Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.10.12. 18:21:39

Hát, eddig szép és jó minden, de nagyon hiányos. Kicsit bevállalósabban kéne játszani, nem szabad őket engedni, hogy lőjenek, meg kell nyerni !
més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.12. 18:21:24

http://tv.stream.com.ru/

Itt egy link a meccsről. Még változhat a második félidőre az eredmény. Hajrá Magyarok!!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.12. 18:17:09

csababarca írta:Eddig a tipikus nagy semmi.Csak nyomozzuk a labdát.
Doszpot Petit hozzuk be szünetben.... :lol: Ok ez gonosz!Sajnos nagy volt a füst mint a láng....eddig!Reálisan egy iksz jó eredmény!Bár meg lehetne fogni őket, de olyan körülményes a csapat....Arra játszani, hogy Dzudzsák vagy Gera majd 1-1ben megoldja az nagyon kevés!Ők legalább akciókat vezetnek, de hál istennek, vannak technikai gondok...Na bumm kapufa
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2010.10.12. 18:17:04

ez azért meleg volt..
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2010.10.12. 18:03:32

emtivi írta:
fanbarca írta:Sziasztok .... működő link? Nincs S1em!
http://www.vipcanals.org/ch2.html

nem valami klassz a kommentar de mukodik
Ezer köszönet :!:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.12. 18:02:11

Eddig a tipikus nagy semmi.Csak nyomozzuk a labdát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
emtivi
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.02.24. 20:16:56

2010.10.12. 17:58:53

fanbarca írta:Sziasztok .... működő link? Nincs S1em!
http://www.vipcanals.org/ch2.html

nem valami klassz a kommentar de mukodik
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2010.10.12. 17:46:45

szabadrugás jó helyről,
dzsudzsák...sorfal...
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2010.10.12. 17:39:55

hát, nem egy sanmarino az ellenfél...
ném tudok sajnos linket adni..:(
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.10.12. 17:30:47

Sziasztok .... működő link? Nincs S1em!
més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.12. 17:07:04

Ez a Bogdán gyerek nem csoda hogy népszerű angliában,tipikus brit kinézete van. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3798
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2010.10.12. 17:01:39

Király Gábor – Vermes Krisztián, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Elek Ákos, Vadócz Krisztián – Rudolf Gergely, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs – Szalai Ádám.

Koman kimaradt, helyette Vadócz a kezdőben. Kár, szvsz Koman volt az egyik legjobb San Marino ellen.

Finn kezdő:
Jussi Jääskeläinen – Petri Pasanen, Markus Heikkinen, Sami Hyypiä, Niklas Moisander – Roman Eremenko, Tim Sparv – Roni Porokara, Mika Väyrynen, Daniel Sjölund – Mikael Forssell.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.11. 19:26:42

Szerintem Egervári is így fog :D

Hajrá magyarok, hajrá fiúk!
"And my heart will leave you never."
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.10.11. 16:56:03

http://www.szurkolok.fourfourtwo.hu/ Aki kint volt a meccsen pénteken, az keresse meg magát. :D Én, már megtaláltam magam. :lol:

Durva, hogy már miket tudnak ezek a fényképezőgépek,vagy mik. :shock: :lol:

Holnap tuti nyerünk, mert már muszáj egy magasabban jegyzett csapat ellen is elhozni a 3 pontot. És,ez miatt tuti, hogy nyerünk. :mrgreen:

Én így állnék ki:

Király - Lázár ; Juhász ; Lipták ; Laczkó - Vadócz - Koman ; Gera ; Dzsudzsák - Szalai ; Rudolf

Hajrá Magyarország, Hajrá magyarok!
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2010.10.11. 14:10:06

Lehet hülyének néztek de sztem Komant nem a szélen kéne játszatni hanem amolyan Xavi féle osztogatóként a pálya közepén...elég sokat mozog ki szélre de ott nem olyan kiemelkedő...mármint nem jönnek ki a képességei (mert gyorsaságban és cselezésben annyira nem jó sztem) inkább a pálya közepén kéne erőltetni. Amúgy a csatárokhoz annyit, hogy 2 csatárral tuti nem fogunk kezdeni azaz 1 meg remélem Szalai lesz :D és akkor el is dőlt a csatárkérdés :D (kérdés mire megy egyedül a darálóban...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.11. 14:04:48

Sajnos akiket megemlítettél csapatok azok megtehetik, hogy így játszanak, mert meg van a megfelelő játékos anyag!Ne értsen félre senki, de tisztában kell azzal lenni, hogy milyen alap helyezkedési hibák vannak a válogatottnál!Egy Barca játszhat 1 vkpval, mert egy labdavesztésnél 11 ember pontosan tudja a feladatát, s lehetetlen kihozni a labdát!3 ember körbeveszi a labdást terültet véd, s kiszorítja, miközben a megjátszhatókat "emberfogással " védik!Sajnos ezt fiaink nem tudják, erre nagy futómennyiség kellene, s nem lehet az hogy csak 1 ember lekésik védekezésben s jön a „kontra”! Mert szerintem meg a mai modern futball alapja a 4-4 vagy 5-5 elleni játékok kialakítása, pontrúgások kiharcolása!És a kp-n dől el minden, nem szabad teret hagyni a másiknak, s annyira a sok a jó játékos, és csapat, hogy gyakorlatilag megfigyelhető, hogy egy „gyenge” láncszem van az ellenfélnél, s arra játszanak!Persze azért a finnekkel játszunk, nem Brazíliával, de gyors embereik vannak, s egy 4-4et simán lejátszanak!Svédek se csináltak jó formán semmit!2ik félidőre lehoztuk Dzsudzsákot, meghalt a baloldalunk, svédek azonnal csak arra játszottak, s kaptunk 2 gólt!
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.10.11. 13:57:56

Nem is kötelező egyetértenünk, a szurkolással meg nyilván nem lesz gond ;)
Szerintem Rudolf erőszakosabb, mint Koman, nekem Voli kicsit olyan gyerekfocista még mindig. Hidd el, régóta figyelem őt is, sőt, a Fio ellen láttam élőben is játszani, akkor, amikor a magyar szurkolók többsége még azt sem tudta, hogy néz ki. Én szeretném, ha kilépne ebből a "gyerekfocista" szerepkörből, nem bánom, hogy játszik a válogatottban, de azért nem kellene az egekbe magasztalni akkor is, ha nem játszik jól. Most csak őt tudnám kivenni a pénteki kezdőből, de tudom, hogy a többség nem így gondolja.
19
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.11. 13:27:11

antiimperialista írta:Értem, amit írsz, de az a Barcelona, kb. egyetlen csapatként a világon, amelyik elbírja az egy vkp-t. Gondolj a Madridra, mit értek el, miután kipicsázták Makelélét? A Magyar Válogatottban szerinted van két olyan középpályás, mint Xavi és Iniesta?
Komant meg azért hagynám ki, mert bár nagyon nyomják, és meccsenként összejön neki 1-2 szép megoldás meg 1-1 gól, rengeteg hibával játszik, és sokszor 5 méterre sem tud pontosan passzolni. Szerintem nem elég érett még a nemzetközi focihoz. Rudolfot meg alapból nem erőltetném, mert a klubjában sem sokat játszik, viszont iszonyatosan jó formában van az alapján, amit mostanában láttam tőle. Bárhogy is állunk fel holnap, remélem, a pályán lévők hozzák magukat, és jól sül majd el Helsinkiben a 90 perc...
Ezért sem a barcelonát írtam elsődleges példának. Sok csapat van ezzel így, Na mind egy, nem fogunk dűlőre jutni. Veled szemben én hiszek abban, hogy sok készüléssel Gera is tud pl hasonlót produkálni védekezésben, mint ha játszatnánk egy plusz vkp-ét , viszont ő picit tud támadni is. Maradjunk annyiban, hogy szurkoljunk:) Én épp Rudolfnál érzem azt, amit te írtál. Nem való komolyabb ellenfelek ellen. San Marino ellen megcsinálta, de egy jobb védő megeszi. koman erőszakosabb és fejben sokkal gyorsabb.
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.10.11. 13:19:54

Értem, amit írsz, de az a Barcelona, kb. egyetlen csapatként a világon, amelyik elbírja az egy vkp-t. Gondolj a Madridra, mit értek el, miután kipicsázták Makelélét? A Magyar Válogatottban szerinted van két olyan középpályás, mint Xavi és Iniesta?
Komant meg azért hagynám ki, mert bár nagyon nyomják, és meccsenként összejön neki 1-2 szép megoldás meg 1-1 gól, rengeteg hibával játszik, és sokszor 5 méterre sem tud pontosan passzolni. Szerintem nem elég érett még a nemzetközi focihoz. Rudolfot meg alapból nem erőltetném, mert a klubjában sem sokat játszik, viszont iszonyatosan jó formában van az alapján, amit mostanában láttam tőle. Bárhogy is állunk fel holnap, remélem, a pályán lévők hozzák magukat, és jól sül majd el Helsinkiben a 90 perc...
19
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.11. 13:06:45

antiimperialista írta:
Kalap1988 írta:Én azért az alább leírtak miatt nem tartom annyira veszett ügynek a két csatáros felállást. még egyszer mondom: Nem ezen múlik a modern futballban egy védekezés ereje. Önmagában nem az alapfelálláson. Mint ahogy a támadás sem feltétlen a csatárok számától függ, tehát nem lennék elkeseredett akkor sem, ha csak egy csatárral kezdenénk és elfogadható lépésnek tekinteném. A védelem tekintetében nem tudok nagyon okosat írni, ott valószínűleg a mester a Lipták-Juhász belső párossal kezd, illetve Lázár és Laczkó lehetnek a szélsők, de bármi megtörténhet. Két vkp-és rendszernél így állnék fel tőlük kezdve:
Elek-Vadócz-Dzsudzsák-Gera-Koman-Szalai. Egyértelműen a mainzi fiúnk kezdene nálam, mert kell előre az erő. Támadáskor Gera felléphetne akár mellé is. Ha két csatár, akkor pedig Eleket hagynám ki most, mert Vadócz nemzetközi rutinjára szükség lehet.
Az összeállításodat teljesen jónak tartom, bár én betenném Rudolfot, méghozzá Koman kárára, Gera bejátszhatná a jobboldalt, és akkor lehetne 2 csatár elöl.
Viszont, amit az elején írtál, azzal nem értek egyet, a középpálya dönti el a meccseket, igenis fontos, hány védekező játékos játszik középen, és manapság az egy már elég kevés. A védelmek is csak akkor működnek jól, ha nem rohannak át a középpályán, erre láttunk már rengeteg példát...
Te tudod, nálam Koman alap. Barcelonában hány vkp van? Persze nem jó példa, de sok ilyen csapat van még. Arra próbáltam célozni, hogy nem a felállástól függ. Védekezhet mindenki a középpályáról, ha szükség van rá. Erre pedig alkalmasnak tartom Gerát, Komant és Dzsudzsákot is. Az a lényeg, hogy minden támadó küzdjön amikor az ellenfélnél van a labda és tudja, hogy rengeteg védekező feladata van. Szerintem épp ez a modern futball. Tényleg nem szeretem mourinhoval példálózni, de nézd meg a tavalyi Interét. 4-3-3-ban álltak fel, igaz két klasszikus védekező középpályással, de náluk Maicon és Zanetti is elég sokat futott előre, tehát a kontráknál 4 vagy maximum 5 ember volt klasszikusan védekező. A többiek viszont mind vissszasegítettek. Eto'o a Barcelona ellen balhátvédként ért a legtöbbször a labdába!!! Miközben jobbszélsőt játszott! Ezt kell megtanítani a fiúknak és ezért állítom, hogy nem a felállástól függ. Játszhat 5 vkp is, ha nem védekeznek szívvel-lélekkel.
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.10.11. 12:57:15

Kalap1988 írta:Én azért az alább leírtak miatt nem tartom annyira veszett ügynek a két csatáros felállást. még egyszer mondom: Nem ezen múlik a modern futballban egy védekezés ereje. Önmagában nem az alapfelálláson. Mint ahogy a támadás sem feltétlen a csatárok számától függ, tehát nem lennék elkeseredett akkor sem, ha csak egy csatárral kezdenénk és elfogadható lépésnek tekinteném. A védelem tekintetében nem tudok nagyon okosat írni, ott valószínűleg a mester a Lipták-Juhász belső párossal kezd, illetve Lázár és Laczkó lehetnek a szélsők, de bármi megtörténhet. Két vkp-és rendszernél így állnék fel tőlük kezdve:
Elek-Vadócz-Dzsudzsák-Gera-Koman-Szalai. Egyértelműen a mainzi fiúnk kezdene nálam, mert kell előre az erő. Támadáskor Gera felléphetne akár mellé is. Ha két csatár, akkor pedig Eleket hagynám ki most, mert Vadócz nemzetközi rutinjára szükség lehet.
Az összeállításodat teljesen jónak tartom, bár én betenném Rudolfot, méghozzá Koman kárára, Gera bejátszhatná a jobboldalt, és akkor lehetne 2 csatár elöl.
Viszont, amit az elején írtál, azzal nem értek egyet, a középpálya dönti el a meccseket, igenis fontos, hány védekező játékos játszik középen, és manapság az egy már elég kevés. A védelmek is csak akkor működnek jól, ha nem rohannak át a középpályán, erre láttunk már rengeteg példát...
19
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.11. 12:49:27

Én azért az alább leírtak miatt nem tartom annyira veszett ügynek a két csatáros felállást. még egyszer mondom: Nem ezen múlik a modern futballban egy védekezés ereje. Önmagában nem az alapfelálláson. Mint ahogy a támadás sem feltétlen a csatárok számától függ, tehát nem lennék elkeseredett akkor sem, ha csak egy csatárral kezdenénk és elfogadható lépésnek tekinteném. A védelem tekintetében nem tudok nagyon okosat írni, ott valószínűleg a mester a Lipták-Juhász belső párossal kezd, illetve Lázár és Laczkó lehetnek a szélsők, de bármi megtörténhet. Két vkp-és rendszernél így állnék fel tőlük kezdve:
Elek-Vadócz-Dzsudzsák-Gera-Koman-Szalai. Egyértelműen a mainzi fiúnk kezdene nálam, mert kell előre az erő. Támadáskor Gera felléphetne akár mellé is. Ha két csatár, akkor pedig Eleket hagynám ki most, mert Vadócz nemzetközi rutinjára szükség lehet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.11. 11:19:30

A középpályánkat kell majd megerősíteni Helsinkiben szerintem, mert papíron jól hangzik, hogy 1 vkp és 2 csatár meg majd rohamozunk 5 támadó felfogású emberrel és beleszaladunk a késbe….Mert ha kontráznak és szembe kerülnek a gyorsnak semmiféleképpen nem mondható Juhász védelemnek akkor kicsengettek!Stabilitás lesz a legfontosabb, szép taktikus játékkal lehet meglepetést okozni, de azt elvárni, hogy nekiesünk a finneknek blődség és öngyilkosság!Most önbizalommal teli el lehet hozni a 3pontot, de 1 pont is előre lépés lenne a válogatottnak!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.10.11. 09:00:02

antiimperialista írta:
Kalap1988 írta:Viszont ennek az 1 vkp-és, két csatáros felállásnak örülök, remélem meghúzzuk más csapatok ellen is. San Marino ellen pedig tök mindegy volt, hogy kik a védők kis túlzással. Itthon azzal humorizáltam, hogy Egervári úr a mi "Air" Sanyinkat is a kapuba tehette volna Király Gabi helyett, akkor is max 8-1 (az elején volt lövésük) :lol: :lol:
Azt Sanyi is simán fogta volna :)
Én nem örülök az 1 vkp-s rendszernek, egy Moldova-szintű csapat is állandóan átrohanna így a középpályánkon, értelmes csapat ellen ez öngyilkosság. Kíváncsi vagyok, hogy fogunk felállni Finnországban...
Tele gatyával :D

Nah jó, nem. Viszont lesznek helyzetek itt is ott is, lesz 1 periódusunk amikor tényleg közel vagyunk a győzelemhez, de X v 1 lesz a végeredmény, és majd szajkózzák a pozitívumokat.

Hát ez se legyen :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.11. 08:57:43

antiimperialista írta:
Kalap1988 írta:Viszont ennek az 1 vkp-és, két csatáros felállásnak örülök, remélem meghúzzuk más csapatok ellen is. San Marino ellen pedig tök mindegy volt, hogy kik a védők kis túlzással. Itthon azzal humorizáltam, hogy Egervári úr a mi "Air" Sanyinkat is a kapuba tehette volna Király Gabi helyett, akkor is max 8-1 (az elején volt lövésük) :lol: :lol:
Azt Sanyi is simán fogta volna :)
Én nem örülök az 1 vkp-s rendszernek, egy Moldova-szintű csapat is állandóan átrohanna így a középpályánkon, értelmes csapat ellen ez öngyilkosság. Kíváncsi vagyok, hogy fogunk felállni Finnországban...
Lehet :D Ez egyáltalán nem biztos sztem, a modern fociban nem sok minden múlik az alapfelálláson, inkább a csapat mentalitása és a pályán lévő játékosok felkészültsége számít. Szerintem a Koman-Dzsudzsák-Gera trió igen jó védő teljesítményre képes, ha épp vissza kell húzódni, mert kellően aggresszívak. Ez bizonyították csapataikban is. Egyszerűen úgy kell felállni, hogy szükség esetén még Szalai és Rudolf is védekezzen. Ebben példát vehetünk Mourinhoról (persze nem preferálom az ő játékfelfogását, sőt! de bizonyos esetekben mindenkinek védekeznie kell), emlékeztek Eto'o hőtérképére a bl meccsről? Az elején jobbszélsőt játszott, mégis balhátvéd poszton volt nála a legtöbbször a labda. Erre szükség esetén képesnek kell lennie a magyar játékosoknak is. Persze ez a játék nem cél, csak eszköz, hogy meghúzhassuk a két csatárt. Ha nálunk van a labda, akkor támadószellemben kell játszani. Másra nem is vagyunk alkalmasak.
Válasz küldése