Alex Song

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.31. 13:37:44

sörvirsli írta:Látom szegény Song hanyagolva van,pedig tegnap is az egyik legjobb volt,játszhatna többet is, persze nem Busival egyszerre. :)
Szerintem Tatánál eddig jóval több lehetőséget kap mint Titonál. Én örülök hogy ilyen kaliberű játékosok is vannak a padunkon, mondjuk a legtöbb élcsapatba simán alapember lehetne.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.31. 12:27:49

busquets-re is igaz az első mondat (annyi, hogy ő A legjobb lenne szerintem a posztján, így meg az egyik legjobb), mind a kettőjüknek az a nagy baja, hogy egy átlagos sebességű középpályás vagy támadó is simán lefutja őket, nem hogy egy gyors spíler.

busquets ezt jobban tudja kompenzálni, meg hát nyilván barca dns, jobban érzi a játékunknat, stb, emiatt song sosem lesz itt olyan jó, mint ő.

mindettől függetlenül én maximálisan elégedett vagyok vele, szeretném minél többet látni a pályán.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.31. 08:45:13

Ha gyorsabb volna, a világ egyik legjobb középpályása lenne. Erős, jó felépítésű, nagyon labdabiztos, a meccs második félidejében láthattuk hogy Messivel mennyire jó volt a rövid passzos összjátékban is. Ráadásul eddig a Barcában előre kevesebbet játszott, pedig az indításai is hasznosak lennének.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.10.30. 23:44:54

Látom szegény Song hanyagolva van,pedig tegnap is az egyik legjobb volt,játszhatna többet is, persze nem Busival egyszerre. :)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.10.10. 00:34:34

barcastuff ‏@barcastuff 2h
Song: "I'll evaluate things in January, but I don't think about leaving. The coach is rotating, everything is fine. I continue to work hard"
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
ZNk8891
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.25. 20:37:28

2013.10.09. 22:53:24

Yokozuna írta:Fantasztikus ez a 100%-os passz mutató. Nem sokan képesek rá. Ha többet játszhatna, még hasznosabb lenne a csapat számára. Félek, hogy megint úgy járunk, hogy annyira favorizálják Busquets-et, hogy Song is el fog menni, mint Yaya. Pedig én Tourét akkor is többre tartottam Businál, és ahogy a Cityben látom játszani manapság lehet, hogy igazam volt. Gólokat lő, szerel, irányít. De ez a múlt, és a jelen értékeire vigyázni kéne, sokkal több játék lehetőséggel.
Legutóbb például nem Song jött le, hanem Busqets hátra ment a védő sor közepére. Lehet, hogy ez egy első lépés arra felé, hogy akár ketten egyszerre is játszanak?
Tata elmondta,hogy elsősorban egyedüli védekező középpályásként számít Songra,szóval nem hiszem.. :?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.09. 22:26:12

Fantasztikus ez a 100%-os passz mutató. Nem sokan képesek rá. Ha többet játszhatna, még hasznosabb lenne a csapat számára. Félek, hogy megint úgy járunk, hogy annyira favorizálják Busquets-et, hogy Song is el fog menni, mint Yaya. Pedig én Tourét akkor is többre tartottam Businál, és ahogy a Cityben látom játszani manapság lehet, hogy igazam volt. Gólokat lő, szerel, irányít. De ez a múlt, és a jelen értékeire vigyázni kéne, sokkal több játék lehetőséggel.
Legutóbb például nem Song jött le, hanem Busqets hátra ment a védő sor közepére. Lehet, hogy ez egy első lépés arra felé, hogy akár ketten egyszerre is játszanak?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.10.09. 19:00:57

Mondjuk konkrétan mit várt, amikor ide igazolt? Gondolhatta volna, hogy Busquets-et nem tudja kiszorítani, védelemben meg már Bartra is előzi, így már csak 5. számú CB. Megérteném őt, hogy ha el akarna igazolni, ő azért sokkal többre hivatott, mint hogy a prime időszakában havonta 1 meccset játsszon ilyen Valladolid-szintű csapatok ellen.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.09. 18:55:10

Gareth Tello írta: Leginkább Song számára probléma. :D Legalábbis gondolom, nem az van, hogy "király, csak padozok a PSG ellen!".
Miért, van olyan játékos, aki örül, hogy csak padozik? :oops:
Nem tudom, én nem vagyok a pszichológusa (sztem egyikünk sem), úgyhogy én nem tudom mi neki a probléma, de azért feltételezem, hogy tisztában volt azzal, hogy nem kezdőnek hozzák ide. Ha ennek ellenére megfelelt neki a dolog, akkor miért ne felelne meg neki most is?
Persze lehet, hogy meggondolta magát, és inkább lenne stabil kezdő és küzdene a PL 4. helyért, ahelyett, hogy végigpadozza az egyenes kieséses szakaszt, de azt hiszem egyikünk sincs benne a fejében (a Sportot is beleértve), úgyhogy ez teljesen meddő vita, a játékpercei alapján meg főleg.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.09. 18:04:29

sjd írta:De mi ezzel a probléma? Írod is, hogy nem meglepő módon, hát ez kb. olyan is, mintha azon panaszkodnál, hogy Pinto nem kap elég lehetőséget a BL egyenes kieséses szakaszban, hanem mindig Valdes véd.
Leginkább Song számára probléma. :D Legalábbis gondolom, nem az van, hogy "király, csak padozok a PSG ellen!".
Persze evidens, hogy Busquets kezd ezeken a meccseken, csak Song szerintem nem csupán arra lenne hivatott, hogy Getafék meg Valladolidok ellen tolja, hanem arra is, hogy európai szinten is meghatározó csapatok ellen. És mivel ez itt nem igazán lehetséges, ezért írtam korábban, hogy az ő szempontjából jobb lenne, ha eligazolna mondjuk az Arsenalba vagy a Milanba. :)

Ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül azt szeretném, hogy távozzon, mert tényleg egyre jobban megkedveltem az utóbbi időszakban és a játéka is egyre jobb lesz, csak szerintem képességei többre predesztinálják Busquets első számú cseréjének szerepkörénél.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.09. 17:51:16

Gareth Tello írta: Ebben bízom én is, csak az a tendencia figyelhető meg az érkezése óta, hogy a fontos meccseken, topcsapatok ellen nem igazán kap lehetőséget, ezeken a találkozókon szinte mindig Busquets kezd (nem meglepő módon), ott van például a tavalyi BL kieséses szakasza, ahol a maximális 540 percből 98-at töltött a pályán Alex.
De mi ezzel a probléma? Írod is, hogy nem meglepő módon, hát ez kb. olyan is, mintha azon panaszkodnál, hogy Pinto nem kap elég lehetőséget a BL egyenes kieséses szakaszban, hanem mindig Valdes véd.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.09. 17:40:48

csak sajnos hátvédként besült.
azt hiszem, ezt már egyszer leírtam valahova, de nem hagy nyugodni.

song elsődleges posztja vkp, de ugye khv-ként is tud jó teljesítményt nyújtani.
na már most idejött az idegen közegbe, új csapat, új csapattársak, új nyelv, új bajnokság, ráadásul pont a barcelona komplex játékrendszere, ahova nem könnyű beilleszkedni.
akkor sem lett volna ám könnyű dolga (mint ahogy nem is volt) ha az eredeti posztján játssza le az első 10-15 meccsét a csapatban, viszont itt egyből az alternatív posztján lett bedobva a mélyvízbe, szerintem első 5 meccséből 3-4-et khv-ként tolt le.

azóta eltelt egy szezon, song beilleszkedett mind taktikailag, mind emberileg a csapatba, hülyeség szerintem őt megbélyegezni azért, mert az első pár meccsén a másodlagos posztján gyengén játszott.

biztos lennék benne, hogy ha most kellene középhátvédet játsszon, általánosságban sokkal biztosabb, jobb teljesítményt hozna le.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.09. 16:53:23

Micsoda kommentlavinát indítottam el a hsz-emmel. :mrgreen:
sjd írta:De biztos vagyok benne, hogy Busquets idén is lesz még sérült, lesznek még fontos BL-meccsek, amelyek előtt tuti ő fog szerepet kapni a bajnokikon, a kupáról már nem is beszélve.
Ebben bízom én is, csak az a tendencia figyelhető meg az érkezése óta, hogy a fontos meccseken, topcsapatok ellen nem igazán kap lehetőséget, ezeken a találkozókon szinte mindig Busquets kezd (nem meglepő módon), ott van például a tavalyi BL kieséses szakasza, ahol a maximális 540 percből 98-at töltött a pályán Alex.

Számomra az a nagy kérdés, hogy megér-e neki annyit az, hogy a Barçában játszhat, hogy jóval kevesebb lehetőséget kap, mint kapna mondjuk az Arsenalban vagy a Milanban.

Szóval abszolút megérteném a távozását.
bence-barca írta:Pótlásárá kérdés kit hoznának. Pár éve még felhozták Capouet még Song előtt, GT szerinted ő mit tudna hozzátenni? Mondjuk nem mintha sokat láttad volna, mert idény elején lesérült, de azért abból amit láthattál.
Hát tényleg nem sokat láttam belőle, az alapján, amit mégis láttam, azt mondom, hogy fizikálisan van olyan szinten, mint Song, magas, erős játékos, szerintem gyorsabb is, mint a kameruni, ráadásul ő tényleg tud középhátvédet is játszani. Nem megy ugyan annyit előre a támadásokkal, mint nálunk Busquets, de a passzjátéka sem rossz szvsz, még ha nem is egy Xavi e tekintetben.
Szóval szerintem egyáltalán nem lenne rossz ötlet, csak azért nehéz innen megmondani, hogy mennyire tudna beilleszkedni ebbe a teljesen más közegbe, a Barça stílusába... A képességei adottak hozzá, de ez nem mindig elég.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.09. 15:11:15

Tito ha jól emlékszem azt nyilatkozta, hogy azért kell Song mert hátvéd-ként és vkp-ként egyaránt bevethető, csak sajnos hátvédként besült. Businak is kell a pihenés és beüthet sérülés is. Tata rotációjába pedig ő is bele fog esni szerintem, bár nyilván nem olyan mértékben mint a kp többi része.
Nyáron is csak a lapok hápogtak, Song elmondta, hogy jól érzi magát és nem kíván távozni csak volt egy ilyen elejtett mondata, hogy szeretne többet játszani és hajtani fog ezért, amiben szerintem nincsen semmi különleges, csak az újságok rárepültek erre. ha minden ilyet komolyan vénnénk már a fél csapat nem lenne itt. Gondoljunk csak jelenleg Ini esetére. Egyes források szerint ő is távozni akar, sőt már a kérői is megvannak.
Alex kell a csapatnak és ezt szerintem ő is tudja, Tataval is biztosan beszéltek a szerepéről.
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.09. 14:55:12

Gareth Tello írta:A SPORT szerint Song távozhat a jövő nyáron
A Sport szerint Song már távozott előző télen, idén nyáron, konkrétan szinte ugyanezekkel a szavakkal adták ki a cikket, hogy "nincs megelégedve a játékpercekkel" stb.
Nagyon uborkaszezon lehet. :roll:

ON:
A tavalyi játékperceiben két dolog volt erősen benne, egyrészt, hogy fél évig védőt játszott, másrészt, hogy az év másik felében meg tét nélküli volt a bajnokság.
Ha ezt elvesszük, szerintem még feleennyit sem játszott volna, mint most.
De biztos vagyok benne, hogy Busquets idén is lesz még sérült, lesznek még fontos BL-meccsek, amelyek előtt tuti ő fog szerepet kapni a bajnokikon, a kupáról már nem is beszélve.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.10.09. 14:22:34

visca el barca írta:akkor minek jött ide? tudta jól h semmit nem fog játszani.
Mert szerintem bőven elégedett lett volna, ha megkapja Keita játékperceit. Utolsó évet mondjuk ha leveszem, rengeteget játszott. Ahhoz képest, Song mintha ifi lenne
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.09. 12:13:25

akkor minek jött ide? tudta jól h semmit nem fog játszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.09. 11:52:25

Gareth Tello írta:A SPORT szerint Song távozhat a jövő nyáron, de az is lehet, hogy már most télen. A Milan, az Arsenal és a Manchester United is érdeklődik iránta, és ő is szeretne távozni, mert nem kap elég lehetőséget, az pedig szerintem egyértelmű, hogy Busquetset soha nem fogja tudni kiszorítani.
Ez már akkor egyértelmű volt, amikor leigazoltuk. Busquets amióta Pep beépítette folyamatosan hozza a stabil teljesítményt. Sőt, inkább a világklasszis teljesítmény a megfelelő. Ha nem sérül meg hosszabb időre, akkor ez az ember addig kirobbanthatatlan lesz a vkp posztról, amíg vissza nem vonul szerintem.

Ennek tükrében nem csak Songnak, hanem bárkinek nehéz lenne mellette érvényesülni. Elég ha megnézzük Yaya esetét. Keitát is a legtöbbször nem Busquets helyett, hanem Xavi vagy Iniesta szerepkörében játszatta Pep anno.

Ide nem létezik olyan minőségi pótlás, aki el is fogadná azt, hogy epizódszerepet kapjon. Song klasszisokkal jobb játékos annál, hogy csak a kevésbé fontos meccseken kapjon elvétve lehetőséget. Abszolút megértem ha távozni akar.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.10.08. 21:00:13

Remélem Wenger visszahozza.Arteta már nem mai gyerek,és szerintem Song jobb is nála.Itt aztán nyomathatná a killer passokat,csakúgy mint régen.Sose felejtem el milyen gólpasszt adott Henrynek a Leeds elleni kupameccsen.

http://www.youtube.com/watch?v=ExPNxsVJA9E" target="_blank 8)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.08. 20:47:15

Talán a Barcán és a Bayernen kívül a világ bármelyik csapatában biztos kezdőtagsága lenne. Kíváncsian várom a híreket :roll:
"And my heart will leave you never."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.08. 20:14:15

Gareth Tello írta:A SPORT szerint Song távozhat a jövő nyáron,
Sajnálnám, mert szeretem, de megérteném teljes mértékben és valahol kívánom is neki, h többet játsszon, hisz tényleg abnormális, h az ő kvalitásaival vki ilyen keveset játsszon. Reméltem, h olyan lesz majd, mint Keita aki mindig stabil csere volt és kb minden meccsen játszott sok lehetőséget kapva. Vagy legalább meközelítette volna. De ha becserélik szegény az is a 88. percben van. Szóval sajnálnám ha menne, de vhol örülnék is, nem szívesen látom padozni.

Pótlásárá kérdés kit hoznának. Pár éve még felhozták Capouet még Song előtt, GT szerinted ő mit tudna hozzátenni? Mondjuk nem mintha sokat láttad volna, mert idény elején lesérült, de azért abból amit láthattál.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.10.08. 20:11:10

Jó, azért elég nehéz meccseink voltak szeptemberben.
Milan elleni meccset követően egészen év végén sok lehetőséget kaphat, nem lesz egyik meccsünk sem olyan nagyon húzós.
Esetleg a Betis és az Athletic vendégeként szenvedhetünk meg, többi simának tűnik, de majd meglátjuk. :)
Év végére ez a 25% nőni fog, ha a meccsek harmadát végigjátssza, már elégedett lehet szerintem.
Kb. reális az, hogy a 2/3-án Busi játszik, 1/3-án meg Songoku. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.08. 19:57:08

A SPORT szerint Song távozhat a jövő nyáron, de az is lehet, hogy már most télen. A Milan, az Arsenal és a Manchester United is érdeklődik iránta, és ő is szeretne távozni, mert nem kap elég lehetőséget, az pedig szerintem egyértelmű, hogy Busquetset soha nem fogja tudni kiszorítani.

Egy kis statisztika:
2012/13:
Minutes played out of total possible: 2348/5400 = 43,5%


2013/14:

- Super Cup Leg 1 vs Atlético Madrid : on 88th minute
- La Liga vs Málaga: all 90 minutes, vs Rayo all 90 minutes, vs Valladolid all 90 minutes
- Champions League vs Celtic : on 88th minute
Minutes played out of total possible: 274/1080 = 25,4%

Nagyon megkedveltem, amióta leigazoltuk (bár anno nem támogattam a transzfer létrejöttét, inkább egy középhátvéd igazolását preferáltam volna), de az ő szempontjából szerintem jobb lenne, ha távozna. Kvalitásai alapján simán kezdő lehetne a Milanban vagy az Arsenalban, de az biztos, hogy többet játszana, mint itt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.10.08. 01:36:41

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.06. 10:02:56

Tetszett tegnap a játéka, jól helyettesítette Busquetset, remekül védekezett, és úgy látom, hogy a támadások építésében is egyre jobban részt tud venni, bár ezen a területen még nincs olyan szinten, mint Sergio.

Fun facts:
Total passes 102
Pass accuracy 100%
Lezárt