Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.08.21. 14:02:40

Eazzy írta: Na de mind1, ez már gondolom sok info hirtelen, de nyugodtan kérdezz majd!
Természetesen téged is megértelek, hiszen mindenki mindent másképp lát. És örülök annak, hogy itt, ezen a fórumon is találtam olyan embert, aki ugyanazt csinálja, mint én fogom. Köszönöm az infókat, elképzelhető, hogy még majd felteszek pár kérdést.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.08.21. 13:57:36

Messidona10 írta:
HAnonymus írta:Nem kell padlót fogni egy (két) ember véleményétől, majd odamész, és magad kitalálod, hogy mi a igazság.

Még jobban már nem akarom elvenni a kedved, de biztos hogy bőven fogsz olyat is tanulni, ami egyáltalán nem érdekel (amellett, hogy nagy eséllyel olyat is fogsz tanulni, ami meg igazán érdekel).
Természetes, nyilván nem lesz minden papsajt, de valamiért csak itt van az országban a legjobb képzés ezen a téren, és valamiért csak felvesznek minden évben vagy ezer embert. Tudom, a feléből sose lesz mérnök :D
Na látod én ezt nem szeretem pl, hogy már ezzel kezdik érted, hogy a feléből sosem lesz mérnök. Kit érdekelnek ezek a mellébeszélések? Nagyon ijesztő tényleg :D Ha akarod, akkor hidd el, hogy simán az lesz belőled is.
Persze, felsőbb évesektől kérj tanácsot, de nem mindegy, hogy melyiktől. Azok, akikkel a gólyatáborban találkoztál, na azok közül alig van pár, aki valóban megmondhatja, hogy mit hogy csinálj, mert van alapja, de a legtöbb az többszörösen csúszó és stb.

Nem elvenni akarom a kedved, csak leírtam a véleményem.

Több mint 1000 embert meg azért vesznek fel, mert a kreditenként 1200 Ft-ből, meg a pótvizsgák 3000 Ft-jából elég jól tudnak így szakítani :D

A képzés pedig nagyon sajnálatos, ha itt a legjobb...nem voltam máshol, de sajnálom, ha azokon a helyeken még ennél is rosszabb.

Egyébként simán elképzelem, hogy 10-20 évvel ezelőttig valóban jó volt a képzés. De most pl nagyon az érződik, hogy kb fingjuk sincs, hogy mit kezdjenek ezzel az osztott képzéssel. BSc-n belédpróbálnak tömin 3 év alatt minden elméletet, és millió lényegtelen dolgot, hogy ha nem jössz tovább, akkor is legyen meg elvileg a tudásod, amit persze gyakorlatban alig lehet hasznosítani. Ez mondjuk főleg a villamosmérnökire igaz, nem tudom, hogy a programozáshoz mennyire megfelelő gondolkodási irányt adnak, (bár szerintem a programozás az olyan, hogy magadtól kell kigyakorolnod leginkább).
Szóval a BSc kínszenvedései után megváltásként vártam az MSc-t, hogy végre csak azt tanulom, ami valóban érdekel, és végre gyakorlatiasan...aztán meg a nagy lóbrét van így...továbbra is tömik az elméletet, ugyanazt mint BSc-n, csak részletesebben. Megint fel kell vennem olyan tárgyakat, amiket a gyorsítótárban a zh erejéig tárolok, aztán kuka, tehát totál feleslegesek...kövi félévtől jönnek a szakirányos laborok, remélem több használhatóval...

De alapvetően nekem az oktatásnál az oktatókkal is bajom van. Sajnos többször volt olyan, hogy rossz/élvezhetetlen/haszontalan stb előadókkal futottam össze, mint hogy fordítva. Akkor esett le ez nekem istenigazán, amikor egy matek zh előtt beültem egy gyakorlatra, és az alatt a 90 perc alatt brutális tempóban ugyan, de mégis úgy adta le az anyagot a gyerek, hogy megvilágosodva jöttem ki, és mindent tudtam, értettem. Ekkor esett le, hogy nem én nem értem meg a dolgokat, hanem egyszerűen idiótán oktatnak a legtöbben...

Na de mind1, ez már gondolom sok info hirtelen, de nyugodtan kérdezz majd!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.08.21. 13:35:39

HAnonymus írta:Nem kell padlót fogni egy (két) ember véleményétől, majd odamész, és magad kitalálod, hogy mi a igazság.

Még jobban már nem akarom elvenni a kedved, de biztos hogy bőven fogsz olyat is tanulni, ami egyáltalán nem érdekel (amellett, hogy nagy eséllyel olyat is fogsz tanulni, ami meg igazán érdekel).
Természetes, nyilván nem lesz minden papsajt, de valamiért csak itt van az országban a legjobb képzés ezen a téren, és valamiért csak felvesznek minden évben vagy ezer embert. Tudom, a feléből sose lesz mérnök :D
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.21. 13:31:48

Nem kell padlót fogni egy (két) ember véleményétől, majd odamész, és magad kitalálod, hogy mi a igazság.

Még jobban már nem akarom elvenni a kedved, de biztos hogy bőven fogsz olyat is tanulni, ami egyáltalán nem érdekel (amellett, hogy nagy eséllyel olyat is fogsz tanulni, ami meg igazán érdekel).
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.08.21. 13:21:48

Eazzy írta:Késő van már szólni, hogy ne menj gólyatáborba :D Egy nagy hulladék az egész.

Ahogy a kar is az. Majd meglátod. Tele van nagyképű, igénytelen és idióta emberrel, illetve majd olyanok akarnak neked megmondani mindent, akik 10 éve csinálják már ezt az egyetemet...

Én ha tehetném még egyszer nem ide jelentkeznék.

Tanuláson meg nem kell izgulni, én csak akkor buktam tárgyat, ha nem volt kedvem megcsinálni. Nem olyan nehéz ez, csak melós.
Köszönöm a kedvcsinálót. Gólyatáborban voltam, és igaz, hogy voltam már életemben jobb táborban is, de ez sem volt hulladék. Valóban vannak nagyképű emberek, de nem mindenki az, és igenis meg lehet találni a jó társaságot. És ki mástól fogadjak el tanácsot, ha nem a felsőbbévesektől?

A tanulmányokhoz még nem tudok hozzászólni, de biztos vagyok benne, hogy ez egy rendkívül hasznos képzés, és jó helyem lesz itt, mert végre azt tanulhatom, ami érdekel.

Lehet, hogy bátornak hangzik, hogy ezeket kijelentem, de nem szeretem, ha valaki ennyire általánosítva próbálja meg elvenni a kedvemet valamitől még azelőtt, hogy azt ténylegesen megismerhetném.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.08.21. 13:20:46

HAnonymus írta:Szinte szó szerint az egész.
Igen, csak annyi, hogy a többi műegyetemi karon azért sokat segít, hogy vannak lányok is :D (bár ez könnyen megoldható nálunk, ha nem a kar "buliain" veszel részt :) )
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.21. 13:10:50

Szinte szó szerint az egész.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.08.21. 13:10:10

HAnonymus írta:
Eazzy írta:Késő van már szólni, hogy ne menj gólyatáborba :D Egy nagy hulladék az egész.

Ahogy a kar is az. Majd meglátod. Tele van nagyképű, igénytelen és idióta emberrel, illetve majd olyanok akarnak neked megmondani mindent, akik 10 éve csinálják már ezt az egyetemet...

Én ha tehetném még egyszer nem ide jelentkeznék.

Tanuláson meg nem kell izgulni, én csak akkor buktam tárgyat, ha nem volt kedvem megcsinálni. Nem olyan nehéz ez, csak melós.
Höhö, ez az összes többi műegyetemi mérnöki karra is igaz szerintem, de a gépészre biztosan. :lol: 8)
Na most melyik része? :D
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.21. 13:08:21

Eazzy írta:Késő van már szólni, hogy ne menj gólyatáborba :D Egy nagy hulladék az egész.

Ahogy a kar is az. Majd meglátod. Tele van nagyképű, igénytelen és idióta emberrel, illetve majd olyanok akarnak neked megmondani mindent, akik 10 éve csinálják már ezt az egyetemet...

Én ha tehetném még egyszer nem ide jelentkeznék.

Tanuláson meg nem kell izgulni, én csak akkor buktam tárgyat, ha nem volt kedvem megcsinálni. Nem olyan nehéz ez, csak melós.
Höhö, ez az összes többi műegyetemi mérnöki karra is igaz szerintem, de a gépészre biztosan. :lol: 8)
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.08.21. 12:49:33

Messidona10 írta:
matyi25 írta:Szevasztok, van e itt véletlenül vki fórumozó aki BME VIK mérnökinformatikus hallgató, vagy lesz az? :D Gondoltam kis ismerkedés, dumálás nem árt, ha lenne ilyen, főleg barca szurkoló :D
Üdvözlet, kollega! Én ugyan nem mérnökinfós, hanem villamosmérnök leszek, de ha itt vagyunk, az azt jelenti, hogy sok közös van bennünk máris. Gólyatáborban voltál-e? :D
Késő van már szólni, hogy ne menj gólyatáborba :D Egy nagy hulladék az egész.

Ahogy a kar is az. Majd meglátod. Tele van nagyképű, igénytelen és idióta emberrel, illetve majd olyanok akarnak neked megmondani mindent, akik 10 éve csinálják már ezt az egyetemet...

Én ha tehetném még egyszer nem ide jelentkeznék.

Tanuláson meg nem kell izgulni, én csak akkor buktam tárgyat, ha nem volt kedvem megcsinálni. Nem olyan nehéz ez, csak melós.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.08.21. 11:31:23

matyi25 írta:Szevasztok, van e itt véletlenül vki fórumozó aki BME VIK mérnökinformatikus hallgató, vagy lesz az? :D Gondoltam kis ismerkedés, dumálás nem árt, ha lenne ilyen, főleg barca szurkoló :D
Üdvözlet, kollega! Én ugyan nem mérnökinfós, hanem villamosmérnök leszek, de ha itt vagyunk, az azt jelenti, hogy sok közös van bennünk máris. Gólyatáborban voltál-e? :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.08.16. 13:13:16

[quote="matyi25"][/quote]

Viszont még annyi hogy az infó a legkevésbé papírhoz kötött szakma egy jó beugró. Az a nehéz hogy kőkemény szívások közepette kell megalapoznod gyakornokként majd az állásod. Hálisten nekem már csak egy tárgy van hátra ebből a szpásból \:D/
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.08.16. 08:11:36

bowlinggolyo írta:
sjd írta:Német szakmai közép miben különbözik a felsőfokútól?
Mert lehet, hogy nekem is szükségem lesz rá, és nem tudom melyiket válasszam, ill. melyik a könnyebb.
Egyértelműen könnyebb a szakmai közép és attól függően hogy hol akarsz elhelyezkedni függ az, hogy melyik ér többet. Pl. gazdasági szakon ahol én vagyok ott többe nézik a szakmai közepet mint a felsőfokút, mert azt úgy se használod ki sok hülye nyelvtani szerkezetre mennek rá és a szókincse sok esetben felesleges. Egy középfokúval is lehet szépen folyékonyan beszélni és ha van mellé szakmai tudásod akkor meg nincs probléma.

Mint írtam a felsőfokúban sokkal mélyebb a nyelvtan és a szókincs körülbelül lefedi a szakmait maximum pár speciális szót nem kell tudni.

Köszi a biztatást Gareth Tello
én a pszfen csináltam német pénzügyi közepet most májusba, a hallgatásértés volt egy kicsit necces, de azon kívül szerintem nem volt nehéz, u h no para.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.08.16. 02:06:49

Ha már itt tartunk, van itt leendő illetve oda járó BGF PSZF-es? :D

(amúgy lakótársam BME - VIK-es lesz. neki is sok szerencsét kívántam, mert ráfér :D )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
matyi25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2009.01.17. 20:55:15
Tartózkodási hely: Szlovákia

2012.08.16. 01:35:19

gergo9 írta: Szép baleset :D
Sok szerencsét szükség lesz rá :mrgreen: Viszont valóban kimagasló "értékű" diplomád lehet (egyszer).
Bizony az :D Egyike azoknak a szakoknak,suliknak ahova nem bekerülni nehéz hanem megmaradni, 370 volt a ponthatár, nekem volt 440 :D De, hogy ott mi lesz, abba bele se merek egyelőre gondolni, jobb is tán nem gondolkozni se rajta :D végén annyira megijedek h beiratkozásra se merek elmenni :D De mindig van exit door, más nem kitesznek :D
Kép
Visca el Barca

6 KUPA - 2008-2009 történelem
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.08.16. 01:27:00

matyi25 írta:Szevasztok, van e itt véletlenül vki fórumozó aki BME VIK mérnökinformatikus hallgató, vagy lesz az? :D Gondoltam kis ismerkedés, dumálás nem árt, ha lenne ilyen, főleg barca szurkoló :D
Szép baleset :D
Sok szerencsét szükség lesz rá :mrgreen: Viszont valóban kimagasló "értékű" diplomád lehet (egyszer).
Avatar
matyi25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2009.01.17. 20:55:15
Tartózkodási hely: Szlovákia

2012.08.16. 00:37:23

Szevasztok, van e itt véletlenül vki fórumozó aki BME VIK mérnökinformatikus hallgató, vagy lesz az? :D Gondoltam kis ismerkedés, dumálás nem árt, ha lenne ilyen, főleg barca szurkoló :D
Kép
Visca el Barca

6 KUPA - 2008-2009 történelem
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.31. 23:46:37

bowlinggolyo írta: Egyértelműen könnyebb a szakmai közép és attól függően hogy hol akarsz elhelyezkedni függ az, hogy melyik ér többet. Pl. gazdasági szakon ahol én vagyok ott többe nézik a szakmai közepet mint a felsőfokút, mert azt úgy se használod ki sok hülye nyelvtani szerkezetre mennek rá és a szókincse sok esetben felesleges. Egy középfokúval is lehet szépen folyékonyan beszélni és ha van mellé szakmai tudásod akkor meg nincs probléma.

Mint írtam a felsőfokúban sokkal mélyebb a nyelvtan és a szókincs körülbelül lefedi a szakmait maximum pár speciális szót nem kell tudni.
Köszönöm, valami hasonlóra számítottam, akkor mindenképpen ez lesz a könnyebb út
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.07.31. 22:38:37

sjd írta:Német szakmai közép miben különbözik a felsőfokútól?
Mert lehet, hogy nekem is szükségem lesz rá, és nem tudom melyiket válasszam, ill. melyik a könnyebb.
Egyértelműen könnyebb a szakmai közép és attól függően hogy hol akarsz elhelyezkedni függ az, hogy melyik ér többet. Pl. gazdasági szakon ahol én vagyok ott többe nézik a szakmai közepet mint a felsőfokút, mert azt úgy se használod ki sok hülye nyelvtani szerkezetre mennek rá és a szókincse sok esetben felesleges. Egy középfokúval is lehet szépen folyékonyan beszélni és ha van mellé szakmai tudásod akkor meg nincs probléma.

Mint írtam a felsőfokúban sokkal mélyebb a nyelvtan és a szókincs körülbelül lefedi a szakmait maximum pár speciális szót nem kell tudni.

Köszi a biztatást Gareth Tello
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.31. 18:06:24

Túl vagyok a szóbelin is. Hoffentlich átmegyek, hétvégén lesz meg az eredmény. [-o<
Bowlinggolyo, neked kéz- és lábtörést augusztusra, sjd, neked is, ha rászánod magad a közeljövőben. :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.30. 23:50:06

bowlinggolyo írta:
Támogatlak ebben a kis csoportban én aug végén nyelvvizsgázok német szakmai közép. Így a nyár legjobb hónapja tanulással telik nekem :S
Német szakmai közép miben különbözik a felsőfokútól?
Mert lehet, hogy nekem is szükségem lesz rá, és nem tudom melyiket válasszam, ill. melyik a könnyebb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.30. 16:24:38

tehát akkor megy párhuzamosan,köszönöm.
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.07.30. 14:31:42

daffy írta:ha elvégzek egy bsc-t,mondjuk a biztonságtechnikai mérnökit és utána gépész msc-t szeretnék,akkor a gépész tárgyakat,amik nekem nem voltak(nem olyan rengeteg),azokat az msc-n pluszban felvehetem vagy előtte 1-2 évet rá kell pazarolni és utána jöhet az msc?
Szerintem mindenkit egyénileg bírálnak el, hogy egyáltalán felvételizhet-e az adott mesterszakra. Ha meg felvettek, akkor a fix 120 kredit mellett kell még megcsinálnod kb egy félévnyi tárgyat (20-30, de lehet hogy több kredit), hogy diplomát kaphass.

Az, hogy előtte 1-2 évet "pazarolsz" rá, szerintem nem játszik, mert szerintem az MSc-n csak olyan tárgyakat fogadnak el teljesítettnek, amiről diplomát kaptál (legalábbis egy Közgázos ismerősömet szívatták ezzel). Tehát az pl. nem megy, hogy elvégzel tetszőleges BSc-t, kapsz egy diplomát, aztán beíratkozol gépész BSc-re, megcsinálsz néhány tárgyat, félbehagyod, és azzal a szöveggel jelentkezel gépész MSc-re, hogy neked megvan az előképzettséged.
Egyébként, nagyjából:
http://www.gpk.bme.hu/MSc/images/gepesz ... 120125.pdf
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.07.30. 14:01:11

Drigo írta:
Ez attól is függ, hogy hol hol akarod csinálni az MSc-t. Nálunk BME-n úgy van, hogy aki nem a bsc-jének megfelelő msc-t csinálja, annak két félév alatt meg kell csinálnia bizonyos mennyiségű tárgyat, úgy, hogy közben csinálja a rendes msc-s tárgyakat.
Ez szerintem mindenhol így van.
Illetve annyi még hogy tudtommal nem minden alapszakot vesznek át még feltétellel sem más MScre, ezt megkell nézni a kar honlapján.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.30. 13:34:02

daffy írta:ha elvégzek egy bsc-t,mondjuk a biztonságtechnikai mérnökit és utána gépész msc-t szeretnék,akkor a gépész tárgyakat,amik nekem nem voltak(nem olyan rengeteg),azokat az msc-n pluszban felvehetem vagy előtte 1-2 évet rá kell pazarolni és utána jöhet az msc?
Ez attól is függ, hogy hol hol akarod csinálni az MSc-t. Nálunk BME-n úgy van, hogy aki nem a bsc-jének megfelelő msc-t csinálja, annak két félév alatt meg kell csinálnia bizonyos mennyiségű tárgyat, úgy, hogy közben csinálja a rendes msc-s tárgyakat.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Lezárt