Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.11. 21:43:02

rhynn írta:sziasztok, kérdésem a következö lenne, hogy ki az a francia gyerek akit vkpra javasoltak páran?
Gondolom Gourcuf ..de sztem el kell felejteni.
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2010.06.11. 21:31:17

sziasztok, kérdésem a következö lenne, hogy ki az a francia gyerek akit vkpra javasoltak páran?
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Jason
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.24. 11:25:45

2010.06.11. 15:57:23

hirek:

Robinho ügynöke Evandro de Souza a jövő héten utazik manchesterbe, hogy megállapodjanak a brazil távozásáról Roberto Mancinivel és a city vezetőséggel.Ami számunkra azért lehet talán kulcsfontosságú, mert a játékos azt nyilatkozta hogy szivesen igazolna a barcába, amit az ügynöke is megerősitett.Fabré ügyében pedig állitólag az a legújabb fejlemény hogy az utolsó kisérletett akrjuk tenni érte. :cry:
Kép
David Villa: Elmondhatom, pár perc elég volt arra, hogy beépüljek a Barcába, hiszen a spanyol válogatottban a katalán csapat legjobbjaival évek óta együtt játszom. Tudom, hogy például Xavi melyik helyre indít le, ha éppen álmomból ébresztenek fel.
________________________________________
Az Álombarcám: Neuer-Van Der Wiel-Piqué-Fabio Coentrao-Taiwo-Fabregas-Moussa Sissoko-Iniesta-Messi-Dzeko-Villa
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.11. 13:34:02

Barca99!

Gyulát nagyon szerettem , de azért kilógott abból a csapatból, már akkor is szívesebben néztem Messit helyette, csak hát lesérült...
és értem mit mondasz, csak szerintem pl Silva drága lenne ahhoz , hogy csere legyen , meg nem hiszem hogy elfogadná hogy Pedro előtte lenne (mert nálam mindenképpen, de szerintem Pepnél is)
+meggyőződésem, hogy Pep alapvetően számít Ibrara is és Villa baltámadó posztra érkezett...


a hol voltál az elmúlt években megjegyzést , pedig elsősorban a zárójeles mondandódra írtam

Nem kell egyetértenünk, szerinted lenne helye pl Silvának , szerintem is elférne éppen a csapatban, de vannak jóval jobb alternatívák is szerintem, és így drága mulatságnak tartanám...( jobb oldali támadóként Messi pihentetése céljából is jó lenne , de ismétlem szerintem szükségtelen)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.06.11. 12:25:46

barcalaci84 írta:te hol voltál az elmúlt pár évben? :D

természetesen nem ugyanolyan hatékonysággal ad be egy jobb lábas a balszélről, de nem is ezt kell erőltetni a Barcaban...( beadás elsősorban a szélsőhátvédek kenyere nálunk)bár Pedro pl kb ugyanúgy ad be ballal mint jobbal...
Semmi szükség , hogy még a baltámadó is a beadásokat erőltesse...

A zárójeles megállapításod pedig igen érdekes , ha tisztában vagy vele, hogy a spanyol válogatott felállása elsősorban 4-4-2, már ha mindkét klasszis csatár egészséges...Ilyen felállás esetén Silva is a bal oldalt illetve Navas jobb oldalt fog játszani (már ha becserélik...)De a miénkhez hasonló felállás esetén Del Bosque is az ellentétes láb/szélt választaná...
Silvanak most fogott meg a játéka igazán, ez a Messi szerepkör talán még jobban is állt neki, mint a hagyományos 4-4-2 ben a szélső kp , bár abban is az egyik legjobb...

A 4-3-3 esetén mindenképpen az ellentétes láb /szél a nyerő, mint azt mi évek óta bizonyítjuk, de egyre több csapat veszi át (nem mintha mi találtuk volna ki), lásd Bayern ahol van egy kiváló ballábas és jobb lábas támadó, mégse cserélik vissza a helyüket a klasszikus balláb balszél taktikára...

Silva-t szívesen látnám a Barcaba ha esély lenne 4-4-2 -re ,de mivel nincs,így felesleges , mert Messivel szemben nincs esélye...
Amikor Giuly játszott a jobb oldalon? :P És 4-3-3-ban BL-t nyertünk?

Egyébként továbbra sem értem, mi nem világos. Ha baltámadót keresnek, akkor én elfogadnék egy ballábas játékost is, mert 1., Messi és Villa rohadt gólerős, talán elég lenne olyas valaki, aki alájuk dolgokzik 2., ott van Pedro, aki letett annyit az asztalra, hogy jövőre is sokszor lesz kezdő, ergo arra is van megoldás, aki befelé tud cselezni. Két alternatíva lenne egy posztra.

Remélem így érthető, mert úgy érzem eléggé elbeszélünk egymás mellett.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.11. 00:32:38

barca99 írta:
barcalaci84 írta:érdeksen gondolkoztok...
Azért is hasonlított a Barca játékára , mivel hasonló volt a felállás...
Iniesta-Villa -Silva
Mindkét játékos ellntétes lábbal a széleken

Ui:abban, hogy jobb lábas a balszélső az a nagy fegyver, hogy a kapuratörésen kívül akár meghúzhatja az alapvonal felé, míg egy ballábas csupán az utóbbira képes igazán hatékonyan
Szóval jobblábas esetélben ott van a biztonytalanság, hogy mit fog csinálni, jóval nehezebb ellene védekezni...

De úgy látszik ezt már Del Bosque is így gondolja amennyiben csak egy klaszzis csatár áll rendelkezésére...

Sőt még Gál Lajos is rájött erre... :D
Ja, persze. :D Jobblábas bal oldalon pont olyan hatékonysággal húzza meg a szélen, és játssza középre, mint ahogy egy bal lábbas bal oldalon befelé cselez. :)

(Egyébként meg az első számú cserékből az látszik, hogy jobb oldalon egyértelműen Navas az első számú alternatíva, holott az EL-győztes Atleticó-ból jöhetett volna Reyes, ő cselezget jobbról befelé. Tehát Del Bosque-nak is jó egy alternatívaként ez a megoldás. Ezért gondolom, hogy ide is beférne, mert Pedro ugye adott.)
te hol voltál az elmúlt pár évben? :D

természetesen nem ugyanolyan hatékonysággal ad be egy jobb lábas a balszélről, de nem is ezt kell erőltetni a Barcaban...( beadás elsősorban a szélsőhátvédek kenyere nálunk)bár Pedro pl kb ugyanúgy ad be ballal mint jobbal...
Semmi szükség , hogy még a baltámadó is a beadásokat erőltesse...

A zárójeles megállapításod pedig igen érdekes , ha tisztában vagy vele, hogy a spanyol válogatott felállása elsősorban 4-4-2, már ha mindkét klasszis csatár egészséges...Ilyen felállás esetén Silva is a bal oldalt illetve Navas jobb oldalt fog játszani (már ha becserélik...)De a miénkhez hasonló felállás esetén Del Bosque is az ellentétes láb/szélt választaná...
Silvanak most fogott meg a játéka igazán, ez a Messi szerepkör talán még jobban is állt neki, mint a hagyományos 4-4-2 ben a szélső kp , bár abban is az egyik legjobb...

A 4-3-3 esetén mindenképpen az ellentétes láb /szél a nyerő, mint azt mi évek óta bizonyítjuk, de egyre több csapat veszi át (nem mintha mi találtuk volna ki), lásd Bayern ahol van egy kiváló ballábas és jobb lábas támadó, mégse cserélik vissza a helyüket a klasszikus balláb balszél taktikára...

Silva-t szívesen látnám a Barcaba ha esély lenne 4-4-2 -re ,de mivel nincs,így felesleges , mert Messivel szemben nincs esélye...
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.10. 19:49:28

Látja vagy sem,nem köteles elengedni. Villa is hány évig kinlódott mire eljöhetett. Itt a pénz diktál,30 milláért nem fogják odaadni,de még 40-ért sem. Meg kell húznunk egy határt ami nálam max. 50 milla (tudom,hogy nagyon sok,de az értéke kb. ennyi),s annál többet nem szabad adni. Szerintem a vezetőség is kb. igy van a dologgal (nem az összegre értem,mert azt nem tudhatjuk mennyi a plafon náluk) mert már a B terv is megvan Silva személyében. S őszintén szólva én vele sem lennék szomorú,de most abba ne merüljünk bele,hogy ha jövőre jön Cesc akkor sokan lesznek stb. az még messze van,egyenlőre a jelenre koncentráljunk,s én továbbra is tartom,hogy kell valaki aki tudja komolyabban helyettesiteni Xavit és Init. Láthatjuk,hogy még el sem kezdődött a VB és Ini már megsérült,szerencsére nem súlyosan,de...
danid007
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.07.30. 14:05:37
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.10. 19:36:48

Nem tudom, hogy ez a hír mennyire hiteles, de ha az, akkor Wengerben nagyot csalódtam. Nem hiszem el, hogy nem látja, hogy Cesc már nem ott akar játszani. http://www.fc-arsenal.hu/hirek/4009,fab ... cott-.html
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.10. 19:04:10

Nekem meg a Toure ügyből kezd [auto_cenzúra] elegem lenni,mert meggyőződésem,hogy a Cesc ügy emiatt nem jut egyről a kettőre. Úgy értem,hogy azért ilyen 30 millás komolytalan (mert valljuk be hogy az) ajánlatokkal próbálkozunk,mert arra várunk,hogy mi lesz Yaya-val,mennyiért megy ha megy,ebből mennyit szánhatunk Fabregas-ra,mennyiért tudunk helyette hozni valakit.... Szóval szerintem Yaya lesz itt a kulcs :roll:
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.06.10. 18:35:38

Igazából már kezdem unni ezt a Cesc-ügyet. Az Arsenal hozzáállása valóban nem a legkészségesebb, ám ki válna meg szívesen a karmesterétől?!

Valljuk meg, Cesc a padra érkezne- nálam legalábbis. Egy agyonsztárolt játékosról beszélünk, aki jelenleg meg sem közelíti Xavi szintjét, Iniesta pedig egészen egyedülálló poszton játszik, ahol Andres szintén jobb, mint Fabregas.

Fabregas mellett szól, hogy éveken belül elérhet Xavi szintjére, benne van a Barca-vér, és rotációs lehetőséget biztosít a két kreatív középpályásunknak.

Azonban azt gondolom, hogy ezzel együtt is 40-45 millió euró a felső határ, amit érdemes érte kiadni. Ha ezek után sem tud megegyezni a két klub, akkor más után is nézhetünk, hiszen olcsóbb áron is ismerünk kreatív középpályásokat.

Mellesleg ha Cesc is azt a hozzáállást tanúsítja, mint a Barca, akkor nem hiszem, hogy akadálya lehet a transzfernek.
nuh
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.02.22. 09:35:23

2010.06.10. 18:16:52

Most az a helyzet, hogy holnap elkezdődik a VB és a játékosok csak a nemzeti válogatottjukra fognak koncentrálni, ami nem tudom kizárja e a klubok közötti kapcsolatot, puhatolózást, de a játékosok nyugalma érdekében nem fognak egymással tárgyalni valószínűleg. Ami azt jelenti, legalább 2-3 hétig nem kéne híreket hallani konkrét ajánlatokról, tehát csak találgatások lesznek szerintem, amiből sok nagyon nagy kamu lesz. Szóval mi is koncentráljunk a Vb-re és szurkoljunk kedvenceinknek.
Avatar
Csoppy
Barça B
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2006.10.18. 16:56:41
Tartózkodási hely: London

2010.06.10. 17:50:52

Hunter91 írta: Hogyha pedig nem engednék el felbontja a szerződést 35misi a Barca zsebéből és itt is van :D
á dehogy lenne botrány belőle... gondolkozz már egy kicsit mielőtt billentyűzet elé ülsz.
Oleguer az Afc Ajax játékosa= Van isten!!!

BASS IN YOUR FACE!!!!!!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.06.10. 17:45:19

Nem történhet meg,ugyanis olyat nem tehet,jelen pillanatban,hogy kivásárolja magát!
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.06.10. 17:10:49

SuperMessi írta:
Hunter91 írta:Hogyha pedig nem engednék el felbontja a szerződést 35misi a Barca zsebéből és itt is van :D
Az nem fog megtörténni
Hát sztem ha továbbra is ezt folytatja az Arsenal, akkor fel tudják ennyire b*szni Cesc és Laporta agyát
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.10. 16:09:07

Tényleg,még lehet én is :lol:
ahetaton
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.01.13. 22:40:26
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.06.10. 16:05:54

Hunter91 írta:
zsoltfree írta:Mindenhol sokat foglalkoznak vele:

http://www.fc-arsenal.hu/hirek/4005,piq ... onnyu.html
"Az Arsenal már visszautasított egy 35 €-os ajánlatot és elmondták, nem fogják eladni a kapitányukat. Mindenesetre, Barcelonában már eldöntötték, hogy nyomást fognak gyakorolni a klubra Fabregas körbe udvarlásával és megkísérlik visszahozni a Nou Camp stadionba."

Ennyiért én sem adnám el :D :D :D
Hát igen, 35€-nál talán én is többet érek. :D
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.10. 15:28:27

Ha ennyi a végleges ajánlatunk akkor kár is erölködni,csak kinevettetjük magunkat,ennyiért én sem adnám el.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.06.10. 15:25:36

zsoltfree írta:Mindenhol sokat foglalkoznak vele:

http://www.fc-arsenal.hu/hirek/4005,piq ... onnyu.html
"Az Arsenal már visszautasított egy 35 €-os ajánlatot és elmondták, nem fogják eladni a kapitányukat. Mindenesetre, Barcelonában már eldöntötték, hogy nyomást fognak gyakorolni a klubra Fabregas körbe udvarlásával és megkísérlik visszahozni a Nou Camp stadionba."

Ennyiért én sem adnám el :D :D :D
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.06.10. 15:03:21

zsoltfree írta:Mindenhol sokat foglalkoznak vele:

http://www.fc-arsenal.hu/hirek/4005,piq ... onnyu.html
Hát hallod, egy Arsenal oldalon gondolom, hogy foglalkoznak vele..
Hisz (még) az Ő játékosuk.. :roll:
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2010.06.10. 14:51:28

Nah Silva ismét terítéken! Mondjuk és Ces-től függetlenül is örülnék neki! 8)
Igaz, hogy a Szeszt mindenki szereti, de azért egy Szilva se rossz! :lol:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... ni-2032005
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.10. 14:28:53

Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.06.10. 14:11:48

LM10 írta:Szerintem nem veszünk már senkit a támadó sorba. Ibra maradni fog még minimum 1 évig. Erre jó példa Zambrotta,Gudjohnsen vagy Henry esete is.
Így a támadósor szvsz a jövőévben: Messi,Ibra,Villa,Pedro,Bojan,Jeffren.

Fabregas körül nagy a huzavona, de ezen a nyáron már meg szerezzük, mivel még tavaly nem volt szándékában, hogy jöjjön, de idén már ő is jönne.
Touré távozása esetén pedig vagy Keita lesz a VKP Busquets mögött vagy veszünk pl egy Diarra szintű csere VKP-t.
Így a középpálya a jövő élben: Busquets,Xavi,Iniesta,Fabregas,Keita,ÚJ VKP

A védelem szinte adott. Az a kérdés, hogy jön-e valaki a jobb oldalra Alves mögé, és a hogy a felesleges játékosok közül kik mennek. Abidal,Maxwell,Alves,Puyol,Piqué,Milito biztos maradók. Csiga,Márquez,Caceres és Henrique közül 1 valaki marad, a többi megy. Szerintem Csigrinszkij fog maradni.
Így a védelem így nézne ki a következő szezonban: Abidal,Puyol,Piqué,Alves,Maxwell,Milito,Csigrinszkij,új jobb védő.

Így lenne kb. 22 fős játékos keret, és az Atleticből még feljöhetnek a tehetségek. Kíváncsi vagyok ezekből mik fognak bekövetkezni :D
Csere vkp felesleges, mert sem Sergio, sem Keita nem éppen sérülékenyek, de ha mindketten kidőlnének, akkor Fabregas :twisted: is tudna ott játszani, és a védelemből is feljebb tud lépni Piqué vagy Csigrinszkij (úgysem kerül rá sor). Inkább Jonathan és Thiago kellene, ők játsszanak inkább, ha kampec az irányítóknak, ne Keita!
Jobbszélen meg - ha Alves eltiltott, pihen vagy sérült - simán eljátszik Maxwell. Megérdemli a lehetőséget, hiszen pl. a Madridban kezdő lehetne.
HA meg jön a sérüléshullám megint akkor bátran lehet nyúlni megintcsak a fiatalokhoz (Montoya úgyis hosszabított).
Més que un club.
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.06.10. 14:11:32

LM10 írta:Szerintem nem veszünk már senkit a támadó sorba. Ibra maradni fog még minimum 1 évig. Erre jó példa Zambrotta,Gudjohnsen vagy Henry esete is.
Így a támadósor szvsz a jövőévben: Messi,Ibra,Villa,Pedro,Bojan,Jeffren.

Fabregas körül nagy a huzavona, de ezen a nyáron már meg szerezzük, mivel még tavaly nem volt szándékában, hogy jöjjön, de idén már ő is jönne.
Touré távozása esetén pedig vagy Keita lesz a VKP Busquets mögött vagy veszünk pl egy Diarra szintű csere VKP-t.
Így a középpálya a jövő élben: Busquets,Xavi,Iniesta,Fabregas,Keita,ÚJ VKP

A védelem szinte adott. Az a kérdés, hogy jön-e valaki a jobb oldalra Alves mögé, és a hogy a felesleges játékosok közül kik mennek. Abidal,Maxwell,Alves,Puyol,Piqué,Milito biztos maradók. Csiga,Márquez,Caceres és Henrique közül 1 valaki marad, a többi megy. Szerintem Csigrinszkij fog maradni.
Így a védelem így nézne ki a következő szezonban: Abidal,Puyol,Piqué,Alves,Maxwell,Milito,Csigrinszkij,új jobb védő.

Így lenne kb. 22 fős játékos keret, és az Atleticből még feljöhetnek a tehetségek. Kíváncsi vagyok ezekből mik fognak bekövetkezni :D
Csere vkp felesleges, mert sem Sergio, sem Keita nem éppen sérülékenyek, de ha mindketten kidőlnének, akkor Fabregas :twisted: is tudna ott játszani, és a védelemből is feljebb tud lépni Piqué vagy Csigrinszkij (úgysem kerül rá sor). Inkább Jonathan és Thiago kellene, ők játsszanak inkább, ha kampec az irányítóknak, ne Keita!
Jobbszélen meg - ha Alves eltiltott, pihen vagy sérült - simán eljátszik Maxwell. Megérdemli a lehetőséget, hiszen pl. a Madridban kezdő lehetne.
HA meg jön a sérüléshullám megint akkor bátran lehet nyúlni megintcsak a fiatalokhoz (Montoya úgyis hosszabított).
Més que un club.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2010.06.10. 14:10:56

Hunter91 írta:Hogyha pedig nem engednék el felbontja a szerződést 35misi a Barca zsebéből és itt is van :D
Az nem fog megtörténni
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.06.10. 13:57:15

Szerintem mindenképpen jönni fog idén Cesc.
Vagy kifizetjük érte a kért összeget.
Hogyha pedig nem engednék el felbontja a szerződést 35misi a Barca zsebéből és itt is van :D
Lezárt