Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.27. 09:14:39

"a szélsők eltüntetése (ez szembemegy Cruyff alapelvével), a középpályások helyezkedése (mélyebben helyezkednek és közelebb a vonalhoz) illetve a szélsővédők helyzete (gyakorlatilag ők a szélsők)
ez három, szívesen."

jaja, tenyleg nem mondtad. Az utolso mondat akkor mi. De örülök, h egy ilyen szaktekintély van köztünk.;-) taníts Mester
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 21:32:27

KÉP
így védekezünk egy ideje. maximum a védők száma változik annak függvényében hogy mennyi támadó van.
https://www.youtube.com/watch?v=eSkX8jyZvYk" target="_blank állítsd meg párszor és keresd a hasonlóságot. 0:00-nál tökéletesen kirajzolódik.

arról hogy fogalmatok sincs, hogy mit láttok nem én tehetek, maximum beárazza a többi hsz-etek.
Csbal írta:Eltüntette LE a szélsőket, de a védők a szélsők. Gratulálok.
egyrészt, ilyet nem állítottam. de a mezőnyt ők húzzák szét, míg a támadók beljebb kerültek. de keresd vissza pl palesz hsz-eit év elejéről, elég részéletesen kitárgyaljuk, talán te is megérted, ha már magadtól nem látod. :lol:
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.10.26. 21:20:50

Nem akarom el hinni, hogy egy olyan csapat, ahol ott van Neymar, Messi, Suárez, nem tudnak meccsenként 4-5 gyors kontratámadást végrehajtani. Ezt kéne gyakorolni edzésen, nem a tingli-tanglit, ráfordulok a labdára 4-szer, visszapasszolom még kétszer, mert ezzel már nem lehet nyerni.
Az összes komolyabb csapat visszaáll a Barca ellen és kontrákból szétszedik. Az a baj, hogy mindig olyan edző jön, aki nem mer komolyabb változtatást hozni a játékba.
Le remélem belátja, hogy sokkal gyorsabban kéne támadásokat vezetni és a középpályán nem lehet ilyen lassú, körülményes játékosok sorával játszani, komolyabb ellenfelek ellen.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.26. 20:56:51

Erxy írta:nekem nem kell, mert én pontosan tudom hogy hol szokott szögletnél helyezkedni Piqué.
tudod, Pep után váltottunk a szöglet levédekezésében. vele területet védtünk, Tatával, Titoval és Luchoval pedig kevert védekezést használunk. van, aki embert fog és 3 ember pedig területet véd.
kettő az ötösnél van (egyikük Piqué) egy pedig a rövidet fogja (Xavi, ha pályán van)
ezért állt 3-4 méterre mindenkitől legmagasabb játékosként, és de, ez hangzott el a taktikai megbeszélésen, mint már harmadik éve mindig. de nyilván fogalma nincs a helyezkedésről.
óriási fazon vagy. Ennyi hülyeséget leírni egyszerre. Eltüntette LE a szélsőket, de a védők a szélsők. Gratulálok.

Alcantara, igen, a PSG ellen volt az egyetlen ahol nem erxy szerint állt fel a szögletnél a védelem:-)

ilyen fogalmatlan embert, de ugy beszél mintha a szakmai stáb tagja lenne.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.10.26. 20:19:35

Erxy írta:nekem nem kell, mert én pontosan tudom hogy hol szokott szögletnél helyezkedni Piqué.
tudod, Pep után váltottunk a szöglet levédekezésében. vele területet védtünk, Tatával, Titoval és Luchoval pedig kevert védekezést használunk. van, aki embert fog és 3 ember pedig területet véd.
kettő az ötösnél van (egyikük Piqué) egy pedig a rövidet fogja (Xavi, ha pályán van)
ezért állt 3-4 méterre mindenkitől legmagasabb játékosként, és de, ez hangzott el a taktikai megbeszélésen, mint már harmadik éve mindig. de nyilván fogalma nincs a helyezkedésről.
Fantasztikus leírás, elsőre teljesen benyeltem. Megnéztem a rend kedvéért 1 db szögletből kapott gól. A legutóbbit a PSG ellen. Kicsit más volt a szitu, mint amit felvázoltál, de gondolom ez az egy volt a teljesen más típusú szöglet, így felesleges 2 évre visszamenően nézni ezt.
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.10.26. 19:36:33

Meg volt a klasszikus.
A legkevésbé LE-t féltettem a meccstől, sajnos úgy néz ki neki okozott mégis gondot szintet lépni.
Rakitic kihagyása a kezdőből hiba volt szerintem. Úgy rohantak át a középpályán a Madrid támadások, hogy "öröm" volt nézni. Komoly meccsen még Ini kárára is betenném a kezdőbe.

Matyi ezen a szinten kevés és amitől sokan féltek a leigazolásakor azt hozza is. Neki egy ilyen rangadón maximum kiegészítő szerep juthat. Sír a labda nála amikor kezdeni is kell vele valamit és ebben a Barca-ban a szélső védő poszt kulcs fontosságú. Számomra az nem szempont, hogy magas ezen a poszton nem. Egyre jobban várom Vermalen bemutatkozását. Abban csak bízom, hogy ha Bale is bevethető akkor azért ő sem meri ezt meghúzni.

A gyors gól után még volt 1-2 perc amikor azt hittem szerencséje lehet Xavival, de ez a jelenlegi Madrid sokkal jobb csapat annál, hogy egy bekapott góltól meg zavarodjon. Félelmetes 10-12 percet nyomtak Neymar gólja után. Azt tudni lehetett, hogy sokáig nem fogják bírni, de abban a pár percben meglátszott mennyire erőtlen a kp Rakitic nélkül.

Volt azért pozitív meglepetés is az edzőtől számomra, méghozzá Suarez kezdőbe tétele. A csávó "messze" a legjobb teljesítményt nyújtotta a csapatból(talán Mascherano még szóba jöhet). Minden mozdulatán látszott, hogy vele nem lesz gond ha agyban nem fárad el. Már az Ajaxos éveiben reménykedtem, hogy itt köt ki(Bár Ibrával kapcsolatban is ez volt a megérzésem, nála annyira nem jött be). Biztos más így beszállni, mint sérülés után, de lesett az állam mennyire homogén képet mutatott a csapattal. Ezt azért kicsit betudom az Ajaxos múltnak, de a Barca stílusba nem nagyon szoktak így besimulni egyből.

Remélem Enrique vette a lapot ebből a meccsből és ez csak a tapasztalatlansága számlájára írható, mert az biztos hogy karakterben és a klubbal kapcsolatos múltja miatt alkalmas a posztra ez a klasszikus a szakmai rátermettségével kapcsolatban kicsit megingatott.

Nem ide tartozik, de már régóta ki kívánkozik belőlem Claudio Bravo dícsérete. Nagyon magabiztos és mindemellett jó mozgású kapus.
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.26. 19:30:49

Én őszintén remélem hogy lesznek olyan változtatások is amelyeknek esetleg pozitiv hatása is van a játékra, és nem védekezi le bármelyik nagy csapat "félgőzzel", csukott szemmel a 90 perceket, úgy hogy helyzetünk alig van. Ill. nem tud minden komolyabb ellenfél legalább 10 helyzetet kialakítani ellenünk...
Ha majd nem ezt látom a nagy csapatok ellen akkor lehet szerintem érdemi változtatásokról beszélni...
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 18:21:41

fz9999 írta:Remélem, hogy ezekről LE is tud...
tud.
fz9999 írta:Majd térjünk vissza májusban a témára, és nézzük meg hogy az eredmények melyikünket igazolják, szerintem LE teljesen alkalmatlan, dilettáns hibákat követ el minden téren. Én őszintén drukkolok, hogy én lássam rosszul!
nana. én csak a változásokról és azok létezéséről írtam, arról nem, hogy ezek jók-e vagy rosszak és hogy ezek vezetnek-e majd sikerre minket.

hol van még május, rengeteget minden változik majd még addig.
Kép
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.26. 18:08:13

Remélem, hogy ezekről LE is tud... :)

Majd térjünk vissza májusban a témára, és nézzük meg hogy az eredmények melyikünket igazolják, szerintem LE teljesen alkalmatlan, dilettáns hibákat követ el minden téren. Én őszintén drukkolok, hogy én lássam rosszul!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.26. 17:05:50

Erxy írta:igen, az könnyen lehet.
Ezek valóban nagyon jól látható tények,amiket leirtál. Valamint még hozzátenném,hogy a vkp is mélyebben játszik valamelyest,ami a szélsőhátvédek miatt érthető is. Valamint Messi új szerepköre,ami a szélsők eltüntetése miatt van.
Nem baj az,ha valaki csak szereti a focit. Én is szeretem a kosárlabdát,még ha jó pár dolgot ott sem értek teljes mértékben.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 16:58:17

igen, az könnyen lehet.
Kép
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.26. 16:54:06

Erxy írta:
fz9999 írta:
hank1ee írta:Alapvetően több egyből látható változást eszközölt a csapaton az utóbbi 3 évhez képest és ez mindenképp pozitívum.
Tudnál 1-et mondani? :)
a szélsők eltüntetése (ez szembemegy Cruyff alapelvével), a középpályások helyezkedése (mélyebben helyezkednek és közelebb a vonalhoz) illetve a szélsővédők helyzete (gyakorlatilag ők a szélsők)
ez három, szívesen.
Akkor biztosan én nem értek ehhez a játékhoz... :)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 16:25:40

fz9999 írta:
hank1ee írta:Alapvetően több egyből látható változást eszközölt a csapaton az utóbbi 3 évhez képest és ez mindenképp pozitívum.
Tudnál 1-et mondani? :)
a szélsők eltüntetése (ez szembemegy Cruyff alapelvével), a középpályások helyezkedése (mélyebben helyezkednek és közelebb a vonalhoz) illetve a szélsővédők helyzete (gyakorlatilag ők a szélsők)
ez három, szívesen.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.26. 16:25:07

fz9999 írta:
hank1ee írta:Alapvetően több egyből látható változást eszközölt a csapaton az utóbbi 3 évhez képest és ez mindenképp pozitívum.
Tudnál 1-et mondani? :)
Neymar sokkal kötetlenebb pozíciója, a letámadás visszahozatala, de gondolom ezek a dolgok csak nekem tűntek föl.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.10.26. 16:13:14

hank1ee írta:Alapvetően több egyből látható változást eszközölt a csapaton az utóbbi 3 évhez képest és ez mindenképp pozitívum.
Tudnál 1-et mondani? :)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.26. 14:56:56

nekem nem kell, mert én pontosan tudom hogy hol szokott szögletnél helyezkedni Piqué.
tudod, Pep után váltottunk a szöglet levédekezésében. vele területet védtünk, Tatával, Titoval és Luchoval pedig kevert védekezést használunk. van, aki embert fog és 3 ember pedig területet véd.
kettő az ötösnél van (egyikük Piqué) egy pedig a rövidet fogja (Xavi, ha pályán van)
ezért állt 3-4 méterre mindenkitől legmagasabb játékosként, és de, ez hangzott el a taktikai megbeszélésen, mint már harmadik éve mindig. de nyilván fogalma nincs a helyezkedésről.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.10.26. 14:47:25

Erxy írta:nézd meg, hogy az összes többi szögletnél hol szokott állni Piqué (úgy kb 2 évre visszamenőleg) majd vesd össze a tegnapival. hasonlóságot fogsz észlelni, de nem akarom lelőni a poént.
2 évre visszamenőleg nézzem meg? Ez komoly? :shock:
Meghagyom számodra ezt az időtöltést.

Nekem elég volt a tegnapit látnom, fogalma nincs a helyezkedésről. Kivéve, amikor a szórakozóhely előtti parkolóban kell hajnaltájt észt osztani.
Nem feltétlen értettem egyet Pep minden kijelentésével anno, de hogy ennek az embernek a hozzáállása miatt menni kellett volna, az egészen biztos.
Erre a posztra egy olyan játékos kell, mint a túloldalon Ramos.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.10.26. 14:04:20

Mai meccsen jött ki igazán, hogy telnek múlnak a szezonok, jön valaki, akit kikiáltanak edzőnek, vele jobb lesz, mekkora szakember.. mindenki agyba-főbe dicséri, és nagyjából azokból az évekből próbálunk megélni, amik már rég elmúltak. Xavi a visszavonulás küszöbén, bár tegnap ez nem látszott rajta, Puyol visszavonult, Abidallal a fedélzeten, nincs kapitányunk. Flegma Sergio hátán az 5-ös mez pedig több mint gyalázat.
Alvessel nem számolt a nyáron, kérő hiányában most meg alap ember, Montoya kijárta az összes iskolát, majd nyáron nyugodt szívvel fog elhúzni, Alvessel a fedélzeten és majd jön a noname Douglas? Bartrával egyetemben nem értem a mellőzésüket. Megújulásról, tanulásról beszélünk, holott a lerágott csontok után sírunk minden nyilatkozatban, immár 3. éve. Ennek ellenére lehet ígéretes a jelen, mert Messi-Neymar-Suarez hármas nagyot szólhat, de az igazolási tilalom és a távozások a csapat többi részét egész egyszerűen kettávághatják, ha nem újítunk, csak beszélünk róla. Lehet rosszul játszani méltósággal, de tegnap súlyos taktikai hiányosságok kijöttek. Ha az elkövetkezendő jó pár meccsen nem változtat, és "találja meg a kezdő 11.-t", úgy gondolom nem csak a szurkolóknál veszíti el a bizalmát.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.26. 14:02:32

visca el barca írta:
Sanama írta:Nyilván peches volt
peches. a hülye is tudta, hogy a madrid ezt a rohangálós játékot fogja játszani, ők mást nem is tudnak. akkor miért nem készült fel rá?
Matyiőt játszatta a pontrúgások levédekezése miatt, CR-t ő fogta pontrúgásoknál. -> Realnak alig volt pontrúgása, CR le volt véve.
Xavit lehozza, majd rá 10 perccel Iniesta lesérül

Javítom azzal, hogy peches IS volt. A hibáit persze aláírom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.26. 13:41:53

Sanama írta:Nyilván peches volt
peches. a hülye is tudta, hogy a madrid ezt a rohangálós játékot fogja játszani, ők mást nem is tudnak. akkor miért nem készült fel rá?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.26. 13:35:20

Alapvetően több egyből látható változást eszközölt a csapaton az utóbbi 3 évhez képest és ez mindenképp pozitívum. Idénre, meg következő szezonra mindenképp itt hagynám, és az idő eldönti a munkája eredményességét, hátha varázsütésre tud majd lépni valamit. Egyelőre nem érdemes azt várni, hogy taktikailag megverjen olyan edzőket, mint Ancelotti vagy Mourinho, mert ehhez még a szakértelme és a tapasztalata is kevés. Félő, hogy Guardiolának nem lesz igaza a munkájával kapcsolatban, de a pozitív változások miatt bőven van még esélye maradandót alkotni. Jósolgatni nem akarok, de őutána Kluivertet szeretném a kispadon látni.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.26. 13:25:41

Amúgy elég nehéz helyzetben van most. Leginkább lélektanilag.

A sajtó, gondolom főleg a Madridi, a Messi-s csere dolgot szétszedi, és még fogja hallgatni sokáig. Pl. tegnap a Sport Tv-ben is kb. úgy beszéltek az egész szituról, mintha már fel lett volna mutatva a 10-es, aztán Messi mondta, hogy nem jön le. Miközben tudjuk mi volt valójában. Ráadásul azt nem tudni pontosan mi volt, lehet kapott egy rúgást, és szimplán csak kérdezte, hogy Leo, kell csere? Na mindegy.

A másik, hogy ez a vereség lélektanilag azért nagy pofon, főleg 0-1es gyors vezetés után. Sőt, látva azt, hogy a második félidőben meccsben se volt a csapat, lehetett volna 8-1 is kis túlzással, de 5-1 biztos.
Kiváncsi vagyok, hogy tudja ezek után összeszedni a bagázst. Nyilván peches volt, mert a meccs egyáltalán nem úgy alakult, hogy gondolta, és az Iniesta sérülés is jöhetett volna 10 perccel hamarabb, és akkor nem kell Robertot nézni,stb.
Hajrá
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.26. 13:17:08

Sanama írta:Amúgy a Xavi-Rakitic cseréhez:

Ilyet én még nem láttam, hogy szögletrúgót cserél bárki is. Az eredménye meg is lett. Rakitic egy értékelhetetlen szöglettel indította a Realt, abból jött a gól.
Ilyenkor értem én, hogy már be van mondva a csere, de egy rutinosabb edző azért ilyenkor gondolom odaszólt volna, hogy még ne cseréljünk, vagy ha már cserél, akkor nem Rakitic-el végezteti a szögletet, vagy legalább kis szögletet, vagy én nem tudom.
De annyira bennem van, amikor fut oda, és mondom, hogy az igen, majd az kell, hogy első labdaérintéséből meghúzódjon. Az nem jött össze, de egy gól csak sikerült.

Amúgy egyetértek az alattam szólókkal. Innentől akkor fogom valamire tartani, ha Mascherano lesz a kezdő VKP, Pique meg csak lelátóról nézi a meccseket. (szép álom)
Az szerintem tudatos szögletrúgás volt. Ha megnézed idén többször is csináltunk olyat, hogy Rakitic laposan a védők mögé berakta és Alves jött és kapásból rálőtte, csak hát most egy madridi megelőzte.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2014.10.26. 11:30:43

Alcantara írta: Nagyjából olyan edzőnk van, mint a csapat:középszer.
[/quote]
Na ez azért nagyon kemény!!!! :D Ez a csapat középszer?! Azt hiszem sok olyan középszerű csapat van, amelyik elfogadná ezt a keretet és játékminőséget. Csak azért középszer, mert nem veri végig a világot 7-0-ra minden meccsen?!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.26. 11:29:53

Bob_Marley írta:Az tényleg kemény, hogy el kell küldeni. Az a baj vele, hogy nem változtat, de tegnap meg minek változtatott. Elég csapongások vannak itt.
ugyanez volt tavaly a másik oldalt, amikor kikaptak tőlünk az első clásicón. elakarták küldeni, merthogy "rossz az irány, ami felé indult", "semmi fejlődés", remélem mi is hasonló szezont hozunk le a vesztett meccs után.

egyébként én nagyon féltem attól, hogy ancelotti már húsz éve a szakmában van és túl zöldfülű lesz ellene enrique, de szerintem a kezdőcsapatokban és az alaptaktikában simán jót talált ki. vagy legalábbis bejött neki.

ami hiba volt, amit már leírtam a másik topikban is, az az, hogy meccselésben alul maradt, amiben emlékszem pep egy istencsászár volt. nála jobban edző nem tudott közben változtatni a csapatán és idomúlni az ellenfélhez, enrique viszont hátrányba kerülés után teljesen megilletődött és akár le is fújhatták volna a meccset.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Lezárt