Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.16. 23:42:16

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:A kinevezésének pillanatában egy klasszikus jutott eszembe : "Nem lesz ez egy kicsit túl nagy falat az ön számára?" Az lett. Szerintem Tata sorsát illetően ez a meccs nem osztott vagy szorzott. Mindenképpen megy a szezon végén.
sztem ha ma nyertünk volna akkor talán kihuzza még egy évig, de igy biztos h menni fog. elég nagy érdeme van a bukásokban (egy tökös edző ma simán lehozta volna messit a 60. percben)
Persze... Tata többet hozta le Messit idén, mint Pep és Tito együttvéve 5-6év alatt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.04.16. 23:41:27

BarcafanTomee írta:Várom a statisztikát mikor vesztettük 3 meccset zsinórban? Rijkaard érában vagy még előbb? Antic vagy Van Gaal alatt?
Previous time Barcelona lost 3 consecutive games was in 16 years ago, in the 1997-1998 season.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.16. 23:36:35

Rivaldo11 írta:A kinevezésének pillanatában egy klasszikus jutott eszembe : "Nem lesz ez egy kicsit túl nagy falat az ön számára?" Az lett. Szerintem Tata sorsát illetően ez a meccs nem osztott vagy szorzott. Mindenképpen megy a szezon végén.
sztem ha ma nyertünk volna akkor talán kihuzza még egy évig, de igy biztos h menni fog. elég nagy érdeme van a bukásokban (egy tökös edző ma simán lehozta volna messit a 60. percben)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.16. 23:35:25

Várom a statisztikát mikor vesztettük 3 meccset zsinórban? Rijkaard érában vagy még előbb? Antic vagy Van Gaal alatt?
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2014.04.16. 23:35:18

Hát, ma végignéztem a német kupa elődöntőjét...

Félgőzzel is játszva nyertek a bajorok, látszott rajtuk, hogy élvezték a focit.

Ott van motiváció, itt meg nincs. Nagyon kéne ide egy épeszű vezetőség, aki hagyná az edzőt dolgozni (és természetesen egy új edző is).
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.04.16. 23:34:05

Kössz, hogy itt voltál Tata, jó utat hazafele!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.16. 23:30:58

A kinevezésének pillanatában egy klasszikus jutott eszembe : "Nem lesz ez egy kicsit túl nagy falat az ön számára?" Az lett. Szerintem Tata sorsát illetően ez a meccs nem osztott vagy szorzott. Mindenképpen megy a szezon végén.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.16. 23:26:19

bence-barca írta:Sajnálom, de ezt muszáj kiemelnem a nyilatkozatból:
"Ha azonban rosszabbul játszik, mint ellenfele, akkor egészen biztosan veszít".

Taktikus Zombori után Taktikus Tata? :lol:
Mindkettő egy tata, csak az egyiknek még a neve is az. Nekem erről a szóról valahogy mindig a tehetetlenség jutott az eszembe. :roll:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2014.04.16. 23:25:47

Köszönjük azt amit eddig elértél a csapattal. Remélem jövő évtől már nem látlak a pad közelében.
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.16. 23:16:21

Szevasz, öreg! Hazáig ne állj meg :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2014.04.16. 22:32:10

Mehetsz
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.16. 22:22:35

Most latszik igazan tokeletesen hogy mennyire nincs semmifele jatekunk elol. Meggyozodesem hogy meg annyit se mond nekik, hogy melyik oldalon mivel kene probalkozni alapvetoen.

Tokeletesen iranyitjuk a meccset, tegyuk felre hogy Pinto rugott nekunk egy ongolt, igazan semmilyen fajta veszelyt nem jelentunk a kapura.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Boixos1981
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.03.15. 22:18:03

2014.04.16. 08:36:05

Az év elején bíztam benne, hogy megváltoztatja a játékot, de ez nem történt meg, továbbra sincsenek átlövések, és nem tudja motiválni a játékosokat, így annyira nem sírnék utána. Mindenki sétálgat a pályán, szinte senkin nem látszik az, hogy meg akarna halni a csapatért.
Visca el Barca y visca Catalunya, llibertat Boixos Nois!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.16. 08:25:31

Kicit úgy hangzik a nyilatkozatból, mintha nem is ő, hanem a vezetőség gondolkodott volna el azon, hogy szezon végén lecserélik.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.15. 22:03:38

Sajnálom, de ezt muszáj kiemelnem a nyilatkozatból:
"Ha azonban rosszabbul játszik, mint ellenfele, akkor egészen biztosan veszít".

Taktikus Zombori után Taktikus Tata? :lol:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.15. 16:01:30

Tény, hogy Martino felelőssége, hogy nincsenek felrázva fejben a játékosok. De az ő keze is meg van kötve, az idény előtt nem kapott mélyítést a védelemben, most kidőlt mindenki és nem is megy a csapatnak. Egy hét alatt kezd ledőlni minden és ez lelkileg megviseli. Nem csodálom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.15. 11:58:01

Most,hogy Klopp körül akkora a hype mint anno Neymarnal már én is úgy vagyok vele (pedig bírom Tatát),hogy jöjjön már! :D
A legtöbb oldal egyelőre azt írja,hogy 2017ig szerződése van a Dortmunddal és jól is érzi ott magát, de valahol azt olvastam,hogy már elmenne ha hívná valamelyik nagy klub mert elege van abból,hogy lerabolják a Dortmund-ot,ráadásul ezt a legfőbb riválisa a Bayern teszi amely klub szinte végtelen anyagi forrásokkal rendelkezik a Dortmundhoz képest.
A kérdés,hogy melyik hír igaz és,hogy az eltiltás miatt edzőt igazolhat-e a Barca?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.15. 11:44:53

az úgy előttem van, h milyen arcot vágna a vezetőség (még egy új vezérkar is) és úgy általában a többiek bcn-ban, amikor klopp megjelenne az első gyerekekkel a lengyel megye kettőből... olyanokkal, amilyenekkel egyébként a dortmundból olyan brigádot csinált, amilyet.
de a barca nem a dortmund. itt soha nem az lesz a szempont, h hoznak embereket egy marék színes kavicsért, h aztán később 30-40-50-stb milkókért passzolják tovább őket...
b+!!!! #-o #-o #-o #-o az a helyzet, h a saját helyzetünk fogjai vagyunk, ebből meg nem egyszerű kihozni dolgokat! pedig nagyon szívesen megnézném, h klopp mit művelne itt.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.15. 10:54:00

LG írta:De talán egy kis rákászhajóról mégis átmegy az ember kapitánynak a süllyedő óceánjáróra, főleg, ha bízik a saját szaktudásába, és úgy gondolja, megtudja menteni a hajót, és révbe ér vele.
igen én is ezt írtam, hogy azért ha egy edző átmászik a süllyedő hajóra és megmenti akkor isten lesz élete végéig (lásg guardiola)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.15. 10:25:27

Nagyon röviden, én elégedett vagyok Tata eddigi munkásságával, amit lehetett kihozott a keretből szakmailag.
De,... addig míg a Messi kérdés nincs megoldva, szerintem nem tudunk címeket nyerni, és ezt még akkor is így gondolom, ha a kupát behúzzuk. Az a mentális plusz minden sorozatban hiányzik, ami a sorozatok vége felé néha a fáradtság felülmúlására is szolgál. Ez lehet a keret (agyonnyert emberek) problémája is, de már az egységes akarás nélkül (Messi) mindig hiányozni fog az, ami az ominózus Chelsea elleni meccsen Ini lábában volt.

A fent említett okok miatt én minden edző mellé kérdőjelet tennék, egyedül a nagy Johannt tudnám elképzelni. Klopp biztos állat, de kérdés, hogy a Barcelona játékosokba kódolt focival mit szándékozna tenni?
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.15. 09:55:57

visca el barca írta:azért azt senki ne felejtse el, hogy egy "süllyedő" hajóra sokkal nehezebb bárkit is meggyőzni h legyen kapitány, mintha semmi gond nem lenne. dortmundban nincsenek olyan elvárások h ha nem nyer legalább 5 kupát minden évben akkor kirúgják... persze (ua. mint bartomeunál) ha meg megcsinálja isten lesz...
De talán egy kis rákászhajóról mégis átmegy az ember kapitánynak a süllyedő óceánjáróra, főleg, ha bízik a saját szaktudásába, és úgy gondolja, megtudja menteni a hajót, és révbe ér vele.

De bárki legyen az edző a következő szezonban, nem szabad sem rá, sem a játékosokra túl nagy nyomást helyezni. El kéne felejteni azt a hozzáállást, hogy a csapatnak mindenképp BL-t meg bajnokságot kell nyerni, és a (remélhetőleg új) vezetők közül is jó lenne, ha valaki lenyilatkozná a szurkolóknak, hogy ne várjanak mindenképp címeket, mert hosszútávra tervezünk. Ahogy anno Guardiola érkezésekor sem voltak nagyok elvárások, mégis nagyon hamar jöttek a sikerek.

Én egyébként is azt mondom, ne csak a következő szezonra, hanem hosszú távra tervezzünk, aszerint is igazoljunk, és én a jelenlegi keretből is csak azokkal számolnék komolyan, akikben még több évre van potenciál. Nem azt mondom, hogy az idősebbeket mindenképp el kell adni, de szépen fokozatosan háttérbe kel szorítani, és megtalálni a helyettesüket.

Én nagyon örülnék, ha valamilyen módon Laporta visszatudna térni nyáron a csapat élére. Egyszer már ennél jóval nagyobb válságból is kivezette a klubot, most miért ne sikerülhetne. Új vezetőség, új edző, akinek nagy teret kell adni a munkához (ha lehet, akkor Kloppot választánám), új hosszútávú koncepció, és néhány új játékos kell.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.15. 09:51:32

Hogy Klopp jó választás lenne, az a jelenlegi helyzetben vitán felül áll, aztán persze ki tudja, hogy sülne el a 180 fokos irányváltás, meg ez a nagy "forradalom", amit várnak tőle.

Ezzel együtt, ha beleélem magát a helyzetébe (ami persze laikusként csak felszínes lehet), számomra több tényező szólna a Barca ellen, mint mellette.
A mostani Barca inkompetens vezérkara szerintem egyáltalán nem vonzó egy edző számára. Úgy tűnik, Zubi keze elég erősen belelóg az igazolások intézésébe. Erre Cruyff is panaszkodott, és a tavalyi Neymar vétel mögött is gyanítható egy elég erős "Rosell-szerelem", azzal együtt, hogy nekem nincs problémám a brazillal.
Ha nem tiltottak volna el, akkor most tuti, hogy jönne Stegen, de hát kötve hiszem, hogy ő pl. Martino választottja lett volna. Lehet, hogy beválna, de akkor sem az edző jelöltje. Ehhez képest Klopp szerintem kizárólagos hatalmat vár el igazolások terén, ehhez hozzá is szokhatott, mert kétlem, hogy a noname bajnokságokból hozott játékosait, akik aztán ott tartanak most, ahol (Kagawa, Lewa stb.), az öltönyös emberek szúrták volna ki.

Aztán itt ez a kitiltás. Gyere Klopp mester, reformáld meg a szitut, annyi van csak, hogy nem igazolhatsz hozzá új embert, aki már a te korszakod képviselné, esetleg betömné a lyukas védelmünket hátul, vagy valami...Egy klasszis edző talán meg tudná újítani az életet ezzel a kerettel is (plusz visszatérők kölcsönből, esetleg vmi ügyesebb kölyök a Masia-ból), de 100%ra egyáltalán nem vehető. Lehet, hogy hatékonyabban fogná meg a tökét a sétáló Messinek, de ez jelenleg már kevés, a világ futballja elég rendesen elhaladt mellettünk, amihez csak motiválással már nem fogunk felzárkózni.
Ha meg befuccsol a dolog, akkor jön a támadás ezer felől. Áskálódik a média - "talán Klopp nem is olyan jó edző?", a Nou Camp pedig véletlenül sem fog támogatni, hanem majd ülnek kussban. Itt nincs olyan, hogy kap egy évet valaki építgetni, a katalánok alapvetően pesszimisták, és ha igazuk lesz, akkor jön az "én megmondtam előre" hangulat. Ragyogóan ki lett csinálva Martino is. Idehozták Zubiék a süllyedő hajóra európai tapasztalat nélkül, azért megvolt az esélye bőven, hogy ebbe belebukik. Ehhez képest azért voltak jó momentumai, látszik, hogy tudta mit akar és lelkiismeretesen meg is próbálta végrehajtani. Nem sikerült, és most ő a bohóc, akinek nem engedelmeskednek a játékosok bla bla. Hálás feladat...

Ami a Barca mellett szól egyrészt, az a klub neve, bár erre Klopp valszeg nagyon magasról...Talán még a kihívás része a dolognak, ami vonzó lehetne, bár a fent említett körülmények között így józan ésszel ez is bőven veszít az értékéből.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.14. 16:24:19

klopp nagyon jó edző, mostanság a legjobbak között van. nagyon örülnék, ha esetleg idehoznák, bár ő azért olyan fazon, aki hosszútávon gondolkodik és nem ilyen "neymar-bél-cé"-féle megaigazolásokkal oldja meg a dolgokat. nem tudom, h ez az hozzáállás mennyire fér bele a brutálisan túlhájpolt spanyol fociköztudatba?
de az első lépés: vezérkar, tipli.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.14. 16:22:30

ha jol emlékszem talán a reál is megakarta szerezni tavaly, akkor simán visszautasította őket. de majd vmelyik reálos kolléga megerősít.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.04.14. 16:13:18

visca el barca írta:azért azt senki ne felejtse el, hogy egy "süllyedő" hajóra sokkal nehezebb bárkit is meggyőzni h legyen kapitány, mintha semmi gond nem lenne. dortmundban nincsenek olyan elvárások h ha nem nyer legalább 5 kupát minden évben akkor kirúgják... persze (ua. mint bartomeunál) ha meg megcsinálja isten lesz...
szerintem ez badarság....a Dortmunddal is megszorongatta a kb 3x-os költségvetésű Bayernt, ráadásul telel lehet a hócipője azzal, hogy minden jó játékosát kivásárolja a "Nagy Testvér"...szerintem fél fizetésért is idejönne a Barcához, és szerintem ő lenne az ideális megoldás. Mindenesetre lenne futás a meccseken az biztos, focizni meg eddig is tudtak...arrólnem is beszélve, hogy volna a Dortmundban egy-két játékos akiket szívesen látnék a csapatban, és biztosan könnyebb lenne őket meggyőzni, ha Klopp nálunk lenne tréner.
Lezárt