Bajnoki Mérkőzések 10-11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz az új idénytől?

Könnyed címvédés
67
13%
Kiélezett versenyfutás, tavalyi eredménnyel
362
72%
Real Madrid bajnoki címet
40
8%
Európa Liga szereplés
4
1%
Biztos bennmaradás
29
6%
 
Szavazatok száma: 502
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.04. 01:07:34

szkeptikus06 írta:
Bányász írta:Ember...a magyar válogatott mikor volt jó az elmúlt 20 évben? :)

"Kínomban már csak nevetni tudok azon",h mennyi butaságot összehordott egy pár ember a meccs óta itt a fórumon.

Nagyon sokan"nem Barca szintű" fórumozók. :)
Én csak azt nem értem,hogy mi azon a butaság,hogy amatőr módra ténykedik a csapat vezetősége már két éve az átigazolási időszakban, ennek eredménye képen a csapat folyamatosan romlik, az emberek nagy többsége pedig elégedett azzal,hogy jók vagyunk,csak nem mennek be a helyzetek meg jó így a csapat,mert az edző jónak látja. Sajnos sokan nincsenek itt sem tisztában azzal,hogy egy edző is tud hibázni és hogy jelenleg sokkal gyengébb a csapat,mint tavaly volt, arról nem is beszélve,hogy 2 éve mi volt itt. És sajnos jó lesz megbarátkozni azzal,hogy idén nem lesznek gálák és címek. valahol ez az élet rendje a fociban,hogy nem lehet egyfolytában a csúcson lenni,de egy okosabb igazolási politikával ez a csapat sokkal masszívabb és versenyképesebb kerettel rendelkezne,mint most. Idén például csapatot váltott Özil,Diego és Ramires tkp poszton,hogy Van der Vaart-ot ne is említsem. Persze a vezetőség egész nyáron Fabregas hátsóját nyalta-eredménytelenül. Nem hiszem,hogy Diegoval pl. rosszabbul jártunk volna.

"Ember..." lehet itt takarózni meg nyugtatgatni,hitegetni magad,hogy jaj ,de überkirály így is a csapat,csak most Xavi nem játszott,máskor meg jaj válogatott forduló volt,azért nem mentek be a helyzetek,aztán meg majd Iniesta nem játszott ,azért nem jött az eredmény,stb. Aztán év végén meg lehet nézni,hogy hol áll a csapat. Sehol.
Én még emlékszem a 2006-2007-es szezonra,amikor ugyanez ment a fórumon,hogy jaj,most ez ,jaj most az,meg belefér a Getafe meg Levante ellen egy döntetlen meg stb. Aztán év végén meg a sok okos szurkoló ököllel dörzsölte a szemét,hogy pontegyenlőséggel maradtunk alul. Pedig,ha akkor a Levante vagy Getafe vagy egy másik piti kis fosch csapat ellen bemegy egy gól... de persze ezeknek a döntetleneknek a 2010-2011-es szezonban főleg szezon elején egyáltalán nincs jelentősége.

:roll:
A helyzetkihasználásnak áruld már el, hogy mi fene köze van az átigazolási politikához? Lelkiállapot és forma kérdése, ugyanezek a játékosok jobb passzban lőttek volna 7-8 gólt és most a hátsójukat nyalnád. Persze hosszútávon ezen változtatni kell, mert ilyen helyzetkihasználással nem lehet bajnokságot nyerni. Viszont ez nem lehetetlenség és nem attól függ, hogy milyen keret. Semmi köze hozzá. A játék meg van, 2006-07-ben csak álmodtunk volna ilyen játékról :) Még 05-06-ban sem játszottunk így,ahogy a Pep-team (aki követ el persze hibákat). A 06-07-es szezon pedig kifejezetten szenvedős volt, csak azért dicsérjük mostanság, mert átéltük a rákövetkező még szenvedősebb évet is :D
szkeptikus06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.07.19. 01:17:37

2010.10.04. 00:59:52

Bányász írta:Ember...a magyar válogatott mikor volt jó az elmúlt 20 évben? :)

"Kínomban már csak nevetni tudok azon",h mennyi butaságot összehordott egy pár ember a meccs óta itt a fórumon.

Nagyon sokan"nem Barca szintű" fórumozók. :)
Én csak azt nem értem,hogy mi azon a butaság,hogy amatőr módra ténykedik a csapat vezetősége már két éve az átigazolási időszakban, ennek eredménye képen a csapat folyamatosan romlik, az emberek nagy többsége pedig elégedett azzal,hogy jók vagyunk,csak nem mennek be a helyzetek meg jó így a csapat,mert az edző jónak látja. Sajnos sokan nincsenek itt sem tisztában azzal,hogy egy edző is tud hibázni és hogy jelenleg sokkal gyengébb a csapat,mint tavaly volt, arról nem is beszélve,hogy 2 éve mi volt itt. És sajnos jó lesz megbarátkozni azzal,hogy idén nem lesznek gálák és címek. valahol ez az élet rendje a fociban,hogy nem lehet egyfolytában a csúcson lenni,de egy okosabb igazolási politikával ez a csapat sokkal masszívabb és versenyképesebb kerettel rendelkezne,mint most. Idén például csapatot váltott Özil,Diego és Ramires tkp poszton,hogy Van der Vaart-ot ne is említsem. Persze a vezetőség egész nyáron Fabregas hátsóját nyalta-eredménytelenül. Nem hiszem,hogy Diegoval pl. rosszabbul jártunk volna.

"Ember..." lehet itt takarózni meg nyugtatgatni,hitegetni magad,hogy jaj ,de überkirály így is a csapat,csak most Xavi nem játszott,máskor meg jaj válogatott forduló volt,azért nem mentek be a helyzetek,aztán meg majd Iniesta nem játszott ,azért nem jött az eredmény,stb. Aztán év végén meg lehet nézni,hogy hol áll a csapat. Sehol.
Én még emlékszem a 2006-2007-es szezonra,amikor ugyanez ment a fórumon,hogy jaj,most ez ,jaj most az,meg belefér a Getafe meg Levante ellen egy döntetlen meg stb. Aztán év végén meg a sok okos szurkoló ököllel dörzsölte a szemét,hogy pontegyenlőséggel maradtunk alul. Pedig,ha akkor a Levante vagy Getafe vagy egy másik piti kis fosch csapat ellen bemegy egy gól... de persze ezeknek a döntetleneknek a 2010-2011-es szezonban főleg szezon elején egyáltalán nincs jelentősége.

:roll:
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.10.04. 00:41:18

Ember...a magyar válogatott mikor volt jó az elmúlt 20 évben? :)

"Kínomban már csak nevetni tudok azon",h mennyi butaságot összehordott egy pár ember a meccs óta itt a fórumon.

Nagyon sokan"nem euroBarca szintű" fórumozók. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
szkeptikus06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.07.19. 01:17:37

2010.10.04. 00:27:37

ElBartimaeus írta:Az első félidő brutális volt. Egyszerűen le lett mosva a Mallorca. A másodikban kiegyenlítettebb lett a meccs, de még mindig dominált a csapat. Kérdem én, akkor mi a francért kell egyből elmondani minden rossznak a csapatot? Jól játszottak, épp csak nem lőtték be a helyzeteket. Nagyon szép támadások voltak, Pedro, Messi és Iniesta is zseniálisan játszott, nem is érződött Xavi hiánya. Aztán jött egy kontra, majd egy szöglet és a bekapott peches gól. Majd nagoyn erősen visszaálló Mallorca és szenvedő Barca. Épp csak annyit kéne tenni, hogy le kéne zárni időben a meccset. Mostanában nem mennek be a helyzetek, ezen kéne változtatni. A játék maga még mindig fantasztikus. Csak mind Pedro, mind Villa, mind Bojan, sőt még Iniesta is gólszerzési lehetetlenségben szenved. Ennyi. Nem leszünk bajnokok egy ilyen meccsből kiindulva. Vakok vagytok? Vagy csak az eredményt nézitek... :roll:
Ez mind szép és jó,csak a gond az,hogy hiába játszunk szépen,ha nincs eredménye. Ha valaki bajnok lesz,utólag nem fog senkit sem érdekelni,hogy hogy játszott.
Sajnos előjön az a probléma, ami várható volt, ha jönnek a sérülések és eltiltások, akkor csúszni fognak be a döntetlenek meg vereségek. Ugyanis nagyon szűk a keret, Jeffren,Bojan, Thiago,Dos Santos ,Nolito pedig inkább elvesznek a játékból,mint hozzátesznek.
Persze, lehet mondani,hogy semmi probléma meg jó csapat,ahogy van,mert Pep szerint jó, csak éppen ezt az eredmények nem támasztják alá idén. Ha két alapember kidől,akkor cseszheti a csapat. Messin és Villán kívül pedig nincs más,aki képes lenne gólt lőni.
Azért az nekem nagyon böki a szemem,hogy a BL csoportmeccsünket "áldoztuk be" ezért a bajnokiért és egy kalap "azt a bizonyos barna dolgot" kaptunk érte.
Ide vezet,hogy el lett rontva az átigazolási időszak. Örülhetünk,ha a hajrában a 3. hely meglesz.

szerk.: Ja, és még valami. Kínomban már csak nevetni tudok azon, hogy jó a csapat meg erős,csak a helyzeteket kéne belőni. Ugyanis ez szó szerint véve kb. a magyar válogatottra is igaz már vagy húsz éve és mégsem jutunk előre. Ha egy csapat nem lövi be a helyzeteit, nem tud győzni,legfeljebb egy döntetlent elérni. Aki pedig nem tud győzni az már jó nem lehet.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.04. 00:09:54

Az első félidő brutális volt. Egyszerűen le lett mosva a Mallorca. A másodikban kiegyenlítettebb lett a meccs, de még mindig dominált a csapat. Kérdem én, akkor mi a francért kell egyből elmondani minden rossznak a csapatot? Jól játszottak, épp csak nem lőtték be a helyzeteket. Nagyon szép támadások voltak, Pedro, Messi és Iniesta is zseniálisan játszott, nem is érződött Xavi hiánya. Aztán jött egy kontra, majd egy szöglet és a bekapott peches gól. Majd nagoyn erősen visszaálló Mallorca és szenvedő Barca. Épp csak annyit kéne tenni, hogy le kéne zárni időben a meccset. Mostanában nem mennek be a helyzetek, ezen kéne változtatni. A játék maga még mindig fantasztikus. Csak mind Pedro, mind Villa, mind Bojan, sőt még Iniesta is gólszerzési lehetetlenségben szenved. Ennyi. Nem leszünk bajnokok egy ilyen meccsből kiindulva. Vakok vagytok? Vagy csak az eredményt nézitek... :roll:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.10.04. 00:02:33

Nem kell itt temetni a csapatot! Nagyon erősek vagyunk, csak a helyzeteket kéne belőnünk! Nekem ma 3 ember játéka okozott főképp csalódást! Dani Alves ész nélkül rohangál le-fel az oldalvonal mellett, és ma állandóan rossz döntést hozott! A beadásait ismerjük, de hogy miért nem akar gólt lőni azt nem értem? Megvolt rá az esélye! Másrészt ki kell emelnem, hogy Piqué, aki összességében nem játszott rosszul, rengeteg labdát eladott, amiből nagyobb baj is lehetett volna. Ez rá nem jellemző! És végül Bojan...hát igen. Nekem nagy kedvencem, mindig drukkolok neki, ha játszik, hogy találjon a kapuba, lőjje a gólokat, legyen önbizalma. Ma értékelhetetlen teljesítményt nyújtott. Valahogy fejben nem oké a gyerek. Mikor megkapja az esélyt, rendszeresen csődöt mond. Vagy csak ennyi lenne benne? Már nem is tudom!
Összességében viszont elmondható, hogy elől egyszerűsíteni kell a játékunkat! Ha megvan az esély kapura lőni, akkor nem kell passzolni, hanem meg kell rúgni. Imádom nézni, amit a pályán csinálunk, de az utolsó passzokat hanyagolni kéne. Ami viszont zseniális, az az, hogy Fabregas nélkül is meglesz a megfelelő Xavi utódunk, mert ez a Tiago gyerek fantasztikus!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.03. 23:17:08

Jön egy rosszabb eredmény mindenki temeti a csapatot, mindenki hibás!Én abszolút élveztem a meccset, nem mentek be a helyzetek majd a 2ik félidőben picit kapkodtunk, begörcsöltek a fiúk és ez lett!De temetni már mindent hatalmas felelőtlenség!A játék biztató volt, nem megy be van ilyen!Bojannak nem ment tény, Alves nem tud beadni tény, Iniestától többet vártam volna, főleg ilyen helyzetben, hogy nincs Xavi!Milito-Pique páros néha bizonytalankodott, Abidal kiválóan játszott fellépett támadásokhoz, és rendszeresen visszaért és szerelt hátul!Mascherano hatalmas pozitívum nálam, rengeteget szerelt, s voltak lövései is a hajrában mikor érezhető volt a nagy akarás!Keita ismét csak jól zárt Mascheranoval együtt, s eladott labdára ismét csak nem emlékszem a Mali válogatottól!Messi picit haloványabb volt a 2ik félidőben érződött rajta a kihagyás!Pedro pedig ismét csak rengeteget dolgozott, s nagyon rossz hír, hogy megsérült!Hatalmas vérveszteség!Hát kb ennyi!Ami viszont nagyon aggasztó, hogy a pálya állapota borzalmas.....
Jah és minden tisztelet a Mallorcáé!Pontot rablni a Realtól otthon majd idegenben tőlünk hatalmas fegyvertény!Laudrup a Getafénél is szimpatikus edző volt, ráadásul focistának se utolsó, le a kalappal!Sajnos ki kell jelenteni, hogy nyerhettek is volna, Webó behozatala meg jó döntés volt, mert nagyon pörgött!De ránk nézve meg fel a fejjel, jön a Valencia rangadó, s lehet javítani!Idén hál istennek kiegyenlítettebb a mezőny, úgy vélem!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.03. 23:13:39

Szerintem pedig nem kell keresni magasztos okokat, vagy játékosok hiányát a döntetlen mögött. A játék az első félidőben parádés volt, a másodikban sem volt rossz. Egy rossz szériában vagyunk, amiben nem tudjuk eléggé kihasználni a helyzeteinket. Ha ez a gát átszakad, akkor hihetetlen gól gazdag és parádés meccseket kapunk majd a csapattól szvsz. Ezen lehet javítani, nem a játékkal van a baj. Ha ma az elején belövünk egy-két helyzetet, akkor gála lett volna, 5-6 góllal.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2010.10.03. 23:13:15

tibor1158 írta:mióta Henry elment nincs bal szélső csatárunk. Eto és Toure eladása a legnagyobb baromság volt. szerintem Rooney jó igazolás lenne, de hát majd meglátjuk. kérdés csak az hogy adnak -e érte annyi pénzt.
- hát igen, a két csoki színű srác eladása, kapitális hiba volt, de Rooney idehozása is az volna! :wink:
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2010.10.03. 23:04:42

mióta Henry elment nincs bal szélső csatárunk. Eto és Toure eladása a legnagyobb baromság volt. szerintem Rooney jó igazolás lenne, de hát majd meglátjuk. kérdés csak az hogy adnak -e érte annyi pénzt.
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2010.10.03. 22:59:55

mióta Henry távozott nincs bal szélső csatárunk. szerintem Rooney jó igazolás lenne, de hát majd meglátjuk. kérdés csak az hogy adnak-e érte annyi pénzt.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.03. 22:56:19

Igazéból ez a meccs is bebizonyította amitől féltem: mi nem Messi vagy Iniesta függők, hanem Xavi függők vagyunk. Lehet, hogy ez közhely, de baromira hiényoztak a pontos passzok, az utolsó gyilkos beemelések, szöktetések, sőt lövések. Mert valljuk be, ha Ini átlövésre szánja el magát az Kiskunmajsán köt ki, vagy pedig a kapus kezébe vánszorog.

Semmi sincs veszve. 1-1 meglepetés eredmény belefért, de mostmár nem szabad hibázni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.10.03. 22:53:52

víscaelbarca!forever írta:nem tom ki hogy van vele de a mai meccsen jól jött volna az a colos kampóorrú svéd :?
Eléggé jól jött volna pont ezen a meccsen. Úgy gondolom, hogy a hatkupás idény óta mindkét nyári átigazolási szezonban verhetetlenné tudtuk volna erősíteni a csapatot, ehelyett a húzóemberek elküldésétől volt hangos a média (Samu, Touré, Ibra, stb.).

Az Ibra-transzfernek talán a módján akadtam ki legjobban, illetve hogy 1 év után.. és Eto'o beáldozásával...

Az érkezők most sem voltak rosszak, Mascherano szerelései pl. aranyat értek az utóbbi két meccsen. A csatárjátékunk viszont meglehetősen harmatos. Igazi befejező nincs is a csapatban, bár talán Villára rá lehet aggatni ezt a jelzőt. Annyira viszont egyelőre nem olyan jó ő sem, hogy ellensúlyozni tudja Pedro Barca-szinten mezőnyben impotens játékát, és akkor itt térnék ki Bojanra.

Krkic már 17 éves kora óta ígéret, és 4 év alatt nem igazán sikerült kilépnie a skatulyából. Nekem Barca 9-esnek még mindig kevés, pl. az első félidőben képtelen votl normálisan átvenni egy kiugratást, és a másodikban is voltak értékelhetetlen megmozdulásai.

Az jól látszik, hogy a játékunkat kiismerték, így folyamatosan fejleszteni kellene a keretet. Én úgy látom, hogy 2009 óta a játékosanyag nem erősödött, és közben folyamatosan szűkül is a keret.

A mai meccs pontosan megmutatta, hogy mik a csapat gyengeségei:

1. nem tudjuk pótolni a középpályás ászainkat, mert szűk a keret
2. a támadósor vékony
3. Daniel Alves egyre szarabb teljesítményt nyújt, főleg a beadások terén
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.10.03. 22:51:50

Annak ellenére, hogy sok van visza el kelllene fogadni hogy Reichard csapat
is gödörbe került és egyre lejjebb. Más csapatok sem tudnak mindig a csucson lenni. Gyönyörü évek, sikerek voltak lehet -LEHET !- hogy most sülyedni kezdünk. Tul sok a megnyert cim, aminek persze örültünk. De a csucson nem lehet fennmaradni. Azért hajrá, és meglátjuk. Az átigazolásokat is átgondoltabbnak éreztem máskor. Csatárt kell venni télen.
Fecó
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2010.10.03. 22:42:43

ezt a meccset az 1.félidőben el kellett volna dönteni. helyette a semmiből jött az egyenlítő gól. ilyen játékkal nem lehet bajnokságot nyerni. szerintem nem is lesz most meg.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.03. 22:35:58

A Camp Nouban ma este pár fő híjján 80.000en gondolták úgy hosszú másfél órán keresztül, hogy Bojan és Alves két hatalmas idióta.
Ilyen szentségelést én még nem hallottam.

Egyébként nagyjából csatlakozni tudok hozzájuk, bár főleg Alvesre voltam én kiakadva. Bojantol egyrészt nemvártam semmit, másrészt ő csinált 1-1 dolgot jól is. (nem mintha ez egy pozitív mondat lehetne ha a Barca játékosáról van szó)
De Alves valami kiakasztó volt, nem csak a beadásai.
Egyébként örültem h egy ilyen Xet is megtapasztaltam kint. Pár érdekes észrevétel: Bojan régi kedvenc státusza pontosan a nullára redukálódott, ez már a meccs elején is érződött mikor még nem rontott semmit.
Valamint iszonyú hasznos egy ilyen teltház, a kapus időhúzós sárgája gyakorlatilag a közönség füttyögésének köszönhető szvsz.

Messi amúgy megint pro volt, mit sem vett vissza a formájából a kis sérülés. És be is robban ugyanúgy, nem félti magát.
Pedro és Piqué előtt is le a kalappal megint, valamint az újak közül Masch előtt emelném ma a kalapom, és a kis Thiago már 2.szor áll be csereként olyan stabilan, hogy labdát nem veszít, és kifejezetten hasznos és szép húzásai vannak előre. Szóval tetszik, szivesen látnám Bojan helyett a kezdőben néhanapján.

A Capitanot már zsinórban másodszor nemlátom, pedig tényleg már nemsok alkalmam lesz talán, és még a mezét is hiába vettem meg mostanra. No mindegy, ez most ilyen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.03. 22:31:54

ebben igazad van Mikaos, nem is neked címeztem elsősorban, hanem mostanában sokszor megtalálják őt is, pedig látjuk, mire képes...
leírtad a lényeget, viszont én az erényeihez hozzávenném a pontos, erős, lőtt passzait is, ma 1 volt belőle, de látható, h sokkal jobb egy lapos, pontos passz, mint egy ívelt pontatlan, így azt mondanám, h Dani és Abidal pont kiegészítik egymást, ki ebben jó, ki abban, összjátékban jobb a brazil, viszont a francia sem rossz! sztem sokkal jobb, ha egy defenzívebb szélsőbekk is van a pályán, mintha csak két gyalogkakukk lenne...(Maxi játéka ugye nagyon hasonlít Daniéra...)

nincs vita, kb kiegészítettük egymás mondandóját ;)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.10.03. 22:24:12

csababarca írta:Mascheranoval,meg Abidallal egyetértek,de Abidal védelmébe mondanám,hogy azért volt neki nem is egy olyan meccse,ahol világklasszis szintet hozott.
Abidalnak valóban több ilyen meccse volt. Nem is erre értettem. Egyszerűen a játékstílusa nem egyezik a Barcáéval. Ő egy "klasszikus" bal védő, és a legjobbak között van egyértelműen. De pont a "klasszikusságából" fakad az a hiánya, ami nekünk kellene. Ami Alves-ben benne van - annak ellenére, hogy a fazon képtelen egy normálisat beadni...(de kérdem én, hogy kinek is adnánk be? A 170cm-s Messinek, Pedronak, vagy a 174cm-s Bojannak? :) Való igaz, hogy Villa magasabb, s tud is fejelni, de a játékunk évek óta nem a "szélen elfutok, majd beadom"-séma).
Fecooo írta:Abidallal amúgy nem tudom mi baja van sokaknak... sztem ma nagyon jó meccset produkált, és amikor balszélen van, akkor az esetek többségében nagyon kis hiba|százalékkal játszik... sztem még Puyol is több hibát követ el mostanában, mint ő (ezzel nem azt mondom, h Abidal jobb Puyolnál!)
Nem tudom, kinek címezted, de én válaszolok rá, s csak a saját nevemben (mert a többiek nem tudom, mit írtak Abidalról).
Abidal ma a meccs egyik legjobbja volt, s sokszor nyújt és nyújtott kitűnő teljesítményt (leszámítva 1 félévnyi periódust). De -mint előbb írtam- az ő játékfelfogása és a Barcáé között nagy különbség van. Ezt a differenciát nem sikerült leküzdenie az eltelt évek alatt (sok embernek nem sikerül), s szerintem, ha valamiért ő el lesz adva valamikor, az pontosan ezért lesz. (Persze, azt azért nem szabad kizárni, hogy épp a különbözősége miatt kell maradnia, hogy ne legyünk minden oldalon ugyanolyanok).
Tehát összegezve: semmi bajom Abidallal, csupán felhívtam a figyelmet egy dologra.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.10.03. 22:21:52

A Barca meccsek az ellenfélen dőlnek el. Az ellenfélen, hogy mit tud felmutatni, milyen taktikával, milyen akaraterővel és szervezettséggel jön ki a gyepre. Csakis az ellenfélen dől el, hogy képes e felmutatni valamit. Tartom magam ahhoz, hogy defenzív foci ellen egy marék lepkét ér a Barca. Ugyanaz az unalmas forgatókönyv van már egy ideje, nem kell nagy szakértelem kiismerni a játékunkat, mindig ugyanazt csináljuk.

Mintha vakok lennének vagy nem is tudom... Ennyire nem látszik, hogy sz*rul csinálják, amit csinálnak? Guardiola egyszerűen nem látja, hogy Alvesnek le kellene operálni a lábát és még jól is járnánk vele? Hogy 16 méterről, k*rvára illene már lőni, nem tojózgatni a labdát? És hogy a labdabirtoklást úgy ahogy van, fel helyezhetjük az s*ggünkbe? Nem látják, hogy kontrázni kellene? Hogy ne mindig a 11 környékére ívelni, mert a kapus megfogja? Hogy a szögletek egyenlőek az ellenfél felszabadításával? Nem látják, hogy ugyanazon hibák tömkelegét követik el hosszú meccsek, hetek, hónapok, évek óta?

Már nincs is kedvem kritizálni Pepet és a csapatot. Úgy sem érek vele semmit, úgy sem érdekel senkit. Csináljanak, amit akarnak, már nem is mondom, hogy idegesítő és unalmas ez a rohadtul nagy töketlenség és fogócskázás. Elegem van, hogy semmilyen más taktikája nincs a El Grandenak és hogy ha egy kicsivel keményebb csapattal találkozunk, jószerencse nélkül bilibe lóg a kezünk.

Fájdalom meccset nézni, az ember reménykedik, hogy ne megint azokat az orbitális hülyeségeket lássa, de azért se. Minden, még több is meg van a csapatban, hogy a Chelseat, Intert, akárkit miszlikbe aprítsa, akkor, úgy és annyi lőtt góllal, ahogy akarja. De nem fogja. Így nem.
Football, bloody hell. /SAF/
SkinnyGH
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.03. 21:00:47

2010.10.03. 22:19:33

elbandi írta:
SkinnyGH írta:Köszönöm szépen a kedves szavakat mester,ebben a csapatban mindig mindenki jól teljesít,tökéletes a csapatunk,ugye?Észrevehetnéd,hogy nekem ez az első hozzászólásom,én nem okoskodom,én azt mondom,ami van,elöző másfél éve kb 3 jó beadása volt,abból sem született döntő gól főnök.Bojan meg egy eröltetés,semmi több.Várom a véleményed róluk Mester!
Ahhoz képest hogy első hozzászólásod elég érdekes lett.
Ha elolvasod amit írtam akkor észreveheted hogy egy szóval se
mondtam hogy tökéletes a csapat.Csak attól még hogy nincs sok jó ű
beadása,nem kell nyomatni a "[auto_cenzúra]" meg hasonló dumákat.
Bojan meg nagy játékos lehet még.Fejben nincs ott a gyerek az tuti,de
azért nem kéne "nem barca szintű" meg "eröltetés" meg hasonló
jelzőkkel illetned.Majd ha 2-3 év múlva se csinál semmit akkor lehet egyet fogok érteni.Addig szerintem ez egy baromság.
Érdekes még hogy tavaly meg bojan volt király.
:roll:
Egy ilyen komoly ember,akinek egy buta amerikai sorozat főszereplője van kinnt képként,magyarul az egyik ikonja,és a Barcán kívűl, a City-nek szurkol hát elég érdekes,sokban nem hasonlítanak,a City egy szégyen csapat,egy összevásárolt határ sz@r.Szóval egy ilyen ember engem ne minősítsen!Ez a véleményem,és attól még,hogy kritizálok 1-2 játékost,név szerint Alvest,aki nem hogy beadni,de egy 3 a kettő ellen szituációban nem tudja odagurítani Messi elé ziccerbe a labdát,meg egy szerencsétlenkedő Bojant,attól még nem vagyok se hülye,se tudatlan,se egy divatdrukker,ezt szögezzük le,mielött ezt gondolná valaki...Elkezdhetnék veled vitatkozni,meg sértegetni,de nem teszem,mert nincs jó hangulatom,mivel nem sikerült jól a meccs, és lehet mondani,hogy ez,meg az hiányzott,de ha tényleg innen is sokan azt gondolják,hogy idén esélyesek vagyunk bármire is,akkor neked/nektek egyet kell velem érteni,hogy itt az ilyen botlások csak arra jók,hogy év végén a trófeák,érmek helyett,csak a pőcsüket fogják a kezükbe...
Biggie.Smalls
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.08.22. 12:14:35

2010.10.03. 22:19:27

Alves játékába....nem a beadás a lényeg...lehet h szélső védő...és mindenki azt várja tőle h minden beadásbol gol legyen...de ő ennél lényegesen többet tesz hozzá a játékunkhoz...mintha csak állna a szélen és tömné befelé a labdákat...a beadásai tény h nem a legjobbak..nagyon jol kezdtünk mégse nyertük meg a mecset...nagyon javitani kéne a helyzet kihasználásunkon mert ez eddig szörnyű...bojan meg...harmat gyenge...nem tudom sokan miért fuják tul az egészet mintha vmi hihetetlen nagy csoda gyerek lenne...ügyes tehetséges de sztem nincs meg benne az a plusz extra dolog amitől ő nagy klasszis játékos lesz...ő is csak 1 örök ígéret lesz sztem kölcsön kéne adni vmi spanyol csapatnak...tiago meg zseniális...remélem több játék lehetőséget fog kapni mert iszonyatosan nagy tehetség...bojanal ellentétben rajta látni azt h nagyon nagy játékos válhat belőle..pedig lényegesen kevesebbet játszott eddig mint bojan...remélem lesz változás a játékba...sok a hiba eddig...a pad pedig rövid...ezek az elhullajtott pontok hazai pályán nagyon visszaüthetnek a végelszámolásnál...
Visca el BARCA Visca el Catalunya!
Real Madrid-Fc Barcelona (2-6)
Biggie.Smalls
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.08.22. 12:14:35

2010.10.03. 22:18:11

Alves játékába....nem a beadás a lényeg...lehet h szélső védő...és mindenki azt várja tőle h minden beadásbol gol legyen...de ő ennél lényegesen többet tesz hozzá a játékunkhoz...mintha csak állna a szélen és tömné befelé a labdákat...a beadásai tény h nem a legjobbak..nagyon jol kezdtünk mégse nyertük meg a mecset...nagyon javitani kéne a helyzet kihasználásunkon mert ez eddig szörnyű...bojan meg...harmat gyenge...nem tudom sokan miért fuják tul az egészet mintha vmi hihetetlen nagy csoda gyerek lenne...ügyes tehetséges de sztem nincs meg benne az a plusz extra dolog amitől ő nagy klasszis játékos lesz...ő is csak 1 örök ígéret lesz sztem kölcsön kéne adni vmi spanyol csapatnak...tiago meg zseniális...remélem több játék lehetőséget fog kapni mert iszonyatosan nagy tehetség...bojanal ellentétben rajta látni azt h nagyon nagy játékos válhat belőle..pedig lényegesen kevesebbet játszott eddig mint bojan...remélem lesz változás a játékba...sok a hiba eddig...a pad pedig rövid...ezek az elhullajtott pontok hazai pályán nagyon visszaüthetnek a végelszámolásnál...
Visca el BARCA Visca el Catalunya!
Real Madrid-Fc Barcelona (2-6)
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2010.10.03. 22:14:41

gezu1025 írta:
víscaelbarca!forever írta: érkezhet csatár kell is neki csak 1 feltétel van !! NE spanyol legyen :lol: mostmár téll elég volt :x nem tom kikéne olyan aki jó helyzetkihasználó Milito,Forlán hrtelen jobb ötletem nincs :? de kell 1 center

Mondok én nevet: Rooney, csakhát 40-50 millio ( euro) oka van amiért én inkább Llorentenek örülnék. (mégha soha nem is került szóba :D )
de képzeld el a sporthirado.h már kiadta h Rossel bejelentkezett Rooneyért és télen odaadják nekünk 45 millkáért :lol: am brutál lenne egy Villa-Rooney-Messi támadó sor :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.03. 22:14:00

torrentkiller írta:
Az meg h ez a Nolito gyerekben több a potenciál az meg vicc. most mutatkozott be az élvonalban és már most ki lehet jelenteni?
Annyi idős, mint Pedro és itt tart, tehát potenciál már sehol nincs benne.
Húzóembere lehet a B-nek, mint Soriano, de semmi több
znk
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.06.01. 00:47:39

2010.10.03. 22:10:59

Fecooo írta:Abidallal amúgy nem tudom mi baja van sokaknak... sztem ma nagyon jó meccset produkált, és amikor balszélen van, akkor az esetek többségében nagyon kis hiba|százalékkal játszik... sztem még Puyol is több hibát követ el mostanában, mint ő (ezzel nem azt mondom, h Abidal jobb Puyolnál!) :roll:
Teljesen egyetértek.Hozzátenném,h nekem Abidal személyes kedvencem..
Més que un club
Lezárt