Munkaasztal :)

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.14. 17:42:31

Enrique írta:
Eszter21 írta:Arra gondoltam, hogy lehetne minden játékosról életrajzot, mag egy kis képet feltenni az oldalra. Szerintem jó lenne...
Ez tényleg jó ötlet!
Lehetne ott a bal oldalon, mondjuk így hogy csapat, és azon belül hogy játékosok.
Meg 1 kis klubtörténetet is tudnék talán szerezni! :D
Én is valami ilyenre gondoltam...
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2005.02.14. 16:03:19

Eszter21 írta:Arra gondoltam, hogy lehetne minden játékosról életrajzot, mag egy kis képet feltenni az oldalra. Szerintem jó lenne...
Ez tényleg jó ötlet!
Lehetne ott a bal oldalon, mondjuk így hogy csapat, és azon belül hogy játékosok.
Meg 1 kis klubtörténetet is tudnék talán szerezni! :D
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.14. 15:46:27

Arra gondoltam, hogy lehetne minden játékosról életrajzot, mag egy kis képet feltenni az oldalra. Szerintem jó lenne...
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.14. 11:31:01

Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.13. 17:57:49

Köszi szépen!
Nagyon jó lett :)
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2005.02.13. 11:50:52

Halihó! Kész az újabb cikk :D

Célkeresztben: Andrés Iniesta

A kis Iniesta az Albacete gyerekcsapatában kezdte pályafutását, ahonnan korán, mindössze 12 évesen került a Barcelonához.
Erről maga Iniesta így nyilatkozott: „12 éves voltam, amikor elhagytam szülővárosom. Elég rosszul viseltem, de köszönhetően a társaknak, és az embereknek, akik gyorsan befogadtak, a dolgok könnyebben mentek a La Masíában.”
A játékos végigjárta a „szamárlétrát” a csapatnál, s Luis van Gaal edzősködése idején a felnőttcsapatban találta magát. A németalföldi mester először egy Barca -Club Brugge Bajnokok Ligája találkozón küldte pályára csereként. A különböző spanyol korosztályos válogatottakkal megnyerte az U-16-os, majd egy évre rá az U-19-es Európa Bajnokságot. (Jelenleg az U-21-es válogatottat erősíti.)
Rendkívüli gyorsaságával, kreativitásával hívta fel magára a figyelmet. A klubban a kezdőcsapatba azonban nem tudott bekerülni a széleken bevethető játékos. Nem is csoda, hiszen Ronaldinho és Luis Enríque voltak az ellenfelei. Állandó csereként is sokat fejlődött, labdabiztosabb lett, s emellett tapasztalatot is szerzett. Tizenegyszer lépett pályára a 2003-2004-es bajnokságban. Az idei szezonban Deco érkeztével sem lett könnyebb a dolga, ennek ellenére szép jövőt jósolnak neki a szakemberek. Azt mondják, „Xavihoz hasonló játékos, de veleszületett tehetsége nagyobb és gyorsabb is.” „Fejlődnie kell azonban a fejelések terén, és nagyobb meccsrutinra van szüksége.”
A pályán kívül csendes, barátságos ember. A Barcelona a mindene: „Azzal, hogy bemutatkozhattam a Nou Camp-ban, egy álom vált valóra:”
Nagyon jó a kapcsolata csapattársaival, edzőivel s ők így nyilatkoztak tehetségéről:
Roberto Bonano: „Andrés intelligens, jó focista és nagyszerű személyiség.”
Pep Guardiola: „Nagy rajongója vagyok Iniestának, úgy gondolom, egy napon jobb játékos lehet, mint én.”
A volt spanyol szövetségi kapitány, Camacho így vélekedett róla: „Andrés nagyon tehetséges játékos, a jövőben Ő lehet Európa egyik legjobb középpályása.”

A fiatal Iniesta példaképe Guardiola, és Laudrup: „Mindig is szerettem Luadrup-ot, de legfőképpen Guardiola-t tisztelem. Mikor megérkeztem, lehetőségem volt csodálni játékát. Később, a példaképem Xavi lett, és ez máig így van. Szerencsés vagyok, hogy tőle tanulhatok” – nyilatkozta a középpályás.

Iniestanak tehát van még mit tanulnia, de nagy tehetsége vitathatatlan, s a fejlődésében a Barcelona-közössége is segítségére van. Ezek alapján minden esélye megvan arra, hogy a jövőben a Klub legnagyobb játékosai közé emelkedjen.

Adatlap

Teljes neve: Andrés Iniesta Luján
Születési hely: Fuentealbilla (Albacete – Spanyolország)
Születési idő: 1984. május 11.
Magasság: 169 cm
Testsúly: 64 kg
Eddigi klubjai: Albacete (1996-ig) Barcelona B (1996-2001) Barcelona (2002-)
1. meccse a Barcelonában: 2002. október 29. Club Brugge – Barcelona (0:1)
Barcelona-beli meccsek / gólok: 32 / 3
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.12. 15:11:05

Köszi szépen Eszter! Ez most nagyon jól jött :roll:
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.12. 12:42:36

Puyol: ”Ideje lenne nyerni Zaragoza-ban”

A Barça öt éve nem nyert bajnoki mérkőzést Zargoza-ban. Carles Puyol elhatározott amellett, hogy ideje lenne véget vetni ennek a negatív sorozatnak, és begyűjteni a három pontot.
Carles Puyol mindenkinél jobban szereti a kihívásokat. A Barça kapitánya nem hiszi, hogy a csapat Zaragoza elleni szegényes mérlege, akadály lenne abban, hogy nyerjenek szombaton.” Ez csak még inkább motivál engem. Nehéz meccs lesz, de azzal, hogy tudjuk, itt mindig hibázunk, még jobban fogunk koncentrálni, hogy nyerjünk. Ha nem nyertünk itt öt éve, itt az ideje, hogy megtegyük.”
A védő felkészült rá, hogy egy különösen forró légkör várja őket a La Romareda stadionban. Erről Puyol a következőket mondta: ”Mindig azt mondtam, hogy a bíróknak nagyon nehéz dolguk van. Ha jól teljesítenek, senki sem gratulál neki, viszont ha hibáznak mindenki panaszkodik rájuk, és ez nem igazságos.”
A Zaragoza egyik legveszélyesebb játékosa, David Villa, nem játszhat szombaton eltiltásának köszönhetően. Puyol nem palástolja, hogy ez jó hír számukra: Villa az egyik legjobb csatár Spanyolországban és nagyon mozgékony. Örülök, hogy pihen ezen a héten.”
Az Atletico elleni meccs után, Puyol panaszkodott a Nou Camp gyepére. Öt nappal később a kapitány újra felvetette a problémát: ”A pálya mindig rossz állapotban van ezekben a hónapokban, és ez egy különösen hideg tél. Az időjárás lassan javulni fog, és jobbak lesznek a pályák is. A mi játékunkhoz elengedhetetlen, hogy jó állapotban legyen a pálya.”
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.12. 09:06:35

Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2005.02.09. 18:53:40

Laporta: Mi nyerjük a bajnokságot!

Joan Laportát, a Barcelona jelenlegi elnökét a jövő héten esedékes jótékonysági mérkőzés kapcsán kérdezték, de ő megragadta az alkalmat, s a csapat szerepléséről is elmondta véleményét. Szerinte két héten belül magához térhet a csapat, s őszi fényes formáját mutathatja.

Bár a csapat vasárnap idei harmadik vereségét is elszenvedte, nincs pánikhangulat a klubnál. Erre jó példa Joan Laporta nagyon optimista nyilatkozata is, melyben elmondta, hogy szerinte nem kell aggódni, a csapat nem véletlenül vezet a gyengébb tavaszi produkció ellenére is 4 ponttal, s ez az előny nagy motivációt adhat a srácoknak.

Mellette az interjún a FIFA reprezentása, Michel Platini ült, s ő is elmondta véleményét a csapattal kapcsolatban. Szerinte a gránátvörös-kék egyesület lélektani előnyben van a Madriddal szemben, s ez elég lesz a bajnokság megnyeréséhez.

Laporta szerint, bár a csapat kikapott a második számú madridi együttestől, ennek ellenére erősebb mint valaha. “Megerősítem korábbi nyilatkozatomat, miszerint a csapatunk nagyon erős, versenyképes, s ezzel a kerettel meg fogjuk nyerni a bajnokságot.”
Platini, a világ valaha volt egyik legnagyobb játékosa megerősítette Laporta szavait, bár egy zrikáló megjegyzést azért hozzá tett: “Nagyon diplomatikus leszek. Ha most Madridban lennénk, azt mondanám, a Realnak nagyobb az esélye” – viccelődött. De a viccet félretéve a következőket mondta: “Nagyon nehéz különbséget tenni a Barca és a Real között. Azt mondanám, hogy a Barcának egyel több lehetősége van a hibára, hiszen négy pont előnyük van, s ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Bár megjegyezte, hogy 15 éve nem vezetett már csapatot, s ezért nem teljesen naprakész az edzési technikákban, de szerinte a bajnokságban két fontos időszak van, a szeptember és November közötti, amikor a bajnokság elkezdődik, ill. A március és május közötti, amikor eldől a nemzetközi kupákban való indulás joga. A jó edzőnek erre kell koncentrálnia, a Január és a Február két olyan hónap, amikor picit ki lehet ereszteni, de már készülni kell a szezon végére. Jó példa erre az olasz bajnokság, ahol a Juve és a Milan lassan elveszíti a szezon elején megszerzett előnyét, hiszen lehetetlen minden mérkőzést megnyerni.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.09. 11:45:57

Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.08. 14:47:43

Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.08. 13:59:30

Nemsokára fölteszem
Köszi :)
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.08. 12:44:25

A Barcelona játékosai elismerték, hogy csalódottak voltak; de lelkesek maradtak az Atlético elleni vereség után is, mivel még mindig biztosan vezetik a bajnokságot.
Sokan Fernando Torres korai gólját okolják amiatt, hogy később nem tudtak áthatolni az ellenfél szorgalmas védőin. De a vereség ellenére, magabiztosságban nincs hiány.

Az alábbiakat mondták a játékosok a meccs után:

Ronaldinho
„Egy fontos meccset vesztettünk el, miután már hosszú ideje nem vesztettünk otthon.”
„Sok helyzetet dolgoztunk ki, de semmi nem jött össze.”
„El kell felejtenünk ezt a meccset, és a következőre koncentrálni.”
„Rúgtam egy büntetőt, ami balszerencsére elkerülte a kaput. Többet fogok edzeni, hogy ez többet ne történjen meg.”
„Mindenki csalódott a vereség miatt, de várjuk a következő meccset.”

Puyol
„A gól az első percekben, azt jelentette, hogy feltolják a védelmüket és a kontra-támadásokra fognak építeni, mivel van egy pár nagyon gyors játékosuk.”
„Kidolgoztunk néhány helyzetet, de az igazság az, hogy nagyon korán megakadályozták őket.”
„Úgy gondoltam a pályán, hogy sokszor szabálytalan voltam levegőben, de később az emberek azt mondták nem voltam az.”
„Jó magatartással játszottunk.”
„Nem vesztettünk el a magabiztosságunkat, mivel még mindig 4 ponttal vezetjük a bajnokságot.”

Gio Van Bronkhorst
„Mindenki keményen dolgozott egy döntetlen elérése érdekében”
„Egy döntetlen lett volna a helyes eredmény.”
„Minden meccset meg akarunk nyerni otthon, de ma nem tudtunk gólt rúgni.”
„Balszerencsénk volt a büntetővel, amit Ronaldinho kihagyott. Ha bement volna, lendületet adott volna nekünk és nyerni tudtunk volna.”

Valdes
„A csapat jó hangulata megmaradt, mivel még mindig vezetjük a bajnokságot. Meg kell tartanunk ezt a jó hangulatot.”
„A csapat most teljesen együtt van, és mindent meg akar nyerni.”
„ Annál a mozdulatnál, amiért a büntetőt adták, úgy éreztem mindkét kezemmel hozzáértem a labdához.”
„Nem szeretek veszteni, de senkinek sem kéne túldramatizálni ezt a vereséget.”

Marquez
„Muszáj továbblépnünk, hiszen még sok meccs van hátra.”
„Egy percig sem hagytuk abba a támadást, és nem próbáltunk durván játszani.”
„Nagyon védekezően játszottak a saját térfelükön, így nehéz volt helyet találni.”
„Ez csak egy kis botlás volt. Nem szabad abbahagynunk a munkát.”
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.07. 18:13:36

A Barcelona játékosai elismerték, hogy csalódottak voltak; de lelkesek maradtak az Atlético elleni vereség után is, mivel még mindig biztosan vezetik a bajnokságot.
Sokan Fernando Torres korai gólját okolják amiatt, hogy később nem tudtak áthatolni az ellenfél szorgalmas védőin. De a vereség ellenére, magabiztosságban nincs hiány.

Az alábbiakat mondták a játékosok a meccs után:

Ronaldinho
„Egy fontos meccset vesztettünk el, miután már hosszú ideje nem vesztettünk otthon.”
„Sok helyzetet dolgoztunk ki, de semmi nem jött össze.”
„El kell felejtenünk ezt a meccset, és a következőre koncentrálni.”
„Rúgtam egy büntetőt, ami balszerencsére elkerülte a kaput. Többet fogok edzeni, hogy ez többet ne történjen meg.”
„Mindenki csalódott a vereség miatt, de várjuk a következő meccset.”

Puyol
„A gól az első percekben, azt jelentette, hogy feltolják a védelmüket és a kontra-támadásokra fognak építeni, mivel van egy pár nagyon gyors játékosuk.”
„Kidolgoztunk néhány helyzetet, de az igazság az, hogy nagyon korán megakadályozták őket.”
„Úgy gondoltam a pályán, hogy sokszor szabálytalan voltam levegőben, de később az emberek azt mondták nem voltam az.”
„Jó magatartással játszottunk.”
„Nem vesztettünk el a magabiztosságunkat, mivel még mindig 4 ponttal vezetjük a bajnokságot.”

Gio Van Bronkhorst
„Mindenki keményen dolgozott egy döntetlen elérése érdekében”
„Egy döntetlen lett volna a helyes eredmény.”
„Minden meccset meg akarunk nyerni otthon, de ma nem tudtunk gólt rúgni.”
„Balszerencsénk volt a büntetővel, amit Ronaldinho kihagyott. Ha bement volna, lendületet adott volna nekünk és nyerni tudtunk volna.”

Valdes
„A csapat jó hangulata megmaradt, mivel még mindig vezetjük a bajnokságot. Meg kell tartanunk ezt a jó hangulatot.”
„A csapat most teljesen együtt van, és mindent meg akar nyerni.”
„ Annál a mozdulatnál, amiért a büntetőt adták, úgy éreztem mindkét kezemmel hozzáértem a labdához.”
„Nem szeretek veszteni, de senkinek sem kéne túldramatizálni ezt a vereséget.”

Marquez
„Muszáj továbblépnünk, hiszen még sok meccs van hátra.”
„Egy percig sem hagytuk abba a támadást, és nem próbáltunk durván játszani.”
„Nagyon védekezően játszottak a saját térfelükön, így nehéz volt helyet találni.”
„Ez csak egy kis botlás volt. Nem szabad abbahagynunk a munkát.”
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2005.02.07. 16:59:07

Eszter21 írta:Majd egy pár szó lesz róla a cikkben, amit fordítok. Szerintem nem lehet túl jól...
Meg tudom érteni... Van miért.. :roll:
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.07. 16:43:20

Enrique írta:Vmi cikk nincs Ronnie lekiállapotáról?
Avagy mi van vele?? :roll:
Majd egy pár szó lesz róla a cikkben, amit fordítok. Szerintem nem lehet túl jól...
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2005.02.07. 16:14:09

Vmi cikk nincs Ronnie lekiállapotáról?
Avagy mi van vele?? :roll:
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.07. 15:53:24

Az fcbarcelona-n elkezdem a 'High morale in the locker-room' című cikk fordítását.
Eszter21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 964
Csatlakozott: 2004.10.24. 19:30:08
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

2005.02.05. 11:49:11

Larsson: „Büszke vagyok a csapat játékára.”

Két hónap telt el, mióta Henrik Larsson átesett térdműtétén. A svéd játékos sokat dolgozik, hogy minnél jobb formában térjen vissza.

Henrik Larsson november 20-án, a Real Madrid elleni meccsen szenvedett térdsérülést. Miután az Egyesült Államokban megműtötték visszatért Barcelona-ba, ahol keményen dolgozik, hogy visszanyerje legjobb formáját .Az fcbarcelona.com-nak adott exluzív interjújában lelkesen és büszkén beszélt a csapatról, valamint arról hogy minden erejével arra koncentrál hogy a következő szezonban legjobb formájában térhessen vissza.

Először is, hogy érzed magad?

-Ahogy telnek a napok, egyre jobban. De nagyok türelmesnek kell lenni, az ilyen fajta sérüléssel. Most, egész nap ugyanazokat a feladatokat kell csinálnom. Ezek a hosszú-távú sérülések nagyon lassan gyógyulnak.

Két hónap telt el a műtéted óta. Túl vagy a legrosszabbon?

-Az első két hónapban nem mutatsz túl sok javulást; csak sétálsz és néhány feladatot végzel. Szerintem a legrosszabb időszak a harmadik hónap után jön, amikor újra fel kell építened az izmaidat.

A csapat versenyképes tudott maradni, a sok sérült ellenére is. Hogy látod ezt kívülről?

-Nem olyan jó nézni a meccseket, mint játszani, de büszke vagyok a csapat teljesítményére. Szerencsétlenek voltunk a sérülésekkel, de azok akik végig játszották a mérkőzéseket, a legnehezebb feladatot oldották meg.
Tudjuk, hogy kell nyerni akkor is, ha nem játszunk jól, és ez nagyon fontos. A Sevilla elleni meccs lenyűgöző volt. Nagyon jól játszottunk, valamint fegyelmezett magatartást mutattunk.

2004 egy drámai év volt számodra. Eligazoltál Barcelona-ba, elnyerted Svédországban, az év legjobb játékosának, és az elmúlt 50 év legjobb játékosának járó díjat, aztán jött a sérülésed. Mit vársz 2005-től?

-A múlt évem nagyon szép volt, a sérülésem pedig emlékeztet arra, hogy a sérülés kockázatával minden futballistának számolnia kell. Most csak arra koncentrálok, hogy a lehető legjobb formában térjek vissza. Reménykedjünk, hogy minden jól fog menni.

Megosztod a tapasztalataidat azokkal a játékosokkal, akik ugyanilyen sérülést szenvedtek?

-Beszéltem Gio-val, barátokkal Svédországból és Skóciából, valamint Gabri-val, Motta-val és Edmilson-nal is, de mindig az jár a fejemben hogy két sérülés sosem lehet egyforma. Mindegyik más. De azért, mindig jó tudni mire számíthatsz. 5 évvel ezelőtt eltörtem a lábam, ezért tudtam hogy a felgyógyulás egy ilyen sérülésből hosszadalmas és unalmas. A legjobb, amit tehetek, hogy semmivel sem foglalkozom, csak a munkámra koncentrálok.

Amint kiderült, hogy a vetőség csatárt szeretne igazolni, az emberek arról kezdtek beszélni, hogy ’valaki olyant, mint Larsson’. Ez hízelgő rád nézve.

-Természetes büszke vagyok, amikor ilyeneket hallok. Abban a rövid időben, amíg játszottam, szerették amit csinálok. De a sérülésem után logikus, hogy egy másik csatár után néztek, mivel szükségünk volt egyre. Végül, leigazoltuk Maxi-t. Ő is egy erős játékos, akinek jó a fejjátéka.

Annak ellenére, hogy csak pár hónapot játszottál a Barcelona-ban, a drukkerek nagyon megszerettek. Szerinted ez minek köszönhető?

-Nem tudom, de nagyon örülök, hogy ilyen rövid idő alatt megszerettek. Lehet, hogy azért mert egy lelkiismeretes játékosnak láttak, aki keményen dolgozik, a legjobbat hozza ki magából és gólokat jegyez.

Tudsz egy időpontot mondani, hogy mikor térsz vissza?

-Úgy gondolom, hogy a következő szezonban, de butaság lenne kitűznöm egy időpontot. Az ilyen típusú sérülés sokáig elhúzódhat. Keményen kell dolgoznom és majd meglátjuk hogy gyógyulok, de a célom a következő szezon.

Végül néhány szót az igazolásokról. Mi a véleményed Maxi Lopez-ről?

-Eddig nem ismertem őt, mivel nem igazán vagyok jártas az argentin futballban. De ha a River Plate-ben játszott bizonyára jó játékos. Várnunk kell, hogy lássuk. Én idősebb vagyok nála, és több tapasztalatom van, de nem hiszem, hogy bármit is taníthatnék neki.

A másik igazolás, Albetini, tapasztalt játékos, akárcsak te. Gondolod, a siker egyik titka, hogy a csapatban fiatal és tapasztalt játékosok vegyülnek?

-Tény, hogy Albertini a csapat legidősebb tagja egy hónappal. A veterán játékosok nyugodtan tudják kezelni a dolgokat, míg a fiatalok megfertőzik őket lelkesedésükkel. Ez a keveredés nagyon jó. De el kell, hogy mondjam, nem érzem magam veterán játékosnak 33 évesen. Ez csak egy szám.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2005.02.05. 11:02:34

Célkeresztben: Rafael Márquez
A sokoldalú védő


A Barcelona egyik legsokoldalúbb játékosa Rafael Márquez. Eredeti posztja középső védő, de a hátsó alakzat jobb oldalán is megállja a helyét. Az idei szezonban védekező középpályásaink sérülése miatt Rijkaard mester ezen a helyen szerepelteti a mérkőzések nagy részén – teljes sikerrel.
A Getafe elleni meccsen pedig betalált Sanchez Broto kapujába, tehát a góllövés sem idegen számára.


Pályafutását az Atlas Guadaljara csapatában kezdte, ahol alig 17 évesen bemutatkozott a mexikói bajnokságban. Három évvel később leigazolta az AS Monaco. Hamarosan az európai kupaporondon is bemutatkozott (1999. szeptember 16-án a St. Johnston ellen az UEFA Kupában). 2000-ben a hercegség csapatával megnyerte a bajnokságot, ezen felül a liga legjobb védőjének is megválasztották.
Ebben a nagyszerű Monacóban is kiváló játékosok voltak a társai: Barthez, Trezeguet, Gallardo, Simeone, Sagnol, Riise, Prso és a mostani csapattárs Giuly, csak, hogy a leghíresebbeket említsük.
Csapatával döntős volt 2001-ben; és 2003-ban már meg is nyerte a Francia Ligakupát. A mexikói nemzeti csapat tagjaként játszott a 1999-es, 2001-es és 2004-es Copa Americán, valamint a 2002-es Világbajnokságon is.

2003. július 9-én igazolta le a Barcelona. Ő a Klub történetének első mexikói játékosa. Beilleszkedése azonban nem ment zökkenőmentesen. Az első szezonjában nem volt vele elégedett Rijkaard, ezért kevés lehetőséget kapott. Távozásáról szóló hírek is napvilágot láttak, egyesek a Lazioval hozták hírbe.
Az idei évadban viszont megmutatta, hogy nélkülözhetetlen eleme a Barcának. A sok sérült miatt kerülhetett a csapatba, s rögtön bejátszotta magát a kezdő tizenegybe. Igaz, nem eredeti pozíciójában, hanem a védekező középpályás helyén, de itt talán még jobb teljesítményre is képes, mint a védelem tengelyében.
Kiváló adottságokkal rendelkező hátvéd, aki jól átlátja a játékot, valamint nagyszerűen fejel. Nem jön zavarba, ha a támadásokat kell segítenie, s távoli szabadrúgásai is nehéz feladat elé állítják az ellenfél kapusait.
A sérültek felépülésével nagy lesz a harc a védekező középpályás helyért, hiszen Edmílson és Thiago Motta is bevethető lesz, de biztosak lehetünk benne, hogy Márquez küzdeni fog pozíciójáért, és ez az egészséges rivalizálás jót tehet a Csapatnak.

Adatlap

Teljes neve: Rafael Márquez Álvarez
Születési hely: Zamora (Mexikó)
Születési idő: 1979. február 13.
Magasság: 182 cm
Testsúly: 74 kg
Eddigi klubjai: Atlas Guadaljara (1996-1999); AS Monaco (1999-2003); FC Barcelona (2003-)
1. meccse a Barcában: 2003. szeptember 2. (Barcelona-Sevilla 1:1)
Bajnoki mérkőzések / gólok: 35 / 2
Válogatott mérkőzések / gólok: 29 / 2

PetI
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2005.02.05. 10:56:48

Halihó!
Itt a cikkem, amit ígértem.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2005.02.04. 23:09:38

PetI írta:Nekem pedig 90%-ig kész van a VV-eshez hasolnló bemutatás Márquezről. Holnap befejezem és majd küldöm.
Persze, könnyű annak, aki otthon fexik betegen... :wink:
Azért hajrá-hajrá!! 8)
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2005.02.04. 20:28:10

PetI írta:Nekem pedig 90%-ig kész van a VV-eshez hasolnló bemutatás Márquezről. Holnap befejezem és majd küldöm.
Ohhh :D El vagyok ragadtatva :D
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2005.02.04. 20:26:17

Nekem pedig 90%-ig kész van a VV-eshez hasolnló bemutatás Márquezről. Holnap befejezem és majd küldöm.
Lezárt