Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.04. 17:04:45

Sajnos Puyolt még nem láttam játszani 23 évesen, de Xavit és Iniestát igen. Sokakkal ellentétben. Én nem tudok semmit az ő fejlődésükről, hanem csak szimplán láttam őket. :wink: Csak megsúgom, hogy Xavi és Iniesta már akkor a világ elitjében voltak. Xavi szinte kirobbanthatatlan tagja volt annak a Barcának, ill. Iniesta folyamatosan játéklehetőséget kapott, de ennyi idős korában a 6 kupás Barcának alapembere volt. Bartra? Jóval gyengébb konkurencia mellett akkor jutott a szezon végén szerephez, amikor a sérüléshullám elérte a csapatot. Akkor sem alkotott egyáltalán maradandót.
Azért középpályásoknál máshogy mennek a dolgok kicsit. Puyol pl. nagyon sokat hibázott anno, mikor kezdték a csapatba építeni, ahogy a legtöbb védő szintén.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.04. 17:02:47

hajnesz írta:Szerintem nem érted a lényeget. Épp az a lényeg,hogy adják meg neki a lehetőséget. Nem szeretnék példálózni a másik oldalról,de a Real elbirta Varane hibáit,mikor miatta kapták a gólt,stb, mi meg nem birjuk?
Senki sem születik úgy,hogy 10év első ligás tapasztalat van a lábaiban.
Épp jó,hogy felhoztad Iniestát, mert egyrészt ő a leszállóágban lévő Deco helyett kapott többnyire lehetőséget, szóval felé is megvolt a bizalom,ahogy Bartra felé meg kellene,hogy legyen.
Amúgy meg: Kérlek ne hozzuk fel a Pepes korszakot, mert bár már akkor fent volt Bartra az első csapatnál,de még nagyon fiatal volt, nem várhattuk el tőle,hogy pályára lépjen minden második meccsen.
Mivel lett volna más,ha mondjuk Masch hibáit Bartra követi el? Azzal,hogy Bartra fejlődik,Masch meg nem.(Fifában is egy kor után nem nő az érték :D :D :D )
Nem érted te sem. Ez mind szép és jó és támogatom én is. Itt arról van szó, hogy itt pár ember már rögtön a kezdőbe követelte Bartrát, aminek semmi alapja nincs. Nyilván, kapjon minél több lehetőséget, de ezt ne tévesszük össze az állandó kezdőtagsággal. A kettő nem igazán jelenti ugyanazt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.07.04. 16:53:31

Barcaman1993 írta:
mahitoo írta:Aki lehúzza Bartrát, annak van fogalma arról, hogy lett a Puyol-Xavi-Iniesta hármas Barca legenda?

Barcaman! Tudod miért nem játszott többet? Mert Tata szerelmes volt Maschba. Ennyi.

Meg kell kapnia a lehetőséget jövőre. Lehet nem válik be, de az is lehet, hogy elküldjük, és évente veszünk majd 30-40 millákért középhátvédeket, akik ugyancsak nem válnak be.
Nem. Annyi a különbség köztem és a többiek között, hogy próbálom a dolgokat helyén kezelni és reálisan értékelni, és nem téveszmékbe vezetni magam mint a társaság 90%-a, ennyi.

Sajnos Puyolt még nem láttam játszani 23 évesen, de Xavit és Iniestát igen. Sokakkal ellentétben. Én nem tudom, hanem láttam őket. :wink: Csak megsúgom, hogy Xavi és Iniesta már akkor a világ elitjében voltak. Xavi szinte kirobbanthatatlan tagja volt annak a Barcának, ill. Iniesta folyamatosan játéklehetőséget kapott, de ennyi idős korában a 6 kupás Barcának alapembere volt. Bartra? Jóval gyengébb konkurencia mellett akkor jutott a szezon végén szerephez, amikor a sérüléshullám elérte a csapatot. Akkor sem alkotott egyáltalán maradandót.

Igen, Tata szerelmes volt bele, ahogy Tito is és Pep is. 3 edző közül nyilván egyik sem látta, hogy Bartra jobb lenne Mascheranonál. És nyilván azért nem tették be a csapatba, mert ki akartak cseszni magukkal, hogy csak azért is gyengébb védelmet küldenek fel.

Akkor kár bárkit is igazolni, nem csak a középhátvéd posztra hanem akárhova máshova is.

Chino, mindent teljesen értek, nincsen baj a szövegértésemmel. :wink: Ha kiforgatjátok a szavaimat meg elpróbáltok beszélni mellettem, azzal nem tudok mit kezdeni.
Szerintem nem érted a lényeget. Épp az a lényeg,hogy adják meg neki a lehetőséget. Nem szeretnék példálózni a másik oldalról,de a Real elbirta Varane hibáit,mikor miatta kapták a gólt,stb, mi meg nem birjuk?
Senki sem születik úgy,hogy 10év első ligás tapasztalat van a lábaiban.
Épp jó,hogy felhoztad Iniestát, mert egyrészt ő a leszállóágban lévő Deco helyett kapott többnyire lehetőséget, szóval felé is megvolt a bizalom,ahogy Bartra felé meg kellene,hogy legyen.
Amúgy meg: Kérlek ne hozzuk fel a Pepes korszakot, mert bár már akkor fent volt Bartra az első csapatnál,de még nagyon fiatal volt, nem várhattuk el tőle,hogy pályára lépjen minden második meccsen.
Mivel lett volna más,ha mondjuk Masch hibáit Bartra követi el? Azzal,hogy Bartra fejlődik,Masch meg nem.(Fifában is egy kor után nem nő az érték :D :D :D )
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.04. 16:41:26

mahitoo írta:Aki lehúzza Bartrát, annak van fogalma arról, hogy lett a Puyol-Xavi-Iniesta hármas Barca legenda?

Barcaman! Tudod miért nem játszott többet? Mert Tata szerelmes volt Maschba. Ennyi.

Meg kell kapnia a lehetőséget jövőre. Lehet nem válik be, de az is lehet, hogy elküldjük, és évente veszünk majd 30-40 millákért középhátvédeket, akik ugyancsak nem válnak be.
Nem. Annyi a különbség köztem és a többiek között, hogy próbálom a dolgokat helyén kezelni és reálisan értékelni, és nem téveszmékbe vezetni magam mint a társaság 90%-a, ennyi.

Sajnos Puyolt még nem láttam játszani 23 évesen, de Xavit és Iniestát igen. Sokakkal ellentétben. Én nem tudok semmit az ő fejlődésükről, hanem csak szimplán láttam őket. :wink: Csak megsúgom, hogy Xavi és Iniesta már akkor a világ elitjében voltak. Xavi szinte kirobbanthatatlan tagja volt annak a Barcának, ill. Iniesta folyamatosan játéklehetőséget kapott, de ennyi idős korában a 6 kupás Barcának alapembere volt. Bartra? Jóval gyengébb konkurencia mellett akkor jutott a szezon végén szerephez, amikor a sérüléshullám elérte a csapatot. Akkor sem alkotott egyáltalán maradandót.

Igen, Tata szerelmes volt bele, ahogy Tito is és Pep is. 3 edző közül nyilván egyik sem látta, hogy Bartra jobb lenne Mascheranonál. És nyilván azért nem tették be a csapatba, mert ki akartak cseszni magukkal, hogy csak azért is gyengébb védelmet küldenek fel.

Akkor kár bárkit is igazolni, nem csak a középhátvéd posztra hanem akárhova máshova is.

Chino, mindent teljesen értek, nincsen baj a szövegértésemmel. :wink: Ha kiforgatjátok a szavaimat meg elpróbáltok beszélni mellettem, azzal nem tudok mit kezdeni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.07.04. 16:21:28

Aki lehúzza Bartrát, annak van fogalma arról, hogy lett a Puyol-Xavi-Iniesta hármas Barca legenda?

Barcaman! Tudod miért nem játszott többet? Mert Tata szerelmes volt Maschba. Ennyi.

Meg kell kapnia a lehetőséget jövőre. Lehet nem válik be, de az is lehet, hogy elküldjük, és évente veszünk majd 30-40 millákért középhátvédeket, akik ugyancsak nem válnak be.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.07.04. 15:32:30

Meccsek nélkül amin rutint tudna szerezni ne csodálkozzunk ha vannak ebből fakadó hibái, de azt páran elfelejtik, h ha volt egy jó meccse akkor utána ugyanúgy kispadon volt ha Pique és Mascherano bevethetők voltak, ami arra utal, h nem az alapján volt összeállítva a védelem, h mi volt az aktuális forma hanem, h a nevek legyenek a kezdők. Mascheranonak voltak nagyon rossz meccsei mégse került ki a kezdőből. Szerintem azért mert Tata földie volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.07.04. 13:47:53

Bocsánat, hogy így fogalmazok, de mostanában valami fétis itt a fórumon, hogy aki 16-25 éves és nem "robbantott", az semmire nem viszi. Messit betették azóta nyomja, az más tészta. Bartra-nak is idő kell még mindig, de semmit nem szabad elkapkodni, kölyök még. Jól fejel, jó ütemérzéke van és, ami nagyon fontos higgadt. Szerintem is bőven megvan benne a tehetség, hogy remek középhátvéd váljon belőle.
Kép
Kép
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.04. 12:47:24

Azért rutintalan mert nem kapott még lehetőséget. Előző évben Piqué, Puyol, Masche sőt Adriano is előtte volt a sorban, idén meg ősszel szintén alig játszott, néha Puyollal párban, tavaszra meg megkapta a lehetőséget mert Piqué és Puyol megint lesérült. Hirtelen bedobtuk a mély vízbe, jól teljesít, aztán felhozunk ilyen érveket, hogy rutintalan....
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.04. 12:29:33

visca el barca írta:
MessiCesc írta:Ja, hogy Alves helyére kilépve nem tudta lefutni Bale-t.... A keretünkből talán csak Alba tudna lefutni a futóbolond walesi-t....
csak a hülye akar futóversenyt rendezni azzal a lóval. értelmes védő felrúgja a csába még akár piros lap árán is...
Pontosan, abban a szituációban látszott, hogy nagyon rutintalan, mert bármit is írtok Bartra akkor megállt, mert azt hitte, hogy Bale feladja.
Nem szidni akartam a srácot, csak szerintem teljesen felesleges itt tartani ha nem fog egy idényben lenyomni vagy 30 meccset, márpedig úgysem fog... Fontás-ért is ment itt a beszéd, hogy mekkora király, játszott vagy 10 meccset aztán kalap-kabát.
Viszont nekem az nem tetszik, hogy Piqué mellé nem egy zöldfülű kellene, hanem egy kiforrott rutinos védő, de ne legyen igazam :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.04. 11:48:11

visca el barca írta: csak a hülye akar futóversenyt rendezni azzal a lóval. értelmes védő felrúgja a csába még akár piros lap árán is...
Ha meg felrúgja, és pirosat kap, utána meg bekapunk még egy gólt, akkor azért lenne savazva, hogy miért kellett így felrúgni, emiatt elszállt minden esélyünk stbstb..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.04. 11:41:52

MessiCesc írta:Ja, hogy Alves helyére kilépve nem tudta lefutni Bale-t.... A keretünkből talán csak Alba tudna lefutni a futóbolond walesi-t....
csak a hülye akar futóversenyt rendezni azzal a lóval. értelmes védő felrúgja a csába még akár piros lap árán is...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.04. 11:03:14

A kupadöntőn, talán azok a kevés játékosunk között aki hajtott és akart nyerni... Ja, hogy Alves helyére kilépve nem tudta lefutni Bale-t.... A keretünkből talán csak Alba tudna lefutni a futóbolond walesi-t....
Ha Marquinhos jön, akkor jövőre egyértelműen a Bartra - Piqué kettőst kell erőltetni, ha Benatia Bartra maradjon csak 3. számú hátvéd.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.03. 22:54:25

zola8787 írta:Nem tudom, hogy miért gondoljátok Bartra-t olyan nagy játékosnak, én teljesen Sergi Roberto feelinget érzek nála. Őt is annyira ajnározták itt jó páran, közben meg...
Ha viszont tényleg ennyire nagy játékos akkor szépen be kell tenni a nagy csapatok ellen is, max nem válik be, bukunk még egy évet és legalább nem kell továbbra is azt hallgatni, hogy szegény Bartra miért nem játszik. (pl idén a kupa döntőn)
Miért, mi volt idén a kupa döntőn? A csapat legjobbja volt, az egyenlítő találatot is ő szerezte. Bale ellen pedig egyrészt mindegy ki áll ott, bárkit lefutott volna, másrészt akkor is alves pajtás helyett melózott, aki ki tudja, hol rontotta éppen a levegőt. :roll:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.03. 22:40:17

Nem tudom, hogy miért gondoljátok Bartra-t olyan nagy játékosnak, én teljesen Sergi Roberto feelinget érzek nála. Őt is annyira ajnározták itt jó páran, közben meg...
Ha viszont tényleg ennyire nagy játékos akkor szépen be kell tenni a nagy csapatok ellen is, max nem válik be, bukunk még egy évet és legalább nem kell továbbra is azt hallgatni, hogy szegény Bartra miért nem játszik. (pl idén a kupa döntőn)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.03. 22:36:11

Nem X év mulvákról, hanem arról, hogy neki kellene kezdenie, mert nagyon jó játékos, de még nem klasszis, ahhoz pedig minél több játéklehetőség kell. Akkor Marquinhosnak kell a betonkezdőnek lenni, aki a 32 éves, távolról sem klasszis Alex mögött volt szinte az egész szezonban? Ő a jelent jelenti Bartra meg a majd távoli jövőt?
Jogos. Remélem LE erőltetni fogja a két fiatal srácot együtt a védelem tengelyében. Rövid távon nem életbiztosítás, de ha összeszoknak, hosszú időre megoldhatják a belső védő kérdést.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.03. 21:51:18

Barcaman1993 írta: Srácok, tőletek idézek. Arról ment eddig a fáma, hogy jövőre kezdőnek kéne lennie (szerintetek). Most meg több játéklehetőségekről meg x év múlvákról beszéltek, hogy egyszer csak talán... Jó lenne eldönteni, hogy akkor most mire is gondoltok. Én a 2 hét múlva kezdődő felkészülésről meg a jövő évről beszélek, ti meg egy feltételes évek múlváról... Hosszútávon minden bizodalmam benne van, de jelenleg kevés.
Nem X év mulvákról, hanem arról, hogy neki kellene kezdenie, mert nagyon jó játékos, de még nem klasszis, ahhoz pedig minél több játéklehetőség kell. Akkor Marquinhosnak kell a betonkezdőnek lenni, aki a 32 éves, távolról sem klasszis Alex mögött volt szinte az egész szezonban? Ő a jelent jelenti Bartra meg a majd távoli jövőt?

Barcaman1993 írta:Ismét téves összehasonlítás. Bartra epizódszereplő volt ebben az idényben, míg Carvajal az említett csapat stabil kezdője, aki végigjátszotta a szezont, nem is akármilyen szinten. Van egy kis különbség.
Úgy látom megint nem érted. Te azt mondtad, hogy ha olyan jó lenne ott lett volna a VB-n, mert a szakemberek ezt tudják. Erre visszakérdeztem, hogy akkor pl. Carvajal miért nem volt ott? A te eszmefuttatásod alapján azért mert nem elég jó.
Barcaman1993 írta:Elnézést kérek. Kicsit félreértettem. Akkor most olvasd el Te is, hogy mit írtál. :wink: Hol voltak nekünk ősszel nagy meccseink? Ha a bajnokságot nézem akkor a Real és Atletico ellen kezdő volt Fabregas és toronymagasan a legjobb kp-nk volt ősszel. Ezen kívül milyen nagy meccsünk volt? A Milant még talán idevehetem, annak a meccsnek a kezdője nem ugrik be. Tavasszal pedig az összes rangadókon a 3 gráciával játszottunk a rangadókon, kivétel az utolsó Atletico elleni meccset, ahol szintén kezdő volt. Akkor Fabregas tényleg nem játszott a nagy meccseken, sem ősszel, sem tavasszal...
Itt megint nem értetted meg azt ami mindenkinek egyértelmű.
A Masch vs Bartra dolgot állították párhuzamba a Xavi vs Cesc-el. Te azt mondod nem véletlen, hogy az argentin játszott Bartra helyett, valamit tudott az edző. Akkor ezek szerint teljesen OK volt, hogy Cesc helyett túlnyomó részt Xavi játszott a középpályán.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.03. 21:29:36

Akkor miért nem ő játszott? Erre még egyikőtök sem válaszolt.
Mert hülye volt az edzőnk. :wink: Szerintem is sokat kéne a következő szezonban kezdenie, mondjuk a kiégett celeb kárára. Biztos lennének hibái, de fiatalon kinek nem voltak?
Montoya? #-o Meddig kell ezt a témát még erőltetni? Szemmel láthatóan nagyon gyenge a srác támadásban és még a védekezésén is bőven lenne mit csiszolni.
De nem gyengébb, mint Alves, akinek a teljesítményét leginkább három betűvel tudnám jellemezni: fos.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.03. 21:14:17

palesz77 írta: Hát ha szerinted gyenge védekezésben, akkor nem tudok mit mondani.. Szíved joga így gondolni, én speciel örültem volna, ha a Pique-Mascherano duó olyan kiegyensúlyozottan játszott volna egész évben, mint Bartra, pár csodás góllal kevesebbet nyeltünk volna be..
Akkor miért nem ő játszott? Erre még egyikőtök sem válaszolt.
palesz77 írta:Azt amúgy szerintem senki nem mondta, hogy klasszis, de az idei szezonban mutatott teljesítményével rászolgált arra, hogy jövőre több lehetőséget kapjon. És ki tudja, évek múlva akár klasszis is lehet, Puyi se kezdte túl fényesen a karrierjét tudtommal.
Chino írta:Bartra nem egy klasszis játékosra egyelőre. De minden adott ahhoz, hogy az legyen.
Srácok, tőletek idézek. Arról ment eddig a fáma, hogy jövőre kezdőnek kéne lennie (szerintetek). Most meg több játéklehetőségekről meg x év múlvákról beszéltek, hogy egyszer csak talán... Jó lenne eldönteni, hogy akkor most mire is gondoltok. Én a 2 hét múlva kezdődő felkészülésről meg a jövő évről beszélek, ti meg egy feltételes évek múlváról... Hosszútávon minden bizodalmam benne van, de jelenleg kevés.
Chino írta:Akkor mondd meg miért nem kellett a középpályára ember.
Ha Xavi marad, akkor fölösleges. Ha nem, nyilván más a helyzet, Bartomeu lenyilatkozta, hogy egyelőre még nem döntött Xavi a jövőjéről.
Chino írta:Vagy miért nem játszott Montoya szinte semmit a szezonban? Alves olyan hatalmas teljesítményt nyújtott?
Montoya? #-o Meddig kell ezt a témát még erőltetni? Szemmel láthatóan nagyon gyenge a srác támadásban és még a védekezésén is bőven lenne mit csiszolni. Ugyanaz, mint Bartra helyzete, annyi különbséggel, hogy én Bartraban nagyobb potenciált és lehetőséget látok.
Chino írta: Bemutatkozott már a felnőtt válogatottban, de ez most nem lényeges. Carvajal például miért nem ment? Végigjátszotta alapemberként a szezont a Realban, Bl-t nyert stb.
Ismét téves összehasonlítás. Bartra epizódszereplő volt ebben az idényben, míg Carvajal az említett csapat stabil kezdője, aki végigjátszotta a szezont, nem is akármilyen szinten. Van egy kis különbség.
palesz77 írta:Ezt meg azért külön kiemelem. Olvasd el még egyszer légyszíves amit írtam, szerintem meg fogod akkor érteni, hogy mire céloztam itt..
Elnézést kérek. Kicsit félreértettem. Akkor most olvasd el Te is, hogy mit írtál. :wink: Hol voltak nekünk ősszel nagy meccseink? Ha a bajnokságot nézem akkor a Real és Atletico ellen kezdő volt Fabregas és toronymagasan a legjobb kp-nk volt ősszel. Ezen kívül milyen nagy meccsünk volt? A Milant még talán idevehetem, annak a meccsnek a kezdője nem ugrik be. Tavasszal pedig az összes rangadókon a 3 gráciával játszottunk a rangadókon, kivétel az utolsó Atletico elleni meccset, ahol szintén kezdő volt. Akkor Fabregas tényleg nem játszott a nagy meccseken, sem ősszel, sem tavasszal...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.03. 20:26:21

Barcaman1993 írta:...
Hát ha szerinted gyenge védekezésben, akkor nem tudok mit mondani.. Szíved joga így gondolni, én speciel örültem volna, ha a Pique-Mascherano duó olyan kiegyensúlyozottan játszott volna egész évben, mint Bartra, pár csodás góllal kevesebbet nyeltünk volna be.. Azt amúgy szerintem senki nem mondta, hogy klasszis, de az idei szezonban mutatott teljesítményével rászolgált arra, hogy jövőre több lehetőséget kapjon. És ki tudja, évek múlva akár klasszis is lehet, Puyi se kezdte túl fényesen a karrierjét tudtommal.

A VB keretről meg én nem beszélnék inkább, ott van Carvajal pl, Bl-t is nyert a srác idén betonkezdőként, de mégse sikerült kijutnia.. A Xabi-Xavi duó bezzeg kezdő volt - minden tiszteletem az övüké, de nem kellett volna már kezdőként szerepelniük a Spanyol válogatottban egy ideje.
Barcaman1993 írta:Bartrát Fabregashoz, Xavihoz és Iniestához hasonlítani? =D> #-o No comment. A világ legjobbjairól beszélünk... Bartra ettől még olyan messze, mint Makó Jeruzsálemtől.
Ezt meg azért külön kiemelem. Olvasd el még egyszer légyszíves amit írtam, szerintem meg fogod akkor érteni, hogy mire céloztam itt..
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.07.03. 20:14:38

Barcaman1993 írta:
Aaron3991 írta:Már bocs, de ha a védelem többi tagja is csak olyan szintet hozott volna mint ő az elmúlt évben, akkor nem beszélnénk most védő problémákról. Ha úgy gondolod, h nem élt a lehetőséggel amikor megkapta akkor vagy nem néztél meccset, vagy álomvilágban élsz.


Szerk.: Sajnos nem nagyon találni friss videókat róla, de azért csak rábukkantam egyre :D
https://www.youtube.com/watch?v=jSGNpbix5jM" target="_blank
Én benne látom a jövő védelmének vezérét és a későbbi csapat kapitányát is akár. 13-14. másodpercnél látszik ahogy buzdítja a többieket, illetve többször is megfigyeltem h ő csitítja a játékostársakat egy-egy tömegjelenetnél vagy bírónál való reklamálásnál. Szerintem minden meg van benne amire szükségünk van, Barca szív, alázat, tehetség(ami mára már tudás, némi rutin nem árt azért persze), magas és jó korban van. Remélem jövőre kezdőként számítanak rá és amennyiben az egyik érkező jobb lesz mint Pique úgy nem Bartrat hanem őt ültetik le mert jót tenne neki. Szóval amire így kiakartam térni az, hogy szerintem bőven jó a Marquinhos, Mathieu vonal abban az esetben ha Bartra mögé jönnének, mert lenne 2 jó korban lévő védőnk egy fiatal és egy rutinos játékosunk. Bartrat én már nem tartom fiatal tacskónak 23 évesen már bőven be lehet dobni a mély vízbe ezt többször is bizonyította szerintem.
Vagy csak szimplán gyorsan felejtesz... Ezek a videók, meg... Van egy sanda gyanúm, hogy Mascheranoról is simán lehetne olyan videókat készíteni (amit meg is tesznek), amelyek alapján a világ legjobb védői közé tartozna.

És tegyük hozzá, ha tényleg ilyen jó, mint aminek mondod, akkor áruld már el, hogy miért mindig a Piqué-Masche duó játszott? Nem hinném, hogy Tata szándékosan tette volna tönkre magát és ezt a csapatot azért, mert csak azért is nem akarta betenni őt a kezdőbe... Tipikusan annak az esete, hogy divatot jelent mára az, hogy az emberek azt gondolják, hogy neki kéne a kezdőnek lennie, holott még semmi olyat nem mutatott, ami erre predesztinálná. De gondolom, ha olyan jó lenne, akkor a vezetőség nem 2 középhátvédet szeretne hozni.
Először is azért erre reagálok és nem az utolsó hozzászólásodra mert ugye ebben válaszolsz nekem. palesz77 ill. Chino kb. elmondta amit akartam mindössze annyit mondanék, hogy a videót azt nem neked szántam, mint láthatod külön bekezdése is van, csak tetszik és volt egy képsor amit kiszerettem volna emelni és erre ráfűzni a mondandóm.Szóval a lényeg, hogy eddig élt a lehetőséggel amint kapott és a képességei is megvannak, hogy bízzunk benne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.03. 20:04:56

Barcaman1993 írta: Ok. Martino kicseszett vele, nem látta a potenciált és a tehetségét. De akkor miért történt az, hogy a spanyol válogatottban még a bő keretbe még pletykaszerűen sem került be a neve? Pedig köztudott volt, hogy csak 2 értelmes középhátvédjük van, sőt az egyik az a Piqué, akit egyesek szerint már most a padra kéne szorítania... Azt hiszem van pár játékosmegfigyelő, egy párszoros BL-győztes, ill VB- és EB-bajnok edző... Nyilván ők nem értenek hozzá.
Bemutatkozott már a felnőtt válogatottban, de ez most nem lényeges. Carvajal például miért nem ment? Végigjátszotta alapemberként a szezont a Realban, Bl-t nyert stb.
Barcaman1993 írta:Bartrát Fabregashoz, Xavihoz és Iniestához hasonlítani? =D> #-o No comment. A világ legjobbjairól beszélünk... Bartra ettől még olyan messze, mint Makó Jeruzsálemtől.
úgy hiszem egy kicsit fogalmi zavarban szenvedsz. Xavi, Ini és Cesc helyzetét hasonlították össze Bartra-éval. Nem nehéz kibogozni.
Barcaman1993 írta:Mi logika lenne abban, ha lenne 2 világklasszis védőnk (mármint a Ti elméletetek szerint: Bartra-Piqué), továbbá igazolnánk melléjük további 2 jó védőt (Marquinhos-Mathieu)? Nyilván 40 milliót kiadnánk egy cseréért és még további összeget egy olyan játékosért, aki szinte pályára sem lépne, mert 3 olyan játékos van előtte, hogy nem jutna szóhoz. Értelmetlen. Ehelyett a 4. számú kh. posztot simán betölthetné az a Mascherano, aki eddig is védőt játszott, mostantól pedig 2 poszton is osztozna csereként. Azt hiszem arra a pár meccsre őt is elbírná a védelmünk. Ebből nekem az jön le, hogy a 2 új igazolástól többet várnak, mint mondjuk alapesetben egy 4. számú középhátvédtől. Nyilván, akkor nincsenek annyira megelégedve a vezetők az említett duóval.
Akkor mondd meg miért nem kellett a középpályára ember. Vagy miért nem játszott Montoya szinte semmit a szezonban? Alves olyan hatalmas teljesítményt nyújtott? Vagy miért játszott annyit Pedro Alexis helyett?
Szerinted tévedhetetlenek? Folyamatosan arról megy a fáma, hogy mekkora dilettánsok vannak ott, most pedig ők a mindenttudók?

Bartra nem egy klasszis játékosra egyelőre. De minden adott ahhoz, hogy az legyen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.03. 19:22:48

palesz77 írta:A Bale elleni hibáján kívül - ami annyi volt igazából, hogy szabályos keretek közt próbálta megoldani a dolgokat - te milyen komoly bakijára emlékszel még? Vagy melyik meccs volt az, amikor az ellenfél hülyét csinált belőle? Úgy tűnik te felejtesz elég gyorsan, mert Bartra konkrétan a legjobb formában levő védőnk volt szinte egész évben. Nem játszott hibátlanul, nem azt mondom - mondjuk senki se játszik úgy -, de az összes meccsén a szívét is kitette a csapatért, és a játéka sem hagyott sok kívánnivalót maga után. Ha valakit dicsérni lehet ez után a szezon után, az Bartra szerintem..

A Tatás példához meg.. Akkor szerinted Xavi és Ini ősszel jobb teljesítményt nyújtottak mint Fabregas? Csak mert rendre ők kezdtek a középpályán a fontosabb meccseken..

2 középhátvéd meg azért kell, hogy legyen 4 ember a 2 posztra, ez tök logikus lépés. Még ha Pique élete formáját hozná, és Bartra Puyoli magasságokban járna, akkor is 2 középhátvédet igazolnánk, mert kell annyi ember arra a 2 posztra, hogy nyugodtan neki lehessen vágni egy szezonnak..
Jaj, gyerekek meg van az új divat? Komolyan, olyan szépen leírjátok a dolgokat, hogy jó olvasni. Sokat küzd, lelkes, kevés a hibája, igazi vezér stb... Csak a legfontosabbról feledkeztetek meg, a játéktudásról. Úgy látom a felsorolt dolgok nagyon megmaradtak bennetek, amik tényleg jó dolgok, de a vak is látja, hogy még egyelőre kevés a kezdőbe. Gyenge volt a védekezés, ennyi. Ti megoldásképpen azt emelitek ki, aki számotokra szimpatikus és olyan magasságokba emelitek, ahol soha nem volt.
A kérdést már lejjebb feltettem: Miért mindig Mascherano és Piqué játszott?
Ok. Martino kicseszett vele, nem látta a potenciált és a tehetségét. De akkor miért történt az, hogy a spanyol válogatottban még a bő keretbe még pletykaszerűen sem került be a neve? Pedig köztudott volt, hogy csak 2 értelmes középhátvédjük van, sőt az egyik az a Piqué, akit egyesek szerint már most a padra kéne szorítania... Azt hiszem van pár játékosmegfigyelő, egy párszoros BL-győztes, ill VB- és EB-bajnok edző... Nyilván ők nem értenek hozzá.

Bartrát Fabregashoz, Xavihoz és Iniestához hasonlítani? =D> #-o No comment. A világ legjobbjairól beszélünk... Bartra ettől még olyan messze, mint Makó Jeruzsálemtől.

Mi logika lenne abban, ha lenne 2 világklasszis védőnk (mármint a Ti elméletetek szerint: Bartra-Piqué), továbbá igazolnánk melléjük további 2 jó védőt (Marquinhos-Mathieu)? Nyilván 40 milliót kiadnánk egy cseréért és még további összeget egy olyan játékosért, aki szinte pályára sem lépne, mert 3 olyan játékos van előtte, hogy nem jutna szóhoz. Értelmetlen. Ehelyett a 4. számú kh. posztot simán betölthetné az a Mascherano, aki eddig is védőt játszott, mostantól pedig 2 poszton is osztozna csereként. Azt hiszem arra a pár meccsre őt is elbírná a védelmünk. Ebből nekem az jön le, hogy a 2 új igazolástól többet várnak, mint mondjuk alapesetben egy 4. számú középhátvédtől. Nyilván, akkor nincsenek annyira megelégedve a vezetők az említett duóval.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.03. 17:59:34

Barcaman1993 írta:Vagy csak szimplán gyorsan felejtesz... Ezek a videók, meg... Van egy sanda gyanúm, hogy Mascheranoról is simán lehetne olyan videókat készíteni (amit meg is tesznek), amelyek alapján a világ legjobb védői közé tartozna.

És tegyük hozzá, ha tényleg ilyen jó, mint aminek mondod, akkor áruld már el, hogy miért mindig a Piqué-Masche duó játszott? Nem hinném, hogy Tata szándékosan tette volna tönkre magát és ezt a csapatot azért, mert csak azért is nem akarta betenni őt a kezdőbe... Tipikusan annak az esete, hogy divatot jelent mára az, hogy az emberek azt gondolják, hogy neki kéne a kezdőnek lennie, holott még semmi olyat nem mutatott, ami erre predesztinálná. De gondolom, ha olyan jó lenne, akkor a vezetőség nem 2 középhátvédet szeretne hozni.
A Bale elleni hibáján kívül - ami annyi volt igazából, hogy szabályos keretek közt próbálta megoldani a dolgokat - te milyen komoly bakijára emlékszel még? Vagy melyik meccs volt az, amikor az ellenfél hülyét csinált belőle? Úgy tűnik te felejtesz elég gyorsan, mert Bartra konkrétan a legjobb formában levő védőnk volt szinte egész évben. Nem játszott hibátlanul, nem azt mondom - mondjuk senki se játszik úgy -, de az összes meccsén a szívét is kitette a csapatért, és a játéka sem hagyott sok kívánnivalót maga után. Ha valakit dicsérni lehet ez után a szezon után, az Bartra szerintem..

A Tatás példához meg.. Akkor szerinted Xavi és Ini ősszel jobb teljesítményt nyújtottak mint Fabregas? Csak mert rendre ők kezdtek a középpályán a fontosabb meccseken..

2 középhátvéd meg azért kell, hogy legyen 4 ember a 2 posztra, ez tök logikus lépés. Még ha Pique élete formáját hozná, és Bartra Puyoli magasságokban járna, akkor is 2 középhátvédet igazolnánk, mert kell annyi ember arra a 2 posztra, hogy nyugodtan neki lehessen vágni egy szezonnak..
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.03. 17:46:39

Aaron3991 írta:Már bocs, de ha a védelem többi tagja is csak olyan szintet hozott volna mint ő az elmúlt évben, akkor nem beszélnénk most védő problémákról. Ha úgy gondolod, h nem élt a lehetőséggel amikor megkapta akkor vagy nem néztél meccset, vagy álomvilágban élsz.


Szerk.: Sajnos nem nagyon találni friss videókat róla, de azért csak rábukkantam egyre :D
https://www.youtube.com/watch?v=jSGNpbix5jM" target="_blank
Én benne látom a jövő védelmének vezérét és a későbbi csapat kapitányát is akár. 13-14. másodpercnél látszik ahogy buzdítja a többieket, illetve többször is megfigyeltem h ő csitítja a játékostársakat egy-egy tömegjelenetnél vagy bírónál való reklamálásnál. Szerintem minden meg van benne amire szükségünk van, Barca szív, alázat, tehetség(ami mára már tudás, némi rutin nem árt azért persze), magas és jó korban van. Remélem jövőre kezdőként számítanak rá és amennyiben az egyik érkező jobb lesz mint Pique úgy nem Bartrat hanem őt ültetik le mert jót tenne neki. Szóval amire így kiakartam térni az, hogy szerintem bőven jó a Marquinhos, Mathieu vonal abban az esetben ha Bartra mögé jönnének, mert lenne 2 jó korban lévő védőnk egy fiatal és egy rutinos játékosunk. Bartrat én már nem tartom fiatal tacskónak 23 évesen már bőven be lehet dobni a mély vízbe ezt többször is bizonyította szerintem.
Vagy csak szimplán gyorsan felejtesz... Ezek a videók, meg... Van egy sanda gyanúm, hogy Mascheranoról is simán lehetne olyan videókat készíteni (amit meg is tesznek), amelyek alapján a világ legjobb védői közé tartozna.

És tegyük hozzá, ha tényleg ilyen jó, mint aminek mondod, akkor áruld már el, hogy miért mindig a Piqué-Masche duó játszott? Nem hinném, hogy Tata szándékosan tette volna tönkre magát és ezt a csapatot azért, mert csak azért is nem akarta betenni őt a kezdőbe... Tipikusan annak az esete, hogy divatot jelent mára az, hogy az emberek azt gondolják, hogy neki kéne a kezdőnek lennie, holott még semmi olyat nem mutatott, ami erre predesztinálná. De gondolom, ha olyan jó lenne, akkor a vezetőség nem 2 középhátvédet szeretne hozni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.07.03. 16:53:12

Barcaman1993 írta:
messideco írta:Ennek a gyereknek a kezdőcsapatban kell lennie. Ha jön belső védő, ha nem.
Csak tudnám, hogy ezt mivel bizonyította? Csak mert lelkes, attól még semmi olyat nem mutatott, ami feljogosítaná erre. És csak megjegyzem. hogy az elmúlt évek védelmi kudarcainak ő ugyanúgy részese volt, ahogy Piqué, Mascherano és Puyol is.

Nyújtson olyan játékot és elfogadom, hogy kezdő legyen. Eddig ilyet még nem nyújtott.
Már bocs, de ha a védelem többi tagja is csak olyan szintet hozott volna mint ő az elmúlt évben, akkor nem beszélnénk most védő problémákról. Ha úgy gondolod, h nem élt a lehetőséggel amikor megkapta akkor vagy nem néztél meccset, vagy álomvilágban élsz.


Szerk.: Sajnos nem nagyon találni friss videókat róla, de azért csak rábukkantam egyre :D
https://www.youtube.com/watch?v=jSGNpbix5jM" target="_blank
Én benne látom a jövő védelmének vezérét és a későbbi csapat kapitányát is akár. 13-14. másodpercnél látszik ahogy buzdítja a többieket, illetve többször is megfigyeltem h ő csitítja a játékostársakat egy-egy tömegjelenetnél vagy bírónál való reklamálásnál. Szerintem minden meg van benne amire szükségünk van, Barca szív, alázat, tehetség(ami mára már tudás, némi rutin nem árt azért persze), magas és jó korban van. Remélem jövőre kezdőként számítanak rá és amennyiben az egyik érkező jobb lesz mint Pique úgy nem Bartrat hanem őt ültetik le mert jót tenne neki. Szóval amire így kiakartam térni az, hogy szerintem bőven jó a Marquinhos, Mathieu vonal abban az esetben ha Bartra mögé jönnének, mert lenne 2 jó korban lévő védőnk egy fiatal és egy rutinos játékosunk. Bartrat én már nem tartom fiatal tacskónak 23 évesen már bőven be lehet dobni a mély vízbe ezt többször is bizonyította szerintem.
Lezárt
cron