FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
scoland
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.07.19. 10:02:17

2013.04.03. 16:26:40

Üdv! Ez az első hozzászólásom, ebben próbálnám objektíven jellemezni azt, amit a Tito-éra alatt látok mind játékban, mind hozzáállásban - legyen az vagy a klub, vagy az edző hozzáállása -.
Amit leírok szigorúan egy saját vélemény a klub filozófiájáról, kérlek titeket, hogy cáfoljatok rám, vagy erősítsétek meg a leírtakat, kíváncsi vagyok, hogy hányan osszátok a véleményemet, esetleg hol van buktató a véleménysorban.
Sok nyilvánvaló dolgot leírok, de így lesz teljes a kép, hisz' most nem reagálok semmilyen hsz.-re, csupán a magvas gondolataim írom le.

Meglátásom szerint amióta Tito az edző azóta a szélek sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak támadásban és védekezésben is. Robotmunkát végeznek, ezzel lezárva a széleket és zavarva az ellenfél támadásépítését. A pályát a csapat széthúzza, több helye marad a belső-középpályásoknak, így több idejük is a szervezésre. A hamis kilencesünknek így nem feltétlen kell törődnie az ellenfél szélső védőivel, ha pedig igen, egy szélső támadónk mindenképpen szabadon marad. Így támadásban jó esetben marad egy ember üresen, amit megjátszva gólt érhet el a csapat. Ehhez mindenképpen önfegyelem és precízió szükséges hatalmas munka árán, de ha eredményesen tudja csinálni a csapat akkor megéri.

Védekezésben nagy hangsúlyt kap a két szélső támadónk, akik fel-alá robotolva elfoglalják a széleket, és helyet nem hagyva védekeznek. A szűrőnknek megvan a sávja, előtte a két irányító helyezkedik el, felvéve az ellenfél szűrőit, így alakítva ki létszámegyenlőséget a hátsó alakzatnál. A csapat veszélyes fegyvere a lestaktika, amit a középsővédőknek kell megoldani, mert a szélsőink rendre egy sorral feljebb védekeznek, a szűrő vonalában. Így tért nyerünk, és rákényszerítjük az ellenfelet arra, hogy közel játsszon a tengelyünkhöz, ezzel veszélybe sodorva a támadásukat.
Arról nem is beszélve, hogy ha a hátsó szélsőink valamelyike nem marad fent nem sok lyuk van.

Labdatartásban a fentebb említett taktika miatt (pályaszéthúzás és társai) mindig van egy üres ember akár szélen, akár középen, így mindig van megjátszható ember.

Legalábbis a valóságban így kéne kinéznie a jelenlegi taktikának, amelyet vitathatunk, hogy szélsők, vagy csatárok kellenek-e inkább. Én megjegyzem, hogy szerintem a védekezést valamelyest át kéne szervezni, de erre később kitérek.

A szélsők fel-alá robotolásához hatalmas erőnlét szükséges, és agresszió az ezzel járó letámadáshoz. Nos.. Ez hatalmas energiafelhasználás. Kifutják magukat a hosszú sprinteken, rövid sprinteken, így a kapu elé, pillanatnyi fáradsággal (lévén hatalmas sprint végén érnek oda -> dekoncentráltság) a helyzet kimarad, mert a játékos nem tud kellően összpontosítani a célra, legyen az nagyon precíz labdaátvétel, vagy kapáslövés (most ne firtassuk azt, hogy ennek van-e valós alapja, aki focizott már huzamosabb ideig magas szinten az tudja, miről beszélek). A védekezést ezért olyan szinten át kéne szervezni, hogy ezeknek a szélsőknek ne kelljen kifutnia minden energiáját, és ne csak arra legyen erő, hogy a kapu elé érjenek, hanem arra is, hogy berúgják a helyzetet. Meglátásom a védelem nagyon magasra jön, így a lassú középhátvédeinket az ellenfél könnyűszerrel lekontrázza. Ahhoz, hogy ezt megakadályozza a csapat remek visszazárás kéne, de ezt mint látjuk nem sikerül megoldani. Ezért vagy gyorsabb középhátvédek (erre még kitérek), vagy hátrébb tolt védelem szükséges. A hamis kilencesnek a védekezésből (esetleg letámadásból) jobban ki kell vennie a részét, hisz' a csapat mindig arról volt híres, hogy csapatban védekezünk. Ehhez elengedhetetlen, hogy nem csak a két szélső támadó rohangáljon. Ha a középső támadónk többet futna, kevesebbet kéne a szélsőknek, így energiát spórolnának (még mindig azt mondom, hogy a szélsők lehetnének jobban gyilkos ösztönűek).

Támadásnál a kevesebb szélső futásból adódóan ugyanúgy felérnének a játékosok kapu elé, de lenne energia a befejezésre is, így talán, ismétlem, TALÁN, sikerülne a szélsőhelyzetet gólra váltani.

Alexis mindig kontracsapatban játszott, neki ahhoz van tehetsége, hogy hatalmas mezőnymunkával helyet teremtsen a társaknak, esetleg a kapu elé érve veszélyes legyen. Utóbbi nem valósul meg a fentibb okok miatt.

Pedro a Pep-érában nem rohangált ennyit a szélen; a gyengébb teljesítményt az ő esetében is a sok futásnak tudom be.

Persze most jöhet a kritikaáradat, hogy akkor Villa miért lövi be. Nos azért, mert neki nincs akkora mezőnymunkája, mint a fentebb említett két játékosnak, így marad energiája arra is - és figyelme is marad -, hogy az akciókat befejezze. Nem elhanyagolható tény az sem, hogy ő mindig befejezőcsatár volt.

Xavi egyre kopottabb, szerintem Thiago hanyagsága tapasztalattal kiküszöbölhető, de ehhez az kell, hogy többet játsszon a bajnokikon, ezzel el is értünk szövegem fő vitatémájához.


Úgy gondolom, hogy a klub egy hatalmas gondot göngyölít maga előtt. Nevezetesen az ifjak beépítését. Bartra, Muniesa már évek óta kopogtat az ajtón, és a bajnokikon nem vérteztük fel őket kellő tapasztalattal, hogy beugorhassanak a mélyvízbe.
Ez igaz Thiagora is. Évek óta vár a lehetőségre, remekül rotáltuk, hogy készen álljon, az adott pillanatban - amikor Xavi megkopik -, és remekül vezényeljen. Nagyon kevés lehetőséget kapott bajnokikon - tehetségéhez képest -, így most még mindig csiszolásra szorul, miközben már jóval előrébb tarthatna.
Elképesztő sok csatár van a keretben, és Neymart is hozni szeretné a vezetés. Mondhatjátok, hogy Deu majd évek múlva jó lesz. Akkor most megkérdezem.. Hol lesz jó? Deu nem tud a B csapatnál ennél sokkal tovább fejlődni, és meg fogja unni a várakozást. Lehet, hogy van egy Tello a keretben, aki remek csere fáradt csapatok ellen, de sok potenciál nincs benne. Amit ő játszik az simán lehetne Deu ideje is, bármennyire nem tart ott, mint Tello. Egyszerűen a nagyobb potenciál miatt. Cuenca az én szememben nem tart valami jó helyen, de ez legyen az én bajom.

Kérdem én, ha ennyire gyatrán állunk középhátvédekből - Puyol öreg, sokat sérült -> bármennyire tisztelem a Kapitányt, az idő már eljárt fölötte -, és nem vagyunk/voltunk hajlandóak az ifiket játszatni, akkor miért nem igazoltunk egyet? Oké, Song jó igazolás, szeretem a játékát, de nem neki kellett volna a prioritásnak lennie, ott Masch is tud játszani, ha muszáj. Egy középhátvéd kellett volna, nevezetesen Sakho vagy Hummels. Mindkét játékosnak remek passzolója van, robosztusak, viszonylag gyorsak - főleg Piquéhez képest -, lenne helyük, és a védőinket is tudnánk rotálni valamilyen szinten.
Azt megjegyezném, hogy Piqué sem lenne vészes -, sőt -, ha nem minden második meccsen mással kezdene középen.

Neymar leigazolása ésszerű ötlet - tehetséges, veszélyes a kapura, gyors -. Az ára rettentő magas, ezért úgy gondolom, hogy inkább Deu jöjjön fel, és annyit alakítsunk az alakzaton, hogy a szélsők ne haljanak meg a befejezésre (ez csak pillanatnyi fáradság, 2 mp sétával leküzdhető, de mégiscsak számottevő -> a focisták, főleg a sokat futók tudják miről beszélek).

Szerintem a kapusposzt túl van értékelve. Mármint lábilag, ha fogalmazhatok így. Persze ez túlzás, mert fontos, hogy a kapus is tudjon passzolni a Barcában, de nem ez jelenti a fő nehézséget. A Barca kapusának nem sok hárítanivalója van egy meccsen, így folyamatosan ébernek kell lennie. Szerintem a kapusunk formája nagyban függ a védelemtől is.

Az én kezdőm a következő lenne jövőre (ami tény, hogy sok pénz, de megérné kisebb eladások mellett): A kapusról vitatkozhatunk :D
Valdés | Alves - Piqué - Hummels - Alba | Busi - Xavi/Thiago - Iniesta | Alexis/Pedro/Messi - Neymar/Pedro/Alexis - Messi/Villa.

Vitatható kezdő, de szerintem tökéletes lenne néhány taktikai módosítás után, aminek én szükségét látom, de gondolom ezzel nem sokan értetek egyet. (ezért saját vélemény, nem? :D)

A vészkorongokat nem kell kongatni, mert nem olyan vészes a helyzet, de szerintem nem árt tanulmányozni a dolgokat minden oldalról.

Köszönöm a figyelmet, remélem van olyan elvetemült aki elolvasta. Kérem reakciótokat erről a rövid elemzésről.

Üdv.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.22. 15:58:03

Chino írta: Azért ezt így nem mondanám. Leginkább Masch miatt aggódom, vagyis a sárgái miatt. Párizsban biztos, hogy játszani fog, mert muszáj. Az a meccs nagyon fontos lesz. És nála sajnos mindig benne van a lap. Remek becsúszó szerelései vannak és előszeretettel is alkalmazza, de elég egy rossz ütemű szerelési kísérlet és szevasz. A visszavágón pedig nem szabad gólt kapni, vagy minél kevesebbet. Amúgy sem túl acélos a hátsó alakzat, de egy Songgal vagy O km-es Bartraval életveszélyes. Amellett pihentetni sem szokásuk Tito-éknak, nehogy Bartra is kapjon pár meccset a bajnokságot, mert olyan "kiélezett a szituáció". A másik lehetőség Busit hátravonni, de ő nagyon kell a kp-ra. Könnyen instabillá válhatunk középen.
A ligában mostmár Bartra-t kell nyomatni, egyrészt, hogy Pique vagy Masch pihenhessen, másrészt ha mégis a csikónak kellene játszania a PSG ellen, legalább néhány meccs legyen a lábában.
Hasonló a helyzete Montoya-nak. Nagyon kellenek neki is a játékpercek, ha tényleg számolni akarnak vele a jövő Barca-jában. Alba reméljük megússza sérülés neélkül a szezon további részét, mert tényleg nincs aki helyettesítse. Nem jó ötlet ismét ott játszatni Montoya-t.
Mascherano miatt én nem aggódom. Az Milan ellen nem kapott sárgát, így csak akkor kellene a visszavágót kihagynia, ha pirosat kapna. Adriano-ra 4-6 hetet írtak, ha 5 héttel számolunk, akkor a zaragza ellen vissza is térhet, tehát Alba pihenhet a következő BL meccsre, ha a PSG ellen továbbjutunk. Azt sem hiszem, hogy pont Alba ne bírna ki egy hónapot, főleg, ah a meccsek végén beküldjük Abidalt és így pihenhet 10-15 perceket. Egyébként nagyjából ugyanazt leírtad, amit én is. Bartra-t nyilván játszatni kellene, remélhetőleg fogják is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.22. 13:28:56

connor írta:Sokan mondják, hogy mekkora veszteség, hogy a védelmünkből két ember is kidőlt legalább egy hónapra. Veszteségnek veszteség, mert Adriano jó formában volt, Puyol pedig a kapitány. De azért annyira még nem vészes a helyzetünk, mint mondjuk az idény elején (csak több sérült ne legyen [-o< )
Azért ezt így nem mondanám. Leginkább Masch miatt aggódom, vagyis a sárgái miatt. Párizsban biztos, hogy játszani fog, mert muszáj. Az a meccs nagyon fontos lesz. És nála sajnos mindig benne van a lap. Remek becsúszó szerelései vannak és előszeretettel is alkalmazza, de elég egy rossz ütemű szerelési kísérlet és szevasz. A visszavágón pedig nem szabad gólt kapni, vagy minél kevesebbet. Amúgy sem túl acélos a hátsó alakzat, de egy Songgal vagy O km-es Bartraval életveszélyes. Amellett pihentetni sem szokásuk Tito-éknak, nehogy Bartra is kapjon pár meccset a bajnokságot, mert olyan "kiélezett a szituáció". A másik lehetőség Busit hátravonni, de ő nagyon kell a kp-ra. Könnyen instabillá válhatunk középen.
A ligában mostmár Bartra-t kell nyomatni, egyrészt, hogy Pique vagy Masch pihenhessen, másrészt ha mégis a csikónak kellene játszania a PSG ellen, legalább néhány meccs legyen a lábában.
Hasonló a helyzete Montoya-nak. Nagyon kellenek neki is a játékpercek, ha tényleg számolni akarnak vele a jövő Barca-jában. Alba reméljük megússza sérülés neélkül a szezon további részét, mert tényleg nincs aki helyettesítse. Nem jó ötlet ismét ott játszatni Montoya-t.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.22. 01:06:14

Sokan mondják, hogy mekkora veszteség, hogy a védelmünkből két ember is kidőlt legalább egy hónapra. Veszteségnek veszteség, mert Adriano jó formában volt, Puyol pedig a kapitány. De azért annyira még nem vészes a helyzetünk, mint mondjuk az idény elején (csak több sérült ne legyen [-o< )
Az Alves-Piqué-Mascherano-Alba alapkezdőből mindenki egészséges, kiegészítő embernek szélre ott van Montoya középre pedig Bartra a keretben, illetve Abidal is talán kaphat pár játékpercet. Természetesen a BL-meccseken az alapkezdőnek kell pályára lépnie, de ez amúgy is így lenne, azt pedig nem hiszem el, hogy a kisebb csapatok ellen, mint a Celta, Mallorca vagy Zaragoza ne bírná el a csapat, ha mondjuk a két fiatalból legalább egy játszana. Lehet bekapnánk egy gólt "miattuk", de akár be is válhatnának. Bartra pl. az előszezonban a komolyabb csapatok ellen, mint a MU vagy a PSG nem lógott ki a csapatból, nem hiszem, hogy egy Zaragoza annyival keményebb lenne, mint a Mu volt a nyáron. Még akkor is, ha tudom, hogy egy tétmeccs hangulata más. Májusra meg talán visszatérhet legalább az egyik sérültünk és ha nem esik másnak baja, akkor meg sem fog ez látszani a csapaton.

Neymar számomra nem igazán kérdéses. Kell a csapatba. Kreatív, gyors, gólveszélyes. A támadásokhoz sokkal többet tudna hozzátenni, mint Sánchez, Tello, de ahogy Pedro mostanában teljesít, nála is. A Santos-ban nem tudom milyen, de a Brazil válogatott meccseit követem és ott rendre jól teljesít. Legalábbis a csapat többi tagjához képest pozitívan lóg ki a sorból. A mai gólpassza is zseniális volt.
Más kérdés, hogy védekezésben nem tudná azt lehozni, mint Sánchez, mert nincs meg hozzá a fizikuma. De ha a kellő akarás meglesz benne, ezt tudja kompenzálni. Azt viszont, hogy ez meglesz-e benne nem tudhatjuk, csak akkor, ha ide igazol. Azt, hogy ki helyett jöhet azt már a Villa topic-ban leírtam.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.03.20. 19:42:25

Pep vs. Tito,srácok teremben is jól nyomják!:-) bocs,ha off!

http://www.youtube.com/watch?v=AiPlPp6SKD0
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.03.20. 18:09:46

"Csodálatos időszakot töltöttem Madridban, minden tökéletes volt - vagyis majdnem minden. Akkor nagyon fiatal voltam, és a gyakorlások végére bizony nagyon hiányzott a családom. A klub egészen hihetetlen volt, de akkoriban úgy éreztem, nem az volt, amit akarok" - mondta a támadó.

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... izik,50928

Mikor lesz már vége ennek a sagának, ez már nem igaz hogy nem tudja eldönteni hogy hova is igazoljon. [-o< #-o Ez már tényleg nevetséges illt. szánalmas. :evil:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2013.03.20. 18:03:56

OFF: Van tapasztalatotok magyar oldalról , eredeti FC Barcelona 12/13 hazai mez rendelésben, tényleg megbízható oldal kellene?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.20. 16:45:25

Érdekes adatok.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.20. 11:50:35

Szerintek is nagyon jól látja Cruyff, egy észrevételével nem értek egyet. Mégpedig, hogy Messinek játsszon.
Neymar mellett az egyik legfőbb indok, hogy legyen egy olyan játékos, aki egyedül is meg tudja bontani a védelmeket, Az természetesen igaz, hogy csapatjátékossá kell válnia, ez elengedhetetlen bármely klubban, a Barcaban pedig hatványozottan.
Az tényleg igaz, hogy nem priorités, de ha támadót akarunk venni, a brazilnál nem igazán tudok jobb megoldást. Villa minden bizonnyal elmegy, de azt sem szabad elfelejteni, hogy itt van még Alexis és Deu is felfelé kacsingat.
A legszükségesebb viszont akkor is egy középső védő, mert oda az utánpótlásban sem nagyon találni minőséget. Talán Muniesa lesz majd, Bartraról pedig senki sem tudja mi lesz. Ha mégis be tudna illeszkedni, kell még minimum 1,5 év mire kezdőként/első számú csereként lehessen rá számítani.

Bármilyen különösen hangzik, én a középpálya miatt nagyon aggódom. Xaviban sztem 1 szezon van még a legmagasabb szinten. Lehet, hogy sok tehetséges,, minőségi középpályásunk van, de egyikben sem látom, hogy Xavi posztjára alkalmasak lennének. Thiagonak nagyobb szabadság kell, inkább Iniesta, mint Xavi helyén tudom elképzelni, Cesc is inkább támadóbb felfogásban tud hatékony lenni. (most hagyjuk a formáját)
Szóval nekem vannak aggályaim, de az is igaz, hogy ilyen játékost nem hiszem hogy tudnánk igazolni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.19. 22:16:42

Az "öreg" Johan megint szépen tömören elmondott mindent, s az összes felvetésével teljes mellszélességgel egyet értek.
Ezt meg külön kiemelem, mert többek között ezt mondogatom jó ideje
„A Barçának nincs szüksége Neymarra pillanatnyilag, mert nagyon jó játékosai vannak, azért pedig nem szükséges megvenni, hogy mindenáron pénzt költsön a klub. De ha a csapatért és Messinek játszik, akkor jó döntés megvásárolni.”
Ennyi a Neymar sztori tömören.A srác első blikkre nem igazán illik a gépezetbe, így a megvásárlása totálisan értelmetlen, ha alá tudja magát rendelni a csapat érdekeinek, s megtanul többek között védekezni, labdát szerezni jó igazolás lehet, minden egyéb esetben "púp".
Kép
Kép
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.18. 11:26:49

Ma kezdődik a válogatott játékosok "vándorlása". Összesen 18 játékos utazik el a válogatotthoz a felnőtt keretből, a B-ből pedig hárman. A spanyolok (Valdés, Piqué, Alba, Sergio, Xavi, Cesc, Iniesta, Pedro, Villa) Finnország és Franciaország ellen lépnek pályára, a hispán U21-es csapat pedig (Thiago, Tello, Montoya, Bartra, Planas, Muniesa, Deulofeu) Norvégia és Oroszország ellen szerepelnek majd.

Messi és Mascherano Bolívia és Venezuela, Alexis Peru és Uruguay, Alves Olaszország és Oroszország míg Song Togo ellen lép pályára.
Kép
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.03.13. 20:10:14

Összvissz idén még 5 ( ÖT ) olyan meccset kérek ami tgnp volt. Semmi mást.(meg persze a bajnokságot most már zsebeljék be) de ha az 5 BL meccsen így játszanak akkor sima dupla lesz idén! Ilyen játékkal az jön aki akar. Bárki jöhet...végük. Nagyon nagyon büszke vagyok az egész csapatra. Csak így tovább! Visca el Barca!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.03.13. 13:12:17

Kép

Nem egészen tudtam hova mehetne. Ha volt már bocs.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.12. 23:20:49

Ennek most itt a helye:

Világossá vált sok minden ma, bár ezek nagy része egyértelmű volt szerintem,de ma jött a megerősítés a fiuktól.

Mindig is,és továbbra is a legerősebb kp az így fest Ini-Busi-Xavi. Iniesta zsenijét ez a poszt adja vissza a leghatékonyabban,nem a bal támadó. Így Fabregas CSERE! (legalábbis ha egészséges Xavi,max az ő posztján kezdhetne,na nem ilyen formában).

Továbbá az is világos,hogy ha ennyire összeszedettek vagyunk, motiváltak, harapunk,akkor nincs itt semmiféle gond sem. Ill pont az a legnagyobb gond,h a kései ébredés EDDIG egy kupakiesést hozott.

Mikaos leírta több topikban,nem is reagáltam rá,mert egyetértettem az egésszel: csak rajtunk múlik,hogy mire van esélyünk. Ilyen tempóval,és hozállással, ÉS KEZDŐVEL! (talán Pedro/Alexist váltogatva,nah meg TALÁN Masch helyett Puyi, bár amúgy tanári volt az argentin is,de az nagy hiba volt,végzetes lehetett volna) minden fontos meccset meg tudunk nyerni.

Nem szabad félidőket,meccseket, ne adj Isten oda vissza vágós párharcokat elajándékozni Iniesta bal szélen játszatásával, Fabregas-Xavi középpályával, és lagymatag hozzáállással, tempóval. Megértem őket, emberből vannak, hosszú évek óta folyamatosan ott kell lenniük nagyobbnál nagyobb meccseken fejben. Most volt 4-5 nagyon harmatos teljesítmény az egész csapattól, nagyon fontos szituációkban, DE MOST FELÉBREDTEK, visszanyertek valamit fejben,és csak rajtuk múlik a BL.

Remélem nem hiszik el a srácok,hogy most minden rendben, mert minden további meccsen (Blben) így kell hozzáállni az első meccstől! és akkor valóban minden rendben lesz.

Szóval ha egészséges mindenki, akkor ezt a mai kp-t vétek megbontani,saját magunkat gyengítenénk, tanári volt mind3 emberünk ott,és általában azok is ha együtt játszanak ott. Elől folyamatosan Villa-Messi-Pedro/Alexis.

hátul nálam két ember biztos, Pique,és Alves, többieket lehet rotálni,akár Blben is, ha ilyen a középpálya,akkor igen. Mert itt megvolt a kapcsolat végre a középpálya és a védelem között,na meg a támadók között.

így tovább!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.03.06. 15:05:11

"Captains Puyol, Xavi, Valdes, and Iniesta have called a meeting with the squad for today to discuss the team's situation."
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2013.03.02. 19:26:09

Én simán lezavarnám Zubit a csapathoz.Ha más nem,legalább edzésre.Nézzen már körül,hogy milyen edzésmunka folyik.Mert pillanatnyilag nincs taktika,csapategység,motiváció,se erő a csapatba.Perpill úgy állunk, h a 2012/13-as szezonnak nekifutottunk egy másodedzővel,meg egy játékosmegfigyelővel.Akik közül az egyik sajnos elég súlyos betegséggel harcol,a másik meg a játékosoknál is hitehagyottabb.A vezetőség nyilván nem fogja kirúgni a vezetőedzőjét,főleg ha már ennyit várt rá,de talán a másik fél is átgondolhatná a saját és csapata helyzetét.Patthelyzet...
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.01. 09:50:31

A csapat változtatott a szokásoson, most nem a mérkőzés napján utazik Madridba (a délutáni kezdés miatt) hanem már pénteken a fővárosban lesznek Rouráék.

A csapat programja
március 1., péntek:
15:30 - Sajtótájékoztató (Roura)
16:30 - Edzés
18:00 - Találkozás
18:15 - Indulás a repülőtérre
19:00 - Repülés Madridba
20:00 - Érkezés Madridba
21:00 - Közös vacsora
23:00 - Alvás

március 2., szombat:
09:00 - Reggeli
10:00 - Taktikai megbeszélés
12:30 - Ebéd
14:45 - Indulás a Stadionba
16:00 - Real Madrid - Barcelona
20:30 - Repülés Barcelonába
21:30 - Érkezés Barcelonába

A két elnök közötti hivatalos vacsora most elmarad.
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.28. 11:45:41

Game90 írta:Érdemes elolvasni:
http://martonbede.tumblr.com/post/44165 ... a-barcaval

12. A labda útja tehát soha nem vezetett egyenesen Messihez, hanem mindig Xavin, a kézbesítő postáson keresztül. De Xavi átugrása már akkor elkezdődött, amikor még Guardiola ült a kispadon. Néha elhamarkodottságból, néha mert túl sokat akartak futni, néha mert maga Xavi nem volt tökéletes állapotban (ez utóbbi most is igaz). Akárhogy is volt, elveszett a közbülső lépcső, ahol meg lehetett pihenni, fokozatosan elhalványult, egyre kevésbé volt használva. A csapat már nem Xavinak játszott, hanem egyenesen Messinek. És Messi így többé már nem a végpont volt, hanem mindennek a kezdete és a vége, aminél egyszerűbben nem is lehet felhígulni.

15. Mi történik a Barçával? Összeadódó taktikai hibák, apró részletek, amelyek jelentéktelennek tűnnek, de együtt már rombolnak, és egy olyan mentális összeomlás, aminek eredményeként a játékosok elárulják a saját játékstílusukat. A baj velük van, és a megoldás is az övék kell hogy legyen. Szétnyílni, összezárni, ennek köszönhetően visszaszerezni a labdát, keresni a távolabbiakat…
Már a Sportgézán is megjelent: http://sportgeza.hu/futball/2013/02/28/ ... _bar_aval/
Nagyon komoly összefoglaló a csapat jelenlegi állapotáról és azt hiszem minden sorával maximálisan egyet lehet érteni.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.02.28. 00:02:14

Érdemes elolvasni:
http://martonbede.tumblr.com/post/44165 ... a-barcaval

12. A labda útja tehát soha nem vezetett egyenesen Messihez, hanem mindig Xavin, a kézbesítő postáson keresztül. De Xavi átugrása már akkor elkezdődött, amikor még Guardiola ült a kispadon. Néha elhamarkodottságból, néha mert túl sokat akartak futni, néha mert maga Xavi nem volt tökéletes állapotban (ez utóbbi most is igaz). Akárhogy is volt, elveszett a közbülső lépcső, ahol meg lehetett pihenni, fokozatosan elhalványult, egyre kevésbé volt használva. A csapat már nem Xavinak játszott, hanem egyenesen Messinek. És Messi így többé már nem a végpont volt, hanem mindennek a kezdete és a vége, aminél egyszerűbben nem is lehet felhígulni.

15. Mi történik a Barçával? Összeadódó taktikai hibák, apró részletek, amelyek jelentéktelennek tűnnek, de együtt már rombolnak, és egy olyan mentális összeomlás, aminek eredményeként a játékosok elárulják a saját játékstílusukat. A baj velük van, és a megoldás is az övék kell hogy legyen. Szétnyílni, összezárni, ennek köszönhetően visszaszerezni a labdát, keresni a távolabbiakat…
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
youkos
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2008.07.26. 17:30:22

2013.02.27. 14:24:41

Messidona10 írta:....
Nincs edző. Ez a legnagyobb probléma. Mikor jön vissza Tito? Megoldást kellene találni erre a problémára nagyon sürgősen, mert ez így nem állapot. Rourának ez nem megy, ismerjük el.
.
Sokan elfelejtik ,hogy edző nélkül nem megy...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.27. 14:13:50

salas9 írta:Ha az utolsó 4-5 mérkőzésen már mindegy lenne, akkor nyugodtan játszhatnának azok akiket be akarunk építeni (Thiago, Bartra, Montoya, Tello)
Igazából az a baj,hogy egyáltalán nem akarjuk beépíteni őket. Ha akarnánk,már rég többet erőltetnénk őket. Bartra ősszel se játszott,pedig volt olyan periódus,hogy se Puyol,se Piqué nem volt. Tello is elég sokáig nélkülözve volt, Montoya is el lett felejtve. EGyedül Thiago az,aki néha kap egy kis csontot,hogy fogja be a száját.
Pedig simán játszhatnának, lehet,sőt én biztos vagyok benne,hogy hoznák a szintet már most (amit Puyol,Xavi,Alves mostanában nyújt mindenképp),plusz hosszabb távon is jól járna a csapat.
De ez hiú ábránd, úgyis a szokásos 11 lesz erőltetve, aztán majd csodálkozunk májusra,hogy elfogyott az előny.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 14:05:13

Barcaman1993 írta:Így azért mégis jobb lenne, ha szorosabb lenne a bajnokság, mert így izgalmak nélkül majdnem fél szezont letolni elég unalmas.
Nem lenne baj, ha a szezon vége kicsit lazább lenne. Ha az utolsó 4-5 mérkőzésen már mindegy lenne, akkor nyugodtan játszhatnának azok akiket be akarunk építeni (Thiago, Bartra, Montoya, Tello) illetve azok akiket jövöre elvileg fel szeretnének hozni az "A" kerethez (Rafinha, S.Roberto). Mellesleg a most sokat használt játékosoknak így ha picivel is de több pihenés jutna, hiszen az utolsó mérkőzéseken nem lennének terhelve.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.02.27. 13:54:30

Február végén befejeződött a szezon? Igen. A bajnokság eldőlt, kupa pipa, Bl 99% pipa. Így azért mégis jobb lenne, ha szorosabb lenne a bajnokság, mert így izgalmak nélkül majdnem fél szezont letolni elég unalmas.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.02.27. 10:42:47

[quote="Messidona10"]Nagyon nem tetszik a cikk címe, ami megjelent! Egy korszak vége - ne jelentsük már ki ezt, mert valószínűleg nem igaz.

Sajnos egyértelműen igaz, hogy vége egy korszaknak. Mennél előbb tudomásul veszik az illetékesek, annál előbb tudnak lépni, hogy a jövő szezon egy új korszak kezdete legyen. Természetesen a bajnokságot ekkora előny birtokában meg lehet és meg kell nyerni, de ehhez is alázat és sok munka kell.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.27. 10:17:01

Nagyon nem tetszik a cikk címe, ami megjelent! Egy korszak vége - ne jelentsük már ki ezt, mert valószínűleg nem igaz. Volt egy gyenge sorozat, aminek a végén jött most egy kisiklás, de ettől még a világnak nincsen vége.
Persze most végre tele lesz a média is azzal, hogy a csúnya, gonosz, csaló, stb. Barcelonát végre megverte a Madrid, ezzel minden megváltozik, mától ők a legjobbak, és lehetne folytatni. Ez kell az embereknek, ettől jobban fogják érezni magukat. Mert ha valami jól megy, akkor az első hibától kezdve kárörvendő mindenki.

Nincs edző. Ez a legnagyobb probléma. Mikor jön vissza Tito? Megoldást kellene találni erre a problémára nagyon sürgősen, mert ez így nem állapot. Rourának ez nem megy, ismerjük el.

Ne adjuk fel, mert nem szabad, egyáltalán nincs korszak vége, támogassuk ugyanúgy a csapatot, mint eddig, és előbb-utóbb helyreáll a rend.

Mindezek mellett azért hozzá kell tenni, hogy most elég jó dolognak bizonyul az előny a bajnokságban, mert jelen lelkiállapotban simán benne vannak még vereségek. A BL bitang nehéz lesz, de én abban bízok, hogy addigra lesz valami megoldás, és nem reménytelen a dolog.
Lezárt