NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.09.01. 14:19:38

Czvitkovics Péter úton van Debrecenbe várhatóan holnap aláírja 3 éves szerződését. :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.09.01. 14:10:49

http://www.hatharom.hu/article/ebc3b4-a ... n-a-szakma


nagyon jó cikk, érdemes elolvasni.

és egyébként gratulálok a Vidinek, a csoport sem olyan halálos, ki szerencsével talán megvan a 2. hely. Hajrá!
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.31. 19:45:14

Rivaldo11 írta:A 3 db magyar játékossal felálló Videotonnak sikeredett továbbjutni, ehhez mindenképp gratulálni kell! De hogy összességében profitál e ebből a magyar futball, afelől erős kétségeim vannak.
Ha a bevétel egy része megy az utánpótlás felé, jobb edzőket hoznak, minőségibb körülmények között csiszolják a tehetségeket, akkor igen.
Ha vesznek még 2 brazilt meg 3 portugált, akkor nem.
Mellesleg a Vidi sikere, és szervezett játéka rámutat arra, mennyire gyengén állunk védőkben, illetve e téren nálunk nagyon rossz a képzés...
Ha más nem annyi biztosan, hogy a következő években talán kiemelést kapnak a csapataink, vagy 1 körrel kevesebbet kell menni a főtábláig. :)
A védős részről meg igazad van, messzemenően védőből van legkevesebb, akik kikerülnek akadémiákról és aztán meg is állják a helyüket.

Bob, részedről már megszoktam a korrektséget, de köszönöm ezúton is. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.31. 12:00:21

A 3 db magyar játékossal felálló Videotonnak sikeredett továbbjutni, ehhez mindenképp gratulálni kell! De hogy összességében profitál e ebből a magyar futball, afelől erős kétségeim vannak.
Ha a bevétel egy része megy az utánpótlás felé, jobb edzőket hoznak, minőségibb körülmények között csiszolják a tehetségeket, akkor igen.
Ha vesznek még 2 brazilt meg 3 portugált, akkor nem.
Mellesleg a Vidi sikere, és szervezett játéka rámutat arra, mennyire gyengén állunk védőkben, illetve e téren nálunk nagyon rossz a képzés...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.31. 11:26:30

Bob_Marley írta: Csütörtökön meg nagy lehetőség előtt a Videoton, emberemlékezet óta nem kapott gólt a fehérvári csapat a kupában, s ha ez folytatódik, minimum büntetők :D
És így is lett :D
Hatalmas gratuláció jár a fehérvári gárdának, ráadásul 3 elég kemény párharcot nyertek meg, 5meccsen nem kaptak gólt zsinórban!Fantasztikus csapatteljesítmény, nagyon kellett megint egy kis siker a magyar focinak, s úgy gondolom a Videoton azért fog pontot szerezni a főtáblán is, ami még plusz UEFA pontokat jelent.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.30. 14:06:49

Barcaman1993 írta:Ha jól tudom 14.300 fős a Sóstó. Ennyien lehetnek bent? Mármint most arra gondolok, hogy egyrészt eladják-e az összes jegyet? Másrészt, hogy kihagyott rész nem lesz-e a hazaiak és a vendégek közt? Én nem igazán tudom, hogy ennyi néző utoljára mikor volt magyar klubcsapat meccsén? Max. Fradi-Újpest meccsen, meg a Loki BL-EL csoportmeccsein.

Én nagyon remélem, hogy a Videoton kiharcolja a továbbjutást. Végre jöhetne 1-2 frappáns csapat, +bevétel, +rengeteg tapasztalat és azért sztem ez a Videoton nem lenne olyan elveszett bárány, mint a Loki anno. Meglepő, de magyar csapatot én nem igazán láttam még így védekezni. Mindent bele fiúk! Nyerni kell ma! Sanyi góllal. :D A leggyankrabban elhangzó mondat: Torghelle kapja, les... :D
Így van, 14.300 fő a befogadóképesség. A vendég szektor és az ahhoz legközelebb eső hazai között szokott lenni egy úgynevezett biztonsági szektor ami üres, de ma ezt is megnyitják, a hazaiak számára. Eddig több, mint 10.000 jegy már elkelt, gyanítom a helyszínen is el fog fogyni az az 1-2 ezer.

Állítólag 2000 török jön, ami azért elég szép. Fradisták szoktak lenni Fehérváron messze a legtöbben, ők 1000 körüli létszámot szoktak megütni... :D
Amióta meccsre járok, még sosem volt ennyi ember mint várhatóan ma lesz.

Ami érdekesség, hogy a törökök mennyire szeretnek minket. Hihetetlen fogadtatásban volt részük a magyaroknak kint, meccs után együtt ünnepelték a 2 csapatot.
ITT bővebben, nagyon jó kis cikk. :)
Kíváncsi vagyok milyen lesz a fogadtatás, többen állítólag szállással várják a trabzoniakat.

Nagyon nehéz meccs lesz, de ennyi ember előtt bízom benne hogy sikerül. Óriási eredmény lenne. Én ott leszek. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.08.30. 13:36:46

Messa írta:
Egyébként ne is mondd, tűkön ülök, a szurkolókon nem fog múlni, hétfői napon állítólag majdnem 5000 jegyet eladtak, ez ma már 8000 fölött volt. Teltház várható végre, nagyon fogjuk hajtani a fiúkat, hatalmas lehetőség ez, a városon is érződik rendesen hogy valami készülőben van.
Ha jól tudom 14.300 fős a Sóstó. Ennyien lehetnek bent? Mármint most arra gondolok, hogy egyrészt eladják-e az összes jegyet? Másrészt, hogy kihagyott rész nem lesz-e a hazaiak és a vendégek közt? Én nem igazán tudom, hogy ennyi néző utoljára mikor volt magyar klubcsapat meccsén? Max. Fradi-Újpest meccsen, meg a Loki BL-EL csoportmeccsein.

Én nagyon remélem, hogy a Videoton kiharcolja a továbbjutást. Végre jöhetne 1-2 frappáns csapat, +bevétel, +rengeteg tapasztalat és azért sztem ez a Videoton nem lenne olyan elveszett bárány, mint a Loki anno. Meglepő, de magyar csapatot én nem igazán láttam még így védekezni. Mindent bele fiúk! Nyerni kell ma! Sanyi góllal. :D A leggyankrabban elhangzó mondat: Torghelle kapja, les... :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.28. 22:16:55

Bob_Marley írta:Ha ezt nem írod, hányan ugrottak volna be????? :mrgreen:
Nem ismerem nagyon a tagot, de jó ajánlólevél ha Braga-Hertha útvonalon érkezik.

Csütörtökön meg nagy lehetőség előtt a Videoton, emberemlékezet óta nem kapott gólt a fehérvári csapat a kupában, s ha ez folytatódik, minimum büntetők :D

Én szurkolok nektek, nagyon ráférne az országra, a focira egy kis siker, s hogy megint lehessen élvezni egy nemzetközi kupacsoportkört.
Jó hát félreértések elkerülése végett, ott még nem tartunk. :lol:

Egyébként ne is mondd, tűkön ülök, a szurkolókon nem fog múlni, hétfői napon állítólag majdnem 5000 jegyet eladtak, ez ma már 8000 fölött volt. Teltház várható végre, nagyon fogjuk hajtani a fiúkat, hatalmas lehetőség ez, a városon is érződik rendesen hogy valami készülőben van.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.28. 22:05:21

Messa írta:Kaká 1+1 évre a Vidié.

Nem a Realos, a Bragaból érkezett, 2 éve(?) EL döntőt játszott, de oszlopos tagja volt a Herthának is. Középhátvéd amúgy.
Ha ezt nem írod, hányan ugrottak volna be????? :mrgreen:
Nem ismerem nagyon a tagot, de jó ajánlólevél ha Braga-Hertha útvonalon érkezik.

Csütörtökön meg nagy lehetőség előtt a Videoton, emberemlékezet óta nem kapott gólt a fehérvári csapat a kupában, s ha ez folytatódik, minimum büntetők :D

Én szurkolok nektek, nagyon ráférne az országra, a focira egy kis siker, s hogy megint lehessen élvezni egy nemzetközi kupacsoportkört.
HAnonymus írta:Hát persze, valószínűbb az, hogy az egyébként szintén gyík NSO kifejezetten a drága Fradika oldalának feltörése céljából alkalmaz hekkereket, mint hogy valaki belülről kiszivárogtatja az információt.
Akárhogy történt (megadom az esélyt a te verziódra is :D ) etikátlan és példátlan dolog volt amit az NSO művelt.

De az NSO-nak állítólag bizonyítékai vannak, hogy nem jogosulatlanul szerezték az infokat.

Fradi erősítés meg várható, s szükség is lenne rá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.28. 22:01:20

A héten két próbajátékos csatlakozott a Ferencváros keretéhez, akik sorsáról pár napon belül dönt a szakmai stáb.

Andrei Ionescu 24 éves, támadó középpályás, 17-szeres román U21-es válogatott. Az Universitatea Craiova csapatában nevelkedett, ahonnan 2008-ban szerződtette a Steaua Bucuresti, így részese lehetett a 2009/2010-es szezonban az Újpest EL-kiverésének.
Ionescu a legutóbbi szezonban a belga Royal Antwerpen csapatának alapembere volt.


A másik próbajátékos Muhamed Besic, a Hamburg 19 éves belső védője. A hátvéd fiatal kora ellenére már 5-szörös bosnyák válogatottnak mondhatja magát, de emellett 3 alkalommal a Bundesligában is bemutatkozhatott a HSV színeiben.

Amint döntés születik a két labdarúgó sorsáról, természetesen azonnal beszámoltunk a fradi.hu-n.


Nem hangzik rosszul, meglátjuk mi lesz a vége.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.28. 21:52:53

Kaká 1+1 évre a Vidié.

Nem a Realos, a Bragaból érkezett, 2 éve(?) EL döntőt játszott, de oszlopos tagja volt a Herthának is. Középhátvéd amúgy.

Valaki egyébként nem jön innen a fórumról csütörtöki Trabzon meccsre Fehérvárra? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messa 2012.08.28. 22:07:32-kor.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.28. 11:36:59

Hát persze, valószínűbb az, hogy az egyébként szintén gyík NSO kifejezetten a drága Fradika oldalának feltörése céljából alkalmaz hekkereket, mint hogy valaki belülről kiszivárogtatja az információt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.28. 10:52:26

Az NSO ma délutáni cikke miatt az FTC büntető feljelentést tesz.
Közlemény

A Nemzeti Sport Online ma délutáni cikke miatt a Ferencvárosi Torna Club büntető feljelentést tesz számítógépes rendszerekbe történő illegális behatolás, valamint szerzői jogok megsértése miatt. Klubunk az elkövetőkkel szemben kártérítési igénnyel lép fel.

2012. 08. 27-én, délután fél 3 környékén a Nemzeti Sport online kiadásán a fradi.hu-ra hivatkozva megjelent egy cikk Milan Peric leigazolásával kapcsolatban.

A hír tervezetét a fradi.hu a saját belső hálózatán tárolta (karanténba helyezve, amelyről illetéktelenül kép és írás jelent meg az nso.hu-n), várva arra, hogy az utolsó aláírást követően a leggyorsabban tudja tájékoztatni szurkolóinkat. A cikk a játékossal kapcsolatos tárgyalássorozat lezárását megelőzően került nyilvánosságra, amely a Ferencvárosi Torna Club tárgyalási pozícióit jelentősen gyengítette. A hír maga a fradi.hu-n jelen pillanatig sem jelent meg, így a hír megjelenésének tényét valótlanul állítja a Nemzeti Sport Online.

A Ferencvárosi Torna Club nem csak etikátlannak, hanem ez idáig példátlannak, és erkölcstelennek is tartja ezt az eljárást.

A Ferencvárosi Torna Club az ügy lezárulásáig a Nemzeti Sport, a Nemzeti Sport Online, valamint a hozzájuk kapcsolódó összes médium akkreditációját – valamint munkatársai szurkolói kártyáját - visszavonja.

Tájékoztatjuk továbbá szurkolóinkat, hogy a Videotonnal az egyeztetés a kölcsönadásról az utolsó simításoknál tart, a vonatkozó kölcsönadási szerződés még aláírásra nem került.

Kubatov Gábor
A Ferencvárosi Torna Club elnöke


Gondolom sokan hallották az esetet, s végül Peric csak hozzánk került, de egészen elképesztő, hogy mik meg nem történnek.......
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.27. 22:27:01

Jaja, most olvasom, Perics 1 évre megy végülis kölcsönbe a Fradiba. :)

Jól jártok vele szerintem, elég gólérzékeny csatár, jó fizikumú, jól fejel. Bár nem a legtechnikásabb, de nektek most pont nem is az kell.

Viszont továbbra sem értem mi volt ez az etetés, hogy asztmás ezért nem lehet terhelni a szervezetét... :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.27. 17:32:36

Perics 1 évre kölcsön jön.

Grúzt azért látom eléggé hibásnak, mert
1; Olyan alapszabály hogy soha nem fordítok hátat a labdának mint hogy 2 lába van az embernek, a csávónak fogalma sincs hol a labda....ÓRIÁSI HIBA
2;Ha két emberem van második alapszabály, hogy a belsőt fogom, amelyik közelebb van a kapuhoz

Sváb is benne volt, meg talán még ki is lehetett volna rá jönni, tényen nem változtat Grúzt nyakig benne érzem sajnos.

S én is úgy gondolom játékban azért bőven voltak biztató jelek.

FTC-Honvéd meccs után
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yim8rJKQNs
Szurkolókra mint annyiszor most sem lehet panasz, bizakodó vagyok s remélem eljön még az az idő mikor ténylegesen oroszlánbarlang lesz az Üllői út, mert sajnos az utóbbi években boldog-boldogtalan nyerni tudott, pedig régen....Még ki se jött az öltözőből az ellenfél már 2:0 volt ide.....

http://futballelemzes.web4.hu/cikk/a-fr ... m-kivancsi
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.26. 16:06:38

FtcSikiHun írta:
Messa írta: Nem tudom, Sousa nem számít rá, pedig nagyon jó kis csatár szerintem. Jól járnátok vele. :)
még valami olyasmit olvastam, hogy van valami betegsége ami miatt 10 percnél tovább nem terhelhető nagyon? ugye ez csak hülyeség? akkor szerintem már rég abba kellett volna hagynia a focit..
Ez baromság, terjedt nálunk is a híre, beszélték többen is a szektoron belül is, de ez szerintem csak valami etetés, hogy ezért nem játszik... persze. nyilván. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.08.26. 16:01:06

Messa írta: Nem tudom, Sousa nem számít rá, pedig nagyon jó kis csatár szerintem. Jól járnátok vele. :)
még valami olyasmit olvastam, hogy van valami betegsége ami miatt 10 percnél tovább nem terhelhető nagyon? ugye ez csak hülyeség? akkor szerintem már rég abba kellett volna hagynia a focit..
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.26. 15:56:02

FtcSikiHun írta:Ő is, és Kubatov is mondta, hogy még várható egy csatár-valószínűleg Peric lesz a Vidiből, Messa te mit tudsz erről? :)
Simán elképzelhető, nálunk idén még talán nem is játszott tétmeccset, és elég erősen pletykálnak róla Fehérváron is. Bár ami érdekes, hogy Kubatov facebook oldalán egy szurkolóval beszélgetett:

Szurkoló: Igaz az, hogy Milan Peric érkezhet?
Kubatov: Nemzeti Sport...
Szurkoló: Mi a baj velük? Nem bánnám ha igazat írnának.
Kubatov: Most nem sikerült nekik...

Nem tudom, Sousa nem számít rá, pedig nagyon jó kis csatár szerintem. Jól járnátok vele. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.08.26. 15:28:01

Bob_Marley írta:És megint ki forgott össze-vissaz???Természetesen Grúz, ahogy az Újpest ellen, úgy most sem sikerült megoldania a szögletvédekezést.....
Nem Grúz hibája volt. Ha szöglet előtt jól megnézed, Grúzra két ember jutott így is. Svábnak nem volt embere, neki kellett volna felvennie Tscamit. Vagy lehet azt hitték, hogy Klein még pályán van...

Eger ellen Klein-Grúz nem játszik, tehát eljött az amitől féltünk, nincs védő. Sváb, Fülöp, Otten. Így is nyernünk kell.

Bödét már nagyon sajnálom, minden meccsen 6szor lerántják, 4szer felrúgják, csüngenek a nyakán, de semmi nem jön össze neki. Szegény nagyon el volt kenődve a meccs után.

Egyébként nekem tetszett a meccs, mondhatja bárki, hogy mi tetszett egy vereségben? az hogy az elmúlt 1 évben nem láttam ilyen küzdeni akarást, és ilyen támadófocit.

Moniz szerencsére nem azt nyilatkozta, hogy megyünk tovább :D

Ő is, és Kubatov is mondta, hogy még várható egy csatár-valószínűleg Peric lesz a Vidiből, Messa te mit tudsz erről? :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.26. 15:16:20

Bob_Marley írta:Következő meccsen megyünk az Egerhez, mindenféleképpen 3 pontot kell szerezni.Újonc csapat, igaz most győztek, de ők nagyon rutintalanok ebben a közegben, meg kell őket verni.
Nagyon szívós kis csapat ám az Eger. Múlthéten játszottak ellenünk, teljes csapattal álltunk ki, és nagyon kevés hiányzott hogy pontot vigyenek el Fehérvárról. Kontráik életveszélyesek, Koós nem rossz játékos. De azért természetesen Ti vagytok az esélyesek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.26. 10:09:14

http://www.youtube.com/watch?v=-WpFKreW ... r_embedded#!
Ez a tegnapi meccs összefoglalója.

Mint írtam is jó lesz ez, csak egyszerűen olyan hibákat amiket mostanában a védekezésben bemutatunk olyat nem lehet csinálni az NB1-ben.

A szögletnél 8 fradista volt a 16oson belül+ a kapus és Somalia is közvetlenül a 16oson állt, magyarul mindenki max 18 méterre volt a kaputól.Honvédnál meg 5 ember ment fel, s Tchami körül 3 méteres körben nem volt senki......És megint ki forgott össze-vissaz???Természetesen Grúz, ahogy az Újpest ellen, úgy most sem sikerült megoldania a szögletvédekezést.....

Következő meccsen megyünk az Egerhez, mindenféleképpen 3 pontot kell szerezni.Újonc csapat, igaz most győztek, de ők nagyon rutintalanok ebben a közegben, meg kell őket verni.Aztán Haladás-Siófok-Diósgyőr :roll: Moniznak lesz dolga bőven, a pontokat is kellene gyűjtögetni
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.25. 18:26:32

Hát Moniz első meccsén, még nem hozott csodát, viszont játékban szerintem sokkal jobbak voltunk. Végre nem az volt az érzésem, hogy 11 az utcáról összeszedett ember kap 1 labdát, hogy játsszon.
Mind2 gól elkerülhető lett volna, a kiállítás pedig főleg. Ha nincs Klein kiállítása, akkor szvsz hozzuk a meccset. Azelőtt nem nagyon volt helyzete a Honvédnak. A helyzetkihasználással van még mindíg gond, de mostmár legalább eljutottunk a helyzetekig.
Egyedül Böde Danit sajnálom, de őt nagyon. Rajta látszik, hogy nagyon bizonyítani akar a szurkolóknak, de szegénynek sosem jön össze :S
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.25. 15:16:03

Mondjuk ez is igaz, hogy 16:15kor is nagyon meleg van, de mégse majdnem derékszögben jön a sugár :D
Érdekesek lesznek így a meccsek, az eddig sem túl magas iramot, nem hiszem túl tudják szárnyalni 40 fokoban a srácok....


Elolvastam a Kemenes interjút, nagyon sok dologban egye értek vele.Pl a külföldi edző, játékos kérdésben maximálisan.
Iszonyat taszítást mutat a magyar közeg a külföldi játékosok, edzőkkel szemben.
Fradi kérdésben szintén, valahol siralmas de mégis igaz az a kijelentése
"Ferencvárosnak ettől függetlenül van egy mítosza, de a címer a mezen már nem fogja megnyerni a meccset, a bajnokságot. "
Válogatottal kapcsolatban is reálisan látja a dolgokat, hogy álomvilágot alakítunk ki magunk körül a kijutással kapcsolatban,

Nagyon sok mindent lehetne elemezni mi a gond, meg mindenki ezt "kutatja" én 2 fontos dologban látom a magyar futball gondját.
1;Embereknek érdekük, hogy ne haladjunk előre, még több akadémia, még több haveri cégnek lehet kiutalni milliárdot, még többet lehet mosni a pénzt, ebből a szempontból valóban balkáni állapotok uralkodnak.Mert mindig újat kilehet találni, hogy legyen több pénz, amit ellehet tenni.
2;Egyszerűen MO-n nincs képzés.Ezért tartom pl fontosnak a külföldi edzőket, saját példámból tudom mondani, hogy 10-15 évvel ezelőtt annyi volt egy edzés bemelegítés, 30 perc labdásgyakorlatok, majd játék, s levezetés.Külföldön már 6 éves gyerekeknek taktikai elemeket mutatnak, hova kell helyezkedni, adott szituációban mi a jó döntés.Voltunk kint Franciaországban klubtornákon láttam egy PSG edzést, ahol az edző a játék közben folyamat megállította sípszóval az eseményeket, megfogta a kölkök kezét, hogy itt volt a hiba, neked fiam ebben a másodpercben itt kellett volna lenned.Majd ezt leszimulálták 10szer.
MO-n vannak tehetséges játékosok (utánpótlásban nem hiába vagyunk előrébb, csak a különbség az, hogy nálunk nem fektetnek erőt a játék megtanítására, s felnőtt korra kijön a különbség, meg alapvető dolgok hogy 2 lábbal kell tudni játszani mind mind oylan apróság ami később összeadódik s lemaradunk), de a magyar futball még mindig ott tart, a játékosok nem tudják mikor mit kell csinálni, várjuk hogy megszülessen az új Puskás, meg Hidegkúti, csak a futball rég nem erről szól.Vannak és lesznek mindig is egyénileg kiemelkedő játékosok, de ha nincs körülötted csapat, esélyed nincs.Egyszerűen mi még mindig ott tartunk, hogy a "Magyar virtus..." Ez már rég nem így van, Afrikában is odament a sok külföldi edző, megtanult nem egy afrikai csapat focizni, taktikailag mentálisan rég fényévekkel előttünk vannak ők is.

Mindegy nem is írok többet, mert csak felhúzom magam....

szerk: Na akkor Fradi-Honvéd
Még hogy meleg van, ugyan már :lol: Moniz melegítőt is felvett :P

Viccet félre téve, embertelen egy meccs lesz ez.....

Szöglet...:twisted:
Nem játszunk rosszul, de nem hittem volna, hogy az UTE elleni szöglet "levédekezést" lehet überelni, tévedtem....Vannak okos megoldások, helyzet is volt, kapufa, de buta hibák (Jova is mit rohangászik :twisted: )...Így ember és gólhátrányban az iksz is bravúr lenne.

0-2 lett a vége, második félidőben is voltak lehetőségek Böde mit hagyott kis édes Istenem....Honvéd egész meccsen masszívan jól játszott, egyértelműen kontrára építve.Mi meg sajnos a szokásos hibáinkat hoztuk...Azért én továbbra is bizakodó vagyok, mert játékban fellehetett lelni jó s tudatos megoldásokat, hátul vannak továbbra is a gondok, Grúz pl nem is értem mit szeretne....De Jova is óriásit hibázott, a szögletgól alá meg Benny Hill zene nyugodtan mehetett volna :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.08.25. 14:47:04

Bob_Marley írta: Viszont idevág, hogy egyszerűen ép ésszel nem tudom felfogni, hogy tehet az MLSZ egy meccset (ráadásul Fradi-Honvéd mindig rangadó) délután 14 órára, ilyen melegben.Az emberek elájulnak az utcán, 40+ok repkednek, dőlnek meg a meleg rekordok, s iszonyat felelőtlenség ilyen kánikulában bajnoki meccset lejátszani.Hiába van vízszünet meg tudom is én. :?
A Rákóczi-Pécs is 16:00kor lesz, megkérték az MLSZ-t, hogy tegyék 18:00ra, de sajnos nem nagyon érdekli őket... Én fél óra múlva indulok a stadionba, ismerős 20perce rakott ki egy képet facebookra, hogy a város központjában lévő hőmérő 48fokot mutat. Jó móka lesz...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.25. 14:03:51

hát szerintem 16:15-kor ugyanolyan durva meleg van 14:00-kor...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése