FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.11. 20:17:14

crixus írta:
visca el barca írta:cruyff megint beugatott... hihetetlen ez a pali, hogy folyton csak fikáz minket, örülnék ha valaki szólna neki... =D> kezd már elegem lenni belőle...
Szerintem nem szerencsés dolog a Barca történetének legfontosabb alakja által megfogalmazott kritikát ugatásnak nevezni.... :roll: Pláne, hogy eléggé igaza is van. Már megint. Egyébként is ha ő mond valamit azt érdemes komolyan venni...
ha ezt is viccnek szántad akkor bocsi :D
tavaly 20x lenyilatkozta, h neymar nem kell ide, mert usem fér meg messi mellett. 3 éve nem olvastam tőle semmi olyat amiben legalább egy kicsit is dícsérné a csapatot. mint valami házsártos öregember, komolyan mondom...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.11. 20:12:22

visca el barca írta:cruyff megint beugatott... hihetetlen ez a pali, hogy folyton csak fikáz minket, örülnék ha valaki szólna neki... =D> kezd már elegem lenni belőle...
Szerintem nem szerencsés dolog a Barca történetének legfontosabb alakja által megfogalmazott kritikát ugatásnak nevezni.... :roll: Pláne, hogy eléggé igaza is van. Már megint. Egyébként is ha ő mond valamit azt érdemes komolyan venni...
ha ezt is viccnek szántad akkor bocsi :D
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.08.11. 20:11:59

Messithebest írta: ki is lett törölve a hozzászólása... egyébként valóban nem szurkoltam még akkor a barcának amikor ők itt voltak, de egyik se játszott 35 meccsnél többet itt, szval nem annyira mérvadó a dolog... :) Abidal pedig lehet h nem KH-ként játszott, de a posztja KH. De nem baj, bele lehet kötni mindenbe.
Abidal itt került át a baloldalról középre.
Előtte hosszú évekig balbekként tevékenykedett itt is és Lyonban is, sőt a válogatottban is.
Az ezt megelőző pályafutásából sokat nem láttam, ha jól emlékszem a Lilleben és a Monacóban játszott még, sztem ott is bal oldalt:)

Mondjuk azt, h kiforrott középhátvédnek:)

Te se idézz kettőnél többet,a következőt szó nélkül törlöm!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.08.11. 19:32:46

StickyFingaz írta:
Nem tudom mire fel ez a provokativ hangnem.Sztem javits egy kicsit a stilusodon,vagy nem sokáig leszel itt.
ki is lett törölve a hozzászólása... egyébként valóban nem szurkoltam még akkor a barcának amikor ők itt voltak, de egyik se játszott 35 meccsnél többet itt, szval nem annyira mérvadó a dolog... :) Abidal pedig lehet h nem KH-ként játszott, de a posztja KH. De nem baj, bele lehet kötni mindenbe.

Ne idézz kettőnél többet!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.11. 19:22:05

visca el barca írta:cruyff megint beugatott... hihetetlen ez a pali, hogy folyton csak fikáz minket, örülnék ha valaki szólna neki... =D> kezd már elegem lenni belőle...
Olyan nagy hülyeséget nem mondott. Ő is csak találgat. De abban igaza van, hogy L.E.-nek kezdenie kell vmit Messivel. Több probléma is van. Ha jól teljesít akkor nyilván semmi. Ha rosszul, akkor konkrétan emberhátrány és az öltözőt is meghatározza. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy elképesztően magas pénzt visz haza. Ha nem hozza a szintet, akkor ez óriási plusz kiadást jelent. A Messi-Neymar-Suárez triót meg egyelőre találgatja mindenki.

Én 3 felállást tudok elképzelni:
1. Neymar------Suárez-------Messi

2.---------Neymar------Suárez--------
--------------------Messi-----------------

3.----------Suárez------Messi----------
--------------------Neymar---------------

Elég sok a ha. Ha Messi durcizni fog, akkor egyértelműen a 3. felállást választanám. Ha nem, akkor az első kettő közül vmelyiket. Tényleg sok itt a változó.

Továbbá arról beszélt az öreg, hogy elég sok pénzt költöttünk. Ebben igaza van, de ezt a szituációt nem tudom, hogy ő adott esetben hogy oldotta volna meg?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.11. 19:20:23

visca el barca írta:cruyff megint beugatott... hihetetlen ez a pali, hogy folyton csak fikáz minket, örülnék ha valaki szólna neki... =D> kezd már elegem lenni belőle...
Ha az Última Horás interjújára gondolsz, akkor nem igazán értem... Dicsérte a Real igazolásait, meg, hogy nagyot fordult a világ, régebben inkább a Barca igazolt most meg a Madrid...

Meg dicsérte Enriquét, a mentalitását, a támadószekcióval vannak kételyei. Fél, hogy felborul az egyensúly (mondjuk itt fogalmam sincs, mire gondolhat).
Szerintem semmi sértő nem volt benne, mondjuk én eleve nagyon csípem Cruyffot, szóval lehet elfogultabb vagyok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.11. 19:07:16

cruyff megint beugatott... hihetetlen ez a pali, hogy folyton csak fikáz minket, örülnék ha valaki szólna neki... =D> kezd már elegem lenni belőle...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.08.11. 17:14:27

Sergi írta:
Messithebest írta: Thuram és Abidal játszott eddig nálunk "fhansziha-ajkú"-ként. tényleg behasaltak.
Szinte előre tudtam,hogy velük jössz------->Blanc,Dehu,Christanval.Jah,hogy kik?
Gondolom nem vagy olyan rég Barca drukker hogy tudd kik voltak ők.Nem vagy egyedül... :roll:
Abidal meg nem KH-ként tevékenykedett,szal ne ferdítsd el a témát,maradjunk meg a KH-témában...
Thuram papa meg pont akkor volt itt,mikor semmi sem jött össze.De ha nem emlékszel, üsd csak fel a wikit,mert hogy akkor még nem követted az idényt gondolom.

Nem tudom mire fel ez a provokativ hangnem.Sztem javits egy kicsit a stilusodon,vagy nem sokáig leszel itt.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.08.11. 16:13:50

Sergi írta: ,ugyanis a legtöbb fhansziha-ajkú KH behasalt nálunk.
Thuram és Abidal játszott eddig nálunk "fhansziha-ajkú"-ként. tényleg behasaltak.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.11. 15:55:06

Capon írta:
ZBarca írta: Szerintem tényleg előrébb léptünk tavalyhoz képest, már csak a mi Liptákunkat (Piquet) kéne a padra ültetni + Danit eladni és venni egy jhvt.
Előrébb léptünk ez szerintem nem vitás, (mondjuk már az is érdekes, hogy egy top klubnál azért hálásak vagyunk, hogy létszámban megvan a védelem!! azért ezen is érdemes elgondolkodni) csak a lépés hosszával van problémám, én ennél azért jóval nagyobb lépésre számítottam, már ami a védelmet illeti.
Ennyi. Ennél reálisabban nem hiszem, hogy meg lehetne fogalmazni a jelenlegi helyzetet.
Az az igazság, hogy van négy olyan védőnk akik közül egyik sem képvisel olyan szintet, hogy bátran ki lehessen mondani, klasszis már csak mellé kell egy ember. Ez pedig nem túl jó. Mathieu nem egy olyan játékos, akire biztos kezdőként lehetne számítani, nem is az elsődleges posztja. Lehet mondani, hogy alap volt a Valencia-ban és jól teljesített, de a kettő nem egy szint. Lehet ezzel vitatkozni de szerintem ez az igazság.
Vermaelen szintén kérdőjel. Jó képességei vannak, ez vitathatatlan, de z utóbbi időben nem tudott sokat felmutatni, voltak hátráltató tényezők is, de akkor is benne van a kockázat. Ennek ellenére egyáltalán nem tartom rossz igazolásnak, mert ha azt tudja nyújtani amit korábban nagyot léphetünk előre, de ez vagy így lesz vagy nem. A jelen helyzetben viszont ezt nem erre kellene alapozni.
Bartra-ból nagy játékos lehet, de még tapasztalatlan. Egy középhátvédnél pedig ez nem kis hátrány. Ettől függetlenül amikor játszott a legjobbunk volt szerintem, de sajnos a tavalyi védelmet tekintve ez nem teljesen mérvadó. Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy nem rá fog LE elsősorban építeni.
Piqué pedig no comment. Tavaly volt egy jó időszaka, de úgy tűnik abban ki is merült a teljesítménye. Ennek ellenére úgy érzem marad betonkezdő.

Szóval mennyiségben tényleg megvagyunk, de ez négy olyan játékos, akik közül egy se egy igazi stabil kezdő. Nem szeretek más csapatokkal példálózni, de azért megfigyelhető, hogy szinte minden nagyobb csapatnál van a védelemben egy igaz stabil ember.
Ha nem lett volna ilyen lehetőségünk megerősíteni azt a csapatrészt, amire a legnagyobb szükség volt egy árva szavam se lenne, de ez nem így van. Én csakis emiatt vagyok elégedetlen. Ráadásul egy jó ideig nem is nagyon lesz, ebben biztos vagyok.
Forca Barca!!!!
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.11. 15:28:23

Engem már kidobtak volna, mert Realos vagyok. :D Néhány hónap és kiderül, hogy melyikőtöknek lesz igaza. Az Európa Liga azért túlzás. Sok a "ha" még ebben a Barcában, de a karácsonyi vacsoránál már okosabbak leszünk. :lol:
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.11. 14:41:04

Sergi írta: Igen ezek mind szép statok,de semmi több...
Papíron jól mutat,de az utókor azokra emlékszik,akik győztek a finálékban,ill. RENDSZERESEN, klasszis teljesítményre voltak képesek.Itt kiesik TV,szal hagyd a további fecsegést vele kapcsolatban.
Matyiő bekerült párszor a francia válogatottba?Ennyivel Déhut is világklasszisnak hívhatnád,pedig csak egy tucatlégiós volt, aki-Most figyelj!-szintén párszor bekerült a francia válogatottba.
Szó sem volt Hummelsről?Kiről írtam a vita elején szépecsém?Olvass már vissza legalább egyszer. Jah, ha tudod,akkor meg feleslegesen ne kérdezz vissza,mert még meglepődsz,ha valaki azt írja hogy már unja a kötekedésed. Ja,és szándékosan nem írtam le a nevét,mert tudtam,hogy ugrassz rá...Jutalomfalatka repül,hopp!!
Pattanj le a témáról,és Fifázz tovább,hátha Matyiő meg TV megugorja nálad a 80-as szintet,és ezek után gyors körbevillogsz a szobádban,hátha valaki megdícsér érte...de elárulom,nem fog.
Ha ezek után is koptatod a bill.zeted, az a te bajod,innetől kezdve nem szándékozom tovább védeni az álláspontomat veled szemben,mert nyilvánvaló, hogy te mindent jobban tudsz, meg már unom a bégetésed...További kellemes fórumozást!!
Respect! Ha értelmesen nem megy a fórumozás, akkor jobb is ha abbahagyod. Sajnos nem sikerült a színvonalat emelned. A levegőbe hablatyolsz és hordod össze a nagyobbnál nagyobb baromságokat, de a kérdéseimre képtelen vagy értelmes választ adni, elbeszélsz mellettem, hülyének nézel, mindezt a magad csodálatos alpári stílusában.

Azt írtad, hogy többet nem írsz, remélem ehhez tudod tartani magad. Ezentúl ebben a témában a veled folytatott vitám utolsó hsz-e jön (természetesen a többiekkel szívesen beszélgetek).

Ezt a Mathieu-Vermaelen témát kár is folytatni. Képtelen vagy megemészteni, hogy ők érkeztek, a te szemedben ők senkik, akármit is csinálnak.

Hummels: azt írod, hogy olvassak vissza. Kérlek tedd már meg, hogy visszaolvasol és értelmezed az ok-okozati sorrendet. :wink: Számtalanszor mások hsz-ét idézted nekem, mintha én írtam volna, számtalanszor írtam, hogy olvasd el amit írok és értelmezd. Ismét nem sikerült. A vita elején egy németről volt szó. Erre kérdeztem meg, hogy ki az a német? Utána derült ki, amikor mással beszéltél... (egyébként Boatengről is lehetett volna szó, itt az eb-n is volt cikk róla...) Lehülyéztél, hogy miért kérdezem. Persze azt nem vetted figyelembe, hogy a kérdés előbb hangzott el, mint a válasz. De miért kérdezek...? Persze, én vagyok a hülye. Azt írod, hogy szándékosan nem írtad le a nevét (hogy engem ugrassz) :arrow: indulatkeltés :arrow: pihi a fórumon. Akkor miből is kellett volna tudnom? Vehetsz piros gyümölcsöt a boltban, már csak az eladó találja ki, hogy melyik legyen az.... Ne lepődj meg, ha visszakérdez az eladó, hogy mit szeretnél. :wink:
Rátérve a témára. Elmondtad, hogy hogyan kellett volna (az elméleted szerint) Hummelst (utólag végre kiderült) idehozni. Erre reagáltam, hogy ezt a valóságban, hogyan kéne megvalósítani, természetesen nem válaszoltál. És én menjek vissza fifázni...

Kérlek, ha legközelebb akár velem, akár mással beszélsz akkor próbáld azt olyan hangnemben megtenni, amivel megtiszteled a másikat. Utána ha vmi mellett érvelsz, akkor annak legyen vmi valóságalapja, mert itt beszélgetek veled egy fél napja, de egy értelmes dolgot nem sikerült kihúznom belőled. Az ilyen elhozom Hummelst, mert meggyőzőm kliséket, amik jól hangzanak, de semmi valóságalapjuk nincsen, pedig jobb ha mellőzöd, mert teljesen értelmetlenek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.11. 13:59:31

Barcaman1993 írta: ...
Igen ezek mind szép statok,de semmi több...
Papíron jól mutat,de az utókor azokra emlékszik,akik győztek a finálékban,ill. RENDSZERESEN, klasszis teljesítményre voltak képesek.Itt kiesik TV,szal hagyd a további fecsegést vele kapcsolatban.
Matyiő bekerült párszor a francia válogatottba?Ennyivel Déhut is világklasszisnak hívhatnád,pedig csak egy tucatlégiós volt, aki-Most figyelj!-szintén párszor bekerült a francia válogatottba.
Szó sem volt Hummelsről?Kiről írtam a vita elején szépecsém?Olvass már vissza legalább egyszer. Jah, ha tudod,akkor meg feleslegesen ne kérdezz vissza,mert még meglepődsz,ha valaki azt írja hogy már unja a kötekedésed. Ja,és szándékosan nem írtam le a nevét,mert tudtam,hogy ugrassz rá...Jutalomfalatka repül,hopp!!
Pattanj le a témáról,és Fifázz tovább,hátha Matyiő meg TV megugorja nálad a 80-as szintet,és ezek után gyors körbevillogsz a szobádban,hátha valaki megdícsér érte...de elárulom,nem fog.
Ha ezek után is koptatod a bill.zeted, az a te bajod,innetől kezdve nem szándékozom tovább védeni az álláspontomat veled szemben,mert nyilvánvaló, hogy te mindent jobban tudsz, meg már unom a bégetésed...További kellemes fórumozást!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.11. 13:28:46

Gali írta:
ZBarca írta:Enrique 23 játékossal tervezné a szezont. A vezetőség a Gamperig (aug. 18.) véglegesítené a keretet. [sport]

Ha jól számolok, jelen pillanatban 22-en vagyunk. Akkor ezek szerint LE szeretne még valakit leigazolni, aki remélhetőleg Cuadrado lesz.
Rosszul számolsz, jelenleg 24 fős a keret:

http://t.co/Yk6InlWjTf" target="_blank

Song és valószínűleg Sergio Roberto is megy, az utóbbi kölcsönbe.
Jön Cuadrado vagy Piszczek/Juanfran esetleg egy új arc a jobbosra és meg is van a 23-as keret.
Hopsz, bocsánat, Robit és Songot már véletlenül el is adtam! :lol: Így viszont, ha megszabadulunk a Roberto-Alex pakk valamelyikétől + Alvestől és megvesszük Cuadradót már készen is vagyunk! 8)
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.11. 13:23:22

ZBarca írta:Enrique 23 játékossal tervezné a szezont. A vezetőség a Gamperig (aug. 18.) véglegesítené a keretet. [sport]

Ha jól számolok, jelen pillanatban 22-en vagyunk. Akkor ezek szerint LE szeretne még valakit leigazolni, aki remélhetőleg Cuadrado lesz.
Rosszul számolsz, jelenleg 24 fős a keret:

http://t.co/Yk6InlWjTf" target="_blank

Song és valószínűleg Sergio Roberto is megy, az utóbbi kölcsönbe.
Barcelona midfielder Sergi Roberto (22) could still leave on loan this summer. [md]
Jön Cuadrado vagy Piszczek/Juanfran esetleg egy új arc a jobbosra és meg is van a 23-as keret.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.11. 13:21:07

23-as keret ez lesz.

mats, bravo, masip
montoya, alves, bartra, piqué, vermaelen, matyiő, adriano, alba
busi, masch, ini, rakitic, xavi, rafinha, oldalpassz
duli, messi, suarez, pedro, neymar

nagy kérdés, ha cuadrado jön, kit paterolnak ki, esetleg 24-es kerettel vagunk e neki. 3jh felesleges, ha mégis jön a kolumbiai, lehet montoya lelátózni fog...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.11. 13:12:42

Enrique 23 játékossal tervezné a szezont. A vezetőség a Gamperig (aug. 18.) véglegesítené a keretet. [sport]

Ha jól számolok, jelen pillanatban 22-en vagyunk. Akkor ezek szerint LE szeretne még valakit leigazolni, aki remélhetőleg Cuadrado lesz.
Kép
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.11. 12:55:49

Barcelona’s current defensive quartet of Gerard Piqué, Marc Bartra, Jérémy Mathieu, and Thomas Vermaelen, plus Javier Mascherano, has the potential to be one of the strongest the blaugrana have assembled this decade. The criticisms of “old, injury-prone, and inconsistent” are too lightly thrown around, and could easily be applied to some of Barça’s best teams, or any of their rivals. Real Madrid have Sergio Ramos (inconsistent), Pepe (31, old), Raphael Varane, and the unknown Nacho. Bayern Munich have Dante (30, old), Jerome Boateng (inconsistent), Holger Badstuber (injury-prone), and Javi Martinez (midfielder). Manchester City have Vincent Kompany, who is more inconsistent than his reputation admits, the ancient, slow Martin Demichelis, and two youngsters Matija Nastasić and Dedryck Boyata, one of whom is rumored to leave. Even the ultra-defensive Chelsea have an aging John Terry, the excellent but un-flashy Gary Cahill, Branislav Ivanović, and a couple of teenagers.

The reality is that even in today’s era of footballing superpowers, no club in Europe can assemble four top-quality centre-backs without there being some imperfections – and for Barcelona, steeped in the Cruyffist history of attacking and passing from the back, there are even fewer options available. There are no players that tick all the boxes. 30 years old has been treated as some magic number where players become ticking time bombs and bodies spontaneously break down, but there is no guarantee against injuries for any player, regardless of age or health history. Especially with defenders, for whom experience is invaluable, older players actually present a lesser risk, although there is a trade-off in terms of resale value. Younger players, by contrast, can be a big risk, as demonstrated with Cáceres and Dmytro Chygrynskiy, and it is baffling that some viewed a €40m bid for PSG’s Marquinhos as a safer option than Mathieu or Vermaelen.



forrás:totalbarca.com

Egy kis angoltudással meg lehet érteni,és újragondolni a saját kritikáinkat a védőkkel kapcsolatban. :)
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.11. 12:53:30

Sergi írta: Majd ha letett valamit az asztalra???
B.szarok! :D
A másik kettő mit tett le???TV max. a lantot,mert hogy az idei Arsenal kupához nem sokat tett az ziher.
Matyiő meg a szintúgy semmit sem nyerő Valenciával elért bármit is??? :shock:
Gyermekem!!!Ez mekkora öngól!!!
Gondolod Merte,Boateng,Höwedes???No comment???
Kiről írtam anno.??Olvass vissza te is.Jah,neked se megy,akkor ezt kihozzuk egálra :wink:
Hol jött itt a képbe Merte,Boateng,pláne Höwedes??? :oops:
Ejj-ejj...segítek:HUMMELS
:shock:
Mathieu: Évek óta a Valencia stabil tagja, számtalanszor bizonyított mind ellenünk, mind a Real ellen. Párszor fölhúzta a francia válogatott mezét is.
Vermaelen: Majdnem ugyanez csak egészítsd ki az Arsenallal és a belga válogatottal.
Bartra: A szemmel láthatóan széteső és gyengélkedő Barcelona védelmébe képtelen volt bekerülni. Egyértelműen 3. számú volt Piqué és Mascherano mögött. A lelkesedése és odaadása szimpatikus, de a játékáról a biztatón túl semmit sem lehet mondani.
Öngól? Inkább olvass vissza mekkora baromságokat írtál folyamatosan.
Melyik német?
1. Amikor megkérdeztem szó se volt Hummelsről. Az utána derült ki. :wink: De okoskodj.
2. Amikor írtam a német játékosokat már tudtam, hogy kiről van szó, de szándékosan nem írtam le a nevét. Az alanyt nem illik kihagyni a mondatból, ha konkrét emberről beszélünk. :wink: Ha meg nem írod oda, akkor ne lepődj meg, ha vki visszakérdez. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2014.08.11. 13:08:15-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.11. 12:42:11

ZBarca írta: Szerintem tényleg előrébb léptünk tavalyhoz képest, már csak a mi Liptákunkat (Piquet) kéne a padra ültetni + Danit eladni és venni egy jhvt.
Előrébb léptünk ez szerintem nem vitás, (mondjuk már az is érdekes, hogy egy top klubnál azért hálásak vagyunk, hogy létszámban megvan a védelem!! azért ezen is érdemes elgondolkodni) csak a lépés hosszával van problémám, én ennél azért jóval nagyobb lépésre számítottam, már ami a védelmet illeti.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.11. 12:32:43

Sergi írta:
ZBarca írta:.
Egyszóval egyáltalán nem lettünk gyengébbek a védelemben, sőt az előrelépés megkérdőjelezhetetlen! :mrgreen:
=D> :lol:
Kell ehhez bármit is írni??
Csak a végén ne legyen "Liptáki-fordulat" az ügyben! :)
Szerintem tényleg előrébb léptünk tavalyhoz képest, már csak a mi Liptákunkat (Piquet) kéne a padra ültetni + Danit eladni és venni egy jhvt.
Kép
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.08.11. 12:21:52

ZBarca írta:.
Egyszóval egyáltalán nem lettünk gyengébbek a védelemben, sőt az előrelépés megkérdőjelezhetetlen! :mrgreen:
=D> :lol:
Kell ehhez bármit is írni??
Csak a végén ne legyen "Liptáki-fordulat" az ügyben! :)
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.11. 11:26:34

Sergi írta:Ez a plusz két ember elmondom neked,hogy semmivel sem jobb,mint a tavalyi duó.Max. egy szint,de hogy nem jobb,az fix,írj bármit.
Előző szezonban a Masch-Pique védőpáros kezdett, mert Bartra még kiforratlan volt (nem mintha most még nem lenne az). Összesen 3 olyan kh-nk volt, akit be lehetett vetni. Most jött még kettő, Masch pedig visszakerült a kp-ra, ami előrelépés. És igen, az idei duó jobb, mint a tavalyi volt. Megvettük azt a Mathieut, aki sokkal jobb, mint Pique, láthattuk milyen magabiztosan játszik. Ha pedig Vermaelen is beválik, Bartra meg átlagban minden második-harmadik meccsen kezdő lesz, én boldog leszek. Egyrészt mert fejlődhet Vermaelen/Mathieu segítségével, másrészt pedig mert nem Pique játszik.
Egyszóval egyáltalán nem lettünk gyengébbek a védelemben, sőt az előrelépés megkérdőjelezhetetlen! :mrgreen:
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.11. 10:55:05

Barcaman1993 írta: ...
Jó, akkor menjünk bele. :wink:

Mascherano-val kapcsolatban még igaz is lehetne amit írsz, ha nem bizonyított volna a VB-n. Ha nem játszott volna végig és a nagyok ellen is jól a szerepkörében, akkor lehetne mondani, hogy hát igen, zsákbamacska, mert régóta nem játszott a posztján és nem biztos, hogy még mindig olyan jó, min a Pool-ban volt. A VB-n viszont kiderült, hogy még mindig olyan jó.
A középpályánkról pedig továbbra is hiányzik egy ütközőember, olyan amilyen Busquets vagy Rakitic a büdös életben nem lesz. Mascheano viszont pont ilyen. Ha őt ott lenne, akkor a csapatszintű védekezés is jobban menne, mert nem rohannának úgy át a középpályánkon, mint kés a vajon... Erről ennyit. Ha ez nem elég, akkor mással úgysem lehet majd meggyőzni. Lucho terveit sem tudhatjuk, mert Mascherano még nem került be a Vb miatt a keretbe. Persze, sanszosabb jelenleg Busquets, de ugye vele meg elvileg nincs megelégedve az edzőnk... :roll: Etől függetlenül mondom, hogy Mascherano-val jobbak lennénk.

A védelemmel kapcsolatban. Piqué egy lajhár, akit az kerül meg aki akar. Lassan vége az előszezonnak és ez nem változik. Ahogy az sem fog, hogy fejben kevés. Bartra még nem olyan karizmatikus, hogy helyre tegye. Emiatt a két fő probléma miatt nálam Piqué-nek nincs helye a kezdőben, remélhetőleg Lucho-nál sem lesz.
Mathieu jó-jó, de soha nem volt klasszis, főleg nem középen és a korából adódóan nem is lesz. Hajt, akar, ami szép, cserének, rotációs megoldásnak tökéletes, de nem több.
Bartra-ban pedig minden megvan, ami Mathieu-ben és ami Piqué-ben: jól helyezkedik, jól fejel, magasságához képest gyors. Amiben még fejlődnie kell az csupán a tapasztalat, hogy pl. az olyan helyzeteket, mint amiből a kupadöntőn gólt kapjunk meg tudja oldani. De ehhez nem kell sok idő és egy Vermaelen-nel az oldalán ezt gyorsan meg tudja oldani.
És akkor Vermaelen. Gyorsabb és fejben jobb, mint Piqué és sokkal tapasztaltabb, mint Mathieu, ráadásul fiatalabb is. Egyértelműen bármiben is hasonlítjuk össze a franciával ő fog jobban kijönni belőle.
Nem lehet kérdés a védősor.

Végül Busquets. Rakitichez képes bár lassabb és kevésbé jók a beadásai, de "benne van a Barca DNS", a lapos passzos játékban jobb és mivel vkp-ként játszott így labdaszerzés terén is felveszi a versenyt a horváttal. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a fiatal Xavi is vkp-t játszott és később ebből profitált is. Azt pedig a vak is láthatta, hogy Busquets kreatív játékos. Nem tudom hány órás videót lehetne összeállítani a remek passzairól, kényszerítőiről, lefordulásairól. Ahogy Rijkaard "feljebb léptette" Xavi-t, úgy megtehetné ezt Lucho is Busquets-cel.

Ha ezeket nem látod, nem próbálod meg látni én nem foglak posztokon és oldalakon keresztül győzködni, megvan a véleményed, amihez jogod van, nem az én dolgom meggyőzni. Majd ha nem megy a csapatnak úgyis belátod.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.11. 10:06:13

Lassan augusztus közepén járunk, itthon van mindenki, de LE még mindig intenzíven foglalkozik néhány B kerettaggal. Ezt nem tudom másképp érteni, mint úgy, hogy a bajnokságban is számol azzal, hogy egyiküket - másikukat leülteti időnként a kispadra, sőt akár játékperceket is kaphatnak. A magam részéről ennek örülök és növeli a bizalmamat a 14-15-ös bajnoki évvel kapcsolatban.
Lezárt