Oleguer..naa. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 21:58:04

Hubi írta:látom sok itt a nagyokos, miért nem jelentkeztek a Barca kispadjára mint edző??? ha ilyen k.rva okosak vagytok. vicc
Jaj bocsi. Nem tudtam, hogy mi nem bírálhatunk.
Hubi
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.11.14. 22:23:08

2007.08.26. 21:56:58

látom sok itt a nagyokos, miért nem jelentkeztek a Barca kispadjára mint edző??? ha ilyen k.rva okosak vagytok. vicc
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 21:56:34

Rivaldo11 írta: Nem. Ez nem így működik. Ha megfelelő fizikai, és mentális formában lesznek az ászaink, senki nem fog megállítani minket. Rijkaard pedig összerakhatja a védekezést, szervezheti az előrefelé rendeződést, de villanni, meccset eldönteni a sztároknak kell!
Egy nyár alatt nem sikerült olyan mértékben felkészülni, hogy megverjünk egy Racingot? :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 21:53:42

Charlie írta:Így van, kezdjük Rijkaard anyázását most azonnal, oldalakon át!
C.
Nem tudom, hogy miért akarjátok ezt az anyázást belemagyarázni...nem tetszik, sőt, nagyon idegesítenek a húzásai amit most folytatott tavaly óta. ennek adok hangot.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.08.26. 21:53:12

Cooltiszo írta:Én is az ilyen meccsek után nagyon tudok anyázni, huhúú mi volt itt még Röfi(Van Gaal) idején, minden meccs után a fórumokon oldalakon keresztül menő anyázások, de most nincs itt az ideje, ha a 10. forduló után is ugyanez lesz a helyzet, nem fogja megköszönni tőlem se Rijkard anyja, meg még jópár ember sokat fog csuklani, de nem most van itt ennek az ideje, én is el vagyok keseredve kicsit, de emelt fővel el kell viselni, most kezdődött minden, nem kell felülni az esetleges ugratásoknak sem, ez a hátránya ha iylen kereted van, egy rossz eredmény és máris na mi van? nem tudott gólt rúgni a csodálatos támadósor? Rá kell hagyni, a 10. forduló után kell erről beszélni addig nyugi, no para.
Ez legalább egy normális hsz.S nem okoskodás,hogy "aki nem így gondolja az nem ért a focihoz"..biztos te mondod meg,hogy ki ért meg ki nem.. :roll:

El vagyok keseredve,nem kicsit.s ez bevállalom.Ennyi..kb. nem érdekel,hogy mit gondolnak egyes szakértők.. :roll:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2007.08.26. 21:52:49

eszembe jutott valami :D
tavaly a Real Madrid mivel kezdett?
egy szépcskés 0:0-val a bernabeuban a villareal ellen:D
naés???bajnokok lettek az idény végén, hogy egy fordulón át sem vezették pontelőnnyel a bajnokságot, 1 jó meccsük volt, az otthoni El Clasico-juk, ehhez jött némi szerencse, és egy pár nagyon-buta Barca kisiklás és az lett a vége hogy bajnokságot nyertek:D

nah ezzel csak azt szerettem volna mondani hogy fel a fejjel mindenki, mert ennél a kínkeservesen összeszenvedett Real bajnoki címnél nekünk már csak jobb lehet nem?:D én azt gondolom hogy igen!

csak pozitíva mindent

VISCA EL BARCA! VISCA CATALUNYA!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 21:52:28

Rivaldo11 írta:Akkor még egyszer, és utoljára: A támadójátékunk a zsenik improvizációs képességén alapszik, és nem Rijkaard ötletein. Ha nincs ötlet, Rijkaard nem tehet semmit. Kiabáljon be Dinhonak, hogy : " most a nike cselt dobd be!"...?
Nem. Ez nem így működik. Ha megfelelő fizikai, és mentális formában lesznek az ászaink, senki nem fog megállítani minket. Rijkaard pedig összerakhatja a védekezést, szervezheti az előrefelé rendeződést, de villanni, meccset eldönteni a sztároknak kell!
Tavaly egész évben próbálta, mégsem sikerült...
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 21:52:16

Így van, kezdjük Rijkaard anyázását most azonnal, oldalakon át!
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 21:51:13

Akkor még egyszer, és utoljára: A támadójátékunk a zsenik improvizációs képességén alapszik, és nem Rijkaard ötletein. Ha nincs ötlet, Rijkaard nem tehet semmit. Kiabáljon be Dinhonak, hogy : " most a nike cselt dobd be!"...?
Nem. Ez nem így működik. Ha megfelelő fizikai, és mentális formában lesznek az ászaink, senki nem fog megállítani minket. Rijkaard pedig összerakhatja a védekezést, szervezheti az előrefelé rendeződést, de villanni, meccset eldönteni a sztároknak kell!
Rivaldo-A Legnagyobb.
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 21:49:50

Én az elsők között voltam ezen a fórumon akik elkezdték bírálni rijkaardot. Kaptam is érte rendesen. Az Eto'o-ügy kapcsán is Eto'o-nak adtam igazat. Nem azért mert nem akart beállni, hanem azért, mert aki valaha életében nagypályán focizott, az tudja, hogy 5 percre nincs értelme beállítani senkit, csak 2 esetben: ha sérülés történik, vagy időhúzás a cél. Mikor rijkaard ezt meghúzta, abból láttam, hogy ez az ember nem edző. És ezt a játékosai is érzik, látjaák. pl Eto'o. De most nem érzem hibásnak rijkaardot, habár korábbi véleményemet fenntartom. A lehető legjobb felállításban kezdtünk, és Henry behozatala ill. a Touré-Deco csere is indokolt volt a kiállítást követően. Azon lehet vitatkozni, hogy Messit le kellett volna-e hozni, vagyis, hogy Messit KELLETT VOLNA-E lehozni, csak nincs értelme. A meccs élvezhetetlen volt a linken keresztül. Nem lehet véleményt mondani. Még....
VISCA EL BARCA!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 21:47:18

Cooltiszo írta:Én is az ilyen meccsek után nagyon tudok anyázni, huhúú mi volt itt még Röfi(Van Gaal) idején, minden meccs után a fórumokon oldalakon keresztül menő anyázások, de most nincs itt az ideje, ha a 10. forduló után is ugyanez lesz a helyzet, nem fogja megköszönni tőlem se Rijkard anyja, meg még jópár ember sokat fog csuklani, de nem most van itt ennek az ideje, én is el vagyok keseredve kicsit, de emelt fővel el kell viselni, most kezdődött minden, nem kell felülni az esetleges ugratásoknak sem, ez a hátránya ha iylen kereted van, egy rossz eredmény és máris na mi van? nem tudott gólt rúgni a csodálatos támadósor? Rá kell hagyni, a 10. forduló után kell erről beszélni addig nyugi, no para.
Szerintem pedig igenis kijár Franknak a bírálat. Mit vártok tőle? Hogy majd megvilágosodik, és a baromságait nem fogja meghúzni? Ez Ő, nincs is vele baj, csak ne irányítson egy Barcelonát.
Lezárt