Bajnoki Mérkőzések 07-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 22:35:21

varga tamás írta:cruyff: én nem emlékszem arra, hogy védtem volna Franket, sőt! Már érkezése pillanatában kirázott a hideg. Azt írtam, ha már maradt, akkor lássuk mire képes. Ma azt mondom: semmire, tehát mehet. Mikor tavaly decemberben leírtam, hogy Rijkaard "Takarodj", kitiltással lettem megfenyegetve. És igen: ebben a motiválatlanságban, ilyen hozzáállással az idén sem lesz keresnivalónk. Tavaly sem mentünk semmire, és idén sem fogunk. Kaptam én eleget a fejemre Rijkaard-ellenes hsz-ért.
Jó ha tudod, hogy a Rijkaard ellenes hsz-ek "atyja" én vagyok itt a fórumon. Kérdezd meg LeonelMessi19-et vagy hogyishívják..... DE! Valószinűsítem, (nem biztos, mert nem láttam a meccset olyan minőségben, hogy ezt 100%-osan megállapítsam) hogy egy sok utazástól és válogatott meccsektől elfáradt, enervált Barcelona látogatott Santanderbe (ahol soha., senkinek nem sétagalopp, a getafe, a zaragoza, sevilla és az osasuna mellett az egyik legnehezebb idegenbeli pálya). Ennyi. Várjunk még pár fordulót a konzekvenciák levonásával. Már csak azért is, mert szerintem Te sem láttad a meccset, legalábbis nem annyit mint amennyit szerettél volna belőle.
VISCA EL BARCA!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:34:00

Cooltiszo írta:Zozzy: meg van az szervezve, hidd el, csak egy Barca típusú csapatnál akik szépen játszanak sose lesz betonbiztos védelem, ez benne van a pakliban, mert az előre játékon van a hangsúly, vannak taktikai elemek, csak sajnos ez nem feltűnő, lehet hogy több taktikai elemnek kellene lennie, de ezek alapból mind megvannak, csak alapvető kérdés a sztárok játéka, mert mostmár végképp nincs a csatársorban munkásember, amilyen pl. Malouda is, aki nagyon jó játékos, de alapvetően munkásember, robotol , visszazár, aztán meghúzza a szélen és bead, vagy megcsinál egy cselt befelé, namármost ez egyik csatárunkra sem igaz, nincs tipikus befejezőnk, mint Kanouté, aki jól robban be, jól fejeli le a labdákat és jól tartja meg a lasztit, nekünk zsenieink vannak, akiknek tér kell általában, ha formában vannak akkor az se, nekünk az erősségünk az összjáték, ami sok összetevős dolog, egy rossz passz elég ahoz hogy az egész támadásnak vége legyen, ha van terület 1 passz elég a gólhoz. Itt a nagy különbség.

Scolari brazil klubcsapatos pályafutását nem figyeltem, foggalmam sincs ott hogy játszott a csapataival, csak az eredményt tudom, viszont a braziloknál és a luzitánoknál is én azt vettem észre, hogy nem a taktikai repertoár a meghatározó, ott is kitalált egy taktikát amibe beleférnek az adott játékosok és tudnak ott teljesíteni, de nem emlékszem hogy egyik válogatott is a zseniális cserékkel, begyakorolt figurákkal nyert volna meccseket.
Nem is érdekelne, ha nem lenne betonbiztos védelem, csak legalább akkor a szép játék jönne. De ennek nyoma sincs. Ha pedig ez a taktika mr nem válik be, akkor váltásnak kéne következni. Kiismertek, ez az igazság. De Frank erre sosem fogja elszánni magát, max benyom ez vicces kis 3-4-3at. Ez így elég tömör, de mostmár fáradt vagyok elkezdni kivesézni, ahogy Scolarit is. ha te külön figyelted, akkor ezzel nem vitatkozok, de én már elég sok szakértőtől hallottam, hogy ő jó taktikai ismeretben.
Hubi
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.11.14. 22:23:08

2007.08.26. 22:32:51

Istenem! megint oleguer. azt hiszitek ha itt még leírjátok 1000x h :jajj oleguer,ne oleguer,miért oleguer ,akkor nem fog játszani. nem lehet benne az h ő ízig vérig katalán és játszania kell valamilyen okból kifolyólag. ezért mondtam azt amit. nem sértésnek szántam. ki tudja h mi van a háttérben, mert én nem ,és ti sem.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2007.08.26. 22:29:30

szerintem a védelemmel nem lenne bj meg nem is azzal volt!CSAK OLEGUER NE JÁCCON!!!
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 22:29:14

Tegyük hozzá Tamás, hogy nem 1 takarodj kijelentésért volt anno rádszólva :) Kicsit finomodjunk télleg emberek! Kedves reálos kollegát megkérném,hogy ne örvendeztessen minket a szemét hozzászólásával egyfolytában itt a topikba, mert annyiszor törlöm. Köszi.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2007.08.26. 22:27:27

Zozzy: meg van az szervezve, hidd el, csak egy Barca típusú csapatnál akik szépen játszanak sose lesz betonbiztos védelem, ez benne van a pakliban, mert az előre játékon van a hangsúly, vannak taktikai elemek, csak sajnos ez nem feltűnő, lehet hogy több taktikai elemnek kellene lennie, de ezek alapból mind megvannak, csak alapvető kérdés a sztárok játéka, mert mostmár végképp nincs a csatársorban munkásember, amilyen pl. Malouda is, aki nagyon jó játékos, de alapvetően munkásember, robotol , visszazár, aztán meghúzza a szélen és bead, vagy megcsinál egy cselt befelé, namármost ez egyik csatárunkra sem igaz, nincs tipikus befejezőnk, mint Kanouté, aki jól robban be, jól fejeli le a labdákat és jól tartja meg a lasztit, nekünk zsenieink vannak, akiknek tér kell általában, ha formában vannak akkor az se, nekünk az erősségünk az összjáték, ami sok összetevős dolog, egy rossz passz elég ahoz hogy az egész támadásnak vége legyen, ha van terület 1 passz elég a gólhoz. Itt a nagy különbség.

Scolari brazil klubcsapatos pályafutását nem figyeltem, foggalmam sincs ott hogy játszott a csapataival, csak az eredményt tudom, viszont a braziloknál és a luzitánoknál is én azt vettem észre, hogy nem a taktikai repertoár a meghatározó, ott is kitalált egy taktikát amibe beleférnek az adott játékosok és tudnak ott teljesíteni, de nem emlékszem hogy egyik válogatott is a zseniális cserékkel, begyakorolt figurákkal nyert volna meccseket.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:27:22

Nah akkor én mára le is zárom ezt a részemről.
2 pont hátrány nem sok, eszemben sincs leírni a csapatot, reménykedek a jobb játékban, viszont ott van frank, aki szerintem ebben csak hátráltat, legalábbis az biztos, hogy nem segít. Félek, nagy veszélyt jelent ő a padon.

Jóccakát mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2007.08.26. 22:27:56-kor.
Avatar
vaLe5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:17:35
Tartózkodási hely: tartózkodom a sugárveszéjtől

2007.08.26. 22:26:33

Én csak azt nem értem miért hiszotek magatokat nagyobb edzőnek Rijkárdnál? Onnan teljesen más , nem látjátok az edzéseket se....
Kép
Kép
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.26. 22:25:52

cruyff: én nem emlékszem arra, hogy védtem volna Franket, sőt! Már érkezése pillanatában kirázott a hideg. Azt írtam, ha már maradt, akkor lássuk mire képes. Ma azt mondom: semmire, tehát mehet. Mikor tavaly decemberben leírtam, hogy Rijkaard "Takarodj", kitiltással lettem megfenyegetve. És igen: ebben a motiválatlanságban, ilyen hozzáállással az idén sem lesz keresnivalónk. Tavaly sem mentünk semmire, és idén sem fogunk. Kaptam én eleget a fejemre Rijkaard-ellenes hsz-ért.
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 22:25:24

El Payaso írta:
varga tamás írta: Meg mi az, hogy Messit lecseréli? Talán megsérült? Nem láttam, hogy írtátok volna.
Mert őt nem lehet lecserélni vagy mi?
Jelenleg olyan keretünk van, hogy BÁRKIT le lehet cserélni. Az edző pedig nem jós, hogy megmondja melyik klasszis fog villanni a következő percben. Egy edző meg tudja szervezni a védelmet, begyakoroltatni bizonyos játékszituációkat, pontrúgásokat, összehangolni az egymással leginkább játszani szerető játékosokat, jól el kell találnia a helyes arányt védők és támadók között és jó pszichológusnak kell lennie. Ennyi. A meccset a pályán a klasszisok döntik el, ahogy aszthiszem egy Rivaldo nevű kedves társunk korábban megjegyezte.
VISCA EL BARCA!
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2007.08.26. 22:25:20

nah...én lezártnak tekintem a magam részéről, próbálom optimistán nézni...és remélem hogy minden jobb lesz.
el is vok álmosodva, sztem elmegyek lefexem...jóéjt minden Barçásnak, ne szomizzatok, 2 éve is mi lettünk Európa királyai és akkor fele ilyen jó csapatunk volt:D

VISCA EL BARCA!

Tenim, un nom, el sap tothom: BARCA, BARCA, BAAARCA!
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 22:24:59

Elszomorító, hogy felugrok gyorsan megnézni az eredményt, és oldalakon kell át lapozgatnom, hogy vmi foszlányt találjak, ami netán arra utal. Mert semmi érdemleges nincs, tisztelet a kivételeknek.

Amúgy, ha egymást tépitek, akkor bezárom a topikot, hogy kicsit lehiggadjon a Nép.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2007.08.26. 22:24:46

véleményt kifejteni mé ne lehetne úgy se innen fognak ötletet szedegetni oda!!!de ha ennyien látják rijkaardot hibásnak az már jelent valamit és mondom ráadásul nem a mai meccs miatt hanem a tavalyi szezon miatt is!!!és oleguer akkor is sz ar!!!!
Kép
Avatar
vaLe5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:17:35
Tartózkodási hely: tartózkodom a sugárveszéjtől

2007.08.26. 22:23:11

Most leorditjátok hubit , hogy hogy meri azt mondani ne okoskodjatok , mer nem vélelenül vagytok ott ahol és Rejkárd sem véletlenül van ott. És hogy hogyne irhatnátok amiket akartok meg mire való a fórum -és igazatok van.De ugyanezek az emberek engem meg anyáztak ,hogy mijen hüjeséget kérdezek amikor mecs közbe megkérdeztem az eredményt , mer örültem hogy haza estem.
Kép
Kép
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:20:47

barcelinho_5 írta: nekem már az furcsa volt hogy szinte az egész 2. félidőben felállva figyelte a csapatot és fütyült és mutatta nekik hogy merre húzodjanak :l
ezután már az is jobb amit tavaly csinált, azt hogy ült a kispadon és figyelte ahogy a játékosok elszerencsétlenkedik a fontos meccseiket...
Ez viszont nem jogos. Máskor meg pont az volt a baj, hogy miért ül...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.26. 22:19:18

Hubi írta:még jó hogy nem te döntesz varga tamás(az írásaid alapján mondom, volt egy s más) :wink:
Még szerencse, hogy itt van köztünk Laporta, aki mindenkinél okosabb.
Nem akarom mondani, hogy az eredmény és a mutatott játék - ma is engem igazolt. Okostojás.
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 22:18:41

varga tamás írta:Amilyen a mosdó, oölyan a törülköző - amilyen az edző, olyan a csapat. és ne mondjátok, hogy nem így van. Vagy talán Franknek ehhez semmi köze? Ő mindig, mindent jól csinál? Mindig jól cserél? Akkoris jól dönt, amikor lehozza Zambit, és beviszi helyette Rafát? És az a balfék Oli végigjátssza a meccset? Amikor a játékosok motíválatlanok? Ehhez neki semmi köze, mi? Ő egy tévedhetetlen zseni, egy hérosz, mi? Aki pedig bírálni meri, az a Barca ellensége, az egy 'ökör' (most idéztem egyik társunkat), annak itt nincs helye, az hülye, az hozzá nem értő stb. Mert ezt kapom meg én is, meg akik hozzám hasonló véleményeket írnak le. Meg mi az, hogy Messit lecseréli? Talán megsérült? Nem láttam, hogy írtátok volna. Henryt meg behozza a 70. perc tájékán, hát mi a jó büdös francot akar ez a dilettáns. Nálam kitelt az ideje, már tavaly decemberben. Szívesen látnám körön kívül - Oleguer barátjával együtt.
Hát ha most rám céloztál, akkor alaposan mellélőttél. Olvasd el ismét figyelmesen, hogy mire írtam ,hogy "egy ökör". Nem rijkaard bírálatára vonatkozott, mert én már akkor bíráltam, mikor mások, többek között Te is kedves Varga Úr, még védtétek. Olvasd el figyelmesen ismét amit írtam, és kíséreld meg értelmezni. Köszönöm. ui: ha nem rám vonatkozott, akkor bocsánat :wink:
VISCA EL BARCA!
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2007.08.26. 22:18:18

És ezek mellé jöhetne a mentális dolog, ami Rijkaardnak állítólag megvan, habár mostanság efelől is kétségeim vannak.
nekem már az furcsa volt hogy szinte az egész 2. félidőben felállva figyelte a csapatot és fütyült és mutatta nekik hogy merre húzodjanak :l
ezután már az is jobb amit tavaly csinált, azt hogy ült a kispadon és figyelte ahogy a játékosok elszerencsétlenkedik a fontos meccseiket...

én nem tudom de ha Franky barátunk nem változtat, vagy ő nem távozik akkor itt gondok lesznek...minden ugyanaz mint tavaly, bár én pozitívan próbálom nézni...majdcsak belejövünk!!!
Avatar
vaLe5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:17:35
Tartózkodási hely: tartózkodom a sugárveszéjtől

2007.08.26. 22:18:00

cruyff írta:-Azért 1 dolog elgondolkodtat: a 2005-06-os szezonban ha emberhátrányba került ellenünk egy csapat, akkor meg sem álltunk 3-4 gólos különbségű győzelemig. Egy Barca-típusú, passzolgatós, technikás csapat az ilyen helyzeteket kegyetlenül ki kell, hogy használja. Gondoljatok a betis elleni idegenbeli 1-4-es győzelmünkre... a cselszki elleni meccsekre.... de tavaly a sevilla már emberhátrányban, 1 gólos hátrányból felállva vert meg minket, most meg ez.... ez egy dolgot jelent: sok az egyénieskedés, és kevés a gyorspasszos, kombinatív játék. Johan Cruyff edzősége idején, az egyérintős, totális futballt játszó Barca esetében elképzelhetetlen volt, hogy ne győzzenek emberelőnyben. Hát ez az én dilemmám (többek között)...
Igen de ne várd ezt egy uj csapatol, örülj ha egymáshoz paszolnak.A sevilla viszont pont ezt játsza.
Kép
Kép
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:17:50

El Payaso írta:
varga tamás írta: Meg mi az, hogy Messit lecseréli? Talán megsérült? Nem láttam, hogy írtátok volna.
Mert őt nem lehet lecserélni vagy mi?
Amikor hajtani kell a gólért? Akkor szerintem is hülyeség levinni...
El Payaso
Capitá del Barça
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2005.06.15. 15:17:08
Tartózkodási hely: Eger

2007.08.26. 22:16:56

varga tamás írta: Meg mi az, hogy Messit lecseréli? Talán megsérült? Nem láttam, hogy írtátok volna.
Mert őt nem lehet lecserélni vagy mi?
Köszönöm Istenem, hogy nem lettem realos!
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2007.08.26. 22:16:53

Lehet, hogy ez nem csak az edző hibája, hogy nem megy úgy a szekér, pedig a játszott rendszer nem változott semmit. Max annyit, hogy Frank egyedül maradt, mivel Henk elment. Ennyit befolyásolna? Lehetetlen egyszerűen. :shock:
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.26. 22:14:44

-Azért 1 dolog elgondolkodtat: a 2005-06-os szezonban ha emberhátrányba került ellenünk egy csapat, akkor meg sem álltunk 3-4 gólos különbségű győzelemig. Egy Barca-típusú, passzolgatós, technikás csapat az ilyen helyzeteket kegyetlenül ki kell, hogy használja. Gondoljatok a betis elleni idegenbeli 1-4-es győzelmünkre... a cselszki elleni meccsekre.... de tavaly a sevilla már emberhátrányban, 1 gólos hátrányból felállva vert meg minket, most meg ez.... ez egy dolgot jelent: sok az egyénieskedés, és kevés a gyorspasszos, kombinatív játék. Johan Cruyff edzősége idején, az egyérintős, totális futballt játszó Barca esetében elképzelhetetlen volt, hogy ne győzzenek emberelőnyben. Hát ez az én dilemmám (többek között)...
VISCA EL BARCA!
Hubi
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.11.14. 22:23:08

2007.08.26. 22:14:36

még jó hogy nem te döntesz varga tamás(az írásaid alapján mondom, volt egy s más) :wink:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.08.26. 22:13:33

Cooltiszo írta:Rijkard sztem pont amiatt illik a csapathoz mert nem tatikai zseni. Ez lehet hogy hülyén hangzik, de mindjárt megmagyarázom.
Ahol ennyi sztár van, és mindig elvárás a szép játék ott nem lehet vmi zárt taktikai rendszerbe bezsúfolni az embereket( Röfi is berakta balszélsőnek Rivaldot, hogy csak a vonal mellett rohangálhat, meg is lett az eredménye...), itt nagyobb szerepe van a mentális felkészítésnek, és itt a baj, hogy jelenleg ez tűnik úgy hogy nincs meg, én ezt írom fel Rijkard számlájára, ide nem való egy nagyon jó, de szigorú, atomtaktikus edző, pl Trappattoni. Az egy másik kérdés hogy nem feltétlen Rijkard lesz még hosszú ideig a Barca edzője, de helyettesének is hasonló mentalitásút kell hozni, aki megadja a zseniknek a megfelelő szabadságot(lehet, h a sok sztár miatt annyira sok a szabadság a csapatban hogy ezért nincs csapatjáték? ki tudja, majd az idő eldönti...). Ha elmenne Frankie akkor én Scolarinak örülnék, ő se a taktikai zsenialitásáról híres, viszont jól kezeli a sztárokat, és el tudja őket helyezni egy szisztémába.
Az idő Frankie kérdését is eldönti, de a tavalyi szenvedést egyértelműen az ő nyakába varrni is botorság sztem, mert a legnagyobb bajt én a nem akarásban láttam, ami ellen tennie kell(ene), ez az ő felelőssége...
Márpedig taktikai utasítások igenis kellenének. Meg kéne szervezni a középpályást védekezést, az előrejátékot, és nem utolsó sorban a védelmet. Aztán az utánna más tészta, hogy náhány játékosnak nagy kreatív szabadságot adunk. Viszont kellenének a begyakorolt figurák, a taktikai utasítások stb. És ezek mellé jöhetne a mentális dolog, ami Rijkaardnak állítólag megvan, habár mostanság efelől is kétségeim vannak.

Scolari pedig igenis nagy taktikus hírében áll :wink:
Lezárt