David Villa

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.09.29. 20:11:52

Tocy írta:
P.U.Y.O.L. írta:
Nekem bőven megfelel, ha azt a szintet tudja tartani, amit tegnap láttunk. Amúgy sokkal többször volt a 16-os csücske körül, vagy még beljebb, mint kint a vonal mellett. Ez tisztán látszott az egész meccs alatt...

Neked meg igen magasak, avagy nem nézted a meccset. Gólt lőtt, gólpasszt adott, minden labdát megtartott, sőt jól tette tovább, szép cselekkel került lövőhelyzetbe 1 alkalommal, és rengeteget küzdött-futott. A szélen nem tudom mit lehet még elvárni tőle. Azt mindenki tudja, hogy nem Alexis, nem CR, nem Messi, nem tudja egy az egyben csak úgy megverni és lefutni a védőjét, nem biciklizik el a kapuig. De a gépezetbe most tökéletesen illett!
A kiemelt résszel válaszolnék neked.
Nem azért volt olyan jó tegnap mert akkora formajavuláson ment át, hanem azért mert nem a vonal mellet játszott 70 percet.
Bocs nem úgy sikerült idéznem ahogy akartam, de remélem értelmezhető.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.29. 20:02:29

Andris írta:
P.U.Y.O.L. írta:Nekem bőven megfelel, ha azt a szintet tudja tartani, amit tegnap láttunk.
Nem mintha olyan bűn rossz lett volna, mint eddig, sőt volt 3 megmozdulása talán, amit csatárok szoktak csinálni, szóval meg is lepődtem, de azért mégiscsak igen alacsonyak az igényeid.
Neked meg igen magasak, avagy nem nézted a meccset. Gólt lőtt, gólpasszt adott, minden labdát megtartott, sőt jól tette tovább, szép cselekkel került lövőhelyzetbe 1 alkalommal, és rengeteget küzdött-futott. A szélen nem tudom mit lehet még elvárni tőle. Azt mindenki tudja, hogy nem Alexis, nem CR, nem Messi, nem tudja egy az egyben csak úgy megverni és lefutni a védőjét, nem biciklizik el a kapuig. De a gépezetbe most tökéletesen illett!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.29. 19:54:01

P.U.Y.O.L. írta:Nekem bőven megfelel, ha azt a szintet tudja tartani, amit tegnap láttunk.
Nem mintha olyan bűn rossz lett volna, mint eddig, sőt volt 3 megmozdulása talán, amit csatárok szoktak csinálni, szóval meg is lepődtem, de azért mégiscsak igen alacsonyak az igényeid.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.09.29. 19:50:03

Nekem bőven megfelel, ha azt a szintet tudja tartani, amit tegnap láttunk. Amúgy sokkal többször volt a 16-os csücske körül, vagy még beljebb, mint kint a vonal mellett. Ez tisztán látszott az egész meccs alatt...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.29. 19:47:09

Szerintem javul Villa, jönnek a gólok, gólpasszok is, statisztikailag jó, és most már a játéka is elérte a megfelelőt, sosem volt egy cselgép, nem tudom mit vártok tőle. Most már nem akadnak el nála a támadások, le tudja venni a labdákat, ismét illik a gépezetbe. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ha Alexis felépül és formába lendül, Villa Pedroval fog versenyezni a csapatba kerülésért...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.09.29. 19:42:44

Capon írta:Én valahogy nem látom azt a nagy javulást Villa játékában.
Ha labdát kap a szélen még mindig nem tud vele mit kezdeni, de mikor a 16-os közelében kap labdát sokkal veszélyesebb a játéka. Jó lenne ha kicsit közelebb játszhatna a kapuhoz.
Ezt tulajdonképpen Guardiolán kívül a fél Barça-társadalom felismerte, de az is lehet, hogy Pep is tud róla (elég valószínű), de ragaszkodik érthetetlen módon ehhez a szisztémához. Messit akarja közelebb tudni a kapuhoz, mint az eredetileg is csatár Villát. A Valenciás formáját szerintem már sosem fogja itt nyújtani, telik az idő, nem lesz fiatalabb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.09.29. 19:42:24

Capon írta:Én valahogy nem látom azt a nagy javulást Villa játékában.
Ha labdát kap a szélen még mindig nem tud vele mit kezdeni, de mikor a 16-os közelében kap labdát sokkal veszélyesebb a játéka. Jó lenne ha kicsit közelebb játszhatna a kapuhoz.
Ezt tulajdonképpen Guardiolán kívül a fél Barça-társadalom felismerte, de az is lehet, hogy Pep is tud róla (elég valószínű), de ragaszkodik érthetetlen módon ehhez a szisztémához. Messit akarja közelebb tudni a kapuhoz, mint az eredetileg is csatár Villát. A Valenciás formáját szerintem már sosem fogja itt nyújtani, telik az idő, nem lesz fiatalabb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.09.29. 14:45:47

Én valahogy nem látom azt a nagy javulást Villa játékában.
Ha labdát kap a szélen még mindig nem tud vele mit kezdeni, de mikor a 16-os közelében kap labdát sokkal veszélyesebb a játéka. Jó lenne ha kicsit közelebb játszhatna a kapuhoz.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.29. 14:13:41

Villa kapott egy versenytársat, Alexis személyében. Alexis megsérült, Villa összekapta magát, élt a lehetőséggel és mire Alexis visszatér megszilárdítja a helyét. Ha Alexis nem sérül meg, lehet, hogy Villa kevesebbet játszik és most nem ezt a Villát látnánk!!! Személy szerint nagyon örülök neki, csak így tovább!!!!!!! :P
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.29. 14:00:17

fcbpete írta:Gyerekek! Azt kell hogy mondjam hogy David Villa jól játszott tegnap! Végre!
nem is kicsit... Gólt lőtt, adott egy gólpasszt és volt még 1-2 szép alakítása. Remélem sikerül ezt a jó formát továbbra is fent tartani.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2011.09.29. 13:47:00

Gyerekek! Azt kell hogy mondjam hogy David Villa jól játszott tegnap! Végre!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.09.25. 13:35:33

bence-barca írta:
http://www.youtube.com/watch?v=Yf0lqXoF ... re=related

Tudom egy videó nem bizonyít semmit, de azért tudja ő használni a balost, ha kell... :D
http://www.youtube.com/watch?v=xEVJ5Uvr ... er&list=UL

Még ugyan azon a meccsen. Amúgy tudja ő használni a bal lábát is, persze nem olyan jól mint Pedro vagy Adriano a gyengébbik lábukat - Pedro tudom hogy jobb lábas, de Adrianonál csak tippelem hogy szintén jobb -, hanem csak "átlagos szinten".

Amúgy a tegnapi gólja egyszerűen elképesztő volt, az a csel amivel elfektette a védőt az fantasztikus volt. Az már más kérdés, hogy amikor 1v1-be ugratta ki Messi belelőtte a kapusba, pedig azt talán még könnyebb lett volna belőni... Vicces Villa, a Real ellen milyen gólt akasztott, a Milannak mekkora szabit lőtt, erre a Vale ellen meg 5m-ről képtelen elrúgni a kapus mellett. Ki érti... :roll:
Avatar
barcadv7
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.13. 15:45:09

2011.09.25. 13:34:05

Még ha teljesen jobblábas lenne akkor se zavarna, de a bal lábát is elég jól használja. Elég sok videó van ahol ez látszik is. A spanyol válogatottban gyakran átmegy a jobb oldalra, nem is egy gólt rúgott onnan úgy h bevitte középre a lasztit. Szóval nem csak "a seggébe van szúrva a bal lába" mert nem egy kapus veszte volt már.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.09.25. 13:08:59

bence-barca írta:
shutterisland írta:amúgy csak engem zavar, hogy teljesen jobblábas ? nem tudom, mennyire jó a balosa, de egy picit sem használja, és rengetegszer lendületet veszítünk, mikor kap egy jó labdát a balszélen, és a jobb külsővel próbálkozik átvenni, nem a bal belsővel.

ha már csak a s.ggébe van szúrva a bal lába, akkor inkább át kéne dobni a másik szélre.
igaz, akkor nem tudna befele cselezni, de a jobb lábára kapná a labdákat, és nem kéne totyorognia vele.
http://www.youtube.com/watch?v=Yf0lqXoF ... re=related

Tudom egy videó nem bizonyít semmit, de azért tudja ő használni a balost, ha kell... :D
Az nem a bal lába volt, hanem a másik jobb :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.25. 13:00:37

shutterisland írta:amúgy csak engem zavar, hogy teljesen jobblábas ? nem tudom, mennyire jó a balosa, de egy picit sem használja, és rengetegszer lendületet veszítünk, mikor kap egy jó labdát a balszélen, és a jobb külsővel próbálkozik átvenni, nem a bal belsővel.

ha már csak a s.ggébe van szúrva a bal lába, akkor inkább át kéne dobni a másik szélre.
igaz, akkor nem tudna befele cselezni, de a jobb lábára kapná a labdákat, és nem kéne totyorognia vele.
http://www.youtube.com/watch?v=Yf0lqXoF ... re=related

Tudom egy videó nem bizonyít semmit, de azért tudja ő használni a balost, ha kell... :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.25. 12:56:11

amúgy csak engem zavar, hogy teljesen jobblábas ? nem tudom, mennyire jó a balosa, de egy picit sem használja, és rengetegszer lendületet veszítünk, mikor kap egy jó labdát a balszélen, és a jobb külsővel próbálkozik átvenni, nem a bal belsővel.

ha már csak a s.ggébe van szúrva a bal lába, akkor inkább át kéne dobni a másik szélre.
igaz, akkor nem tudna befele cselezni, de a jobb lábára kapná a labdákat, és nem kéne totyorognia vele.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.09.25. 09:54:19

Személy szerint nem értem, miért írnak az újságok gyenge formáról. Illetve arról sem, hogy emiatt nem kezdett a Mestallában. Az Osasuna ellen két gólt lőtt, majd betalált most az Atlético ellen is. Rendben, messze van még az igazi formától, de azt is be kell látni, hogy számára nem a legjobb poszton játszik. Mondjuk úgy, hogy a második legjobbon. Ehhez mérten kell figyelni a teljesítményét. Lehet, hogy néha villan csak fel, a jó teljesítményét nem tudja mindig hozni, de amikor hozni tudja, az mindig nyomot hagy a csapat játékában és az eredményben. Ez a kettő a lényeg. Ha nincs meg a tegnapi korai vezetése, biztosan nehezebb lett volna, így viszont már korán megmutatta a csapat, hogy bizony a vendégeknek itt nem lesz könnyű a dolga. Tegnap jól játszott. Ha hibázott is, most az egyszer nem fair lehúzni azért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.09.25. 09:41:49

Valamiért Eto'o jutott eszembe, amikor meglőtte a gólját. Ahogy higgadtan elküldte a védőt és nem lőtte el első szándékból, az valami zseniális volt. Arról nem is beszélve, hogy jó korán jött a gólja.
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2011.09.24. 22:19:00

Ami szép az szép!
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2011.09.24. 22:12:08

Na ez k**** nagy gól volt, hálistennek!
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.09.22. 14:37:03

gergo9 írta:akkor meg végképp nem értem :)
csak 1 kis rávezetés... Messit jobban szerettem a jobbszélen és azt is likeoltam mikor volt egy klasszikus középcsatárunk,ami jelenleg ugye nincs :)

de hanyagoljuk ezt a témát a Villa topikba :D
Attila919
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007.08.13. 14:44:49

2011.09.22. 14:00:01

A 89. percben ziccert hibázott , sajnos tegnap sem játszott jól a ziccerén kívül a mezőnyben is pontatlan volt és jópárszor szerelték is de továbbra is küzd hajt és ez azért pozitívum ami a csapat és az ő hasznára válik! Remélem megtalálja a góllövő cipőjét :wink: :!:
socio66

2011.09.22. 13:57:18

hát,én csak ebbe a topikba szeretnék írni a meccsel kapcsolatban,illetve nem is arról igazából.
nem játszottunk jól,de van olyan,hogy az ellenfél olyan emberfeletti teljesítményt nyújt,ami előtt fejet kell hajtani. tegnap ez történt,a valencia tökéletesen támadott le és kontrázott majdnem a meccs egészén,nem tudtunk mit kezdeni velük.
nade akkor villa.
én sosem szidtam mióta itt van,nagyon mérsékelt kritikaként írtam annyit nemrég,hogy ahhoz képest hogy a világ egyik legjobb támadója,egy kezemen meg tudnám számolni azon góljait,amik után azt mondtam,hogy na,ez igen,ezt más nem tudta volna így megoldani.
tegnap viszont annyira felbosszantott,mint még eddig soha.
végigszenvedtük a meccset,de a végén simán megvolt az esély,hogy a sz.rból visszahozzuk a győzelmet.
egyenlítettünk,dolgoztuk ki a helyzeteket és akkor jött az a gyönyörű messi-passz,csőziccer villa előtt,erre beleb.szta a kapusba..
pedig ha azt belövi,megvan a meccs és olyan győzelmet húzunk be,amire még a 70. perc körül sem adtunk volna egy forintot sem.
dehát nem.
kösz villa.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.09.22. 13:54:54

ez, amit én meg többen is bedobtunk, hogy messi jobbosra, villa meg középre, ez nem azt jelenti, hogy na konstans ez legyen.
csak azt, hogy néhány meccsen, "(vagy akár egy meccsen belül) simán lehetne cserélgetni a posztjukat, biztos lenne olyan, mikor nem tudná normálisan lereagálni az ellenfél a posztcseréket meccs közben.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.09.22. 13:48:35

Andris írta:Sőt tovább megyek, ha ott játszana, még élesebben kijönne hogy mennyire rossz (formában van ésvagy lelkiállapotban).
Annyi hozadéka lehetne, hogy onnan azért talán többször tudna kapu közelébe kerülni és HA sikerülne gólokat lőnie, akkor talán ki tudna lépni ebből a gödörből, mert nála most fejben vannak gondok. Viszont véleményem szerint ezért hülyeség lenne Messi ultrahatékony szerepét elfecsérelni, arról nem is beszélve, hogy az egész taktikánk erre a csatár nélküli felállásra van kiélezve, Villa képtelen lenne azt játszani, amit Messi.

Egyébként egyetértek. Villával nem a posztjával van a gond. Talán Sanchez felépülésével javul valamit a helyzet és jót tesz neki a konkurencia, illetve a padozás. Persze a Barcában borzalmasan nehéz minden játékos dolga, de ha Guardiola nem tudja jobb formára lendíteni, akkor senki.
Lezárt