FC Barcelona 09/10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki volt az idény legfontosabb játékosa?

Messi
122
69%
Xavi
32
18%
Piqué
9
5%
Iniesta
4
2%
Puyol
0
0 szavazat
Alves
0
0 szavazat
Váldes
6
3%
Pedro
3
2%
Más
1
1%
 
Szavazatok száma: 177
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.11.29. 12:33:52

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... istajat-20

Igazábol 5!!! Vagyis hát Ibra mint Barcás Eto'o mint Interes.!
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2009.11.29. 10:30:56

A Barcelona születésnapja alkalmából ezzel kedveskednék a fórumozóknak :lol:

Kép

Kép

Kép

És egy videó is :P

http://www.youtube.com/watch?v=n0QkMm2rg9k
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.29. 08:37:55

csababarca írta:Nem tudom hogy vagytok vele,de szerintem a tavalyi Barcát pont a tegnapi meccs különböztette meg a mostanitól,vagy az Osasunaitól.Tavaly ezeket valahogy behúztuk,idén meg pont úgy mint a Rijkaard-éra utolsó 2 évében hozzuk a döntetleneket idegenben.

Lehet hogy rosszul látom,cáfoljatok rám ha rosszul gondolom.
Én még ezt nem jelenteném ki, mert nem játszottunk annyi meccset a bajnokságban. Csak a játék képe alapján én erősebbnek (masszívabbnak, egységesebbnek) érzem a csapatot az idegenbeli "baki"-k ellenére. A mai meccs nagy kérdőjel nekem, kíváncsi vagyok melyik arcunkat mutatjuk, eddig egyszer volt szükség komoly teljesítményre, (Inter) és látszott mennyire "koncentrált" a Barca! Ha a Madrid tényleg nem áll be védekezni, akkor nem lehet más a végeredmény, mint egy sima "fieszta", több góllal IDE! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.11.29. 08:35:50

FELIZ CUMPLEANOS, BARCAAAAA!!!

Hihetetlen, hogy pont a 110 éves szülinapon lesz a classico. Nagyon nagy hangulat lesz ma a stadionban, küldjük haza a Realt :twisted: :wink:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.11.29. 06:54:31

FELIZ CUMPLEANOS,FC BARCELONAAAA! :-({|= =D> \:D/
A 110. évforduló önmagában is egy csodaszép ünnepnap,de kiegészítve a tökéletes időzítéssel,h ma van az El Clásico,még inkább kuriózum.
Remélem méltóképpen köszönthetjük ezt a jeles napot,és a klub,valamint a foci ünnepén a totális futball újabb varázslatos 90 percét adják elő a fiaink!

VISCA EL BARCA!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.11.22. 13:30:33

Engem nem is zavarna annyira a sok sérülés, ha ugyanolyan formában lennénk mint tavaly, de így... :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2009.11.22. 13:14:02

Nem tudom hogy vagytok vele,de szerintem a tavalyi Barcát pont a tegnapi meccs különböztette meg a mostanitól,vagy az Osasunaitól.Tavaly ezeket valahogy behúztuk,idén meg pont úgy mint a Rijkaard-éra utolsó 2 évében hozzuk a döntetleneket idegenben.

Lehet hogy rosszul látom,cáfoljatok rám ha rosszul gondolom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2009.11.22. 13:08:05

nagyon félek attól, hogy a sorsdöntő meccseink elmennek..
főleg hogy a rossz taktikai húzások maradtak..

Inter kerete fullos, de cseréi is sokkalta minőségibbek mint a milyeink..

Realban sincs sok sérült, csak 1 kulcsember-Ronaldo- hiányzik..

nálunk meg Messi,Ibrahimovic,Touré(Abidal is..)
nem tudom mi lesz így, még nagy formában sincs így a csapat..
remélem a legjobbakat..
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.11.22. 12:50:33

Na, már régóta érlelődik ez benem, de a tegnapi kihozta belőlem.

1: Ez csak tényleg kérdésként vetem fel, mivel annyira nem vagyok szakértő, valaki megerősítését, vagy cáfolását várom. Én így látom, de nem vagyok nagyon mélyen jártas azért a fociban... Szóval:
Hogyha Villa jött volna - tegyük fel, hogy Eto'o elmegy, Villa meg jön - akkor a játékunk szerintetek olyan lenne, mint tavaly, vagy a sérülések fogták meg ennyire a csapatot? Csak mert a Spanyol válogatottban Ini meg Xavi a motor szinte, és ott Villa mindig jó ütemben ugrik ki szinte, mint Samu tette azt régebben. Magyarul úgy játszanak szinte, mint mi tavaly. Szóval ez érdekel, hogy vajon a sérülések, vagy a lassabb csatár teszi ezt?(Amúgy szeritem habár Ibra tényleg lassabb, de viszont amúgy mndenben jobb a fent említet két személynél, szóval jól jártunk vele úgyvélem :D )

2: Iniesta nem szélső, Messi meg nem középpályás!! Ezt nem tudom Pep miért nem látja, de szerintem eléggé szemetszúr. Habár Ini általában jó ott is - tegnap katasztrófa volt - de a középpályán tud tündökölni!! Messi meg akkor tud, ha befelé cselezve lőhet/passzolhat. Nem akkor, amikor 50 méterre a kaputól kap labdát a jobboldali középpályás helyén. És valóban, a Real ellen egyszer bejött, de az azért volt, mivel [auto_cenzúra] volt a taktikájuk... Xavi meg Ini is szabadon fukoshatott, de még egy Almeria is rájött azután, hogy fogni kell őket. Így meg már nem működik ez az újítás, legalábbsi szerntem ez van most. Keita sem egy Barcaszintű játékos, lelkes meg minden, de Jonathan jobban irányít már most, mint ő. Szóval az ő erőltetését sem értem, akkormár inkább játtszon Jonathan, nem lenne rosszabb az biztos - de igazából Init kéne végre visszatenni!!! Meg Pedrot valóban nem kéne erőltetni... Belátom, hogy összjátékban elég halovány - enyhén fejeztem ki magam. Bojan legalább passzolni jól tud, nem értem miért nem játszhatott ő tegnap többet. Meg azt sem, hogy Pedro miért játszotta végig, meg azt sem, hogy miért nem Keita helyére jött Bojan/Henry és Ini lépett visszább. Sokmindent nem értek mostanában, valaki írja már le, hogy én vagyok tök hülye, vagy Pep nézi el eléggé mostanában ezt az új taktikát(hogy minden klasszisunk tavalyról más poszton játszik.) Remélem hamarosan érezhető változás lesz a játékunkban, mert ez így nagyon siralmas egyenlőre :cry: Az első 4 meccs után - kb - hihetetlenül visszaesett a játékunk! Valaki írja le, hogy mit látok rosszul légyszi, mert én már nem tudom...
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.11.06. 14:29:58

Titinho
Nagyszerű hír! :wink: Ezentúl ismét összefognak jönni a dolgok, mint tavaly. De Pep most tanulhatot ebből, hogy ha kiesik vki a Tridenteből, akkor nincs helyette igazi pótlás. Kell Robinho már a télen ez is biztos.
Avatar
Fevernova
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009.05.14. 12:23:37
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.11.06. 14:19:16

Igen de van egy gyanúm Titi barátomez már nem lesz ismét állandó kép :D
Milito hozza a formáját és ismét lesérűl! De imátkozok , hogy végre maradjanak együtt!
SEX N MONEY...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.11.06. 13:56:45

Hát elérkezett ez a nap is...jegyezzük fel...november 6.

Kép

Ma először edzett együtt a teljes felnőtt keret ebben az évben! :wink:

Még Milito is a csapattal edzett, bár az ő visszatérésére azért még várni kell.

Végre visszakaptuk Henry-t és Alvest is a kezdőcsapatba! Reméljük most már zavartalanul (sérülések nélkül) működhet együtt a Tridente is. :wink:

Henry úgy kellett most nekünk mint egy falat kenyér...nagyon örülök, hogy visszatért és remélem hamar formába lendül.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2009.10.28. 21:53:02

Titinho írta: Még több képért KATT IDE.

Grat és csak így tovább mindenkinek! :wink:
A 3. kép leírása:
Laporta:Na mizu van srácok?
Messi:Álmos vagyok!
Iniesta:Főnök, egy kicsit unatkozok!
Busquets:Hol vagyok?
Alves:Szerintem együnk!
Xavi:Szerinted is Alves?

kb. 8)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.10.28. 21:48:59

LG írta:
Lionel85 írta:Idén Valdés is olyat teljesítményt nyújt, hogy a mostani győztes Casillast jövőre letaszítja a trónról és akkor minden poszton Barçás fog végezni. :twisted:
Szép álom, de nem lehetetlen. :P
Az a baj, h Casillast a neve miatt nagyon nehéz letaszítani, mert a teljesítmény alapján szvsz már idén is Valdesnek kellett volna ott lennie. Meg gondolom, akartak vkit a Madridból is...
Én is pontosan így gondolom. Casillas jelen pillanatban csak a neve miatt "jobb" mint Valdes. A világbajnokságon remélem hogy Reina helyett Valdes lesz a cserekapus, mert sajnos kezdő nem igen lesz. Hiába nyújthat idén jobb teljesítményt VV, Iker majd parádézik 1-2 meccsen és ő marad a "király".
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2009.10.28. 21:33:28

A legjobb védő nekem inkább Piqué és ő az év felfedezettje is :wink: :P
Csak így tovább fiúk :!:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.10.28. 21:16:58

Lionel85 írta:Idén Valdés is olyat teljesítményt nyújt, hogy a mostani győztes Casillast jövőre letaszítja a trónról és akkor minden poszton Barçás fog végezni. :twisted:
Szép álom, de nem lehetetlen. :P
Az a baj, h Casillast a neve miatt nagyon nehéz letaszítani, mert a teljesítmény alapján szvsz már idén is Valdesnek kellett volna ott lennie. Meg gondolom, akartak vkit a Madridból is...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2009.10.28. 20:49:16

Idén Valdés is olyat teljesítményt nyújt, hogy a mostani győztes Casillast jövőre letaszítja a trónról és akkor minden poszton Barçás fog végezni. :twisted:
Szép álom, de nem lehetetlen. :P

Gratula a fiúknak és természetesen az egész csapatnak, hiszen ők nem nyerhették volna meg-e díjakat, ha nem teljesít emberfelettien a csapat tavaly!
Kép
Kép
Kép
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2009.10.27. 17:09:11

Azt hiszem ismét letettek az asztalra vmit, Messinek jót fognak tenni ezek az egyéni elismerések ;) :D Nagy Grat nektek srácok :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gygerike 2009.10.28. 20:50:59-kor.
Visca El Barca
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.10.27. 17:04:54

Titinho írta: Még több képért KATT IDE.

Grat és csak így tovább mindenkinek! :wink:
Az első kép a legjobb a 15ből :lol: A két jóbarát :twisted:

Egyébként óriási grat a srácoknak!Nem érdemtelenül kapták,az tuti.Jobb is,ha szokják,mert egy-két egyéni még becsúszik idén talán :P Pep...no comment 8)

=D>
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2009.10.27. 12:33:23

Mint, ahogy Valdés sincs jelen, legalábbis nincs a képeken...
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.10.27. 12:13:34

Titinho írta: Legjobb edző: Pep Guardiola
Még több képért KATT IDE.
Grat és csak így tovább mindenkinek! :wink:
Ezek szerint Pep -jó szokásához híven- kihagyta az egyéni díjkiosztókat? :D Mivel akárhogy nézem, nem látom a fotókon.
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.10.27. 10:03:45

Szerintem az előző szezon legjobb kapusa egyértelműen Valdés volt. Talán egy potyája volt egész szezonban (az Espanol ellen), ellenben Casillas az utóbbi egy évben többször is bakizott. Amúgy az év felfedezettje nálam Piqué.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.10.27. 09:44:24

Itt van a díjazottak teljes listája az LFP-gálán, spanyol és spanyolországi edzők voksai alapján:

Kép

Legjobb kapus: Iker Casillas
Legkevesebb gólt kapó kapus (Zamora-díj): Víctor Valdés
Legjobb védő: Daniel Alves
Legjobb középpályás: Xavi Hernández
Legjobb támadó középpályás: Andrés Iniesta
Legjobb támadó: Lionel Messi
Legjobb góllövő (Pichichi-díj): Diego Forlán
Legjobb spanyol góllövő (Zarra-díj): David Villa
Legjobb edző: Pep Guardiola
Legjobb játékvezető (Guruceta-díj): Megía Dávila
Az év felfedezettje: Sergio Busquets

Még több képért KATT IDE.

Grat és csak így tovább mindenkinek! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
lionel10M
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.18. 16:49:15

2009.10.23. 08:46:23

menczel írta:De tudtam idény elején hogy rövidek vagyunk. De majd a fiatalok megoldják mi... meg Marquez majd játszik mig a csokik az ANK-n vannak. Belső védőnek is lassú, mostani formája katasztrófa. Csatársorban Messi heti két meccset játszik. És csodálkozunk hogy úgy eltünik mintha ott se lenne. Henry állandóan sérült. Jeffren alig játszik. Pedrónak felvillanásai vannak. Bojan és Ibra is volt már sérült.
Szóval januárban lehet kinyitni megint a pénztálcát és legalább 1 középpályást igazolni (és/vagy bal támadót).
Azt gondolom, hogy idén a csapt próbáljon meg minél több meccset behúzni. Gálázás kevesebb lesz, mert az ellenfelek Xavira és Iniestára is rászálltak. Több játékos ráadásul fáradtabb. Élen Messivel. Ráadásul Messi a kritikák miatt is maga alatt van. Nincs Xavinak és Messinek normális helyettese. Nem látom azt, hogy Messi eltűnne, de mióta visszatért Argentínából, semmi nem jön össze. A szezont nagyon jól kezdte. Ibra és Messi már kezdtek olyan szépen összejátszani. Nem mondom azt, hogy Messi önző. Az egyik legjobb csapatjátékos, de mivel megbontották a csatársort, azzal, hogy Eto'ot eladták, lehet ő is keresi a helyét. Messi volt az, aki felnőtt a feladathoz. Ő volt, aki rengeteget segített Ibrának.

Azért a játékosok komoly terhelésnek vannak kitéve. Ez a szezon brutális.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2009.10.23. 00:48:57

De tudtam idény elején hogy rövidek vagyunk. De majd a fiatalok megoldják mi... meg Marquez majd játszik mig a csokik az ANK-n vannak. Belső védőnek is lassú, mostani formája katasztrófa. Csatársorban Messi heti két meccset játszik. És csodálkozunk hogy úgy eltünik mintha ott se lenne. Henry állandóan sérült. Jeffren alig játszik. Pedrónak felvillanásai vannak. Bojan és Ibra is volt már sérült.
Szóval januárban lehet kinyitni megint a pénztálcát és legalább 1 középpályást igazolni (és/vagy bal támadót).
Lezárt