Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.09. 16:33:40

miihii írta:Nem tudom mennyi az alapja és hogy van e egyáltalán esélye a transzfernek, ahogy azt sem, h mennyire tudná megvetni a lábát a bajoroknál.
Nem lenne egy rossz döntés szerintem.
Pep-et ismeri, plusz azért a Bayern-nél én csak Alaba-t tudom aki bal bekk, szóval mellé még ő elférne simán. Emellett meg persze tolhatná néha középen is.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.09. 16:26:47

Abidal a Telefoot című francia labdarúgó magazinnak nyilatkozott, elmondása szerint a Bayern München mestere, Pep Guardiola szívesen szerződtetné őt együtteséhez.

"Guardiola ismeri a helyzetemet és örömmel látna engem a Bayernben - mondta Abidal. - De ebbe a müncheni klub igazgatójának és elnökének is van beleszólása. Örömmel csatlakoznék a bajorokhoz, ők a legjobbak Európában és remek viszonyban vagyok Franck Ribéryvel. Minden lehetséges, azonban egyelőre fogalmam sincs, hogy hol folytatom a karrierem."

(forrás: 6:3)

Nem tudom mennyi az alapja és hogy van e egyáltalán esélye a transzfernek, ahogy azt sem, h mennyire tudná megvetni a lábát a bajoroknál.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.08. 17:38:52

Barcaman14 írta:
blupatrik írta:Remélem a Monaco-hoz megy, megérdemli azt a fizetését, a világ JELENLEGI legjobb bal hátvédje!
Ezt egy kicsit túlzásnak érzem. Én is nagyon kedvelem Abidalt, de számomra sokkal meggyőzőbb teljesítményt nyújtott középhátvédként. A higgadt, elegáns játéka nagyon sokat ért ott középen.
Mind2 poszton kiválóan játszott, középen nagyon komoly stabilitást adott a védelmünknek, balhátvédként pedig megvolt az egyensúly Alvessel, ő volt a védekezőbb szellemű, aki kevesebbet ment fel, és gyakran besegített a belső védőknek, a brazil pedig az offenzívabb, és ez az egyensúly hiányzott idén Albával.
Azt persze nem állíthatjuk, hogy jelenleg ő a legjobb a posztján, de ha tényleg olyan jó formában tér vissza a pályára, mint ahogyan érzi magát, akkor ott lehet bizony még a legjobbak között.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.08. 17:17:10

blupatrik írta:Remélem a Monaco-hoz megy, megérdemli azt a fizetését, a világ JELENLEGI legjobb bal hátvédje!
Ezt egy kicsit túlzásnak érzem. Én is nagyon kedvelem Abidalt, de számomra sokkal meggyőzőbb teljesítményt nyújtott középhátvédként. A higgadt, elegáns játéka nagyon sokat ért ott középen.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2013.06.08. 15:26:24

Remélem a Monaco-hoz megy, megérdemli azt a fizetését, a világ JELENLEGI legjobb bal hátvédje! Ha jobb a fizikai állapota mint 2 évvel ezelőtt, akkor azt hiszem ez nem is lehet kérdés...Alba elbújhat mögötte, legalábbis védekezésben,és ha egy védő jobb védekezésben mint egy másik,nincs miről beszélni.Nem hisztis picsa mint a mi jessica albánk, és nem véletlen Mr.Elegancia a neve.A Moncaot figyelni fogom az biztos , főleg ha Ő is odamegy, eddig több kedvenc nem barcás játékosom is oda ment (Falcao, Moutinho). Szóval hajrá Abi ne keseredj el, (bár lenne rá oka...) hozz össze még egy bl-t!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.08. 14:19:43

Hogy szakmailag mennyire volt jó döntés az elküldése, majd az idő eldönti. Ha nem lesznek gondok a védelmünkkel, Abidal pedig gyengén szerepel az új csapatában, akkor a vezetőségünknek lesz igaza, ha fordítottja valósul meg, amire én inkább látok esélyt, akkor pedig nem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.08. 13:17:23

Barcaman1993 írta:Ez az Abidal nyilatkozat? Hanyatt dobom mentem. ÁÁÁÁ inkább nem húzom fel magam rajta. Azért az előszezoni játékát esetleg megvárhatták volna. Nem mondom, hogy tudna úgy játszani, mint a betegsége előtt, de ha igen, akkor Alba kezdhetné melegíteni a padot. Ez elég töketlen megoldás volt...
Miért kellett volna megvárni az előszezont? Akkor az lenne a baj, hogy végigjátsza az előszezont és utána "küldik el", és milyen gyökér azt kihasználja a klub. Így több ideje lesz csapatot is keresnie. Amellett a vezetőség felajánlott neki egy lehetőséget a szakvezetésben, de ő köszönte szépen nem. Persze meg lehet érteni, hogy játszani akar és ez teljesen OK, de nem mondhatja, hogy a klub lesz..rta. Én nagyon szeretem Abit és minden tiszteletem az övé, de kicsit hálátlannak érzem ezt a nyilatkozatát. Nem tudom mit szólt volna, ha kap egy új szerződést és végigüli a szezont a padon vagy a lelátón és kap vagy 6-,8 meccset a kupában meg néhány gyenge csapat ellen. Akkor meg az lenne a felháborodás oka. Nem véletlenül nem számítanak rá, biztos hogy jobban tudják ott mit miért tesznek mint mi itt.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy nagyon kedvelem Abit, a játékát és a személyiségét egyaránt és eszem ágában sincs védeni a vezetőséget, de most úgy érzem nincs igaza a franciának.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.06.08. 11:44:31

HÁT!!!! Abi legújabb nyilatkozata kiverte a biztosítékot. Nagyon becsülöm, tisztelem azért amit a Barcáért tett, a lehető legjobbakat kívánom neki, de ahogy picit hátba támadja azt a klubbot, amelyik kiállt érte, illetve mellette állt a betegsége alatt, fizetést adott számára hosszú hónapokon keresztül, amikor tulajdonképpen semmi másra nem kellett figyelnie csak a gyógyulásra, és akkor már sokadjára lenyilatkozza, hogy Ő mennyire csalódott?????
Jelenleg én vagyok csalódott a megnyílvánulásai miatt.
Mivel kötelesek voltak fizetni őt továbbra is... Hidd el ha közben lejárt volna a szerződése szépen kicsapták volna a csapatból. Nagyon nem szimpatikus a Barcelona igazolási stábja, ha úgy érzi, hogy menne neki, ráadásul az erőnlétén is csodálkoztak a dokik, hogy mennyire kiváló..
Viszont egy kicsit megértem a stábot is, hiszen lehet megint kialakulhat, több hónapra megint kieshet, ami pénzkidobás, stb... (na persze ez nem fog megtörténni, csak ezen kívül más indoka nem is lehetne a klubnak, hiszen az idei védelem szintjét Abi 1 év edzés nélküliség után is simán lehozná).
Szóval a klub bekaphatja, Abidal pedig menjen a Monacoba, gazdagodjon továbbra is, jussanak be a bl-be és 2 év múlva egy Abi góllal verjék meg a Barcát :lol: (persze csoportkörben, mikor a Barca már úgyis továbbment)

Az unokáknak majd 50 év múlva megmutatom a Sevilla elleni mentését :D
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.06.08. 11:35:30

HÁT!!!! Abi legújabb nyilatkozata kiverte a biztosítékot. Nagyon becsülöm, tisztelem azért amit a Barcáért tett, a lehető legjobbakat kívánom neki, de ahogy picit hátba támadja azt a klubbot, amelyik kiállt érte, illetve mellette állt a betegsége alatt, fizetést adott számára hosszú hónapokon keresztül, amikor tulajdonképpen semmi másra nem kellett figyelnie csak a gyógyulásra, és akkor már sokadjára lenyilatkozza, hogy Ő mennyire csalódott?????
Jelenleg én vagyok csalódott a megnyílvánulásai miatt.

Most jön ezzel, hogy az fáj neki, hogy nem mondták meg az okokat???? Jövő héten mi lesz a problémája???
Illetve, hogy Ő mindent a Barcáért tett, tulajdonképpen ezt elhiszem de csak annyiban, hogy sok mindent és nem mindent. Elsősorban saját magáért és a családjáért kellett meggyógyulnia nem a Barcáért.

Azt gondolom amit eddig is. Évekig nem állt a csapat rendelkezésére, mégis a klub mindenben mellette állt. Nem tudom hány profi klub tette volna meg ugyanezt.
Jelenleg kicsit sárdobálásnak érzem részéről, ami annyira nem szimpatikus, remélem a klub nem reagál ezekre, Abi pedig végre elkezd másra koncentrálni.

Méghogy jobb az egészségi állapota mint a betegsége előtt, ez nem igaz, vagyis nem lehet igaz.
Nagyon bízom benne, hogy nagyon jó a egészségi állapota, de hogy nem jobb mint a betegsége előtt, az biztos.
szambivezer
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.09.12. 19:14:56

2013.06.08. 10:46:35

Akl látta a Barca védelmének utolsó egy évét akkor rákéne jönni hogy szinte az egészet kikéne cserélni,nagyon gyenge munkát végeztek.Vissza jött Abidal igaz nem játszott sokat amit nem értettem de klasszis jobb teljesitményt mutattot mint a többi hátvéd.Nagyon sajnálom hogy elküldte a vezetöség pedig lett volna más aki meg is érdemelte volna.Elvárnám a vezetöségtől hogy miért küldte el miért nem hagyott neki legalább félévet hogy megmutassa hogy ennyi betegség után milyen teljesitményre képes.Érdekekes hogy tito megakarta tartani és a hozzá nem értők meg elküldik.Nagyon sajnálom nagyon szerettem a játékát könnyed eleganciáját.Remélem új klubjába megmutatja hogy kár volt elküldeni.HAJRÁ BARACA!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.08. 10:21:05

Ez az Abidal nyilatkozat? Hanyatt dobom mentem. ÁÁÁÁ inkább nem húzom fel magam rajta. Azért az előszezoni játékát esetleg megvárhatták volna. Nem mondom, hogy tudna úgy játszani, mint a betegsége előtt, de ha igen, akkor Alba kezdhetné melegíteni a padot. Ez elég töketlen megoldás volt...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.06.02. 18:35:24

Abidal: "The first months with Pep, I had problems adapting to his tactics and wanted to leave. The president convinced me to stay, luckily"

Szurkolok Neki, igazoljon akárhova. Pályafutása után remélem visszatér hozzánk.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.01. 22:22:17

Sanama írta:Azt hiszem megvan, hogy milyen felirat lesz a következő Barca mezen amit vásárolni fogok...
Köszönünk szépen mindent, Abi!
Nekem is pont ez jutott eszembe. Nincs mezem, mert minek? De egy Abidal22-t tuti, hogy beszerzek.

Monacót tartom én is a legsanszosabbnak és abban is biztos vagyok, hogy két jó szezon simán benne.
Hiányozni fog az biztos!
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.01. 21:31:05

Azt hiszem megvan, hogy milyen felirat lesz a következő Barca mezen amit vásárolni fogok...
Köszönünk szépen mindent, Abi!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.01. 21:10:37

Kösz mindent Abi! Még két év a Monacoban ( ott simán lehetne helye), aztán usgyi vissza, itt az otthonod!
Azt hiszem, elnézegetném még a játékát egy ideig, a legjobb védők egyike még mindig.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.01. 21:09:42

FC Barcelona - ¡Muchas gracias, Abidal! :
http://youtu.be/3dP6M_5ptsg
:cry:
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2013.06.01. 21:04:17

Volt meg olyan jatekosunk, akit a szurkolok megkonnyeztek a tavozaskor ? :cry: :cry: :cry:
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2013.06.01. 20:57:49

http://www.youtube.com/watch?v=X_7UQ98ez7w

Eric búcsúzik.
Ha érdekel valakit.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.01. 20:54:09

bennike123 írta:Szerintetek hova megy innen? Szerintem vissza Lyon-ba
Monaco szerintem elég sanszos lehet.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.06.01. 20:51:36

Szerintetek hova megy innen? Szerintem vissza Lyon-ba
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.06.01. 17:29:58

Egy jó párszor könnyet csalt a szemembe, amióta itt van. Azt hiszem, hogy ezt a "versenyt" ő vezeti, sajnos, mert amin keresztül kellett mennie, azt nem kívánnám senkinek.

Ez az ember a világon mindenki előtt példaként szolgálhat. Azt a kitartást, amelyet őt végig jellemezte, nem hiszem, hogy sokan meg tudnák csinálni. Még egy egyszerű embernek is irtózatosan nehéz lett volna egy ilyen betegséget leküzdeni, nemhogy egy sportolónak. Aki ráadásul teljes értékűként tért vissza. Sosem fogom elfelejteni.

És mindenfajta elfogultság nélkül állíthatom, hogy játékosként is bárki felnézhet rá. Rendkívül stabilan játszott mindig is, nagy szívvel, a végsőkig küzdve, pont mint az életben. Az első rendkívül emlékezetes mozzanata a Bilbaónak a kupában lőtt gólja volt. Az volt a legjobb meccse addig a Barcában, és nála jobban senki nem érdemelt gólt akkor.

Nagyon szívesen emlékszem vissza a Madridnak lőtt góljára is, illetve egy Sevilla elleni meccsére, amikor a földön fekve, fejjel ugrott utána a labdának é próbált meg menteni.

A legemlékezetesebb persze a BL-elődöntős visszatérése, amikor az egész stadion az ő nevét skandálta. És persze a döntő, amikor ő lökte magasba a kupát. Ezeket a képeket amíg élek, nem fogom elfelejteni.

Nagyon sajnálom, hogy nem kapott még legalább egy évet, mert vele kapcsolatban biztosan állítható, hogy megdolgozott érte. Bárhová is megy, remélem, hogy nagyon sok örömét leli majd a játékban, és szeretni fogják ott.

Remélem, hogy méltóképpen búcsúzik ma este. Sosem felejtem el!
Avatar
Gyusquets
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.06.01. 13:12:43

2013.06.01. 13:35:30

Remélem kezdőként jut majd szóhoz a francia. Amikor annak idején visszatért a Real Madrid ellen a pályára, és felrobbant a Nou Camp, akkor elsírtam magam a TV előtt. Ugyanez volt a helyzet a Mallorca ellen is. Azt hiszem ma sem lesz másként, ha be v lecserélik.

Ez az ember nem ezt érdemelte a klubtól, minden tiszteletem az övé. Ő egy élőlegenda.

Remélem méltóképpen lesz elbúcsúztatva ma este.
Kép
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.06.01. 13:23:08

lui1698 írta:]Miért lenne nagyobb élmény, annál, mint ha a 60-70.-ik perc környékén cserélnék le, és akkor lehetne állva tapsolni?
Amúgy simán meg lehetne lépni, hogy a szokásos 22. perces éltetésnél megy el melegíteni pl., aztán meglátjuk, hogy hogy bírja erővel.
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.01. 13:14:50

S.Agüero írta:
mrlevy írta:Oké hogy hajtunk a 100pontért de mi a nem tudom kijátszani az autocenzúrát nem lehet ABIT a kezdőbe rakni????IGAZÁN MEGÉRDEMELNÉ Ő IS ÉS MINDEN BARCÁS!!!!!
Nagyobb élmény lesz a közönségnek és nekünk is, ha csereként áll be. 8)
Miért lenne nagyobb élmény annál, mint ha a 60-70.-ik perc környékén cserélnék le, és akkor lehetne állva tapsolni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lui1698 2013.06.01. 13:32:04-kor.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2013.06.01. 13:13:33

mrlevy írta:Oké hogy hajtunk a 100pontért de mi a nem tudom kijátszani az autocenzúrát nem lehet ABIT a kezdőbe rakni????IGAZÁN MEGÉRDEMELNÉ Ő IS ÉS MINDEN BARCÁS!!!!!
A meccskezdés előtti egy órában derül ki általában a klub által megerősített összeállítás. Egyébként meg - még ha nem is kezdőként - biztos vagyok benne, hogy pályára lép, viszont korántsem 100%, hogy végig bírna játszani 90 percet.
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Lezárt