Pedro Rodríguez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.12.24. 14:21:09

Kép
Így tovább, Petike! :wink:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.23. 16:36:43

palesz77 írta: Bár ezt mondtuk most Neymarra is, aztán mikor Messi visszatér úgyis uralja a középső területet, csak kicsit elmélkedtem ezen a mostani meccsek alapján. Vélemények?
Nem hiszem, hogy ez lenne a legjobb ötlet, mert a Getafe, tegnap nem egy "bunkerfocit" tolt ellenünk és a góljait sem igazi középcsatárként szerezte, hanem volt területe. Ugyanez volt Neymarral. Amikor először tolták be középre, nagyon jó volt, de mikor beparkolt a busz, akkor ő is csak szenvedett.
Ez szerintem csak akkor lehetne hatékony, ha az első hármasunk teljesen egyvonalban helyezkedne, vagy még inkább hátrébb lépne középen, ezzel viszont elvesztenénk ott a kreativitást (nem fikázva Pedrot), a védők mögé betett labdákat, hatékony betöréseket stb.
Ha többet kontráznánk, helyesebben több lehetőség lenne kontrázni ki tudnánk aknázni a képességeit, de ez ritkán valósul meg, bár végre sűrűbben mint az elmúlt szezonokban.

De ez mind magánvélemény, meg lehet cáfolni, nyitott vagyok. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.23. 09:08:51

Tegnap tényleg nagy király volt a srác,de ezért mert évente lehoz 1-2 ilyen meccset azért még nem kéne elszállni tőle!Ha az elmúlt 2 évben legalább 3-4 meccsenként játszott volna ilyen hatékonyan (nem a mesterhármasra gondolok) akkor semmi gondunk nem lett volna vele. Majd ha következő 5-6 mérkőzésen nem a kuka Pedrot látjuk megint akkor lehet értelme,hogy maradjon.
(na nem mintha én dönteném el sajnos :mrgreen: )
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.23. 00:05:36

Hát ezért kijár neki a taps, jól megnyerte nekünk a meccset. =D> Nem hittem, hogy ő lesz aki kihúz minket a trágyából ma. Ezen a meccsen kijött neki a lépés, és kicsit elgondolkoztam most. Én ezek után komolyan kipróbálnám majd Messi hiányába Petikét középen. Már amikor ilyen szitu lesz.. Mezőnybe most se volt kifejezettebben csodás, de mostanság befejezni elég jól tud, berobbanni meg a sebessége miatt szintén. Szélre szerintem még mindig kevés, nincsenek meg azok a képességei, hogy ott tényleg Barcában elvárt szinten tolja, de csatárként kipróbálnám, ha már Tata elvileg úgyis tervez oda igazolni. Most is kb középről beindulva/ott helyezkedve lőtte 2 gólját - meg a "lesgólt" is -, a kupameccs odavágóján is. Simán játszatnám néha középcsatárként - tudom hogy most nincs nálunk ilyen poszt, de Tata elméletileg tervez oda igazolni, szóval gondolom gondolkozik a visszahozatalában -, a képességeit ott inkább ki tudnánk használni jelenleg mint a vonal mellett úgy gondolom. Bár ezt mondtuk most Neymarra is, aztán mikor Messi visszatér úgyis uralja a középső területet, csak kicsit elmélkedtem ezen a mostani meccsek alapján. Vélemények?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2013.12.23. 12:10:59-kor.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.12.22. 19:13:30

Lehet szeretni, lehet utálni, de nem 1x tette már le a névjegyét nálunk. Kár lenne elpazarolni...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.22. 18:59:42

Pedro likes his visits to Madrid - hat-trick at Rayo in September, another hat-trick now at Getafe, still to visit Calderon and Bernabeu. :lol:

Ez most tényleg hatalmas volt tőle, le a kalappal. Megvan így a "lánc": általában Messi viszi a hátán a csapatot, ha lesérül, akkor Neymar, ha Neymar is hiányzik, akkor Pedro. :D

Szép volt, Petike.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.22. 18:51:31

Game90 írta: MOM: 3 gól, 1 gólpassz, 1 kiharcolt 11-es =D>
És a legfontosabb szempontot ne feledjük: 0 Neymar elől elrúgott labda.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.22. 18:14:53

Pedro has scored 9 goals in Barcelona's last 9 games, in which he started 7 times.

Pedro has scored 10 goals from 13 shots on target in the Liga this season.


MOM: 3 gól, 1 gólpassz, 1 kiharcolt 11-es =D>
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.22. 17:48:23

az isten áldja meg ezt a jóembert, ha képes ilyen gólratörő, agilis játékra, miért alibizik 2 éve ?
ez itt a mesterhármas táncra magyar ! =D> :lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.14. 16:33:14

Pedro-nál szerintem csak két forgatókönyv játszik:
1. Innen fog visszavonulni.
2. Eladjuk őt 3 millióért.

(Mert hát Més que un Club.)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.14. 14:16:05

majd megkérjük perezt, hogy adja el nekünk. :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.14. 11:02:50

shutterisland írta:szerintem meg tök felesleges ezt ennyire részletezni, a lényeg csak azon van, hogy aki egy egyeneset a labdába tud rúgni, az 10, de lassan 15 milliónál kezdődik általánosságban.
Persze, Villáért is nagyjából ennyit kellett volna kapnunk, csak aztán mégsem így lett. Nem tagadom, hogy Pedroért is 25-30at kellene, hogy kapjunk és én is elkérnék ennyit, csak szerintem soha nem fogunk ilyen összeget kapni érte.
Kb. ugyanaz, mint amikor a Messi kapcsán arról volt szó, hogy akkor most 250 millióért megéri-e eladni.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.14. 04:49:25

Pedro-val idén továbbra sincs semmi probléma... ahogy Sánchezzel sem. Felváltva játszanak, elég gólképesek, sok gólpasszt adnak, nagy mezőnymunkát végeznek. Ahogy írtam korábban is, egyikük sincs olyan klasszis, mint Messi vagy Neymar, de nem is olyan rossz játékosok, ahogy sokan itt beállítják őket. Pedro és Sánchez közötti kontraszt: Pedro az összjátékban jobb: többet és pontosabban passzol - ami nem meglepő, mivel saját nevelés, Sánchez pedig gyorsabb, dinamikusabb. Mindenesetre továbbra is kíváncsi lennék, hogy ki lenne a tökéletes játékos a jobb szélünkre, mert igazából nem ugrik be olyan név, aki mindenkinek megfelelne.
Nekem továbbra is az a gondolatom, hogy ha három támadóval játszunk, akkor az csak akkor vezethet eredményre, ha mindhárom gólveszélyes, mindhárom kapura törően játszik. Nálam ezen a téren továbbra is a 2008/09-es csapat az etalon, mert olyan három klasszis játszott elöl, akiket csak nagyon durva bunkerrel lehetett csak megállítani, ami egész szezonban csak a Chelsea elleni párharcban jött csak ki, bár ha az első meccsen megadják a jogos büntetőnket, akkor lehet nincs az a botrányos visszavágó és most erről sem beszélnénk. Mindegy. Lehet mondani, hogy az a gépezet nem működött még tökéletesen, akkor még nem ismerték ennyire az ellenfelek a taktikánkat, van is benne igazság. Viszont az az Henry-Eto'o-Messi hármas olyan hármas volt, akik egyénileg is top kategóriás játékosok, egyénileg is képesek voltak meccseket eldönteni és ezt meg is tették. Kicsivel utánuk jön a Villa-Messi-Pedro hármas 10/11-ből. Hasonló gondolatmenet alapján.
Ezek alapján Pedro helyén én egy olyan csatárt néznék el, a legszívesebben, mint Agüero. Persze, jöhetnek az ellenérvek, hogy ő 4-4-2-ben jó, nem szélső, stb. Én viszont azt mondom, ha megfelelő mögötte a taktika, a középpálya rendben van, akkor egy hozzá hasonló képességű játékosnak nem okozhat problémát, ha kicsit kintebbről indul. Neymar-nak sem probléma. Induló sebesség, technika, pontosság. Ha valaki alkalmas arra, hogy kiugrassák és megvan a technikai képzettsége, tehetsége ahhoz, hogy átvegye a labdát, akkor csak forma kérdése az, hogy beveri-e a ziccerét. Illetve még valami: egy támadó középpályásból nagyon vagy szélsőből sokkal nehezebb gólvágót csinálni, mint egy alapvetően gólszerző feladatokra képzett csatárt. Ez nagyon meglátszott Sánchez játékán az utóbbi két évben. Pedro viszont akármilyen jó játékos, nincs akkora klasszis, mint mondjuk Agüero, így ha ő nincs éppen a top-on akkor már el fogja szúrni, ahogy az utóbbi két szezonban meg is tette (ahogy Sánchez is).
Ami viszont egyelőre biztató: Deulofeu egyre jobb lesz, és ha ő beérne, akkor nem kelene Agüero-n meg taktikai átalakításokon gondolkodni, hanem jöhetne egyből a jobb szélre, Pedro meg Sánchez pedig maradhatna kiegészítőnek.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.14. 03:21:19

Azért ha már viszonyítgatunk, húzd ki ezek közül a 20 éves brazil/spanyol stb. Football Manager csodagyerekeket, meg azokat, akiknek az elmúlt szezon(ok)ban valamilyen középcsapatban sikerült húzóemberként működniük, és nagyjából marad Higuain, akit top20-as csapat cserepadjáról vásároltak ki ennyiért. És ezzel kb. eljutottunk oda, amit idáig mondtam.
szerintem meg tök felesleges ezt ennyire részletezni, a lényeg csak azon van, hogy aki egy egyeneset a labdába tud rúgni, az 10, de lassan 15 milliónál kezdődik általánosságban.

nyilván ezer dolog befolyásolja az árat (az adott játékos képességei és amit letett az asztalra, a kora, a sérülékenysége, a marketing értéke, az adó és vevő fél kiléte, a csapatban a státusza, a fizetése, a szerződéséből hátralévő idő, a távozási szándéka, stb) szóval ezt innen a fotelből szinte lehetetlen megítélni.

de azzal egyet értek, hogy biztosan nem fogjuk bomba áron értékesíteni, hiszen ez alapból sem szokásunk, csak arra céloztam, hogy amilyen világot élünk a transzferek terén, ő is ér 20 milla körül, és 15 alatt nem adnám.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.13. 19:20:37

Nálam már az is óriási előre lépés,hogy Tata sokkal kevesebbet játszatja mint Pep és Tito.
Amúgy abban bízhatunk,hogy Pedro önként akar távozni ( [-o< ) mert lenyilatkozta nemrég,hogy keveselli a játékperceket és ha ez nem változik (remélhetőleg nem fog) akkor megfontolja a távozást! Igaz nem az én zsebemre megy a játék de felőlem ingyen is léphetne annyira rühellem már... :twisted:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.13. 18:53:00

shutterisland írta: az idei nyárról :
james rodriguez 45, fernandinho 40, götze 37, higuain 37, willian 33.5, fellaini 32.5, marquinhos 31.5, isco 30, lamela 30, soldado 30, illarramendi 30, mkhitaryan 27.5, jovetic 26, moutinho 25, negredo 25, bernard 25, schürrle 22, navas 20, kondogbia 20.
Azért ha már viszonyítgatunk, húzd ki ezek közül a 20 éves brazil/spanyol stb. Football Manager csodagyerekeket, meg azokat, akiknek az elmúlt szezon(ok)ban valamilyen középcsapatban sikerült húzóemberként működniük, és nagyjából marad Higuain, akit top20-as csapat cserepadjáról vásároltak ki ennyiért. És ezzel kb. eljutottunk oda, amit idáig mondtam. :wink:

Szóval inkább Mario Gomezt meg Sakhot nézzük idén nyárról, ha már összehasonlítási alap kell.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.13. 18:19:30

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy 15 millánál bárki többet kiválna érte.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.13. 17:59:47

sjd írta:Barátságos meccs csak akkor van, ha mi veszünk valakit. :wink: :D

Az kimaradt, hogy a +2 milliót akkor kapnánk, ha a PSG a következő 3 év során 4-szer megnyeri a BL-t, a +1,5 meg akkor lenne, ha ezt úgy teszik, hogy a(z összes) döntőben a Bayernt verik 7-0ra. Így is megfelel? :mrgreen:
Lehet újítani. :wink: :D De most komolyan, szerintem nincs olyan csapat, amely mondjuk a plusz 5 millió eurót választaná a barimeccs helyett. :mrgreen:

Oké, de tegyük még bele, hogy kapunk még nyolc év alatt huszonhat részletben 678 ezer svéd koronát, ha a Palmeiras két év alatt legalább egyszer bejut az Európa-liga negyeddöntőjébe. 8)

Egyébként ha 20-25-30 körül perkálnak érte (ami nem lehetetlen, ahogy shutter is írta), akkor felőlem mehet Isten hírével... Pedig egyébként kedvelem a srácot.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.13. 17:59:03

20-25 miller között simán kellene adjanak érte a mai piacot és az ár/érték arányt tekintve.
ma már (köszönhetően a sejkeknek is, az egy dolog) kis túlzással 15-nél kezdődnek a közepesnél játékosok.

az idei nyárról :
james rodriguez 45, fernandinho 40, götze 37, higuain 37, willian 33.5, fellaini 32.5, marquinhos 31.5, isco 30, lamela 30, soldado 30, illarramendi 30, mkhitaryan 27.5, jovetic 26, moutinho 25, negredo 25, bernard 25, schürrle 22, navas 20, kondogbia 20.

mondjuk tök felesleges erről beszélni, szinte kizártnak tartom, hogy eladjuk a nép gyermekét.
hozzáteszem, 15 alatt biztosan nem adnám annak ellenére sem, hogy nálam csak hasznos kiegészítőember.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.13. 17:51:53

Gareth Tello írta: A 2+1 barátságos meccset kihagytad. :lol:

Egyébként annyiért mehetne is. :mrgreen:
Barátságos meccs csak akkor van, ha mi veszünk valakit. :wink: :D

Az kimaradt, hogy a +2 milliót akkor kapnánk, ha a PSG a következő 3 év során 4-szer megnyeri a BL-t, a +1,5 meg akkor lenne, ha ezt úgy teszik, hogy a(z összes) döntőben a Bayernt verik 7-0ra. Így is megfelel? :mrgreen:
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.12.13. 17:43:09

Hát ha Higuaínt eltudták adni asszem 30 valamennyiért (javítsatok ki ha nem) akkor Pedrot is ellehet, mégiscsak gólt lőtt BL-döntőben.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.13. 17:37:33

sjd írta:Szóval lehet álmodozni, de ha elmegy, a tényleges átigazolási összeget látva már nem sok embernek lesz kedve pezsgőt bontani. Főleg, hogy ez nagyjából úgy nézne ki, hogy befut egy 25 milliós ajánlat, erre Rossell eladja 10+2+1,5-ért, 3 Intel-matricáért, meg Pedro kisfiának opciós jogáért. :D
A 2+1 barátságos meccset kihagytad. :lol:

Egyébként annyiért mehetne is. :mrgreen:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.13. 17:17:51

sjd írta: Ezeket úgy írjátok, mintha Abramovics és Manszúr sejk felváltva küldözgetné a csekkeket.Pedro nem egy népszerű játékos, nem lehet sampont eladni vele, nem tud elasticot meg rabonnát csinálni, nem húzóember, nem kapott aranylabdát, egyszóval semmi értéke nincs a FIFAzó sejkek számára, akik ki tudnak pengetni ilyen pénzeket. (Na jó, a Napoliban még bízhatunk. :D ) Még az újságíróknak sem fordul meg a fejében, amikor azon gondolkoznak, hogy kiről gyártsanak átigazolási hírt.
Azok után, h nyár végén azt írták 40m-t adna a PSG Pedroért mindenki reménykedik... :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.13. 16:31:14

MessiCesc írta:De ha befut egy 25-30 millás ajánlat
Ezeket úgy írjátok, mintha Abramovics és Manszúr sejk felváltva küldözgetné a csekkeket.Pedro nem egy népszerű játékos, nem lehet sampont eladni vele, nem tud elasticot meg rabonnát csinálni, nem húzóember, nem kapott aranylabdát, egyszóval semmi értéke nincs a FIFAzó sejkek számára, akik ki tudnak pengetni ilyen pénzeket. (Na jó, a Napoliban még bízhatunk. :D ) Még az újságíróknak sem fordul meg a fejében, amikor azon gondolkoznak, hogy kiről gyártsanak átigazolási hírt.

Tipikusan az a helyzet, ami Busquetsnél meg Xavinál van, egy kezemen meg tudom számolni, az elmúlt 5 év során hányszor került szóba valamilyen érdeklődő velük kapcsolatban, egyszerűen azért, mert a Barcán kívül nincs értékük.

Szóval lehet álmodozni, de ha elmegy, a tényleges átigazolási összeget látva már nem sok embernek lesz kedve pezsgőt bontani. Főleg, hogy ez nagyjából úgy nézne ki, hogy befut egy 25 milliós ajánlat, erre Rossell eladja 10+2+1,5-ért, 3 Intel-matricáért, meg Pedro kisfiának opciós jogáért. :D
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2013.12.13. 16:18:01

MessiCesc írta:Igazából nekem nincs bajom Pedroval, mint kiegészítőember. De ha befut egy 25-30 millás ajánlat, szerintem érdemes elgondolkodni rajta, Deulofeu még ilyen fiatalon is lazán megüti a szintet, és ne felejtsük el Dongou-t meg Adama-t se.
Mennyi???? :D 25-30 millió? Soha senki nem fog egy Pedroért ennyit kiadni, még a mai, irreális költségvetésű arab/orosz tulajdonú klubok sem. 15 millió-val is megütnénk a főnyereményt. 3 éve alibizik, elég volt!
Lezárt