Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.03.30. 09:05:10

Jól van gyerekek, lassan ott tartunk, hogy igazából minden frankó volt ami Francohoz köthető, tulajdonképpen milyen jó elnök is volt és cseppet sem támogatta kedvenc klubját.. :lol: Eszem megáll, h itt egyesek miket próbálnak tényként beállítani. De ugye csak értelmes párbeszédet szeretnének, nem kötekedni meg hasonló csúnyaságok..Lassan több lesz az ilyen "jóarc" madridista a topicban mint a barcás.Fura lenne ha csak engem zavarna.. :D
Amit Imperial írt abban minden benne van ami itt releváns. :wink: Én már csak pár gondolatot írnék amire még nem jött frappáns "habfehérbe" öltöztetett magyarázat..

Köztudottan nagy barátok voltak Bernabeú és az el generalissimo, na már most ez elég jól jött mikor is egy fiatal argentínt szerettek volna leigazolni, bizonyos DiStefanot. Éppenséggel csak az volt a gond,hogy ő már akkor a Barcelona kötelékében állt, mitöbb preseason meccseket játszott. Aztán láss csodát meggondolta magát és aláírt a RM-hoz, és a legeredményesebb góllövő lett...És hogy ez mennyire járult hozzá a sorozatos BEK győzelmekhez, költői kérdés. Mindenesetre Franconak kellett a fedhetetlen kép, a propaganda. A Madrid nemzetközi sikerei pedig abban az időben erre kiválóak voltak, elterelni a figyelmet, csak a csillogást mutatni. Komolyan valaki azt hiszi h a drága tábornok úr ne tett meg volna mindent a tökéletes reklám érdekében? De biztos csak ez is kreálmány, elvégre alig egy tucat történésztől vagy spanyol nemzetiségű embertől hallottam már. Arról, hogy az állambiztos úr törzsvendég volt a katalán öltözőben és "hazaárulók!" kiáltásokkal köszöntötte a játékosokat már nem is beszélek, ahogy Sunol kivégzéséről sem, sokan leírták már.

Tök jó, hogy jönnek ide madridisták eszmétcserélni, szívélyes fogadtatásban is részesülnek itt, de könyörgöm ne csodálkozzatok már ha minden dogmátok nem nyeljük be.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.03.30. 07:25:55

De amugy nem ertem miert beszeltek itt errol egy sporttopicban. Itt max az relevans, hogy Franco barmilyen elnyomasban reszesitette-e a futballcsapatot a regnalasa idejen, a cimeket elnezve ez nem valoszinu. Azt is sokszor olvasom (tevesen), hogy a Di Stefano fele sikercsapt is csak neki koszonhetett mindent. Aha, de azt ne mondja mar senki, hogy o megmondta az europai vezetoknek hogy a nemzetkozi porondon is nyomjak a Realt..
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2017.03.30. 04:59:14

Veidt, ne már...

Idézem akkor pár ponton Domonkos Endrét (a BGE adjunktusát) a Corvinuson írt Phd-értkezéséből, amiben mindössze 160 oldalon keresztül írt "A katalán regionális autonómia és tapasztalatairól".

...A Franco-rendszer ezt az érdekellentétet úgy próbálta feloldani, hogy egy uniformizált centralizált államszervezetet hozott létre, amely a kasztíliai nyelv dominanciájára és az országot alkotó nemzeti kisebbségek erőszakos elnyomására épült. Az egy állam, az egy nemzet és egy nyelv követelményére épülő államhatalmi struktúra ugyanakkor nem ismerte el a spanyol államot alkotó nemzetiségek nyelvi, politikai és kulturális jogait.
Franco katonai csapatai 1939 márciusában elfoglalták Barcelonát és felszámolták a katalán autonómia minden (elnök, kormány, parlament) intézményét. Megtiltották a katalán nyelv és nemzeti szimbólumok (zászló, himnusz) használatát is. Az 1939 és 1975 között tartó időszakról elmondható, hogy a Franco-rezsim a spanyol államot alkotó nemzetiségek erőszakos elnyomására épült továbbá a spanyol nyelv dominanciáján alapuló államberendezkedést épített ki
Katalónia Franco uralma idején (1939-1975) politikai és kulturális elnyomás alatt állt. A francóista propaganda minden eszközzel igyekezett tagadni a nemzetiségi identitás megnyilvánulásának formáit. Hamarosan kiderült, hogy a nemzetiségi autonómia elve összeférhetetlen az új spanyol állam ideológiájával és totalitárius politikai törekvéseivel. A diktátor és a jobboldali-nacionalista Falangista Mozgalom győzelme nemcsak az autonómiát megtestesítő politikai intézmények felszámolását jelentette, hanem a katalán nyelv és a nemzeti szimbólumok (zászló, himnusz) használatának a megtiltását is. A rezsim alapvetően egy centralizált egységes nemzetállam felfogását képviselte és a kasztíliai nyelv elsőbbségét hangsúlyozta, ezért nem volt hajlandó elismerni a Spanyolországot alkotó nemzeti kisebbségeket. A spanyol társadalom struktúráját veszélyeztető modern elméleti irányzatokkal
(szocializmus, anarchizmus) szemben kíméletlenül felléptek és igyekeztek a nemzeti kisebbségeket elnyomni. Ezzel egyidejűleg hangsúlyozták a nemzetiségek, mint a spanyol nemzetbe integrálódott állampolgároknak a fontos szerepét. Ennek megfelelően megtiltották a katalán nyelv használatát a közigazgatás, az oktatás és a kultúra területén (beleértve a katalán nyelvű újságírást is). A hivatalosan elfogadott nyelv a kasztíliai lett és még az egyházi szertartásokat is spanyolul tartották. A katalán nyelv használatának tilalma még a telefonbeszélgetésekre is kiterjedt.
[quote]A terror jogi alapját a politikai felelősségre vonásról szóló törvény (Ley de Responsabilidades Políticas) teremtette meg, amelyet Franco 1939. február 9-én adott ki...Bűnössé nyilvánították a népfront passzív ellenzékét is.
A diktatúra elnyomó gépezete Katalóniában különös erővel működött. Katalónia
területének elfoglalásával ugyanis új megtorlási hullám vette kezdetét. A francóista
csapatok katalán tartomány elleni hadművelete során közel 200000 hadifoglyot
ejtettek. A katalán népet a köztársasági erőkkel való együttműködésük miatt
kollektív bűnössé nyilvánították. Az elnyomás következtében mintegy félmillióan
menekültek külföldre, 15000 embert pedig bebörtönöztek...


Egyébként javaslom még elolvasni Anderle Ádám (tavaly elhunyt magyar történészkutató és egyetemi oktató, a történelemtudomány MTA doktora) rövid szösszenetét Paul Preston: Spanyol Holocaust című könyvéről. Ebből már nem idézek, pedig tudnék hidd el! :roll:

Azt hiszem alappal gondolom úgy, hogy a fent említett személyek gondos kutatómunkát végeztek és nem állítanak valótlanságokat. Persze biztos vannak olyan R.M.C.F.-hez hasonló elmebetegek, akik szerint ők is csak "Messiszopper 10 éves divatdrukker hungarokatalánok" vagy "a Barcelonát mosdató (Illuminati) médiatagok", de azért a jó ízlésnek is van határa. [-X [-X
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.29. 23:40:38

torrestoni írta: Tehát olvasgattál a témában, ergo de facto a tudásod... Onnantól kezdve, hogy kijelented, hogy nem volt betiltva a nyelv ami elementáris, elfogadott tény (vagyis: tilos volt használni, betiltott volt, szankciót vont maga után, kimondottan szigorúan vették), nincs mit veled kezdeni.

Azért nem reagálok a többi tévedésre, mert még mindig ott járunk, hogy "egyáltalán nem volt szó semmilyen terrorról a katalán néppel szemben".

Külön sértő, hogy tényekre félrebeszéléssel, teljesen ide nem tartozó dolgokkal terelted a szót, mint hogy aki magyar, nem ismerheti a Spanyol-Katalán történelmet. :D
Linkelhettél volna egy forrást azzal kapcsolatban is, hogy be volt tiltva, mert ahány (sok) cikket, visszaemlékezést, leírást olvastam el a témával kapcsolatban, szinte az összesben kihangsúlyozták, hogy az ebben az időszakban tapasztalt nyelvhanyatláshoz egyedül az vezetett, hogy rengeteg katalán (jellemzően a felső tízezer tagjai) egyszerűen elfogadta, hogy az ország hivatalos nyelve a spanyol (kasztíliai) lett, ezért feleslegesnek tartották a katalán nyelv tanítását és használatát. Nagy örömre szolgál, hogy lassacskán pszichológiai profilt készítesz rólam, de megnyugtatlak, hogy semmi olyasmiről nincsen szó, amit idéztél. Én -veled látszólag ellentétben- abszolút nyitott vagyok az értelmes párbeszédre és sosem esik nehezemre elismerni a saját tévedéseimet, hibáimat - és ebből kifolyólag nem tartom de factónak a saját tudásomat, de legjobb tudomásom szerint nincsen igazad. Nem kell személyes támadásként megélni ezt. :)

Remélem azért újra elolvasod majd, amit írtam, mert egyáltalán nem igaz, hogy tereltem a szót, minden általad leírt dologra érdemben reagáltam - és igen, írtam hozzá egy másik témára vonatkozólag is. És még egy dolog, remélem nem gondolod komolyan, hogy amit írtam, az azt jelentené, hogy aki magyar, az nem ismerheti a spanyol-katalán történelmet.

ntibi: kétszer is leírtam az előző hozzászólásomban, egyáltalán nem igazolni próbálom a rezsimet. A szovjeteket pedig nem azzal kapcsolatban hoztam fel példának, amit írsz, hanem: Senkit nem a származása miatt ért hátrány.
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2017.03.29. 23:26:21

Veidt_madridista írta:Természetesen nem vagyok történész, de elég sokat olvasgattam a témában, és itt nem a Blaugrana által lefordított cikkekre gondolok. :-)

A terrorral kapcsolatban pedig azt tudom hozzáfűzni, hogy a divatosan bedobott, lényegében lejáratás céljából eltúlozott szövegeknek vajmi kevés valóságalapja volt. Egyáltalán nem társadalmi elnyomásról volt szó. Nem lett betiltva a katalán zene, a katalán népviselet, a katalán népművészet, még a katalán nyelv sem, pedig ezt is mennyiszer hallottam már.
Tehát olvasgattál a témában, ergo de facto a tudásod... Onnantól kezdve, hogy kijelented, hogy nem volt betiltva a nyelv ami egyébként Szváziföldtől Honoluluig, Madridtól Oszakáig elementáris, elfogadott tény (vagyis: tilos volt használni, betiltott volt, szankciót vont maga után, kimondottan szigorúan vették, punktum), nincs mit veled kezdeni. Ja, mégis, ajánlom az alábbi cikket:

"Nehéz valakit tényekkel meggyőzni, ha a tények az illető énképét, világnézetét vagy meggyőződését veszélyeztetik. Sokan inkább elhiszik az álhíreket, ha azok a saját nézeteiket támasztják alá. A backfire effect néven ismert jelenség azt írja le, amikor a tények nem cáfolják, hanem megerősítik a tévképzeteket. A post-truth korszakban egyre kisebb a súlyuk a tényeknek; az önkép sokaknak fontosabb a racionalitásnál. Egészen addig, amíg szembe nem jön a valóság."

http://index.hu/tudomany/2017/03/24/ann ... tenyeknek/" target="_blank

Azért nem reagálok a többi tévedésre, mert még mindig ott járunk, hogy "egyáltalán nem volt szó semmilyen terrorról a katalán néppel szemben".

Külön sértő, hogy tényekre félrebeszéléssel, teljesen ide nem tartozó dolgokkal terelted a szót, mint hogy aki magyar, nem ismerheti a Spanyol-Katalán történelmet. :D
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.29. 23:20:04

Veidt sok igazság közé rejted a goromba csúsztatásokat és valótlanságokat.
Azzal igazolni a fraco rezsimet,hogy voltak katalán támogatói is csak az egyetemes történelem megszokott része,hiszen mindig voltak olyanok akik elárulták a nemzetüket.Úgy nevezik őket,hogy kollaboráns
Az megint nem igaz,hogy csak a rendszer ellenségeit üldőzték (itt felhoztad a szovjeteket)
Akkor adjál magyarázatot a meggyalázott magyar nők tízezreinek,mi köze volt a rendszer elleneséghez?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.29. 22:57:30

Természetesen nem vagyok történész, de elég sokat olvasgattam a témában, és itt nem a Blaugrana által lefordított cikkekre gondolok. :-)

A terrorral kapcsolatban pedig azt tudom hozzáfűzni, hogy a divatosan bedobott, lényegében lejáratás céljából eltúlozott szövegeknek vajmi kevés valóságalapja volt. Egyáltalán nem társadalmi elnyomásról volt szó. Nem lett betiltva a katalán zene, a katalán népviselet, a katalán népművészet, még a katalán nyelv sem, pedig ezt is mennyiszer hallottam már. Persze olcsó dolog a közvélekedésre hivatkozni, de úgy érzem, hogy ez itt most megkerülhetetlen. És senki ne értsen félre, én egyáltalán nem Franco tevékenységét próbálom védeni, mert kétségtelenül egy véreskezű diktátor volt, borzalmas tettek elkövetője, csupán a vele kapcsolatos ferdítéseket nem szeretem, melyeknek természetesen az az egyetlen célja, hogy a Real Madridot lejárassák. Egyébként is elég röhejesnek tartom, amikor magyar emberek próbálják saját tragédiájukként beállítani ezt az egész korszakot. Attól mert valaki Barcelona-drukker, még nem lesz katalán, és nagyon ostoba dolognak tartom, amikor valaki vakon próbál minden Katalóniával kapcsolatos dologgal azonosulni - legszemléletesebb példája ennek talán pontosan az, amikor drukkerek teljesen hülyének nézik a rivális csapathoz köthető újságokat, a saját csapatukhoz köthetőek által leírt információkat pedig készpénznek veszik. Ha valamilyen hülyeséget (vagy éppen valótlanságot) állít a Marca, az AS, az ABC, az El Confidencial, az El País vagy akármelyik másik madridi újság, akkor én biztos nem fogom védeni őket. Miért tenném? Mi közöm van hozzájuk? A jelenséget egyébként az is jól mutatja, hogy az Atletiről kapcsolatban sosem tesznek ilyen említéseket, pedig az ő csapatuknak ezerszer több köze volt Francóhoz. Nem véletlenül volt Atlético Aviación a beceneve a klubnak ebben a korszakban. Persze ez nem változtat azon, hogy a Real Madrid volt a fő jelképe az egységes, centralizált Spanyolországnak. Mind belpolitikában, mind külpolitikában.

A sporthoz visszakanyarodva, azt kellene megérteni, hogy itt egy öngerjesztő folyamatról volt szó. Madrid a főváros, a madridi csapatok az uralkodócsalád jelképei, Barcelona a katalán függetlenségi törekvések egyik központja, a futballcsapat pedig az identitástudat egyik legalapvetőbb része. Egy polgárháború során mondhatni természetes, hogy ilyen adottságokkal rendelkező felek szembe fognak kerülni egymással. A Real Madrid és az Atlético Madrid nem határolódhatott el az ország vezetőségétől, a katalán közép- és alsóbb társadalmi osztályoknak pedig esze ágában sem volt nyíltan behódolni. Ahogy Hitler és Mussolini, úgy Franco is pontosan tisztában volt vele, hogy a sport egy remek eszköz a hatalomfikoktatáshoz, Azon túl, hogy a klubnak nevet kellett változtatnia, hogy a katalán zászlót ki kellett venni a címerből, és hogy egy Clásicón (mert többre nincs bizonyíték) elcsalták az eredményt, semmilyen lényegi hátrány nem érte a klubot.

Az elnyomáshoz visszatérve, abban igazad van, hogy évekig üldöztek bizonyos embereket, csak éppen azt felejtetted el megemlíteni, hogy itt közel sem katalánellenességről volt szó. Senkit nem ért hátrány a származása miatt. Ha már ntibi felhozta, kicsit olyan ez, mintha azt mondanám, hogy a szovjetek magyarellenesek voltak. Ami természetesen, ebben a formában, nem igaz. Azt üldözték, aki lázadt a rendszer ellen. Madridiak, andalúzok és főként baszkok is ugyanúgy szerepeltek a kivégzettek között, mint katalánok. Ahogy már írtam, közel sem társadalmi vagy rasszista indíttatású elnyomásról volt szó. Egyébként még a kormányban még is akadtak katalán származású emberek az évtizedek során. Egyébként az általad említett Sunyol és Companys a polgárháború idején vesztették életüket, nem az azt követő terrorban.

És még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy itt egyáltalán nem azt próbálom elmondani, hogy ne lenne nagyon is sok valóságalapja a híreszteléseknek - de az, amit erről a korszakról állítanak, nem igaz. Sem a klub, sem a katalán nép szempontjából.

ntibi:
az átigazolási botránnyal kapcsolatban az is bebizonyosodott, hogy a Real Madrid esetében bűnösnek talált nyolc gyermekkel szembeni vádak többsége nevetséges voltak, ezért csökkentették az eredetileg kiszabott büntetés mértékét. A vád komolyabb pontjairól mind bebizonyosodott, hogy nem igazak. A srácok nagy része Spanyolországban született, köztük Zidane két fia is, de mégis olyanokat állítottak velük kapcsolatban, hogy törvénytelenül jutottak állampolgársághoz, és hasonlók. Az egyetlen valós szabálytalanság ngyon röviden egyébként az volt, hogy van egy CTI (Certificado de Transferencia internacional) nevű engedély amit a 10 évnél idősebb gyerekeknek kell megkapnia ahhoz hogy a hivatalos spanyol utánpótlás-ligák (Division de Honor) egyikében játszhassanak. Ezzel kapcsolatban a Real Madridnak kell a spanyol labdarúgó-szövetséghez fordulnia, akik lepapírozzák az ügyet a FIFA átigazolásokért felelős szerévével (TMS). A nyolc "bűnösnek talált" fiatal esetében pedig arról volt szó, hogy úgy játszottak (ki mennyit, de általában egy-két szezont), hogy hiányzott ez a papírjuk.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.03.29. 22:26:37

ntibi67 írta:Nézzünk egy másik aspektust is az esetleges korrupcióra és az egyenlő bánásmódra.
Azt gondolom senki sem vitatja,hogy a FIFA és az UEFA mélyen érintett a korrupcióban
Na most bebizonyosodott,hogy mindhárom nagy spanyol csapat vétett a kiskorúak igazolásával kapcsolatban.Érdekes a büntetés mértéke mégsem lett egységes.
Felteszem a kérdést az elnökválasztás évében,hogy érintette volna perez esélyeit egy nyári eltiltás?
nem.
Na ez mindent visz,még hogy a fasiszta frankó uralom alatt a katalán kisebbség nem élt terror alatt
Mi lesz a következő?
Szerintem az,hogy arról is Perez tehet. Legalábbis a topik színvonalát látva ez a várható szint.

Az a CR szobor pedig gyalázat :D annyira hasonlít rá,mint amennyire rám vagy Serena Williams-re.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.29. 21:53:05

Nézzünk egy másik aspektust is az esetleges korrupcióra és az egyenlő bánásmódra.
Azt gondolom senki sem vitatja,hogy a FIFA és az UEFA mélyen érintett a korrupcióban
Na most bebizonyosodott,hogy mindhárom nagy spanyol csapat vétett a kiskorúak igazolásával kapcsolatban.Érdekes a büntetés mértéke mégsem lett egységes.
Felteszem a kérdést az elnökválasztás évében,hogy érintette volna perez esélyeit egy nyári eltiltás?

Na ez mindent visz,még hogy a fasiszta frankó uralom alatt a katalán kisebbség nem élt terror alatt
Mi lesz a következő?A kommunista diktatúrának sem voltak áldozatai?A recski munkatábor csak csillebérc volt felnőtteknek?
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.03.29. 21:52:04

torrestoni:
Veidt itt szerintem felrefogalmazta a dolgokat, a katalan nep alatt a Barcelonat mint klubot ertette, nem maganak a nepnek az uldozeset. Es ha igy volt akkor maximalisan igaza van, csak meg kell nezni, hogy a Franco eraban mennyi a ket klub bajnoki cimeinek a szama, erdekes adatok jonnek ott ki. :)
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2017.03.29. 21:45:16

Veidt_madridista írta: 2.) a Franco-éráról is annyi hazugság van az emberek fejében, hogy hihetetlen. Aki veszi a fáradtságot, hogy néhány percben utánaolvas a dolgoknak, akkor könnyen rájöhet, hogy egyáltalán nem volt szó semmilyen terrorról a katalán néppel szemben. Amikor valaki ezzel a hülyeséggel érvel, azt én személy szerint kapásból kiröhögöm.
Ostobaságot axiómaként nem tudom miért kell kijelenteni. Milyen olvasottságod van a területen? Költői kérdés.

A történelem, még ha erősen szubjektiv és perspektivafüggő is, bizonyos keretek között értelmezhető, amit tények alátámasztanak. 39-ben a falangisták vezetésével bevették Barcelonát, az áldozatok száma ezres nagyságrend. A rojoseparatistákat üldözték - vagyis tulajdonképpen bárkit, aki nem velük volt, ellenük. Évekig volt valós terror, beteleptés, a Katalán nyelv és jelképek betiltása, és még sorolhatnánk. Példaképp Companys és Sunyol a sporthoz is köthető áldozatok voltak. Lehetne ezt részletesen ecsetleni, minden esetre ebbe beletrafáltál, mint mások a Holokausztba...
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.29. 21:38:34

ntibi67 írta: A hölgy véletlenül ül rendszeresen a VIP páholyban
Rafa Nadal is ült már ott néhányszor, vajon ő is benne van a maffiában? :D
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.29. 21:24:28

Nem kell itt összeesküvés elméleteket gyártani
A hölgy véletlenül ül rendszeresen a VIP páholyban
A hölgy eltévedt a stadionban és csak úgy besétálhatott az öltözőbe,és ha már ott járt megkapta a dedikált meccslabdát
A hölgy az igazságérzetének engedve,tartja már évek óta porondon a Messi ügyet (amit már egy katalán ügyész bizonyítottság hiányában megszüntetet)
Javítsatok ki ha tévedek,de Messi a 4 milliós adótartozását büntető kamatokkal együtt kifizette
Csak a személyes érintettségét vitatja.A bűn az bűn csak erősen kétlem,hogy egyformák lennének az elbírálás feltételei.
Azért megnézném,hogy a Messi és cr közül ki fizetett eddig Spanyolországban több adót?
cr Adóoptimalizáló tevékenységét ismerve valószínűleg Messi.
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.03.29. 20:49:57

Ha tényleg a Real Madrid alkalmazásában állt egyébként, akkor szerintem etikatilag/jogilag összeférhetetlen kellene lennie az üggyel, nem? Tehát nem hozhatna döntést, és nem folyhatna bele.
Madridista.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.03.29. 20:05:40

Veidt_madridista írta:Igen, tudom hogy mit csinál az ügyész :D de CR esetében semmilyen büntetőeljárásról nincsen szó, ezért sem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egyáltalán belekeverni őt.
Én nem is beszéltem CR-ről, nem is nagyon érdekel, de hát éppen ezen lovagolnak, hogy ellene nem indítottak eljárást, míg a fél Barca ellen igen. De nem is ez a lényeg, hanem amit lejjebb írtam. Nincsen tisztázva a múltja a nőnek, mert az egyik oldal ezt mondja a másik meg mást. Egy biztos, ha van, volt köze a madridhoz, akkor a vádaskodások jogosak még akkor is, ha egyébként nem sértet semmilyen jogot. Remélem érted.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.03.29. 19:55:51

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.29. 19:53:57

A suszter maradjon a kaptafánál, Piquenek jobban állna ha a pályán tenne hozzá még több extrát....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.29. 19:53:06

Igen, tudom hogy mit csinál az ügyész :D de CR esetében semmilyen büntetőeljárásról nincsen szó, ezért sem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egyáltalán belekeverni őt.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.03.29. 19:47:55

Veid, egy adóhatósghoz nincsen köze, de a büntetőeljárást az ügyész indítja el. Ahhoz, hogy egy feljelentés bírósági szakaszba kerüljön az ügyésznek kell vádat emelnie. Ez gondolom a spanyoloknál is így van. Tehát a kérdés az, hogy ő indította el ezt vagy sem. Ezért fontos és érdekes a feltételezett kapcsolat a Madriddal. A wikin szerepel, hogy a madridnál szerepet töltött be. Nyilván onnan próbálok infót szerezni, ahonnan tudok. Ezek a kérdések amikre konkrét válasz nincsen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.29. 19:14:38

Normandia írta:Az a gond, hogy az úgymond tények, nincsenek konkrétan megállapítva. Gondolok az ügyésznő és a Madrid kapcsolatára. Az ügyésznő valós vagy áll fellebbezésére a Messi ügyben. Valóban ő döntött e a vizsgálat folytatásáról stb. Amig ezek nincsenek konkrétan bizonyítva, addig mind a két oldal mondja a saját mantráját. Vagy 3 hónapja én is leírtam ezeket, de rögtön kaptam is az ívet Veidtől, hogy ezek hazúgságok és nem igazak. Igaz ő is csak mondta, mert bizonyítani nem tudta. Kb annyira, mint én.:-D
Már ne haragudj, de mivel bizonyítsak? Linkeljek tucatnyi spanyol újságcikkeket meg írjak regényeket? Nem látom sok értelmét, hiszen ahogy írtad, mindkét oldalon lesznek emberek akik a feketéről is meg akarják magyarázni fehér, és az időmet is drágábbnak tartom ennél. De most rászánom magam és reagálok a Blaugrana minősíthetetlen írására.
Itt van a SPORT cikke, bárki elolvashatja. Itt meg a Mundóé. A Google fordító is kiadja a lényeget. Egyetlen árva szó sem esik benne arról, hogy a nőnek köze lett volna CR adóügyeihez. Egy szó sem. Annyit írnak benne, hogy a nő bement az öltözőbe, hogy egy dedikált labdát kérjen a meccs hősétől. Pontosabban esik szó benne CR adóügyeiről, csak éppen a nőnek ahhoz semmi köze, annyi van megemlítve hogy "Piqué xy idézete miatt megint forrnak az indulatok". Akkor felteszem a kérdést, hogy pontosan mi alapján születnek az olyan tényszerűen előadott hazugságok, hogy ez a nő szüntette meg CR-rel szemben a vizsgálatokat? Egyébként még csak az sem igaz, hogy meg lett volna tagadva a nyomozás. Itt van a Real Madrid hivatalos közleménye az ügyben, ez már angolul. Idézek: certificate issued by the Spanish Tax Agency which confirms that our player Cristiano Ronaldo is up to date with all of his tax obligations
Szerintem mindenki érti hogy miről van szó. Voltak vizsgálatok, csak éppen nem találtak semmi szabálytalant. Ennek fényében azt állítani hogy a vizsgálatok meg lettek tagadva, újabb hazugság. Én már őszintén szólva azt sem értem, hogy egy államügyésznek mi köze van az adóhatósághoz, de gyanítom, hogy semmi. Az apjáról szóló rész igaz, tényleg miniszter volt, de ezzel kapcsolatban két dolgot tudok hozzátenni.
1.) és akkor mi van?
2.) a Franco-éráról is annyi hazugság van az emberek fejében, hogy hihetetlen. Aki veszi a fáradtságot, hogy néhány percben utánaolvas a dolgoknak, akkor könnyen rájöhet, hogy egyáltalán nem volt szó semmilyen terrorról a katalán néppel szemben. Amikor valaki ezzel a hülyeséggel érvel, azt én személy szerint kapásból kiröhögöm.

Egyébként a katalán lapokat leszámítva egyetlen forrást sem találtam arról, hogy ez a nő valaha is a Real Madrid elnökségének tagja lett volna. 2000-ben egyébként 30 éves volt. Ha végignézek a mostani vezetőségen, mindenki 50-60 körül és felett van. Elég érdekes, maradjunk annyiban. Bizonyos emberek életvitelszerűen hazudnak, sokan meg tapsolnak hozzá. Ennyi a történet. Semmivel sem különb, mint amikor az optimalizálás úgy van előadva, hogy CR ezzel védekezett, közben meg az index cikke tette hozzá ezt a szót az ügyhöz. Vagy mikor valaki azt mondja hogy bevallották hogy vannak meleg és hideg golyók, igen, tényleg bevallották, csak Artemio Franchi elnöksége alatti időszakkal kapcsolatban, aki 73 és 83 között volt az UEFA elnöke, egyszóval semmi köze az elmúlt évtizedek sorsorolásaihoz, pláne nem a közelmúlthoz.
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.03.29. 19:02:56

markionni írta:Piquet se ertem miert gerjeszti folyamat a feszkot amikor soha semmit nem ert el a forradalmar lazadozasaival csak ujabb ellentetet szult.
Ilyen a személyisége. Ő nem tudja lenyelni, ha valami nem tetszik neki, plusz szerintem úgy érzi (és helyenként talán van is alapja), hogy a madridi sajtó az utóbbi néhány évben nagyon elkanászodott.

Összességében úgy gondolom, hogy nincs ezzel baj, csak egyszer-egyszer tényleg túlzásba esik. Vannak olyan nyilatkozatai, amiket elegánsabban is megfogalmazhatna, főleg igaz ez a tweetjei zömére. Azért ha tényleg elnök akar lenni, akkor sokat kell még tanulnia a nyilvános kommunikációról, azt leszögezhetjük.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.03.29. 18:09:18

Normandia írta:Az a gond, hogy az úgymond tények, nincsenek konkrétan megállapítva. Gondolok az ügyésznő és a Madrid kapcsolatára. Az ügyésznő valós vagy áll fellebbezésére a Messi ügyben. Valóban ő döntött e a vizsgálat folytatásáról stb. Amig ezek nincsenek konkrétan bizonyítva, addig mind a két oldal mondja a saját mantráját. Vagy 3 hónapja én is leírtam ezeket, de rögtön kaptam is az ívet Veidtől, hogy ezek hazúgságok és nem igazak. Igaz ő is csak mondta, mert bizonyítani nem tudta. Kb annyira, mint én.:-D
Ezert lenne jo ha mar vegre abbahagyna mindket oldal ezt a rengeteg vadaskodas mert nekem szemely szerint rohadt faraszto ezeket olvasni. Az oldalakon amiket felsoroltatok mar egy normalis takikai elemzest nem lehet latni egyik felnel se szinte, mindenhol megy egymas folyamatos szapulasa es a trollkodasa.
Piquet se ertem miert gerjeszti folyamat a feszkot amikor soha semmit nem ert el a forradalmar lazadozasaival csak ujabb ellentetet szult.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.03.29. 17:24:42

TripleH írta:
Nero. írta:https://m.facebook.com/blaugranahu/phot ... 09/?type=3

Nem tartom túl színvonalasnak ezt az oldalt, ráadásul aki kezeli elég elfogult de azért ezeknek lehet alapja és kezd tényleg sok lenni. Komolyabban félkéne szólalni ezek ellen mert így full madárnak vagyunk nézve. :roll:
Aztán mi az elképzelés, Barca intézze el, hogy kitiltsák a Bernabeuból? Lassan már több szó esik a civil életről mint a pályán történtekről. Az AS szavahihetősége meg számomra kb. a Blikkel esik egy szintre. Szerintem ezeket az elméleteket hagyjuk meg a facebooknak, engem legalábbis legkevésbé sem érdekel, hogy elkérte Ronaldo dedikált labdáját, sokkal inkább az ami a pályán történik.
Csak hogy a pályán kívül történtek igen nagy befolyással bírnak a pályán nyújtott teljesítményre.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.03.29. 15:38:01

Az a gond, hogy az úgymond tények, nincsenek konkrétan megállapítva. Gondolok az ügyésznő és a Madrid kapcsolatára. Az ügyésznő valós vagy áll fellebbezésére a Messi ügyben. Valóban ő döntött e a vizsgálat folytatásáról stb. Amig ezek nincsenek konkrétan bizonyítva, addig mind a két oldal mondja a saját mantráját. Vagy 3 hónapja én is leírtam ezeket, de rögtön kaptam is az ívet Veidtől, hogy ezek hazúgságok és nem igazak. Igaz ő is csak mondta, mert bizonyítani nem tudta. Kb annyira, mint én.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.03.29. 15:11:43

TripleH írta: Az AS szavahihetősége meg számomra kb. a Blikkel esik egy szintre. Szerintem ezeket az elméleteket hagyjuk meg a facebooknak, engem legalábbis legkevésbé sem érdekel, hogy elkérte Ronaldo dedikált labdáját, sokkal inkább az ami a pályán történik.
Ugyanaz mint a Marca, a Mundo meg a katalán Sport. Mindegyik elfogult és emellett még a lapokat is el kell adni valamivel. A nép meg veszi és osztja a szennyet. Én is jobban örülnék a a pályán dőlne el. Végre nincs a pályán feszkó mint Mourinho alatt, erre az újságok gerjesztik.

Mondjuk nem meglepő, egy pár éve a másik oldalról jött ugyanez. Akkor épp ti vettetek meg mindenkit :mrgreen:
Madridista.
Válasz küldése