Balaton-átúszás

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.07.27. 14:26:37

Rivaldinho írta:én vizilabdázni járok nem úszni , de én is átúsztam tavaly + tavalyelőtt, arról a Poreci átúszásról egy nagyon bő magyar infot tudnál lökni, vagy elmondani a pontos helyszínt, időpontot, árat stb és lehet mennék, a nagyátúszásnak meg a füredinek mennyi az ára? mert tavaly 5ezer volt most lehet úgyhallotam hogy 2500 lesz, de nem biztos?!
Már 2 éve gondolkozom azon, hogy jó lenne vizilabdázni, csak sajna idehaza nincs csapat, pedig 3 éve adták át a fürdőt. Talán Kaposvárra lenne érdemes eljárni, de félek kiröhögnek, hisz az egy másodosztályú csapat.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.07.27. 12:14:11

Rivaldinho írta:bocs, látom az átúszást mennyibe kerül , de a füredi ( árban ) meg a poreci mindig nincs fönn!
Itt van pár link. Innen biztos ki tudod szemezgetni, ami érdekel.

www.balaton-atuszas.hu
www.sarkany.hu
www.preckidelfin.com

Remélem többekben felkeltettem az érdeklődést.
Hja kár, hogy éjszaka mennek a vizilabda meccsek. Szerintem a srácok életük legjobb formájukban vannak.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
ronaldinho
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2004.10.16. 18:14:48

2005.07.26. 11:47:45

Sziasztok!

Én 4szer usztam át az 5,2km-es távot és 3szor vettem részt az öbölátuszáson mondjuk azt is hozzá kell tenni h 7évig versenyszerüen usztam de amugy nagy feelingje van ennek az egésznek.Egyszer mindenkinek érdemes kiprobálni!
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2005.07.26. 10:42:50

bocs, látom az átúszást mennyibe kerül , de a füredi ( árban ) meg a poreci mindig nincs fönn!
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2005.07.26. 10:40:56

én vizilabdázni járok nem úszni , de én is átúsztam tavaly + tavalyelőtt, arról a Poreci átúszásról egy nagyon bő magyar infot tudnál lökni, vagy elmondani a pontos helyszínt, időpontot, árat stb és lehet mennék, a nagyátúszásnak meg a füredinek mennyi az ára? mert tavaly 5ezer volt most lehet úgyhallotam hogy 2500 lesz, de nem biztos?!
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.07.25. 09:08:19

Rivaldinho írta:Lujo te jársz úszni?? vagy hogy készülsz a Balatonátúszásra? én lehet hogy megyek, de nem bizti
Igen minden nap úszom, természetesen vasárnap kivételével. A napi távom 3000 m, de szombaton idő hiányában csak 1000 m-t úszok. Ez az idei szezonra vonatkozik. Viszont mivel csak nyitott medence van a városban, ezért csak május végétől szeptember végéig úszom. Nem vagyok egy nagy úszó, 3 éve kezdtem el ismét úszni. Idén a 3 nagyot (Öböl, Balaton, Porec) meg akarom csinálni. Nyílt vízben csak mellben úszom, mert gyorsban nem tudok tájékozódni. Tegnap megvolt az 1., az Öbölátúszás, ami 1:32:59 lett.
Apropó: Sylvanus voltál az átúszáson vasárnap?
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2005.07.24. 12:37:31

Lujo te jársz úszni?? vagy hogy készülsz a Balatonátúszásra? én lehet hogy megyek, de nem bizti
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2005.07.13. 18:14:40

én tavaly és tavalyelőtt az összeset átúsztam! ki jön az Almádi starndátúszásra? én itt lakom csak azér és találkozhatnánk
Morminho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2005.04.27. 20:41:13

2005.07.13. 17:10:45

Nem kell sokat vacakolni a módszerekkel, úszni kell - és minden más mindegy - mondják a gyakorlott, öreg úszók. Ez így azért nem teljesen igaz. Évről évre egyre többen ússzák át a Balatont, azonban ez a kihívás is alapos felkészülést igényel. Lássuk, mit javasol a sportorvos közvetlenül a verseny előtt!

Dr. Baron József sportorvos tanácsai távúszóknak

1. Aludjunk egy nagyot a verseny előtt!
Nagyobb feladatok előtt ajánlatos az éjszakát mély alvással (de semmiképpen sem bulizással) tölteni.

2. Evés, ivás
Energiaszükségletünket alaposan megtervezve készüljünk az ilyen megmérettetésekre. Ne teli hassal szálljunk vízbe, hiszen ez magas rekeszállással jár, nehezíti a légzést, és hamar elfáradunk. Három órával az úszás előtt bőséges étkezés nem okozhat gondot, azonban kerüljük a nehéz, zsíros ételeket, az alkoholt! Minden keményebb fizikai teljesítmény előtt fél-egy órával be kell fejezni az étkezést. Az ételek minősége attól is függjön, milyen évszakban történik az esemény. Pépes, jól emészthető ételeket kell magunkhoz venni, amelyek sok szénhidrátot (cukrot) tartalmaznak. Ideálisak ilyenkor a szezongyümölcsök és a sok folyadék (cukros, csokoládés italok). A tejérzékenyek ne kísértsék a sorsot: kerüljék a tejtartalmú enni-inni valókat. Verseny közben is fel lehet tölteni a szénhidrátraktárakat. Az energiát szolgáltató táplálékok mellett gondolni kell a verseny alatti fokozott vitaminbevitelre és a mikromennyiségű járulékos anyagokra is. Szénsavas italokat sem előtte, sem a verseny közben ne fogyasszunk.

3. Vegyük komolyan a bemelegítést!
A verseny előtt alaposan melegítsünk be (különösen a hobbiúszókra vonatkozik)! Ez az ízületeket, izmokat jól átmozgatja és alkalmassá teszi a váz- és izomrendszert a hosszabb igénybevételre.

4. Olajozzunk, zsírozzunk!
A környezet hőmérsékletének (a víz és a levegő) megfelelően a bőrünket zsírral, krémmel vagy - a napsütés ultraibolya sugarait kivédendő - olajréteggel kenjük be! Ha meleg a víz (kb. 24-25 fokos), alig kell zsírzással foglalkozni. Ha a víz tehát 22 foknál hidegebb, már komolyan kell venni a zsírzást.

5. Egyensúlyban verseny előtt és alatt
Főleg az idősebbek ne feledjék bevenni megszokott gyógyszereiket. Mielőtt fizikai terhelésnek teszik ki magukat, egyensúlyba kell hozniuk a szervezet "elcsúszott" paramétereit (magas vérnyomás stb.), nehogy aztán baj legyen.


6. Ne lőjünk túl a célon!
A szél által erősen felkorbácsolt hullámzó vízben teljesen más úszni, mint a megszokott, uszodai edzéseken. Nyílt vízen három-négy kilométert pihenő nélkül, úszni - ez még a gyakorlott úszót is megterhelheti. Reálisan mérjük fel képességeinket!

7. Úszószemüveg
Természetes vizekben nem szükséges az úszószemüveg használata, a kötőhártyát ilyenkor nem a (főleg klórt tartalmazó) fertőtlenítőszerek irritálják, inkább a vízről visszaverődő ultraibolya sugarak.

8. Dopping
Semmiképpen ne használjunk doppingszereket, még verseny alatt sem. A sok haláleset megalapozza a gyanút, hogy az elhunyt versenyzők doppingszereket használtak. Na jó, ne gondoljunk rögtön a halálra, de arra mindenképpen, hogy érik az idő a mind keményebb doppingellenőrzésekre. Az olimpiai játékok tapasztalatai alapján kerülnünk kell a gyanú árnyékát is!

Kép

Balatoni úszások júliusban

Fűzfői átúszás
Július 17., vasárnap
Idén kilencedik alkalommal rendezik meg az átúszást, melynek 3 km-es távja biztonságosan teljesíthető a védett fűzfői öbölben.
Helye: Balatonfűzfő, Föveny strand-Balatonalmádi, Budatava strand

Almádi strandátúszás
Július 23., szombat
A már tizenegyedik éve megrendezésre kerülő almádi strandátúszás közkedvelt úszóverseny. Az esemény hagyományosan a vasárnapi öbölátúszás utolsó felkészítő állomása.
Helye: Balatonalmádi, Budatava strand-Yacht Camping

XII. Öbölátúszás
Július 24., vasárnap
Balatonfüredről indul a népszerű úszóverseny, amelyre évről évre egyre többen jönnek. Kiváló hangulat, értékes díjak - ez az öbölátúszás, immáron tizenkettedik alkalommal. A verseny a világ egyik legnagyobb amatőr úszóseregszemléjeként van bejegyezve a nemzetközi úszónaptárba, így több külföldi csapat is indul.
Helye: Balatonfüred, Probio strand-Tihany, a kikötő melletti strand

Balaton-átúszás
Augusztus 6., szombat
Táv: 5200 m, Révfülöp és Balatonboglár között
Jelentkezés helye: Révfülöp, labdarúgópálya. Ideje: 2005. augusztus 6. 7.00-13.30
Kötelező orvosi vizsgálat: a jelentkezés helyszínén 2005. augusztus 6. 7.00-13.30
Start: folyamatos (8.15-14.00 között)
Nevezési díj: 2800 Ft/fő[/b]
"Nekünk nem az számit,hogy mi kik vagyunk...Hanem hogy játsszunk szenvedéllyel... És nem az számit, hogy mi van a mezünk hátulján, hanem az, hogy mi van a mez elején... Ami a mez elején van név sokkal fontosabb, mint ami a hátulján van..."
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2005.07.10. 20:43:36

A Balcsit már 2x átúsztam, tavaly például amikor 19 fokos és hullámos volt, volt 2 haláleset és a végén motorcsónakkal szedték ki az embereket ,de sajna idén dolgozom, de ha szabadnapom lesz akkor megyek a nyagybátyámmal
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2005.06.18. 11:09:45

Silvanus írta:Nem hangzik rosszul... :wink:
Gondolom mennyire örülx :D
C.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2005.06.17. 15:25:54

Nem hangzik rosszul... :wink:
"Més Cuen un Club"
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.06.17. 12:43:38

Silvanus írta:
Lujo írta:
Silvanus írta:Szia Lujo! Ím még mindig élek, de azóta sem úsztam 1 métert sem! :? Ez persze nem jelent semmit!!! Imádok úszni, csak sajna időm nincs rá. Így elsőre azt mondom, hogy PERSZE, megyek, ahogy ígértem, de nagy kérdés, hogy mikor lesz??? Eléggé sűrű a programom az elkövetkező pár hétre!!! Lelkileg pedig inkább a július 16-ai VI. Szurkolói Tornára készülök, ahol remélem maradandót fog alkotni az EuroBarca csapata, velem együtt!!! :D

Hi Silvanus! Néhány adat a Balaton-átúszásról:

időpont: 2005. augusztus 6-a,
a www.sarkany.hu oldalon előnevezni is tudsz és ott minden infót megtudhatsz.
Augusztus 6??? NA BUMMM, ettől féltem! Sajna Lujo én augusztus 6-án a tebgerben fogok fűrdeni, és nem a Balatonban!!! Most nem is tudom, hogy :cry: vagy inkább :wink: képet vágjak! Sajnálom, tényleg!!! De neked szurkolni fogok, és persze mindenkit arra bíztatok, hogy tartson veled!!!
Na ilyen könnyen nem lehet ám kibújni. :twisted:

Akkor mondok mást: Július 24-e Balatonfüred-Tihany, táv: 3,6 km :lol:
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2005.06.17. 10:37:05

Lujo írta:
Silvanus írta:Szia Lujo! Ím még mindig élek, de azóta sem úsztam 1 métert sem! :? Ez persze nem jelent semmit!!! Imádok úszni, csak sajna időm nincs rá. Így elsőre azt mondom, hogy PERSZE, megyek, ahogy ígértem, de nagy kérdés, hogy mikor lesz??? Eléggé sűrű a programom az elkövetkező pár hétre!!! Lelkileg pedig inkább a július 16-ai VI. Szurkolói Tornára készülök, ahol remélem maradandót fog alkotni az EuroBarca csapata, velem együtt!!! :D

Hi Silvanus! Néhány adat a Balaton-átúszásról:

időpont: 2005. augusztus 6-a,
a www.sarkany.hu oldalon előnevezni is tudsz és ott minden infót megtudhatsz.
Augusztus 6??? NA BUMMM, ettől féltem! Sajna Lujo én augusztus 6-án a tebgerben fogok fűrdeni, és nem a Balatonban!!! Most nem is tudom, hogy :cry: vagy inkább :wink: képet vágjak! Sajnálom, tényleg!!! De neked szurkolni fogok, és persze mindenkit arra bíztatok, hogy tartson veled!!!
"Més Cuen un Club"
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.06.17. 10:32:21

Silvanus írta:Szia Lujo! Ím még mindig élek, de azóta sem úsztam 1 métert sem! :? Ez persze nem jelent semmit!!! Imádok úszni, csak sajna időm nincs rá. Így elsőre azt mondom, hogy PERSZE, megyek, ahogy ígértem, de nagy kérdés, hogy mikor lesz??? Eléggé sűrű a programom az elkövetkező pár hétre!!! Lelkileg pedig inkább a július 16-ai VI. Szurkolói Tornára készülök, ahol remélem maradandót fog alkotni az EuroBarca csapata, velem együtt!!! :D

Hi Silvanus! Néhány adat a Balaton-átúszásról:

időpont: 2005. augusztus 6-a,
a www.sarkany.hu oldalon előnevezni is tudsz és ott minden infót megtudhatsz.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Silvanus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:02:59
Tartózkodási hely: Budapest

2005.06.16. 15:03:04

Szia Lujo! Ím még mindig élek, de azóta sem úsztam 1 métert sem! :? Ez persze nem jelent semmit!!! Imádok úszni, csak sajna időm nincs rá. Így elsőre azt mondom, hogy PERSZE, megyek, ahogy ígértem, de nagy kérdés, hogy mikor lesz??? Eléggé sűrű a programom az elkövetkező pár hétre!!! Lelkileg pedig inkább a július 16-ai VI. Szurkolói Tornára készülök, ahol remélem maradandót fog alkotni az EuroBarca csapata, velem együtt!!! :D
"Més Cuen un Club"
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2005.06.16. 13:09:37

Korábban már kérdeztem ugyan, hogy van-e kedve valakinek jönni az átúszásra, de most úgy érzem, itt az ideje egy topicot is nyitni a Balaton-átúszásnak. Ez egy remek sportesemény, ahol bizonyíthatjuk, hogy nem csak a hangunk nagy, kitartásunk is van és teljesíteni tudjuk a távot. Korábban volt egy komoly jelentkező, Silvanus, de nem tudom mi van vele mostanában, készül-e az átúszásra. Én azért remélem, hogy lesz legalább 5-10 ember, aki ennek az oldalnak rendszeres látogatója és teljesíti a távot is.
Egyébként én már 2 hete megkezdtem a felkészülést, már napi 3000 m-t úszok.
Az átúszás teljes távja 5200 m. Ez nem olyan vészes, örülnék, ha összejönne egy jó kis csapat.
KépKépKép

A Barcelona múltbeli magyar csillagai.
Lezárt