Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Balika Gaucho
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2006.03.19. 10:08:35
Tartózkodási hely: Barcelona ; Zalalövő

2007.08.30. 21:10:05

Inkább a Zaragoza elleni meccset írjuk 3 védős taktikánál :lol:
Mes que un Dream Team !

Valdes – Alves, Puyol, Piqué, Abidal – Touré Yaya (Sergi Busquets), Xavi, Iniesta (Bojan) Messi, Eto’o, Henry (Keita) Josep Guardiola
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6157
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2007.08.30. 21:09:16

Boixos írta:egyébként arra még mindig nem jött válasz, h ki tud olyan taktikai flikk-flakkot mondani, amit rijkaard talált ki a csapatnak és nagyot húzott azzal... pedig vagy fél évvel ezelőtt tettem fel a kérdést...

na mindegy.
A 3 védős felállás a Getafe elleni visszavágón... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Balika Gaucho
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2006.03.19. 10:08:35
Tartózkodási hely: Barcelona ; Zalalövő

2007.08.30. 21:08:40

Igazából a ez a Barca mindig 4-3-3 at játszik.

Mert 4-4-2 őt nem lehet Ronaldinho miatt , mert ott a szélsőnek is védekezni kellene.

4-2-3-1 Az a taktika mikor Iniesta vagy Deco belép Ronaldinho és Messi közé támadó középpályásnak.

4-3-2-1 Ez az alap taktika más névvel. 4 védő adott 3 kp : Touré - Xavi - Iniesta/Deco 2: Ronaldinho/Henry - Messi ék: Eto'o/Henry

Csak a mozgások változnak.

Szóval a Barcával mást nem érdemes játszani!
Mes que un Dream Team !

Valdes – Alves, Puyol, Piqué, Abidal – Touré Yaya (Sergi Busquets), Xavi, Iniesta (Bojan) Messi, Eto’o, Henry (Keita) Josep Guardiola
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.08.30. 21:05:27

Rivaldo11 írta:Többek között ő tolta fel Marquezt szűrőnek, ami egy egész szezonon keresztül szenzációsan bevált. Ez csak egy apróság, de voltak még hasonlók.
nem tudom, nekem mezei szurkolóként ez nem tűnik akkora durranásnak.
én egy olyanra emlékszem, amikor valóban nagyot alakított (legalábbis szerintem), az pedig akkor történt, amikor a cselzit úgy szórtuk ki a bl-ből, h nem igazán tudtak megmozdulni a camp nou-beli meccsünkön, de ez csak egy szitu...
nálam edzőként akkor lenne ott a szeren, ha a tavalyi szétesett brigádunkat összerántotta volna, a folyamatosan visszapofázó, rendkívűl öntörvényű samut a padra zavarta volna, mondjuk a saját régebbi formáját keresgélő ronaldinho mellé, és a maradékkal, majd később a felrázott, reaktivált "pihenőkkel" együtt, megnyerte volna a bajnokságot (például mint capello a margóval...).
ez nem történt meg. a saját maguktól is szupermotivált, bombaformában levő zsugásokkal aránylag könnyű sikereket elérni, az igazi meló akkor kezdődik, amikor ezek a körülmények nincsenek meg.
na de hátha most sikerülni fog.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2007.08.30. 20:54:06

barca0417 írta:a de a 4-1-2-1-et is.
azért 11 emberrel csak álljunk fel! :D nekem a 4-1-2-1-2 jönne be!
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.30. 20:52:07

Boixos írta:egyébként arra még mindig nem jött válasz, h ki tud olyan taktikai flikk-flakkot mondani, amit rijkaard talált ki a csapatnak és nagyot húzott azzal... pedig vagy fél évvel ezelőtt tettem fel a kérdést...

na mindegy.
Többek között ő tolta fel Marquezt szűrőnek, ami egy egész szezonon keresztül szenzációsan bevált. Ez csak egy apróság, de voltak még hasonlók.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2007.08.30. 20:46:59

varga tamás írta:Ja, és a grecki által a topicban alábbiakban leírtakkal teljes mértékben egyetértek. Szerintem, az első szótól az utolsóig igaza van. Frank NEM Barca-szintű edző.
Persze...
Serra Ferrer, meg Rexach nem volt Barca szintű edző. Rijkaard idejött, összerakta, majd a világ legjobbjává tette a csapatot(köszönhetően a kiválóan igazoló vezetésnek, és Ten Caténak is persze). Ezért az ő esetében nem lehet ezt a megfogalmazást használni. Maximum azt lehet mondani, hogy nem tudott mit kezdeni a kialakult helyzettel(motiválatlanság). De ettől persze megérdemel még egy esélyt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.08.30. 20:41:52

egyébként arra még mindig nem jött válasz, h ki tud olyan taktikai flikk-flakkot mondani, amit rijkaard talált ki a csapatnak és nagyot húzott azzal... pedig vagy fél évvel ezelőtt tettem fel a kérdést...

na mindegy.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2007.08.30. 20:38:14

Rijkaardot én nagyon jó edzőnek tartom, még mindig sokat köszönhetünk neki, mi Barca szurkolók. én egy nagy hibájának ezt az Oleguer mindenáron dolgot tartom. viszont ennyi klasszissal a csapatban én azért gyakrabban változtatnék taktikát meg ferlállást , nem mindig a 4-3-3-at játszatnám. mert már ezt mindenki ismeri. ki lehetne próbálni a 4-4-2-őt, vagy a 4-2-3-1, et de a 4-1-2-1-et is.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.08.30. 20:36:51

senki nem mondta, h minden rijkaard hibája, csak arról volt szó, h vki felelős a csapatnál folyó edzésmunkáért, és az nem a pályán a vonalat huzogató szaki. egyébként annyi lóvéért, amennyit mondjuk rijkaard, v a stáb más tagjai szakítanak, lehet, h bármelyikünk elbohóckodna a csapat mellett, és lehet, h ez az eredményeket sem befolyásolná túlságosan (értsd: nem biztos, h meglátszana a csapat teljesítményén a váltás...).
PUYOL-XAVI-INIESTA
Hubi
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.11.14. 22:23:08

2007.08.30. 20:31:37

Én is mondtam már hogy ez vicc amit egyesk írnak. Minden Rijkaard hibája? Nem hinném. Itt a fórumozók közül össze lehetne állítani egy orvosi stábot edzővel. Kiváncsi vagyok ti mit csinálnátok!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.08.30. 20:18:56

Jólvan srácok,nektek ez a véleményetek nekem meg nem....én most bontok egy pezsgőt,megiszom barátnőmmel,majd megnézem a kispestet :lol: Tegyétek Ti is ezt :wink: :P 8)

FORZA BARCAAA :!: FORZA 2007-2008-as BARCAAA ( Kapústól a Szertárosig 8) 8) 8) 8) :twisted: )
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.30. 20:08:27

Ja, és a grecki által a topicban alábbiakban leírtakkal teljes mértékben egyetértek. Szerintem, az első szótól az utolsóig igaza van. Frank NEM Barca-szintű edző.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.08.30. 20:06:55

Miki!
1. a barcelona mindig is egy nagy csapat volt/van/lesz.
2. a csapat eredményeinek egyetlen felelőse az EDZŐ. A sors kegyetlen, de ez van. Ha a csapatnak nem megy, vagy gyengén megy, akkor 22 embert nem tudnak elküldeni, hát elküldenek egyet - ez pedig az edző.
3. hogy egy játékos hogyan válik be, annak elsőszámú felelőse az edző - hiszen ő játszatja, az ő javaslatára igazolják le. Ha bukik a játékos, akkor nagy valószinűséggel, az edzőt kell hibáztatni. Ennek iskolapéldája Guddy.
4. ha egy csapatban kirívóan sok és gyakori a sérülés - ott probléma van az erőnléti felkészüléssel, az alapozással, a fizikai állóképességgel. Persze, balszerencse mindig becsúszhat, elég egy rossz vagy szerencsétlen mozdulat, és megtörtént a baj. Nálunk ebből túl sok van, és túl gyakran. Belletti, Edmilson, Gabri - többet voltak az orvosi szobában, mint az öltözőben.
4. igazad van, nem mindennek az oka Frank - de a dolgok 80%-ban benne van a keze, azaz rajta múlik. Szerintem.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.08.30. 20:04:31

ozsimiki írta: Lassan Frank hibája lesz minden,ha vki megsérűl, Ő csak lemásolja más taktikáját,és ha sikert arat vele,akkor nem az ő sikere,ha megbukik vele,akkor Ő bukott el,nem a csapat,ha az igazolás nem válik be,akkor Ő a ludas,stb,stb,stb,stb....

Azért ezt már Ti sem gondolhatátok komolyan :roll: :roll: :roll:
Már lerágott csont, úgyhogy nem írom le még egyszer. Ő alkalmazott (jól) egy működőképes, közönségszórakoztató, támadó felfogású taktikát. Működött (remélem megint fog), amíg nem kellett változtatni rajta, amíg nem kellett plusszt hozzátennie. Amikor nem ment a csapatnak, nem tudott semmit hozzátenni. Vagy szerinted igen? Ezek tények. Ha most megbírkózik ezzel a feladattal, amekkorával még az életben nem volt dolga, akkor én leszek az első, aki elnézést kér tőle, de ha megengeded, akkor továbbra is fenntartom azon véleményemet - amely már a kinevezése óta tart - , hogy nem megfelelő ember a megfelelő posztra. Pont.

Ami pedig a sérüléseket illeti, én hoztam fel ugyan (most), de semmi gyanúsítgatás nem történt a részemről, csupán felvetődött bennem, hogy kissé gyanús, hogy minden évben minimum két-három ember esik ki hosszú távra. Csak megfordult a fejemben, hogy mi van akkor, ha az erőnléti edzéseket vezényelő szakember (akiért Rijkaard a felelős) nem megfelelő munkát végeztet a játékosokkal...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.08.30. 19:53:44

Frank nem akkor edző,mint teszem azt Wenger,vagy Jose,vagy Fergusson :arrow: ALÁÍROM!

BARCA sem volt sokszor akkora csapat,mint pár éve folyamatosan,illetve a hagyományai,és eredményei miatt mindig is nagycsapat volt,de játékoskerete,és eredményei jópárszor nem erre engedtek következtetni....ezzel csak azt akarom írni,h nem feltétlenűl kell mindig egy BARCA szintű edző a padra....

Lassan Frank hibája lesz minden,ha vki megsérűl, Ő csak lemásolja más taktikáját,és ha sikert arat vele,akkor nem az ő sikere,ha megbukik vele,akkor Ő bukott el,nem a csapat,ha az igazolás nem válik be,akkor Ő a ludas,stb,stb,stb,stb....

Azért ezt már Ti sem gondolhatátok komolyan :roll: :roll: :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.08.30. 19:11:14

mrmonster írta:
Azt meg honnan veszed, hogy én annyira utálom őt :?:
Ha nem is utálod, de minimum nem közömbös, nem? :lol:
Nem lenne vele semmi bajom, ha nem ő lenne a Barca vezetőedzője. Ennyi. Szerintem nem képes ellátni a feladatait 100%-osan.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.08.30. 18:17:28

sztem nem az utálat-nem utálat játszik szerepet azoknál, akik kritizálják rijkaardot, hanem inkább az, h ezek az emberek (köztük én is) nem igazán tartják őt alkalmasnak a barca vezetőedzői posztjára.
aztán az, h ezt ki, hogyan artikulálja, az már más kérdés :lol:

egyébként gili sem dicsérte túlságosan a barca erőnléti edzéseit (igaz, messziről már könyebb dumálni), de ezt nem lehet egyértelműen rijkaard nyakába varrni. két éve, amikor még henk is itt volt, mégis estek, keltek a zsugásaink, abban a szezonban nem egy közülük többet volt a gyenguszon, mint a pályán.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2007.08.30. 18:02:10

grecki írta:
mrmonster írta:Hát nem tudom, ha én ennyire utálnék egy edzőt, még akkor sem jutna soha ilyen hülyeség az eszembe...
Azt meg honnan veszed, hogy én annyira utálom őt :?:
Ha nem is utálod, de minimum nem közömbös, nem? :lol:
Előre a TITOlusokért!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.08.30. 16:05:24

mrmonster írta:Hát nem tudom, ha én ennyire utálnék egy edzőt, még akkor sem jutna soha ilyen hülyeség az eszembe...
Azt meg honnan veszed, hogy én annyira utálom őt :?:
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.08.30. 16:01:15

mrmonster írta:Az meg hogy Rijkaardnak köze lenne a sérülésekhez... Hát nem tudom, ha én ennyire utálnék egy edzőt, még akkor sem jutna soha ilyen hülyeség az eszembe...
Pedig van benne igazság... A nem megfelelő szakmai munka közrejátszhat sérülések kialakulásában.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.08.30. 16:00:42

mrmonster írta:
grecki írta:Taktika. Rijkaard mit csinált? Lekoppintotta a Van Gaal Ajaxának és Barcájának 4-3-3-as felállását. Vagyis semmi újítás.
Ez nem igaz. Van Gaal csapataiban mindig szélsők játszottak, nem sok szabad teret adott nekik, mindig szélen kellett maradniuk, a bal oldalon bal, míg a jobb oldalon jobb lábas játékosok játszottak (néha tért el csak ettől). Pl. Finidi, Overmars, Figo, Rivaldo (aki szóvá is tette, miért nem játszhat szabadabban). Rijkaardnál sokkal szabadabb a mozgástér, és ellenkező lábas játékosokat is játszat a két szélen.
A másik: akkor Hitzfeld is másolja Magath 4-4-2-jét, csak mert ugyanolyan szisztémában játszatja a Bayern-t?
Az meg hogy Rijkaardnak köze lenne a sérülésekhez... Hát nem tudom, ha én ennyire utálnék egy edzőt, még akkor sem jutna soha ilyen hülyeség az eszembe...
Na ne mondd már nekem azt, hogy az az újítás, hogy ellenkező lábú játékos játszik az egyik, illetve a másik oldalon...

A lényeg az, hogy három középső középpályás, két szélső és egy befejező csatár.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2007.08.30. 15:57:34

grecki írta:Taktika. Rijkaard mit csinált? Lekoppintotta a Van Gaal Ajaxának és Barcájának 4-3-3-as felállását. Vagyis semmi újítás.
Ez nem igaz. Van Gaal csapataiban mindig szélsők játszottak, nem sok szabad teret adott nekik, mindig szélen kellett maradniuk, a bal oldalon bal, míg a jobb oldalon jobb lábas játékosok játszottak (néha tért el csak ettől). Pl. Finidi, Overmars, Figo, Rivaldo (aki szóvá is tette, miért nem játszhat szabadabban). Rijkaardnál sokkal szabadabb a mozgástér, és ellenkező lábas játékosokat is játszat a két szélen.
A másik: akkor Hitzfeld is másolja Magath 4-4-2-jét, csak mert ugyanolyan szisztémában játszatja a Bayern-t?
Az meg hogy Rijkaardnak köze lenne a sérülésekhez... Hát nem tudom, ha én ennyire utálnék egy edzőt, még akkor sem jutna soha ilyen hülyeség az eszembe...
Előre a TITOlusokért!
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2007.08.30. 15:52:29

Grecki,
Nem tudom, lehet hogy igazad van.Mindenesetre,én emlékszem arra, mikor pár éve, egy szezonon belül, félévre kidőlt, Edmilson, Motta, Larsson meg Gabri.Akkor a sajtó is a orvosi személyzetet tette felelőssé.De Laporta kiállt mellettük,így minden maradt a régiben.Azóta ebből kettő már nincs itt,mindketten makk egészségesek,ez különösen Gabrinál érdekes,aki amíg Barcelonába volt többször járt az orvosi szobába mint edzsésre.
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.08.30. 15:42:35

Drigo írta:
Szerintem Csongor után nem lehetsz rosszabb :lol:
Fele annyit beszélek és kétszer annyit iszok. Már, ha ez lehetséges... :D
Ja, és nem mondok fárasztó favicceket... :wink:
Lezárt