FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.15. 14:37:13

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Ahogy mondani szokták a derbin kell nagyot futni és az még odébb van
nem, a derbi az tegnap volt. bajnokságban lehet itt-ott botlani, de egy kupadöntőn nem. húztuk volna be inkább tegnap, mint az bajnokság első fordulójában (az lesz majd még szép, ha még ott is megfirkálnak minket)
Ezzel nem értek egyet! Az elmúlt két szezonban nagyon kis különbség döntött a bajnoki címről, minden pont fontos lehet.

Persze lehet mondani, amit itt lejjebb valaki, hogy a Real újjáéppül, ezért az elején biztos le lesz maradva, az Atletico meg nem fogja bírni a versenyfutást, de ilyenekre nem alapozhatunk.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.15. 14:28:49

palesz77 írta:Ez most LG kommentjére szól?
Idéztem volna, ha csak ott olvastam volna hasonlót.
nálunk pont tavaszra állt össze minden, az ellenfélnek meg pont akkor csúszott szét javarészt - sérülésekre és eltiltásokra gondolok, lehet jönni a szöveggel, de számítottak azok is.
A jó formaidőzítés nem szerencsén múlik, a sérülések meg melyik csapatnál nincsenek? Melyik bayernes mondogatta, hogy nem lett volna meg a tripla, ha Puyol ott lett volna a védelem tengelyében? Vagy, mert akkor többen jócskán valódi tudásuk alatt teljesítettek?
Ezért benne lesznek szezon közben is a pakliban az olyan meccsek, mint a tegnapi, és nem reális elvárás, hogy Bl döntőbe jussunk, vagy hogy behúzzuk a bajnokságot, mert nem vagyunk lényegesen jobbak Európa krémjénél a már fent is említett hiányosságok miatt - legalábbis szerintem. Bőven benne van mindkét kupa megnyerése természetesen, de az is, hogy nem lesz meg egyik sem, és akkor sem lehetünk csalódottak teljesen..
Elvárás amúgy sem lehetne, de egy szezon eleji verség után -még ha tényleg rossz szezonnak nézünk elébe is- továbbra is túlzónak értem ezt a hirtelen jött "rossz minden" mentalitást. Ahogy írod, Európa top 3 csapatának egyike a mai Barca, éppen ezért messzemenő következtetést levonni (akár a keretet, akár Enriquét illetően) még a szezon felénél is korai lehet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.15. 14:09:34

Bob_Marley írta:Ahogy mondani szokták a derbin kell nagyot futni és az még odébb van
nem, a derbi az tegnap volt. bajnokságban lehet itt-ott botlani, de egy kupadöntőn nem. húztuk volna be inkább tegnap, mint az bajnokság első fordulójában (az lesz majd még szép, ha még ott is megfirkálnak minket)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.15. 13:53:59

Sanama írta:
ZBarca írta:...
Ha visszaesés lesz, az az amerikai túrának és az UEFÁnak/spanyol szövetségnek lesz köszönhető. Nagyon összezsúfolták a meccseket, nem csoda, ha a játékosok már most ki vannak facsarva.

De amúgy mindennel egyetértek. :)

Az utolsó mondatra reagálva pedig szerintem nem elképzelhetetlen. Ugye a Realnak megint az elejéről kell kezdenie mindent, az Atma nem rossz csapat, de hosszú távon nem igazán tudja tartani a lépést a két naggyal. A Sevilla és a Valencia sem lesz képes tartani az iramot.
Mitől vannak kifacsarva? Most volt 1 hónap vakáció mindenkinek, 1-1,5 hónapja pedig tart az alapozás.
Aki esetleg ki lehet(ne) facsarva az Messi-Mascherano a Copa miatt, de nem értem a többiek mitől lennének kifacsarva.(Megjegyzem, hogy azt mondták a dokik, hogy úgy tért vissza, mint egy bika, nem...?!)
Maximum nem lett fizikálisan odatéve a felkészítés....
Pont a fizikai felkészülés miatt fáradtabbak a játékosok, mert sokkal intenzívebb edzések vannak és kevés a regeneráló gyakorlat, vagy labdás gyakorlat.
Sűrű program, hosszabbításos meccs, így jött ki a lépés.

Viszont ezt hogy az UEFA vagy LFP a "hibás", ez nagyon gyenge kifogáskeresés. Ezt mondtam tavaly is, hogy szép-szép az eredmény, de idén nagyon kemény program lesz és sűrű program. Spanyol szövetség is hova tegyen már be meccseket? Lehetett volna szombaton, ennyi a különbség, de jó ideje tudni lehet az időpontot. Nyáron EB lesz meg Copa plusz nekünk Világkupa miatt kimarad egy forduló, minden időpont le van fedve. Nem kellett volna mindent megnyerni és nem lennének ilyen problémák. :lol:

Én egyáltalán nem temetem a dolgokat, teljesen normális, hogy augusztus elején egy fásult csapatot lát az ember. Ahogy mondani szokták a derbin kell nagyot futni és az még odébb van, a bajnokság elejére kell felvenni a ritmust és nyomatni, hogy sikerüljön megint behúzni a legfontosabb címet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.15. 13:45:39

danianevem írta:illetőleg le van vezetve, hogy a tavaszi menetelés leginkább a szerencsén múlott-, amit külsősként is rossz lenne olvasni, nemhogy barcásként...
Ez most LG kommentjére szól? Mert abba szerinte semmi túlzás nincs - meg nem is pont ezt mondja -, nálunk pont tavaszra állt össze minden, az ellenfélnek meg pont akkor csúszott szét javarészt - sérülésekre és eltiltásokra gondolok, lehet jönni a szöveggel, de számítottak azok is. Ettől mi még jók voltunk, de idén nem kell egész ősszel LE-nek a kezdőjét keresnie, nem fog olyan őrült mód rotálni remélhetőleg, mint tavaly, így az MSN és Rakiticék sem lesznek olyan kipihentek. Így utólag nagyon jól jött, hogy januárig annyi "érdekességet" csinált Lucho, hogy majdnem kirúgták, volt némi pihentetés legalább. De onnantól, hogy meglett az alapcsapat, szinte végig az játszott. A középpályán nem egyedül, de most a jolly Xavi nincs már, ott is kevésbé tud forgatni - Arda ezen változtathat majd, nagyon kéne a jó forma nála Januártól, de ezt szintén nem lehet elvárni ennyi kihagyás után majd szerintem, szóval marad az imádkozás. Az MSN pedig 1 teljes évet nem fog kibírni olyan tempóban szerintem, Neymaron is látszott már tavasz végére elég sok meccsen a formahanyatlás, mégis hisztizett amikor nem játszott. Ehhez hozzájön, hogy még mindig csak az MSN-en múlik a támadójátékunk, ami szerintem elég nagy hiányosság, de nem biztos, hogy ez ki fog ütközni majd, csak a srácokon áll. Kérdés, hogy LE hogy tudja majd kezelni a szitut egész évben.

Ettől még mindig top3 csapat maradunk európában, csak közel sem vagyunk olyan érinthetetlen és korszakos csapat, mint azt esetleg valaki gondolta a tripla miatt - már ha gondolta valaki. Valahol a 08/09-es Barca és a 09/10-es Inter között vagyunk erősségben szerintem, ki nem fogunk talán fulladni azért a tavalyi jó szezon után - ha esetleg mégis, jövőre megint ott leszünk mindenhol erősítésekkel -, de nem is úgy megyünk neki egy nagyobb rangadónak, hogy egyértelmű esélyesek vagyunk. Ezért benne lesznek szezon közben is a pakliban az olyan meccsek, mint a tegnapi, és nem reális elvárás, hogy Bl döntőbe jussunk, vagy hogy behúzzuk a bajnokságot, mert nem vagyunk lényegesen jobbak Európa krémjénél a már fent is említett hiányosságok miatt - legalábbis szerintem. Bőven benne van mindkét kupa megnyerése természetesen, de az is, hogy nem lesz meg egyik sem, és akkor sem lehetünk csalódottak teljesen..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.15. 13:38:45

Zozzy 5 írta:őszre szerintem borítékolható a visszaesés, engem az nem fog meglepni, ha bekövetkezik. a tavaszi forma tartása nem reális. Messi és Neymar nem csinálta meg normálisan az előszezont a Copa miatt; a csapat megint körbeutazta a világot a felkészülésnél; Xavi helyett Robi fog bejönni a 65. percben egyensúlyt teremteni; a cserepadunk 3 szinttel gyengébb minőséget képvisel, mint a kezdő; ha Pedro megy, akkor a Munir-Sandro vonalnak kéne felpörgetni a meccset, ha beállnak csereként; ha Alves megint nem találja magát, továbbra sincs alternatíva helyette. ráadásul a saját nevelések arany generációja is kezd kifutni, és látjuk, hogy az utánpótlás is szintet esett.
A Copa jelenleg úgy néz ki nem befolyásolta Messit, nézzük meg a Suuperkupát. Végig pörgött az egész meccsen, szórta a jobbnál jobb passzokat, szóval emiatt nem aggónék. A kp csere pedig nem hizsem hogy akkora gond lenne. Januártól azért lesz egy Arda-Rafinha párosunk oda, Busquets helyére meg Masch (legalábbis remélem SR-t végleg elfelejtjük), ez pedig minden csak nem gyenge. Persze januárig ki kell húzni, de ha az eddigi meccseket nézzük (a tegnapit én figyelmem kívül hagynán mert úgy en bloc az egész csapat gyenge volt, még Messi is súlyosan maga alatt teljesített), Rafinhaval lehet számolni. Megjegyzem tegnap hiába volt egyszerre a pályán Rakitic és Ini szinte semmit nem változott a játékunk. Sőt ha Bartra nem ment annyit az utolsó 20 percbe több lett volna mint négy.

Nem kell itt szerintem halálhangulatot kelteni meg a fél csapatot elküldeni. Az tényleg csúnyán hangzik, hogy két meccs alatt kaptunk 8 gólt, de ahogy palesz is mondta, iszonyat érdekes, hogy így összejött ez nekünk. Nem kell itt mb1-es szintre levinni a védelmet, mert gyakorlatilag legalább hatot olyan egyéni hibákból kaptunk, amik kb. 9-10 meccsen fordulnak elő összesen. Emiatt én nem paráznék annyira. Tipikus előszezoni dolog.

Meg kell próbálni a visszavágón mindent, ha egy Bilbao-nak sikerült, akkor nekünk otthon miért ne sikerülhetne!? Talán már akkora fáradtság nem is lenne + ha minden igaz már lesz Alba, mert az utóbbi meccseken a bal szélsőink teljesítményére nem is szeretnék emlékezni. De legalább egy méltó játékot és eredményt produkálni.

Tudom, hogy nincs sok értelme ilyenen lovagolni, de ha a második félidő elején Pedro belövi a kihagyhatatlant vagy Messi azt, amit máskor csukott szemmel megcsinál egész más meccs lehetett volna. Az előbbi is kb. akkora hiba volt mint ter Stegen-é, csak épp más pozícióban.

A kezdővel szerintem akkora baj nem volt, esetleg Rakiticnak kellett volna Sr helyén, de ő is hulla volt már a Sevilla ellen. Ini kis sérüléssel bajlódott, egy oda-visszavágós meccsen érthető, hogy nem kezdetik. A védelemben a két szélső hátvéd adott volt, mást nem nagyon lehetett volna, Bartra-val vagy Vermaelen-nel lehetett volna vitatkozni, de pont Alves és Adriano halmozta a hibákat.
És ne feledjük, hogy a legnagyobb gond, hogy egy huncut gólt sem sikerült rúgni. Lehet, hogy a Sevilla ellen kaptunk négyet, de vertünk nekik ötöt.

Mindenesetre fel kell állni egy jó csapattal, Ini is egészséges lesz, aztán ami a csövön kifér. Plusz egy olyan bírót választani aki megtorolja a favágást.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.15. 13:37:46

ZBarca írta:
Zozzy 5 írta:...
Ha visszaesés lesz, az az amerikai túrának és az UEFÁnak/spanyol szövetségnek lesz köszönhető. Nagyon összezsúfolták a meccseket, nem csoda, ha a játékosok már most ki vannak facsarva.

De amúgy mindennel egyetértek. :)

Az utolsó mondatra reagálva pedig szerintem nem elképzelhetetlen. Ugye a Realnak megint az elejéről kell kezdenie mindent, az Atma nem rossz csapat, de hosszú távon nem igazán tudja tartani a lépést a két naggyal. A Sevilla és a Valencia sem lesz képes tartani az iramot.
Mitől vannak kifacsarva? Most volt 1 hónap vakáció mindenkinek, 1-1,5 hónapja pedig tart az alapozás.
Aki esetleg ki lehet(ne) facsarva az Messi-Mascherano a Copa miatt, de nem értem a többiek mitől lennének kifacsarva.(Megjegyzem, hogy azt mondták a dokik, hogy úgy tért vissza, mint egy bika, nem...?!)
Maximum nem lett fizikálisan odatéve a felkészítés....
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.15. 13:18:24

Zozzy 5 írta:...
Ha visszaesés lesz, az az amerikai túrának és az UEFÁnak/spanyol szövetségnek lesz köszönhető. Nagyon összezsúfolták a meccseket, nem csoda, ha a játékosok már most ki vannak facsarva.

De amúgy mindennel egyetértek. :)

Az utolsó mondatra reagálva pedig szerintem nem elképzelhetetlen. Ugye a Realnak megint az elejéről kell kezdenie mindent, az Atma nem rossz csapat, de hosszú távon nem igazán tudja tartani a lépést a két naggyal. A Sevilla és a Valencia sem lesz képes tartani az iramot.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.15. 12:54:38

őszre szerintem borítékolható a visszaesés, engem az nem fog meglepni, ha bekövetkezik. a tavaszi forma tartása nem reális. Messi és Neymar nem csinálta meg normálisan az előszezont a Copa miatt; a csapat megint körbeutazta a világot a felkészülésnél; Xavi helyett Robi fog bejönni a 65. percben egyensúlyt teremteni; a cserepadunk 3 szinttel gyengébb minőséget képvisel, mint a kezdő; ha Pedro megy, akkor a Munir-Sandro vonalnak kéne felpörgetni a meccset, ha beállnak csereként; ha Alves megint nem találja magát, továbbra sincs alternatíva helyette. ráadásul a saját nevelések arany generációja is kezd kifutni, és látjuk, hogy az utánpótlás is szintet esett.

szóval elég sok minden szól az ellen, hogy töretlenül folytassuk, ahol az előző kiírásban abbahagytuk, de ez normális, egyrészt már csak azért is, mert mindegyik világverő csapatnál jelentkezik, nyilván ahogy a Pep-féle csapat ellen, ugyan úgy LE Barcája ellen is képződnek idővel az ellenfelek. az is kérdés, hogy Enrique hogyan vizsgázik majd, a nehezebb időkben mennyire tudja egyben tartani a csapatot. másrészt mert az eltiltás miatt erre a hullagyenge padra kell támaszkodni sérülés esetén, és tavaly órási szerencse volt, hogy az egész tavaszt végigtoltuk sérülés nélkül. viszont télen sok minden változhat, meg lehet erősíteni a padot, szerintem fog is még érkezni ember a biztos Turanon és Vidalon kívül. senki nem gondolta tavaly télen, hogy ennyire összeállnak a dolgok tavaszra, és tessék, ez most is benne lehet simán. nem biztos, de lehet. ha meg nem jön össze, akkor sem történik akkora meglepetés, történetesen még senkinek sem sikerült 2 egymás utáni kiírásban ledózerolni a világfutballt. átlagban 2-3 évente ott vagyunk a BL döntő közelében, nyerünk bajnokságot is, ez a realitás, és ezzel szerintem ki is lehet békülni, főleg ha megnézek egy MU-t mondjuk, hogy mit szenvednek évek óta és semmi közük semmilyen elsőséghez.

de az is lehet, hogy télre nyóc ponttal vezetjük majd a bajnoskágot :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.15. 12:43:58

Hát nem semmi kommentek születtek a meccs közben, na meg utána. Most komolyan olyan világvége hangulat van pár embernél - illetőleg le van vezetve, hogy a tavaszi menetelés leginkább a szerencsén múlott-, amit külsősként is rossz lenne olvasni, nemhogy barcásként...

Kapott egy nagy pofont a (tartalékosabb) csapat, akkor, amikor nem is számít különösebben, ráadásul még van vagy 60 meccs a korrigálásra. Szóval legfeljebb nem lesz 6 kupánk az idei naptári évben. Micsoda tragédia... :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.15. 12:25:41

palesz77 írta:
Sanama írta:Januártól azért már jöhet Vidal és Turan. Vidalt nem tudom, mire képes, de egy Turan azért nem egy Rafinha-Roberto szerencsére. Viszont ha Pedro megy, akkor egy csatár égetően szükséges.
Mondjuk én tőlük ebben a szezonban sokat nem várok, Suáreznek, aki csak 2 hónapot hagyott ki, kellett majdnem 3, hogy felvegye a tempót rendesen.. Nem hiszem, hogy ők lesznek a húzóembereink ebben a szezonban sajnos. Persze aztán ki tudja, de ha rájuk alapozunk csúnya nagy égés lehet belőle.

Amúgy érdekesség: 10 kaput találó lövésből 8 gól lett az utóbbi 2 meccsen. Nem tudom mikor lőttek ilyen pontosan kapura utoljára ellenünk, de tavaly az első 7 fordulóban ezekből a helyzeteből legalább 7-8-at elpuskáztak volna, az biztos.. :D Ezt nem mentségként hozom fel, de érdekes szerintem azért.
LG írta:...
Ezzel meg teljesen egyetértek. Bár még bízom benne, hogy legalább Alves visszatér az év végi formájához, és tényleg nem csak a szerződés miatt tepert annyira..
A második bekezdésedhez: valóban érdekes. Az elező szezonban voltak olyan időszakok, amikor az ellenfélnek semmi sem jött össze, most két meccsen láttuk milyen amikor minden összejön.

Turánékhoz: számomra is kérdőjel, hogyan tudnak majd beszállni azok után, hogy sem előszezonban, sem az őszi szezonban ne játszhatnak a csapattal, de Suarezzel ellentétben ők legalább edzhetnek velük :!: , ami azért nem elhanyagolható, persze nyilván nem olyan, mintha tétmeccseken játszanának a csapattal. Szóval majd meglátjuk, megváltást nem várok tőlük, de talán segítségünkre lehetnek a végjátékban valamilyen szinten.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.15. 12:00:51

Sanama írta:Januártól azért már jöhet Vidal és Turan. Vidalt nem tudom, mire képes, de egy Turan azért nem egy Rafinha-Roberto szerencsére. Viszont ha Pedro megy, akkor egy csatár égetően szükséges.
Mondjuk én tőlük ebben a szezonban sokat nem várok, Suáreznek, aki csak 2 hónapot hagyott ki, kellett majdnem 3, hogy felvegye a tempót rendesen.. Nem hiszem, hogy ők lesznek a húzóembereink ebben a szezonban sajnos. Persze aztán ki tudja, de ha rájuk alapozunk csúnya nagy égés lehet belőle.

Amúgy érdekesség: 10 kaput találó lövésből 8 gól lett az utóbbi 2 meccsen. Nem tudom mikor lőttek ilyen pontosan kapura utoljára ellenünk, de tavaly az első 7 fordulóban ezekből a helyzeteből legalább 7-8-at elpuskáztak volna, az biztos.. :D Ezt nem mentségként hozom fel, de érdekes szerintem azért.
LG írta:...
Ezzel meg teljesen egyetértek. Bár még bízom benne, hogy legalább Alves visszatér az év végi formájához, és tényleg nem csak a szerződés miatt tepert annyira..
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.15. 11:53:31

Jó, most ez csak szurperkupa odavágó volt, és messze nem a legerősebb csapatunkal álltunk fel. De félelmetes, hogy a cseréinkre mennyire nem számíthatunk. Az előző szezonban elkerültek mindket a sérülések, reméljük, hogy ez a mostaniban is így lesz, mert a kulcsemberienk olyan cseréik vannak, akik nem, hogy minőségileg nem tudják pótolni őket, de meg sem tudják közelíteni a teljesítményüket. Egy sérüléshullám nagyon gyorsan véget vetne a címvédésekről szövögetett álmainknak.
Januártól azért már jöhet Vidal és Turan. Vidalt nem tudom, mire képes, de egy Turan azért nem egy Rafinha-Roberto szerencsére. Viszont ha Pedro megy, akkor egy csatár égetően szükséges.

Bár a sikeresség kb. megint annyin fog múlni, hogy a hátsó alakzat el tudja-e juttatni Messinek a labdát, és ő meg tudja-e oldani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2015.08.15. 12:01:22-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.15. 11:00:08

Amitől tartok: a tavaszi szezonban minden összejött, ami pedig ritkán fordul elő egy csapatnál, és sosem nem tart sokáig. Ha pedig ősszel visszaesés lesz, akkor nagyon gyorsan fel fognak szakadni a triplázás által letapasztott sebek.
Ezt Bartomeu topicjába írtam, még a választások előtt.

A kiváló tavaszi szezon és triplázás ködöt bocsájtott a szurkolók nagy részének emlékezetére. Elfelejtettek olyan dolgokat, hogy Bartomeuék mennyi rossz döntést hoztak, elfejtették Enrique korábbi hibájit, elfelejtették, hogy Dani Alves korábban hány pocsék szezont hozott le, stb.

Jó, ez most még csak egy meccs volt, és meg lehet magyarázni, de elég még néhány ilyen, és a szurkolók emlékezni fognak.

Csak vicces, hogy az általam említett 3 úriembert, a Sociedad elleni vereség után a többség a pokolba kívánta, eltelik kis idő, és már istenítve vannak, de a múltjuk is újra lett értelmezve. :lol:

Azt kéne belátni, hogy tavasszal sem voltunk egy verhetetlen csapat, de nálunk olyan szerencsésen összeállt minden, az ellenfeleink meg sok sebből véreztek, hogy annak tűntünk.
Jó, most ez csak szurperkupa odavágó volt, és messze nem a legerősebb csapatunkal álltunk fel. De félelmetes, hogy a cseréinkre mennyire nem számíthatunk. Az előző szezonban elkerültek mindket a sérülések, reméljük, hogy ez a mostaniban is így lesz, mert a kulcsemberienk olyan cseréik vannak, akik nem, hogy minőségileg nem tudják pótolni őket, de meg sem tudják közelíteni a teljesítményüket. Egy sérüléshullám nagyon gyorsan véget vetne a címvédésekről szövögetett álmainknak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.14. 23:42:06

Nero. írta:Kiváncsi vagyok mikor jön rá a vezetőség, hogy ezeknek az amerikai/ázsiai túráknak semmi értelme. Amikor BL-t nyertünk (2009, 2009, 2011, 2015), azokban a felkészülési időkben mindig kihagytuk a majomkodást.
11-ben tuti voltunk Azsiaban, emlekszem volt egyeccs amin Messi bejott cserekent aztan par perc alatt vert kettot. De amugy egyetertek, Lucho se veletlen szidta a turat..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.14. 23:34:57

Kiváncsi vagyok mikor jön rá a vezetőség, hogy ezeknek az amerikai/ázsiai túráknak semmi értelme. Amikor BL-t nyertünk (2009, 2009, 2011, 2015), azokban a felkészülési időkben mindig kihagytuk a majomkodást.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.14. 13:39:53

BarcafanTomee írta:...
Nem véletlen h szinte lehetetlen megvédeni a BL-címet. De azért azt ne feledjük h januártól 2 minőségi és univerzális játékosunk lesz, akikre egyaránt az jellemző h pörögnek ezerrel minden meccsen. Ez nagyon sokat fog számítani. Leginkább elől lehetnek gondok, ha kifárad a kezdő trió. Az LE dolga h ott jól rotáljon. Sandro sokat segíthet ebben, hiszen Suarez az, aki a legkönnyebben kifáradhat, mert őt darálják legtöbbet.
Az BL címvédés sokszor azért nem sikerült, mert épp a csúcson van egy csapat, ami utána visszaesik. Nálunk azért lesz frissítés januárban és szükség is lesz rá. :wink:
A Fifa egy szégyen
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.14. 13:01:30

Rafinha jo lesz, januartol pedig lesz ket komoly erositesunk, akik pont a szezon erdemi reszere lesznek csucsformaba 8) ez nagyon sokat fog szamitani a vegelszamolasnal :D
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.08.14. 09:23:24

15/16-os topik hijján ide írok

Félek egy kicsit, hogy idén mi fogunk úgy járni mint a Madrid, elfogyunk tavaszra. Idén nekünk kellett már az előszezon végén felpörögni a szuperkupa miatt, plusz lesz majd a Klub vb is. Hiába csak pár meccs plusz illetve nem világverő csapatok ellen, de akkor is fel kell pörögni, utazni. Nem véletlen nem volt még BL címvédés. Ott lesz a fejekben, hogy ők a legjobbak, de nagyon kell majd koncentrálni, hiába közhely, tényleg mindenki minket akar majd megverni, és ilyen lazaságot mint a Sevilla ellen nem szabad megengedni.

Ezekhez jön még, hozzá, hogy szerintem januárig nagyon vékony lesz a középpálya. Gyakorlatilag ha Rafi nem válik be, akkor nincs cserénk se a KP-ra. Ebben az esetben Rakitić meg Ini tuti elkészülnek az erejükkel. Robertót lehet próbálgatni, de tétmeccsen, kreatív szerepben 0. Csatársorban is csak épphogy megvagyunk, ha Pedro tényleg elmegy akkor ott se lesz minőségi csere. (Sokak szemében Pedro se minőségi). Arda gyeremáááár.
Védelemben meg vagyunk, csak hozni kell a tavalyi formát.
Reménykedjünk, hogy idén is elkerülik a csapatot a sérülések. [-o<
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.13. 20:35:03

palesz77 írta:FC Barcelona ● Treble Winning Defense ● 2015

Na, valami ilyesmit szeretnék látni a srácoktól most is.. Remélem nem lesz jóllakottságtól idén gyengébb a csapatvédekezésünk, anélkül nagyon nem menne. Ez a kisebb pofon a Sevillától szerintem baromi jókor jött, remélhetőleg felpörgeti a srácokat is, és visszatér a god mode mindenkinél. 8)
Jó kis videó, kedvencem CR 3:16-nál, hogy reklamál. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.13. 20:26:50

FC Barcelona ● Treble Winning Defense ● 2015

Na, valami ilyesmit szeretnék látni a srácoktól most is.. Remélem nem lesz jóllakottságtól idén gyengébb a csapatvédekezésünk, anélkül nagyon nem menne. Ez a kisebb pofon a Sevillától szerintem baromi jókor jött, remélhetőleg felpörgeti a srácokat is, és visszatér a god mode mindenkinél. 8)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.08. 19:08:16

Kép
(Turan is rajta van)

Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.08.05. 12:02:10

Ez most komoly , hogy Alvesé lett Xavi mezszáma :lol: ?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.05. 11:56:19

meglep h alves barátunk visszaadta a 22-est. az meg még inkább, hogy "xaviban" fog játszani. vidal viszont a sevillában 22-ben tolta, sztem itt is az lesz az övé :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.05. 11:41:14

Na, meg is van az új 6-osunk. Sandro nem tudom, hogy miért nem maradt 19-es. Arda majd 7-esben fogja tolni szerintem amúgy.
Lezárt