ANK 2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei tornát?

Egyiptom megvédi a címét.
15
11%
Elefántcsontpart,tutira!
68
50%
Nem kérdés,hogy Ghána!
23
17%
Szerintem Nigéria!
6
4%
Kamerun ötödször is a csúcsra ér!
22
16%
Algéria odaérhet.
0
0 szavazat
Meglepetésre más nyeri.
1
1%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.01.10. 15:43:51

mivel a nagyobb csapatok, mind repülővel utaztak a togóiak meg érthetetlen módon busszal. egyszerűen, ha tudják, hogy mi a helyzet arra, akkor minek vállalják azt a kockázatot, nem hiszem, hogy belerokkantak volna.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.01.10. 15:29:33

én nem szeretem az összeesküvés elméleteket, szörnyű ami történt,de felettébb gyanús hogy az ilyen "véletlen" merényletek nem nagyobb csapat,nagyobb nevű játékosai ellen történtek,és nem azok estek áldozatul. természetesen akik elhunytak,az ő életük is tök ugyanannyit ér,de talán érthető mire gondoltam,vagy mi a fura. Soha se legyen ebből tendencia, ez az egy is szörnyű,de sajnos nem lepődnék meg azon sem ha arra fele még megtörténne,és akkor is hasonló áldozatok lennének :?

mindenesetre ezek után lesz egy "hangulata" a tornának,de ezt kell sajnálni a legkevésbé,h a nézők szórákozását elrontották, ennél jóval súlyosabb dolog ez.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.01.10. 15:23:08

fcbarca0827 írta:
Bányász írta:Én nem akarok ünneprontó lenni(de biztos az leszek,lehet meg is szóltok) de azt hiszem,h nem csak a játékosok nemes lelkén múlott ez a dolog,h mégis elindulnak a tornán.

Úgy gondolom a togói szövetség igen mélyen a zsebébe nyúlt,h a játékosok vállalják el mégis a szereplést...
Mégis csomagolnak... :arrow: Eszerint pont az ellenkezője, annak amire te gondoltál! :wink:
és a kormány sem engedi őket játszani
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... goban.html
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.10. 15:17:43

Fernando írta:Tényleg tiszteletre méltó dolog amit Togo csinál. Remélem minél előrébb végeznek, és méltó emléket állítanak halott társaik emlékére.
Már nem az első példa ez a sport világában, hogy egy ilyen megrázó eset után mégis folytatták. Csak hogy egy közeli és magyar vonatkozású eseményt említsek: az MKB Veszprém kézilabda csapatának beállósa, Maria Cozma halála. Ezután a csapat elképesztően nagy sorozatot produkált, nagyon összekovácsolódott a bagázs. Ezzel azt akarom mondani, hogy Togo valószínűleg nagyon erős lesz, ha képesek majd egy egységként harcolni az elhunytakért.

(Felfogni nem tudom, hogy mi történt, még mindig nem, olyan távolinak, és lehetetlennek tűnik ez nekem. És mégis megtörtént, nagyon megdöbbentő és szomorú. Részvétem az elhunytak családjának, a halottakat meg ne sajnáljátok, nem semmisültek ők meg! :) )
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.01.10. 15:02:01

fcbarca0827 írta:
Bányász írta:Én nem akarok ünneprontó lenni(de biztos az leszek,lehet meg is szóltok) de azt hiszem,h nem csak a játékosok nemes lelkén múlott ez a dolog,h mégis elindulnak a tornán.

Úgy gondolom a togói szövetség igen mélyen a zsebébe nyúlt,h a játékosok vállalják el mégis a szereplést...
Mégis csomagolnak... :arrow: Eszerint pont az ellenkezője, annak amire te gondoltál! :wink:
Nem elég a pénz... :)

Igazából gyanúsan nemes gesztusnak tűnt ez az egész attól az Adebayortól(és társaitól?) aki élete legnagyobb lehetőségénél(VB részvétel) is ki volt bukva az anyagiak miatt...

Mindene stere jó lenne ha már döntenének.Bár gondolom,h nehéz és bármit is döntenek lesz akinek nem tetszik de ez se épp a legjobb,h egyik pillanatban még játszanak a következőben meg nem.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.01.10. 14:53:46

Bányász írta:Én nem akarok ünneprontó lenni(de biztos az leszek,lehet meg is szóltok) de azt hiszem,h nem csak a játékosok nemes lelkén múlott ez a dolog,h mégis elindulnak a tornán.

Úgy gondolom a togói szövetség igen mélyen a zsebébe nyúlt,h a játékosok vállalják el mégis a szereplést...
Mégis csomagolnak... :arrow: Eszerint pont az ellenkezője, annak amire te gondoltál! :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.01.10. 13:55:39

Én nem akarok ünneprontó lenni(de biztos az leszek,lehet meg is szóltok) de azt hiszem,h nem csak a játékosok nemes lelkén múlott ez a dolog,h mégis elindulnak a tornán.

Úgy gondolom a togói szövetség igen mélyen a zsebébe nyúlt,h a játékosok vállalják el mégis a szereplést...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.10. 13:53:59

Tényleg tiszteletre méltó dolog amit Togo csinál. Remélem minél előrébb végeznek, és méltó emléket állítanak halott társaik emlékére.

Egyértelmű kedvencem nincs. Van két-három szimpatikus csapat, akiknek szorítok majd. Egyiptom, Elefántcsontpart, Kamerun. Remélem e három csapat közül kerül ki a végső győztes.

Úgy tudom nem fog ma játszani Keita, de ez nem 100.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.01.10. 13:46:56

Minden tiszteletem Togóé , szerintem sok csapat nem tudott volna kiállni , de ők megmerték a halottak emlékeire. Respect Togo
Avatar
..:Poldi:..
Banner mester
Hozzászólások: 1065
Csatlakozott: 2008.02.24. 15:54:36

2010.01.10. 13:32:30

Köszi :wink:
Kép
I. Eurobarca Sigverseny győztese..
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5241
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2010.01.10. 13:31:25

..:Poldi:.. írta:Melyik csatornán lesz ma a meccs?
Eurosport! :wink:
Kép
Avatar
..:Poldi:..
Banner mester
Hozzászólások: 1065
Csatlakozott: 2008.02.24. 15:54:36

2010.01.10. 13:29:42

Melyik csatornán lesz ma a meccs?
Kép
I. Eurobarca Sigverseny győztese..
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.01.10. 13:26:24

Örülök, hogy nem engednek a fenyegetésnek, és nem fújják le a tornát. Persze nem az én életem van veszélyben, így könnyen beszélek, de akkor is elszomorítana, ha ennyire sakkban tarthatná az emberek többségét pár majom.

Togónak pedig tényleg maximális tisztelet.

Egyébként nem tudja valaki, Keita játszhat/játszik ma?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.01.10. 13:05:09

Minden tiszteletem a csapaté. Ilyen borzalmas, és megrázó események után mégis maradnak és vállalják a játékot. Ez hatalmas dolog.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.01.10. 12:54:05

Sajnos ami történt nagyon szomorú dolog, és beárnyékolja az egész tornát. Remélem ez volt az utolsó ilyen eset, és most már nyugalomban le lehet a tornát játszani. Én egyébként Egyiptom győzelmére tippelek. Érveim mellettük: hagyományosan gyengék a VB selejtezőkön, de ugyanúgy hagyományosan jók az Ak-n. Nincsenek annyira leterhelve a játékosaik, mint azoknak a válogatottaknak, melyeknek a magját Európában játszó játékosok adják. Meg elég jó a védekezésük, és a kapusuk is az egyik legjobb a kontinensen. Elefántcsontpartnak meg épp ez az utóbbi a hátránya. Igaz, h van ott is Touré hátul, de nekem összességében nagyon nem tetszik a védekezésük, a kapus poszt szintén gyenge pontjuk. Emiatt én azt mondom, ők biztos NEM nyerik meg. Kamerun viszont erősnek tűnik, nekik komolyabb védelmük van, a kapuban Kameni, ők oda érhetnek. Ghána már 4 éve is szimpatikusan tolta, azóta még jobbak lettek. A jó utánpótlásuknak köszönhetően lehetségesnek tartom, h hamarosan világ szinten is komoly csapattá váljanak. Az ő győzelmüket sem tartom kizártnak. Győzelemre nem tartom esélyesnek, de jó lehet még a házigazda Angola, nekik is van pár jó játékosuk. Ill. még Mali sem rossz Én így látom az erősorrendet:
1. Egyiptom
2. Kamerun, Ghána
4. Elefántcsontpart
5. Angola
6. Mali
socio66

2010.01.10. 11:25:27

Most olvasgattam utána ennek a lövöldözésnek,hát, borzalmas lehetett,hihetetlen mik vannak még mindig a világban.
Azt hinné az ember,hogy a 21. században már civilizált emberek lakják a földet,de ez sajnos közel nem így van.
Ami a tornát illeti,a legmegfelelőbb döntés szerintem a lefújás lenne, egyszerűen nem szabad emberéleteket kockára tenni egy sporteseményen.
Én a vébé rendezést is elvenném Dél-Afrikától. Éppen olvastam most egy véleményt az országról a Nemzeti Sportban,hát elrettentő,félelmetes.
Egy olyan országban,ahol mindennaposak a lövöldözések,az utcai bűnözések és az emberélet fikarcnyit sem ér,miért kell világeseményt rendezni?
Ezt egyszerűen nem értem.
A futballnak Európában a helye,nem pedig a maffiaközpontokban.
Remélem,hogy nem fog több áldozatot követelni ez a mostani ANK,bár azt hiszem,hogy már így is inkább a terrorcsoportok által vezetett támadásokra fogunk emlékezni,mintsem egy-egy csapatéra..
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.01.10. 11:18:14

Nyugodjanak békében az áldozatok.
De ennek kifejezetten örülök, a sport összetartó erejének. Ahogy 72-ben Münchenben úgy most is folytatódnia kell a játékoknak, és örülök hogy folytatja Togo.

Más: Elméletem :arrow: Ha ügyes négert lehet látni Európában focizni az ANK ideje alatt akkor az biztos francia :D
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.01.10. 11:09:14

Fecooo írta:
barcafan0911 írta:Őszinte részvétem az elhunytakért.
Sokan azt írják itt hogy nem kellene megrendezni a kupát, de véleményem szerint meg lesz tartva. Afrika egy szegény ország a házigazdájával egyetemben, az ANK kupából való befolyó pénzügyi összegre szüksége van az országnak. Gondolok itt televíziós díjakra, túristákra stb..., szóval nem szabad elitélni őket ha mégis megrendezésre kerül a torna.
nekem is őszinte részvétem az áldozatokért.

ne haragudj, de ez nagyon magas labda ;)
sztem javítsd ki a kiemelt részt ;)
Uhh de hülye vagyok :oops: :lol: . Elnézést az elírásért. Ha ezt most a volt föci tanárom látná, kitérne a hitéből. :lol:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.01.10. 10:27:47

barcafan0911 írta:Őszinte részvétem az elhunytakért.
Sokan azt írják itt hogy nem kellene megrendezni a kupát, de véleményem szerint meg lesz tartva. Afrika egy szegény ország a házigazdájával egyetemben, az ANK kupából való befolyó pénzügyi összegre szüksége van az országnak. Gondolok itt televíziós díjakra, túristákra stb..., szóval nem szabad elitélni őket ha mégis megrendezésre kerül a torna.
nekem is őszinte részvétem az áldozatokért.

ne haragudj, de ez nagyon magas labda ;)
sztem javítsd ki a kiemelt részt ;)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.01.10. 10:06:15

Colos írta:
Kalap1988 írta:a FiFA elnökének, na meg azoknak a döntéshozóknak, akiknek benne volt a döntésben a keze, le kellene rögvest mondani
Szerintem ehhez semmi köze a FIFÁnak, a CAF jelöli ki a helyszínt.
A FIFA-val együtt rendezik az eseményt, nem? Illetve a FIFA mondja ki a végős szót a lényeges döntésekben. Mindenesetre, ha ez mégsem így lenne, akkor elnézést a tévedésért, a CAF felelőssége.De én úgy gondolom, hogy a CAF FIFA-val közösen hozza ezeket a döntéseket és abszolút alá van rendelve neki.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.01.10. 09:16:01

Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.01.10. 07:50:50

Őszinte részvétem az elhunytakért.
Sokan azt írják itt hogy nem kellene megrendezni a kupát, de véleményem szerint meg lesz tartva. Afrika egy szegény ország a házigazdájával egyetemben, az ANK kupából való befolyó pénzügyi összegre szüksége van az országnak. Gondolok itt televíziós díjakra, túristákra stb..., szóval nem szabad elitélni őket ha mégis megrendezésre kerül a torna.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2010.01.10. 02:09:43

Őszinte részvétem!
Nyugodjanak békében az elhunytak, a togói csapat többi tagjának pedig kívánom, hogy mihamarabb túllépjenek az események okozta sokkon :!:

A kupa megrendezése felesleges, itt már futball nem lesz.
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.01.10. 00:53:34

Szomorú az ami történt, ilyen előzményekkel nem szabadna megrendezni a tornát.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.09. 23:53:39

Borzasztó az, ami történt. Együttérzésem az elhunytak hozzátartozóival. Hihetetlen, hogy ilyen megtörténhet. Teljesen megértem a togoiak döntését, azt hiszem ennek jogossága vitathatatlan. Abba most nem mennék bele, hogy a tornát meg kellene tartani, avagy nem.
Amúgy a magam részéről Elefántcsonpartot tartom a legesélyesebbnek a győzelemre, mellettük a Ghana,( tökéletes középpálya, középszerű csatársor), nagy kedvencem, Nigéria ( ha egyszer minden probléma nélkül készülhetnének legalább egy tornára...), és Kamerun érhet még oda.
Remélem az észak-afrikai csapatok ezúttal nem pofátlankodnak bele a fekete afrikaiak dolgába.
Bár ilyen előzmények után azt hiszem nincs is értelme esélyeket latolgatni, meg lennék lepődve, ha a torna a futballról tudna szólni. Pedig de vártam...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Lezárt