Aranylabda & FIFA Év Játékosa 2008

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri idén a France Futbol aranylabdáját ?

Lionel Messi
111
41%
Cristiano Ronaldo
104
38%
Xavi Hernandez
50
18%
Egy másik játékos...
8
3%
 
Szavazatok száma: 273
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.10.27. 16:59:28

bowlinggolyo írta:
kudu írta:Mikor lesz pontosan az Aranylabda átadása?

FIFPro szavazáson a magyar csapatok játékosai is szavaznak?
Ha jól tudom dec. 3 de javítsatok ki ha rosszul tudnám
December 2-án. :wink:
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2008.10.27. 16:57:52

kudu írta:Mikor lesz pontosan az Aranylabda átadása?

FIFPro szavazáson a magyar csapatok játékosai is szavaznak?
Ha jól tudom dec. 3 de javítsatok ki ha rosszul tudnám
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2008.10.27. 16:45:52

Titinho írta:Szerintem ide tartozik ez is:

Cristiano Ronaldo lett az év játékosa a FIFPro-nál!

Xavi, Puyol és Messi pedig bekerültek az év csapatába. Grat nekik. :wink:

szerk.: ez ugye a Hivatásos Labdarúgók Nemzetközi Érdekvédelmi Szervezetének a díja, akinek a győztesére több mint 57 ezer profi futballista szavaz.
A FIFPro World XI-be biztosan bekerülnek. Íme az eddigiek:

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFPro
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2008.10.27. 16:02:23

Mikor lesz pontosan az Aranylabda átadása?

FIFPro szavazáson a magyar csapatok játékosai is szavaznak?
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.27. 15:45:48

lionelmessi19 írta:Nem értem még mindig hogy mért mondja mindenki hogy Cé nyer.
Xavi most sokkal jobban áll, mint anno Cannavaro.
Ronaldo meg ugyanott vagy még kicsit hátrébb mint Dinho akkor.

Nyilván valamiért bennem is megvan az érzés h ő nyeri, de igazából a 2006os szavazás után ez nem tűnik jó okfejtésnek.
Mindegy mit mondtok, kinek szurkoltok úgyis meg lesz bundázva!Nem mintha én nem szurkolnék Messinek de akkor is... :x
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.10.27. 15:40:40

Szerintem ide tartozik ez is:

Cristiano Ronaldo lett az év játékosa a FIFPro-nál!

Xavi, Puyol és Messi pedig bekerültek az év csapatába. Grat nekik. :wink:

szerk.: ez ugye a Hivatásos Labdarúgók Nemzetközi Érdekvédelmi Szervezetének a díja, akinek a győztesére több mint 57 ezer profi futballista szavaz.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2008.10.26. 14:43:15

Lehet ROnaldinhonak azért sem akarták,mert 2005-ben megkapta, nem akarták kétszer neki adni...
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.10.26. 10:15:55

Frányó István írta:Kezdeném azzal, h arról nem érdemes vitatkozni, h ki nyeri az aranylabdát, mert fölösleges: Ronaldo toronymagasan, mert megnyerte a BL-t és a világ legerősebb bajnokságát, és végig húzóember volt. Ennél többet nem lehet elérni. Szívem szerint én is Messinek adnám, de Ő sajnos nem nyert semmit, és lássuk be, a realitás C.R. mellett szól, még ha sokaknak nem is szimpatikus figura (nekem sem különösebben). Sajnos az aranylabdát nem csak szépségre, hanem eredményességre is adják (ami végülis nem baj, csak Messinél sajnos ez utóbbi hiányzik)! De épp ezért kell idén megnyerni mindent:D!
Ronaldinho 2006ban megnyerte a BL-t, és a világ legerősebb bajnokságát, végig végig húzóember volt, nem rémlik :?:
És sztem a cé még jobban visszaesett mostanra, mint anno ronie, igaz, ebbe a sérülésének is szerepe van.
Frányó István
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.12.24. 09:35:09
Tartózkodási hely: Szeged (Sun City)

2008.10.26. 10:10:39

Kezdeném azzal, h arról nem érdemes vitatkozni, h ki nyeri az aranylabdát, mert fölösleges: Ronaldo toronymagasan, mert megnyerte a BL-t és a világ legerősebb bajnokságát, és végig húzóember volt. Ennél többet nem lehet elérni. Szívem szerint én is Messinek adnám, de Ő sajnos nem nyert semmit, és lássuk be, a realitás C.R. mellett szól, még ha sokaknak nem is szimpatikus figura (nekem sem különösebben). Sajnos az aranylabdát nem csak szépségre, hanem eredményességre is adják (ami végülis nem baj, csak Messinél sajnos ez utóbbi hiányzik)! De épp ezért kell idén megnyerni mindent:D!
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2008.10.26. 09:26:11

Hiába szurkolok a Barcának, és őszintén, imádom Xavi játékát, Casillasnak adnám az aranylasztit. EB és bajnoki cím, plussz az éves teljesítmény =D> =D> ! Madrid leghasznosabb játékosa, tegyék össze két kezüket. Mellesleg, annyra megnézném céronika arcát, amikor kiderül hogy nem övé lesz. Nem érdemli meg. Van nála jobb, és mint ember se érdemli meg. A díjakhoz fejben is fel kell nőni, és ahogy elnézem, ő még mindig egy hisztis 8 éves szintjén van. Nyerje most inkább Casillas, utána 3-4-t egymást után kicsi Leo, majd Xavi is kap egyet karrierje vége elé, meg Ini, és megint Messi 3-4-t egymást után :twisted:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.10.26. 09:21:33

Én cé helyében nem lennék biztos, mert az Aranylabdánál az egész szezont figyelembe kell venni, és Cé tavasszal szárnyalt, de mi van a nyárral, és az ősszel :?:
Most mindenki Messiről beszél, nem kérdés, ki a jobb a két játékos közül, persze az Aranylabdánál nem ez dönt....
Viszont, h Xavit nem tartják komoly esélyesnek, az engem nem kicsit bosszant. Tavasszal ő tartotta a csapatban a lelket, ha a nincsnek a fontos góljai, és jó játéka, most [auto_cenzúra] az Uefa kupában. Nyáron EB győzelem, és az EB legjobb játákosa, és ősszel ugyanazt a nagyszerű játékot nyújtja. Sztem a gyerek nagy hátránya ilyenekben, h nem ugy viselkedik mint egy sztár, nem nagyon szerepel reklámokban, nincsenek nagypofájú nyiltkozatai, és nagyon alázatos a pályán, nem hivja föl magára a figyelmet műesésekkel, reklamálásokkal.(lásd cé, vagy Ronaldinho) Emiatt, h nincs középpontban a gyerek, sokan nagyon alulértékelik. Az, h az EB legjobb játékosa lett, azért mérsékelte ezt, de még mindig nem azt a tiszteletet és becsülést kapja, amit megérdemel.
Na mind1, lehet, h elfogult vagyok, de én mindenképp Barcásnak adnám az Aranylabdát, elsősorban Xavinak.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2008.10.26. 09:16:36

lionelmessi19 írta:Undorító.
Hasonló véleményen vagyok.
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.10.26. 09:09:07

Mental_Theo írta:Cristiano Ronaldo nyilatkozta, hogy tele van önbizalommal, biztos benne hogy ő nyeri az aranylabdát mega fifa év játékosa díjat is, mert senki nem volt olyan jó mint ő.
BL-t nyert, és bajnokságot is.

Ronaldinho 2006-ban BL-t nyert és bajnokságot. mégsem nyert,mert a vb-n nem volt jó.
Ronaldo nem volt jó az EB-n, mégis ő fogja kapni, pedig ha 2006-ban Cannavaro kapta szemben Ronival, nem igazság hogy akkor idén miért nem Xavi vagy Casillas kapja...

Messi sajna nem fogja szerintem kapni, hiába jó, de úgy vannak szerintem vele hogy fiatal és még lesz alkalma megnyerni.
ez alapján Casillas sokkal jobban megérdemelné az aranylabdát, mint Xavi. az EB győzelem mellett még spanyol bajnok is volt, és tavaly végig nagyon jól védett, míg Xaviról ez a kimagasló teljesítmény nem mondható el.
szerintem CR mellett Casillas a másik nagy esélyes, szóval ha nem a portugál kapja, akkor Casillas fogja megkapni....megérdemelten. de ehhez teszem hozzá : CR is megérdemli.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.10.26. 09:06:33

az nyilatkozik ilyet aki fél...erzi o is hogy az eb ota semmi kulonlegeset nem nyujt, kifjeezetten harmatosan jatszik... igy egyre inkabb veszelybe kerul az az aranylabda, ettol megijedt most rendesen:))) jo ezt latni, sokkal inkabb sznalmasnak ereztem ezt a nyilatkozatot, amolyan vergodes, kinjaban:)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.26. 08:51:48

Undorító.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2008.10.26. 08:45:37

Cristiano Ronaldo nyilatkozta, hogy tele van önbizalommal, biztos benne hogy ő nyeri az aranylabdát mega fifa év játékosa díjat is, mert senki nem volt olyan jó mint ő.
BL-t nyert, és bajnokságot is.

Ronaldinho 2006-ban BL-t nyert és bajnokságot. mégsem nyert,mert a vb-n nem volt jó.
Ronaldo nem volt jó az EB-n, mégis ő fogja kapni, pedig ha 2006-ban Cannavaro kapta szemben Ronival, nem igazság hogy akkor idén miért nem Xavi vagy Casillas kapja...

Messi sajna nem fogja szerintem kapni, hiába jó, de úgy vannak szerintem vele hogy fiatal és még lesz alkalma megnyerni.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2008.10.21. 16:11:29

A FIFPRO WORLD XI már meg van?
Az eddigiek nagyon jók!!!!! :

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFPro

A 08-09-ben tuti hogy benne lesz Terry,Messi,Ronaldo, ők tuti és a kapus Casillas. A többit saccoljátok meg ti.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2008.10.21. 15:41:49

Íme a FIFPro Player of the Year award díjra jelöltek listája:

Kapusok:Artur Boruc (Poland/ Celtic), Gianluigi Buffon (Italy/ Juventus), Iker Casillas (Spain/ Real Madrid), Petr Cech (Czech Republic/ Chelsea), Edwin van der Sar (Holland/ Manchester United)

Védők:Daniel Alves (Brazil/ Sevilla), José Bosingwa (Portugal/ FC Porto), Fabio Cannavaro (Italy/ Real Madrid), Ricardo Carvalho (Portugal/ Chelsea), Gaël Clichy (France, Arsenal), Ashley Cole (England/ Chelsea), Patrice Evra (France/ Manchester United), Rio Ferdinand (England/ Manchester United), Philipp Lahm (Germany/ Bayern Munich), Ferreira Lucio (Brazil/Bayern Munich), Paolo Maldini (Italy/ AC Milan), Alessandro Nesta (Italy/ AC Milan), Képler Laveran Lima Ferreira ‘Pepe’ (Portugal/ Real Madrid), Carles Puyol (Spain/ Barcelona), Sergio Ramos (Spain/ Real Madrid), John Terry (England/ Chelsea), Nemanja Vidic (Serbia/ Manchester United), Gianluca Zambrotta (Italy/ Barcelona), Javier Zanetti (Argentina/ Inter), Yuri Zhirkov (Russia/ CSKA Moscow).

Középpályások: Anderson Deco (Portugal/ Barcelona), Michael Ballack (Germany/ Chelsea), Mickaël Essien (Ghana/ Chelsea), Gennaro Gattuso (Italy/ AC Milan), Cesc Fabregas (Spain/ Arsenal), Steven Gerrard (England/ Liverpool), Andrès Iniesta (Spain/ Barcelona), Ricardo Kaká (Brazil/ AC Milan), Frank Lampard (England/ Chelsea), Javier Mascherano (Argentina/ Liverpool), Andrea Pirlo (Italy/ AC Milan), Franck Ribery (France/ Bayern Munich), Marcos Senna (Spain/ Villareal), Wesley Sneijder (Holland/ Real Madrid), Xavi (Spain/ Barcelona).

Csatárok: Andrei Arshavin (Russia/ Zenit St Petersburg), Dimitar Berbatov (Bulgaria/ Tottenham Hotspur), Didier Drogba (Ivory Coast/ Chelsea), Samuel Eto’o (Cameroon/ Barcelona), Thierry Henry (France/ Barcelona), Zlatan Ibrahimovic (Sweden/ Inter), Lionel Messi (Argentina/ Barcelona), Ruud van Nistelrooy (Holland/ Real Madrid), Ronaldinho (Brazil/ Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugal/ Manchester United), Wayne Rooney (England/ Manchester United), Carlos Tévez (Argentina/ Manchester United), Luca Toni (Italy/ Bayern Munich), Fernando Torres (Spain/ Liverpool), David Villa (Spain/ Valencia).

Ui.: pls ne töröljétek ki és ne fordítsátok le a nemzetiségeket mint aranylabdánál mintha tőletek lenne! Köszönöm!
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.10.20. 20:03:05

csak most látom, hogy van ilyen topic!
nálam nem is kérdés, hogy Cristiano Ronaldócska fogja megkapni, az a 42 gól + a válogatottbeli gólok + nulla sérülés + BL + angol bajnoki trófea. eléggé meggyőző. kíváncsi vagyok, hogy idén kipukkad-e a lufi! szívem MU-s része azt mondja nem, de a másik erősen tiltakozik.
jövőre Messié lesz ! (vagynem)
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2008.10.20. 19:52:55

McLovin írta:Mikor lesz az átadó gála? Ugrálnék örömömben mint egy 5 éves gyerek, ha Xavinak adnák az aranylabdát! :P Kát, hogy nincs ebben realitás... :roll:
Ha jól emlékszem akkor december 2.án lessz. Sajna az a baj ezzel a díjjal hogy nagyon eredménycentrikus, így a nyálas képű kapja. De majd a Fifa Év Játékosa díj az nagyobb realitást mutat. Abban biztos vagyok hogy azt Leo kapja... :D
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
McLovin
Capitá del Barça
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2008.07.07. 17:17:01
Tartózkodási hely: Nyíregyháza!!!

2008.10.20. 19:40:44

Mikor lesz az átadó gála? Ugrálnék örömömben mint egy 5 éves gyerek, ha Xavinak adnák az aranylabdát! :P Kát, hogy nincs ebben realitás... :roll:
Kép
HAJRÁ BARÇA, HAJRÁ ATHLETIC BILBAO, HAJRÁ SPORTING PORTUGAL!!! :D :D :D
http://video.szon.hu/video/35062/mi-a-m ... -megmondja ---> legjobb!!! :D
"Magyarnak születtem!" - Kárpátia
:twisted: Heavy Metal!!! A Legszentebb Műfaj!!! :twisted:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2008.10.20. 19:40:41

Danka00792 írta:
bali 15 írta:Messi benne van a legjobb 30-ban és kész.
Azt a nullát tüntessük el onnan és már igaz is. :wink:

Egyébként CR lehet nagyképü, gennyláda, ripacskodó (mittudomén mit irtatok már :lol: ) addig, amig a pályán rugja a gólokat, mindegy hogy ki ellen, és a csapata nyer.
Plusz az aranylabda nem is fair play alapján osztályoz (gondolva itt a szinleléseire) mert akkor CR az elsö 100-ba nem kerülne be. :roll:
Egyértelmüen ö nyeri az arany lasztit, majd jövöre, ha igy megy Messi-nek, és a csapat is nyer valamit, akkor lehet reális esélye Leo-nak.
A büdös életebe hogy ennyire sok a jó játékos XD régen azért volt könnyebb odaítélni a díjat mert csak európai játékos kaphatta. Most már az európában játszó legjobb játékos. :D Ha másképp lett volna régen akkor Platini-nek és Van Basten-nek nem sikerült volna zsinórban 3-szor elnyerni . Hiszen ott volt még Zico és Maradona. Valamint Cruyff is 3-szor
nyert és Beckenbauer védő létére is kétszer a ,70-es években ők uralkodtak.........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bali 15 2008.10.20. 19:41:34-kor.
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2008.10.20. 19:39:52

Sajnos szerintem is ronaldo nyeri, a mutatott játékán kívül azért is, mert gólkirály lett, bajnokságot- és BL-t nyert.
De bízzunk benne hogy jövöre ez másképp lesz...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.20. 19:39:48

Nem értem még mindig hogy mért mondja mindenki hogy Cé nyer.
Xavi most sokkal jobban áll, mint anno Cannavaro.
Ronaldo meg ugyanott vagy még kicsit hátrébb mint Dinho akkor.

Nyilván valamiért bennem is megvan az érzés h ő nyeri, de igazából a 2006os szavazás után ez nem tűnik jó okfejtésnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2008.10.20. 19:40:41-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Aprieto

2008.10.20. 19:34:21

1. Ronaldo
2. Xavi
3. Villa / Casillas / Messi
Lezárt