Claudio Bravo

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
0
0 szavazat
3
0
0 szavazat
4
0
0 szavazat
5
1
2%
6
0
0 szavazat
7
6
14%
8
12
29%
9
15
36%
10
8
19%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19636
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.10. 19:56:40

Mivel a Getafe-Vallecano duóra írtam ezt, pár stat tavalyról:
Rayo: iksz a Valencia-Atma ellen, ellenünk és a Real ellen pedig hoztak egy kiegyenlített meccset és 2:0-ra kikptak. Azt hiszem van pár csapat EU-ban aki hasonlóan kikapna.....
Getafe: ikszeltek velünk és 1 góllal kaptak ki a Valencia meg az Atletico ellen is.

Nem világverő csapatok, de ezek otthon kemény diók. Két egyeneset meg beletudnak rúgni a labdába.

Az meg igaz, hogy Bravo úgyis visszakerül a kapuba.
palesz77 írta:
Bob_Marley írta:Nagyon egyszerű statok kell keresni, védési hatékonyság. Ennél relevánsabbat nem tudok ebben az ügyben. :D
Ilyet nem tudom hol lehet találni sajna. De ha nagyon kötözködni akarnék, akkor azért ebbe is bele tudnék kötni, elvégre Agüero, Lewandowski vagy Ibrahimovic enyhén hatékonyabb kapu előtt, mint Juanmi, Alvaro Vázquez vagy David Barral.. :mrgreen:
Ebben nincs kötözködés, jogos felvetés. De azért megnéznék egy statot, hogy pl Bacca tavaly milyen hatékony volt vagy Griezmann. A fent említett emberek remek játékosok, s sokszor helyzetbe is kerülnek, de ebből nem következik automatikusan, hogy hatékonyabbak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.10. 19:43:39

Bob_Marley írta:Nagyon egyszerű statok kell keresni, védési hatékonyság. Ennél relevánsabbat nem tudok ebben az ügyben. :D
Ilyet nem tudom hol lehet találni sajna. De ha nagyon kötözködni akarnék, akkor azért ebbe is bele tudnék kötni, elvégre Agüero, Lewandowski vagy Ibrahimovic enyhén hatékonyabb kapu előtt, mint Juanmi, Alvaro Vázquez vagy David Barral.. :mrgreen: Nem kell ezt véresen komolyan venni.
csababarca írta: ahogy egészséges lesz Bravo, megy vissza a kapuba stabilan, LE így döntött, az ő embere, ez van.
Ezzel meg egyetértek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.10. 19:36:04

Hiába küzdenek az életükért, ha két egyeneset nem tudnak a labdába rúgni.


Amúgy sem értem min megy a matek, ahogy egészséges lesz Bravo, megy vissza a kapuba stabilan, LE így döntött, az ő embere, ez van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19636
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.10. 19:29:17

Nagyon egyszerű statok kell keresni, védési hatékonyság. Ennél relevánsabbat nem tudok ebben az ügyben. :D Jogos felvetés, hogy mennyit kaptunk a Valencia stb ellen, de ilyen logika alapján azért nem lehet elindulni. Malaga valószínű nem verné meg a Bayernt oda-vissza párharcban, aztán mégiscsak 1 gólt kaptunk tőlük, de szereztek négy pontot ellenünk. Spanyolországban a "kicsik" a Real és a Barca ellen 200%-ot beleadnak, a TV közvetítés miatt, a hagyomány miatt, önbecsülés miatt. És akkor még ott van 1-2 nemzeti ellentét is mint baszk-kasztíliai-andalúz-katalán. Lehet van olyan meccs, ami kényelmes ez így is van (BL-ben is van) de itt kőkemény párharcok vannak és tök mindegy hogy áll a Bilbao (lsd milyen rosszul kezdtek) a San Mamésben pokol van. Espanyolt mindig valahogy begyűrjük, de keményen meg kell érte küzdeni és állítom, hogy jobban mint egy bármilyen nemzetiségű középcsapat ellen EU-ban. Betis kapott most egy ötöst a Realtól? Otthon ne féljen senki a lelküket is kifogják köpni a Real és a Barca ellen is. És lehetne hozni a példákat, Villareal, Levante pl idegenben, Vigo? Vagy Madridban bármelyik kis csapat, Rayo, Getafe az életéért küzd ellenünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.10. 19:16:21

Bob_Marley írta:RM-ATMA-Sevilla-Valencia rögtön 8 meccs, maradék 30-ból meg ízlés szerint válogasson ki az ember ötöt és már megvan 13
Ha már amúgy itt tartunk, ezek ellen a csapatok ellen kaptunk 8 gólt, MAtS komoly Bl meccsein meg 10-et úgy, hogy abból a Mücnhen elleni visszavágón már magasról tojt a csapat az egészre, ha azt leveszem, akkor mindkettőnél 8 nagy meccs, egyiknél 8 gól, másiknál 7. Gondolom ezért írták, hogy Bravonak azért könnyebb 0,45-ös mutatóval rendelkeznie, állítom volt legalább 15 olyan meccse, ahol komoly támadást se vezetett az ellenfél.

Ezzel amúgy nem arra célzok, hogy MAtS-nak kellene idén védenie, az előszezonban nem használta ki sajna a lehetőséget - még ha nem is rajta múltak a zakók igazából -, csak annak a 0,45 vs 1,04-es aránynak a jogosságát kérdőjelezem meg, abból sokra nem kéne következtetni szerintem - te nem is tetted, nem azért téged idéztelek, csak pont itt voltak a csapatnevek.
kanty írta:Annyira nem hiszem, hogy gólerős lesz. :mrgreen:
Touché.. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19636
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.10. 18:55:57

HungaroBarca írta:Nos jelenleg az a helyzet hogy az atletico ellen Stegen véd és ezt nem lehet elvenni tőle.( S végre a csere helyzet is elő állt amiért már hetek óta imádkozom :) :) ) Nos mivel még aktuálisabb előhozom az indokaimat amik miatt a szerepek felcserélődése nagyon FONTOS:
Mindkettőnek ez lenne a LEGIDEÁLISABB.:Már nem először írom hogy Stegentől nem lehet elvárni hogy 2 hetente egy meccsen Neuer féle bravúrokat mutasson be . ( Bár igaz hogy nem egyszer tavaly kimentett minket a pácból de ez ugye lényegtelen mert volt 1-2 üvöltő, de KINŐHETŐ hibája .) És miért? Mert egyre jobban veszíteni fog a magabiztosságából, többször ki lesz, ki van zökkentve a meccsekből és így tompulnak a reflexei és ez azért rossz mert ő csak erre tud hagyatkozni MERT NINCS RUTINJA....Bravo ezzel szemben rutinos és ezért bírná a meccs hiányt mert ő neki már rutin munka kiszámolni a labda ívét illetve gyorsan gondolkozni, gyors döntéseket hozni.Az meg bocsi ,de nevetséges hogy egy Atletico meg egy Valencia ellen ne dobhatnánk be HOSSZÚTÁVRA a ligába úgy hogy közbe meg 2 hetente egy Bayern meg egy PSG ellen bőven bedobjuk mert ugye azok gyengébbek #-o #-o Az meg már a slusszpoén hogy egy Osasuna vagy egy Depor ellen nem mehet egy fiatal rutintalan kapus mert ,, Stabilitás kell ide is"....... Ezzel ellenkezőleg, a Stabilitás éppen a BL-be kell mert ott kevesebb meccs van ott szinte LEHETETLEN fejlődni oda egy rutinos kapus kell.(Az meg már mellékes hogy Bravótól elvette az UEFA a BL érmet..... :roll: :roll: :roll: )
Ezt a levezetést én nem tudtam követni és megérteni második olvasásra sem, de jelzem nálam lehet a hiba danianevem hosszú cikke leszívott. :D

Viszont ebben a kérdésben nálam elég egyszerű a történet. Az védjen a bajnokságban, aki jobb (nekem a bajnokság sokkal fontosabb sorozat, s a katalánok is általában azt tartják fontosabbnak) és jelenleg Bravo jobb ha mindenki egészséges. A németnek tanulnia kell és ennél ideálisabb szitu amúgy nincs is neki. Egy nagyszerű kapustól tanulhat edzéseken, van ösztönző erő előtte folyamatosan és ráadásul még azt se lehet mondani, hogy nem véd, mert megkapta tavaly a kupákat. Ez egy normális folyamata a dolgoknak, hogy később átvegye a szerepet. Csecsemő korban van még, s Bravo meg jobb most (és ez nem az a poszt, ahol próbálkozni lehet, meg átszervezem a já5tékot, más taktika) . Van ilyen, de dolgozni és tanulni kell folyamat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.09.10. 18:40:35

Nos jelenleg az a helyzet hogy az atletico ellen Stegen véd és ezt nem lehet elvenni tőle.( S végre a csere helyzet is elő állt amiért már hetek óta imádkozom :) :) ) Nos mivel még aktuálisabb előhozom az indokaimat amik miatt a szerepek felcserélődése nagyon FONTOS:
Mindkettőnek ez lenne a LEGIDEÁLISABB.:Már nem először írom hogy Stegentől nem lehet elvárni hogy 2 hetente egy meccsen Neuer féle bravúrokat mutasson be . ( Bár igaz hogy nem egyszer tavaly kimentett minket a pácból de ez ugye lényegtelen mert volt 1-2 üvöltő, de KINŐHETŐ hibája .) És miért? Mert egyre jobban veszíteni fog a magabiztosságából, többször ki lesz, ki van zökkentve a meccsekből és így tompulnak a reflexei és ez azért rossz mert ő csak erre tud hagyatkozni MERT NINCS RUTINJA....Bravo ezzel szemben rutinos és ezért bírná a meccs hiányt mert ő neki már rutin munka kiszámolni a labda ívét illetve gyorsan gondolkozni, gyors döntéseket hozni.Az meg bocsi ,de nevetséges hogy egy Atletico meg egy Valencia ellen ne dobhatnánk be HOSSZÚTÁVRA a ligába úgy hogy közbe meg 2 hetente egy Bayern meg egy PSG ellen bőven bedobjuk mert ugye azok gyengébbek #-o #-o Az meg már a slusszpoén hogy egy Osasuna vagy egy Depor ellen nem mehet egy fiatal rutintalan kapus mert ,, Stabilitás kell ide is"....... Ezzel ellenkezőleg, a Stabilitás éppen a BL-be kell mert ott kevesebb meccs van ott szinte LEHETETLEN fejlődni oda egy rutinos kapus kell.(Az meg már mellékes hogy Bravótól elvette az UEFA a BL érmet..... :roll: :roll: :roll: )
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.10. 17:52:28

Mindig is fiatal párti voltam, de el kell ismerni h TS még nincs Bravo szintjén. Reflexekben ugyanott vannak, a kijöveteleik is hasonló szintűek. Bravo is hibázik néha(bár TS többet, de TS esetében a hibák tipikus kinövi majd hibák), de amikor Bravo véd, valahogy stabilabbnak tűnik minden hátul. TS egyszerűen nem képes maga körül olyan nyugalmat teremteni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19636
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.10. 17:33:49

Bravo-nak van max 5 komoly meccse? Ez van túl misztifikálva. Ezt múltkor már leírtam, a bajnokságban simán van annyi nehéz meccs mint a BL-ben. RM-ATMA-Sevilla-Valencia rögtön 8 meccs, maradék 30-ból meg ízlés szerint válogasson ki az ember ötöt és már megvan 13, amennyi a BL-ben. Ráadásul ott is vannak könnyebb meccsek. Lehet ezt ragozni jobbra-balra, nem hiába van 5 spanyol csapat a csoportküzdelmekben és lehet mind tovább is jut....A Liga a legerősebb bajnokság és konstans jó eredmény kell a megnyeréséhez.

Szavazás nem lehetne erről? Egész egyszerűen csak annyi lenne a kérdés, hogy ki legyen szerinted az első számú kapus.

Nekem semmi bajom a némettel, de Bravo egész egyszerűen jobb kapus jelenleg mint ő, indokolatlan lenne sérülésmentes időszakban nem a chileit játszatni. Az meg hogy a német nem fog akkor így várni...23 évesen ha nincs ennyi türelme, meg esze akkor egyértelműen nem érett meg még a feladatra, hogy konstans kezdő legyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.10. 13:31:10

mess2009 írta:örültem a statisztikáknak, mert én általában a saját szememre hagyatkozom és bizony néha mellé nyúlok, de Stegen esetében határozottan az volt az érzésem, hogy az a "sokkal jobb lábbal" jelző erősen túlzott, nos ezt úgy tűnik a számok is alá támasztják ahogy már mondtam korábban is a német a honfitársát "majmolja" időnként ami tulajdonképpen nem lenne olyan nagy baj, hiszen az mégis csak a világ legjobbja...
az ..." őt kéne tolni..." igen az ahogy LE. csinálja most éppen megfelel az ő korának és a fejlődési "görbéjének" is ...szerintem
Hát pedig a stat is azt mutatja, hogy mennyivel jobb lábbal és ez főleg a hosszú labdáira értendő. Valdes-nek és rengeteg kapusnak jó a százalékos statja, de ezek többnyire a védőkkel való hátsó passzolgatások, illetve sok a kirúgásnál/vaktában előrerúgott labda amire kb. 50-50% az esély, hogy kié lesz.
MAtS-nál ez a 7,5 hosszú labda 80%-os pontossággal elég imponáló, ha megnézzük milyenek is ezek. 40 méterre simán oda tud tenni az üresen lévő játékos lábára, ami sokszor nagy előny tud lenni.
Ezt szerintem ne vitassuk el tőle és annak ellenére, hogy a stat is mellette van elég becsapós is.
És egy kapusnál igen előnyös, ha lábbal is nagyon jó.

Bravo is nagyon jó kapus, az elitben van, ugyanakkor, neki van egy szezonban 3-4 (max 5) igazán komoly meccse, míg ter Stegen-nek ez jóval több, azzal együtt, hogy nem tud folyamatosan játszani.
Én nagyon kedvelem Bravo-t, de ha a németnél a "jó lábat", nála pedig a magabiztosságát misztifikálják túl.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.10. 10:36:42

örültem a statisztikáknak, mert én általában a saját szememre hagyatkozom és bizony néha mellé nyúlok, de Stegen esetében határozottan az volt az érzésem, hogy az a "sokkal jobb lábbal" jelző erősen túlzott, nos ezt úgy tűnik a számok is alá támasztják ahogy már mondtam korábban is a német a honfitársát "majmolja" időnként ami tulajdonképpen nem lenne olyan nagy baj, hiszen az mégis csak a világ legjobbja...
az ..." őt kéne tolni..." igen az ahogy LE. csinálja most éppen megfelel az ő korának és a fejlődési "görbéjének" is ...szerintem
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.09.09. 22:55:17

Messias2 írta:Én is kedvelem Bravot. DE ha hosszú távlatokban gondolkozunk, akkor Stegent kéne előtérbe helyezni. Sokan mondják, h túlságosan is felelőtlen, és Bravo biztosabb pont. Ezzel nem lehet vitatkozni. Ez valóban így van. Azonban Stegen mindössze 23 éves. A sok felelőtlenségét idővel le fogja vetkőzni. Gondoljunk bele, mennyivel rutintalanabb Barvonál. Attól félek, h ha nem adnak MAtS-nak több lehetőséget, távozni fog. Ami a jövőre nézve nagyon nagy probléma lenne. Nem nagyon látok ekkora tehetséget a piacon. Úgy h emiatt nyomatnám Stegent inkább. Ettől függetlenül megértem azt, aki Bravoban jobban bízik.
3-4 évet simán védhet Bravo, szóval ez nem lehet szempont, tehetséges kapust meg lehet majd venni, biztosan lesznek a közel jövőben is, de igen ha itt van egy akkor lehetne rá építeni.
Nem hibázhat olyan sokat a német, ha tudtunk vele BL-t nyerni a többi kupát nem is sorolom, és idén a szerintem a Real gyengült mást nem érzek annyira bajnok esélyesnek, szóval a bajnokságban is beleférne egy két baki, bár szerintem jobb a Stegen mint Bravo.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.09. 21:01:39

Én is kedvelem Bravot. DE ha hosszú távlatokban gondolkozunk, akkor Stegent kéne előtérbe helyezni. Sokan mondják, h túlságosan is felelőtlen, és Bravo biztosabb pont. Ezzel nem lehet vitatkozni. Ez valóban így van. Azonban Stegen mindössze 23 éves. A sok felelőtlenségét idővel le fogja vetkőzni. Gondoljunk bele, mennyivel rutintalanabb Barvonál. Attól félek, h ha nem adnak MAtS-nak több lehetőséget, távozni fog. Ami a jövőre nézve nagyon nagy probléma lenne. Nem nagyon látok ekkora tehetséget a piacon. Úgy h emiatt nyomatnám Stegent inkább. Ettől függetlenül megértem azt, aki Bravoban jobban bízik.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.09. 20:25:06

Én is jobban bírom a németet, de Bravot biztosabb pontnak tartom. Én is pont úgy vagyok ezzel, mint Fanbarca. Bár lehet csak azért parázok mikor MAtS véd, mert ő több gólt kapott az utóbbi 3 meccsén. Lehet ha a chilei játszana a BL-ben - ahol ugye erősebb csapatok vannak - , Marc pedig a bajnokságban, akkor amiért Stegen kapna kevesebb gólt, őt tartanánk a biztosabb pontnak.
Kép
MR. TROMORT777

2015.09.09. 20:20:29

Két dologgal jönnek a MAtS-et kapuba követelők.
1. A fiatalsága és jövőbeni potenciálja.
2. Lábbal mennyivel jobban illik a játékunkhoz.

Ez a statisztika csak arra szolgált, hogy pont, hogy megutassa, hogy Bravo-t sem kell lenézni, mert jelentősen nem marad el. Sőt, nemzetközi szinten ennyi meccs után jó statjai vannak. Kifejezetten jók.

HungaroBarca!

Félre értettél. Az a szám a hosszú indítások számát jelöli átlagosan meccsenként!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2015.09.09. 20:01:23

Lehet akármennyit osztani, szorozni, hogy ki ad pontosabb labdákat, amíg Bravo mérföldekkel biztosabb pont, addig ő fog több lehetőséget kapni. :) Oké, Stegen fejlődőképes, én is jobban bírom a palit a chileinél, viszont mikor ő áll a kapuban, mindig kissé izgulok. Ha Bravo véd, nyugodt vagyok.
més que un club
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.09.09. 19:48:43

hajnesz írta:
Igen, az igaz hogy mind a kettő MINŐSÉGI A POSZTJÁN de lábbal egyértelműen jobb a német és ezt a statok azon része bizonyítja ahol passzok hosszúsága kerül a a látóterünkbe .Jelenleg is tartom azt hogy az lenne az ideális ha a Liga a németé lenne mert MÉG MINDIG Bravo jobban bírja a meccshiányt így meg elfuserálunk egy jó kapust ,akit ha így folytatódik el fog kelleni adni 3 év múlva , mert nem fejlődik ,SŐT még vissza is fejlődhet mert 2 hetente 1 meccs az egy 23 éves kapusnál NULLA .
Megfordítom a dolgot! Rakjuk a kispadra azt a kapust, aki valószinüleg az év végén benne lesz az álomcsapatban, mert egy másik kapusnak kell a lehetőség? Még akkor is, ha ilyen tökéletes szezont,mint Bravo képtelen lesz lehozni?
Az a baj hogy ezt éppen sajnos nem lehet megfordítani Mert:
1. Bravo már egy érett kapus elbírja a 2 hetente egy meccset MERT VAN RUTINJA amit Mats nem tud ebben az évben a kupákban kivitelezni mert nincs ahhoz elég rutinja.
2. Bravonak is ez az érdeke !!!! Mert nincs BL érme mert a ,, Drága " Uefa elvette tőle az érmet mert nem játszott a BL-ben pedig ő aztán tényleg megérdemelte volna ....
Mondom ez a lényeg....
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.09.09. 19:26:58

Lehet itt számtalan statisztikát felmutatni, a legfontosabban Bravo a király. Mégpedig a kapott gólok meccsenként. A többi csak mellébeszélés.
Nagyon szeretném,ha megfelelően tudná pótolni Bravot a német fiú, majd meglátjuk. Ha jó napot fog ki, a szemüket is ki fogja védeni, ha kevésbé, akkor minden jó lövésből gól lesz. Jó kapus lesz belőle(mármint a németből), csak a kapusposzton a kevesebb néha több. Gondolok itt a kockázatos passzokra, fejelésekre, cselezésre. Már rég nem az a játékunk,mint Pep idejében, hogy kis túlzással a kapus is olyan technikával kell,hogy rendelkezzen, mint a csatár.
Igen, az igaz hogy mind a kettő MINŐSÉGI A POSZTJÁN de lábbal egyértelműen jobb a német és ezt a statok azon része bizonyítja ahol passzok hosszúsága kerül a a látóterünkbe .Jelenleg is tartom azt hogy az lenne az ideális ha a Liga a németé lenne mert MÉG MINDIG Bravo jobban bírja a meccshiányt így meg elfuserálunk egy jó kapust ,akit ha így folytatódik el fog kelleni adni 3 év múlva , mert nem fejlődik ,SŐT még vissza is fejlődhet mert 2 hetente 1 meccs az egy 23 éves kapusnál NULLA .
Megfordítom a dolgot! Rakjuk a kispadra azt a kapust, aki valószinüleg az év végén benne lesz az álomcsapatban, mert egy másik kapusnak kell a lehetőség? Még akkor is, ha ilyen tökéletes szezont,mint Bravo képtelen lesz lehozni?
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.09.09. 19:24:11

MR. TROMORT777 írta:Csak azért mert Ter Stegen lábbal erősebb, azért még Bravo-t sem kell lebecsülni. Azért mert Ter Stegen jobb még Bravo sem rossz lábbal, sőt!

Nézzük a tavalyi szezon statokat.

Ter Stegen (BL-ben!) 13 meccs 23,5 átlagos passz per meccs 80,1%os passz pontosság 7.5 hosszú labda per meccs
Ter Stegen még a M. Gladbach-ban 34 meccs 48,1 átlagos passz per meccs 72.9% passz pontosság 12.3 hosszú labda per meccs
de Gea 37 meccs 27.9 átlagos passz per meccs 64,1%os passz pontosság 8.6 hosszú labda per meccs
Courtois 32 meccs 23.2 átlagos passz per meccs 49,5%os passz pontosság 7.2 hosszú labda per meccs
Casillas 32 meccs 19.2 átlagos passz per meccs 63,4%os passz pontosság 5.8 hosszú labda per meccs
Neuer 31 meccs 33 átlagos passz per meccs 86,5%os passz pontosság 7,2 hosszú labda per meccs

és akkor ehhez mérve Bravo:

37 meccs 20,8 passz per meccs 80%os passz pontosság 4,4 hosszú labda

Persze BL-t nem lehet összevetni bajnoksággal, illetve más az angol bajnokság meg blablabla. De a statok nem hazudnak. Bravo kevesebbet passzol átlagban és kevesebb hosszú indítással próbálkozik, De a passz pontossága szintén kiválló.
Sokszor leírtam már, de messze túl van misztifikálva, mert nincsenek akkora különbségek a kapusaink között. Illetve MAtS kockázatosabb játékával sem nyerünk annyit mint itt sokan beállítják. Hányszor van, hogy kilöbböli a szélső védőnknek akire meg ugyan úgy rárontanak ketten és kénytelen kivágnia a taccsra az adott védő....
Ok, a statok nem hazudnak DE:
1.Azért az hogy az átlag passzhosszúsága kevesebb mint ÖT méter az azért elég ciki még akkor is ha a ,, nem vállal kockázatot" típusú kapusokat kedveljük.
2.Ok tegyük fel hogy jól passzol(5 méteren belül), de az nem biztos hogy jó hogy nem vállal be hosszú íveléseket ( Bár tudom hogy miért) mert ha mindig kipasszolja a védőknek azzal egy letámadás estén foghatóak vagyunk....( az már csak egy dolog hogy a passzpontossága abból ered hogy 3-4 méterre jó ha passzol)
3. Azt honnan veszed hogy Stegen KIPASSZOLJA a szélre ??? :shock: :shock: :shock: Ez Bravo szokása legalábbis az én tapasztalatom szerint....
Igen, az igaz hogy mind a kettő MINŐSÉGI A POSZTJÁN de lábbal egyértelműen jobb a német és ezt a statok azon része bizonyítja ahol passzok hosszúsága kerül a a látóterünkbe .Jelenleg is tartom azt hogy az lenne az ideális ha a Liga a németé lenne mert MÉG MINDIG Bravo jobban bírja a meccshiányt így meg elfuserálunk egy jó kapust ,akit ha így folytatódik el fog kelleni adni 3 év múlva , mert nem fejlődik ,SŐT még vissza is fejlődhet mert 2 hetente 1 meccs az egy 23 éves kapusnál NULLA .
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
MR. TROMORT777

2015.09.09. 16:47:57

Csak azért mert Ter Stegen lábbal erősebb, azért még Bravo-t sem kell lebecsülni. Azért mert Ter Stegen jobb még Bravo sem rossz lábbal, sőt!

Nézzük a tavalyi szezon statokat.

Ter Stegen (BL-ben!) 13 meccs 23,5 átlagos passz per meccs 80,1%os passz pontosság 7.5 hosszú labda per meccs
Ter Stegen még a M. Gladbach-ban 34 meccs 48,1 átlagos passz per meccs 72.9% passz pontosság 12.3 hosszú labda per meccs
de Gea 37 meccs 27.9 átlagos passz per meccs 64,1%os passz pontosság 8.6 hosszú labda per meccs
Courtois 32 meccs 23.2 átlagos passz per meccs 49,5%os passz pontosság 7.2 hosszú labda per meccs
Casillas 32 meccs 19.2 átlagos passz per meccs 63,4%os passz pontosság 5.8 hosszú labda per meccs
Neuer 31 meccs 33 átlagos passz per meccs 86,5%os passz pontosság 7,2 hosszú labda per meccs

és akkor ehhez mérve Bravo:

37 meccs 20,8 passz per meccs 80%os passz pontosság 4,4 hosszú labda

Persze BL-t nem lehet összevetni bajnoksággal, illetve más az angol bajnokság meg blablabla. De a statok nem hazudnak. Bravo kevesebbet passzol átlagban és kevesebb hosszú indítással próbálkozik, De a passz pontossága szintén kiválló.
Sokszor leírtam már, de messze túl van misztifikálva, mert nincsenek akkora különbségek a kapusaink között. Illetve MAtS kockázatosabb játékával sem nyerünk annyit mint itt sokan beállítják. Hányszor van, hogy kilöbböli a szélső védőnknek akire meg ugyan úgy rárontanak ketten és kénytelen kivágnia a taccsra az adott védő....
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.09.09. 15:50:12

S.Agüero írta:
Nero. írta:Mert nem vágja előre a semmibe mint sokszor Bravo, hanem rizikózik és abból könnyebb építkezni.
Attól, hogy kipasszolja a szélre, nem biztos, hogy támadóbb focit fogunk játszani, ez az ellenféltől és LE-től függ.
Hát igen ez LE-től függ, De az is tudja segíteni a támadó játékot hogyha nem egy 10-15 méterig passzolja ki a kapus labdát hanem félpályáig illetve félpályán túl is tud PONTOS ívelt passzt adni amit kettőjük közül csak Mats tud...... :mrgreen:
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.09. 15:08:26

Nero. írta:Mert nem vágja előre a semmibe mint sokszor Bravo, hanem rizikózik és abból könnyebb építkezni.
Attól, hogy kipasszolja a szélre, nem biztos, hogy támadóbb focit fogunk játszani, ez az ellenféltől és LE-től függ.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.09. 15:04:04

Mert nem vágja előre a semmibe mint sokszor Bravo, hanem rizikózik és abból könnyebb építkezni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.09. 14:57:55

Matsnak hogy a labdatartása és a pontos kirúgásai miatt támadóbb focit tudunk majd játszani amire most az Atletico ellen nagy szükség lesz.
A kettő miért következik egymásból? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.08. 23:33:59

palesz77 írta:Na, az ügynöke szerint 3 hét lesz belőle. Készüljön mindenki, addig 4 gól/meccs.

Stegen eddig a Barcaban 23 meccsen kapott 24.et, ugyanez Bravonal 40/18 persze kár lenne nem említeni, hogy a németnek a Blben komolyabb ellenfelek ellen kellett védeni. Én inkább Bravo párti vagyok, de annyiból azért örülök Matsnak hogy a labdatartása és a pontos kirúgásai miatt támadóbb focit tudunk majd játszani amire most az Atletico ellen nagy szükség lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Lezárt